Miles for Moffitt 5k

Overall Finish List

May 14, 2016


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing

                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

      1    Austin Richmond                   Babson Park  FL      5024    30   M       1 Top Fin             15:27.5     15:27.5      4:58/M

      2    Michael Kelly                     Tampa  FL            4629    25   M       2 Top Fin             18:05.3     18:05.3      5:49/M

      3    Jay Chancellor                    Lutz  FL             2300    44   M       3 Top Fin             18:47.8     18:47.8      6:02/M

      4    Dylan Nolan                       Odessa  FL           5014    10   M       1 10-14               19:05.6     19:05.6      6:08/M

      5    Matthew Thibeau                   Lutz  FL             4431    16   M       1 15-19               19:23.9     19:23.9      6:14/M

      6    Cory King                         Palm Harbor  FL      4370    24   M       1 20-24               19:27.0     21:18.2      6:15/M

      7    Joseph Pineda                     Wesley Chapel  FL    5117    15   M       2 15-19               19:38.0     19:39.3      6:19/M

      8    Casey Smith                       Odessa  FL           3769    31   M       1 30-34               19:40.7     19:41.4      6:19/M

      9    Bryan Wentz                       Hudson  FL           4024    44   M       1 Top Fin             19:41.3     19:41.3      6:20/M

     10    Shuaib Winters                    Tampa  FL            4081    26   M       1 25-29               19:44.3     19:44.3      6:21/M

     11    Donald Geist Jr                   Apollo Beach  FL     4964    36   M       1 35-39               19:49.7     19:49.7      6:22/M

     12    Jason Gryglewicz                  Odessa  FL           2754    41   M       2 Top Fin             19:52.1     19:52.1      6:23/M

     13    Sara Petrick                      Tampa  FL             120    29   F       1 Top Fin             20:10.9     20:10.9      6:30/M

     14    Jerry Mallams                     Tampa  FL            3152    42   M       1 Top Fin             20:14.2     20:14.2      6:30/M

     15    Doug Rohrer                       Tampa  FL            3621    53   M       3 Top Fin             20:41.5     20:41.5      6:39/M

     16    Andrew Winner                     Tampa  FL            4080    26   M       2 25-29               20:44.0     20:44.0      6:40/M

     17    Pedro Tapia                       Tampa  FL            3894    43   M       1 40-44               20:48.2     20:48.2      6:41/M

     18    Carlos Seymour                    VALRICO  FL          3715    42   M       2 40-44               20:51.5     20:51.7      6:42/M

     19    Dhineth Ranatunga                 wesley chapel  FL    4660    14   M       2 10-14               21:00.2     21:22.2      6:45/M

     20    Brett Lawrie                      Tampa  FL             176    35   M       2 35-39               21:01.1     21:01.1      6:47/M

     21    Armand Mixon                      riverview  FL        3300    16   M       3 15-19               21:15.8     21:15.8      6:50/M

     22    Leonel Ochoa                      Tampa  FL            5050    17   M       4 15-19               21:18.5     21:18.5      6:51/M

     23    Alexsandro Garcia                 Wimauma  FL          2643    15   M       5 15-19               21:21.6     21:29.0      6:52/M

     24    Ryan Smith                        Odessa  FL           3783    36   M       3 35-39               21:37.8     21:38.7      6:57/M

     25    Ryan Patrick                      Tampa  FL            3459    30   M       2 30-34               21:41.9     21:41.9      6:58/M

     26    Michael Mann                      Lakeland  FL           92    37   M       4 35-39               21:42.7     21:42.7      7:00/M

     27    Jennifer McDonald                 Tampa  FL            5057    27   F       2 Top Fin             21:43.6     21:43.6      6:59/M

     28    Natalie Sargent Clark                                  5129    33   F       3 Top Fin             21:49.1     21:49.1      7:01/M

     29    Brian Lambert                     Tampa  FL            3041    57   M       1 Top Fin             22:03.8     22:06.9      7:05/M

     30    Jeff Edelman                      Wesley Chapel  FL    2531    28   M       3 25-29               22:06.6     22:13.7      7:06/M

     31    Paul Crawford                     Tampa  FL              38    33   M       3 30-34               22:09.8     22:09.8      7:09/M

     32    Hayley Sutterby                   Lithia  FL           3873    35   F       1 35-39               22:18.5     22:55.9      7:10/M

     33    Ted Unkel                         Sarasota  FL         4890    38   M       5 35-39               22:30.8     23:03.0      7:14/M

     34    Jeff Alicea                       Tampa  FL            4306    41   M       3 40-44               22:31.5     22:31.5      7:14/M

     35    Ahmed H Khan                      Tampa  FL            5051    16   M       6 15-19               22:31.7     22:31.7      7:14/M

     36    Josiah Pineda                     Wesley Chapel  FL    5118    15   M       7 15-19               22:38.4     22:39.7      7:17/M

     37    Robert Newton                     Tampa  FL            4252    36   M       6 35-39               22:46.2     22:46.3      7:19/M

     38    Wayne Gonsalves                   Odessa  FL           2694    54   M       2 Top Fin             22:46.6     22:46.8      7:19/M

     39    Mike Colitz                       Tampa  FL            5148    47   M       1 45-49               22:49.8     22:54.3      7:20/M

     40    Melanie Wong                      Land o lakes  FL     4700    27   F       1 25-29               22:50.5     22:50.5      7:21/M

     41    Josh Loew                         wesley chapel  FL    4386    37   M       7 35-39               22:51.1     22:53.5      7:21/M

     42    Jaime Herrera                     Wimauma  FL          2825    13   M       3 10-14               22:53.5     23:02.2      7:21/M

     43    Nick Gimbrone                     Tampa  FL            2680    25   M       4 25-29               22:55.4     23:17.5      7:22/M

     44    Kerven Germain                    Tampa  FL            5089    27   M       5 25-29               22:55.7     23:10.1      7:22/M

     45    Erin Authier                      Dunedin  FL          2072    35   F       2 35-39               22:56.8     23:02.6      7:22/M

     46    Benjamen Bergen                   Tampa  FL            4707    13   M       4 10-14               22:57.7     22:57.7      7:23/M

     47    Leon Hurtado                      Valrico  FL           203    28   M       6 25-29               23:03.7     23:03.7      7:26/M

     48    Alex Jose                         Wimauma  FL          2954    14   M       5 10-14               23:04.2     23:11.9      7:25/M

     49    Lisa Roosa                        Trinity  FL          3629    37   F       3 35-39               23:10.7     23:10.7      7:27/M

     50    Nina Stokes                       Valrico  FL          3842    46   F       1 Top Fin             23:11.5     23:11.5      7:27/M

     51    William Webster                   TAMPA  FL            4012    31   M       4 30-34               23:12.6     24:41.5      7:28/M

     52    Zach Squires                      Riverivew  FL        3810    35   M       8 35-39               23:13.9     23:16.6      7:28/M

     53    Eric Haeck                        APOLLO BEACH  FL     4606    46   M       2 45-49               23:15.0     23:44.7      7:29/M

     54    Casey Meigel                      Tampa  FL            3253    26   F       2 25-29               23:17.8     24:40.8      7:29/M

     55    Javier Llanos                     Land O' Lakes  FL    4383    46   M       3 45-49               23:23.1     23:32.4      7:31/M

     56    Megan Meister                     tampa  FL            3255    33   F       1 30-34               23:24.8     23:24.8      7:31/M

     57    Jonathan Williams                 TAmpa  FL            4064    30   M       5 30-34               23:26.6     23:35.0      7:32/M

     58    Whit Council                      Ruskin  FL           5021    43   M       4 40-44               23:34.3     23:40.0      7:35/M

     59    Joshua Gohman                     Tarpon Springs  FL     54    38   M       9 35-39               23:40.1     23:40.1      7:38/M

     60    Howard Bergen                     Tampa  FL            4708    47   M       4 45-49               23:41.3     24:02.8      7:37/M

     61    Trevor Ricketts                   Tampa  FL            3584    23   M       2 20-24               23:41.4     24:35.9      7:37/M

     62    Nic Santacruz                     Wesley Chapel  FL     135    26   M       7 25-29               23:42.9     23:48.4      7:39/M

     63    Robert Heinz                      Land O'Lakes  FL       64    48   M       5 45-49               23:49.1     23:49.1      7:41/M

     64    Trong Pham                        LUTZ  FL             4655    49   M       6 45-49               23:53.8     24:10.0      7:41/M

     65    Sherry Labree                     Punta Gorda  FL       156    39   F       4 35-39               23:55.1     24:01.7      7:43/M

     66    Jordon Andrews                    Tampa  FL            2048    27   M       8 25-29               23:56.5     24:00.3      7:42/M

     67    James Malloy                      Tampa  FL            4638    53   M       1 50-54               23:57.7     24:10.9      7:42/M

     68    Corey Gathers                     Brandon  FL          2655    27   M       9 25-29               23:59.0     24:32.2      7:43/M

     69    Jeremy Neidig                     Dunedin  FL           192    33   M       6 30-34               24:01.5     24:01.5      7:45/M

     70    Adam Becker                       Tampa  FL              17    50   M       3 Top Fin             24:05.4     24:05.4      7:46/M

     71    Christopher Boyd                  South Boston  MA     4460    26   M      10 25-29               24:08.5     25:07.2      7:46/M

     72    Ryan Dejong                       TAMPA  FL            2442    36   M      10 35-39               24:09.7     25:07.5      7:46/M

     73    Tyler Cuffe                       Tampa  FL            2390    27   M      11 25-29               24:10.4     25:07.9      7:46/M

     74    Edward Palmer Jr                  Dunedin  FL          5066    24   M       3 20-24               24:10.5     27:34.9      7:46/M

     75    Harstan Krieger                   Tampa  FL            3027    35   M      11 35-39               24:18.9     24:53.0      7:49/M

     76    Don Carson                        Tampa  FL            2276    61   M       1 Top Fin             24:20.0     24:20.2      7:49/M

     77    Oscar Olguin                      Wimauma  FL          3398    13   M       6 10-14               24:23.2     24:30.9      7:50/M

     78    Kyle Blaser                       Lakeland  FL         2148    19   M       8 15-19               24:23.9     24:33.9      7:50/M

     79    Danielle Thornton                 Tampa  FL            5128    43   F       2 Top Fin             24:24.4     24:41.3      7:51/M

     80    Anthony Rioles                    Tampa  FL            3589    24   M       4 20-24               24:27.7     25:11.2      7:52/M

     81    Albert Bezilla                    Sarasota  FL         2129    69   M       2 Top Fin             24:29.0     24:29.0      7:52/M

     82    Mike Newell                       Dunedin  FL          4941    53   M       3 50-54               24:29.6     24:41.0      7:52/M

     83    Anna Mcintosh                     Odessa  FL             99    26   F       3 25-29               24:29.7     24:42.2      7:54/M

     84    Matthew Martin                    Tampa  FL            3178    38   M      12 35-39               24:30.1     24:30.5      7:53/M

     85    Eric Ebuen                        Tampa  FL            2522    43   M       3 Top Fin             24:30.6     25:04.8      7:53/M

     86    Astrid Gilbert                    North Port  FL         52    33   F       2 30-34               24:30.7     24:37.1      7:54/M

     87    Sam Fernandez                     Tampa  FL            2570    10   M       7 10-14               24:31.5     28:17.5      7:53/M

     88    Andrew Burkhart                   St. Petersburg  FL   4150    37   M      13 35-39               24:35.4     25:34.3      7:54/M

     89    Evan Causey                       Tampa  FL            4160    23   M       5 20-24               24:37.0     24:52.0      7:55/M

     90    Dawn Martin                       Sarasota  FL         5088    42   F       3 Top Fin             24:39.7     24:46.0      7:56/M

     91    Melissa Koliha                    Tampa  FL              83    36   F       5 35-39               24:40.1     24:40.1      7:57/M

     92    JANICE MORGAN                     TAMPA  FL            4851    59   F       2 Top Fin             24:40.5     25:14.0      7:56/M

     93    John-Robert Maguire               Tampa  FL            3140    33   M       7 30-34               24:41.1     24:45.8      7:56/M

     94    Char Sibiga                       Winter Garden  FL    3744    58   F       1 Top Fin             24:47.3     24:47.3      7:58/M

     95    Carlos Palacios                   Miami  FL            3439    34   M       8 30-34               24:47.4     25:05.6      7:58/M

     96    Eber Rendon                       Tampa  FL            3571    53   M       4 50-54               24:47.5     25:02.5      7:58/M

     97    Ivan Dimitrov                     Tampa  FL            4335    29   M      12 25-29               24:50.0     25:31.1      7:59/M

     98    Jeff Crum                         Tampa  FL            2382    60   M       3 Top Fin             24:52.6     25:25.7      8:00/M

     99    Lindsay Roland                    Tampa  FL            3626    32   F       3 30-34               24:54.1     25:06.4      8:00/M

    100    Jojo Young                        Tampa  FL            4105    44   M       6 40-44               24:54.7     25:07.7      8:00/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    101    Todd Kinney                       Wesley Chapel  FL    5055    49   M       7 45-49               24:56.9     24:57.4      8:01/M

    102    Christian Manno                   Tampa  FL            4738    10   M       8 10-14               24:57.8     25:48.3      8:01/M

    103    Thor Nalsen                       Tampa  FL            4648    61   M       2 Top Fin             25:04.0     25:09.9      8:04/M

    104    Brent Waluzak                     Riverview  FL        4766    30   M       9 30-34               25:05.5     25:18.3      8:04/M

    105    Keely Seymour                     VALRICO  FL          3716    40   F       1 40-44               25:07.9     25:08.8      8:05/M

    106    Sean Jerome                       Temple Terrace  FL   4506    42   M       7 40-44               25:08.8     25:08.8      8:05/M

    107    Nicole Williams                   Lutz  FL             4066    41   F       2 40-44               25:09.3     25:30.1      8:05/M

    108    Marcie Cassano                    Tampa  FL            5076    28   F       4 25-29               25:09.5     25:21.8      8:05/M

    109    Steven Appel                      Wesley Chapel  FL    2058    57   M       1 55-59               25:09.7     25:09.7      8:05/M

    110    Tj Patrick                        Trinity  FL          3460    24   M       6 20-24               25:10.7     25:10.7      8:06/M

    111    Michael Weber                     Brandon  FL          4009    41   M       8 40-44               25:12.1     26:07.4      8:06/M

    112    Carlos Reyes                      Wimauma  FL          3576    14   M       9 10-14               25:14.5     25:24.1      8:07/M

    113    Stephanie Bergen                  Tampa  FL            4710    49   F       1 Top Fin             25:16.8     25:17.2      8:07/M

    114    Ninon Sutton                      Thonotosassa  FL     3878    45   F       1 45-49               25:16.9     25:23.8      8:07/M

    115    Tiffany Reynolds                  Tampa  FL            5015    39   F       6 35-39               25:18.9     25:26.4      8:08/M

    116    Daniel Harden                                          5061    29   M      13 25-29               25:22.0     29:33.5      8:09/M

    117    Richard marchman                  apollo beach  FL     4741    35   M      14 35-39               25:27.2     25:39.2      8:11/M

    118    Ruben Perez                       Lutz  FL              162    59   M       2 55-59               25:28.6     25:28.6      8:13/M

    119    Jason Lockard                     Lakeland  FL         3110    34   M      10 30-34               25:30.5     26:02.6      8:12/M

    120    Emre Arslan                       Tampa  FL            2067    27   M      14 25-29               25:31.0     27:01.3      8:12/M

    121    Lu Qian                           Lutz  FL             3539    26   F       5 25-29               25:31.5     26:06.6      8:12/M

    122    Francisco Pineda                  Wesley Chapel  FL    5115    18   M       9 15-19               25:36.2     25:49.7      8:14/M

    123    Michelle Phillips                 Wesley Chapel  FL    4656    25   F       6 25-29               25:38.6     25:38.6      8:15/M

    124    Brian Dimaculangan                Clearwater  FL       5130    31   M      11 30-34               25:40.1     28:30.2      8:15/M

    125    Jorge Beltran                     Largo  FL              19    59   M       3 55-59               25:49.3     25:49.3      8:20/M

    126    Jason Carey                       Tampa  FL            4152    46   M       8 45-49               25:49.5     27:28.7      8:18/M

    127    Neal Hargis                       Tampa  FL            4911    31   M      12 30-34               25:50.8     27:36.8      8:18/M

    128    Mark Haggett                      Wimauma  FL          2772    50   M       5 50-54               25:50.8     25:59.0      8:18/M

    129    Tyler Sutterby                    Lithia  FL           3874    37   M      15 35-39               25:52.0     26:28.8      8:19/M

    130    John Myers                        Jacksonville  FL     3354    58   M       4 55-59               25:53.2     25:58.6      8:19/M

    131    Brad Firesheets                   Tampa  FL            2586    35   M      16 35-39               25:57.2     25:57.2      8:21/M

    132    Marc Seide                        Tampa  FL            3705    26   M      15 25-29               25:58.6     26:04.6      8:21/M

    133    Clarence Daniel                   Tampa  FL              39    54   M       6 50-54               25:58.9     26:00.1      8:23/M

    134    Rachel Satterwhite                Tampa  FL            3675    25   F       7 25-29               25:59.6     26:13.8      8:21/M

    135    Chad Dombroski                    Tampa  FL            4907    44   M       9 40-44               26:01.0     26:18.9      8:22/M

    136    Kate Wentzel                      Clearwater  FL       5027    39   F       7 35-39               26:01.3     26:13.4      8:22/M

    137    Miguel Monche                     Clearwater  FL        105    31   M      13 30-34               26:02.7     26:02.7      8:24/M

    138    Nicolas Otero                     Tampa  FL            3421    38   M      17 35-39               26:03.4     26:05.9      8:23/M

    139    Ryan Van Hall                     Tampa  FL            4439    30   M      14 30-34               26:04.0     28:07.7      8:23/M

    140    Zoe Haeck                         APOLLO BEACH  FL     4607    18   F       1 15-19               26:04.6     26:34.9      8:23/M

    141    Adrian Vasquez                    Wimauma  FL          3955    14   M      10 10-14               26:04.7     26:12.8      8:23/M

    142    Matthew Wey                       Tampa  FL            5113    42   M      10 40-44               26:07.1     26:20.3      8:24/M

    143    Paul Kaman                        Riverview  FL          77    40   M      11 40-44               26:15.6     26:37.8      8:28/M

    144    Tony Jones                        Tampa  FL            2952    43   M      12 40-44               26:16.8     28:16.3      8:27/M

    145    Chip Bauder                       Tampa  FL            4965    50   M       7 50-54               26:17.0     34:57.9      8:27/M

    146    Jason Brocke                      Odessa  FL           2177    47   M       9 45-49               26:17.4     26:20.9      8:27/M

    147    Jose Ochoa-Bayona                 Tampa  FL            5049    51   M       8 50-54               26:17.9     26:17.9      8:27/M

    148    Caitlyn Stockton                  Temple Terrace  FL   3840    23   F       1 20-24               26:18.4     26:35.2      8:27/M

    149    Samuel Ward                       Tampa  FL            3986    24   M       7 20-24               26:18.5     26:35.2      8:27/M

    150    Alison Jimenez                    Tampa  FL            5114    40   F       3 40-44               26:20.3     26:20.3      8:28/M

    151    Rachel Bozich                     Saint Petersburg  F    23    24   F       2 20-24               26:21.3     26:26.7      8:30/M

    152    Stacy Synowiec                    Tampa  FL            3887    30   F       4 30-34               26:21.6     27:52.8      8:28/M

    153    Brad Warholak                     Tampa  FL            3989    31   M      15 30-34               26:21.8     27:52.8      8:28/M

    154    Allie Haeck                       APOLLO BEACH  FL     4605    18   F       2 15-19               26:21.9     26:52.1      8:28/M

    155    Tyler Banks                       Wimauma  FL          4925    24   M       8 20-24               26:22.3     26:49.1      8:29/M

    156    Zaul Arellano                     Wimauma  FL          2061    13   M      11 10-14               26:22.4     26:31.1      8:29/M

    157    Randall Lott                      Tampa  FL              90    53   M       9 50-54               26:22.7     26:33.7      8:30/M

    158    Elizabeth Riefler                 Tampa  FL            3586    39   F       8 35-39               26:24.3     26:26.7      8:29/M

    159    Dana Orlando                      Trinity  FL           115    25   F       8 25-29               26:27.3     26:38.4      8:32/M

    160    Cortney Keller                    Tampa  FL            2981    29   F       9 25-29               26:32.2     28:22.9      8:32/M

    161    Kathleen Benzel                   Riverview  FL        2122    56   F       2 Top Fin             26:32.6     26:32.6      8:32/M

    162    Amanda Beauchaine                 Ruskin  FL           2109    32   F       5 30-34               26:34.0     26:37.2      8:33/M

    163    Chris Unpingco                    Tampa  FL            3943    31   M      16 30-34               26:34.7     26:55.1      8:33/M

    164    George Trujillo                   Tampa  FL             165    57   M       5 55-59               26:34.9     26:35.0      8:34/M

    165    Grant Price                       Winter Haven  FL     3525    22   M       9 20-24               26:37.0     28:16.5      8:34/M

    166    Julie Goddard                     Tampa  FL            2686    42   F       4 40-44               26:37.7     26:53.8      8:34/M

    167    Douglas Mortellaro                Lutz  FL             3327    56   M       6 55-59               26:41.2     26:51.2      8:35/M

    168    Dave Devore                       Tampa  FL            2459    50   M      10 50-54               26:43.1     30:01.3      8:35/M

    169    Eugene Cistaro                    Odessa  FL           4237    25   M      16 25-29               26:46.2     27:44.9      8:36/M

    170    Zhengyang Cui                     Tampa  FL            2391    26   M      17 25-29               26:48.4     28:09.7      8:37/M

    171    Mike Newton                       St Pete  FL           111    43   M      13 40-44               26:53.0     28:03.9      8:40/M

    172    Maija Reblin                      tampa  FL             127    34   F       6 30-34               26:53.4     27:10.6      8:40/M

    173    Ariana Brown                      Valrico  FL          2182     9   F       1  1- 9               26:56.1     26:56.1      8:40/M

    174    Michael Bishop                    APOLLO BEACH  FL     4200    18   M      10 15-19               26:57.3     27:27.6      8:40/M

    175    Anthony Olvey                     Tampa  FL             114    51   M      11 50-54               26:58.5     27:07.4      8:42/M

    176    Eric Rabil                        tampa  FL            3542    14   M      12 10-14               26:58.9     28:06.8      8:40/M

    177    Brigid Merenda                    Tampa  FL             103    40   F       5 40-44               27:01.9     27:10.8      8:43/M

    178    Jason Stiger                      Winter Garden  FL    3839    29   M      18 25-29               27:03.1     27:31.9      8:42/M

    179    Ali Sibiga                        Winter Garden  FL    3743    23   F       3 20-24               27:03.4     27:32.2      8:42/M

    180    Michael Rolnicki                  Tampa  FL             130    32   M      17 30-34               27:09.0     27:28.2      8:45/M

    181    Justin Scott                      Wesley Chapel  FL    3694    14   M      13 10-14               27:09.7     30:03.1      8:44/M

    182    Mary Osbach                       Tampa  FL             116    29   F      10 25-29               27:11.8     27:25.4      8:46/M

    183    Eric Harmon                       Tampa  FL            5093    58   M       7 55-59               27:12.3     27:47.3      8:45/M

    184    John Farber                       St Petersburg  FL    5034    60   M       1 60-64               27:12.5     27:36.0      8:45/M

    185    Kelly Markey                      Tampa  FL            3167    38   F       9 35-39               27:12.6     28:23.5      8:45/M

    186    Craig Meyer                       Gulfport  FL         4398    23   M      10 20-24               27:13.3     27:37.6      8:45/M

    187    Mia Bulso                         Apollo Beach  FL     5140    14   F       1 10-14               27:13.4     27:13.4      8:45/M

    188    Shaun Mellnick                    Tampa  FL            4847    29   M      19 25-29               27:14.2     27:31.3      8:45/M

    189    Angie Hollowell                   Winter Haven  FL     4502    45   F       2 45-49               27:16.0     27:16.1      8:46/M

    190    Jaclyn Divine                     Tampa  FL            2481    44   F       6 40-44               27:17.4     28:01.6      8:46/M

    191    Matt Skonicki                     St. Petersburg  FL   3762    28   M      20 25-29               27:17.9     27:54.1      8:46/M

    192    Davis Lebsack                     Land O Lakes  FL     3072    12   M      14 10-14               27:18.0     27:37.2      8:47/M

    193    Ryan Lebsack                      Land O Lakes  FL     3074    12   M      15 10-14               27:21.5     27:41.3      8:48/M

    194    Michael Divietro                  Sebring  FL          2478    19   M      11 15-19               27:21.6     28:29.3      8:48/M

    195    Ciera Chavez                      Tampa  FL            2303    12   F       2 10-14               27:22.2     28:06.5      8:48/M

    196    Lauren Eberhart                   st petersburg  FL    4337    24   F       4 20-24               27:23.1     27:57.8      8:48/M

    197    Enrique D'Elint                   Tampa  FL            4279    27   M      21 25-29               27:24.3     27:48.0      8:49/M

    198    Angela Vern                       Lakeland  FL         3962    39   F      10 35-39               27:24.3     27:35.2      8:49/M

    199    Brian Gadbois                     Tampa  FL            2627    31   M      18 30-34               27:25.5     28:15.9      8:49/M

    200    Amanda Johnson                    Tampa  FL            2925    37   F      11 35-39               27:25.9     28:01.2      8:49/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    201    Marco Echeverry                   tampa  FL            2524    30   M      19 30-34               27:26.1     28:15.9      8:49/M

    202    Bret Skonicki                     Largo  FL            3759    52   M      12 50-54               27:26.7     28:03.1      8:49/M

    203    Jay Lebsack                       Land O Lakes  FL     3073    40   M      14 40-44               27:27.1     27:46.9      8:50/M

    204    Rae Ann Lentz                     Tampa  FL            4974    54   F       3 Top Fin             27:28.9     27:39.2      8:50/M

    205    Jean Schweigart                   sARASOTA  FL         3691    64   F       1 60-64               27:29.6     36:04.7      8:50/M

    206    Megan Estel                       Wesley Chapel  FL      49    30   F       7 30-34               27:30.2     27:50.2      8:52/M

    207    Cate Small                        Tampa  FL            3766    15   F       3 15-19               27:30.3     27:51.0      8:51/M

    208    Anne Azzoli                       Land O Lakes  FL     2074    58   F       1 55-59               27:30.6     27:50.2      8:51/M

    209    Jacob Jackson                     Plant City  FL       2906    15   M      12 15-19               27:32.0     28:20.9      8:51/M

    210    Alfredo Esparza Jr.               TAMPA  FL            2549    26   M      22 25-29               27:32.7     32:10.2      8:51/M

    211    Mayumi Pierce                     Jacksonville  FL      122    52   F       1 50-54               27:32.9     28:18.7      8:53/M

    212    Daminda Ranatunga                 wesley chapel  FL    4538    43   M      15 40-44               27:33.5     27:55.0      8:52/M

    213    Daniel Dollar                     Saint Petersburg  F    44    35   M      18 35-39               27:36.0     27:49.5      8:54/M

    214    Cheston Vanalstyne                Temple Terrace  FL   3951    27   M      23 25-29               27:36.3     31:24.4      8:52/M

    215    Andrew Mandel                     Tampa  FL            5059    21   M      11 20-24               27:39.2     28:14.9      8:53/M

    216    Steven Gunawan                    Tampa  FL            4357    31   M      20 30-34               27:40.2     30:33.1      8:54/M

    217    Allie Murray                      Tampa  FL            3348    22   F       5 20-24               27:42.5     29:21.4      8:54/M

    218    Mark Janiszewski                  TAMPA  FL            2914    53   M      13 50-54               27:43.3     28:40.1      8:55/M

    219    Nick Amendola                     Naples  FL           2039    46   M      10 45-49               27:44.5     27:59.9      8:55/M

    220    Bryant Brantley                   BRANDON  FL            25    38   M      19 35-39               27:46.1     27:46.1      8:57/M

    221    Brianna Scott                     Tampa  FL            3693    23   F       6 20-24               27:47.8     32:07.1      8:56/M

    222    Cynthia Eckert                    Wimauma  FL          2526    30   F       8 30-34               27:49.2     27:55.4      8:57/M

    223    Daniel Arnholz                    Land O Lakes  FL     4178    53   M      14 50-54               27:50.6     28:20.4      8:57/M

    224    Joseph Smith                      Odessa  FL           3776    64   M       2 60-64               27:50.9     28:19.5      8:57/M

    225    Kristin Bold                      Tampa  FL            2155    45   F       3 45-49               27:51.8     27:53.8      8:57/M

    226    Jeff Srsic                        Tampa  FL            3813    40   M      16 40-44               27:52.0     28:41.6      8:58/M

    227    Jessica Rosado                    land o lake  FL      3632    39   F      12 35-39               27:52.5     27:52.5      8:58/M

    228    Samantha Brown                    Tampa  FL            2191    31   F       9 30-34               27:55.0     29:14.5      8:59/M

    229    Elijah Law                        Tampa FL  FL         4514    10   M      16 10-14               27:56.2     28:46.9      8:59/M

    230    Julie Rathwell                    Land O Lakes  FL     3553    39   F      13 35-39               27:56.3     28:13.7      8:59/M

    231    Amanda Santos                     Bradenton  FL        3673    34   F      10 30-34               27:57.3     28:27.9      8:59/M

    232    Caitlin Michalak                  Westchase  FL        3275    29   F      11 25-29               27:59.0     29:36.7      9:00/M

    233    Michelle Nguyen                   Land O Lakes  FL      193    45   F       4 45-49               28:00.2     28:09.0      9:02/M

    234    Garrett Castor                    Wesley Chapel  FL    4795    30   M      21 30-34               28:01.1     29:16.3      9:01/M

    235    Natalie DiFranco                  Lake Worth  FL        195    47   F       5 45-49               28:01.8     29:06.6      9:02/M

    236    James Weir                        Riverview  FL        4016    51   M      15 50-54               28:04.2     28:36.2      9:01/M

    237    Eric Churchill                    Brooksville  FL      2318    28   M      24 25-29               28:05.2     28:31.4      9:02/M

    238    Heather Mazer                     bradenton  FL        5201    19   F       4 15-19               28:06.5     28:15.4      9:02/M

    239    Danny Nguyen                      Tampa  FL            4856    31   M      22 30-34               28:06.5     28:43.6      9:02/M

    240    Gregory Shear                     St. Petersburg  FL   3728    29   M      25 25-29               28:06.6     29:26.0      9:02/M

    241    Barry Lawrance                    Lutz  FL             3056    36   M      20 35-39               28:09.5     28:33.5      9:03/M

    242    Jenna Bold                        Tampa  FL            2154    15   F       5 15-19               28:09.7     28:11.7      9:03/M

    243    Carol Sterling                    Clearwater  FL       3835    49   F       6 45-49               28:11.3     28:33.7      9:04/M

    244    Charles Clark                     TAMPA  FL            2322     9   M       1  1- 9               28:12.6     29:57.7      9:04/M

    245    Jill Cox                          Riverview  FL        2374    39   F      14 35-39               28:12.9     28:43.7      9:04/M

    246    Morgan Mills                      Tampa  FL            3294    24   F       7 20-24               28:13.7     32:35.8      9:04/M

    247    Rima Sanka                        pinellas park  FL     134    40   F       7 40-44               28:16.3     28:26.7      9:07/M

    248    Jeff Russell                      Tampa  FL             132    43   M      17 40-44               28:16.9     28:28.5      9:07/M

    249    Michael Maguire                   Tampa  FL            4984    30   M      23 30-34               28:17.0     28:35.7      9:06/M

    250    Jane Adams                        Tampa  FL            2009    27   F      12 25-29               28:17.5     29:54.9      9:06/M

    251    Jazmin Perry                      Tampa  FL            3484    25   F      13 25-29               28:19.1     29:54.5      9:06/M

    252    Dylan Clark                       Riverview  FL        2324    15   M      13 15-19               28:19.1     28:25.6      9:06/M

    253    Corinne Herlihy                   Tampa  FL            4981    34   F      11 30-34               28:19.2     33:11.4      9:06/M

    254    Ileana Andujar                    Cocoa  FL            4453    27   F      14 25-29               28:23.8     29:59.3      9:08/M

    255    Alexa Davies                      Madeira Beach  FL    2419    22   F       8 20-24               28:26.1     28:38.3      9:09/M

    256    Alexandra Jones                   Tampa  FL            2940    27   F      15 25-29               28:26.6     29:02.2      9:09/M

    257    Carol Haeck                       Apollo Beach  FL     2771    43   F       8 40-44               28:26.9     28:57.3      9:09/M

    258    Laura Kallmann                    Tampa  FL            2966    22   F       9 20-24               28:28.1     30:13.4      9:09/M

    259    Nidia Ross                        Holiday  FL          3637    38   F      15 35-39               28:28.6     28:42.7      9:09/M

    260    Lou Buenaventura                  Tampa  FL            4323    57   M       8 55-59               28:28.7     32:44.4      9:09/M

    261    Steve Hall                        Tampa  FL            2779    52   M      16 50-54               28:29.0     33:17.5      9:10/M

    262    Michael Howroyd                   Wesley chaple  FL    4505    26   M      26 25-29               28:29.2     28:43.1      9:10/M

    263    Kristi Owens                      Palm Bay  FL          117    38   F      16 35-39               28:29.2     28:58.2      9:11/M

    264    Garrett Pitzer                    Citrus Springs  FL   5155     8   M       2  1- 9               28:32.8     28:38.1      9:10/M

    265    Osvaldo Ruiz                      Tampa  FL            3647    41   M      18 40-44               28:33.7     28:49.3      9:11/M

    266    Jaime Campuzano                   Tampa  FL            2256    45   M      11 45-49               28:35.1     28:46.3      9:11/M

    267    Sarah Hess                        Seminole  FL          189    34   F      12 30-34               28:37.3     29:36.0      9:14/M

    268    Chrissy Mamone                    Saint Petersburg  F  3156    31   F      13 30-34               28:37.3     30:09.3      9:12/M

    269    Margarita Brown                   Valrico  FL          2188    40   F       9 40-44               28:37.8     29:17.2      9:12/M

    270    Jackie Okun                       Valrico  FL          3397    61   F       2 Top Fin             28:38.6     29:14.2      9:12/M

    271    Melinda Snead                     Lithia  FL           4760    49   F       7 45-49               28:38.8     29:21.2      9:12/M

    272    Kerry Harrison                    Tampa  FL            5005    45   F       8 45-49               28:41.4     32:33.5      9:13/M

    273    John Lorenz                       Tampa  FL              89    31   M      24 30-34               28:47.3     28:49.8      9:17/M

    274    Erika Lorenz                      Tampa  FL              88    30   F      14 30-34               28:47.8     28:49.7      9:17/M

    275    Lindsey Juarez                    st petersburg  FL    2960    30   F      15 30-34               28:47.9     33:04.7      9:15/M

    276    Kevin Bishop                      Lithia  FL           2136    45   M      12 45-49               28:48.9     29:04.2      9:16/M

    277    John Mitchell                     Tampa  FL            4241    41   M      19 40-44               28:49.3     29:59.4      9:16/M

    278    Meghan Pitzer                     Citrus Springs  FL   5154    35   F      17 35-39               28:50.2     28:55.1      9:16/M

    279    Rylan Mitchell                    Tampa  FL            4242    10   F       3 10-14               28:50.3     30:00.7      9:16/M

    280    Auston Mondello                   Plant City  FL       3306    18   M      14 15-19               28:50.4     28:50.4      9:16/M

    281    Jason Runkles                     Dunedin  FL          3650    35   M      21 35-39               28:51.1     29:10.8      9:17/M

    282    Florian Geier                     tampa  FL            2659    36   M      22 35-39               28:54.0     29:53.5      9:18/M

    283    Mandy Manno                       Tampa  FL            4739    40   F      10 40-44               28:56.2     29:47.2      9:18/M

    284    Bryan Grieger                     Lakeland  FL         2743    39   M      23 35-39               28:56.3     29:49.7      9:18/M

    285    Susan Avon                        Trinity  FL            10    37   F      18 35-39               28:56.5     29:17.2      9:20/M

    286    Alexandra Stahl                   Tampa  FL            4761    24   F      10 20-24               28:58.2     30:13.9      9:19/M

    287    Cathy Martin                      Plant City  FL       3174    40   F      11 40-44               28:58.9     29:56.0      9:19/M

    288    Collie Clark                      Oviedo  FL           2323    45   M      13 45-49               28:59.4     29:03.7      9:19/M

    289    Carrie Metcalf                    Parrish  FL          3270    31   F      16 30-34               29:00.0     29:31.0      9:19/M

    290    Diane Swainston                   Belleair Bluffs  FL  3880    60   F       1 Top Fin             29:03.3     29:11.5      9:20/M

    291    Robert Boyd                       Quincy  MA           4146    65   M       1 65-69               29:05.2     29:36.7      9:21/M

    292    Nicolas Cubas                     Tampa  FL            2387     9   M       3  1- 9               29:05.5     32:33.6      9:21/M

    293    Jorgen Rostrup                    Tampa  FL            4669    50   M      17 50-54               29:05.8     29:24.0      9:21/M

    294    Dana Ketcher                      Lutz  FL             4210    29   F      16 25-29               29:05.9     29:39.4      9:21/M

    295    Kim Couts                         Sarasota  FL         2371    27   F      17 25-29               29:06.5     29:49.5      9:21/M

    296    Stephanie Smith                   Clearwater  FL       4422    31   F      17 30-34               29:06.9     34:13.9      9:21/M

    297    Rahul Agarwal                     Tampa  FL            4776    36   M      24 35-39               29:07.4     30:28.5      9:22/M

    298    Jennifer Antonik                  Saint Petersburg  F  2054    24   F      11 20-24               29:07.6     29:50.3      9:22/M

    299    Diego Cubas                       Tampa  FL            2386    11   M      17 10-14               29:07.8     32:38.0      9:22/M

    300    Michael Mcdonald                  Lithia  FL           4644    20   M      12 20-24               29:08.2     29:46.5      9:22/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    301    Monica Drouillard                 Winter Park  FL      2496    59   F       2 55-59               29:08.7     29:18.4      9:22/M

