The Tampa Bay Whiskey Run

10K

Overall Finish List

October 14, 2017


Results By Endurance Sports Timing
                                                                                                  Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Time        Pace  
      1    Dennis Kroskey                    the villages  FL      281    67   M               48:37.4     48:44.0      7:50/M
      2    Dan Genna                         Tarpon Springs  FL    244    48   M               50:06.6     50:10.3      8:05/M
      3    Katie Welch                       Dunedin  FL           192    37   F               50:13.6     50:16.8      8:06/M
      4    Dave Sartin                                             471    52   M               50:17.0   1:00:38.6      8:07/M
      5    Curtis Holmes                     Ruskin  FL            241    47   M               51:07.5     51:14.9      8:15/M
      6    Alexa Bobelis                     ST PETE BEACH  FL     146    28   F               51:30.9     51:37.1      8:18/M
      7    Joseph Pardo                      Gainesville  FL       158    29   M               52:03.4     52:07.5      8:24/M
      8    Scott Dietsch                     Trinity  FL           271    55   M               52:20.4     52:21.5      8:26/M
      9    Sandra Jeske                      Hnxe                 176    34   F               52:59.1     53:06.1      8:33/M
     10    Meredith Willey                   Norwalk  IA           162    30   F               53:32.8   1:04:21.6      8:38/M
     11    Joanne Ryan                       Morristown  NJ        263    53   F               53:51.3     54:00.5      8:41/M
     12    David White                       tampa  FL             209    41   M               54:04.8     54:17.0      8:43/M
     13    Jeff Schiro                       apollo beach  FL      234    46   M               54:35.5     54:51.3      8:48/M
     14    KRISTINA GSCHEIDLE                Alexandria  VA        166    31   F               55:08.0     55:09.0      8:54/M
     15    morgan domson                     oldsmar  FL           221    44   F               55:32.5     55:36.3      8:57/M
     16    Alli Howard                       Tampa  FL             202    40   F               55:40.5     55:54.0      8:59/M
     17    Colleen Maguire                   Dunedin  FL           223    44   F               56:06.5     56:09.9      9:03/M
     18    Jorge Yanez                       tampa  FL             140    25   M               56:09.0     56:16.8      9:03/M
     19    william vallee                    Tampa  FL             163    30   M               56:48.0     56:51.0      9:10/M
     20    teresa wilk                                             496    29   F               56:50.7     57:49.3      9:10/M
     21    Gary Lee                          Tampa  FL             267    54   M               57:37.4     58:31.5      9:18/M
     22    Kathryn Hale                      ST PETERSBURG  FL     198    39   F               57:46.0     58:51.8      9:19/M
     23    Christopher Rivers                ALEXANDRIA  VA        194    37   M               58:00.8     58:13.3      9:21/M
     24    Melissa Gillespie                 SOMERVILLE  MA        200    40   F               58:38.3   1:09:22.8      9:27/M
     25    Amanda Smith                      Tampa  FL             132    23   F               58:55.7     58:56.3      9:30/M
     26    Scott Cohen                       Gainesville  FL       171    32   M               59:23.7     59:28.5      9:35/M
     27    Darla Dooley                      lithia  FL            210    42   F               59:28.7     59:42.3      9:35/M
     28    Tom Hilbert                       Palm Harobr  FL       240    47   M               59:29.7   1:04:07.7      9:36/M
     29    Leslie Gebhardt                   Brandon  FL           218    43   F             1:00:03.4   1:00:18.4      9:41/M
     30    Brittany Love                     St.Petersburg  FL     149    28   F             1:00:04.2   1:00:24.3      9:41/M
     31    Laura McMurdock                   St. Petersburg  FL    199    39   F             1:00:07.6   1:00:21.6      9:42/M
     32    Marena Laufle                     Tampa  FL             134    24   F             1:00:21.9   1:00:32.9      9:44/M
     33    Jaclyn Dolan                      Bradenton  FL         154    29   F             1:00:34.1   1:05:07.5      9:46/M
     34    Kevin Daly                        Lithia  FL            255    51   M             1:00:53.7   1:01:09.7      9:49/M
     35    Tiffany Valby                     Oldsmar  FL           225    44   F             1:01:18.0   1:01:21.8      9:53/M
     36    Ghislaine Baird                   Palm Harbor  FL       220    44   F             1:01:23.9   1:01:31.5      9:54/M
     37    Janice Harvey                     Hudson  FL            222    44   F             1:01:28.2   1:04:02.3      9:55/M
     38    Jennifer Barley                   ST PETERSBURG  FL     249    50   F             1:01:32.3   1:01:38.6      9:55/M
     39    Samantha Bersett                  RIVERVIEW  FL         131    23   F             1:02:29.6   1:02:41.1     10:05/M
     40    Kristen Richards                  Gibsonton  FL         161    30   F             1:02:31.0   1:02:34.1     10:05/M
     41    Robert Gilbride                   Tampa  FL             172    32   M             1:02:45.2   1:03:04.4     10:07/M
     42    Brian Hale                        ST PETERSBURG  FL     228    44   M             1:02:52.5   1:03:58.8     10:08/M
     43    Donna Roscop                      Clearwater  FL        274    58   F             1:03:01.5   1:03:31.9     10:10/M
     44    Randall Meck                      Saint Petersburg  F   257    51   M             1:03:32.4   1:04:15.3     10:15/M
     45    Kaley Witeck                      Gulfport  FL          136    24   F             1:04:07.3   1:04:53.3     10:20/M
     46    Michelle Young                                          472    47   F             1:04:09.0   1:04:12.2     10:21/M
     47    corey somerday                                          497    33   M             1:04:48.4   1:05:47.0     10:27/M
     48    Kathy Warnicke Johnston           Tampa  FL             226    44   F             1:04:50.1   1:04:58.3     10:27/M
     49    Karen Sullivan                    ST PETERSBURG  FL     265    54   F             1:04:59.3   1:05:08.3     10:29/M
