Tara's Jingle Jog

Obstacles

Age Group Results

December 20, 2014


Results By Endurance Sports Timing , llc. Endurance Sports Timing


Men: 0- 0 1-99
Women: 1-99

Top

Male No Age Provided


                                                                                              Total  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  

       1    Unknown Partic. 9247                                   9247    0        5        40:05.5     12:56/M

Top

Male 99 and Under


                                                                                              Total  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  

       1    SEAN ROGERS                                            9310   33        1        33:29.6     10:48/M

       2    John Brubaker                     Chatham  IL          9302   68        2        35:21.6     11:24/M

       3    Anthony Barbato                   Fort Myers  FL       9217   11        3        36:00.5     11:37/M

       4    Colton Bernaldo                                        9252   10        7        42:50.7     13:49/M

       5    Chase Nelson                      Fort Myers  FL       9238   10        8        43:03.7     13:53/M

       6    Kyle Strom                        Estero  FL           9248   33        9        44:11.7     14:15/M

       7    Henry Maag                        Fort Myers  FL       9235   15       10        44:14.8     14:16/M

       8    Craig Lewandowski                 Fort Myers  FL       9234   39       12        44:24.8     14:19/M

       9    Cory Dickson                      Naples  FL           9222   38       13        44:24.9     14:19/M

      10    James Brand                       Estero  FL           1538   15       14        44:39.0     14:24/M

      11    Cedric Wilson                     Fort Myers  FL       9249   27       16        44:48.8     14:27/M

      12    YUM YUM DELICIOUS                 Estero  FL           9221   51       17        46:22.9     14:57/M

      13    Curtis Herron                     Lehigh Acres  FL     9226   15       20        46:35.0     15:02/M

      14    jarrod Hicks                                            800   34       21        47:09.6     15:13/M

      15    Owen Feeney                       Estero  FL           9224   44       22        47:48.9     15:25/M

      16    Jon Labahn, Jr.                   Naples  FL           1623   40       29        51:19.2     16:33/M

      17    Frank Albites                     Fort Myers  FLORIDA  9216   34       30        53:20.3     17:12/M

      18    COLE KAULRA                                             811   8        32        53:29.4     17:15/M

      19    Lyle Copmann                      Estero  FL           9218   27       36        59:56.0     19:20/M

      20    Aidan Donovan                     Fort Myers  FL       9223   11       37      1:01:32.9     19:51/M

Top

Female 99 and Under


                                                                                              Total  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Pace  

       1    Delia Kahn                        Estero  FL           9228   49        4        38:31.1     12:25/M

       2    Stephanie Copmann                 Estero  FL           9219   35        6        42:04.0     13:34/M

       3    Valentina Hernandez               Estero  FL           9225   35       11        44:20.1     14:18/M

       4    Caitlin Quillen                   Fort Myers  FL       9241   24       15        44:48.7     14:27/M

       5    amy Hicks                                               801   32       18        46:23.5     14:58/M

       6    Jane Maag                         Fort Myers  FL       9236   17       19        46:25.2     14:58/M

       7    Chris Trotter                     Alpharetta  GA       1681   50       23        48:23.2     15:36/M

       8    Kristina Runyan                                        1712   22       24        48:46.1     15:44/M

       9    Dani Koyender                                          1713   21       25        48:46.3     15:44/M

      10    Luann Brutus                      Fort Myers  FL       1545   54       26        49:22.8     15:55/M

      11    Camille Petrik                    Naples  FL           9239   36       27        49:52.8     16:05/M

      12    Henrietta Plamondon               Labelle  FL          9240   21       28        50:23.8     16:15/M

      13    Rachel McCutcheon                 Fort Myers  -        9237   31       31        53:22.2     17:13/M

      14    Kristin Cress                     Estero  FL           9220   30       33        54:43.7     17:39/M

      15    Heather Smith                     Lehigh Acres  FLORI  9245   25       34        54:43.8     17:39/M

      16    Maria Lange                       Naples  FL           9233   43       35        55:11.5     17:48/M

      17    Laura Herron                      Lehigh Acres  FL     9227   43       38      1:01:33.9     19:51/M