    302    Robert Gerbus                     Valrico  FL          2669    45   M      14 45-49               29:09.1     30:17.6      9:22/M

    303    Varsha Wilson                     Apollo Beach  FL     4077    36   F      19 35-39               29:12.8     29:14.5      9:23/M

    304    Oscar Ortiz                       Tampa  FL            3420    26   M      27 25-29               29:12.8     29:28.8      9:23/M

    305    Ryan Sessums                      Wesley Chapel  FL    3713    40   M      20 40-44               29:13.8     29:47.1      9:24/M

    306    Joseph Fisher                     Tampa  FL            2588    46   M      15 45-49               29:16.0     29:19.7      9:25/M

    307    John Pitcairn                     Tampa  FL            3502    52   M      18 50-54               29:16.6     29:39.2      9:25/M

    308    Nicole Cardoso                    Tampa  FL              29    22   F      12 20-24               29:18.6     29:36.6      9:27/M

    309    Dominick Cacciatore               Tampa  FL            2231    17   M      15 15-19               29:18.7     29:36.2      9:25/M

    310    Suzy Jackson                      Tampa  FL             155    49   F       9 45-49               29:20.0     29:25.3      9:28/M

    311    Antonio Cotton                    Tampa  FL            2367    29   M      28 25-29               29:20.1     29:53.6      9:26/M

    312    Grady Maguire                     Tampa  FL            4966    14   M      18 10-14               29:20.7     31:09.0      9:26/M

    313    John Galligan                     Clearwater  FL       4976    42   M      21 40-44               29:20.9     30:00.2      9:26/M

    314    Spencer More                      tampa  FL            3318     9   M       4  1- 9               29:22.9     34:19.0      9:27/M

    315    Jackson Perkins                   Tampa  FL            4954    13   M      19 10-14               29:23.7     31:12.4      9:27/M

    316    Kevin Anello                      Tampa  FL            4455    56   M       9 55-59               29:23.8     30:14.3      9:27/M

    317    Anna Shaw                         Clearwater  FL       4277    50   F       3 50-54               29:25.1     34:29.0      9:28/M

    318    Cameron Lee                       Dade City  FL        4633    16   M      16 15-19               29:25.2     29:25.2      9:28/M

    319    Katie Pell                        Tampa  FL            4653    46   F      10 45-49               29:25.4     30:17.8      9:28/M

    320    Susan Langford                    Tampa  FL            3049    38   F      20 35-39               29:25.6     30:17.6      9:28/M

    321    Walter Dobek                      Riverview  FL        4175    51   M      19 50-54               29:25.9     29:56.2      9:28/M

    322    James Janicki                     Lutz  FL             2913    49   M      16 45-49               29:26.8     29:47.2      9:28/M

    323    Richard Cavalieri                 Tampa  FL            4229    64   M       3 60-64               29:29.0     30:18.8      9:29/M

    324    Andre Vera                        Valrico  FL          5067    48   M      17 45-49               29:30.2     29:46.6      9:29/M

    325    Jean Gaibort                      Madeira Beach  FL    2628    23   M      13 20-24               29:31.3     29:44.0      9:29/M

    326    Joanne Law                        Tampa FL  FL         4515    35   F      21 35-39               29:32.1     30:23.3      9:30/M

    327    Allison Freeman                   Tampa  FL            2619    31   F      18 30-34               29:32.8     30:13.7      9:30/M

    328    Heather Genusa                    Tampa  FL            4926    42   F      12 40-44               29:33.1     29:59.6      9:30/M

    329    Jose Morales                      Wimauma  FL          3314    13   M      20 10-14               29:35.3     29:44.0      9:31/M

    330    Kurt Ott                          St Petersburg  FL    5133    52   M      20 50-54               29:35.7     30:11.7      9:31/M

    331    Eric Davidson                     Lutz  FL               40    50   M      21 50-54               29:36.3     30:02.3      9:33/M

    332    Tina Perkins                      Tampa  FL            3481    46   F      11 45-49               29:36.3     31:23.8      9:31/M

    333    Meagan Cherry                     Lutz  FL             2309    24   F      13 20-24               29:36.7     30:02.4      9:31/M

    334    Renee Chang                       Tampa  FL              32    35   F      22 35-39               29:36.7     30:15.1      9:33/M

    335    Vanessa Jimenez                   Bartow  FL           2923    23   F      14 20-24               29:37.1     31:09.2      9:31/M

    336    Michelle Leclaire                 Tampa  FL              85    40   F      13 40-44               29:37.5     29:37.5      9:33/M

    337    Cornelius Mays                    Riverview  FL        4640    37   M      25 35-39               29:37.8     29:37.8      9:31/M

    338    Lori Amaden                       Brandon  FL          4779    47   F      12 45-49               29:38.0     32:11.7      9:32/M

    339    John Mclaughlin                   Tampa  FL            3242    51   M      22 50-54               29:38.0     34:24.6      9:32/M

    340    Kim Christine                     Tampa  FL              33    46   F      13 45-49               29:38.4     30:15.3      9:34/M

    341    Lindsey Forsythe                  St. Petersburg  FL   4725    46   F      14 45-49               29:39.3     29:40.2      9:32/M

    342    James Johnson                     Tampa  FL            2930    44   M      22 40-44               29:40.5     30:16.1      9:32/M

    343    Michael Lessinger                 Tampa  FL            3084    42   M      23 40-44               29:41.7     31:33.9      9:33/M

    344    Brenna Gonzalez                   Lithia  FL           2698    29   F      18 25-29               29:42.1     30:49.7      9:33/M

    345    Scott Cleary                      Riverview  FL        2329    25   M      29 25-29               29:42.1     31:27.6      9:33/M

    346    Jennifer Blaisdell                Tampa  FL              21    32   F      19 30-34               29:43.3     29:43.3      9:35/M

    347    Daniel Bystry-Wells               Port Orange  FL      4466    21   M      14 20-24               29:44.6     29:57.0      9:34/M

    348    Tammy Miller                      Riverview  FL        3291    45   F       3 Top Fin             29:44.6     30:52.2      9:34/M

    349    Brant Wensloff                    Riverview  FL        4696    46   M      18 45-49               29:45.4     30:19.5      9:34/M

    350    Joette Bonin                      Tampa  FL            4788    41   F      14 40-44               29:46.9     30:27.0      9:34/M

    351    John Honeycutt                    Tampa  FL            4205    36   M      26 35-39               29:48.0     34:18.0      9:35/M

    352    Ekaterina Mcclanahan              wesley chapel  FL    4394    32   F      20 30-34               29:48.0     31:06.3      9:35/M

    353    Gennaro Fardella                  Tampa  FL            5157    64   M       4 60-64               29:48.9     29:48.9      9:35/M

    354    Patti Kuchaj                      Brandon  FL          3034    65   F       3 Top Fin             29:49.9     29:50.6      9:35/M

    355    Layne Mazur                       Trinity  FL          5046    13   F       4 10-14               29:50.4     31:13.1      9:36/M

    356    Kaaron Benson                     Tampa  FL              20    57   F       3 55-59               29:52.0     29:52.5      9:38/M

    357    Susan Cajigal                     Valrico  FL          2240    46   F      16 45-49               29:52.2     31:00.0      9:36/M

    358    Sayuri Ranatunga                  wesley chapel  FL    4661    10   F       5 10-14               29:52.5     30:14.4      9:36/M

    359    Poonam Makati                     Tampa  FL              91    36   F      23 35-39               29:52.8     30:03.5      9:38/M

    360    Anne Weidner                      St. Petersbug  FL    4013    25   F      19 25-29               29:54.5     30:27.8      9:37/M

    361    Thom Spangler                     Lakeland  FL         3799    50   M      23 50-54               29:54.7     31:00.7      9:37/M

    362    Susan Kiniry                      tampa  FL            3004    49   F      17 45-49               29:54.8     30:22.2      9:37/M

    363    Jill Bourdeau                     LOL  FL              4316    35   F      24 35-39               29:55.4     29:57.5      9:37/M

    364    Dan Munson                        Tampa  FL            3343    61   M       5 60-64               29:58.4     30:33.5      9:38/M

    365    Casey Sutton                      Thonotosassa  FL     3875    12   F       6 10-14               29:58.5     30:16.2      9:38/M

    366    Melissa Gant                      Tampa  FL            5045    34   F      21 30-34               29:58.8     34:23.6      9:38/M

    367    Jennifer Putnam                   Riverview  FL        4269    42   F      15 40-44               29:59.6     30:25.0      9:38/M

    368    Carlos Cubas                      Tampa  FL            2385    46   M      19 45-49               29:59.8     33:30.2      9:38/M

    369    Jackelyn Waluzak                  Lithia  FL           3982    34   F      22 30-34               29:59.8     31:52.4      9:38/M

    370    Samantha Churchill                Brooksville  FL      2319    27   F      20 25-29               30:00.9     30:26.4      9:39/M

    371    Terry Gruchow                     Oldsmar  FL            57    60   M       6 60-64               30:00.9     30:00.9      9:41/M

    372    Kevin Womack                      Tampa  FL            4085    47   M      20 45-49               30:01.4     30:43.0      9:39/M

    373    Candi Lawrence                    Zephyrhills  FL      5041    53   F       4 50-54               30:01.5     30:06.8      9:39/M

    374    Ryan Elliott                      Tampa  FL            4721    27   M      30 25-29               30:02.1     34:25.0      9:39/M

    375    Ernesto Gonzalez                  Lithia  FL           2700    31   M      25 30-34               30:02.6     31:10.2      9:39/M

    376    Wendy Sternberg                   Lake Worth  FL        163    42   F      16 40-44               30:02.7     31:07.6      9:41/M

    377    James Morey                       Lakeland  FL         3319    26   M      31 25-29               30:03.8     33:51.6      9:40/M

    378    Ken Martin                        Valrico  FL            94    47   M      21 45-49               30:04.7     30:04.7      9:42/M

    379    Andrew Kanaris                    Clearwater  FL       2970    28   M      32 25-29               30:05.8     30:25.2      9:40/M

    380    Roger Pearce                      Tampa  FL            4862    37   M      27 35-39               30:05.8     34:44.1      9:40/M

    381    Sean Little                       Tampa  FL            4225    21   M      15 20-24               30:06.7     33:04.6      9:41/M

    382    Ben Ward                          TAMPA  FL            3984    61   M       7 60-64               30:07.1     31:41.1      9:41/M

    383    Jaime Bigelow                     Tampa  FL            5019    40   M      24 40-44               30:07.4     34:26.1      9:41/M

    384    Evan Davis                        Valrico  FL          4476    30   M      26 30-34               30:08.3     30:13.1      9:41/M

    385    Silky Sullivan                    seminole  FL         4282    72   M       1 70-74               30:08.4     30:08.4      9:41/M

    386    Christopher Johnson               Tampa  FL            2928    28   M      33 25-29               30:10.4     33:52.3      9:42/M

    387    Katie Powell                      Tampa  FL            3519    35   F      25 35-39               30:10.6     31:58.7      9:42/M

    388    Monica Johnson                    Tampa  FL            2935    27   F      21 25-29               30:11.0     33:52.3      9:42/M

    389    Susan Leuthold                    Odessa  FL             87    43   F      17 40-44               30:11.4     31:10.5      9:44/M

    390    Karie Barquin                     Lakeland  FL         2097    43   F      18 40-44               30:12.9     30:24.7      9:43/M

    391    Yvette Fox                        Tampa  FL            4726    57   F       4 55-59               30:13.1     30:13.1      9:43/M

    392    Denise Hamilton                   Winter Haven  FL     5169    54   F       5 50-54               30:13.5     30:24.6      9:43/M

    393    Chris Squitieri                   Safety Harbor  FL    3811    49   M      22 45-49               30:14.3     31:51.3      9:43/M

    394    Kevin Daly                        Lithia  FL           2409    49   M      23 45-49               30:14.8     30:59.7      9:43/M

    395    Amanda Nette                      St. Petersburg  FL   3374    24   F      15 20-24               30:15.6     30:58.7      9:44/M

    396    Norman Daerda Jr                  Land O Lakes  FL     4474    35   M      28 35-39               30:15.7     33:38.9      9:44/M

    397    Sean Liston                       St. Petersburg  FL   3105    31   M      27 30-34               30:16.5     31:43.3      9:44/M

    398    Shamery Fernandez                 Tampa  FL            2571    24   F      16 20-24               30:17.2     31:45.0      9:44/M

    399    Anthony Augustine                 Tampa  FL            2071    30   M      28 30-34               30:17.8     31:44.8      9:44/M

    400    Gregory Palmer Jr                 Tampa  FL            3446    38   M      29 35-39               30:19.0     31:06.3      9:45/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    401    Christian Gerbick                 Tampa  FL            5210    39   M      30 35-39               30:19.2     30:44.2      9:45/M

    402    Chelsea Schmidt                   Tampa  FL            3681    24   F      17 20-24               30:19.5     33:38.4      9:45/M

    403    Roseanne Mcintosh                 Tampa  FL             100    29   F      22 25-29               30:19.6     30:19.6      9:47/M

    404    Richard Zwolek                    Temple Terrace  FL   5186    61   M       8 60-64               30:20.2     33:09.5      9:45/M

    405    Elizabeth Marince                 TAMPA  FL            3166    21   F      18 20-24               30:20.4     31:49.6      9:45/M

    406    Faith Bishop                      Lithia  FL           2134    39   F      26 35-39               30:20.5     30:37.3      9:45/M

    407    Rachael Miller                    Tampa  FL            3290    29   F      23 25-29               30:20.9     30:36.7      9:45/M

    408    Stephanie Clark                   Riverview  FL        2325    46   F      18 45-49               30:21.1     30:27.7      9:46/M

    409    Nahomi Kenny                      Dover  FL              78    39   F      27 35-39               30:21.6     30:37.8      9:47/M

    410    William Geary                     Tampa  FL            5196    46   M      24 45-49               30:22.6     33:11.6      9:46/M

    411    Kristi Bulso                      Apollo Beach  FL     5141    41   F      19 40-44               30:23.9     30:23.9      9:46/M

    412    Greg Yeomans                      Tarpon Springs  FL   4101    49   M      25 45-49               30:24.3     31:15.4      9:46/M

    413    Michael Sheppard                  Tampa  FL            3735    44   M      25 40-44               30:26.1     30:56.0      9:47/M

    414    Denise Remington                  St.Petersburg  FL    4663    47   F      19 45-49               30:26.7     31:23.9      9:47/M

    415    Blake Edwards                     Babson Park  FL      2534    33   M      29 30-34               30:27.1     30:58.5      9:47/M

    416    Amber Martin                      Clearwater  FL       4742    27   F      24 25-29               30:27.5     33:52.4      9:47/M

    417    Nicole Fanarjian                  Tampa  FL              50    47   F      20 45-49               30:27.7     31:05.2      9:49/M

    418    Erik Taylor                       Tampa  FL            3897    16   M      17 15-19               30:27.9     35:47.2      9:47/M

    419    Eric DeCampos                     Clearwater  FL       4804    26   M      34 25-29               30:28.1     34:48.4      9:48/M

    420    Steve Smith                       Odessa  FL           3786    56   M      10 55-59               30:30.0     30:57.0      9:48/M

    421    Jessica Spinner                   Tampa  FL            3806    38   F      28 35-39               30:30.1     30:49.7      9:48/M

    422    Ruben Watson                      Valrico  FL           175    55   M      11 55-59               30:30.6     30:45.9      9:50/M

    423    Norge Hernandez                   Tampa  FL            4821    23   M      16 20-24               30:31.6     33:27.1      9:49/M

    424    Javier Pagan Pagan                Ruskin  FL           3434    33   M      30 30-34               30:34.3     35:38.0      9:50/M

    425    Melissa Abreu Toyens              Ruskin  FL           2004    32   F      23 30-34               30:34.7     35:38.3      9:50/M

    426    Mark Hall                         Apopka  FL           4729    37   M      31 35-39               30:36.2     31:21.5      9:50/M

    427    Osvaldo Cabello                   bradenton  FL        2229    22   M      17 20-24               30:37.1     37:53.2      9:51/M

    428    Julie Hurst                       Tampa  FL            2883    40   F      20 40-44               30:39.0     32:13.3      9:51/M

    429    Leigh Lilla                       Clearwater  FL       3095    32   F      24 30-34               30:39.0     31:24.8      9:51/M

    430    Lisa Ownby                        Tampa  FL            3427    39   F      29 35-39               30:39.2     31:57.7      9:51/M

    431    Christopher Acevedo               Oldsmar  FL          4140    31   M      31 30-34               30:39.7     34:32.4      9:51/M

    432    Kelan Mekelburg                   Tampa  FL            4844    10   M      21 10-14               30:39.9     31:29.1      9:51/M

    433    Malaney Hupp                      Tampa  FL            4366    26   F      25 25-29               30:40.1     34:01.4      9:52/M

    434    Mya Russi                         Riverview  FL        3655    27   F      26 25-29               30:41.0     31:00.4      9:52/M

    435    Viktoriya Ladanova                Tampa  FL            3038    28   F      27 25-29               30:41.3     35:30.9      9:52/M

    436    Brittany Moulder                  Brandon  FL          3331    20   F      19 20-24               30:41.8     30:41.8      9:52/M

    437    Cindy Schofield-Villalba          Tampa  FL            5149    34   F      25 30-34               30:42.8     30:58.3      9:52/M

    438    Paul Hammond                      Zephyrhills  FL      2783    56   M      12 55-59               30:44.1     32:01.4      9:53/M

    439    Monica Holsteen                   Dunedin  FL          2859    28   F      28 25-29               30:44.6     31:31.0      9:53/M

    440    Michael Debi                      Riverview  FL        4268    19   M      18 15-19               30:45.4     31:16.0      9:53/M

    441    Eddie Pabon                       Tampa  FL            3428    37   M      32 35-39               30:45.8     31:43.4      9:53/M

    442    Sean Rogers                       Tampa  FL            4668    42   M      26 40-44               30:46.6     32:14.6      9:54/M

    443    Widalys Martinez                  Tampa  FL            4979    35   F      30 35-39               30:46.8     30:46.8      9:54/M

    444    Zachary Heiferman                 Tampa  FL            2814    10   M      22 10-14               30:47.2     31:25.3      9:54/M

    445    Nicole Meyerson                   Tampa  FL            3274    32   F      26 30-34               30:47.6     34:33.3      9:54/M

    446    William Whiting                   Tampa  FL             185    45   M      26 45-49               30:47.8     31:09.4      9:56/M

    447    Liza Geist                        Apollo Beach  FL     4963    33   F      27 30-34               30:48.0     32:01.8      9:54/M

    448    Marcus Leehan                     Windermere  FL       3081    30   M      32 30-34               30:48.5     31:19.2      9:54/M

    449    Leah Crist                        Tampa  FL            2377    35   F      31 35-39               30:49.6     35:51.2      9:55/M

    450    John Heine                        New Port Richey  FL  2815    56   M      13 55-59               30:49.9     31:23.4      9:55/M

    451    Marisol Garcia                    Tampa  FL            4348    37   F      32 35-39               30:50.3     31:29.2      9:55/M

    452    Stephanie Tannenbaum              Tampa  FL            3890    41   F      21 40-44               30:50.5     31:28.7      9:55/M

    453    Mark Gordon                       tampa  FL            2709    46   M      27 45-49               30:50.6     32:15.9      9:55/M

    454    Mary Raimondo                     Lawrenceville  GA    5161    57   F       5 55-59               30:51.3     31:37.9      9:55/M

    455    Landon Holschauer                 Valrico  FL          2858     8   M       5  1- 9               30:51.7     30:59.6      9:55/M

    456    Lisa Wheat                        Lithia  FL           4032    46   F      21 45-49               30:51.8     32:44.5      9:55/M

    457    Marcia Hollman                    Lithia  FL           2851    43   F      22 40-44               30:52.0     32:44.6      9:55/M

    458    Jerry Holschauer                  Valrico  FL          2857    40   M      27 40-44               30:52.0     30:59.6      9:55/M

    459    Jessica Palmer                    Tampa  FL            3441    29   F      29 25-29               30:52.4     31:40.7      9:55/M

    460    Pamela Reiersen                   Tampa  FL            3566    30   F      28 30-34               30:52.6     32:04.9      9:55/M

    461    Ryan Diedrich                     Bradenton  FL        5044    35   M      33 35-39               30:52.8     31:26.2      9:55/M

    462    Megan Cobb                        Plant City  FL       2341    32   F      29 30-34               30:53.3     31:39.2      9:56/M

    463    Christina Pereyra                 Tampa  FL             119    47   F      22 45-49               30:54.5     31:05.6      9:58/M

    464    Amy Stanley                       Land O Lakes  FL     3819    41   F      23 40-44               30:56.0     31:33.1      9:57/M

    465    Treena Becker                     Tampa  FL              18    44   F      24 40-44               30:56.2     32:26.5      9:59/M

    466    Derick Sheffler                   Seffner  FL          3730    35   M      34 35-39               30:56.4     31:24.2      9:57/M

    467    Joy Paquette                      Riverview  FL        3449    37   F      33 35-39               30:57.0     31:24.2      9:57/M

    468    Anita Mamone                      St. Petersburg  FL   3155    33   F      30 30-34               30:58.7     32:34.5      9:57/M

    469    Kandy Spangler                    Lakeland  FL         3798    46   F      23 45-49               31:01.0     32:05.2      9:58/M

    470    Dylan Lawrence                    Riverview  FL        5039    24   F      20 20-24               31:01.2     31:56.5      9:58/M

    471    Kristen Lefan                     Auburdale  FL        3082    27   F      30 25-29               31:02.2     31:14.8      9:59/M

    472    Anthony Jacks                     Riverview  FL        4934    41   M      28 40-44               31:03.9     34:56.4      9:59/M

    473    Marissa Chase                     Sarasota  FL         4163    23   F      21 20-24               31:04.0     35:44.3      9:59/M

    474    Jen Cassio                        Trinity  FL          2283    30   F      31 30-34               31:04.0     32:22.0      9:59/M

    475    Jessica Chase                     Sarasota  FL         4162    28   F      31 25-29               31:04.7     35:44.1      9:59/M

    476    Will Chase                        Sarasota  FL         4164    30   M      33 30-34               31:04.8     35:43.9      9:59/M

    477    Jessica Nelson                    Hudson  FL           5195    18   F       6 15-19               31:04.8     31:12.1      9:59/M

    478    Ali Edelman                       Wesley Chapel  FL    2530    28   F      32 25-29               31:07.4     32:05.7     10:00/M

    479    Casey Newman                      st petersburg  FL     110    35   M      35 35-39               31:08.7     31:40.1     10:03/M

    480    Edgar Murillo                     Wimauma  FL          3345    11   M      23 10-14               31:09.4     31:13.0     10:01/M

    481    Alaen Dijon                       Tampa  FL            2473    33   M      34 30-34               31:09.6     31:35.5     10:01/M

    482    Daniel Snead                      Lithia  FL           4759    48   M      28 45-49               31:10.1     31:52.9     10:01/M

    483    Emily Flaherty                    Land O Lakes  FL     2593    15   F       7 15-19               31:11.1     31:30.3     10:02/M

    484    Belkys Nunez                      Riverview  FL        5138    51   F       6 50-54               31:11.3     31:11.3     10:02/M

    485    David Monforton                   Brandon  FL           106    48   M      29 45-49               31:11.7     31:52.5     10:04/M

    486    Steven Ballash                    Tampa  FL            2088    12   M      24 10-14               31:12.8     31:27.4     10:02/M

    487    Charli Young                      Thonotosassa  FL     4104    15   F       8 15-19               31:13.7     31:31.5     10:02/M

    488    Karen Wildermuth                  Palm Harbor  FL       188    49   F      24 45-49               31:14.3     31:28.3     10:05/M

    489    Raygan Sessums                    Wesley Chapel  FL    3712    38   F      34 35-39               31:14.8     31:48.0     10:03/M

    490    Armando Hernandez                 Wimauma  FL          2822    11   M      25 10-14               31:15.2     31:19.1     10:03/M

    491    Morgan Liber                      St. Petersburg  FL   3092    23   F      22 20-24               31:15.4     31:38.8     10:03/M

    492    Dakota Cash                       Saint Petersburg  F  2282    23   M      18 20-24               31:18.0     31:35.7     10:04/M

    493    David White Ii                    tampa  FL            4038    39   M      36 35-39               31:18.1     34:47.4     10:04/M

    494    George Pappas                     St Petersburg  FL    5124    24   M      19 20-24               31:18.5     31:41.9     10:04/M

    495    Nikki Schmitt                     Tampa  FL            5079    35   F      35 35-39               31:21.2     31:53.7     10:05/M

    496    Paige Prave                       Brandon  FL          3520    51   F       7 50-54               31:21.2     31:29.7     10:05/M

    497    Jonathan Narvaez                  Tarpon Springs  FL    108    30   M      35 30-34               31:21.8     32:06.8     10:07/M

    498    Millie Hamilton                   Redington Beach  FL  2781    72   F       1 70-74               31:24.0     31:45.1     10:06/M

    499    Matthew Hilton                    Tampa  FL            2839    36   M      37 35-39               31:24.4     35:12.0     10:06/M

    500    Jennifer Anderson                 Lutz  FL             4310    39   F      36 35-39               31:25.1     35:12.2     10:06/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    501    Anna Giuliano                     Tampa  FL            2682    56   F       6 55-59               31:25.2     32:01.0     10:06/M

    502    Brenda Connolly                   Tampa  FL            2357    51   F       8 50-54               31:25.2     32:01.0     10:06/M

    503    Douglas Goserud                   Land o lakes  FL     2714    48   M      30 45-49               31:28.2     36:20.0     10:07/M

    504    Hannah Goserud                    Land o lakes  FL     2715    12   F       7 10-14               31:28.7     36:20.1     10:07/M

    505    Sam Hensley                       St Petersburg  FL    2821    30   M      36 30-34               31:29.4     31:41.4     10:07/M

    506    Fai Fai Ho                        Port Richey  FL      2844    36   M      38 35-39               31:31.2     33:32.9     10:08/M

    507    Michelle Lockard                  Lakeland  FL         3111    32   F      32 30-34               31:33.1     32:04.7     10:09/M

    508    Eric Blakey                       Tampa  FL            2146    27   M      35 25-29               31:34.5     35:55.7     10:09/M

    509    Wendy Vera                        Tampa  FL            4569    38   F      37 35-39               31:34.6     34:53.4     10:09/M

    510    Brenda Wiggs                      Lakeland  FL         4054    41   F      25 40-44               31:35.3     31:56.0     10:09/M

    511    Annie Warner                      Plant City  FL       3990    31   F      33 30-34               31:36.1     32:04.6     10:10/M

    512    Robin Rogers                      Land O Lakes  FL     3620    44   F      26 40-44               31:36.3     32:12.8     10:10/M

    513    Bernadette Boac                   Trinity  FL          4906    29   F      33 25-29               31:39.0     32:04.8     10:11/M

    514    Stan Hannibal                     odessa  FL           2785    53   M      24 50-54               31:41.3     33:19.7     10:11/M

    515    Kyle Pendergrass                  Tampa  FL            5084    29   M      36 25-29               31:42.2     35:47.7     10:12/M

    516    Morgan Kelso                      Lakeland  FL         4509    36   F      38 35-39               31:42.6     32:24.7     10:12/M

    517    Ryan Fleming                      Tampa  FL            4814    26   M      37 25-29               31:43.6     32:08.3     10:12/M

    518    Joe Carroll                       Palm Harbor  FL      2274    37   M      39 35-39               31:43.7     33:13.8     10:12/M

    519    Justin Bowman                     Tampa  FL            4789    28   M      38 25-29               31:43.9     32:08.3     10:12/M

    520    Christopher Grady                 Tampa  FL            2723    42   M      29 40-44               31:47.5     31:49.5     10:13/M

    521    Richard Goldberger                Tampa  FL            2691    62   M       9 60-64               31:49.1     32:18.2     10:14/M

    522    Lauren Andrews                    Tampa  FL            2050    28   F      34 25-29               31:49.6     31:54.3     10:14/M

    523    Beth Weiner                       Tampa  FL            4015    27   F      35 25-29               31:49.9     32:05.8     10:14/M

    524    Demetria Bayt                     Tampa  FL            5199    26   F      36 25-29               31:51.2     33:11.9     10:14/M

    525    Luis Ortiz                        valrico  FL          3418    34   M      37 30-34               31:51.5     35:33.2     10:14/M

    526    Robin Galley                      Tampa  FL            2637    39   F      39 35-39               31:51.8     32:31.6     10:14/M

    527    Paula Barca                       Tampa  FL            2091    27   F      37 25-29               31:52.6     33:39.4     10:15/M

    528    Susan Searls                      Mallory Circle  FL   4880    48   F      25 45-49               31:52.7     32:19.2     10:15/M

    529    Michael Searls                    Mallory Circle  FL    182    59   M      14 55-59               31:52.7     32:19.3     10:17/M

    530    Patricia Casson                   Plant City  FL       4445    38   F      40 35-39               31:53.0     32:21.0     10:15/M

    531    Philip Russo                      Wesley Chapel  FL    3657    53   M      25 50-54               31:53.3     33:47.1     10:15/M

    532    Jacalin Russo                     Wesley Chapel  FL    3656    39   F      41 35-39               31:53.4     33:47.3     10:15/M

    533    Jesus Rodriguez                   Lutz  FL             4909    22   M      20 20-24               31:53.6     34:48.8     10:15/M

    534    Brian Lidey                       Riverview  FL        3093    46   M      31 45-49               31:55.4     35:38.1     10:16/M

    535    Alan Pineda                       Tampa  FL             123    25   M      39 25-29               31:55.7     33:44.8     10:18/M

    536    Leah Grieger                      Lakeland  FL         2744    34   F      34 30-34               31:57.6     32:50.9     10:16/M

    537    Hope Dye Myers                    Thonotosassa  FL     5031    60   F       4 60-64               31:58.4     32:04.4     10:17/M

    538    Fernando Gonzales                 Tampa  FL            2696    64   M      10 60-64               31:58.4     32:08.2     10:17/M

    539    Melissa Ho                        Tampa  FL            4360    32   F      35 30-34               31:59.0     32:10.6     10:17/M

    540    Hunter Loew                       wesley chapel  FL    4385    12   M      26 10-14               31:59.0     32:59.6     10:17/M

    541    John Mueller                      Tampa  FL            4852    69   M       2 65-69               31:59.3     32:13.5     10:17/M

    542    Terri Contento                    Lutz  FL             5139    51   F       9 50-54               31:59.5     32:05.5     10:17/M

    543    Sean Mcdonald                     Lithia  FL           4645    18   M      19 15-19               32:00.4     32:38.8     10:17/M

    544    Sheri Marshall                    Wesley Chapel  FL    4233    42   F      27 40-44               32:01.2     32:26.6     10:18/M

    545    Fred Sigman                       Riverview  MD        3748    50   M      26 50-54               32:01.8     32:36.2     10:18/M

    546    Daniela Garcia                    Tampa  FL            2644    26   F      38 25-29               32:02.0     34:45.8     10:18/M

    547    Jensen West                       Tampa  FL            4027    36   F      42 35-39               32:02.1     33:29.4     10:18/M

    548    Zachery Brodil                    Sarasota  FL         4712    24   M      21 20-24               32:02.5     32:42.5     10:18/M

    549    Abby Griffith                     tampa  FL            4818    36   F      43 35-39               32:02.5     33:29.3     10:18/M

    550    John Chamberlain                  Tierra Verde  FL     2296    52   M      27 50-54               32:02.6     36:52.2     10:18/M

    551    Sean Hyer                         Tampa  FL            4922    44   M      30 40-44               32:02.9     35:33.9     10:18/M

    552    Matthew Amendola                  Naples  FL           2038    10   M      27 10-14               32:02.9     32:18.6     10:18/M

    553    Robert Sipko                      Tampa  FL            4881    32   M      38 30-34               32:03.2     32:53.4     10:18/M

    554    Marcus Motes                      Tampa  FL            3330    27   M      40 25-29               32:03.8     33:01.1     10:18/M

    555    Lamar Washington                  Riverview  FL        5171    39   M      40 35-39               32:04.0     32:28.5     10:19/M

    556    Michael Messina                   Tampa  FL            4397    32   M      39 30-34               32:05.0     33:06.7     10:19/M

    557    Joshua Amendola                   Naples  FL           2037    13   M      28 10-14               32:05.1     32:20.9     10:19/M

    558    Patrick Beck                      Tampa  FL            2112    31   M      40 30-34               32:05.7     36:27.9     10:19/M

    559    Timothy Bentley                   Tampa  FL            2121    30   M      41 30-34               32:06.8     33:52.0     10:19/M

    560    Christina Johnson                 Parrish  FL          2927    33   F      36 30-34               32:06.9     33:36.5     10:19/M

    561    Sean Hyer Jr                      Tampa  FL            4921    11   M      29 10-14               32:07.9     35:38.8     10:20/M

    562    Lorin Blomberg                    Tampa  FL            2149    24   F      23 20-24               32:09.1     33:07.0     10:20/M

    563    Kathleen Ballash                  Tampa  FL            2087    46   F      26 45-49               32:09.4     32:23.9     10:20/M

    564    Steven Boyd                       Wesley Chapel  FL    2168    66   M       3 65-69               32:09.5     32:44.0     10:20/M

    565    Greg Baier                        Tampa  FL            4785    47   M      32 45-49               32:10.9     34:15.3     10:21/M

    566    Jillian Santiago                  New Port Richey  FL  4672    34   F      37 30-34               32:10.9     36:29.5     10:21/M

    567    Nicolas Aquilizan                 Wesley Chapel  FL    2059    36   M      41 35-39               32:11.0     32:31.2     10:21/M

    568    Peter Kanetsky                    Tampa  FL            2973    50   M      28 50-54               32:11.7     32:47.8     10:21/M

    569    Joanna Anderson                   Riverview  FL        2044    54   F      10 50-54               32:12.4     32:38.9     10:21/M

    570    Eric Nickolaison                  Tampa  FL            3378    29   M      41 25-29               32:12.5     37:21.9     10:21/M

    571    Drew Carter                       St Pete  FL          2278    11   M      30 10-14               32:13.5     33:44.3     10:22/M

    572    Stephen Sutton                    St. Petersburg  FL   4283    26   M      42 25-29               32:16.2     32:49.2     10:23/M

    573    Rick Shere                        St Petersburg  FL    3736    28   M      43 25-29               32:17.4     33:49.6     10:23/M

    574    Drew Greenfield                   Tampa  FL            4195    31   M      42 30-34               32:18.1     35:41.9     10:23/M

    575    Norman Decicco                    Spring Hill  FL      4333    68   M       4 65-69               32:18.3     34:05.8     10:23/M

    576    Ryan Jarnagin                     Tampa  FL            2915    35   M      42 35-39               32:18.6     33:46.9     10:23/M

    577    Javier Pinilla-Ibarz              Tampa  FL            4265    53   M      29 50-54               32:18.9     34:14.7     10:23/M

    578    Javier Pinilla-Baquero            Tampa  FL            4264    21   M      22 20-24               32:19.1     34:14.3     10:23/M

    579    Alejandro Pinilla-Baquero         Tampa  FL            4263    24   M      23 20-24               32:19.1     34:14.5     10:23/M

    580    Christina Unkel                   Sarasota  FL         4889    29   F      39 25-29               32:19.4     36:37.7     10:23/M

    581    Sidney Jones                      Naples  FL           2950    52   F      11 50-54               32:19.7     33:12.5     10:23/M

    582    Kaitlyn Dunne                     Plant City  FL       2510    16   F       9 15-19               32:19.9     33:17.5     10:23/M

    583    Sarah Buchanan                    Riverview  FL        4321    23   F      24 20-24               32:20.4     33:36.6     10:24/M

    584    Tim Kubal                         Tampa  FL            4510    35   M      43 35-39               32:20.7     33:47.9     10:24/M

    585    Gabriel Vega                      Land O Lakes  FL     3959    14   M      31 10-14               32:21.0     33:05.7     10:24/M

    586    Vickie Patterson                  Odessa  FL           3462    59   F       7 55-59               32:22.4     34:10.4     10:24/M

    587    Ruth Jones                        Tampa  FL            2947    56   F       8 55-59               32:22.8     32:59.5     10:24/M

    588    Heike Dukes                       Brandon  FL          2505    55   F       9 55-59               32:23.5     33:20.9     10:25/M

    589    Meredith Keppel                   Land O' Lakes  FL    2992    27   F      40 25-29               32:24.1     36:24.7     10:25/M

    590    Analiese Fernandez                Palm Harbor  FL      2566    26   F      41 25-29               32:24.8     32:56.0     10:25/M

    591    Robert Webster                    TAMPA  FL            4011    33   M      43 30-34               32:26.3     34:00.8     10:26/M

    592    Zakee Bailey                      Tampa  FL            4141    30   M      44 30-34               32:26.5     37:02.2     10:26/M

    593    Rodger Stokes                     Valrico  FL          3843    49   M      33 45-49               32:27.0     32:54.5     10:26/M

    594    Josephine Baltar                  Tampa  FL            4786    49   F      27 45-49               32:27.5     33:08.8     10:26/M

    595    Jennifer Lanier                   Tampa  FL            4218    33   F      38 30-34               32:29.2     36:59.5     10:27/M

    596    Mercedes Rodriguez                Tampa  FL            3615    21   F      25 20-24               32:30.1     36:51.7     10:27/M

    597    Lisa Logan                        SEMINOLE  FL         3112    42   F      28 40-44               32:30.5     32:51.7     10:27/M

    598    Richard Depauw                    Lithia  FL           2456    67   M       5 65-69               32:31.3     33:18.6     10:27/M

    599    Teresa Wortman                    Temple Terrace  FL    170    52   F      12 50-54               32:32.3     33:56.1     10:30/M

    600    Rasa Hamilton                     Valrico  FL          4497    53   F      13 50-54               32:32.4     33:56.8     10:28/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    601    Jennifer Dimillo                  Tampa  FL            2474    41   F      29 40-44               32:37.7     36:45.5     10:29/M

    602    Jesus Gonzaga                     Wimauma  FL          2695    14   M      32 10-14               32:39.0     32:48.1     10:30/M

    603    Christina Ow                      Clearwater  FL       3424    36   F      44 35-39               32:39.1     37:25.4     10:30/M