     50    Christian Jeske                   Huenxe                204    40   M             1:05:01.3   1:05:11.2     10:29/M
     51    Melissa Ortiz                     Lithia  FL            252    50   F             1:05:10.5   1:05:33.2     10:31/M
     52    Roy Sulma                         Riverview  FL         259    51   M             1:05:31.7   1:05:52.1     10:34/M
     53    Molly Lewis                       Tampa  FL             135    24   F             1:06:44.6   1:06:47.2     10:46/M
     54    Karen Robbins                     Frederick  MD         272    57   F             1:06:44.8   1:06:47.4     10:46/M
     55    Chris Lubbers                     Eagle  CO             256    51   M             1:07:05.2   1:13:10.5     10:49/M
     56    Sam Etheredge                     Tampa  FL             193    37   M             1:07:05.3   1:07:45.6     10:49/M
     57    Christopher Ciovacco              Atlanta  GA           253    50   M             1:07:19.1   1:07:45.4     10:51/M
     58    Katherine Ciovacco                Atlanta  GA           236    47   F             1:07:19.6   1:07:44.1     10:51/M
     59    Courtney Abele                    Port Richey  FL       190    37   F             1:07:46.0   1:08:46.5     10:56/M
     60    Eric Harvey                       Tampa  FL             214    42   M             1:08:16.3   1:10:50.3     11:01/M
     61    Alexandria Algreen                Earlham  IA           164    31   F             1:08:23.8   1:19:19.5     11:02/M
     62    Michelle Hannan                   Des Moines  IA        155    29   F             1:08:24.0   1:19:19.3     11:02/M
     63    Dania Alarcon                     Lithia  FL            216    43   F             1:08:39.1   1:09:00.3     11:04/M
     64    Hilary Schafer                    Tampa  FL             143    26   F             1:09:34.8   1:09:45.5     11:13/M
     65    brian mcnuity                                           467    40   M             1:09:38.3   1:10:19.6     11:14/M
     66    Crystal Tedrow                    Thonotosassa  FL      188    36   F             1:09:45.0   1:09:57.3     11:15/M
     67    Brent Lane                        CLEARWATER  FL        206    41   M             1:10:14.3   1:14:49.5     11:20/M
     68    Meredith LeNoir                   TAMPA  FL             168    32   F             1:10:23.1   1:10:41.3     11:21/M
     69    Shawn Heitland                    Corning  CA            45    33   M             1:11:00.2   1:11:10.2     11:27/M
     70    Morgan Hall                       Orlando  FL            41    32   F             1:11:00.4   1:11:10.2     11:27/M
     71    Taniya Eldridge                   WIMAUMA  FL           167    32   F             1:11:53.0   1:11:59.1     11:36/M
     72    Kellene Lindemann                 Palm Harbor  FL        44    33   F             1:12:06.1   1:12:07.8     11:38/M
     73    Michaelann Heffelmire             Tampa  FL             191    37   F             1:12:19.9   1:12:33.0     11:40/M
     74    Jennifer Daly                     LITHIA  FL            217    43   F             1:12:59.0   1:13:15.4     11:46/M
     75    Brandi Resa                       EAGLE  CO             224    44   F             1:13:26.7   1:19:32.2     11:51/M
     76    Jim Wannamaker                    Palm Harbor  FL       282    69   M             1:13:30.7   1:14:07.1     11:51/M
     77    Melissa Mangrum                   Riverview  FL         245    49   F             1:13:40.0   1:13:52.6     11:53/M
     78    Naomi Cadoret                     Ocala  FL             184    36   F             1:13:42.1   1:13:42.1     11:53/M
     79    Michelle Dockery                  LTL EGG HBR  NJ       153    29   F             1:14:33.7   1:15:02.5     12:01/M
     80    Timothy Condit                    PLAINFIELD  IL        219    43   M             1:14:33.7   1:15:02.5     12:01/M
     81    Lindsay Perkins                   LAND O LAKES  FL      187    36   F             1:14:51.2   1:25:18.5     12:04/M
     82    Stacy Dyer                        Gillingham            189    36   M             1:15:03.6   1:20:39.1     12:06/M
     83    Rosie Reid                        Millbrook  CORNWALL   144    27   F             1:15:04.3   1:20:39.3     12:06/M
     84    Morgan McKenna                    Fort Myers  FL        139    25   F             1:15:11.9   1:15:29.1     12:08/M
     85    Kathi Gaston                      Parrish  FL           237    47   F             1:15:35.5   1:16:22.1     12:11/M
     86    Evelyn Luke                       Palm Harbor  FL       261    52   F             1:15:35.8   1:16:22.3     12:11/M
     87    Billy Dickens                     odessa  FL            277    61   M             1:15:41.7   1:15:49.7     12:12/M
     88    Edgar Colon                       Brandon  FL           266    54   M             1:16:02.2   1:16:14.8     12:16/M
     89    Wayne Ellis                       Tampa  FL             278    62   M             1:17:04.3   1:17:30.8     12:26/M
     90    Darcy Piper                       Wesley Chapel  FL     178    34   F             1:17:04.6   1:17:31.6     12:26/M
     91    Julie Wason                       Clearwater  FL        181    35   F             1:17:19.0   1:17:26.2     12:28/M
     92    Gabby Brown                       SEMINOLE  FL          141    26   F             1:17:22.0   1:18:16.1     12:29/M
     93    Nick Stober                       ELKHART  IN           180    34   M             1:18:01.3   1:18:20.8     12:35/M
     94    Catharine Seebohm                 Belleair Beach  FL    264    53   F             1:19:10.5   1:29:29.6     12:46/M
     95    jorge yanez                       tampa  FL             254    50   M             1:19:21.1   1:19:36.1     12:48/M
     96    Paige Juhnke                      Saint Petersburg  F   148    28   F             1:19:44.6   1:20:02.4     12:52/M
     97    Christine Swizdor                 Tampa  FL             213    42   F             1:20:50.0   1:20:59.0     13:02/M
     98    Krysta Salvato-Hayes              Brandon  FL           145    27   F             1:22:02.3   1:22:07.2     13:14/M
     99    Ann Keen                          Tampa  FL             251    50   F             1:22:02.6   1:22:24.6     13:14/M
    100    Julie Gough                       Clearwater  FL        133    24   F             1:22:10.0   1:22:14.7     13:15/M