    604    Cristi Bakewell                   St. Pete.  FL        2082    50   F      14 50-54               32:39.2     35:36.2     10:30/M

    605    Terri Skapyak                     Valrico  FL          3758    48   F      28 45-49               32:39.8     32:42.6     10:30/M

    606    Kaitlyn Johnson                   Tampa  FL            2931    28   F      42 25-29               32:41.6     36:38.4     10:31/M

    607    Scott Irwin                       Riverview  FL        4621    44   M      31 40-44               32:41.9     33:11.1     10:31/M

    608    Gerald Skapyak                    Valrico  FL          4278    48   M      34 45-49               32:42.4     32:42.4     10:31/M

    609    Sherri Cherry                     Lutz  FL             2310    54   F      15 50-54               32:42.6     33:08.2     10:31/M

    610    Dennis Diecidue                   Tampa  FL            4480    72   M       2 70-74               32:44.7     33:04.9     10:32/M

    611    Anne Mcmullen                     Land O Lakes  FL     3246    36   F      45 35-39               32:45.4     33:22.2     10:32/M

    612    Sarita Patel                      Tampa  FL             202    37   F      46 35-39               32:47.0     34:23.2     10:35/M

    613    Crystal Harrington                Saint Petersburg  F  2792    35   F      47 35-39               32:47.8     34:16.6     10:32/M

    614    Leslie Godwin                     Tampa  FL            4603    58   F      10 55-59               32:49.1     33:13.4     10:33/M

    615    Cary Wisner                       tampa  FL            4083    58   M      15 55-59               32:50.2     34:40.1     10:33/M

    616    Bryan Shaw                        Brandon  FL          3723    40   M      32 40-44               32:55.1     33:22.7     10:35/M

    617    Shelby Gatewood                   North Fort Myers  F  2654    38   F      48 35-39               32:57.9     35:05.8     10:36/M

    618    Kevin Pope                        Dover  FL            4868    36   M      44 35-39               32:58.2     34:03.5     10:36/M

    619    Mary Etheridge                    Clearwater  FL       2553    43   F      30 40-44               33:00.3     33:50.9     10:37/M

    620    Jessica Mine                      Zephyrhills  FL      4400    25   F      43 25-29               33:01.7     37:57.7     10:37/M

    621    Alyssa Bates                      Wesley Chapel  FL    2102    31   F      39 30-34               33:03.8     34:41.1     10:38/M

    622    Lynnette Gonzales                 Tampa  FL            2697    60   F       5 60-64               33:04.7     33:14.4     10:38/M

    623    Ilhan Bilgutay                    clearwater  FL        167    78   M       1 75-99               33:05.2     33:29.6     10:40/M

    624    Rolando Arroyo                    Denver  CO           2065    37   M      45 35-39               33:06.6     34:06.6     10:39/M

    625    Judy Ranney                       Tampa  FL            3551    58   F      11 55-59               33:07.9     34:27.8     10:39/M

    626    Erin Fowler                       Tampa  FL            2612    32   F      40 30-34               33:09.9     33:27.5     10:40/M

    627    Stacy Wiles                       Land O Lakes  FL     5099    54   F      16 50-54               33:10.7     33:51.4     10:40/M

    628    Nicholas Lawrence                 Tampa  FL            3060    45   M      35 45-49               33:10.9     34:51.9     10:40/M

    629    Deborah Szarko                    WESLEY CHAPEL  FL    5207    53   F      17 50-54               33:14.7     34:20.2     10:41/M

    630    Cynthia Guzner                    Tampa  FL            4358    55   F      12 55-59               33:15.3     34:11.5     10:41/M

    631    Dennis Brownlee                   Plant City  FL       4319    45   M      36 45-49               33:15.4     34:12.8     10:41/M

    632    James Lawes                       Tampa  FL            3054    26   M      44 25-29               33:15.4     37:38.4     10:41/M

    633    Rob Macaulay                      Tampa  FL            4389    55   M      16 55-59               33:15.5     34:10.9     10:41/M

    634    Leah Dunne                        Tarpon Springs  FL   2511    32   F      41 30-34               33:15.6     37:37.9     10:41/M

    635    Tasha Blaisdell                   Tampa  FL              22    33   F      42 30-34               33:16.6     33:16.6     10:44/M

    636    Trish Trout                       Wesley Chapel  FL    3933    41   F      31 40-44               33:18.1     33:26.4     10:42/M

    637    Erin Krockta                      Tarpon Springs  FL     84    24   F      26 20-24               33:20.2     34:07.6     10:45/M

    638    Eddie Kortright Jr                Tampa  FL            5081    52   M      30 50-54               33:22.1     33:42.6     10:44/M

    639    Colin Kroeger                     Clearwater  FL       4834    13   M      33 10-14               33:22.5     34:20.4     10:44/M

    640    Larry Davis                       Auburndale  FL       2428    50   M      31 50-54               33:22.8     37:52.0     10:44/M

    641    Stephanie Carroccetto             Palm Harbor  FL      2273    28   F      44 25-29               33:24.5     34:12.5     10:44/M

    642    Michael Dolski                    Lithia  FL           2487    46   M      37 45-49               33:24.6     35:11.4     10:44/M

    643    Delilah Flores-Rivera             Wesley Chapel  FL    2604    36   F      49 35-39               33:25.0     34:13.0     10:45/M

    644    Sebastian Navarrete               Tampa  FL            4650    10   M      34 10-14               33:25.0     36:53.1     10:45/M

    645    Sonny Juarez                      Wimauma  FL          2961    28   M      45 25-29               33:25.0     33:33.6     10:45/M

    646    Jay Rivera                        Wesley Chapel  FL    3596    42   M      33 40-44               33:25.3     34:13.3     10:45/M

    647    Claudia Restrepo                  Tampa  FL            3573    44   F      32 40-44               33:26.0     38:43.7     10:45/M

    648    Inga Schmitzer                    Tampa  FL            4879    46   F      29 45-49               33:26.4     38:06.3     10:45/M

    649    Aizaya Maggio                     Tampa  FL            3137    13   M      35 10-14               33:26.6     34:08.7     10:45/M

    650    Jill Bucholtz                     Tampa  FL             187    54   F      18 50-54               33:28.3     34:39.6     10:48/M

    651    Victoria Antoinette               bradenton  FL        2053    43   F      33 40-44               33:29.7     39:04.2     10:46/M

    652    Tunvi Perez                       Tampa  FL            3478    35   F      50 35-39               33:30.3     33:31.4     10:46/M

    653    Jess Robinson                     Valrico  FL          3608    35   M      46 35-39               33:32.9     39:22.2     10:47/M

    654    Renee Starling                    St. Petersburg  FL   3828    49   F      30 45-49               33:33.1     33:47.7     10:47/M

    655    Marisa Fiumefreddo                Tampa  FL            4813    24   F      27 20-24               33:34.3     33:54.5     10:48/M

    656    Cristina Llorens                  Delray Beach  FL     4226    34   F      43 30-34               33:35.6     38:17.3     10:48/M

    657    B Wayne Walker                    Tampa  FL             149    49   M      38 45-49               33:37.5     33:50.4     10:51/M

    658    Danny Rivers                      Tampa  FL            3599    37   M      47 35-39               33:37.6     34:20.6     10:49/M

    659    Marisa Newman                     lutz  FL             4529    24   F      28 20-24               33:37.7     34:16.6     10:49/M

    660    Kiahhn' Jackson                   Brandon  FL            76    26   F      45 25-29               33:37.9     38:30.9     10:51/M

    661    Theresa Macdonald                 Palm Harbor  FL      4637    46   F      31 45-49               33:38.0     38:03.6     10:49/M

    662    Patricia Carson                   Tampa  FL            2277    64   F       6 60-64               33:39.3     33:40.1     10:49/M

    663    Michele Maningas                  Apollo Beach  FL     3160    45   F      32 45-49               33:40.8     35:22.4     10:50/M

    664    Laurie Meyer                      Gulfport  FL         4399    57   F      13 55-59               33:42.4     34:07.2     10:50/M

    665    Mary Margaret Hull                Lutz  FL             4363    50   F      19 50-54               33:43.1     38:34.3     10:50/M

    666    Brenton Limoncelli                Tampa  FL            3097    46   M      39 45-49               33:45.1     35:19.1     10:51/M

    667    Jennifer Sobieski                 Tampa  FL            3793    34   F      44 30-34               33:45.2     34:20.4     10:51/M

    668    Jelani Ottley                     Tampa  FL            4257    21   M      24 20-24               33:45.6     33:46.4     10:51/M

    669    Tracy Squitieri                   Safety Harbor  FL    3812    48   F      33 45-49               33:45.8     37:18.9     10:51/M

    670    Javier Ortiz                      St. Petersburg  FL   4531    26   M      46 25-29               33:48.7     34:14.9     10:52/M

    671    Philip Wartenberg                 Tampa  FL            3994    46   M      40 45-49               33:49.0     35:54.2     10:52/M

    672    Gwen Sites                        Schuylkill Haven  P  3757    38   F      51 35-39               33:49.6     34:17.3     10:52/M

    673    Gail Huff                         Tampa  FL            4206    49   F      34 45-49               33:49.8     37:20.5     10:52/M

    674    Owen Reed                         Tampa  FL            3560    14   M      36 10-14               33:50.4     35:27.5     10:53/M

    675    Jen Perkins                       Tampa  FL            3480    27   F      46 25-29               33:51.1     34:53.7     10:53/M

    676    Michelle Pleas                    Brandon  FL          3509    23   F      29 20-24               33:51.3     34:34.7     10:53/M

    677    Cynthia Levesque                  Tampa  FL            3086    42   F      34 40-44               33:51.6     35:18.7     10:53/M

    678    Gail Demeter                      Tampa  FL            2452    63   F       7 60-64               33:53.0     34:27.9     10:54/M

    679    Mylene Craig                      Dunedin  FL          4473    46   F      35 45-49               33:53.4     35:05.4     10:54/M

    680    Heather Trojan                    Lakeland  FL         4436    47   F      36 45-49               33:55.0     34:59.9     10:54/M

    681    Misty McCall                      Tampa  FL            4746    35   F      52 35-39               33:55.6     34:36.1     10:54/M

    682    Vanessa Alicea                    Tampa  FL            4307    42   F      35 40-44               33:55.6     34:36.2     10:54/M

    683    Perwaiz Rahim                     Lakeland  FL         3548    52   M      32 50-54               33:56.7     34:54.0     10:55/M

    684    Lirian Minaya                     Tampa  FL             104    50   F      20 50-54               33:57.4     34:04.6     10:57/M

    685    Ann Fox                           Temple terrace  FL   4189    60   F       8 60-64               33:57.7     37:45.9     10:55/M

    686    Robert Booth                      Tampa  FL            2160    54   M      33 50-54               33:57.8     34:10.0     10:55/M

    687    Joshua Candamo                    Tampa  FL            2257    38   M      48 35-39               33:58.5     34:37.7     10:55/M

    688    Courtney Britt                    Tampa  FL            4908    28   F      47 25-29               33:59.1     34:08.0     10:56/M

    689    Sami Nallamshetty                 Tampa  FL            3362    37   F      53 35-39               34:00.7     34:59.3     10:56/M

    690    Joe Kordick                       BRADENTON  FL        3024    42   M      34 40-44               34:01.2     34:58.1     10:56/M

    691    Amy Dalton                        Tampa  FL            2406    25   F      48 25-29               34:01.9     34:45.4     10:56/M

    692    Miguel Ortiz                      Tampa  FL            3419    30   M      45 30-34               34:02.1     34:43.4     10:57/M

    693    Lynne Baron                       Tampa  FL            2096    60   F       9 60-64               34:03.8     34:38.5     10:57/M

    694    Sarah Hall                        Lakeland  FL         4999    18   F      10 15-19               34:04.2     34:46.1     10:57/M

    695    Julie Tippett                     Tampa  FL            4435    49   F      37 45-49               34:05.4     35:12.6     10:58/M

    696    Jose Hilario Martinez             Riverview  FL          66    30   M      46 30-34               34:06.2     34:06.2     11:00/M

    697    Scott Waluzak                     Lithia  FL           3983    34   M      47 30-34               34:07.9     36:00.9     10:58/M

    698    Neil Mazkour                      Parrish  FL           179    56   M      17 55-59               34:08.5     34:08.5     11:01/M

    699    Melinda Turner                    Tampa  FL            3940    39   M      49 35-39               34:08.5     35:52.9     10:59/M

    700    Jennifer Schaffer                 St. Petersburg  FL   4549    26   F      49 25-29               34:08.5     34:34.7     10:59/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    701    Patricia Candamo                  Tampa  FL            2258    34   F      45 30-34               34:12.0     34:51.8     11:00/M

    702    Andrew Vives                      Tampa  FL            3966    30   M      48 30-34               34:12.5     34:13.5     11:00/M

    703    Sandhya Matthias                  Tampa  FL            3206    33   F      46 30-34               34:12.6     34:44.4     11:00/M

    704    Michele Stillwell                 Tampa  FL            4885    47   F      38 45-49               34:13.6     36:21.0     11:00/M

    705    Bradley Foster                    APOLLO BEACH  FL     2611    44   M      35 40-44               34:13.6     34:32.0     11:00/M

    706    Sherry Rodriguez                  Gainesville  FL      3617    27   F      50 25-29               34:13.6     34:21.9     11:00/M

    707    Theron Walsh                      Tampa  FL            3980    22   M      25 20-24               34:13.7     34:59.6     11:00/M

    708    Marla Grimm                       Mount Dora  FL         56    38   F      54 35-39               34:14.5     38:33.2     11:03/M

    709    Lauren Jones                      Tampa  FL            2943    14   F       8 10-14               34:14.8     36:14.9     11:00/M

    710    Alan Veach                        valrico  FL          3958    48   M      41 45-49               34:14.8     35:11.6     11:00/M

    711    Robert Camp                       Tampa  FL            2249    22   M      26 20-24               34:16.3     35:59.9     11:01/M

    712    Claire Odioso                     Kennesaw  GA         3394    26   F      51 25-29               34:16.9     39:01.0     11:01/M

    713    Roger Pena                        Tampa  FL            3469    45   M      42 45-49               34:18.0     48:59.7     11:02/M

    714    Jessica Chong                     Riverview  FL        2315    39   F      55 35-39               34:18.1     35:43.4     11:02/M

    715    Jim Kress                         Port Charlotte  FL    191    54   M      34 50-54               34:19.2     34:19.2     11:04/M

    716    David Ernst                       Tampa  FL              48    33   M      49 30-34               34:19.9     34:36.3     11:04/M

    717    Dana Pucin                        Cape Coral  FL        180    36   F      56 35-39               34:20.1     35:53.6     11:05/M

    718    Michelle Mauro                    Lutz  FL              169    44   F      36 40-44               34:23.3     34:48.2     11:05/M

    719    Dana Rose                         Brandon  FL          4912    50   F      21 50-54               34:24.5     35:00.1     11:04/M

    720    Harold Laclair Jr                 Lake Wales  FL       3037    68   M       6 65-69               34:25.0     34:42.6     11:04/M

    721    Kathy Smith                       Tampa  FL            4757    57   F      14 55-59               34:25.0     35:13.9     11:04/M

    722    Dean Slator                       St Petersburg  FL    3763     8   M       6  1- 9               34:25.2     36:10.4     11:04/M

    723    Peter Forsyth                     Tampa  FL            2610    58   M      18 55-59               34:26.5     37:10.9     11:04/M

    724    Colleen Hall                      Plant City  FL       4446    59   F      15 55-59               34:26.7     35:06.3     11:04/M

    725    Sharon Shanahan                   Tampa  FL            3720    66   F       1 65-69               34:27.1     34:46.8     11:05/M

    726    Debi Wickman                      Tampa  FL            4049    55   F      16 55-59               34:32.1     37:43.4     11:06/M

    727    Jennifer Wiley                    Tampa  FL            4059    43   F      37 40-44               34:32.4     35:38.8     11:06/M

    728    Rebecca Mcleod                    Tampa  FL            3243    30   F      47 30-34               34:33.4     36:12.5     11:07/M

    729    Katelynn Simon                    Lakeland  FL         5077    25   F      52 25-29               34:34.8     36:07.3     11:07/M

    730    Shane Jones                       Polk City  FL        2949    19   M      20 15-19               34:34.8     34:52.7     11:07/M

    731    Andrea Medler                     Tampa  FL            5098    46   F      39 45-49               34:35.0     39:30.2     11:07/M

    732    Kim Shelton                       Hudson  FL            174    30   F      48 30-34               34:35.2     35:47.1     11:09/M

    733    Scott Bradley                     Palm Harbor  FL      2169    44   M      36 40-44               34:35.3     35:47.3     11:07/M

    734    Deborah Byer                      Tampa  FL            2227    56   F      17 55-59               34:36.0     39:30.6     11:08/M

    735    Stephanie Williams                Spring Hill  FL      4069    41   F      38 40-44               34:36.3     35:13.4     11:08/M

    736    Todd Loomis                       Tampa  FL            3114    43   M      37 40-44               34:37.0     36:26.9     11:08/M

    737    Emilee Cabatana                   Wesley Chapel  FL    2228    25   F      53 25-29               34:39.9     36:23.2     11:08/M

    738    Jenna Panchuk                     Wesley Chapel  FL    4859    29   F      54 25-29               34:40.0     38:16.8     11:09/M

    739    Lynne Ruocco                      Clearwater Beach  F  3652    55   F      18 55-59               34:40.8     35:51.4     11:09/M

    740    Christy Candreva                  Hernando Beach  FL   2259    30   F      49 30-34               34:42.1     38:58.8     11:09/M

    741    Geoff Hewett                      Brandon  FL          2832    35   M      50 35-39               34:42.2     36:18.3     11:09/M

    742    Ryan Harris                       Tampa  FL            2796    40   M      38 40-44               34:42.6     38:29.6     11:09/M

    743    Connie Goserud                    Land o lakes  FL     2713    51   F      22 50-54               34:43.3     39:35.6     11:10/M

    744    Andy Cox                          Houston  TX          2372    43   M      39 40-44               34:44.6     36:19.9     11:10/M

    745    Crisy Roland                      Houston  TX          3625    37   F      57 35-39               34:44.8     36:19.8     11:10/M

    746    Steve Meyer                       Gulfport  FL         4973    58   M      19 55-59               34:44.9     35:10.3     11:10/M

    747    Carly Harris                      Tampa  FL            2794    34   F      50 30-34               34:44.9     38:30.3     11:10/M

    748    Kimberley May                     tampa  FL              97    61   F      10 60-64               34:45.3     34:52.0     11:13/M

    749    Ivana Kajtezovic                  Tampa  FL            2965    32   F      51 30-34               34:46.7     38:58.1     11:11/M

    750    Jonathan Tennis                   Tampa  FL            3902    38   M      51 35-39               34:47.3     38:58.5     11:11/M

    751    Kandi Marlowe                     Tampa  FL            3169    45   F      40 45-49               34:47.6     35:38.9     11:11/M

    752    Amber Meurer                      Lakeland  FL         3271    32   F      52 30-34               34:48.5     35:01.4     11:11/M

    753    Wendy J Buheit                    Clearwater  FL        211    47   F      41 45-49               34:50.1     35:58.7     11:14/M

    754    Elizabeth Donaldson               Trinity  FL          2490    49   F      42 45-49               34:50.3     36:15.2     11:12/M

    755    Preston Jones                     Tampa  FL            2946    10   M      37 10-14               34:50.7     36:49.7     11:12/M

    756    Chris Aiello                      Tampa  FL            4777    52   M      35 50-54               34:52.2     35:09.5     11:13/M

    757    Dana Goulet                       PUNTA GORDA  FL      2720    39   F      58 35-39               34:52.3     35:18.1     11:13/M

    758    Jeff Wilder                       Tampa  FL            4057    32   M      50 30-34               34:52.5     38:37.4     11:13/M

    759    Alicia Elliott                    Tampa  FL            2539    34   F      53 30-34               34:53.1     37:14.2     11:13/M

    760    Morgan Baruth                     Tampa  FL            4143    24   F      30 20-24               34:53.2     37:14.0     11:13/M

    761    Patsy Pagan                       APOLLO BEACH  FL     3433    46   F      43 45-49               34:53.6     35:16.0     11:13/M

    762    Chelsea Gresham                   Tampa  FL            2742    24   F      31 20-24               34:54.9     36:31.2     11:13/M

    763    Pebbles Pangrazio                 Ruskin  FL           3448    41   F      39 40-44               34:56.0     35:42.9     11:14/M

    764    Emma Chong                        Riverview  FL        2314    13   F       9 10-14               34:56.2     36:21.3     11:14/M

    765    Chris Thompson                    Tampa  FL            3913    25   M      47 25-29               34:56.2     36:32.5     11:14/M

    766    Seth Stone                        Bradenton  FL        4559    15   M      21 15-19               34:56.6     35:46.4     11:14/M

    767    Ahmed Reyes                       St Pete  FL          3575    36   M      52 35-39               34:59.0     36:30.1     11:15/M

    768    Brant Summers                     Tampa  FL            3866    10   M      38 10-14               34:59.5     39:42.2     11:15/M

    769    Daniel Chemnitz                   Trinity  FL          2305    36   M      53 35-39               34:59.8     39:29.1     11:15/M

    770    Carol Ross                        Land O Lakes  FL     3634    51   F      23 50-54               35:00.5     38:48.5     11:15/M

    771    Alessia Jackson                   Dover  FL            4825    35   F      59 35-39               35:02.4     35:26.0     11:16/M

    772    Beth Galambos                     Tampa  FL            2630    34   F      54 30-34               35:04.7     38:49.5     11:17/M

    773    Nancy Erickson                    Tampa  FL            2547    50   F      24 50-54               35:05.5     35:33.8     11:17/M

    774    Tracy Peck                        Lakeland  FL         4652    54   F      25 50-54               35:05.5     35:25.0     11:17/M

    775    Julie Phillips                    Winter Haven  FL     4535    53   F      26 50-54               35:06.1     35:24.9     11:17/M

    776    Kenneth Bowers                    Gibsonton  FL        4920    62   M      11 60-64               35:06.2     35:16.6     11:17/M

    777    Robert Young                      Tampa  FL            4107    40   M      40 40-44               35:07.6     36:48.9     11:17/M

    778    Fabrice Joanis                    oldsmar  FL          2924    33   M      51 30-34               35:07.7     35:07.7     11:17/M

    779    Jonathan Ford                     Inverness  FL        2609    35   M      54 35-39               35:09.7     35:49.5     11:18/M

    780    Norma Jean Carlile                Inverness  FL        2264    30   F      55 30-34               35:10.1     35:49.7     11:18/M

    781    Sam Vafadar                       Tampa  FL            3946    31   M      52 30-34               35:13.6     36:51.8     11:19/M

    782    Sean Thompson                     Bradenton  FL        3916    32   M      53 30-34               35:13.6     37:17.4     11:19/M

    783    Dawn Snow                         Land O Lakes  FL     3791    44   F      40 40-44               35:13.6     35:37.2     11:19/M

    784    Nicci Tomlin-Baker                Wesley Chapel  FL    3925    33   F      56 30-34               35:13.7     36:16.3     11:19/M

    785    Jim Snow                          Land O Lakes  FL     3792    44   M      41 40-44               35:13.7     35:37.3     11:19/M

    786    Ashley Worsham                    St. Petersburg  FL   4093    23   F      32 20-24               35:14.0     36:23.4     11:20/M

    787    Margaret Milam                    Tampa  FL            5203    34   F      57 30-34               35:14.4     39:16.6     11:20/M

    788    Lauren Scott                      Largo  FL            4420    33   F      58 30-34               35:15.3     40:17.1     11:20/M

    789    Heather Clute                     Port Richey  FL      2339    37   F      60 35-39               35:18.0     35:20.9     11:21/M

    790    Brianne Bogedain                  34639  FL            4711    29   F      55 25-29               35:18.0     36:24.0     11:21/M

    791    Barbara Diaz                      Palm Bay  FL         4173    42   F      41 40-44               35:20.0     36:01.6     11:22/M

    792    Barb Gervase                      Odessa  FL           2671    55   F      19 55-59               35:20.2     39:42.3     11:22/M

    793    Erik Montee                       Wesley Chapel  FL    4402    26   M      48 25-29               35:20.3     35:37.1     11:22/M

    794    Brendan Ellis                     Lakeland  FL         4584    50   M      36 50-54               35:20.9     39:25.4     11:22/M

    795    Bonnie Conley                     Gulfport  FL         4972    65   F       2 65-69               35:21.1     35:45.7     11:22/M

    796    Jack Earnest                      Tampa  FL            2518    10   M      39 10-14               35:21.1     40:03.6     11:22/M

    797    Jenna Wiles                       Tampa  FL            4058    29   F      56 25-29               35:21.2     39:42.6     11:22/M

    798    Brian Parker                      Tampa  FL            3455    44   M      42 40-44               35:21.2     35:58.7     11:22/M

    799    Penny Varner                      Tampa  FL             160    56   F      20 55-59               35:22.0     36:32.3     11:25/M

    800    Jordan Roosa                      Trinity  FL          4975    18   F      11 15-19               35:22.3     36:41.3     11:22/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    801    Cole Summers                      Tampa  FL            3868    11   M      40 10-14               35:23.4     40:05.3     11:23/M

    802    Mark Kazmierski                   Lakeland  FL         4627    35   M      55 35-39               35:23.5     38:43.1     11:23/M

    803    Amy Wallington                    Saint Petersburg  F  4765    33   F      59 30-34               35:23.7     40:49.3     11:23/M

    804    Randy Wingham                     Venice  FL           4576    53   M      37 50-54               35:25.0     35:54.7     11:23/M

    805    Melissa Stone                     Tampa  FL            4281    38   F      61 35-39               35:26.4     35:26.4     11:24/M

    806    Kamira Maharaj                    Tampa  FL            3145    26   F      57 25-29               35:26.8     37:14.8     11:24/M

    807    Tyler Wade                        Tampa  FL            3969    27   M      49 25-29               35:27.4     37:14.9     11:24/M

    808    Amy marchman                      apollo beach  FL     4740    35   F      62 35-39               35:28.8     36:52.2     11:24/M

    809    Shelby Buyi                       Riverview  FL        2226    32   F      60 30-34               35:29.1     36:14.3     11:25/M

    810    Dustin Miller                     Tampa  FL            4647    28   M      50 25-29               35:29.1     39:38.0     11:25/M

    811    Emily Wright                      Gibsonton  FL         152    30   F      61 30-34               35:31.6     36:02.6     11:27/M

    812    Joel Lawson                       Tampa  FL            3065    33   M      54 30-34               35:32.8     39:47.4     11:26/M

    813    Nichole Gumiela                   brandon  FL          2760    31   F      62 30-34               35:33.0     37:03.4     11:26/M

    814    Edwin Delgado                     Wesley Chapel  FL    2448    53   M      38 50-54               35:35.2     35:35.2     11:26/M

    815    Dave Williams                     Lutz  FL             4063    39   M      56 35-39               35:36.2     39:11.1     11:27/M

    816    Katelyn Miller                    Punta Gorda  FL      3286    26   F      58 25-29               35:36.8     37:45.3     11:27/M

    817    Keith Munson                      Parrish  FL          3344    38   M      57 35-39               35:38.9     39:19.8     11:27/M

    818    Tabitha Stone                     Bradenton  FL        4560    38   F      63 35-39               35:39.1     36:29.4     11:28/M

    819    Paige Mcvey                       Wesley Chapel  FL    3247    26   F      59 25-29               35:39.5     39:39.4     11:28/M

    820    Aliyah Bergen                     Tampa  FL            4706    11   F      10 10-14               35:40.6     35:40.6     11:28/M

    821    Megan Hisey                       Riverview  FL        2843    33   F      63 30-34               35:43.7     36:10.9     11:29/M

    822    Amy D'Agata                       Tampa  FL            2399    45   F      44 45-49               35:44.2     37:12.1     11:29/M

    823    Allen D'Agata                     Tampa  FL            2398    45   M      43 45-49               35:44.3     37:12.5     11:29/M

    824    John Barnes                       Lutz  FL             4457    36   M      58 35-39               35:45.4     38:02.1     11:30/M

    825    Manny Maysonet                    Riverview  FL        3215    37   M      59 35-39               35:48.0     36:53.5     11:31/M

    826    David Wilson                      Winter Haven  FL     4075    45   M      44 45-49               35:48.3     37:47.4     11:31/M

    827    Chelsea Webster                   TAMPA  FL            4010    26   F      60 25-29               35:48.4     37:22.6     11:31/M

    828    Sabrina Wachter                   Palm Harbor  FL      3968    55   F      21 55-59               35:49.9     36:49.1     11:31/M

    829    Lydia Cherry                      TAMPA  FL            2308    26   F      61 25-29               35:50.1     37:20.4     11:31/M

    830    steven prevatt                    Ruskin  FL           4870    50   M      39 50-54               35:50.6     35:50.6     11:31/M

    831    David Gerth                       Lutz  FL             2670    61   M      12 60-64               35:51.3     37:35.7     11:32/M

    832    Amar Nayegandhi                   Clearwater  FL       5002    39   M      60 35-39               35:54.1     37:32.0     11:33/M

    833    Abby Jones                        Ocala  FL            2939    31   F      64 30-34               35:54.5     36:23.5     11:33/M

    834    Bruno Arriola                     Clearwater  FL       2064    31   M      55 30-34               35:54.7     40:54.7     11:33/M

    835    Lemont Chambliss                  Tampa  FL            2298    43   M      43 40-44               35:54.7     36:58.7     11:33/M

    836    Kaelynn Chambliss                 Tampa  FL            2297    20   F      33 20-24               35:56.0     36:59.3     11:33/M

    837    Johnny Read                       Plant City  FL       3556    70   M       3 70-74               35:58.1     36:41.8     11:34/M

    838    Peggy Dlugozima                   St. Petersburg  FL   2482    57   F      22 55-59               35:58.5     36:26.6     11:34/M

    839    Joseph Gallina                    tampa  FL            2640    36   M      61 35-39               36:01.3     38:58.2     11:35/M

    840    Elaine Stuart                     Dunedin  FL          5011    57   F      23 55-59               36:01.4     41:28.9     11:35/M

    841    Steven Rothwell                   Tampa  FL            3642    49   M      45 45-49               36:03.9     36:37.6     11:35/M

    842    Kevin Weeks                       Apopka  FL           4572    34   M      56 30-34               36:03.9     36:50.3     11:35/M

    843    Collin May                        Wesley Chapel  FL    3211    16   M      22 15-19               36:04.0     40:25.4     11:36/M

    844    Noemi Picco                       Tampa  FL            4919    28   F      62 25-29               36:04.2     36:44.2     11:36/M

    845    Lee Snell                         Plant City  FL       3789    46   M      46 45-49               36:04.9     36:56.7     11:36/M

    846    Melissa Bogner                    Tampa  FL            2153    32   F      65 30-34               36:05.2     36:51.0     11:36/M

    847    Matthew Gilmore                   Lakeland  FL           53    44   M      44 40-44               36:05.4     36:05.4     11:38/M

    848    Layne Kennedy                     Plant City  FL       2989    11   M      41 10-14               36:05.8     36:54.8     11:36/M

    849    Adda Ramos                        Tampa  FL            3549    37   F      64 35-39               36:07.3     48:02.8     11:37/M

    850    Paul Cotterell                    Valrico  FL          2366    39   M      62 35-39               36:08.3     36:10.8     11:37/M

    851    John Roosen                       Tampa  FL            4983    52   M      40 50-54               36:08.8     37:17.3     11:37/M

    852    Tommy Mckeon                      Tampa  FL             101    67   M       7 65-69               36:10.1     36:30.5     11:40/M

    853    Bryan Turner                      Tampa  FL            3938    47   M      47 45-49               36:12.2     37:56.5     11:38/M

    854    Bobbi Harman                      Lakeland  FL         4201    40   F      42 40-44               36:14.4     40:30.5     11:39/M

    855    Carson Hall                       Lakeland  FL         2775    10   F      11 10-14               36:14.5     40:30.6     11:39/M

    856    Tina Humphreys                    Temple Terrace  FL   2881    28   F      63 25-29               36:14.7     40:55.9     11:39/M

    857    Janelle Brown                     Tampa  FL            4791    30   F      66 30-34               36:14.8     40:55.8     11:39/M

    858    Ashley Mcgee                      St. Petersburg  FL   4239    32   F      67 30-34               36:15.6     38:44.2     11:39/M

    859    Aparna Asher                      Clearwater  FL       2068    41   F      43 40-44               36:16.1     37:54.3     11:40/M

    860    Crystal Page                      Riverview  FL        3435    27   F      64 25-29               36:17.5     39:47.9     11:40/M

    861    Karin Starkweather                Spring Hill  FL      3827    47   F      45 45-49               36:18.0     38:20.8     11:40/M

    862    Tamara Brown                      Land O Lakes  FL       28    51   F      27 50-54               36:18.0     36:31.8     11:43/M

    863    Holly Scala                       Land O Lakes  FL     3678    37   F      65 35-39               36:18.9     38:20.6     11:40/M

    864    Sonia Buenaventura                Tampa  FL            4324    14   F      12 10-14               36:20.2     40:36.8     11:41/M

    865    Joanne Goddard                    Tampa  FL            2685    62   F      11 60-64               36:21.1     37:54.1     11:41/M

    866    Rebecca Gonzalez                  Temple Terrace  FL   2703    28   F      65 25-29               36:21.2     40:02.9     11:41/M

    867    Jailexi Diaz                      Palm Bay  FL         5122    17   F      12 15-19               36:24.0     37:07.7     11:42/M

    868    Shannon Browne                    Tampa  FL            2193    24   F      34 20-24               36:24.6     41:14.0     11:42/M

    869    Cameron Daniels                   St. Petersburg  FL   2412    11   M      42 10-14               36:25.4     37:06.7     11:43/M

    870    Barry Karpay                      Tampa  FL            4736    62   M      13 60-64               36:26.6     36:46.8     11:43/M

    871    Jarett Rieger                     Brandon  FL          3588    39   M      63 35-39               36:27.9     36:36.2     11:43/M

    872    Natalie Garcia                    Lakeland  FL         2647    42   F      44 40-44               36:28.0     40:40.1     11:44/M

    873    Benjamin Rieger                   Brandon  FL          3587     9   M       7  1- 9               36:28.3     36:36.2     11:44/M

    874    Lev Bergen                        Tampa  FL            4709     8   M       8  1- 9               36:28.4     36:28.4     11:44/M

    875    Peter Koltis                      Weston  FL           3021    13   M      43 10-14               36:28.8     40:57.4     11:44/M

    876    Elizabeth Ponce                   tampa  FL            3516    45   F      46 45-49               36:29.0     38:18.7     11:44/M

    877    Kristin Spence                    Tampa  FL            4556    30   F      68 30-34               36:30.5     38:08.4     11:44/M

    878    Alison Heisler                    Plant City  FL       2816    37   F      66 35-39               36:31.0     36:49.3     11:45/M

    879    Tyler Klebowski                   Plant city  FL       3010     8   M       9  1- 9               36:31.0     39:15.6     11:45/M

    880    Dawn Hollnagel                    Tampa  FL              69    45   F      47 45-49               36:32.1     36:52.2     11:47/M

    881    Flor Colon                        tampa  FL            2353    33   M      57 30-34               36:33.8     39:46.4     11:45/M

    882    Kris Bennett                      Temple Terrace  FL   2116    41   F      45 40-44               36:34.8     41:12.1     11:45/M

    883    Steven Smail                      Seffner  FL          3764    30   M      58 30-34               36:34.9     40:05.0     11:45/M

    884    Tina Noble                        Clearwater  FL       3386    59   F      24 55-59               36:35.0     37:10.7     11:46/M

    885    Mark Schreiner                    Palm Harbor  FL      5150    43   M      45 40-44               36:35.7     37:48.2     11:46/M

    886    Kyle Myers                        Tampa  FL            4854    31   M      59 30-34               36:36.7     40:38.8     11:46/M

    887    Jenny Miller                      Tampa  FL            3283    39   F      67 35-39               36:42.5     38:11.0     11:48/M

    888    Samantha Klebowski                Plant city  FL       3009    32   F      69 30-34               36:42.9     39:27.4     11:48/M

    889    Sarah Skonicki                    Brandon  FL           140    27   F      66 25-29               36:43.5     37:20.4     11:51/M

    890    Brian Hess                        Tampa  FL            4500    32   M      60 30-34               36:44.5     40:09.2     11:49/M

    891    Victoria Holloway                 Lutz  FL             2855    28   F      67 25-29               36:44.9     37:13.2     11:49/M

    892    Julia Rogers                      Wesley Chapel  FL    3619    35   F      68 35-39               36:45.3     38:14.2     11:49/M

    893    Carla Alvarez                     tampa  FL            4136    35   F      69 35-39               36:45.7     41:24.8     11:49/M

    894    George Buffington                 Palm Harbor  FL      2209    53   M      41 50-54               36:46.3     37:05.4     11:49/M

    895    Robert Ferretti                   Tampa  FL            2575    66   M       8 65-69               36:47.6     38:17.5     11:50/M

    896    Lisa Higgins                      Clearwater  FL       2834    58   F      25 55-59               36:47.9     37:07.2     11:50/M

    897    Carolyn Mourey                    St.Petersburg  FL    3333    53   F      28 50-54               36:52.0     37:06.5     11:51/M

    898    Marianne Kelly                    Wesley Chapel  FL    4628    45   F      48 45-49               36:52.8     38:06.6     11:51/M

    899    Alisha Hyslop                     Tampa  FL            4775    36   F      70 35-39               36:53.3     39:22.7     11:52/M

    900    Dorothy Flair                     Lithia  FL           2594    64   F      12 60-64               36:55.2     37:43.8     11:52/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    901    Natanya Russell                   Tampa  FL            3653    36   F      71 35-39               36:56.8     37:28.8     11:53/M

    902    Nam Tran                          Thonotosassa  FL     5147    49   M      48 45-49               36:57.0     38:04.4     11:53/M

    903    Ella Vanderwest                   Tampa  FL            4996     8   F       2  1- 9               36:57.6     41:14.9     11:53/M

    904    Analynn Young                     Tampa  FL            4102    46   F      49 45-49               36:57.6     38:39.0     11:53/M

    905    Joanna Jones                      lutz  FL             4209    29   F      68 25-29               36:58.4     37:57.1     11:53/M

    906    Gary Briggs                       Tampa  FL            2176    59   M      20 55-59               36:59.5     39:19.3     11:54/M

    907    Maddison Langston                 Plant City  FL       4376    17   F      13 15-19               37:00.3     41:02.3     11:54/M

    908    Jason Ortiz                       Tampa  FL            3417    31   M      61 30-34               37:00.5     39:57.0     11:54/M

    909    Christine Sterling                Saint Petersburg  F  4680    47   F      50 45-49               37:00.6     38:31.0     11:54/M

    910    Wayne Phillips                    Lutz  FL             4657    34   M      62 30-34               37:01.5     38:23.1     11:54/M

    911    Mark Solovitch                    Ridge Manor  FL      4423    57   M      21 55-59               37:02.0     37:56.0     11:54/M

    912    Mike Vance                        Tampa  FL            3952    40   M      46 40-44               37:03.2     37:54.8     11:55/M

    913    Tadd Govedich                     Spring Hill  FL      4947    25   M      51 25-29               37:03.3     37:29.7     11:55/M

    914    Marco Tini                        Tampa  FL            4434     8   M      10  1- 9               37:03.3     40:49.8     11:55/M

    915    Nichole Alboszta                  Spring Hill  FL      4948    25   F      69 25-29               37:03.7     37:29.6     11:55/M

    916    Robbie Brown                      Odessa  FL           2190    33   M      63 30-34               37:04.7     37:34.4     11:55/M

    917    Robert Reed                       Largo  FL            3562    68   M       9 65-69               37:04.9     38:05.9     11:55/M

    918    Sara Willis                       Valrico  FL           151    21   F      35 20-24               37:05.0     38:38.0     11:58/M

    919    Jamie Alderman                    Land O Lakes  FL     2018    39   F      72 35-39               37:05.5     42:44.5     11:55/M

    920    Jade Schuler                      Tampa  FL            3689    40   F      46 40-44               37:05.5     37:27.9     11:55/M

    921    Kim Ross                          Lakeland  FL         3635    47   F      51 45-49               37:05.6     37:48.9     11:55/M

    922    Chris Condon                      Wesley chapel  FL    2354    32   M      64 30-34               37:06.2     38:43.8     11:56/M

    923    Courtney Garth                    Tampa  FL            2651    36   F      73 35-39               37:07.7     42:09.2     11:56/M

    924    Anne Mosher                       Tampa  FL            4244    42   F      47 40-44               37:08.5     40:55.5     11:56/M

    925    Denise Tini                       Tampa  FL            4433    39   F      74 35-39               37:08.5     40:55.1     11:56/M

    926    Maria Musolino                    Tampa  FL            4250    36   F      75 35-39               37:08.8     40:55.6     11:56/M

    927    Craig Kincheloe                   Tampa  FL            5006    34   M      65 30-34               37:10.0     39:53.4     11:57/M

    928    Leomaris Tebo                     Ruskin  FL           4562    27   F      70 25-29               37:10.6     42:15.1     11:57/M

    929    Kyle Brian Alderman               Land O Lakes  FL     4967     9   M      11  1- 9               37:11.4     42:44.0     11:57/M

    930    Lisa Kress                        Port Charlotte  FL    190    48   F      52 45-49               37:13.9     37:39.2     12:00/M

    931    Alexandra Navarrete               Tampa  FL            4649    27   F      71 25-29               37:15.2     40:43.5     11:59/M

    932    Fernid Carlos                     BRADENTON  FL        2266    21   M      27 20-24               37:15.4     44:36.8     11:59/M

    933    Michelle Leonhardt                Tampa  FL            3083    47   F      53 45-49               37:16.6     38:06.3     11:59/M

    934    Jenna Martin                      Tampa  FL            4518    28   F      72 25-29               37:17.0     38:54.6     11:59/M

    935    Nigel Duffett                     Clearwater  FL       2504    54   M      42 50-54               37:17.4     38:52.0     11:59/M

    936    Antonio Carlos                    BRADENTON  FL        2265    24   M      28 20-24               37:17.4     44:35.3     11:59/M

    937    Tom Martin                        Tampa  FL            3182    37   M      64 35-39               37:18.1     38:07.7     12:00/M

    938    Peggy Whiting                     Tampa  FL             166    44   F      48 40-44               37:19.4     37:41.0     12:02/M

    939    Dan Herrold                       LABELLE  FL          2827    31   M      66 30-34               37:20.6     40:34.0     12:00/M

    940    Karina Turbiville-Melendez        Tampa  FL            3936    12   F      13 10-14               37:20.6     38:30.6     12:00/M

    941    Patricia Vanderwest               Tampa  FL            4997    43   F      49 40-44               37:21.6     41:38.9     12:01/M

    942    Katie Frank                       Tampa  FL            2616    25   F      73 25-29               37:22.3     37:36.6     12:01/M

    943    Kymberly Simms                    Plant City  FL       3752    34   F      70 30-34               37:22.5     38:07.8     12:01/M

    944    Heather Alvarez                   Tampa  FL            4450    38   F      76 35-39               37:23.0     42:47.3     12:01/M

    945    Mark Mathis                       Plant City  FL       3203    43   M      47 40-44               37:23.3     42:47.1     12:01/M

    946    Whitney Alboszta                  Spring Hill  FL      2017    22   F      36 20-24               37:23.6     37:49.8     12:01/M

    947    Amy Mathis                        Plant City  FL         95    40   F      50 40-44               37:23.9     42:47.2     12:04/M

    948    Denise Jones                      Tampa  FL            4369    50   F      29 50-54               37:24.6     37:55.6     12:02/M

    949    Patricia Diaz                     Crystal Beach  FL    2465    64   F      13 60-64               37:25.2     42:35.3     12:02/M

    950    Maria Melendez                    Tampa  FL            3259    37   F      77 35-39               37:25.5     38:35.7     12:02/M

    951    Jana Cunningham                   Tampa  FL            2395    44   F      51 40-44               37:25.6     37:54.0     12:02/M

    952    Kaitlyn Little                    Tampa  FL            4221    21   F      37 20-24               37:27.9     38:47.5     12:03/M

    953    Elizabeth Healy                   Kennesaw  GA         2802    49   F      54 45-49               37:29.1     40:48.1     12:03/M

    954    Alexander Anderson                Tampa  FL            4914    46   M      49 45-49               37:29.5     38:59.2     12:03/M

    955    Van Phrasavath                    Tampa  FL            3495    46   M      50 45-49               37:31.3     41:42.1     12:04/M

    956    Jennifer Duff                     Odessa  FL           2503    35   F      78 35-39               37:31.5     37:56.4     12:04/M

    957    Trina Swartz                      Wesley Chapel  FL    5206    50   F      30 50-54               37:31.9     41:52.9     12:04/M

    958    Crispyn Coller                                         5060    25   M      52 25-29               37:34.6     41:45.0     12:05/M

    959    Heather Hokanson                  Tampa  FL            2847    29   F      74 25-29               37:34.6     39:23.0     12:05/M

    960    Daniel Diggins                    Holmes Beach  FL     2472    64   M      14 60-64               37:34.7     38:12.4     12:05/M

    961    Kendra Conlon                     Apollo Beach  FL     2356    38   F      79 35-39               37:34.8     37:56.9     12:05/M

    962    Jennifer Parrish                  Riverview  FL        3456    31   F      71 30-34               37:34.9     38:12.3     12:05/M

    963    Lang Patierno                     Land O Lakes  FL     4969    39   F      80 35-39               37:35.3     43:15.1     12:05/M

    964    Ashley Norton                     Ruskin  FL           4405    26   F      75 25-29               37:35.6     38:47.4     12:05/M

    965    valerie huynh                     tampa  FL            4823    35   F      81 35-39               37:37.6     39:43.8     12:06/M

    966    Imelda Singer                     Land o lakes  FL     3756    56   F      26 55-59               37:38.9     39:14.2     12:06/M

    967    Barbara Boyett                                         5144    53   F      31 50-54               37:39.0     39:14.5     12:06/M

    968    Jake Crandall                     Tampa  FL            4803    24   M      29 20-24               37:39.0     42:52.4     12:06/M

    969    Elizabeth Sagatys                 Tampa  FL            3663    38   F      82 35-39               37:39.1     38:17.6     12:06/M

    970    Chuck Maniatis Jr                 Deltona  FL          4232    36   M      65 35-39               37:43.7     41:35.4     12:08/M

    971    Meg Moskovitz                     Tampa  FL            4747    57   F      27 55-59               37:45.5     39:52.8     12:08/M

    972    Kerrie Cleveland                  Valrico  FL          2336    32   F      72 30-34               37:45.9     42:27.7     12:08/M

    973    Jesse Rosenow                     Tampa  FL            4875    31   M      67 30-34               37:47.9     38:13.6     12:09/M

    974    Kyle Lockhart                     Tampa  FL            5012    26   M      53 25-29               37:48.1     38:13.7     12:09/M

    975    Megan POLLENZ                     Tampa  FL            4750    19   F      14 15-19               37:48.6     41:25.7     12:09/M

    976    Brooke Reitz                      Tampa  FL            4272    38   F      83 35-39               37:49.0     39:07.9     12:10/M

    977    Colin Shea                        Tampa  FL            3725     7   M      12  1- 9               37:49.1     41:33.7     12:10/M

    978    Mingbih Hsu                       Tampa  FL              71    43   F      52 40-44               37:49.9     39:16.2     12:12/M

    979    Russell Haupert                   Tampa  FL              62    55   M      22 55-59               37:50.0     39:16.0     12:12/M

    980    Brent Small                       Tampa  FL            3765    50   M      43 50-54               37:50.3     38:20.7     12:10/M

    981    Kelly Gajewski                    St. Petersburg  FL   2629    26   F      76 25-29               37:52.6     38:35.4     12:11/M

    982    Robert Spillman                   Tampa  FL            4884    40   M      48 40-44               37:52.9     39:57.8     12:11/M

    983    Nancy Womack                      Tampa  FL            4086    68   F       3 65-69               37:53.3     42:58.1     12:11/M

    984    Jeff Taylor                       Tampa  FL            3898    48   M      51 45-49               37:54.5     43:21.5     12:11/M

    985    Diana Kasun                       Indiana  PA          2979    63   F      14 60-64               37:54.6     39:32.8     12:11/M

    986    Sabina Kelly                      WOODBRIDGE  VA       2985    48   F      55 45-49               37:54.7     39:08.4     12:11/M

    987    Sarah Mead                        Tampa  FL            5160    27   F      77 25-29               37:54.8     41:11.9     12:11/M

    988    Mike Wyatt                        Polk City  FL        4099    58   M      23 55-59               37:56.2     42:25.5     12:12/M

    989    Kathy Looney                      Lutz  FL             3115    63   F      15 60-64               37:56.9     38:38.9     12:12/M

    990    Ophelia Clarke                    Tampa  FL            2327    29   F      78 25-29               37:58.6     38:47.9     12:12/M

    991    Jeanne Odermatt                   clearwater  FL       3393    32   F      73 30-34               38:01.8     38:08.4     12:13/M

    992    Jeni Wiseman                      Wesley Chapel  FL    4082    42   F      53 40-44               38:02.3     39:45.4     12:14/M

    993    Janice Harvey                     Hudson  FL             60    43   F      54 40-44               38:08.1     39:41.4     12:18/M

    994    Claire Odioso                     Kennesaw  GA         5173    26   F      79 25-29               38:08.3     43:05.3     12:16/M

    995    Jeremiah Flockhart                Kennesaw  GA         2602    30   M      68 30-34               38:08.5     43:05.3     12:16/M

    996    Brandon Vasapolle                 Riverview  FL        5036    41   M      49 40-44               38:09.3     39:48.4     12:16/M

    997    Nicole Marsade                    St. Petersburg  FL   3170    45   F      56 45-49               38:10.2     42:09.8     12:16/M

    998    Lace Mobley                                            5197    50   M      44 50-54               38:11.1     41:47.6     12:17/M

    999    Robbie Marsade                    St. Petersburg  FL   3171    48   M      52 45-49               38:11.4     42:10.7     12:17/M

   1000    ZABRINA PENTON                    Tampa  FL            4864    38   F      84 35-39               38:11.6     38:17.5     12:17/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1001    Marco PENTON                      Tampa  FL            4863     7   M      13  1- 9               38:11.7     38:17.9     12:17/M

   1002    Andrew Messina                    tampa  FL            3268    56   M      24 55-59               38:14.8     40:12.3     12:18/M

   1003    Alycia Gardner                    Tampa  FL            2649    23   F      38 20-24               38:15.0     39:16.8     12:18/M

   1004    Christine Stanley                 Bradenton  FL        3820    52   F      32 50-54               38:17.4     40:38.1     12:19/M

   1005    Owen Cote                         Tampa  FL            4946    23   M      30 20-24               38:17.6     44:23.8     12:19/M

   1006    Tim Stanley                       Bradenton  FL        3823    52   M      45 50-54               38:17.7     40:38.3     12:19/M

   1007    Kasey Jones                                            5116    26   F      80 25-29               38:20.1     38:48.1     12:20/M

   1008    Ivanna Gonzalez Ferreyra          Tampa  FL            2705    35   F      85 35-39               38:20.7     41:11.6     12:20/M

   1009    Laura Tanner                      Tampa  FL            3892    33   F      74 30-34               38:21.0     43:39.3     12:20/M

   1010    Annie Shipherd                    Tampa  FL            3741    31   F      75 30-34               38:21.2     43:39.4     12:20/M

   1011    Max Holloway                      Lutz  FL             2854    26   M      54 25-29               38:21.9     38:50.0     12:20/M

   1012    Kristin Greco                     Tampa  FL            2731    38   F      86 35-39               38:23.3     40:24.8     12:21/M

   1013    Shelia Bereszniewicz              WOODSTOCK  GA        2124    55   F      28 55-59               38:23.7     42:40.1     12:21/M

   1014    Rob Gorham                        Apollo Beach  FL     2711    47   M      53 45-49               38:24.4     38:47.2     12:21/M

   1015    Ed Summers                        Tampa  FL            3869    50   M      46 50-54               38:24.7     43:06.8     12:21/M

   1016    Todd Johnson                      clearwater  FL       5193    45   M      54 45-49               38:25.2     39:23.1     12:21/M

   1017    Bradey Barquin                    Lakeland  FL         5001    16   F      15 15-19               38:25.4     39:01.2     12:21/M

   1018    Jimmy Aldridge                    Plant City  FL       4703    41   M      50 40-44               38:26.0     39:30.9     12:21/M

   1019    David Delgado                     Wesley Chapel  FL    2447    26   M      55 25-29               38:27.3     38:56.5     12:22/M

   1020    Kim Rankin                        apollo beach  FL     3550    55   F      29 55-59               38:29.7     39:18.6     12:22/M

   1021    Debbie Burnett                    Valrico  FL          2218    58   F      30 55-59               38:32.9     39:18.4     12:23/M

   1022    Angela Mchenry                    Tampa  FL            3238    53   F      33 50-54               38:33.0     39:59.6     12:24/M

   1023    David Grimm                       Mount Dora  FL         55    42   M      51 40-44               38:33.1     38:33.1     12:26/M

   1024    Nicole Scroggins                  Riverview  FL        3701    27   F      81 25-29               38:34.7     40:14.9     12:24/M

   1025    Maximo Estevez                    Seffner  FL          2551    46   M      55 45-49               38:37.6     41:14.3     12:25/M

   1026    Bijan Farid                       Riverview  FL        2562    29   M      56 25-29               38:38.3     40:13.7     12:25/M

   1027    Shuka Farid                       Riverview  FL        2563    30   F      76 30-34               38:38.6     40:13.6     12:25/M

   1028    Rose Torres                       Tampa  FL            4763    21   F      39 20-24               38:39.7     38:42.3     12:26/M

   1029    Ed Earnest                        Tampa  FL            2517    46   F      57 45-49               38:46.4     43:30.7     12:28/M

   1030    Jared Massey                      Riverview  FL        3192    28   M      57 25-29               38:46.4     40:37.6     12:28/M

   1031    Max Massey                        Dover  FL            3193    55   M      25 55-59               38:46.8     40:37.8     12:28/M

   1032    Trevor Gatt                       Tampa  FL            4602    30   M      69 30-34               38:48.0     41:54.5     12:29/M

   1033    Alicia Spivey                     Mulberry  FL         3807    38   F      87 35-39               38:48.2     40:22.5     12:29/M

   1034    Geena-Maria van Dijk              Brandon  FL          4891    19   F      16 15-19               38:49.4     42:08.8     12:29/M

   1035    Natalie Kasper                    Orlando  FL          2978    30   F      77 30-34               38:49.6     42:41.5     12:29/M

   1036    James Cannon                      Tampa  FL            2261    37   M      66 35-39               38:51.5     40:28.3     12:30/M

   1037    Robert Jennings                   Apollo Beach  FL     2919    60   M      15 60-64               38:52.0     38:52.0     12:30/M

   1038    Ty Sauvageot                      Pinellas Park  FL    3677    45   M      56 45-49               38:52.1     39:34.4     12:30/M

   1039    Cindy Jennings                    Tampa  FL            2918    59   F      31 55-59               38:52.5     38:52.5     12:30/M

   1040    Pablo Saldana                     Wimauma  FL          3665    13   M      44 10-14               38:52.9     39:01.8     12:30/M

   1041    Joseph Ruocco                     Clearwater Beach  F  3651    56   M      26 55-59               38:53.2     40:04.0     12:30/M

   1042    Sheri Andrews                     Seffner  FL          2051    42   F      55 40-44               38:56.6     41:33.9     12:31/M

   1043    Nick Martin                       Valrico  FL          3179    18   M      23 15-19               38:57.0     41:28.0     12:31/M

   1044    Dave Muffs                        Oldsmar  FL          3336    51   M      47 50-54               38:57.1     41:12.2     12:31/M

   1045    Thea Moore                        Wesley chapel  FL     173    42   F      56 40-44               38:57.7     43:12.8     12:34/M

   1046    Savannah Horseman                 Wesley Chapel  FL    4923    13   F      14 10-14               38:58.6     39:54.6     12:32/M

   1047    Judith Jose                       Wimauma  FL          2955    12   F      15 10-14               38:59.1     39:09.2     12:32/M

   1048    Andrea Sauvageot                  Pinellas Park  FL    3676    44   F      57 40-44               39:00.0     39:42.4     12:32/M

   1049    Sarah Trimpe                      Apollo Beach  FL     3931    47   M      57 45-49               39:00.9     41:00.5     12:32/M

   1050    Veronica Puma                     Lakeland  FL          124    18   F      17 15-19               39:01.9     40:11.7     12:35/M

   1051    Carlos Quinones                   Odessa  FL           4985    36   M      67 35-39               39:02.0     40:01.2     12:33/M

   1052    Lucas Cacciatore                  Tampa  FL            2232    16   M      24 15-19               39:03.3     39:19.5     12:33/M

   1053    Anthony Maggio                    Tampa  FL            3139    21   M      31 20-24               39:05.2     39:48.2     12:34/M

   1054    Melia Chao                        Lutz  FL             4798     9   F       3  1- 9               39:06.1     41:15.7     12:34/M

   1055    Monique Gyant                     Tampa  FL            4359    20   F      40 20-24               39:06.3     39:33.6     12:34/M

   1056    Kim Brown                         Sun City Center  FL  3659    56   F      32 55-59               39:06.3     41:39.7     12:34/M

   1057    Brian Holloway                    Lutz  FL             2852    21   M      32 20-24               39:07.2     39:33.6     12:35/M

   1058    Kang Chao                         Lutz  FL             4797    43   M      52 40-44               39:07.5     41:17.1     12:35/M

   1059    Marlies Sarrett                   Land O Lakes  FL     3674    47   F      58 45-49               39:08.4     43:43.0     12:35/M

   1060    Kay Vanderleest                   St.Petersburg  FL    3953    61   F      16 60-64               39:08.8     39:58.1     12:35/M

   1061    Arledio Martins                   TAMPA  FL            3186    71   M       4 70-74               39:09.5     40:32.6     12:35/M

   1062    Duncan Mcdonald                   Palm Harbor  FL      3229    61   M      16 60-64               39:09.6     40:42.7     12:35/M

   1063    Brady Simmons                     Tampa  FL            4673     8   M      14  1- 9               39:09.7     39:09.7     12:35/M

   1064    Danica Lindstrom                  Windermere  FL       3103    35   F      88 35-39               39:12.1     39:42.2     12:36/M

   1065    Raengel Solis                     Tampa  FL            4883    31   F      78 30-34               39:14.1     39:18.9     12:37/M

   1066    Vani Simmons                      Tampa  FL            4674    39   F      89 35-39               39:15.2     39:15.2     12:37/M

   1067    Robert Mckenna                    largo  FL            3240    69   M      10 65-69               39:15.4     40:51.2     12:37/M

   1068    Robin Rogers                      Tampa  FL            5043    48   F      59 45-49               39:16.1     39:16.1     12:38/M

   1069    Laura Lenhart                     Tampa  FL            4382    29   F      82 25-29               39:18.4     39:58.2     12:38/M

   1070    Becky Gordon                      tampa  FL            2708    44   F      58 40-44               39:20.8     40:48.1     12:39/M

   1071    Tyried Rivers                     Brandon  FL          3600    36   M      68 35-39               39:20.8     40:07.7     12:39/M

   1072    Richard Pollock                   Tampa  FL            3515    54   M      48 50-54               39:21.7     43:07.5     12:39/M

   1073    Bernadette Shields                tampa  FL            3740    46   F      60 45-49               39:22.1     40:08.1     12:39/M

   1074    Peyton Pritchard                  Lutz  FL             5074    18   M      25 15-19               39:23.1     44:25.4     12:40/M

   1075    Brandi Emory                      Brandon  FL          2542    34   F      79 30-34               39:23.5     40:10.6     12:40/M

   1076    Adriana Vairo                     New port Richey  FL  4764    22   F      41 20-24               39:24.3     40:04.9     12:40/M

   1077    Jodi Kroeger                      Clearwater  FL       4835    45   F      61 45-49               39:25.3     40:20.9     12:40/M

   1078    Ellen Mizio                       Tampa  FL            3301    47   F      62 45-49               39:26.1     40:20.3     12:41/M

   1079    Wilfredo Concepcion               Lutz  FL               37    43   M      53 40-44               39:27.2     42:27.8     12:44/M

   1080    Melissa Martinez                  Tampa  FL            3185    27   F      83 25-29               39:27.8     41:15.8     12:41/M

   1081    Dayna Rosado                      Sun City Center  FL  3631    52   F      34 50-54               39:30.5     40:37.1     12:42/M

   1082    Elizabeth Fuentes                 Tampa  FL            4597    26   F      84 25-29               39:31.1     41:50.0     12:42/M

   1083    Robert Fitzpatrick                Tampa  FL            5119    33   M      70 30-34               39:32.4     43:06.0     12:43/M

   1084    Christina Dingus                  Pt. Richey  FL       2475    28   F      85 25-29               39:32.6     42:34.0     12:43/M

   1085    Karen Medlin                      Dade City  FL        3252    48   F      63 45-49               39:32.9     41:27.5     12:43/M

   1086    Diana Lee                         Sun City Center  FL  3077    49   F      64 45-49               39:34.2     41:29.2     12:43/M

   1087    Betty Ballester                   Apopka  FL             13    41   F      59 40-44               39:38.1     40:14.4     12:47/M

   1088    Deivys Huerta                     Land o Lakes  FL     2878    38   M      69 35-39               39:40.7     40:02.2     12:45/M

   1089    Stacy Rose                        Brandon  FL          4913    48   M      58 45-49               39:41.4     41:08.2     12:46/M

   1090    Christopher Estel                 Wesley Chapel  FL    2550    31   M      71 30-34               39:43.2     41:31.5     12:46/M

   1091    Kelly Stanko                      Lakeland  FL         3817    42   M      54 40-44               39:44.5     41:15.9     12:47/M

   1092    Kerry Stanko                      Lakeland  FL         3818    39   F      90 35-39               39:44.8     41:16.2     12:47/M

   1093    William Ordonez                   Tampa  FL            3407    33   M      72 30-34               39:44.9     43:13.9     12:47/M

   1094    Eusebio Antonio                   Wimauma  FL          2055    13   M      45 10-14               39:45.8     39:52.5     12:47/M

   1095    Christie Gold                     Wesley Chapel  FL    4192    49   F      65 45-49               39:47.7     41:55.7     12:48/M

   1096    Jeremy Burris                     Plant City  FL       2220    39   M      70 35-39               39:48.9     40:53.5     12:48/M

   1097    Megan Nickolaison                 Tampa  FL            3380    27   F      86 25-29               39:52.9     45:02.3     12:49/M

   1098    Domenico Coppola                  Tampa  FL            2363    62   M      17 60-64               39:53.0     40:29.3     12:49/M

   1099    Frank Walsh                       Apollo Beach  FL     3977    62   M      18 60-64               39:53.4     45:02.4     12:49/M

   1100    Chester Scott                     Bradenton  FL         136    56   M      27 55-59               39:54.0     41:42.8     12:52/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1101    Samantha Stokes                   Valrico  FL          3844    13   F      16 10-14               39:55.0     40:22.4     12:50/M

   1102    Brian Taylor                      Tampa  FL            3896    14   M      46 10-14               39:56.6     45:22.7     12:50/M

   1103    Judy Wichterman                   Tampa  FL            4442    65   F       4 65-69               39:57.3     41:06.3     12:51/M

   1104    Laura Taylor                      Tampa  FL            3899    45   F      66 45-49               39:57.4     45:24.8     12:51/M

   1105    Mark Meister                      Tampa  FL            4523     8   M      15  1- 9               39:57.8     46:13.8     12:51/M

   1106    Jessica Wilson                    Oldsmar  FL          5025    37   F      91 35-39               39:58.2     45:39.8     12:51/M

   1107    Latesha Oliver                    New Market  AL       3399    26   F      87 25-29               39:58.4     40:29.7     12:51/M

   1108    Chelsea Burns                     PUNTA GORDA  FL      4326    26   F      88 25-29               40:01.1     41:09.3     12:52/M

   1109    Mali Ranatunga                    wesley chapel  FL    4539    45   F      67 45-49               40:01.3     40:24.0     12:52/M

   1110    Beth Williams                     Port Charlotte  FL   4301    61   F      17 60-64               40:01.8     41:09.5     12:52/M

   1111    Amy Burns                         PUNTA GORDA  FL      4325    54   F      35 50-54               40:02.0     41:09.3     12:52/M

   1112    Will Meister                      Tampa  FL            4524     9   M      16  1- 9               40:02.1     46:14.3     12:52/M

   1113    Allie Nelson                      Hudson  FL           3368    16   F      18 15-19               40:04.3     40:12.0     12:53/M

   1114    Denise Goldberger                 Tampa  FL            2690    51   F      36 50-54               40:04.6     41:10.7     12:53/M

   1115    Amanda Jennings                   Riverview  FL        2917    35   F      92 35-39               40:05.5     41:30.0     12:53/M

   1116    Joann Runk                        TAMPA  FL            3649    57   F      33 55-59               40:05.6     41:36.8     12:53/M

   1117    Brandy Chemnitz                   Trinity  FL          2304    35   F      93 35-39               40:05.8     44:38.4     12:53/M

   1118    Erin Jahnke                       apollo beach  FL     4732    32   F      80 30-34               40:07.8     41:31.3     12:54/M

   1119    Wendy Kiral                       St. Petersburg  FL   3006    49   F      68 45-49               40:08.3     44:56.8     12:54/M

   1120    Gabriel Vivero                    Tampa  FL            4945    46   M      59 45-49               40:13.5     42:16.9     12:56/M

   1121    Amy Chen                          Dunbay  FL            200    32   F      81 30-34               40:13.9     40:40.8     12:58/M

   1122    Melissa Myers                     Tampa  FL            4855    41   F      60 40-44               40:15.4     44:17.4     12:57/M

   1123    Brittany Randall                  Tampa  FL            4271    23   F      42 20-24               40:16.5     40:24.0     12:57/M

   1124    Subodh Kerkar                     Lutz  FL             2993    38   M      71 35-39               40:17.7     45:30.3     12:57/M

   1125    Kiran Chintalapati                Wesley Chapel  FL    2313    35   M      72 35-39               40:17.8     41:01.3     12:57/M

   1126    Jennifer Vivero                   Tampa  FL             148    47   F      69 45-49               40:18.3     42:17.1     13:00/M

   1127    Steven Prichard                   Myakka city  FL      3529    33   M      73 30-34               40:20.4     44:40.9     12:58/M

   1128    Molly Prichard                    Myakka city  FL      3528    31   F      82 30-34               40:20.9     44:41.3     12:58/M

   1129    Stephen Schweigart                Sarasota  FL         3692    37   M      73 35-39               40:21.1     44:40.6     12:58/M

   1130    Abby Schweigart                   Sarasota  FL         3690    37   F      94 35-39               40:22.3     44:40.8     12:59/M

   1131    Ann Kapsa                         Tampa  FL            2975    42   F      61 40-44               40:24.0     41:50.1     12:59/M

   1132    Mike Brown                        Sun City Center  FL  2189    67   M      11 65-69               40:26.6     43:00.1     13:00/M

   1133    Jenna Krovich                     Tampa  FL            3029    13   F      17 10-14               40:27.2     44:37.7     13:00/M

   1134    Christian Fuller                  Valrico  FL            51    25   M      58 25-29               40:27.4     42:42.3     13:03/M

   1135    Sasha Abreu                       Tampa  FL            2003    27   F      89 25-29               40:28.1     40:45.1     13:01/M

   1136    Mallory Nelson                    Valrico  FL           109    23   F      43 20-24               40:28.3     42:42.3     13:03/M

   1137    Bridgette Summers                 Tampa  FL            3867    45   F      70 45-49               40:29.4     45:11.0     13:01/M

   1138    Kori Roberts                      Tampa  FL            3606    29   F      90 25-29               40:29.5     42:12.1     13:01/M

   1139    Magda Spires                      Tampa  FL            2532    23   F      44 20-24               40:29.7     43:48.5     13:01/M

   1140    Roberto Castillero                TAMPA  FL            4304     8   M      17  1- 9               40:29.7     40:42.9     13:01/M

   1141    Stephanie Detringo                ruskin  FL           2458    44   F      62 40-44               40:30.7     41:47.9     13:01/M

   1142    Monica Gallegos                   Englewood  CO        4191    33   F      83 30-34               40:31.4     43:27.3     13:02/M

   1143    Lloyd Goldstein                   Tampa  FL            4351    59   M      28 55-59               40:31.4     43:06.4     13:02/M

   1144    Reginald Hayes                                         5205    48   M      60 45-49               40:31.5     41:15.5     13:02/M

   1145    Julie Black                       Tampa  FL            2141    54   F      37 50-54               40:38.5     44:25.5     13:04/M

   1146    Ava Lester                        Tampa  FL              86    44   F      63 40-44               40:39.7     41:11.4     13:07/M

   1147    Linda Archie                      Riverview  FL        4942    49   F      71 45-49               40:41.5     45:00.5     13:05/M

   1148    Wendi Kirwin                      Sarasota  FL         4630    29   F      91 25-29               40:41.9     43:42.7     13:05/M

   1149    Lama Alhasan                      Tampa  FL            2023    28   F      92 25-29               40:42.3     41:38.7     13:05/M

   1150    Michelle Gordon                   Tampa  FL            2710    24   F      45 20-24               40:42.9     41:39.3     13:05/M

   1151    Evan Rosenthal                    Tampa  FL            3633    34   M      74 30-34               40:44.3     42:10.6     13:06/M

   1152    Yolanda Lemons                    Tampa  FL            5008    44   F      64 40-44               40:44.6     44:09.2     13:06/M

   1153    Robyn Antonaccio                  Apollo Beach  FL     4783    46   F      72 45-49               40:47.0     42:42.0     13:07/M

   1154    Eric Ortiz                        Tampa  FL            3414    28   F      93 25-29               40:49.8     43:45.8     13:07/M

   1155    Erica Burris                      Plant City  FL       2219    32   F      84 30-34               40:49.8     41:54.5     13:07/M

   1156    Jasmine Cutler                    Tampa  FL            4255    31   F      85 30-34               40:50.3     42:59.0     13:08/M

   1157    Shanon Meads                      Temple Terrace  FL   3250    41   F      65 40-44               40:53.3     42:25.4     13:09/M

   1158    Gary Reuther                      Temple Terrace  FL   3574    46   M      61 45-49               40:53.4     42:25.4     13:09/M

   1159    Steven Scott                      Wesley Chapel  FL    3700    50   M      49 50-54               40:54.0     43:51.0     13:09/M

   1160    Laurie Nicholson                  St. Petersburg  FL   3377    50   F      38 50-54               40:55.2     42:33.5     13:09/M

   1161    Dawud Abdullah                    Tampa  FL            4133    39   M      74 35-39               40:56.0     44:52.0     13:10/M

   1162    Kevin Rodriguez                   Tampa  FL            3613    21   M      33 20-24               40:56.9     43:53.0     13:10/M

   1163    Dale Smith                        Tampa  FL            3771    53   M      50 50-54               40:57.5     42:19.4     13:10/M

   1164    Julie Watson                      Winter Park  FL      3998    45   F      73 45-49               40:59.3     45:04.7     13:11/M

   1165    Kerry Haskins                     Tampa  FL            2799    56   M      29 55-59               40:59.8     41:55.7     13:11/M

   1166    Jeffrey Williams                  Tampa  FL             150    49   M      62 45-49               41:01.0     44:45.7     13:14/M

   1167    Deborah Nagorka                   Tampa  FL            3358    44   F      66 40-44               41:01.9     43:36.8     13:11/M

   1168    Scott Nagorka                     Tampa  FL            3359    49   M      63 45-49               41:02.0     43:36.9     13:12/M

   1169    Miriam Mendez                     Apollo Beach  FL     3264    59   F      34 55-59               41:05.0     42:18.3     13:13/M

   1170    Wanda Goodson                     Valrico  FL           177    57   F      35 55-59               41:06.5     45:34.1     13:15/M

   1171    Terry Silberger                   Land O Lakes  FL      137    59   M      30 55-59               41:07.3     46:50.0     13:16/M

   1172    Dixie Strickland                  Townsend  GA         3850    54   F      39 50-54               41:08.0     45:25.9     13:14/M

   1173    Kelly Moseley                     Wesley Chapel  FL    3329    44   M      55 40-44               41:08.3     44:05.3     13:14/M

   1174    Carol Richardson                  Tampa  FL            3582    59   F      36 55-59               41:11.4     44:35.2     13:15/M

   1175    John Patierno                     Land O Lakes  FL     4970    40   M      56 40-44               41:12.1     46:52.6     13:15/M

   1176    Lisa Cunningham                   PLANT CITY  FL       2397    29   F      94 25-29               41:13.3     42:18.4     13:15/M

   1177    Bruce Brownlee                    Tampa  FL            2195    50   M      51 50-54               41:13.4     41:58.0     13:15/M

   1178    Ryan Packett                      tampa  FL            3430     7   M      18  1- 9               41:16.6     42:19.1     13:16/M

   1179    Greg Strokotter                   clearwater  FL       3851    36   M      75 35-39               41:16.8     41:36.9     13:16/M

   1180    Rebecca Sultan                    Tampa  FL            3864    29   F      95 25-29               41:18.9     42:50.2     13:17/M

   1181    Veronica Floyd                    Tampa  FL            2605    50   F      40 50-54               41:19.2     43:56.5     13:17/M

   1182    Stephanie Johnston                Oldsmar  FL          4989    39   F      95 35-39               41:19.6     45:38.2     13:17/M

   1183    Kelsey Broyles                    Lutz  FL             2198    24   F      46 20-24               41:19.8     43:11.2     13:17/M

   1184    Gail Piazza                       Plant City  FL       3496    56   F      37 55-59               41:20.3     42:00.6     13:17/M

   1185    Fran Sola                         Palm Harbor  FL      3794    69   F       5 65-69               41:21.8     41:44.8     13:18/M

   1186    Cathie Gharing                    Tampa  FL            2672    45   F      74 45-49               41:24.4     41:39.2     13:19/M

   1187    Kristen Coulouras                 Palm Harbor  FL      4331    36   F      96 35-39               41:26.5     45:07.6     13:19/M

   1188    Xiaohui Zhang                     Tampa  FL            4120    46   M      64 45-49               41:30.9     44:52.4     13:21/M

   1189    Ashley Packett                    Tampa  FL            3429    36   F      97 35-39               41:31.1     42:33.5     13:21/M

   1190    Ivonne Ortiz                      Land O Lakes  FL     3415    56   F      38 55-59               41:32.6     43:47.8     13:21/M

   1191    Renee Zhang                       Tampa  FL            4119    17   F      19 15-19               41:33.5     44:54.7     13:22/M

   1192    Oneida Lugo                       Tampa  FL             197    46   F      75 45-49               41:34.3     43:59.2     13:25/M

   1193    Reagan Brownlee                   Dover  FL            2197    11   F      18 10-14               41:35.3     44:01.3     13:22/M

   1194    Nicole Sturm                      Lake Mary  FL        3856    19   F      20 15-19               41:35.3     44:17.3     13:22/M

   1195    Mallory Houston                   Plant City  FL       2875    11   F      19 10-14               41:35.5     44:02.0     13:22/M

   1196    Lori Allen                        Lakeland  FL         4998    47   F      76 45-49               41:36.9     42:19.6     13:23/M

   1197    Jamie Kaplan                      Tampa  FL            2974    31   F      86 30-34               41:39.5     45:24.1     13:24/M

   1198    Brent Kuenzi                      Tampa  FL            4374    26   M      59 25-29               41:40.2     43:27.8     13:24/M

   1199    Adon Valdes                       Tampa  FL            3947    28   M      60 25-29               41:41.2     42:12.4     13:24/M

   1200    Dina Mellor                       Tampa  FL            3260    44   F      67 40-44               41:44.9     42:35.6     13:25/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1201    Mackenzie Ott                     Tampa  FL            3422    38   F      98 35-39               41:46.6     42:50.8     13:26/M

   1202    Meghan Chambliss                  Tampa  FL            2299    38   F      99 35-39               41:46.7     42:50.3     13:26/M