                                                                                                  Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend                Time        Time        Pace  
    101    Courtney Dougherty                NEW PRT RCHY  FL      138    25   F             1:22:54.3   1:23:03.6     13:22/M
    102    Stephanie Michael                 Lutz  FL              231    46   F             1:23:43.3   1:24:04.1     13:30/M
    103    Mandy Zeledon                     Wesley Chapel  FL     182    35   F             1:23:54.8   1:24:00.1     13:32/M
    104    Megan Levi                        Cape Coral  FL        177    34   F             1:24:15.0   1:24:17.0     13:35/M
    105    Marilyn Lavan                                           470    50   F             1:25:31.4   1:25:52.3     13:48/M
    106    Marybeth Hrim                     HOBE SOUND  FL        121    55   F             1:26:32.7   1:26:35.1     13:57/M
    107    Tracy Guida                       Tampa  FL             211    42   F             1:26:57.1   1:36:15.1     14:01/M
    108    Mikel Myers                       TREASURE IS  FL       179    34   M             1:26:59.6   1:37:17.3     14:02/M
    109    Andrea WatersWinston              ATLANTA  GA           227    44   F             1:27:42.4   1:38:40.4     14:09/M
    110    Krysti Reif                       Winter Garden  FL     169    32   F             1:28:54.3   1:28:56.4     14:20/M
    111    Susan Budd                        Lutz  FL              250    50   F             1:30:24.1   1:30:40.7     14:35/M
    112    Jeanie Greco                      lithia  FL            238    47   F             1:31:09.6   1:31:31.2     14:42/M
    113    Jennifer Tedder                   RUSKIN  FL            203    40   F             1:32:13.7   1:32:38.8     14:52/M
    114    Andrea Fugate                     Fort Meade  FL        165    31   F             1:33:43.5   1:34:00.8     15:07/M
    115    Christine Greasby                 Zephyrhills  FL       160    30   F             1:33:59.1   1:34:13.3     15:10/M
    116    Kelly Webb                        Plant City  FL        243    48   F             1:40:43.4   1:41:11.8     16:15/M
    117    Michelle Arauz                    VALRICO  FL           230    45   F             1:44:55.1   1:48:31.6     16:55/M
    118    chyna allison                     spring hill  FL       137    25   F             1:49:03.2   1:50:07.8     17:35/M
    119    Debbie Allison                    Spring Hill  FL       248    50   F             1:49:05.5   1:50:09.8     17:36/M
    120    Ella Roux                         South Pasadena  FL    270    55   F             1:51:07.9   1:51:09.9     17:55/M
    121    Roger McCune                      St.Petersburg  FL     280    62   M             2:13:43.5   2:24:05.5     21:34/M