   1203    Kevin Houston                     Plant City  FL       2874    42   M      57 40-44               41:46.9     44:13.5     13:26/M

   1204    Chuck Martoglio                   tampa  FL            3188    48   M      65 45-49               41:47.8     44:19.3     13:26/M

   1205    Kim Vogt                          Tampa  FL            3967    51   F      41 50-54               41:48.9     46:34.8     13:26/M

   1206    Michael Manzi                     Trinity  FL          3165    46   M      66 45-49               41:49.8     41:52.1     13:27/M

   1207    Ariel Cohen                       Lutz  FL             2344    24   F      47 20-24               41:51.0     47:18.8     13:27/M

   1208    Kyle Catabay                      Lutz  FL             2293    23   M      34 20-24               41:51.2     47:18.8     13:27/M

   1209    Yerman Salazar                    Tampa  FL            4876    46   M      67 45-49               41:51.3     41:55.4     13:27/M

   1210    Marci Duckro                      Sarasota  FL         4176    26   F      96 25-29               41:52.7     44:37.3     13:28/M

   1211    Danielle Williams                 Riverview  FL        4982    41   F      68 40-44               41:52.7     43:04.1     13:28/M

   1212    Mark Adams                        Oldsmar  FL          2010    50   M      52 50-54               41:53.4     44:10.4     13:28/M

   1213    Cheryl Funches                    Tampa  FL            4347    33   F      87 30-34               41:53.6     45:17.1     13:28/M

   1214    Sean Kelley                       Tampa  FL            2983    53   M      53 50-54               41:53.8     42:10.3     13:28/M

   1215    Paul Ura                          Valrico  FL          3945    44   M      58 40-44               41:54.0     46:00.5     13:28/M

   1216    Barrie Buenaventura               Tampa  FL            4322    50   F      42 50-54               41:55.2     46:11.3     13:29/M

   1217    Gianna Rendina-Gobioff            Tampa  FL             128    42   F      69 40-44               41:55.9     43:35.5     13:31/M

   1218    Mary Beth Foss                    Bradenton  FL        4346    43   F      70 40-44               41:59.0     42:31.5     13:30/M

   1219    Annie Clouse                      Bradenton  FL        2337    49   F      77 45-49               41:59.2     42:31.3     13:30/M

   1220    Suren Ajjarapu                    Lakeland  FL         2013    45   M      68 45-49               42:04.4     42:52.5     13:32/M

   1221    Sarah Luke                        Land o Lakes  FL     3125    30   F      88 30-34               42:05.5     45:45.1     13:32/M

   1222    Stephanie Carraway                Tampa  FL            2271    32   F      89 30-34               42:07.8     42:15.1     13:33/M

   1223    Michael Carraway                  Apt 5203  FL         4467    30   M      75 30-34               42:07.8     42:15.2     13:33/M

   1224    Jeremy Bishop                     Lithia  FL           2135    13   M      47 10-14               42:08.3     42:21.9     13:33/M

   1225    Tiffany Sanchez                   Tampa  FL            4548    34   F      90 30-34               42:08.7     43:45.8     13:33/M

   1226    Joseph Szarko                     WESLEY CHAPEL  FL     142    55   M      31 55-59               42:09.1     45:53.8     13:36/M

   1227    Arianna Pineiro                   Tampa  FL            3499    25   F      97 25-29               42:10.7     45:55.8     13:34/M

   1228    David Collins                     Seminole  FL         2350    44   M      59 40-44               42:11.4     42:18.6     13:34/M

   1229    Lisa Frank                        Portland  OR         2617    24   F      48 20-24               42:11.6     45:55.6     13:34/M

   1230    Darla Brooks                      land o lakes  FL     2180    42   F      71 40-44               42:12.0     48:21.7     13:34/M

   1231    Dawn Altman                       Parrish  FL          2030    56   F      39 55-59               42:12.2     44:49.3     13:34/M

   1232    Erma Whitaker                     TAMPA  FL            4035    50   F      43 50-54               42:13.6     44:50.1     13:34/M

   1233    Ana Huerta                        Land o Lakes  FL     2877    35   F     100 35-39               42:14.0     42:35.9     13:35/M

   1234    Aurora Ortiz                      Gibsonton  FL        3411    40   F      72 40-44               42:14.8     43:25.4     13:35/M

   1235    Marina Machiste                   Tampa  FL            3133    44   F      73 40-44               42:16.2     43:27.2     13:35/M

   1236    Jessica Metzger                   Plant City  FL       5078    27   F      98 25-29               42:16.3     43:49.7     13:35/M

   1237    Jessica Valenti                   Tampa  FL            3950    39   F     101 35-39               42:18.1     42:23.2     13:36/M

   1238    Nicole Walters                    Apollo Beach  FL     4695    35   F     102 35-39               42:18.3     42:23.4     13:36/M

   1239    Sheila Dediego                    Tampa  FL            2436    66   F       6 65-69               42:18.4     42:23.5     13:36/M

   1240    Jayme Valenti                     Tampa  FL            3949    37   M      76 35-39               42:18.4     42:23.5     13:36/M

   1241    Henry Juan                        clearwater  FL       4507    57   M      32 55-59               42:18.4     42:23.7     13:36/M

   1242    Gary Mandrigues                   Land o Lakes  FL     3159    53   M      54 50-54               42:18.4     42:52.0     13:36/M

   1243    Sabrina Juan                      clearwater  FL       4508    35   F     103 35-39               42:18.4     42:23.5     13:36/M

   1244    Julie Buss                        Tampa  FL            4215    58   F      40 55-59               42:18.5     42:23.5     13:36/M

   1245    Bryan Juan                        Apollo Beach  FL     4626    35   M      77 35-39               42:18.6     42:23.7     13:36/M

   1246    Shellmay Goto                     Valrico  FL          2718    54   F      44 50-54               42:19.3     43:27.5     13:36/M

   1247    David King                        Palmetto  FL         3002    55   M      33 55-59               42:20.3     43:13.1     13:37/M

   1248    Joshua Winegar                    Temple Terrace  FL   4079    29   M      61 25-29               42:23.1     46:05.3     13:38/M

   1249    Mike Mead                         Ruskin  FL           3249    35   M      78 35-39               42:27.5     47:35.4     13:39/M

   1250    Gabriel Mead                      Ruskin  FL           3248    39   M      79 35-39               42:27.6     47:35.7     13:39/M

   1251    Brynne Ortiz                      Tampa  FL            3412    26   F      99 25-29               42:29.7     45:25.7     13:40/M

   1252    Sherrie Stwan                     Plant City  FL       4428    52   F      45 50-54               42:30.3     46:26.2     13:40/M

   1253    Jerry Stwan                       Plant City  FL       4427    50   M      55 50-54               42:30.7     46:25.9     13:40/M

   1254    Joseph Antonaccio                 Apollo Beach  FL     4782    14   M      48 10-14               42:31.6     44:22.4     13:40/M

   1255    Gianni Antonaccio                 Tampa  FL            4780    30   M      76 30-34               42:31.8     44:23.2     13:40/M

   1256    Teresa Rider                      O BRIEN  FL          3585    54   F      46 50-54               42:32.1     44:26.7     13:41/M

   1257    Deborah Ferreira                  Tampa  FL            4812    34   F      91 30-34               42:32.3     44:23.1     13:41/M

   1258    Pavan Paiavula                    TAMPA  FL            3436    36   M      80 35-39               42:32.5     47:26.7     13:41/M

   1259    Vu Nguyen                         Orlando  FL           112    33   M      77 30-34               42:33.5     43:42.4     13:44/M

   1260    Anthony Gregorio                  Tampa  FL            4356    55   M      34 55-59               42:35.2     45:38.5     13:42/M

   1261    Mary Jane Zuknick                 Sarasota  FL         4581    75   F       1 75-99               42:35.9     43:23.7     13:42/M

   1262    Violet Taylor-Lewis               Brandon  FL          4686    46   F      78 45-49               42:38.9     44:30.7     13:43/M

   1263    Ramey Beye-Brewer                 Tampa  FL            4787    48   F      79 45-49               42:40.4     45:27.4     13:43/M

   1264    Jeff Gallegos                     Englewood  CO        4190    39   M      81 35-39               42:40.5     45:35.6     13:43/M

   1265    Cheyenne Riley                    St Petersburg  FL     196    24   F      49 20-24               42:41.2     46:17.5     13:46/M

   1266    Alyssa Purdy                      Tampa  FL            4871    32   F      92 30-34               42:41.7     45:09.7     13:43/M

   1267    Denise Bushee                     Riverview  FL        4465    43   F      74 40-44               42:41.9     45:09.8     13:43/M

   1268    Thomas Fisher                     Tampa  FL            4593    47   M      69 45-49               42:45.7     46:05.7     13:45/M

   1269    Ava Rivera                        Tampa  FL            3595    10   F      20 10-14               42:46.3     43:29.0     13:45/M

   1270    Debbie Turner                     St. Petersburg  FL   3939    61   F      18 60-64               42:48.3     46:45.1     13:46/M

   1271    Sarah Sweeney                     Tampa  FL            4684    29   F     100 25-29               42:50.1     46:24.6     13:46/M

   1272    Cody Williams                     Spring Hill  FL      5068    14   M      49 10-14               42:51.2     43:28.2     13:47/M

   1273    Karisa Mcelroy                    St. Petersburg  FL   4646    49   F      80 45-49               42:51.7     43:15.2     13:47/M

   1274    Willie Maddox                     Tampa  FL            3136    61   M      19 60-64               42:53.2     43:07.0     13:47/M

   1275    Rachael Mandel                    Wesley Chapel  FL    3157    21   F      50 20-24               42:53.9     43:26.0     13:47/M

   1276    Cathy Goepfert                    Dunedin  FL          2689    49   F      81 45-49               42:54.2     45:31.7     13:48/M

   1277    Suzanne Shamblin                  Tampa  FL            5038    33   F      93 30-34               42:54.4     43:49.8     13:48/M

   1278    Ashley Albertson                  Lutz  FL             5037    30   F      94 30-34               42:54.5     43:49.9     13:48/M

   1279    Kevin Whitlock                    Tampa  FL            4299    32   M      78 30-34               42:55.3     46:35.5     13:48/M

   1280    Jude Whittlesey                   Tampa  FL            4042     9   F       4  1- 9               43:00.3     48:38.7     13:50/M

   1281    Neftali Gomez                     Wimauma  FL          2692    12   M      50 10-14               43:01.5     43:09.6     13:50/M

   1282    Sheridan Mandel                   Wesley chapel  FL    3158    20   F      51 20-24               43:01.8     43:34.4     13:50/M

   1283    Fern Rhinesmith                   Wesley Chapel  FL    3578    63   F      19 60-64               43:02.1     45:12.0     13:50/M

   1284    Emily Regan                       Saint Petersburg  F  4751    28   F     101 25-29               43:03.7     49:09.0     13:51/M

   1285    Rachel Winters                    Tampa  FL            4443    25   F     102 25-29               43:07.1     47:53.3     13:52/M

   1286    Marcus Cruz                       Tampa  FL            2383    29   M      62 25-29               43:07.2     48:04.4     13:52/M

   1287    Molly Koshy                       Tampa  FL            3025    58   F      41 55-59               43:08.2     47:55.2     13:52/M

   1288    Rachel Cruz                       Tampa  FL            2384    29   F     103 25-29               43:10.5     48:07.4     13:53/M

   1289    Vicki Peters                      Lutz  FL             2948    62   F      20 60-64               43:10.8     48:06.7     13:53/M

   1290    Kristi Mckenzie                   Land o lakes  FL     3241    29   F     104 25-29               43:13.0     46:34.7     13:54/M

   1291    Mike Payne                        Lakeland  FL         4651    38   M      82 35-39               43:13.3     47:31.3     13:54/M

   1292    Kristi Payne                      Lakeland  FL         4408    39   F     104 35-39               43:18.5     47:36.4     13:55/M

   1293    Srikanth Dharmavaram              Tampa  FL            2460    44   M      60 40-44               43:19.2     46:35.5     13:56/M

   1294    Dana Spears                       Tampa  FL            5183    37   F     105 35-39               43:20.2     48:31.2     13:56/M

   1295    Tracee Ivins                      Land O Lakes  FL     4208    36   F     106 35-39               43:22.6     43:52.3     13:57/M

   1296    Joshua Gruenbaum                  Brandon  FL          4198    10   M      51 10-14               43:27.4     47:46.0     13:58/M

   1297    Jessica Pizano                    Wimauma  FL          3506    13   F      21 10-14               43:28.0     43:37.9     13:59/M

   1298    Aedan Gregory                     Lithia  FL           4817    10   M      52 10-14               43:28.3     45:09.0     13:59/M

   1299    Laura Kmetz                       Tampa  FL            3012    56   F      42 55-59               43:28.5     48:10.9     13:59/M

   1300    Melissa Ramirez                   Land O Lakes  FL     4938    24   F      52 20-24               43:33.4     43:33.4     14:00/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1301    Stephanie Porcella                Tampa  FL            3517    31   F      95 30-34               43:34.2     49:19.0     14:01/M

   1302    Liz Swiger                        Winter Haven  FL     4685    29   F     105 25-29               43:34.5     44:46.4     14:01/M

   1303    Shawn Gregory                     Lithia  FL            178    45   M      70 45-49               43:35.8     45:16.5     14:04/M

   1304    James Lindberg                    BRANDON  FL          3099    63   M      20 60-64               43:41.0     49:50.9     14:03/M

   1305    Marie Aquino                      Clearwater  FL       2060    42   F      75 40-44               43:41.0     45:47.9     14:03/M

   1306    Jerry Sremba                      Venice  FL           4557    74   M       5 70-74               43:45.1     44:15.9     14:04/M

   1307    Drew Wartenberg                   Tampa  FL            3993    12   M      53 10-14               43:45.6     45:51.5     14:04/M

   1308    Kevin James                       Tampa  FL            4826    31   M      79 30-34               43:46.5     47:25.8     14:04/M

   1309    Mary Gonsalves                    Brandon  FL          2693    44   F      76 40-44               43:46.6     46:01.4     14:04/M

   1310    Hannah Webster                    Tampa  FL            5053    24   F      53 20-24               43:47.2     45:17.0     14:05/M

   1311    Kimberly Camille                  Brandon  FL          2248    34   F      96 30-34               43:47.4     49:56.7     14:05/M

   1312    Suzanne Trout                     LAND O LAKES  FL     3932    59   F      43 55-59               43:52.0     48:43.5     14:06/M

   1313    Ana Gonzalez                      Tampa  FL            5047    33   F      97 30-34               43:52.1     49:15.9     14:06/M

   1314    Jacqueline Opiola                 Tampa  FL            3405    34   F      98 30-34               43:52.1     49:16.3     14:06/M

   1315    Hemang Shah                       Riverview  FL        3718    37   M      83 35-39               43:52.8     44:39.1     14:06/M

   1316    Janelle Morales                   Tampa  FL            3313    37   F     107 35-39               43:53.5     49:16.9     14:07/M

   1317    Hilary Roach                        FL                 3603    63   F      21 60-64               43:58.0     45:58.6     14:08/M

   1318    Veronica Hedgecock                Palm Harbor  FL      4820    48   F      82 45-49               43:58.4     44:21.5     14:08/M

   1319    Megan Gerbick                     Tampa  FL            2668    38   F     108 35-39               43:58.6     45:36.9     14:08/M

   1320    Hollie Shepherd                   Longwood  FL         3732    21   F      54 20-24               43:59.6     46:44.4     14:09/M

   1321    Meridith Holes                    N Ft Myers  FL       5153    35   F     109 35-39               44:00.6     46:07.6     14:09/M

   1322    Raghavendra Jayaram               Tampa  FL            2916    36   M      84 35-39               44:02.5     47:19.1     14:10/M

   1323    Leona Lewin                       Wesley Chapel  FL    3088    31   F      99 30-34               44:03.0     45:46.6     14:10/M

   1324    Reldys Romero                     Palm Harbor  FL      4988    26   M      63 25-29               44:05.0     48:45.7     14:10/M

   1325    Aleah Maggio                      Tampa  FL            3138    20   F      55 20-24               44:06.0     44:48.4     14:11/M

   1326    Jacqueline Wesolow                tampa  FL            4573    31   F     100 30-34               44:06.7     49:55.2     14:11/M

   1327    Rohan Fernando                    Oldsmar  FL          2572    56   M      35 55-59               44:08.2     48:48.8     14:11/M

   1328    Beverly Woodward                  Wesley Chapel  FL    4774    60   F      22 60-64               44:08.4     49:05.6     14:11/M

   1329    Charlene Whittlesey               Tampa  FL            4041    47   F      83 45-49               44:08.7     49:56.7     14:11/M

   1330    Kristin Barnes                    Tampa  FL            2095    38   F     110 35-39               44:09.3     44:58.2     14:12/M

   1331    Marilyn Triassi                   Trinity  FL          3930    49   F      84 45-49               44:09.7     45:36.0     14:12/M

   1332    Kendall Barnes                    Tampa  FL            2094     6   F       5  1- 9               44:10.1     44:59.2     14:12/M

   1333    Renee Martoglio                   Tampa  FL            3189    49   F      85 45-49               44:11.0     46:42.2     14:12/M

   1334    Jeannie Morris                    Saint Petersburg  F  3326    37   F     111 35-39               44:11.0     46:42.4     14:12/M

   1335    Tommy Wartenberg                  Tampa  FL            3995    15   M      26 15-19               44:11.1     46:16.5     14:12/M

   1336    Dominic Dicesare                  Lakeland  FL         2467    11   M      54 10-14               44:11.9     46:55.2     14:12/M

   1337    Thomas Dicesare                   Lakeland  FL         2471    45   M      71 45-49               44:12.2     46:55.3     14:13/M

   1338    Karen Zwolek                      Temple Terrace  FL   5187    59   F      44 55-59               44:13.2     47:02.8     14:13/M

   1339    Carisa Fisher                     Clearwater  FL       2587    35   F     112 35-39               44:14.3     48:46.4     14:13/M

   1340    Jo Wyatt                          Polk City  FL        4098    57   F      45 55-59               44:15.2     48:47.5     14:14/M

   1341    Jen Lally                         Sarasota  FL         3040    37   F     113 35-39               44:15.9     47:21.6     14:14/M

   1342    Joe Martin                        Largo  FL            4743    62   M      21 60-64               44:17.4     45:28.2     14:14/M

   1343    Juan Diaz Rodriguez               Palm Bay  FL         4174    44   M      61 40-44               44:18.1     45:03.8     14:15/M

   1344    Bobby De Diego                    Tampa  FL            2432    68   M      12 65-69               44:18.4     44:22.4     14:15/M

   1345    Pinki Shah                        Riverview  FL        3719    36   F     114 35-39               44:18.9     45:05.4     14:15/M

   1346    Blessing Ekanem                   TAMPA  FL            4583    34   F     101 30-34               44:19.4     45:43.2     14:15/M

   1347    Madi Goserud                      Land o lakes  FL     2716    15   F      21 15-19               44:22.9     49:15.3     14:16/M

   1348    Susan Williams                    Seffner  FL          4070    59   F      46 55-59               44:23.7     45:51.8     14:16/M

   1349    Lynn Gill                         New Port Richey  FL  4493    40   F      77 40-44               44:23.8     46:10.5     14:16/M

   1350    Rick Bissen                       Lutz  FL             2138    49   M      72 45-49               44:27.5     49:17.8     14:18/M

   1351    Dawn Bissen                       Lutz  FL             2137    46   F      86 45-49               44:27.6     49:18.1     14:18/M

   1352    Patty Del Villar                  Tampa  FL            2443    55   F      47 55-59               44:28.2     47:53.3     14:18/M

   1353    Kimberly Newton                   tampa  FL            4251    36   F     115 35-39               44:29.0     45:08.5     14:18/M

   1354    Kerri Rivera                      Tampa  FL            3597    41   F      78 40-44               44:29.2     45:11.5     14:18/M

   1355    Ebony Grigsby                     Tampa  FL            2747    35   F     116 35-39               44:29.3     45:52.7     14:18/M

   1356    Ryan Iversen                      Tampa  FL            2902    14   M      55 10-14               44:30.3     47:55.9     14:19/M

   1357    Heather Honer                     Valrico  FL          2861    35   F     117 35-39               44:33.7     45:21.9     14:19/M

   1358    Anthony Bimonte                   Tampa  FL             199    40   M      62 40-44               44:34.2     46:15.9     14:23/M

   1359    Sandy Knight                      Lutz  FL             3013    53   F      47 50-54               44:34.9     49:10.5     14:20/M

   1360    Raymond Roof                      Wesley Chapel  FL    5062    44   M      63 40-44               44:36.2     45:13.0     14:20/M

   1361    Steve Sibiga                      Winter Garden  FL    3745    67   M      13 65-69               44:36.8     45:08.2     14:20/M

   1362    Coulter Wickerham                 Lilburn  GA          4044    32   M      80 30-34               44:40.6     47:59.0     14:22/M

   1363    Shannon Horn                      Melbourne  FL        4822    22   F      56 20-24               44:43.9     49:54.6     14:23/M

   1364    Raymond Black                     San Antonio  FL      2142    73   M       6 70-74               44:44.2     44:44.2     14:23/M

   1365    Patrick Wenrick                   Temple Terrace  FL   4896    62   M      22 60-64               44:44.6     46:41.2     14:23/M

   1366    Rory Oconnor                      Oldsmar  FL          5134    49   M      73 45-49               44:46.6     47:07.6     14:24/M

   1367    Lydia Wickerham                   Lilburn  GA          4047     8   F       6  1- 9               44:47.5     48:05.9     14:24/M

   1368    Troy Brown                        palmetto  FL         2192    53   M      56 50-54               44:51.5     44:56.3     14:25/M

   1369    Scott Garth                       Tampa  FL            2652    46   M      74 45-49               44:52.4     49:54.1     14:26/M

   1370    Brian Abington                    Brandon  FL          4135    48   M      75 45-49               44:53.1     45:01.5     14:26/M

   1371    Kathy Asony                       Tampa  FL            4138    48   F      87 45-49               44:55.1     46:14.7     14:27/M

   1372    Viviana Mahon                     Wesley Chapel  FL    3146    40   F      79 40-44               44:57.2     47:45.3     14:27/M

   1373    Julienne Thibeau                  Lutz  FL             5123    47   F      88 45-49               44:57.9     45:09.2     14:27/M

   1374    Isabel Nelson                     Tampa  FL            4403    58   F      48 55-59               44:58.7     46:32.9     14:28/M

   1375    Chris Rogers                      Tarpon Springs  FL   5056    54   M      57 50-54               44:59.0     47:01.1     14:28/M

   1376    Jessica Chao                      Lutz  FL             4796    10   F      22 10-14               44:59.2     47:09.7     14:28/M

   1377    Jorge Martinez                    Winter park  FL      4391    40   M      64 40-44               45:00.3     46:04.6     14:28/M

   1378    Taryn Hewett                      Brandon  FL          2833    30   F     102 30-34               45:03.6     46:39.7     14:29/M

   1379    Hailey Carter                     St Pete  FL          2279    13   F      23 10-14               45:07.5     46:38.7     14:30/M

   1380    Sydney Gates                      tampa  FL            4349    23   F      57 20-24               45:07.6     45:48.8     14:30/M

   1381    Stephanie Jones                   St Petersburg  FL    2951    32   F     103 30-34               45:08.2     46:40.0     14:31/M

   1382    Courtney Jones                    St Pete  FL          2942    34   F     104 30-34               45:09.1     46:39.8     14:31/M

   1383    Melissa Lee                       Tampa  FL            3079    27   F     106 25-29               45:09.6     45:31.0     14:31/M

   1384    Madison Harvey                    Hudson  FL             61    16   F      22 15-19               45:11.1     46:42.7     14:35/M

   1385    Gerald Wennlund                   Tampa  FL            4021    66   M      14 65-69               45:11.5     45:56.5     14:32/M

   1386    Stephanie Demars                  Apollo beach  FL     4806    27   F     107 25-29               45:16.0     45:26.5     14:33/M

   1387    Alex Retter                       Apollo Beach  FL     4873    48   M      76 45-49               45:17.0     45:26.8     14:34/M

   1388    Linda Laclair                     Lake Wales  FL       3036    68   F       7 65-69               45:17.0     47:46.9     14:34/M

   1389    Lan Tran                          Tampa  FL            3926    30   M      81 30-34               45:18.6     45:41.2     14:34/M

   1390    Gavin Roach                         FL                 3602    65   M      15 65-69               45:20.6     47:22.1     14:35/M

   1391    Luis Lee                          Dade City  FL        4635    40   M      65 40-44               45:21.5     45:21.5     14:35/M

   1392    Ava Prieto                        Tampa  FL            3530    11   F      24 10-14               45:21.9     50:24.3     14:35/M

   1393    Carrie Prieto                     Tampa  FL            3531    39   F     118 35-39               45:22.1     50:24.2     14:35/M

   1394    Chris Josey                       Wimauma  FL          2956    42   M      66 40-44               45:23.0     47:21.6     14:36/M

   1395    Colby Coffin                      TRINITY  FL          4167     9   F       7  1- 9               45:23.1     46:57.5     14:36/M

   1396    Leah Coffin                       TRINITY  FL          4168    32   F     105 30-34               45:23.6     46:57.7     14:36/M

   1397    Margo Smith                       Tampa  FL            4882    51   F      48 50-54               45:24.2     47:12.7     14:36/M

   1398    Carolina Cifuentes                Lutz  FL             2321    32   F     106 30-34               45:26.6     48:14.7     14:37/M

   1399    Mario Mendola                     Riverview  FL        4395    35   M      85 35-39               45:27.2     48:48.6     14:37/M

   1400    Natalie Person                    Riverview  FL        4409    28   F     108 25-29               45:27.2     48:48.8     14:37/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1401    Melissa Ebanks                    Tampa  FL            2521    43   F      80 40-44               45:29.7     46:01.5     14:37/M

   1402    Sawyer Carlton                    Brandon  FL          2269    18   F      23 15-19               45:31.0     47:00.8     14:38/M

   1403    Regina Carlton                    Brandon  FL          2268    54   F      49 50-54               45:31.3     47:01.0     14:38/M

   1404    Kailee Gritu                      Lutz  FL             2750    29   F     109 25-29               45:31.3     49:58.7     14:38/M

   1405    Will Peters                       Tampa  FL            3489    27   M      64 25-29               45:32.1     49:58.6     14:38/M

   1406    Craig Carlton                     Brandon  FL          2267    55   M      36 55-59               45:33.5     47:18.5     14:39/M

   1407    William Welch                     Sarasota  FL         4020    78   M       2 75-99               45:34.1     45:35.7     14:39/M

   1408    Lauren Bingham                    Wesley Chapel  FL    2132    27   F     110 25-29               45:34.4     47:41.2     14:39/M

   1409    Stephanie Fair                    Tampa  FL            4341    29   F     111 25-29               45:35.0     47:41.4     14:39/M

   1410    Brianna Terry                     Hudson  FL           5209    14   F      25 10-14               45:35.1     46:03.5     14:39/M

   1411    Veronica Alfaro                   Tampa  FL            4447    40   F      81 40-44               45:35.1     47:41.4     14:39/M

   1412    Michael Bullock                   Lutz  FL             2212    28   M      65 25-29               45:35.4     46:04.0     14:39/M

   1413    Joseanett Diaz                    Tampa  FL            4807    20   F      58 20-24               45:35.9     45:40.5     14:39/M

   1414    Amanda Weinberg                   Seminole  FL         4014    34   F     107 30-34               45:37.2     50:40.0     14:40/M

   1415    Ricardo Minaya                    Tampa  FL             198    52   M      58 50-54               45:39.0     46:12.9     14:44/M

   1416    Prisciliano Delgado               Plant City  FL       4719    30   M      82 30-34               45:39.5     47:32.5     14:41/M

   1417    Wendy Turpin                      Mulberry  FL         4566    43   F      82 40-44               45:40.0     47:14.9     14:41/M

   1418    Brittany Irvine                   Lakeland  FL           75    24   F      59 20-24               45:41.4     48:23.1     14:44/M

   1419    Maria Collins                     Seminole  FL         2351    44   F      83 40-44               45:42.2     45:50.1     14:42/M

   1420    William Aikens                    Tampa  FL             194    52   M      59 50-54               45:43.1     51:19.5     14:45/M

   1421    Alison Hay                        Brandon  FL            63    52   F      50 50-54               45:43.7     46:48.6     14:45/M

   1422    Laureen Doloresco                 Temple Terrace  FL   5085    63   F      23 60-64               45:46.7     46:50.9     14:43/M

   1423    Marcia Davidson                   Tampa  FL              41    43   F      84 40-44               45:49.8     46:16.9     14:47/M

   1424    Joseph Reis                       Bohemia  NY          3568    23   M      35 20-24               45:50.7     49:50.4     14:44/M

   1425    Lisa Lambropoulos                 Land O Lakes  FL     3044    36   F     119 35-39               45:52.4     47:15.5     14:45/M

   1426    Asha Patel                        Tampa  FL            4259    52   F      51 50-54               45:53.4     48:09.5     14:45/M

   1427    Benjamin Tanyag                   Winter Haven  FL     3893    44   M      67 40-44               45:53.5     47:19.9     14:45/M

   1428    Barbara Downes                    Lutz  FL             5091    53   F      52 50-54               45:53.6     46:37.4     14:45/M

   1429    Milagros Salas                    Lutz  FL             5090     0   M       1  0- 0               45:53.8     46:38.1     14:45/M

   1430    Yanna Galante                     Tampa  FL            2634    47   F      89 45-49               45:55.0     51:13.1     14:46/M

   1431    Annie Martelle                    Riverview  FL          93    53   F      53 50-54               45:55.2     45:55.2     14:49/M

   1432    Walt Bower                        Sarasota  FL         4204    31   M      83 30-34               45:55.8     48:57.1     14:46/M

   1433    Lea Hernandez Bower               Sarasota  FL         4613    10   F      26 10-14               45:56.4     48:57.2     14:46/M

   1434    Frank Galante                     tampa  FL            2632    52   M      60 50-54               45:56.5     51:12.5     14:46/M

   1435    Amanda Puccinelli                 Largo  FL            3535    26   F     112 25-29               45:57.2     48:46.2     14:46/M

   1436    Izzy Benoit                       St. Petersburg  FL   2119     9   F       8  1- 9               45:57.2     51:46.1     14:46/M

   1437    Audra Benoit                      St. Petersburg  FL   2117    38   F     120 35-39               45:59.3     51:47.3     14:47/M

   1438    Scott Lee                         Lakeland  FL         4737    60   F      24 60-64               46:01.5     49:16.4     14:48/M

   1439    Suneeta Chundi                    land O Lakes  FL     2317    34   F     108 30-34               46:02.2     46:51.0     14:48/M

   1440    Mike Mekelburg                    Tampa  FL            4846    41   M      68 40-44               46:04.3     46:52.9     14:49/M

   1441    Mercedes Robaina                  Tampa  FL            3605    47   F      90 45-49               46:05.1     50:25.4     14:49/M

   1442    Marley Mekelburg                  Tampa  FL            4845     8   F       9  1- 9               46:05.4     46:54.0     14:49/M

   1443    Antonio Demanuel                  Tampa  FL            2450    53   M      61 50-54               46:05.5     50:25.9     14:49/M

   1444    Danielle Mazur                    Trinity  FL          4838    40   F      85 40-44               46:09.1     47:34.8     14:50/M

   1445    Johanna Camargo                   Tampa  FL            2246    26   F     113 25-29               46:10.0     48:17.7     14:51/M

   1446    James Nesbitt                     Tarpon Springs  FL   5159    32   M      84 30-34               46:10.2     48:18.0     14:51/M

   1447    Pamela Gant                       Brooksville  FL      4492    56   F      49 55-59               46:10.2     50:56.7     14:51/M

   1448    Ken Kirchoff                      Bradenton  FL        4371    70   M       7 70-74               46:14.4     48:39.0     14:52/M

   1449    Lori Kirchoff                     Tampa  FL            4372    37   F     121 35-39               46:14.8     48:38.7     14:52/M

   1450    Shannique Palmer                  Tampa  FL            3445    27   F     114 25-29               46:17.9     50:28.1     14:53/M

   1451    Glen Ottley                       Tampa  FL            4256    54   M      62 50-54               46:20.1     49:55.6     14:54/M

   1452    James Hendon                      SEMINOLE  FL         2818    51   M      63 50-54               46:21.6     46:42.6     14:54/M

   1453    Benito Calzada                    Tampa  FL            2244    33   M      85 30-34               46:30.3     48:25.4     14:57/M

   1454    Amanda Goodman                    Tampa  FL            2706    42   F      86 40-44               46:30.4     48:02.6     14:57/M

   1455    Henry Dupree                      Tampa  FL            4336    69   M      16 65-69               46:32.5     48:50.2     14:58/M

   1456    Michelle Hyacinthe                Wesley Chapel  FL    2889    55   F      50 55-59               46:34.8     46:50.8     14:58/M

   1457    Krissy Frantz                     Tampa  FL            4596    44   F      87 40-44               46:35.4     48:52.4     14:59/M

   1458    Joe Canales                       Tampa  FL            4216    62   M      23 60-64               46:36.7     52:28.7     14:59/M

   1459    Geneveive Ferrell                 Tampa  FL            4591    60   F      25 60-64               46:37.0     51:33.3     14:59/M

   1460    Casey Bauer                       Lutz  FL               15    39   M      86 35-39               46:37.0     48:48.1     15:02/M

   1461    Allana Fernandez                  Tampa  FL            4589    30   F     109 30-34               46:37.3     52:29.2     14:59/M

   1462    Nicole Bauer                      Lutz  FL               16    38   F     122 35-39               46:37.4     48:48.1     15:02/M

   1463    Michelle Casale                   Tampa  FL            4155    34   F     110 30-34               46:37.9     48:27.0     14:59/M

   1464    Emily Boyce                       Tampa  FL            2167    24   F      60 20-24               46:38.5     49:08.2     15:00/M

   1465    Denise Troutman                   Tampa  FL            4437    53   F      54 50-54               46:39.0     48:42.3     15:00/M

   1466    Tina Hardy                        Rierview  FL         2789    47   F      91 45-49               46:39.0     51:38.1     15:00/M

   1467    Christopher Casale                Tampa  FL            4154    34   M      86 30-34               46:39.4     48:28.1     15:00/M

   1468    Alexander Dojcinovski             Holiday  FL          2485    25   M      66 25-29               46:40.9     47:35.6     15:00/M

   1469    Kimberly Ward                     Holiday  FL          3985    27   F     115 25-29               46:41.1     47:35.5     15:01/M

   1470    Tod Stutzman                      New port richey  FL  3857    53   M      64 50-54               46:41.4     46:55.7     15:01/M

   1471    Tiffany Fabelo                    Riverview  FL        4184    25   F     116 25-29               46:44.0     49:04.3     15:02/M

   1472    Tajuana Guy                       valrco  FL           2765    48   F      92 45-49               46:44.4     48:09.0     15:02/M

   1473    Janine Cox                        Tampa  FL            2373    39   F     123 35-39               46:44.8     50:55.4     15:02/M

   1474    Jessie Glover                     Tampa  FL            2683    58   F      51 55-59               46:45.1     49:10.0     15:02/M

   1475    Bonnie Martin                     Valrico  FL          3173    45   F      93 45-49               46:45.3     49:16.2     15:02/M

   1476    Dea Heffernan                     WESLEY CHAPEL  FL    2810    46   F      94 45-49               46:46.6     48:40.4     15:02/M

   1477    Jennifer Lee                      Dade City  FL        4634    37   F     124 35-39               46:50.0     46:50.0     15:04/M

   1478    Genesis Martinez                  Winter park  FL      4390    10   F      27 10-14               46:51.7     47:55.0     15:04/M

   1479    Xiomara Maysonet                  Riverview  FL        3216    37   F     125 35-39               46:51.8     47:55.1     15:04/M

   1480    Nichole Switalski                 Tampa  FL            4286    20   F      61 20-24               46:52.3     52:25.7     15:04/M

   1481    Itzier Meneses                    Tampa  FL            3266    38   F     126 35-39               46:53.2     49:42.1     15:05/M

   1482    Wendy Long                        Tampa  FL            4387    92   F       2 75-99               46:55.5     49:53.4     15:05/M

   1483    Wendi Linton                      Riverview  FL        4971    55   F      52 55-59               46:55.6     47:28.0     15:05/M

   1484    Matthew Lilla                     Clearwater  FL       3096    36   M      87 35-39               46:57.0     47:44.4     15:06/M

   1485    Jesika Moore                      Oldsmar  FL          3312    20   F      62 20-24               46:57.4     49:11.5     15:06/M

   1486    Amy Adams                         Oldsmar  FL          2007    43   F      88 40-44               46:58.7     49:12.9     15:06/M

   1487    Lisa Stephens-Haskins             Tampa  FL            3834    50   F      55 50-54               47:04.6     48:00.7     15:08/M

   1488    Michelle Hawthorne                Dover  FL            2800    48   F      95 45-49               47:04.6     52:35.4     15:08/M

   1489    Shannon O'Donnell                 Tampa  FL             113    49   F      96 45-49               47:05.8     47:05.8     15:11/M

   1490    Craig Blanton                     Tampa  FL            5143    48   M      77 45-49               47:06.1     49:29.8     15:09/M

   1491    Carolina Blanton                  Tampa  FL            5142    39   F     127 35-39               47:06.1     49:30.4     15:09/M

   1492    Crystal Fletcher                  Lakeland  FL         2600    35   F     128 35-39               47:06.2     48:11.9     15:09/M

   1493    Caleb Fletcher                    Lakeland  FL         4594    10   M      56 10-14               47:07.1     48:12.9     15:09/M

   1494    Linda Homer                       Tampa  FL            5189    53   F      56 50-54               47:07.1     48:10.3     15:09/M

   1495    Kaycie Elgart                     CLEARWATER  FL       4181    19   F      24 15-19               47:07.7     48:17.2     15:09/M

   1496    Raymond Zuknick                   Sarasota  FL         4582    76   M       3 75-99               47:08.0     48:00.7     15:09/M

   1497    Tiftin Land                       Plant City  FL       3045    27   F     117 25-29               47:11.9     52:43.0     15:10/M

   1498    Tammy Simpson                     Plant City  FL       3755    48   F      97 45-49               47:12.8     52:43.0     15:11/M

   1499    John Hildebrandt                  Clearwater  FL       2837    68   M      17 65-69               47:16.4     50:07.0     15:12/M

   1500    Ryan Clarke                       Lutz  FL             2328    41   M      69 40-44               47:17.3     52:02.2     15:12/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1501    Elaine Adams                      Tampa  FL            2008    54   F      57 50-54               47:17.8     48:27.4     15:12/M

   1502    Talish De Hoyos                   Tampa  FL            2433    40   F      89 40-44               47:18.2     48:29.8     15:13/M

   1503    Vilma Rodriguez                   Palmetto  FL         4752    33   F     111 30-34               47:19.0     48:44.4     15:13/M

   1504    Luis Castro                       Tampa  FL            2292    32   M      87 30-34               47:19.3     52:26.7     15:13/M

   1505    Jennifer Romero                   Palmetto  FL         4753    25   F     118 25-29               47:19.5     48:44.6     15:13/M

   1506    Karen White                       Palmetto  FL         4767    34   F     112 30-34               47:20.1     48:45.6     15:13/M

   1507    Margaret Kennedy                  Tampa  FL            2990    29   F     119 25-29               47:20.6     52:27.7     15:13/M

   1508    Shannon Clancy                    Clearwater  FL       4165    37   F     129 35-39               47:21.7     48:01.0     15:14/M

   1509    Jennifer Martinez                 Gibsonton  FL        3184    39   F     130 35-39               47:23.6     48:33.2     15:14/M

   1510    Kristina Stewrt                   Clearwater  FL       4762    46   F      98 45-49               47:23.9     48:13.6     15:14/M

   1511    Gary Houghtalin                   tampa  FL            4617    55   M      37 55-59               47:26.2     53:18.5     15:15/M

   1512    Paul Spaziano                     lakeland  FL         3801    52   M      65 50-54               47:28.7     49:14.8     15:16/M

   1513    Perry Reed                        Tampa  FL            3561    48   M      78 45-49               47:28.8     52:13.9     15:16/M

   1514    Belgin Cagliergin                 tampa  FL            2237    45   F      99 45-49               47:32.8     48:52.8     15:17/M

   1515    Sheila Ward                       Wesley Chapel  FL    3987    46   F     100 45-49               47:32.9     49:16.0     15:17/M

   1516    Sandra Capps                      Land O Lakes  FL     4915    57   F      53 55-59               47:34.1     49:33.9     15:18/M

   1517    Lexi Albert                       Wesley Chapel  FL    2016    23   F      63 20-24               47:34.2     49:17.1     15:18/M

   1518    Angela Farber                     St Petersburg  FL    5035    42   F      90 40-44               47:34.4     49:13.5     15:18/M

   1519    Serhat Cagliergin                 tampa  FL            2238    53   M      66 50-54               47:34.8     48:54.6     15:18/M

   1520    Aidan Ragan                       tampa  FL            3547    12   M      57 10-14               47:39.7     50:40.5     15:19/M

   1521    Susan Bourassa                    Spring Hill  FL      4459    43   F      91 40-44               47:41.4     52:07.4     15:20/M

   1522    Heidi Biringer                    Lutz  FL             2133    36   F     131 35-39               47:42.3     52:27.1     15:20/M

   1523    Viet Ho                           Tampa  FL            4361    38   M      88 35-39               47:42.6     48:55.5     15:20/M

   1524    Ronda Chastain                    Alva  FL             2302    47   F     101 45-49               47:42.6     50:32.2     15:20/M

   1525    Troy Causey                       Tampa  FL            4161    19   M      27 15-19               47:44.6     50:36.6     15:21/M

   1526    Michelle Caceres                  Tampa  FL            2235    45   F     102 45-49               47:45.5     51:01.8     15:21/M

   1527    Caitlin Malone                    Riverview  FL        3154    22   F      64 20-24               47:45.7     51:14.0     15:21/M

   1528    Jackie Ortiz                      Tampa  FL            3416    33   F     113 30-34               47:46.0     51:08.2     15:22/M

   1529    Pablo Caceres                     Tampa  FL            2236    49   M      79 45-49               47:50.6     51:05.7     15:23/M

   1530    Kaleb Dees                        Rierview  FL         2437    21   M      36 20-24               47:51.5     52:50.8     15:23/M

   1531    Erick Bertram                     Brandon  FL          2128    51   M      67 50-54               47:52.0     49:35.1     15:23/M

   1532    Linda Rodriguez                   Largo  FL            3614    49   F     103 45-49               47:52.1     49:35.5     15:23/M

   1533    Hugh Balboni                      Safety Harbor  FL    2085    78   M       4 75-99               47:52.6     50:56.7     15:23/M

   1534    Gary Swindell                     Valrico  FL          3884    57   M      38 55-59               47:53.9     50:26.3     15:24/M

   1535    Mary Swindell                     Valrico  FL          3885    58   F      54 55-59               47:54.1     50:26.3     15:24/M

   1536    Chung Lee                         Tampa  FL            4219    72   M       8 70-74               47:55.0     50:50.6     15:24/M

   1537    Edwin Vega                        Land O Lakes  FL      145    59   M      39 55-59               47:55.6     50:20.7     15:27/M

   1538    Roberto Gonzalez                  Pinellas Park  FL    2704    15   M      28 15-19               47:55.9     50:26.6     15:24/M

   1539    Bridget Killebrew                 Land O Lakes  FL     2998    29   F     120 25-29               47:55.9     50:56.0     15:24/M

   1540    Denise Holly                      Tampa  FL            2856    61   F      26 60-64               47:56.3     50:56.8     15:25/M

   1541    Anne-Sophie Zeltner               Riverview  FL        4116    16   F      25 15-19               47:58.8     49:23.4     15:25/M

   1542    Miguel Nava                       Wimauma  FL          3364    15   M      29 15-19               48:00.9     48:09.2     15:26/M

   1543    Melissa Smetzer                   Clearwater  FL       3767    20   F      65 20-24               48:01.0     51:06.4     15:26/M

   1544    Jessica Holland                   Lakeland  FL           68    29   F     121 25-29               48:02.2     52:08.7     15:30/M

   1545    Maria Del C. Mulero               Zephyrhills  FL      3338    53   F      58 50-54               48:02.4     51:38.7     15:27/M

   1546    Matt Mcdonald                     Bartow  FL           4643    55   M      40 55-59               48:03.4     49:53.7     15:27/M

   1547    David Gonzalez                    Tampa  FL            2699    24   M      37 20-24               48:04.7     52:42.6     15:27/M

   1548    Cindy Chytil                      Seffner  FL          4800    56   F      55 55-59               48:06.0     50:05.7     15:28/M

   1549    Cierra knoop                      Pinellas Park  FL    4832    23   F      66 20-24               48:11.0     51:30.5     15:30/M

   1550    Teresa Bowman                     Tampa  FL            4317    60   F      27 60-64               48:12.2     50:20.4     15:30/M

   1551    Holly Graziadio                   Oldsmar  FL          4816    39   F     132 35-39               48:14.2     49:28.4     15:31/M

   1552    Chuck Graziadio                   Oldsmar  FL          4355    45   M      80 45-49               48:15.5     49:28.6     15:31/M

   1553    Mary Thomas                       Tampa  FL            3910    16   F      26 15-19               48:16.4     50:57.3     15:31/M

   1554    Jennifer Arntz                    New Port Richey  FL  2062    40   F      92 40-44               48:18.8     51:09.4     15:32/M

   1555    Carol Hildebrandt                 Clearwater  FL       2836    66   F       8 65-69               48:19.4     51:10.2     15:32/M

   1556    Emma Duffey                       tampa  FL              47    17   F      27 15-19               48:27.4     52:06.6     15:38/M

   1557    Kimmone Mitchell                  Ruskin  FL           3299    35   F     133 35-39               48:28.7     49:52.9     15:35/M

   1558    Edwin Ortiz                       Land O Lakes  FL     3413    59   M      41 55-59               48:29.2     50:44.8     15:35/M

   1559    Mike Fisher                       Apollo Beach  FL     4592    46   M      81 45-49               48:30.1     50:41.9     15:36/M

   1560    Carla Correll                     Riverview  FL        2364    42   F      93 40-44               48:30.2     50:42.0     15:36/M

   1561    Raiza Iciarte                     Tampa  FL            4824    36   F     134 35-39               48:33.8     48:39.0     15:37/M

   1562    Trevor Langston                   Plant City  FL       4379    14   M      58 10-14               48:35.4     52:40.5     15:37/M

   1563    Kelly Elkins                      New Port Richey  FL  2538    40   F      94 40-44               48:40.5     52:29.4     15:39/M

   1564    Fralia Rosario                    Brandon  FL           159    34   F     114 30-34               48:41.3     53:57.9     15:42/M

   1565    Deborah Hedrick                   Bartow  FL           2809    48   F     104 45-49               48:41.8     50:16.0     15:39/M

   1566    Jaxon Aldridge                    Plant City  FL       4702     9   M      19  1- 9               48:41.9     52:38.5     15:39/M

   1567    Chris Klecic                      Valrico  FL          5069    32   M      88 30-34               48:42.4     52:46.2     15:40/M

   1568    Karson Farber                     Mount Dora  FL       2560    17   M      30 15-19               48:42.7     53:02.1     15:40/M

   1569    Max Mccolloch                     Temple Terrace  FL   3222     9   M      20  1- 9               48:43.0     52:39.0     15:40/M

   1570    Elise Bingham                     Wesley Chapel  FL    2131    60   F      28 60-64               48:44.5     50:51.9     15:40/M

   1571    Brooke Ura                        Valrico  FL          3944     9   F      10  1- 9               48:46.2     49:31.4     15:41/M

   1572    Cameron Bradley                   Plant City  FL       4461    10   F      28 10-14               48:46.3     49:31.5     15:41/M

   1573    Payton Aldridge                   Plant City  FL       4704    11   F      29 10-14               48:46.8     49:31.7     15:41/M

   1574    Anthony Preston                   Plant City  FL       3521    34   M      89 30-34               48:48.0     50:00.9     15:41/M

   1575    Andrea Cook                       N Ft myers  FL       4330    44   F      95 40-44               48:48.2     50:55.2     15:41/M

   1576    Diana Preston                     Plant City  FL       3522    33   F     115 30-34               48:49.6     50:02.7     15:42/M

   1577    Sean Preston                      Plant City  FL       4658     7   M      21  1- 9               48:50.3     50:03.1     15:42/M

   1578    Jerry Sergent                     Lakeland  FL         3710    59   M      42 55-59               48:50.4     49:44.9     15:42/M

   1579    Christa Campbell                  North Fort Myers  F  2252    39   F     135 35-39               48:53.2     51:01.7     15:43/M

   1580    Matt Trespalacios                 Tampa  FL            4888    32   M      90 30-34               48:57.0     49:52.8     15:44/M

   1581    Jeffrey May                       Wesley Chapel  FL    3212    40   M      70 40-44               48:58.5     53:19.6     15:45/M

   1582    Rodger Landers                    Odessa  FL           3046    49   M      82 45-49               48:58.5     51:29.8     15:45/M

   1583    Brendan May                       Wesley Chapel  FL    3210     7   M      22  1- 9               48:58.9     53:19.3     15:45/M

   1584    Cigi Shea                         Clearwater  FL       3724    26   F     122 25-29               48:59.0     52:16.2     15:45/M

   1585    Stacy Landers                     Odessa  FL           3047    57   F      56 55-59               48:59.1     51:30.1     15:45/M

   1586    Melissa Young                     Riverview  FL        4106    60   F      29 60-64               49:01.3     49:02.0     15:46/M

   1587    Elizabeth Berry                   Valrico  FL          2127    61   F      30 60-64               49:01.9     52:15.9     15:46/M

   1588    Rita Black                        San Antonio  FL      2143    64   F      31 60-64               49:02.0     49:02.3     15:46/M

   1589    Jerrett Swing                     Valrico  FL          5106    43   M      71 40-44               49:02.8     55:11.1     15:46/M

   1590    Angela Chils                      LAKELAND  FL         2312    28   F     123 25-29               49:06.5     50:41.4     15:47/M

   1591    Michelle May                      Wesley Chapel  FL    3213    45   F     105 45-49               49:06.9     53:27.5     15:47/M

   1592    Ana Mata                          Tampa  FL            3199    11   F      30 10-14               49:06.9     52:36.0     15:47/M

   1593    Jennifer Drukteinis               tampa  FL            2498    37   F     136 35-39               49:08.3     51:40.7     15:48/M

   1594    Kay Calhoun                       Brandon  FL          2242    72   F       2 70-74               49:08.5     52:48.7     15:48/M

   1595    Mark Lee                          Brandon  FL          3078    48   M      83 45-49               49:08.6     52:48.2     15:48/M

   1596    Megan Flanagan                    tampa  FL            2596    37   F     137 35-39               49:10.0     51:42.6     15:49/M

   1597    Matilda Flanagan                  tampa  FL            2595     7   F      11  1- 9               49:10.2     51:42.9     15:49/M

   1598    Gavin Drukteinis                  tampa  FL            2497     7   M      23  1- 9               49:11.8     51:44.1     15:49/M

   1599    Darin Farber                      Mount Dora  FL       2558    45   M      84 45-49               49:12.2     53:32.0     15:49/M

   1600    Barbara Willingham                LARGO  FL            4071    57   F      57 55-59               49:14.2     49:14.2     15:50/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1601    Myra Peters                       Tarpon Springs  FL   3488    62   F      32 60-64               49:14.7     49:14.7     15:50/M

   1602    Kim Cooke                         Largo  FL            5092    58   F      58 55-59               49:14.9     49:14.9     15:50/M

   1603    Yanisha Fontanez                  Tampa  FL            2607    28   F     124 25-29               49:16.6     54:40.3     15:50/M

   1604    Leslie Heveron                    St. Petersburg  FL   2829    55   F      59 55-59               49:16.8     50:04.6     15:50/M

   1605    Andre Daley                       Orlando  FL          2405    27   M      67 25-29               49:16.8     54:40.2     15:50/M

   1606    Stephanie Heveron                 St. Petersburg  FL   2831    30   F     116 30-34               49:17.2     50:04.5     15:51/M

   1607    Julie Bishop                      Apollo Beach  FL     5111    49   F     106 45-49               49:17.8     50:35.0     15:51/M

   1608    Frances George                    Pinellas Park  FL    2667    64   F      33 60-64               49:19.4     49:19.4     15:51/M

   1609    Natalie Remsen                    Tampa  FL            3570    23   F      67 20-24               49:19.4     52:13.3     15:51/M

   1610    Diana Coker                       Apollo Beach  FL     5112    59   F      60 55-59               49:19.6     50:36.6     15:51/M

   1611    Meghan Mchugh                     Tampa  FL            3239    24   F      68 20-24               49:21.9     52:14.9     15:52/M

   1612    Marisela Hernandez-Munoz          Tampa  FL            2824    39   F     138 35-39               49:22.2     52:51.6     15:52/M

   1613    Laina Sutton                      Thonotosassa  FL     3877    10   F      31 10-14               49:25.4     50:12.7     15:53/M

   1614    James Sutton                      Thonotosassa  FL     3876    45   M      85 45-49               49:26.1     50:12.8     15:54/M

   1615    David Gott                        Tampa  FL            4495    51   M      68 50-54               49:27.8     54:26.3     15:54/M

   1616    John Shea                         Clearwater  FL       3726    27   M      68 25-29               49:28.1     52:46.7     15:54/M

   1617    Jennifer Danyluk                  Seminole  FL         2417    35   F     139 35-39               49:31.8     52:23.5     15:55/M

   1618    John Healy                        Tampa  FL            2803    52   M      69 50-54               49:32.7     53:14.1     15:56/M

   1619    Christy Hernandez                 Trinity  FL          2823    36   F     140 35-39               49:33.2     52:33.8     15:56/M

   1620    Pat Crowder                       Tampa  FL            4172    57   F      61 55-59               49:36.2     52:32.1     15:57/M

   1621    Damarys Cuebas                    Riverview  FL        2389    35   F     141 35-39               49:36.6     53:33.0     15:57/M

   1622    Michael Archambault               Tampa  FL            5178    29   M      69 25-29               49:38.2     49:38.2     15:58/M

   1623    Allan Harris                      Melbourne  FL        2793    54   M      70 50-54               49:38.9     51:15.4     15:58/M

   1624    Deborah Harris                    Melbourne  FL        2795    53   F      59 50-54               49:39.4     51:14.2     15:58/M

   1625    Jeffrey Antonaccio                Apollo Beach  FL     4781    51   M      71 50-54               49:45.2     52:03.8     16:00/M

   1626    Randy Hassen                      Tampa  FL            4610    45   M      86 45-49               49:45.8     52:04.7     16:00/M

   1627    Jen Brody                         Riverview  FL        2178    31   F     117 30-34               49:49.1     55:50.1     16:01/M

   1628    James Ziemann                     Tampa  FL            4124    56   M      43 55-59               49:49.6     52:22.5     16:01/M

   1629    Kimberly Kelley                   Riverview  FL        2982    53   F      60 50-54               49:50.1     55:51.5     16:01/M

   1630    Joanne Petrella                   St. Petersburg  FL   3492    32   F     118 30-34               49:50.6     51:18.2     16:01/M

   1631    Donald Hanna                      Lutz  FL             2784    47   M      87 45-49               49:52.5     50:49.0     16:02/M

   1632    Gabriella Neff                    Tampa  FL            3366    53   F      61 50-54               49:53.2     50:49.7     16:02/M

   1633    Maddie Scott                      Tampa  FL            3697    12   F      32 10-14               49:53.5     52:55.4     16:02/M

   1634    Jong Park                         Tampa  FL            3454    59   M      44 55-59               49:53.9     55:09.8     16:02/M

   1635    Corina Purrazzo                   Sarasota  FL         3537    24   F      69 20-24               49:54.3     55:00.0     16:03/M

   1636    Lauren Bryant                                          5103    24   F      70 20-24               49:54.6     55:00.3     16:03/M

   1637    Michael Langston                  Plant City  FL       4378    46   M      88 45-49               49:56.1     54:00.0     16:03/M

   1638    Jackson Chemnitz                  Trinity  FL          2306     6   M      24  1- 9               49:56.4     54:31.8     16:03/M

   1639    Victoria D Roberts                Clearwater  FL       5083    33   F     119 30-34               49:56.9     52:19.8     16:03/M

   1640    Melanie Davis                     Auburndale  FL       2429    49   F     107 45-49               49:57.6     54:32.9     16:04/M

   1641    Melanie Langston                  Plant City  FL       4377    43   F      96 40-44               49:58.2     54:00.6     16:04/M

   1642    Sammie Scott                      Tampa  FL            3698    17   F      28 15-19               49:58.2     53:00.0     16:04/M

   1643    Katie Scott                       Tampa  FL            3695    19   F      29 15-19               49:58.6     53:00.3     16:04/M

   1644    Riley McKay                       Tampa  FL            4842    14   F      33 10-14               50:01.3     51:09.5     16:05/M

   1645    Randy Russi                       Sanford  FL          4671    61   M      24 60-64               50:01.7     50:22.5     16:05/M

   1646    Nancy Anello                      Tampa  FL            4456    54   F      62 50-54               50:04.8     53:04.3     16:06/M

   1647    Audrey Anello                     Tampa  FL            4454    16   F      30 15-19               50:07.4     53:06.8     16:07/M

   1648    Gopi Prithviraj                   Tampa  FL            4412    32   F     120 30-34               50:08.2     55:12.2     16:07/M

   1649    Lane Dowdell                      Tampa  FL              46    27   F     125 25-29               50:08.5     54:24.4     16:10/M

   1650    Ryan Nelson                       Sarasota  FL         3372    45   M      89 45-49               50:09.2     52:32.0     16:08/M

   1651    Lindsay Roth                      SARASOTA  FL         3641    30   F     121 30-34               50:10.1     52:33.2     16:08/M

   1652    Nikki Earnest                     Tampa  FL            2519    45   F     108 45-49               50:12.2     54:55.4     16:08/M

   1653    Elisabeth Caceres                 Tampa  FL            2234    12   F      34 10-14               50:13.6     53:13.9     16:09/M

   1654    Sophia Lindin                     Tampa  FL            3102    12   F      35 10-14               50:13.6     53:13.8     16:09/M

   1655    Lisa Reins                        Tampa  FL            3567    42   F      97 40-44               50:14.1     54:41.0     16:09/M

   1656    Faith Alexander                   Tampa  FL            2022    43   F      98 40-44               50:15.6     54:41.5     16:09/M

   1657    Mary Warram                       Tampa  FL            3991    52   F      63 50-54               50:17.1     54:42.7     16:10/M

   1658    Sheryl Castellana                 Lakeland  FL         4714    60   F      34 60-64               50:18.5     53:33.3     16:10/M

   1659    Christine Zublionis               Tampa  FL            4130    41   F      99 40-44               50:18.7     51:11.2     16:10/M

   1660    Kate Alderman                     Land O Lakes  FL     4968    11   F      36 10-14               50:19.9     55:52.6     16:11/M

   1661    August Stukenborg                 Tampa  FL            3852    11   M      59 10-14               50:23.1     52:55.8     16:12/M

   1662    Leslee Mccall                     Tampa  FL            3219    49   F     109 45-49               50:23.5     53:17.0     16:12/M

   1663    Ross Myers                        Riverview  FL        3355    36   M      89 35-39               50:24.8     55:25.9     16:12/M

   1664    Carmen Brownlee                   Plant City  FL       2196    41   F     100 40-44               50:25.1     51:25.1     16:13/M

   1665    Anna Myers                        Riverview  FL        3351    36   F     142 35-39               50:25.5     55:27.0     16:13/M

   1666    Erin Brownlee                     Dover  FL            4320     8   F      12  1- 9               50:27.0     51:27.2     16:13/M

   1667    Diamond Archie                    Riverview  FL        4943    19   F      31 15-19               50:27.2     54:46.8     16:13/M

   1668    Michelle Mudge                    Tampa  FL            4248    51   F      64 50-54               50:27.6     53:24.3     16:13/M

   1669    Gretchen Danielski                Gibsonton  FL        2414    34   F     122 30-34               50:27.6     53:56.2     16:13/M

   1670    Eric Mudge                        Tampa  FL            4247    52   M      72 50-54               50:27.9     53:24.5     16:13/M

   1671    Eileen Engel                      Pinellas Park  FL    2545    55   F      62 55-59               50:28.7     52:58.0     16:14/M

   1672    Charity Stukenborg                Tampa  FL            3853    45   F     110 45-49               50:29.4     53:01.3     16:14/M

   1673    Asha Kharod                       Tampa  FL            2996    58   F      63 55-59               50:30.8     53:00.0     16:14/M

   1674    Donnetta Horseman                 Wesley Chapel  FL    2869    45   F     111 45-49               50:31.6     51:29.9     16:15/M

   1675    Christina Monette                 Land o lakes  FL     3308    35   F     143 35-39               50:32.4     51:30.6     16:15/M

   1676    Kristen Westbrook                 Brandon  FL          4030    46   F     112 45-49               50:34.2     52:56.9     16:16/M

   1677    Keith Westbrook                   Brandon  FL          4029    50   M      73 50-54               50:34.2     52:56.7     16:16/M

   1678    Veronica Nemeth                   Tampa  FL            3373    50   F      65 50-54               50:34.6     54:20.9     16:16/M

   1679    Jason Hyslop                      Tampa  FL              74    37   M      90 35-39               50:35.0     55:29.4     16:19/M

   1680    Maria Lawson                      Melbourne  FL        3067    52   F      66 50-54               50:35.6     52:10.4     16:16/M

   1681    Syve-Roy Grant                    Tampa  FL            2728    31   M      91 30-34               50:39.2     54:48.8     16:17/M

   1682    Allie Coletti                     Plant City  FL       2347    10   F      37 10-14               50:40.9     51:27.0     16:17/M

   1683    Stephanie Hunter                  Riverview  FL        4365    24   F      71 20-24               50:43.2     52:00.0     16:18/M

   1684    Brittany Jones                    Riverview  FL        4368    22   F      72 20-24               50:44.2     51:59.6     16:19/M

   1685    Chris Huff                        Land O Lakes  FL     5072    43   M      72 40-44               50:46.8     56:54.4     16:19/M

   1686    Kelsey van Dijk                   Brandon  FL          4892    20   F      73 20-24               50:49.6     51:12.6     16:20/M

   1687    Susan Tannenbaum                  Tampa  FL            3891    58   F      64 55-59               50:50.6     50:50.6     16:21/M

   1688    Whitney Vogt                      Land O Lakes  FL     4692    39   F     144 35-39               50:54.0     56:29.9     16:22/M

   1689    Martin Haas                       Riverview  FL        2769    12   M      60 10-14               50:55.1     51:39.0     16:22/M

   1690    Diane Cary                        Palm Harbor  FL      2280    67   F       9 65-69               50:58.2     53:43.1     16:23/M

   1691    Gabrielle Griner                  Brooksville  FL      2749    21   F      74 20-24               50:58.7     54:09.8     16:23/M

   1692    Sheryl Weir                       Riverview  FL        4017    52   F      67 50-54               51:01.3     53:47.7     16:24/M

   1693    Lee Gower                         dade city  FL        2722    46   M      90 45-49               51:01.4     57:30.6     16:24/M

   1694    Lina Palacio                      Land O Lakes  FL     3438    33   F     123 30-34               51:03.0     51:08.0     16:25/M

   1695    Braiden Cowell                    Zephyrhills  FL      5040     8   M      25  1- 9               51:03.4     53:04.0     16:25/M

   1696    Amanda Simpson                    Seffner  FL          3754    34   F     124 30-34               51:07.5     55:39.8     16:26/M

   1697    Swagata Majumdar                  Lutz  FL             3148    34   F     125 30-34               51:08.2     56:21.1     16:26/M

   1698    Chelsie Blackwell                 Clearwater  FL       2144    23   F      75 20-24               51:09.9     52:17.7     16:27/M

   1699    Joe Benoit                        St. Petersburg  FL   2120    41   M      73 40-44               51:11.6     57:00.4     16:27/M

   1700    Emma Benoit                       St. Petersburg  FL   2118     5   F      13  1- 9               51:12.9     57:01.9     16:28/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1701    Dorothy Stukenborg                Tampa  FL            3854    13   F      38 10-14               51:13.5     53:46.5     16:28/M

   1702    Johanna Ciaramella                Tampa  FL            2320    32   F     126 30-34               51:13.9     54:05.2     16:28/M

   1703    Yvonne Gorham                     Apollo Beach  FL     2712    40   F     101 40-44               51:15.4     51:37.7     16:29/M

   1704    Lori West                         St. Petersburg  FL   4028    47   F     113 45-49               51:16.7     53:21.3     16:29/M

   1705    Veronica O'Connor                 Clearwater  FL       3392    53   F      68 50-54               51:17.6     52:25.5     16:29/M

   1706    Jessica Maldonado                 Wesley Chapel  FL    3151    42   F     102 40-44               51:18.3     56:15.1     16:30/M

   1707    Ashley Campbell                   Valrico  FL          2250    28   F     126 25-29               51:18.9     52:03.1     16:30/M

   1708    Melissa Haas                      Riverview  FL        2770    39   F     145 35-39               51:20.1     52:03.9     16:30/M

   1709    Jessica Kortright                 Tampa  FL            5082    44   F     103 40-44               51:20.3     53:20.4     16:30/M

   1710    Stephanie Thornton                Safety Harbor  FL    3918    57   F      65 55-59               51:23.6     54:28.9     16:31/M

   1711    Melissa Kandell                   Tampa  FL            2972    49   F     114 45-49               51:23.7     53:26.4     16:31/M

   1712    Jay Kandell                       Tampa  FL            2971    48   M      91 45-49               51:23.9     53:26.5     16:31/M

   1713    Deborah Snelling                  Riverview  FL        4675    65   F      10 65-69               51:27.7     53:53.1     16:33/M

   1714    Rudy Racine                       Valrico  FL          3546    55   M      45 55-59               51:30.5     51:30.5     16:34/M

   1715    Joshua Pesch                      Valrico  FL          3486    34   M      92 30-34               51:32.5     57:35.7     16:34/M

   1716    Marsha Pesch                      Valrico  FL          3487    39   F     146 35-39               51:35.4     57:38.5     16:35/M

   1717    Lindsay Hunter                    Riverview  FL        4364    25   F     127 25-29               51:35.5     51:35.5     16:35/M

   1718    Sue Pingel                        Tampa  FL            3500    56   M      46 55-59               51:35.7     55:40.5     16:35/M

   1719    Terry Bean                        Clarion  PA          2107    62   M      25 60-64               51:40.4     54:03.3     16:37/M

   1720    Erin Bean                         Wesley Chapel  FL    2106    26   F     128 25-29               51:40.6     54:03.5     16:37/M

   1721    Janet Mann                        DeBary  FL           3162    57   F      66 55-59               51:40.8     51:49.6     16:37/M

   1722    Bonny Wilming                     Tampa  FL            4302    45   F     115 45-49               51:40.9     54:35.3     16:37/M

   1723    Scott Wilming                     Tampa  FL            4303    51   M      74 50-54               51:41.3     54:35.3     16:37/M

   1724    Debbie Huff                       Tampa  FL            4620    67   F      11 65-69               51:41.3     56:30.3     16:37/M

   1725    Kimberly Simon                    Brandon  FL          3753    33   F     127 30-34               51:43.6     56:10.7     16:38/M

   1726    Lynn Mjelde Turco                 Brandon  FL          3302    57   F      67 55-59               51:44.1     54:31.3     16:38/M

   1727    Anne Costello                     Tampa  FL            4716    53   F      69 50-54               51:44.4     55:21.2     16:38/M

   1728    Joy Warren                        Brandon  FL          3992    49   F     116 45-49               51:45.2     57:15.9     16:38/M

   1729    Natalie Doig                      St. Petersburg  FL   2484    48   F     117 45-49               51:45.8     52:30.1     16:38/M

   1730    Dwight Hardy                      Rierview  FL         2788    50   M      75 50-54               51:46.4     56:46.0     16:39/M

   1731    Jodi Turco                        Lithia  FL           4295    32   F     128 30-34               51:48.4     54:31.4     16:39/M

   1732    Kelli Kincheloe                   Tampa  FL            5007    35   F     147 35-39               51:49.4     54:32.0     16:40/M

   1733    Deanna Lohn                       SPRING HILL  FL      3113    45   F     118 45-49               51:49.6     52:23.2     16:40/M

   1734    Jessica Liles                     Tampa  FL            3094    24   F      76 20-24               51:50.0     53:41.0     16:40/M

   1735    Mark Spear                        Tampa  FL            4424    64   M      26 60-64               51:55.9     52:03.4     16:42/M

   1736    Firoz Uddin                       TAMPA  FL            3941    77   M       5 75-99               51:57.0     52:26.5     16:42/M

   1737    Shaheen Uddin                     TAMPA  FL            3942    69   F      12 65-69               51:57.5     52:25.9     16:42/M

   1738    Tori Davis                        Riverivew  FL        2431    24   F      77 20-24               51:58.8     53:27.4     16:43/M

   1739    Trent Davis                       Riverivew  FL          42    28   M      70 25-29               51:59.2     53:27.9     16:46/M

   1740    Dee Nelson                        Valrico  FL          3370    61   F      35 60-64               51:59.7     54:13.6     16:43/M

   1741    Rachel Dutch                      Valrico  FL          4808    64   F      36 60-64               52:00.9     54:49.4     16:43/M

   1742    Aaron Vogt                        Land O Lakes  FL     4691    40   M      74 40-44               52:01.2     56:54.0     16:44/M

   1743    Steve Clark                       TAMPA  FL            2326    42   M      75 40-44               52:01.8     53:46.9     16:44/M

   1744    Steven Dutch                      Valrico  FL          4809    64   M      27 60-64               52:02.8     54:50.1     16:44/M

   1745    Angela Ireland                    Fort Myers  FL       2899    47   F     119 45-49               52:06.2     54:56.8     16:45/M

   1746    Larry Roy                         Tampa  FL            3646    64   M      28 60-64               52:06.3     54:45.0     16:45/M

   1747    Ashley Manetta                    N Ft Myers  FL       5152    37   F     148 35-39               52:06.4     54:56.7     16:45/M

   1748    Shari Pilon-Thomas                Tampa  FL            3498    43   F     104 40-44               52:06.8     54:47.4     16:45/M

   1749    Joy Kohs                          Palm Harbor  FL      3018    40   F     105 40-44               52:06.9     55:13.9     16:45/M

   1750    Tom Thomas                        Tampa  FL            3912    41   M      76 40-44               52:07.0     54:47.7     16:45/M

   1751    Debbie Cermak                     Lutz  FL             2294    53   F      70 50-54               52:07.6     54:45.7     16:45/M

   1752    Terry Baird                       Tampa  FL            2076    35   M      91 35-39               52:08.5     53:46.1     16:46/M

   1753    Denesh Kariabettan                Tampa  FL            2977    40   M      77 40-44               52:08.6     55:26.1     16:46/M

   1754    Catherine Davis                   Palm Harbor  FL      2423    59   F      68 55-59               52:11.6     53:59.5     16:47/M

   1755    Cheryl Force                      Charlotte  NC        2608    57   F      69 55-59               52:12.6     57:02.2     16:47/M

   1756    Ben Hill, Iii                     Tampa  FL            2838    74   M       9 70-74               52:14.5     56:18.1     16:48/M

   1757    Debra Whitworth                   Tampa  FL            4043    58   F      70 55-59               52:14.7     56:18.2     16:48/M

   1758    Ashley Allen                      Wesley Chapel  FL    2026    17   F      32 15-19               52:16.5     57:11.4     16:48/M

   1759    Bethany Carroll                   Tampa  FL            4153    27   F     129 25-29               52:16.5     55:01.8     16:48/M

   1760    Crystal Diaz                      Wesley Chapel  FL    2461    18   F      33 15-19               52:16.7     57:12.2     16:48/M

   1761    Aiden Allen                       Wesley Chapel  FL    2024    11   M      61 10-14               52:17.6     57:12.6     16:49/M

   1762    Jenna Pearson                     Tampa  FL            4261    22   F      78 20-24               52:17.7     55:06.2     16:49/M

   1763    Suzannah Fischer                  Lutz  FL             4345    25   F     130 25-29               52:18.0     55:03.3     16:49/M

   1764    Chelsea Clawson                   Brandon  FL          4166    24   F      79 20-24               52:18.3     55:03.0     16:49/M

   1765    Ned Fishman                       Bradenton  FL        2591    71   M      10 70-74               52:21.2     53:42.3     16:50/M

   1766    Jackie Phillips                   Wesley Chapel  FL    3494    53   F      71 50-54               52:23.2     54:17.6     16:51/M

   1767    Bruce Wiener                      Wesley Chapel  FL    4052    60   M      29 60-64               52:23.4     54:17.6     16:51/M

   1768    Sarah Aldridge                    Plant City  FL       2021    36   F     149 35-39               52:26.3     56:28.5     16:52/M

   1769    Stephanie Pope                    Dover  FL            4869    35   F     150 35-39               52:26.5     56:28.8     16:52/M

   1770    Elaine Alessandri                 Lutz  FL             5048    44   F     106 40-44               52:30.9     55:20.9     16:53/M

   1771    Joan Williams-Kargakos            Plant City  FL       4899    31   F     129 30-34               52:32.3     57:49.9     16:54/M

   1772    Cloie Williams                    Valrico  FL          4898    62   F      37 60-64               52:32.5     57:50.7     16:54/M

   1773    Carrina Stephens                  Tampa  FL            3833    43   F     107 40-44               52:33.0     56:12.3     16:54/M

   1774    Orlando Quesada                   Wesley Chapel  FL    3540    57   M      47 55-59               52:33.3     56:12.6     16:54/M

   1775    William Bryson                    Wesley Chapel  FL    2204    61   M      30 60-64               52:33.4     52:57.1     16:54/M

   1776    Harold Medina                     Plant City  FL       3251    48   M      92 45-49               52:37.5     54:50.6     16:55/M

   1777    Trent Hinds                       Plant City  FL       2841    46   M      93 45-49               52:38.6     54:51.3     16:55/M

   1778    Maria Diaz                        valrico  FL          2463    58   F      71 55-59               52:38.9     53:07.4     16:55/M

   1779    Yurit Diaz                        valrico  FL          2466    37   F     151 35-39               52:39.5     53:07.5     16:56/M

   1780    Geovany Rodriguez                 BRADENTON  FL        3611    23   M      38 20-24               52:39.9     53:13.6     16:56/M

   1781    Mirvashi Mahajan                  Tampa  FL            4924    15   F      34 15-19               52:44.8     56:17.3     16:57/M

   1782    Rebecca Layton                    Tampa  FL            3068    32   F     130 30-34               52:45.3     58:10.3     16:58/M

   1783    Ashley Young                      Tampa  FL            4103    32   F     131 30-34               52:46.2     58:10.7     16:58/M

   1784    Kathy Zhao                        Tampa  FL            4121    50   F      72 50-54               52:46.6     54:08.9     16:58/M

   1785    Zoe Gallina                       Tampa  FL            2641    32   F     132 30-34               52:46.8     58:07.6     16:58/M

   1786    Marcelite Miller                  Tampa  FL            3288    36   F     152 35-39               52:46.8     58:10.9     16:58/M

   1787    Tracy Peterson                    Odessa  FL           3491    42   F     108 40-44               52:47.6     57:10.1     16:58/M

   1788    Angela Davis                      Plant City  FL       2422    50   F      73 50-54               52:47.9     54:56.6     16:58/M

   1789    Melissa Mallozzi                  Plant City  FL       3153    45   F     120 45-49               52:48.7     54:56.1     16:59/M

   1790    Luis Echeverry                    tampa  FL            2523    36   M      92 35-39               52:49.5     58:43.5     16:59/M

   1791    Jean Sciortino                    Lutz  FL             4419    67   F      13 65-69               52:54.8     55:31.4     17:01/M

   1792    Annette Messina                   Tampa  FL            4396    31   F     133 30-34               52:55.6     58:20.0     17:01/M

   1793    Vera Mullaney                     Tampa  FL            3339    72   F       3 70-74               52:57.4     54:04.4     17:02/M

   1794    Ginny Pearce                      Tampa  FL            4861    31   F     134 30-34               52:57.6     58:18.4     17:02/M

   1795    Diego Farraro                     Valrico  FL          4587    11   M      62 10-14               52:57.7     57:32.3     17:02/M

   1796    Janice Provenzano                 tampa  FL            3533    66   F      14 65-69               52:58.1     57:38.9     17:02/M

   1797    Gerald Smith                      St Petersburg  FL    3773    48   M      94 45-49               52:59.6     54:06.9     17:02/M

   1798    Mike Norton                       Ruskin  FL           4406    51   M      76 50-54               53:00.0     56:32.2     17:03/M

   1799    Angela Norton                     Ruskin  FL           4404    51   F      74 50-54               53:00.2     56:32.4     17:03/M

   1800    Linda Schubel                     Tampa  FL            3686    56   F      72 55-59               53:01.2     57:53.4     17:03/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1801    Katie Owen                        Tampa  FL            3425    30   F     135 30-34               53:01.5     56:50.9     17:03/M

   1802    Paula Smith                       St Petersburg  FL    3781    49   F     121 45-49               53:01.5     54:08.2     17:03/M

   1803    Betzaids Matos                    Tampa  FL            3204    57   F      73 55-59               53:01.8     56:58.6     17:03/M

   1804    Ben Scharf                        tampa  FL            4550    38   M      93 35-39               53:01.8     54:27.0     17:03/M

   1805    Alethea Smith                     Valrico  FL          3768    59   F      74 55-59               53:02.5     55:40.8     17:03/M

   1806    Daphne Edwards                    Tampa  FL            4960    32   F     136 30-34               53:02.6     56:52.0     17:03/M

   1807    Darryl Smith                      Valrico  FL          3772    55   M      48 55-59               53:03.3     55:41.7     17:03/M

   1808    Maria Atez                        Tampa  FL            2069    63   F      38 60-64               53:04.8     55:38.2     17:04/M

   1809    Amanda Farquharson                Brandon  FL          4343    28   F     131 25-29               53:06.0     57:40.0     17:04/M

   1810    Sari Graham                       St. Petersburg  FL   4354    29   F     132 25-29               53:08.0     58:28.4     17:05/M

   1811    Mabel Ames                        Apollo Beach  FL     2042    34   F     137 30-34               53:08.5     55:41.8     17:05/M

   1812    Dana Jackson                      Trinity  FL          5086    46   F     122 45-49               53:08.6     54:23.4     17:05/M

   1813    Christina Brannan                 Austin  TX           2172    32   F     138 30-34               53:08.7     58:29.2     17:05/M

   1814    Tony Brannan                      Austin  TX           2173    32   M      93 30-34               53:09.5     58:30.0     17:05/M

   1815    Michael Cappelluti                Tampa  FL            2262    37   M      94 35-39               53:09.7     54:27.9     17:05/M

   1816    Carmen Santiago                   Wesley Chapel  FL    3671    59   F      75 55-59               53:09.7     55:12.4     17:05/M

   1817    Marwa Hijazi                      Tampa  FL            2835    24   F      80 20-24               53:13.0     55:34.6     17:07/M

   1818    Josephine Ames                    Tampa  FL            2041    49   F     123 45-49               53:14.9     54:21.9     17:07/M

   1819    Bailey Barquin                    Lakeland  FL         5000    18   F      35 15-19               53:15.0     53:51.1     17:07/M

   1820    Brittany Durso                    Dunedin  FL          2514    30   F     139 30-34               53:15.2     59:21.5     17:07/M

   1821    Danica Castle                     CLEARWATER  FL       4156     9   F      14  1- 9               53:15.3     55:40.1     17:07/M

   1822    Jonelle English                   Tampa  FL            4182    33   F     140 30-34               53:15.5     55:34.4     17:07/M

   1823    Steve Castle                      CLEARWATER  FL       4158    45   M      95 45-49               53:16.1     55:40.2     17:08/M

   1824    Stacey Cronin                     Dunedin  FL          4254    40   F     109 40-44               53:16.3     59:20.6     17:08/M

   1825    Greg Wioncek                      Tampa  FL            4900    29   M      71 25-29               53:16.9     59:20.0     17:08/M

   1826    Jeff Durso                        Dunedin  FL          2515    31   M      94 30-34               53:17.2     59:22.6     17:08/M

   1827    Jennifer Budai                    Tampa  FL            4793    27   F     133 25-29               53:18.7     59:21.8     17:08/M

   1828    Diana Rao                         Tampa  FL            3552    63   F      39 60-64               53:23.0     56:25.6     17:10/M

   1829    Christine Gil                     Fl  FL               2676    67   F      15 65-69               53:23.1     56:25.9     17:10/M

   1830    Sara Vivero                       Tampa  FL            3965    14   F      39 10-14               53:23.6     55:27.6     17:10/M

   1831    Stacy Aspinall                    Tampa  FL            4193    30   F     141 30-34               53:23.6     57:56.6     17:10/M

   1832    Gabrielle Vivero                  Tampa  FL            3964    18   F      36 15-19               53:24.0     55:27.9     17:10/M

   1833    Shawnticia Braddy                 Tampa  FL            4207    27   F     134 25-29               53:24.3     57:57.5     17:10/M

   1834    Sarah Sponaugle                   Tampa  FL            3808    28   F     135 25-29               53:32.3     59:25.5     17:13/M

   1835    Cacee O'Neill                     Plant City  FL       3403     7   F      15  1- 9               53:33.4     54:36.9     17:13/M

   1836    Liliana Carbo                     Tampa  FL            4713    40   F     110 40-44               53:33.5     59:10.7     17:13/M

   1837    Jaimie Mickey                     St. Petersburg  FL   4240    36   F     153 35-39               53:33.8     59:10.8     17:13/M

   1838    Alec Galante                      Tampa  FL            2631    16   M      31 15-19               53:36.8     58:31.3     17:14/M

   1839    Linda Mueller                     Tampa  FL            4528    57   F      76 55-59               53:36.9     56:13.4     17:14/M

   1840    Dave Mueller                      Tampa  FL            4526    60   M      31 60-64               53:37.2     56:13.4     17:14/M

   1841    Richard Cross                     Saint Petersburg  F  2380    53   M      77 50-54               53:38.1     53:57.8     17:15/M

   1842    Joel Mueller                      Tampa  FL            4527    24   M      39 20-24               53:38.2     56:14.9     17:15/M

   1843    Olivia Galante                    tampa  FL            2633    18   F      37 15-19               53:40.3     58:35.4     17:15/M

   1844    Peggie Sherry                     Tampa  FL            3737    59   F      77 55-59               53:41.3     57:46.0     17:16/M

   1845    Lorenzo Farraro                   Valrico  FL          4588     9   M      26  1- 9               53:42.4     58:16.5     17:16/M

   1846    Jerry Lawson                      Melbourne  FL        3064    55   M      49 55-59               53:43.2     55:19.3     17:16/M

   1847    Janice Archilla                   Valrico  FL          4169    42   F     111 40-44               53:44.2     58:18.1     17:17/M

   1848    Jose Alvarez                      BELLE GLADE  FL      2032    61   M      32 60-64               53:44.8     58:12.7     17:17/M

   1849    Ron James                         Apollo Beach  FL     4623    53   M      78 50-54               53:44.9     57:33.7     17:17/M

   1850    Stephanie Vinson                  Tampa  FL            4690    29   F     136 25-29               53:45.3     57:34.5     17:17/M

   1851    Jean Switalski                    Tampa  FL            4285    60   F      40 60-64               53:47.2     59:20.6     17:18/M

   1852    Georgia Bavol                     Tampa  FL            4313    73   F       4 70-74               53:48.0     56:51.7     17:18/M

   1853    Tina Sturdevant                   Tampa  FL            4426    51   F      75 50-54               53:48.7     56:52.0     17:18/M

   1854    Ericka Walker                     Gibsonton  FL        3974    41   F     112 40-44               53:50.1     56:41.7     17:19/M

   1855    Joan Pares                        odessa  FL           3453    33   F     142 30-34               53:50.9     56:42.6     17:19/M

   1856    Caitlyn Fletcher                  Plant City  FL       2599    16   F      38 15-19               53:51.8     54:57.0     17:19/M

   1857    Bill Thomas                       Tampa  FL            3909    55   M      50 55-59               53:53.3     59:58.2     17:20/M

   1858    Angie Thomas                      Tampa  FL            3908    51   F      76 50-54               53:53.5     59:58.2     17:20/M

   1859    Sharon Padley                     Tampa  FL            4533    66   F      16 65-69               53:53.8     56:57.0     17:20/M

   1860    Stephanie Azmoudeh                Tampa  FL            2073    56   F      78 55-59               53:54.9     56:57.1     17:20/M

   1861    Madeline Allman                   Tampa  FL            5096     6   F      16  1- 9               53:56.2   1:00:16.1     17:21/M

   1862    Seleste Lunsford                  TAMPA  FL            3127    43   F     113 40-44               53:57.1     57:10.9     17:21/M

   1863    Scott Mcgougan                    TAMPA  FL            3235    46   M      96 45-49               53:58.1     57:11.6     17:21/M

   1864    Andre Vitor Caselani              Tampa  FL            5182    24   M      40 20-24               54:00.3   1:06:18.4     17:22/M

   1865    Emily Rawlings                    Tampa  FL            3555    24   F      81 20-24               54:01.6     56:55.4     17:22/M

   1866    Latasha White                     Tampa  FL            4037    25   F     137 25-29               54:02.7     56:55.9     17:22/M

   1867    Spencer Mathis                    Plant City  FL         96    21   M      41 20-24               54:03.0     59:27.4     17:26/M

   1868    Alex Talsma                       St Pete Beach  FL    5202    27   F     138 25-29               54:03.1     56:55.4     17:23/M

   1869    Vince Huebsch                     Lutz  FL             2876    64   M      33 60-64               54:03.2     58:41.8     17:23/M

   1870    Debbie Peterson                   Lutz  FL             3490    57   F      79 55-59               54:03.3     58:41.9     17:23/M

   1871    Heather Hay                       Lithia  FL           2801    42   F     114 40-44               54:04.7     57:22.3     17:23/M

   1872    Rachael Andrews                   Lithia  FL           4137    35   F     154 35-39               54:04.8     57:22.1     17:23/M

   1873    Stacy Hendry                      Tampa  FL            2819    62   F      41 60-64               54:05.8     58:00.3     17:23/M

   1874    Julia More                        tampa  FL            3315    16   F      39 15-19               54:06.5     59:02.5     17:24/M

   1875    Margo Williams                    Bradenton  FL        4065    48   F     124 45-49               54:08.5     56:11.8     17:24/M

   1876    Leif Holmstrom                    Tampa  FL            4614    12   M      63 10-14               54:10.8     59:52.4     17:25/M

   1877    Justin Hopper                     Land O Lakes  FL     2863    41   M      78 40-44               54:10.9     57:35.6     17:25/M

   1878    Mayra Vasquez                     Tampa  FL            3957    41   F     115 40-44               54:11.1     58:01.0     17:25/M

   1879    Gordon Jacobs                     Tampa  FL            2908    28   M      72 25-29               54:11.4     58:01.2     17:25/M

   1880    Jason Swilley                                          5101    39   M      95 35-39               54:11.5   1:00:46.5     17:25/M

   1881    Rob Ekle                          Land O Lakes  FL     4297    36   M      96 35-39               54:11.9   1:01:33.0     17:25/M

   1882    Jordan Whiting                    Tampa  FL            4897    27   F     139 25-29               54:12.3     57:51.2     17:26/M

   1883    Anthony Emrich                    Tampa  FL            4810    31   M      95 30-34               54:12.9   1:00:45.5     17:26/M

   1884    Alexis Hopper                     Land O Lakes  FL     2862    10   F      40 10-14               54:13.3     57:36.9     17:26/M

   1885    Ricardo Rodriguez                 Brandon  FL           129    63   M      34 60-64               54:13.9     54:13.9     17:29/M

   1886    Tanja Bryant                      Tampa  FL            2201    49   F     125 45-49               54:14.0     54:31.3     17:26/M

   1887    Carole Johnston                   Punta gorda  FL      4828    59   F      80 55-59               54:14.0     57:50.8     17:26/M

   1888    Elijah Alvarez                    Tampa  FL            4449     7   M      27  1- 9               54:14.5     59:43.6     17:26/M

   1889    Juliana Alvarez                   Tampa  FL            4451     3   F      17  1- 9               54:14.6     59:43.9     17:26/M

   1890    Rafael Alvarez                    Tampa  FL            4452    37   M      97 35-39               54:14.8     59:43.9     17:26/M

   1891    Farrah Fishman                    Bradenton  FL        2590    39   F     155 35-39               54:15.7     55:37.2     17:27/M

   1892    Karen Cannavo                     Apollo Beach  FL     2260    57   F      81 55-59               54:19.4     58:47.5     17:28/M

   1893    Sandy Ritchie                     Wesley Chapel  FL    3592    45   F     126 45-49               54:21.4     57:29.4     17:29/M

   1894    Laura Werner                      Tampa  FL            4025    50   F      77 50-54               54:22.0     57:30.4     17:29/M

   1895    Fern Rabil                        tampa  FL            3543    49   F     127 45-49               54:22.0     57:29.6     17:29/M

   1896    Stephanie Nickerson               Dade City  FL        4749    38   F     156 35-39               54:22.3     57:30.6     17:29/M

   1897    Nikki Smith                       Wesley Chapel  FL    4758    69   F      17 65-69               54:22.4     57:27.8     17:29/M

   1898    Terry Mcguirk                     Wesley Chapel  FL    3237    57   F      82 55-59               54:22.6     57:27.8     17:29/M

   1899    Nancy Pluchino                    Wesley Chapel  FL    3513    53   F      78 50-54               54:23.9     57:31.5     17:29/M

   1900    Angela Lucas                      Tampa  FL            4636    27   F     140 25-29               54:24.7     58:07.2     17:30/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   1901    Max Timko                         Tampa  FL            4687    26   M      73 25-29               54:25.4     58:07.9     17:30/M

   1902    David Thomas                      Plant City  FL       4287    56   M      51 55-59               54:26.3     54:26.3     17:30/M

   1903    Eric Meister                      Tampa  FL            5003    35   M      98 35-39               54:26.6   1:00:42.9     17:30/M

   1904    Morgan Lathrop                    Tampa  FL            4836    27   F     141 25-29               54:27.8     54:41.1     17:30/M

   1905    Barbara Miller                    Tampa  FL            3280    58   F      83 55-59               54:35.7     57:34.1     17:33/M

   1906    Harmony Gates                     Brandon  FL          2653    41   F     116 40-44               54:37.8     54:39.2     17:34/M

   1907    Evelyn Neill                      Brandon  FL          4748    73   F       5 70-74               54:37.9     54:39.5     17:34/M

   1908    Wendy Wilson                      Valrico  FL          4772    38   F     157 35-39               54:37.9     54:38.8     17:34/M

   1909    Mickey Niehoff                    Tampa  FL            3381    52   F      79 50-54               54:39.4     56:42.6     17:34/M

   1910    Stephanie Dahl                    Valrico  FL          2401    30   F     143 30-34               54:41.0   1:00:22.2     17:35/M

   1911    Aaron Dahl                        Valrico  FL          2400    30   M      96 30-34               54:41.3   1:00:22.3     17:35/M

   1912    Charlene Cummins                  Lighthouse Point  F  2394    54   F      80 50-54               54:41.5   1:00:22.3     17:35/M

   1913    Michelle Kohn                     Bradenton  FL        3017    28   F     142 25-29               54:41.9     57:42.8     17:35/M

   1914    Dawn Sutorus                      Plant City  FL       3872    45   F     128 45-49               54:42.1     57:00.7     17:35/M

   1915    Marcie Bissell                                         5132    42   F     117 40-44               54:42.7     57:42.5     17:35/M

   1916    Kaitlyn Lovely                    Bradenton  FL        3123    26   F     143 25-29               54:43.1     57:43.0     17:36/M

   1917    Janice Hirzel                     Melborne  FL         2842    35   F     158 35-39               54:45.0     57:47.0     17:36/M

   1918    Ann Wilson                        Winter Haven  FL     4074    46   F     129 45-49               54:45.2     56:45.0     17:36/M

   1919    Christina Flores                  Safety Harbor  FL    2603    34   F     144 30-34               54:45.8   1:01:44.8     17:36/M

   1920    Stephen Goto                      Valrico  FL          2719    55   M      52 55-59               54:46.3     57:25.0     17:37/M

   1921    Jerry Miller                      Riverview  FL        3284    54   M      79 50-54               54:46.3     57:25.1     17:37/M

   1922    Krystal Rice                      Lutz  FL             3581    29   F     144 25-29               54:49.2     55:48.1     17:38/M

   1923    Mary-Ellen Smith                  Spring Hill  FL      3778    58   F      84 55-59               54:49.4   1:00:41.7     17:38/M

   1924    Deepak Abburi                     Land O Lakes  FL     2001    35   M      99 35-39               54:49.5     56:48.0     17:38/M

   1925    Sasmitha Nahako                   Land O Lakes  FL     3360    36   F     159 35-39               54:49.6     56:47.9     17:38/M

   1926    Disha Abburi                      Land O Lakes  FL     2002     7   F      18  1- 9               54:49.9     56:48.4     17:38/M

   1927    Judy Fernandes                    Tampa  FL            4344    55   F      85 55-59               54:50.7     58:26.6     17:38/M

   1928    Laurie Sturm                      Lake Mary  FL        3855    49   F     130 45-49               54:51.1     57:36.4     17:38/M

   1929    David Deilkesd                    ST PETERSBURG  FL    2441    49   M      97 45-49               54:52.2     57:28.3     17:39/M

   1930    John Eddy                         Ocala  FL            2528    66   M      18 65-69               54:53.4     58:26.5     17:39/M

   1931    Tracey Shepherd                   Longwood  FL         3733    52   F      81 50-54               54:54.0     57:39.4     17:39/M

   1932    Lisa Deilkes                      ST PETERSBURG  FL    2440    50   F      82 50-54               54:54.0     57:28.9     17:39/M

   1933    Khynetia Holloway                 Riverview  FL        2853    35   F     160 35-39               54:55.9     55:23.7     17:39/M

   1934    Ellen Reese                       Palm Harbor  FL      3563    54   F      83 50-54               54:56.7     57:49.4     17:40/M

   1935    Ken Knoop                         Pinellas Park  FL    4631    55   M      53 55-59               54:58.6     58:18.8     17:40/M

   1936    Anthony Jacob                     Montverde  FL        4622    27   M      74 25-29               55:01.1     55:01.1     17:41/M

   1937    Alexandra Albizu                  Clermont  FL         4145    27   F     145 25-29               55:01.1     55:01.1     17:41/M

   1938    Bob Mcmahon                       Tampa  FL            3244    52   M      80 50-54               55:01.6     57:03.2     17:41/M

   1939    Kathryn Bostick                   St Petersburg  FL    2164    29   F     146 25-29               55:02.3     59:45.2     17:42/M

   1940    Jaimee Alvarez                    Tampa  FL            2031    28   F     147 25-29               55:02.4     59:46.7     17:42/M

   1941    Lynne Little                      Tampa  FL            4222    50   F      84 50-54               55:03.0     58:01.9     17:42/M

   1942    Scott Little                      Tampa  FL            4224    51   M      81 50-54               55:04.0     58:02.6     17:42/M

   1943    Kelly Morgan                      Tampa  FL            3321    28   F     148 25-29               55:09.0     57:16.3     17:44/M

   1944    Erin Morgan                       Tampa  FL            3320    25   F     149 25-29               55:09.1     57:16.4     17:44/M

   1945    Jennifer Miller                   Hudson  FL           3282    31   F     145 30-34               55:11.9     58:18.7     17:45/M

   1946    Kenneth Miller                    Hudson  FL           3287    32   M      97 30-34               55:12.7     58:19.4     17:45/M

   1947    Erin Castellana                   Tampa  FL            2285    18   F      40 15-19               55:13.8     55:18.0     17:45/M

   1948    Suzanne Asony                     Tampa  FL            4139    46   F     131 45-49               55:14.8     58:12.7     17:46/M

   1949    Gregory Stewart                   Tampa  FL            3837    53   M      82 50-54               55:15.9     59:17.6     17:46/M

   1950    Yvonne Mccolloch                  Temple Terrace  FL   3224    41   F     118 40-44               55:18.3     58:44.6     17:47/M

   1951    Ceci Laduca                       Tampa  FL            3039    68   F      18 65-69               55:21.1     58:50.3     17:48/M

   1952    Karen Poritz                      Temple Terrace  FL   3518    53   F      85 50-54               55:21.2     56:13.6     17:48/M

   1953    Karin Julien                      Land O Lakes  FL     2962    50   F      86 50-54               55:21.3   1:00:11.5     17:48/M

   1954    Kelley Woodley                    Valrico  FL          4089    31   F     146 30-34               55:24.2     59:04.3     17:49/M

   1955    Denise Howell                     Sarasota  FL         4618    35   F     161 35-39               55:26.2     59:12.8     17:49/M

   1956    Jeff Howell                       Sarasota  FL         4619    39   M     100 35-39               55:26.3     59:12.4     17:49/M

   1957    Sarah Pennington                  dade city  FL        3471    23   F      82 20-24               55:28.4     59:23.7     17:50/M

   1958    Sabrina Castaneda                 Tampa  FL            2284    23   F      83 20-24               55:29.3     55:29.9     17:50/M

   1959    Valerie Cunha                     Riverview  FL        4718    32   F     147 30-34               55:29.8     56:23.0     17:50/M

   1960    Ethan Cunha                       Riverview  FL        4717     6   M      28  1- 9               55:30.1     56:23.5     17:51/M

   1961    Kristen Emrich                    Tampa  FL            4811    28   F     150 25-29               55:31.8   1:02:04.8     17:51/M

   1962    Melvin Mccolloch                  Temple Terrace  FL   3223    42   M      79 40-44               55:32.0     58:57.8     17:51/M

   1963    Amy Johnson                       Tampa  FL            2926    55   F      86 55-59               55:36.0     55:42.8     17:53/M

   1964    Danielle Finney                   Tampa  FL            2583    34   F     148 30-34               55:37.7   1:02:09.3     17:53/M

   1965    David Francis                     lakeland  FL         2615    41   M      80 40-44               55:37.9     57:44.5     17:53/M

   1966    Crista Francis                    Lakeland  FL         2614    35   F     162 35-39               55:38.8     57:44.5     17:53/M

   1967    Kyle Kalwary                      Tampa  FL            2967    32   M      98 30-34               55:38.8   1:02:09.6     17:53/M

   1968    Elizabeth Geis                    Tampa  FL            2663    54   F      87 50-54               55:40.4   1:02:05.0     17:54/M

   1969    Amanda Love                       Bushnell  FL         3121    34   F     149 30-34               55:40.8   1:02:04.9     17:54/M

   1970    Diane Johnson                     Wesley Chapel  FL    4733    61   F      42 60-64               55:44.7   1:02:03.9     17:55/M

   1971    Robert Johnson                    Wesley Chapel  FL    4734    58   M      54 55-59               55:45.4   1:02:04.2     17:56/M

   1972    Tamara Chao                       Lutz  FL             4799    47   F     132 45-49               55:46.0     57:56.6     17:56/M

   1973    Christine Allen                   Wesley Chapel  FL    2027    44   F     119 40-44               55:49.0   1:00:43.4     17:57/M

   1974    Barbie Booth                      TAMPA  FL            4314    64   F      43 60-64               55:50.6   1:00:46.0     17:57/M

   1975    Vickie Epperson                   TAMPA  FL            4340    62   F      44 60-64               55:51.8   1:00:47.2     17:57/M

   1976    Brandon Maldonado                 Wesley Chapel  FL    3149    42   M      81 40-44               55:55.8   1:00:52.4     17:59/M

   1977    Marilyn Kirchoff                  Bradenton  FL        4373    67   F      19 65-69               55:59.1     58:24.9     18:00/M

   1978    Beth Kinsey                       Odessa  FL           3005    45   F     133 45-49               56:02.7     56:08.6     18:01/M

   1979    Nancy Price                       Tampa  FL            3526    62   F      45 60-64               56:03.5   1:00:39.1     18:01/M

   1980    Luke Stokes                       Valrico  FL          3841    85   M       6 75-99               56:04.6     56:31.4     18:02/M

   1981    John Bissell                      Hopkins  MN          5135    39   M     101 35-39               56:05.3     59:09.5     18:02/M

   1982    Preethum Prithviraj               Tampa  FL            4413    33   M      99 30-34               56:05.4   1:01:10.6     18:02/M

   1983    Maria Rodriguez                                        5137    63   F      46 60-64               56:07.3     59:10.2     18:03/M

   1984    Laz Rodriguez                                          5136    65   M      19 65-69               56:07.4     59:10.3     18:03/M

   1985    Angel Farraro                     Valrico  FL          4586    40   M      82 40-44               56:08.4   1:00:43.0     18:03/M

   1986    KImetta Ortiz                     Spring Hill  FL      4858    45   F     134 45-49               56:10.3     58:28.5     18:04/M

   1987    Eduar Fernandez                   Tampa  FL            2567    21   M      42 20-24               56:10.7     59:15.1     18:04/M

   1988    Joshua Lovely                     bradenton  FL        4388    28   M      75 25-29               56:11.2     59:12.0     18:04/M

   1989    Amber Criswell                    wesley chapel  FL    4332    30   F     150 30-34               56:12.1   1:01:49.3     18:04/M

   1990    Samantha Young                    Valrico  FL          4444    26   F     151 25-29               56:12.3   1:01:49.3     18:04/M

   1991    Danielle Eisinger                 Mulberry  FL         2537    19   F      41 15-19               56:16.2   1:01:14.0     18:06/M

   1992    Carla Miller                      fort myers  FL       3281    53   F      88 50-54               56:16.8     59:07.7     18:06/M

   1993    Kyymara Rose Scott                Wesley Chapel  FL    3696    45   F     135 45-49               56:16.9   1:00:40.7     18:06/M

   1994    De'Shawn Graham                   Mulberry  FL         2724    18   M      32 15-19               56:16.9   1:01:14.8     18:06/M

   1995    Kurt Wickiser                     Wesley Chapel  FL    4048    58   M      55 55-59               56:17.0   1:00:41.7     18:06/M

   1996    Kathy Tedder                      Starke  FL           5156    61   F      47 60-64               56:18.6     59:06.9     18:06/M

   1997    Jennifer Ames                     Wesley Chapel  FL    2040    42   F     120 40-44               56:18.7   1:00:42.5     18:06/M

   1998    Rachel Syngo                      Fort Myers  FL       3886    28   F     152 25-29               56:19.2     59:08.9     18:06/M

   1999    Kim Semeniuk                      Tampa  FL            3707    46   F     136 45-49               56:20.8     58:37.0     18:07/M

   2000    Kelly Flynn                       Tampa  FL            4595    46   F     137 45-49               56:21.3     58:37.2     18:07/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2001    Melissa Meister                   new port richey  FL  3256    36   F     163 35-39               56:23.0   1:00:34.0     18:08/M

   2002    Kevin Wisniewski                  Oldsmar  FL          4084    16   M      33 15-19               56:23.8     59:18.1     18:08/M

   2003    Dozie Emechebe                    Tampa  FL            2541    28   M      76 25-29               56:24.0     59:21.6     18:08/M

   2004    Isoken Odia                       Tampa  FL            5170    28   F     153 25-29               56:24.2     59:22.0     18:08/M

   2005    Chelsea Ruller                    Tampa  FL            3648    31   F     151 30-34               56:24.8   1:00:34.2     18:08/M

   2006    Maria Balasis                     Tampa  FL            2084    39   F     164 35-39               56:25.2   1:00:34.5     18:08/M

   2007    Michael Reese                     Palm Harbor  FL      3564    16   M      34 15-19               56:26.4     59:19.8     18:09/M

   2008    Leah Divincenzo                   Rio Rancho  NM       2479    42   F     121 40-44               56:27.0   1:02:14.6     18:09/M

   2009    Nick Divincenzo                   New Port Richey  FL  2480    45   M      98 45-49               56:27.3   1:02:13.6     18:09/M

   2010    Liv Holmstrom                     Tampa  FL            4615     9   F      19  1- 9               56:30.4   1:02:12.2     18:10/M

   2011    Bertrand Parent                   Brandon  FL          4860    30   M     100 30-34               56:31.1     59:53.7     18:10/M

   2012    Jennifer Yarnall                  Tampa  FL            4100    51   F      89 50-54               56:31.4   1:00:20.6     18:10/M

   2013    Amanda Parent                     Brandon  FL          3450    26   F     154 25-29               56:31.4     59:54.3     18:10/M

   2014    Patty Mew                         Tampa  FL            3272    58   F      87 55-59               56:32.2   1:00:21.2     18:11/M

   2015    Charmaine Lee                     Brandon  FL          3076    47   F     138 45-49               56:32.2     56:49.4     18:11/M

   2016    Tiffany Tucker-Rojas              Brandon  FL          3935    35   F     165 35-39               56:32.4     56:49.8     18:11/M

   2017    Lucy Garcia                       Tampa  FL            4956    28   F     155 25-29               56:34.5   1:00:47.3     18:11/M

   2018    Sheryl Teague                     Tampa  FL            4958    59   F      88 55-59               56:34.7   1:00:47.7     18:11/M

   2019    Will Ziegler                      Plant city  FL       4123    41   M      83 40-44               56:34.8     59:12.6     18:11/M

   2020    Amiee Ziegler                     Plant city  FL       4122    46   F     139 45-49               56:35.7     59:12.4     18:12/M

   2021    Joe Teague                        Tampa  FL            4957    62   M      35 60-64               56:35.7   1:00:50.2     18:12/M

   2022    Robert Beckmann                   Palmetto  FL         5063    51   M      83 50-54               56:36.2   1:00:08.0     18:12/M

   2023    Garrett Garcia                    Tampa  FL            4955    28   M      77 25-29               56:36.2   1:00:50.4     18:12/M

   2024    Bonnie Hyde                       Brandon  FL          5064    38   F     166 35-39               56:36.9   1:00:08.6     18:12/M

   2025    Richard Russi                     Sanford  FL          4274    58   M      56 55-59               56:37.0     56:58.4     18:12/M

   2026    Stacey Neuman                     Clearwater  FL       3375    60   F      48 60-64               56:37.4     56:44.9     18:12/M

   2027    Tammie Hebert                     Lithia  FL           2808    53   F      90 50-54               56:38.6     59:13.3     18:13/M

   2028    Marcus Elam                       Spring Hill  FL      4180    48   M      99 45-49               56:39.4   1:00:42.4     18:13/M

   2029    Christine Elam                    Spring Hill  FL      4179    40   F     122 40-44               56:40.3   1:00:43.4     18:13/M

   2030    Brandi Hobby                      Plant city  FL       2845    31   F     152 30-34               56:42.8   1:03:00.0     18:14/M

   2031    Sara Massey                       Lithia  FL           3194    29   F     156 25-29               56:43.2   1:02:59.3     18:14/M

   2032    Jeanette Fernandez                Tampa  FL            2568    49   F     140 45-49               56:43.3     58:05.5     18:14/M

   2033    Kiran Mahajan                     Tampa  FL            3142    47   F     141 45-49               56:46.9   1:00:31.2     18:15/M

   2034    Anne Gallacher                    Land O Lakes  FL     2635    46   F     142 45-49               56:49.5   1:01:25.6     18:16/M

   2035    Scott Knowlson                    Tampa  FL            3014    52   M      84 50-54               56:51.9     59:05.6     18:17/M

   2036    Rebecca Sangrey                   Strasburg  PA        3670    37   F     167 35-39               56:52.9     58:04.7     18:17/M

   2037    Stefanie Hopper                   Land O Lakes  FL     2864    43   F     123 40-44               56:53.4   1:00:17.0     18:17/M

   2038    Krista Lebron                     Valrico  FL          3071    38   F     168 35-39               56:53.4     58:05.3     18:17/M

   2039    Christian Raeuchle                Tampa  FL            4270    16   M      35 15-19               56:55.4   1:00:42.4     18:18/M

   2040    Kiran Mahajan                     Tampa  FL            3143     9   F      20  1- 9               56:57.7   1:00:30.6     18:19/M

   2041    Nupam Mahajan                     Tampa  FL            3144    47   M     100 45-49               56:57.8   1:00:30.5     18:19/M

   2042    Michael Hebert                    Lithia  FL           2807    58   M      57 55-59               56:59.2     59:35.6     18:19/M

   2043    Theresa Hutchins                  Brandon  FL          4986    29   F     157 25-29               56:59.6   1:01:26.9     18:19/M

   2044    Nicole Hutchins                   Tampa  FL            4987    31   F     153 30-34               56:59.8   1:01:26.9     18:19/M

   2045    Julia Koltis                      Weston  FL           3020    15   F      42 15-19               57:00.7   1:01:40.4     18:20/M

   2046    Cheryl Zambroski                  Tampa  FL             154    59   F      89 55-59               57:04.2     59:08.3     18:25/M

   2047    Cory Knoop                        Pinellas Park  FL    4833    21   M      43 20-24               57:04.9   1:00:25.3     18:21/M

   2048    Elsa Maddix                       Riverview  FL        3134    60   F      49 60-64               57:06.3     57:49.9     18:22/M

   2049    Haylee Hiltunen                   Brandon  FL          2840    12   F      41 10-14               57:06.9     57:08.6     18:22/M

   2050    Landee Fielland                   Temple Terrace  FL   2577    25   F     158 25-29               57:07.3     59:26.2     18:22/M

   2051    Wayne Brantley                    Riverview  FL        4318    55   M      58 55-59               57:07.5     59:56.7     18:22/M

   2052    Lewis Maddix                      Riverview  FL        3135    58   M      59 55-59               57:09.4     57:51.5     18:23/M

   2053    Amy Lundy                         St. Petersburgh  FL  3126    52   F      91 50-54               57:09.5     59:08.9     18:23/M

   2054    Tonya Borock                      Odessa  FL            171    47   F     143 45-49               57:09.6     59:09.2     18:26/M

   2055    Vibha Shevade                     Tampa  FL            3739    38   F     169 35-39               57:10.3   1:02:34.8     18:23/M

   2056    Emily Monahan                     Sarasota  FL         3304    31   F     154 30-34               57:11.5   1:00:13.7     18:23/M

   2057    Brad Thrift                       Riverview  FL        3919    43   M      84 40-44               57:11.9   1:01:26.4     18:23/M

   2058    Lorrie Monahan                    Sarasota  FL         3305    62   F      50 60-64               57:11.9   1:00:13.7     18:23/M

   2059    Carrie Thrift                     Riverview  FL        3920    42   F     124 40-44               57:12.6   1:01:26.5     18:24/M

   2060    Stephen Asaro                     Lutz  FL             4186    45   M     101 45-49               57:12.6     59:59.9     18:24/M

   2061    Bjorn Holmstrom                   Tampa  FL              70    45   M     102 45-49               57:12.8   1:02:50.5     18:27/M

   2062    Jerry Eddy                        Palm Harbor  FL      2527    53   M      85 50-54               57:13.2   1:00:48.8     18:24/M

   2063    Sara Palmer                       Tampa  FL            3444    27   F     159 25-29               57:13.7   1:00:37.2     18:24/M

   2064    Dayna Coffman                     Lutz  FL             2343    37   F     170 35-39               57:14.1   1:00:01.2     18:24/M

   2065    Allison Asaro                     Lutz  FL             4185     9   F      21  1- 9               57:14.4   1:00:01.6     18:24/M

   2066    Leslie Eddy                       Ocala  FL            2529    56   F      90 55-59               57:14.7   1:00:48.0     18:24/M

   2067    Susan Deng                        Tampa  FL            2454    24   F      84 20-24               57:15.3   1:03:27.3     18:25/M

   2068    Alexandra Achille                 Tampa  FL            2005    31   F     155 30-34               57:15.4   1:03:27.4     18:25/M

   2069    Rudy Peralta                      Tampa  FL            4262    46   M     103 45-49               57:16.1   1:01:00.7     18:25/M

   2070    Liz More                          tampa  FL            3316    46   F     144 45-49               57:19.1   1:02:37.0     18:26/M

   2071    Sean More                         tampa  FL            3317    50   M      86 50-54               57:19.2   1:02:37.4     18:26/M

   2072    Brett Pfeiffer                    Land O' Lakes  FL    4865    17   M      36 15-19               57:20.4   1:02:04.0     18:26/M

   2073    Jennifer Sheffler                 Seffner  FL          3731    35   F     171 35-39               57:20.8   1:00:41.4     18:26/M

   2074    Bryce Pfeiffer                    Land O' Lakes  FL    4866    18   M      37 15-19               57:21.8   1:02:06.3     18:26/M

   2075    Maria Easdale                     Belle Glade  FL      2520    59   F      91 55-59               57:22.3   1:02:07.8     18:27/M

   2076    Ashley Ulbrik                     Seffner  FL          4296    27   F     160 25-29               57:22.9     57:30.3     18:27/M

   2077    Naomi Diaz                        Tampa  FL            2464    18   F      43 15-19               57:24.2   1:00:29.0     18:27/M

   2078    Todd Pfeiffer                     Land O' Lakes  FL    4867    50   M      87 50-54               57:25.8   1:02:09.3     18:28/M

   2079    Alicia Starke                     Tampa  FL            3826    44   F     125 40-44               57:26.8     57:35.0     18:28/M

   2080    Betty Koltis                      Weston  FL           3019    50   F      92 50-54               57:27.9   1:02:07.0     18:28/M

   2081    Kathy Irwin                       Brandon  FL          2900    64   F      51 60-64               57:31.2     57:32.9     18:30/M

   2082    Kim Eloufir                       Lutz  FL             5175    44   F     126 40-44               57:32.4     59:31.0     18:30/M

   2083    John Nucas                        Lutz  FL             5174    44   M      85 40-44               57:33.5     59:32.3     18:30/M

   2084    Peggy Jacks                       Riverview  FL        4935    40   F     127 40-44               57:34.4   1:01:28.7     18:31/M

   2085    Kasey McKay                       Tampa  FL            4839    16   F      44 15-19               57:35.2   1:01:48.2     18:31/M

   2086    Annabel Glynos                    Tampa  FL            2684    33   F     156 30-34               57:35.3   1:01:16.8     18:31/M

   2087    Keegan McKay                      Tampa  FL            4840    19   F      45 15-19               57:35.5   1:01:47.9     18:31/M

   2088    Thomas Allen                      Wesley Chapel  FL    2028    47   M     104 45-49               57:36.6   1:02:31.1     18:31/M

   2089    Carrie Tauscher                   LARGO  FL            3895    35   F     172 35-39               57:37.8   1:01:44.3     18:32/M

   2090    Yvette Giuffre                    Largo  FL            4494    37   F     173 35-39               57:38.1   1:01:44.5     18:32/M

   2091    Mark Signor                       Tampa  FL            5204    37   M     102 35-39               57:38.7   1:02:30.4     18:32/M

   2092    Patrick Ryan                      Odessa  FL           4547    41   M      86 40-44               57:39.0   1:01:30.8     18:32/M

   2093    Kristin Thurston                  Tampa  FL            3922    35   F     174 35-39               57:39.0   1:02:30.5     18:32/M

   2094    Daryl Lanier                      Tampa  FL            3050    60   F      52 60-64               57:39.8   1:02:33.5     18:32/M

   2095    David Causey                      Tampa  FL            4159    58   M      60 55-59               57:40.2   1:00:35.7     18:33/M

   2096    Kristen McKay                     Tampa  FL            4841    50   F      93 50-54               57:40.3   1:01:53.0     18:33/M

   2097    John Clark                        Palm Harbor  FL      4243    47   M     105 45-49               57:42.1   1:01:56.8     18:33/M

   2098    Sara Kambic                       Tampa  FL            4735    30   F     157 30-34               57:44.6   1:00:39.9     18:34/M

   2099    Denise Senior                     Tampa  FL            3708    39   F     175 35-39               57:44.7   1:01:28.5     18:34/M

   2100    Tommy Carrozza                    Tampa  FL            2275    40   M      87 40-44               57:45.1   1:01:28.6     18:34/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2101    Chantal Jones                     Tampa  FL            4625    27   F     161 25-29               57:45.7   1:02:26.5     18:34/M

   2102    Liz Dunn                          Tampa  FL            4294    27   F     162 25-29               57:45.8   1:02:27.5     18:34/M

   2103    Rose Renusch                      Riverview  FL        3572    38   F     176 35-39               57:46.8   1:02:41.3     18:34/M

   2104    Jennifer Trudeau                  Land O Lakes  FL     3934    28   F     163 25-29               57:47.0     59:14.1     18:35/M

   2105    Stephanie Swinson                 Tampa  FL            4284    28   F     164 25-29               57:47.4     59:14.1     18:35/M

   2106    Riana Conigliaro                  Tampa  FL            4715    27   F     165 25-29               57:47.5     59:14.9     18:35/M

   2107    Melissa Pedersen                  Land O Lakes  FL     3466    44   F     128 40-44               57:47.5   1:02:41.2     18:35/M

   2108    Sharon Pope-Thomas                THONOTOSASSA  FL     4410    56   F      92 55-59               57:47.6   1:01:54.1     18:35/M

   2109    Amy Myers                         Lakeland  FL         3350    32   F     158 30-34               57:47.7   1:02:53.0     18:35/M

   2110    Brenda Whitlock                   Tampa  FL            4039    61   F      53 60-64               57:48.3   1:01:29.1     18:35/M

   2111    Chloe Meyers                      Lakeland  FL         4937     8   F      22  1- 9               57:48.5   1:02:51.9     18:35/M

   2112    Melissa Buehlman                  Tampa  FL            2207    32   F     159 30-34               57:48.8   1:01:33.9     18:35/M

   2113    Deb Mateo                         Tampa  FL            4236    53   F      94 50-54               57:49.1     59:15.8     18:35/M

   2114    James Buehlman                    Tampa  FL            2206    36   M     103 35-39               57:49.1   1:01:34.4     18:35/M

   2115    Farida Gonzalez                   Tampa  FL            2701    60   F      54 60-64               57:49.9   1:00:44.9     18:35/M

   2116    Makenzie Hayward                  Tampa  FL            4202    26   F     166 25-29               57:50.6   1:01:30.5     18:36/M

   2117    Maddy Huff                        Land O Lakes  FL     5071    13   F      42 10-14               57:52.6   1:03:13.7     18:36/M

   2118    Nece Roach                        Tampa  FL            3604    37   F     177 35-39               57:52.6   1:01:33.2     18:36/M

   2119    Anthony Roach                     Tampa  FL            3601    45   M     106 45-49               57:52.9   1:01:33.3     18:36/M

   2120    Tiffanie Geiger                   Palm Harbor  FL      2662    47   F     145 45-49               57:54.7   1:01:04.6     18:37/M

   2121    Grace Huff                        Land O Lakes  FL     5073    13   F      43 10-14               57:54.7   1:03:17.0     18:37/M

   2122    Robert Geiger                     Palm Harbor  FL      2661    49   M     107 45-49               57:55.9   1:01:05.8     18:37/M

   2123    Lauren Grooms                     Palm Harbor  FL      2752    25   F     167 25-29               57:56.8   1:01:04.8     18:38/M

   2124    Mckenzie Geiger                   Palm Harbor  FL      2660    17   F      46 15-19               57:57.5   1:01:06.2     18:38/M

   2125    Cody Grooms                       Palm Harbor  FL      2751    28   M      78 25-29               57:57.6   1:01:05.9     18:38/M

   2126    Bill Law                          Tampa  FL            4380    32   M     101 30-34               57:59.0     58:12.1     18:39/M

   2127    Chessa Rodarmer                   Tampa  FL            3609    22   F      85 20-24               57:59.9   1:00:38.7     18:39/M

   2128    David Perrot                      Lutz  FL             3483    54   M      88 50-54               58:01.2   1:00:41.2     18:39/M

   2129    Breanna Wright                    Tampa  FL            4095    24   F      86 20-24               58:01.9   1:00:53.9     18:39/M

   2130    Yolanda Selders                   Valrico  FL          3706    44   F     129 40-44               58:01.9   1:00:53.7     18:39/M

   2131    Cheryl Perrot                     Lutz  FL             3482    51   F      95 50-54               58:02.9   1:00:42.7     18:40/M

   2132    Roselle Cronan                    Tampa  FL            4171    45   F     146 45-49               58:04.6   1:02:51.2     18:40/M

   2133    Kristen Whitlock                  Tampa  FL            4040    36   F     178 35-39               58:06.3   1:01:47.9     18:41/M

   2134    Beth Guskay                       Lakeland  FL         2763    52   F      96 50-54               58:06.3   1:03:09.6     18:41/M

   2135    Aniya Fleming                     Land O Lakes  FL     2597    13   F      44 10-14               58:10.5   1:01:40.4     18:42/M

   2136    Kevin Marrow                      St. Petersburg  FL   4517    28   M      79 25-29               58:11.3   1:04:08.9     18:43/M

   2137    Kara Mostowski                    Tampa  FL            4245    16   F      47 15-19               58:11.3   1:02:58.3     18:43/M

   2138    Patricia Croake-Mitcham           Seffner  FL          2379    68   F      20 65-69               58:12.0   1:02:10.4     18:43/M

   2139    Tracy Serdynski Stites            Odessa  FL           3709    53   F      97 50-54               58:12.3   1:02:58.2     18:43/M

   2140    Thomas Mitcham                    Seffner  FL          3298    71   M      11 70-74               58:12.4   1:02:11.0     18:43/M

   2141    Brittany Marrow                   St. Petersburg  FL   4516    28   F     168 25-29               58:12.8   1:04:11.5     18:43/M

   2142    Michael Ross                      Lakeland  FL         3636    13   M      64 10-14               58:15.8     58:46.4     18:44/M

   2143    Joe Dicesare                      lakeland  FL         2468    54   M      89 50-54               58:16.0     58:46.7     18:44/M

   2144    Emma Huff                         Land O Lakes  FL     5070    13   F      45 10-14               58:17.0   1:03:39.0     18:44/M

   2145    Andrea Bowman                     Tampa  FL            2166    32   F     160 30-34               58:17.2   1:00:26.3     18:44/M

   2146    Katie Dicesare                    Lakeland  FL         2469    44   F     130 40-44               58:18.3   1:01:02.6     18:45/M

   2147    Roman Dicesare                    Lakeland  FL         2470    15   M      38 15-19               58:18.5   1:01:03.2     18:45/M

   2148    Nancy Mccall                      Tampa  FL            3220    53   F      98 50-54               58:21.3   1:00:59.0     18:46/M

   2149    Brandy Polkinghorn                Pinellas Park  FL    3514    32   F     161 30-34               58:21.6     58:21.6     18:46/M

   2150    Jennifer Lindin                   Tampa  FL            3100    44   F     131 40-44               58:29.7   1:01:45.4     18:48/M

   2151    Debbie Davis                      buford  GA           2425    59   F      93 55-59               58:30.7   1:04:41.7     18:49/M

   2152    Sheila Interrante                 Lutz  FL             2898    46   F     147 45-49               58:31.6   1:02:40.2     18:49/M

   2153    Sam Neal                          Lutz  FL             3365    16   M      39 15-19               58:32.3   1:02:40.7     18:49/M

   2154    Pam Frost                         Lutz  FL             5102    49   F     148 45-49               58:32.4   1:02:40.7     18:49/M

   2155    Henry Martin                      Tampa  FL            3177     6   M      29  1- 9               58:33.0   1:01:52.1     18:50/M

   2156    Gerald Sciortino                  Lutz  FL             4756    68   M      20 65-69               58:33.3   1:01:09.8     18:50/M

   2157    Linda Chichester                  TARPON SPRINGS  FL   2311    65   F      21 65-69               58:34.2     59:54.9     18:50/M

   2158    Wendy Martin                      Tampa  FL            3183    39   F     179 35-39               58:34.4   1:01:53.6     18:50/M

   2159    Megan Law                         Tampa  FL            4381    30   F     162 30-34               58:35.0     58:51.1     18:50/M

   2160    Jenni Castle                      CLEARWATER  FL       4157    45   F     149 45-49               58:35.3   1:01:00.1     18:50/M

   2161    Donna Lathem                      Tampa  FL            4513    62   F      55 60-64               58:36.7     58:53.2     18:51/M

   2162    Megan Long                        Lakeland  FL         4228    28   F     169 25-29               58:39.5     58:39.5     18:52/M

   2163    Christopher Long                  Lakeland  FL         4227    29   M      80 25-29               58:39.8     58:39.8     18:52/M

   2164    John Rovi                         Riverview  FL        3645    55   M      61 55-59               58:41.2   1:01:32.2     18:52/M

   2165    Pamela Little-Appleton            Riverview  FL        3106    54   F      99 50-54               58:41.4   1:01:32.2     18:52/M

   2166    Cindy Lawler                      Tampa  FL            3055    43   F     132 40-44               58:42.2   1:02:19.5     18:52/M

   2167    Tonya Gunn                        Tampa  FL            2762    35   F     180 35-39               58:43.2   1:02:19.8     18:53/M

   2168    Vonetta Fleming                   Land O Lakes  FL     2598    38   F     181 35-39               58:45.4   1:02:15.5     18:53/M

   2169    Juliana Lindin                    Tampa  FL            3101    10   F      46 10-14               58:45.5   1:01:45.8     18:53/M

   2170    Meredith Wilson                   Tampa  FL            4076    26   F     170 25-29               58:46.4   1:02:15.7     18:54/M

   2171    Craig Mcdonald                    Lithia  FL           4642    58   M      62 55-59               58:46.6   1:00:44.8     18:54/M

   2172    Brenda Mcdonald                   Lithia  FL           4641    52   F     100 50-54               58:46.6   1:00:45.0     18:54/M

   2173    Samantha Cabrera                  Tampa  FL            2230    23   F      87 20-24               58:48.3   1:01:37.3     18:54/M

   2174    Billy Buckles                     Plant City  FL       2205    32   M     102 30-34               58:50.3     58:50.3     18:55/M

   2175    Kim Howard                        Seffner  FL          4503    44   F     133 40-44               58:56.1   1:03:07.2     18:57/M

   2176    Ryan Murphy                       Ruskin  FL           4951    27   M      81 25-29               58:58.3     59:16.3     18:58/M

   2177    Chloe Demar                       Lutz  FL             2451    27   F     171 25-29               58:58.9   1:05:31.7     18:58/M

   2178    Micheal Lee                       Wesley Chapel  FL    3080    37   M     104 35-39               58:59.2   1:00:17.4     18:58/M

   2179    Dona Gray                         Tampa  FL            2729    48   F     150 45-49               58:59.4   1:05:31.4     18:58/M

   2180    Kristi Farber                     Mount Dora  FL       2561    40   F     134 40-44               59:00.5   1:03:19.7     18:58/M

   2181    Kim Murphy                        Tampa  FL            4853    59   F      94 55-59               59:00.6     59:17.5     18:58/M

   2182    Amy Rice                          Tampa  FL            4414    45   F     151 45-49               59:01.7     59:38.4     18:59/M

   2183    Jackie Reyes-Diaz                 Tampa  FL            3577    47   F     152 45-49               59:02.2   1:03:04.5     18:59/M

   2184    Darinka Milasinovic               Tampa  FL            4525    58   F      95 55-59               59:02.3   1:03:04.9     18:59/M

   2185    Ginny Lindberg                    BRANDON  FL          3098    58   F      96 55-59               59:02.5   1:05:14.1     18:59/M

   2186    Dora Arroyo-Alvarez               Land O Lakes  FL     2066    53   F     101 50-54               59:02.8   1:03:06.0     18:59/M

   2187    Lori Rafaelli                     New Port Richey  FL  4537    54   F     102 50-54               59:05.0   1:04:48.1     19:00/M

   2188    Danielle Bruneau                  tampa  FL            4212    35   F     182 35-39               59:08.2   1:04:47.2     19:01/M

   2189    Kevin Graves                      Tampa  FL            4604    43   M      88 40-44               59:08.7   1:04:49.1     19:01/M

   2190    Michelle Bruneau                  Tampa  FL            4213    35   F     183 35-39               59:09.3   1:04:48.4     19:01/M

   2191    Brett Price                       Winter Haven  FL     3523    54   M      90 50-54               59:09.7   1:01:47.5     19:01/M

   2192    Bill Blake                        tampa  FL            2145    59   M      63 55-59               59:10.3   1:03:01.8     19:01/M

   2193    Debbie Price                      Winter Haven  FL     3524    56   F      97 55-59               59:10.4   1:01:47.5     19:01/M

   2194    William Price                     Winter Haven  FL     3527    24   M      44 20-24               59:11.2   1:01:48.7     19:02/M

   2195    Emily Price                       Winter Haven  FL     4994    28   F     172 25-29               59:11.6   1:01:48.9     19:02/M

   2196    Victoria Epley                    Winter springs  FL   4723    18   F      48 15-19               59:13.5   1:03:30.0     19:02/M

   2197    Abigail Epley                     Winter springs  FL   4722    21   F      88 20-24               59:13.7   1:03:29.9     19:02/M

   2198    Jennifer Lawson                   Tampa  FL            3063    31   F     163 30-34               59:14.0   1:03:29.7     19:03/M

   2199    Robert DeMar                      Lutz  FL             5065    28   M      82 25-29               59:14.0   1:05:47.4     19:03/M

   2200    Debra Godwin                      Bradenton  FL        2687    53   F     103 50-54               59:14.3   1:02:21.1     19:03/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2201    Debbie Lawson                     Valrico  FL          3061    58   F      98 55-59               59:15.1   1:03:29.7     19:03/M

   2202    Breanna Walker                    Trinity  FL          4693    14   F      47 10-14               59:15.6   1:03:28.7     19:03/M

   2203    Sandra Parent                     Bradenton  FL        3452    42   F     135 40-44               59:15.8   1:02:21.4     19:03/M

   2204    Carroll-Ann Krovich               Trinity  FL          3028    14   F      48 10-14               59:16.0   1:03:28.5     19:03/M

   2205    Margit Crowell                    Spring Hill  FL      2381    54   F     104 50-54               59:18.2   1:02:30.7     19:04/M

   2206    April Sun                         Tampa  FL            3870    28   F     173 25-29               59:18.6   1:03:30.5     19:04/M

   2207    Jecenia Gonzalez                  Pinellas Park  FL    2702    35   F     184 35-39               59:22.1   1:01:54.7     19:05/M

   2208    Shirley Ramirez                   Clearwater  FL       4872    33   F     164 30-34               59:22.8   1:01:55.0     19:05/M

   2209    Cynthia Washington                Tampa  FL            4936    57   F      99 55-59               59:24.6     59:24.6     19:06/M

   2210    Taylor Fisher                     Tampa  FL            2589    25   F     174 25-29               59:24.9   1:04:25.2     19:06/M

   2211    Francisco Sanchez                 Pinellas Park  FL    3668    69   M      21 65-69               59:29.2   1:02:00.0     19:08/M

   2212    Sara Nivison                      Land O Lakes  FL     3383    39   F     185 35-39               59:29.3   1:06:01.2     19:08/M

   2213    Diane Wiesner                     Tampa  FL            4053    56   F     100 55-59               59:29.4   1:00:11.0     19:08/M

   2214    Jeffrey Cooley                    Wesley Chapel  FL    2361    36   M     105 35-39               59:32.9   1:04:34.7     19:09/M

   2215    Bridgette Cooley                  Wesley Chapel  FL    2360    31   F     165 30-34               59:33.4   1:04:35.9     19:09/M

   2216    Heather Dodd                      Tampa  FL            2483    25   F     175 25-29               59:33.4   1:03:44.5     19:09/M

   2217    Addison Howell                    Land O' Lakes  FL    4504     8   F      23  1- 9               59:35.4   1:05:56.7     19:10/M

   2218    Stephanie Avakian                 Gibsonton  FL        4784    38   F     186 35-39               59:36.7   1:01:48.4     19:10/M

   2219    Martha Sanz                       Temple Terrace  FL   4275    51   F     105 50-54               59:37.3   1:01:48.9     19:10/M

   2220    Olivia Mixa                       St. Petersburg  FL   4850    17   F      49 15-19               59:37.5   1:01:24.4     19:10/M

   2221    David Barden                      Valrico  FL          4142    49   M     108 45-49               59:37.7   1:01:49.8     19:10/M

   2222    Kathi Barden                      Valrico  FL          2092    50   F     106 50-54               59:37.7   1:01:50.4     19:10/M

   2223    Anna Mixa                         St. Petersburg  FL   4848    20   F      89 20-24               59:38.0   1:01:24.7     19:10/M

   2224    Mary Carroll                      St. Petersburg  FL   4794    59   F     101 55-59               59:38.2   1:01:24.6     19:10/M

   2225    Scott Meister                     TAMPA  FL            5097    60   M      36 60-64               59:38.2   1:06:06.1     19:10/M

   2226    Pamela Edwards                    Tampa  FL            5172    53   F     107 50-54               59:38.4   1:05:36.3     19:10/M

   2227    Elizabeth Mixa                    St. Petersburg  FL   4849    23   F      90 20-24               59:39.0   1:01:24.6     19:11/M

   2228    Barbara Walsh                     Apollo Beach  FL     3976    61   F      56 60-64               59:39.7   1:05:13.0     19:11/M

   2229    Mary Gineris                      Harrisonburg  VA     2681    66   F      22 65-69               59:39.9   1:05:12.9     19:11/M

   2230    Tony Graham                       Tampa  FL            4496    20   M      45 20-24               59:40.5   1:04:20.4     19:11/M

   2231    Brogan Coates                     Riverview  FL        4471     8   M      30  1- 9               59:40.7   1:02:23.7     19:11/M

   2232    Kristi Ahmad                      Riverview  FL        2011    30   F     166 30-34               59:40.9   1:02:25.8     19:11/M

   2233    Aubrie Coates                     Riverview  FL        4470    10   F      49 10-14               59:41.1   1:02:24.4     19:11/M

   2234    Lori Thompson                     Wesley chapel  FL    3915    33   F     167 30-34               59:41.6   1:02:27.7     19:11/M

   2235    Kaylee Thompson                   Wesley Chapel  FL    3914     6   F      24  1- 9               59:41.6   1:02:27.6     19:11/M

   2236    Jason Wentworth                   Fleming Island  FL   4022    49   M     109 45-49               59:41.8   1:05:41.1     19:11/M

   2237    Rebecca Smith                     Odessa  FL           3782    30   F     168 30-34               59:42.0   1:05:40.8     19:12/M

   2238    Alexa Trout                       Wesley Chapel  FL    4565    19   F      50 15-19               59:42.4   1:02:12.4     19:12/M

   2239    Maria Cardona                     wesley chapel  FL    4328    23   F      91 20-24               59:43.1   1:02:12.4     19:12/M

   2240    Missy Smith                       Odessa  FL           3780    33   F     169 30-34               59:43.4   1:05:43.2     19:12/M

   2241    Sharon Smith                      Odessa  FL           3784    65   F      23 65-69               59:45.1   1:05:45.5     19:13/M

   2242    Liam Walders                      Tampa  FL            3973     9   M      31  1- 9               59:45.3   1:04:10.1     19:13/M

   2243    Heather Walders                   Tampa  FL            3972    39   F     187 35-39               59:46.0   1:04:10.1     19:13/M

   2244    Mitch Obert                       Tampa  FL            4530    34   M     103 30-34               59:46.2   1:02:50.8     19:13/M

   2245    Jessica Carrier                   Safety Harbor  FL    2272    27   F     176 25-29               59:46.3   1:02:50.8     19:13/M

   2246    Jerry Wickman                     Tampa  FL            4050    74   M      12 70-74               59:49.3   1:03:03.4     19:14/M

   2247    Heather Houston                   Plant City  FL       2873    41   F     136 40-44               59:50.3   1:01:59.1     19:14/M

   2248    Kathleen Marx                     Tampa  FL            4392    56   F     102 55-59               59:50.6     59:50.6     19:14/M

   2249    Martha Golby                      Tampa  FL            4350    50   F     108 50-54               59:50.8     59:50.8     19:14/M

   2250    Kathy Mcguire                     Bradenton  FL        3236    50   F     109 50-54               59:53.1   1:01:46.4     19:15/M

   2251    Anne Juola                        Bradenton  FL        2963    45   F     153 45-49               59:53.2   1:01:46.4     19:15/M

   2252    Sandy Bradley                     Plant City  FL       4147    45   F     154 45-49               59:54.9   1:04:01.6     19:16/M

   2253    Axel Griner                       Brooksville  FL      2748    59   M      64 55-59               59:57.6   1:03:08.3     19:17/M

   2254    Robert Valdez                     Tampa  FL            3948    44   M      89 40-44             1:00:00.6   1:04:59.0     19:18/M

   2255    Candice Coletti                   Plant City  FL       2348    37   F     188 35-39             1:00:01.0   1:04:07.0     19:18/M

   2256    Kelly Lioce Cummings              Tampa  FL            3104    37   F     189 35-39             1:00:01.3   1:05:00.3     19:18/M

   2257    Tom Cummings                      Tampa  FL            2393    35   M     106 35-39             1:00:01.3   1:05:00.0     19:18/M

   2258    Julio Castro                      Tampa  FL            2291    49   M     110 45-49             1:00:02.2   1:02:02.5     19:18/M

   2259    Iisha Guess                       dade city  FL        2756    33   F     170 30-34             1:00:02.4   1:03:57.0     19:18/M

   2260    Tonya Guess                       dade city  FL        2757    32   F     171 30-34             1:00:02.4   1:03:57.3     19:18/M

   2261    Seth Hoffman                      Riverview  FL        2846    43   M      90 40-44             1:00:03.6   1:04:58.9     19:19/M

   2262    Noelle Munroe                     dade city  FL        3342    30   F     172 30-34             1:00:03.7   1:03:57.4     19:19/M

   2263    Jenifer Bishop                    Plant City  FL       4199    46   F     155 45-49             1:00:04.4   1:05:44.0     19:19/M

   2264    Aurienta Griffin                  RUSKIN  FL           2745    47   F     156 45-49             1:00:05.1   1:00:32.0     19:19/M

   2265    Dan Zenick                        Raleigh  NC          4117    37   M     107 35-39             1:00:05.5   1:04:58.8     19:19/M

   2266    Flora Galvez                      Tampa  FL            4601    48   F     157 45-49             1:00:09.9   1:05:49.3     19:20/M

   2267    Andrew Galvez                     Tampa  FL            4600    21   M      46 20-24             1:00:10.4   1:05:50.1     19:21/M

   2268    Brady Cooper                      Odessa  FL           4801    46   M     111 45-49             1:00:10.5   1:05:43.2     19:21/M

   2269    Kerry Cooper                      Odessa  FL           4802    47   F     158 45-49             1:00:11.8   1:05:44.1     19:21/M

   2270    Scooby Stearns                    Dover  FL            3829    30   M     104 30-34             1:00:13.3   1:06:39.2     19:22/M

   2271    Kaitlin Hershey                   Valrico  FL          2828    24   F      92 20-24             1:00:13.5   1:06:39.4     19:22/M

   2272    Emma Wickerham                    Lilburn  GA          4045    10   F      50 10-14             1:00:14.2   1:03:54.3     19:22/M

   2273    Lauren Wickerham                  Lilburn  GA          4046    35   F     190 35-39             1:00:15.2   1:03:53.9     19:22/M

   2274    Cheryl Thole                      Tampa  FL            3907    38   F     191 35-39             1:00:16.5   1:04:56.0     19:23/M

   2275    Joan Pleis                        Apollo Beach  FL     3510    51   F     110 50-54             1:00:17.2   1:05:01.9     19:23/M

   2276    Brian Bereszniewicz               WOODSTOCK  GA        2123    62   M      37 60-64             1:00:17.3   1:04:57.4     19:23/M

   2277    Jeana Zenick                      Raleigh  NC          4118    37   F     192 35-39             1:00:17.4   1:04:55.9     19:23/M

   2278    Lawrence Pleis                    Apollo Beach  FL     3511    55   M      65 55-59             1:00:17.5   1:05:03.0     19:23/M

   2279    Tiffany Spies                     Tampa  FL            3805    38   F     193 35-39             1:00:17.7   1:04:56.5     19:23/M

   2280    Buffy Martoglio                   Lutz  FL             3187    68   F      24 65-69             1:00:17.8   1:02:31.5     19:23/M

   2281    Virginia Lopez                    Tampa  FL            3117    50   F     111 50-54             1:00:18.0   1:02:31.7     19:23/M

   2282    Marcia Mcdade                     Belleview  FL        3226    60   F      57 60-64             1:00:18.5   1:02:31.3     19:23/M

   2283    Alex Caceres                      Tampa  FL            2233    15   M      40 15-19             1:00:18.9   1:04:50.4     19:23/M

   2284    Connor McQuire                    Tampa  FL            4843    14   M      65 10-14             1:00:20.0   1:04:51.0     19:24/M

   2285    Amy Williams                      Tampa  FL            4300    50   F     112 50-54             1:00:21.1   1:05:08.4     19:24/M

   2286    Michael Griffin                   RUSKIN  FL           2746    55   M      66 55-59             1:00:21.1   1:00:45.7     19:24/M

   2287    Nancy Mostowski                   Tampa  FL            4246    51   F     113 50-54             1:00:21.2   1:05:08.3     19:24/M

   2288    Dana Heiferman                    Tampa  FL            2813    42   F     137 40-44             1:00:22.1   1:04:47.3     19:25/M

   2289    Claribel Arias                    Winter Haven  FL     4177    47   F     159 45-49             1:00:24.0   1:01:23.3     19:25/M

   2290    Brandon Eckaus                    Riverview  FL        2525    30   M     105 30-34             1:00:25.6   1:04:35.2     19:26/M

   2291    Jody Critelli                     Tampa  FL            2378    62   F      58 60-64             1:00:29.0   1:03:16.5     19:27/M

   2292    Rhonda Olvis                      Tampa  FL            3402    51   F     114 50-54             1:00:29.2   1:03:16.1     19:27/M

   2293    Adriana Rojas                     Tampa  FL            3622    46   F     160 45-49             1:00:30.2   1:04:44.0     19:27/M

   2294    Leeann Lawrence                   Tampa  FL            3059    30   F     173 30-34             1:00:31.2   1:04:22.1     19:28/M

   2295    Julie Miller                      Tampa  FL            3285    36   F     194 35-39             1:00:31.2   1:04:22.2     19:28/M

   2296    Leslie Santiago                   Tampa  FL            3672    50   F     115 50-54             1:00:31.6   1:04:21.9     19:28/M

   2297    Harry Lawson                      Valrico  FL          3062    58   M      67 55-59             1:00:32.3   1:04:48.4     19:28/M

   2298    Beth Olmeda                       Tampa  FL            3401    26   F     177 25-29             1:00:32.3   1:04:21.1     19:28/M

   2299    Justin Lawson                     Atlanta  GA          3066    34   M     106 30-34             1:00:32.4   1:04:47.6     19:28/M

   2300    Justin Okeeffe                    Wesley Chapel  FL    3395    32   M     107 30-34             1:00:34.3   1:04:39.6     19:28/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2301    Patricia Walker                   Clearwater  FL       4694    60   F      59 60-64             1:00:34.4   1:04:07.9     19:28/M

   2302    Krishna Namana                    Tampa  FL            3363    34   F     174 30-34             1:00:37.1   1:00:37.1     19:29/M

   2303    Jody Dulmes                       Clearwater  FL       2506    58   F     103 55-59             1:00:37.2   1:04:08.2     19:29/M

   2304    Jianmin Huang                     Tampa  FL            5107    57   M      68 55-59             1:00:40.2   1:01:29.9     19:30/M

   2305    Ericka Elder                      Tampa  FL            5029    44   F     138 40-44             1:00:40.2   1:00:40.2     19:30/M

   2306    Ling Zhang                        Tampa  FL            5108    55   F     104 55-59             1:00:40.5   1:01:30.2     19:30/M

   2307    Samantha Otero                    Tampa  FL            5028     9   F      25  1- 9             1:00:41.5   1:00:41.5     19:31/M

   2308    Kevin Cozzolino                   Tampa  FL            4253    27   M      83 25-29             1:00:42.1   1:06:25.7     19:31/M

   2309    Izabell Balash                    Tampa  FL            4194    24   F      93 20-24             1:00:43.9   1:06:24.8     19:31/M

   2310    Paige Kerzner                     Tampa  FL            2994    47   F     161 45-49             1:00:45.9   1:05:09.5     19:32/M

   2311    Amber Norris                      Lithia  FL           3387    47   F     162 45-49             1:00:50.2   1:03:24.2     19:34/M

   2312    Sherrie Kubis                     BROOKSVILLE  FL      3033    60   F      60 60-64             1:00:53.1   1:04:04.9     19:35/M

   2313    Kathleen Meyer                    Tampa  FL            4961    65   F      25 65-69             1:00:54.2   1:07:33.1     19:35/M

   2314    Colton Jackson                    Plant City  FL       2905     8   M      32  1- 9             1:00:54.5   1:01:57.7     19:35/M

   2315    Laci O'Neill                      Plant City  FL       3404    35   F     195 35-39             1:00:55.9   1:01:58.5     19:35/M

   2316    Ladonna Kennedy                   Plant City  FL       2988    43   F     139 40-44             1:00:56.7   1:01:59.0     19:36/M

   2317    Esther Mathew                     Tampa  FL            3201    36   F     196 35-39             1:00:57.2   1:05:50.7     19:36/M

   2318    Karen Jackson                     Plant City  FL       2907    45   F     163 45-49             1:00:57.2   1:01:58.6     19:36/M

   2319    Sandy Dzwonczyk                   Tampa  FL            2516    69   F      26 65-69             1:00:58.3   1:01:08.7     19:36/M

   2320    Christina Campbell                Lithia  FL           2253    32   F     175 30-34             1:00:58.8   1:05:06.7     19:36/M

   2321    John Mathew                       Tampa  FL            3202    42   M      91 40-44             1:00:59.2   1:05:51.7     19:37/M

   2322    Alex Mathew                       Tampa  FL            3200    80   M       7 75-99             1:00:59.6   1:05:50.2     19:37/M

   2323    Jessica Gonzalez                  Land O Lakes  FL     4815    16   F      51 15-19             1:00:59.9   1:06:30.0     19:37/M

   2324    Tara Laub                         St Petersburg  FL    3053    31   F     176 30-34             1:01:01.2   1:06:29.1     19:37/M

   2325    Cindy Laub                        St Petersburg  FL    3052    50   F     116 50-54             1:01:01.8   1:06:28.5     19:37/M

   2326    Jennifer Perez                    Wesley chapel  FL    3473    42   F     140 40-44             1:01:02.4   1:05:10.2     19:37/M

   2327    Kari Clark                        Brandon  FL          4962    52   F     117 50-54             1:01:03.4   1:07:33.3     19:38/M

   2328    Elizabeth Meister                 Tampa  FL            4521    37   F     197 35-39             1:01:03.8   1:07:21.5     19:38/M

   2329    Emily Drobes                      Lutz  FL             4293    20   F      94 20-24             1:01:05.0   1:05:02.8     19:38/M

   2330    Lisa Bahr                         Clearwater  FL       4311    43   F     141 40-44             1:01:05.8   1:04:27.5     19:38/M

   2331    Christine Vinci                   Houston  TX          4689    31   F     177 30-34             1:01:06.0   1:05:03.0     19:39/M

   2332    Jessica Ferraro                   Tampa  FL            2574    27   F     178 25-29             1:01:06.4   1:06:35.6     19:39/M

   2333    Clara Brandon                     Lutz  FL             2170    20   F      95 20-24             1:01:06.4   1:05:03.1     19:39/M

   2334    Thomas Brandon                    Lutz  FL             2171    56   M      69 55-59             1:01:07.0   1:05:03.7     19:39/M

   2335    Tafara Smith                      Brandon  FL          4555    33   F     178 30-34             1:01:08.8   1:04:00.3     19:39/M

   2336    Kiawana Russel                    Tampa  FL            4542    32   F     179 30-34             1:01:08.8   1:04:00.4     19:39/M

   2337    Phyllis Dolin                     Dade City  FL        2486    47   F     164 45-49             1:01:09.5   1:06:38.3     19:40/M

   2338    Ivette Fonseca                    Land O Lakes  FL     2606    57   F     105 55-59             1:01:09.8   1:06:40.6     19:40/M

   2339    Nick Mastromarino                 Palm Harbor  FL      3198    23   M      47 20-24             1:01:10.2   1:05:10.9     19:40/M

   2340    Melissa Collazo                   Tampa  FL            2349    30   F     180 30-34             1:01:10.3   1:05:21.7     19:40/M

   2341    Amelia Cubbage                    Tampa  FL            2388    24   F      96 20-24             1:01:10.8   1:05:21.7     19:40/M

   2342    Blasina Negron Gonzalez           Land O Lakes  FL     3367    52   F     118 50-54             1:01:10.9   1:06:41.0     19:40/M

   2343    Donna Mastromarino                Palm Harbor  FL      3197    56   F     106 55-59             1:01:11.3   1:05:12.0     19:40/M

   2344    Angela Mastromarino               Palm Harbor  FL      3196    20   F      97 20-24             1:01:11.7   1:05:11.8     19:40/M

   2345    Katie Malley                      Palm Harbor  FL      4837    29   F     179 25-29             1:01:14.2   1:02:41.1     19:41/M

   2346    Rick Howroyd II                   Lutz  FL             4959    55   M      70 55-59             1:01:14.4   1:02:41.2     19:41/M

   2347    Neena Pacholke                    Tampa  FL            4532    20   F      98 20-24             1:01:16.3   1:02:42.2     19:42/M

   2348    Jennifer Boll                     St. Petersburg  FL   2156    53   F     119 50-54             1:01:28.4   1:07:01.9     19:46/M

   2349    Mark Butteriss                    Saint Petersburg  F  2225    42   M      92 40-44             1:01:28.7   1:07:02.4     19:46/M

   2350    Brooke Dosal                      Odessa  FL           2492    26   F     180 25-29             1:01:29.3   1:04:15.1     19:46/M

   2351    Maria Coates                      Riverview  FL        2340    34   F     181 30-34             1:01:30.3   1:04:15.2     19:46/M

   2352    April Coates                      Riverview  FL        4469    12   F      51 10-14             1:01:31.9   1:04:15.2     19:47/M

   2353    Amber Bartee                      New Port Richey  FL  4995    33   F     182 30-34             1:01:33.7   1:03:49.7     19:47/M

   2354    Kesha King                        Tampa  FL              80    41   F     142 40-44             1:01:35.5   1:01:35.5     19:52/M

   2355    Tiffany Yip                       Wesley Chapel  FL    4901    31   F     183 30-34             1:01:35.6   1:07:10.0     19:48/M

   2356    Kimberly Reynods                  VALRICO  FL          4874    55   F     107 55-59             1:01:36.5   1:07:12.7     19:48/M

   2357    Sandi Willis                      Plant City  FL       4073    50   F     120 50-54             1:01:36.5   1:04:03.0     19:48/M

   2358    Danielle Willis                   Plant City  FL       4072    19   F      52 15-19             1:01:36.9   1:04:03.5     19:48/M

   2359    Rose Ambrose                      Tarpon Springs  FL   2036    63   F      61 60-64             1:01:38.1   1:07:07.5     19:49/M

   2360    Natalie Root                      Dunedin  FL          5013    35   F     198 35-39             1:01:38.3   1:07:08.9     19:49/M

   2361    Ted Dees                          Palm Harbor  FL      4276    61   M      38 60-64             1:01:38.3   1:07:08.3     19:49/M

   2362    Michael Ambrose                   Tarpon Springs  FL   2035    64   M      39 60-64             1:01:38.5   1:07:07.4     19:49/M

   2363    Janet Dees                        Palm Harbor  FL      4273    60   F      62 60-64             1:01:39.1   1:07:08.2     19:49/M

   2364    Scott Macaluso                    Tampa  FL            3131    40   M      93 40-44             1:01:40.6   1:01:45.2     19:50/M

   2365    Jovanna Macaluso                  Tampa  FL            3130    36   F     199 35-39             1:01:40.6   1:01:45.0     19:50/M

   2366    Edward Carbone                    Tampa  FL            2263    46   M     112 45-49             1:01:41.2   1:07:06.9     19:50/M

   2367    Sonia Castellana                  Tampa  FL            5191    73   F       6 70-74             1:01:41.7   1:01:45.3     19:50/M

   2368    Jacqueline Root                   LUTZ  FL             3630    30   F     184 30-34             1:01:41.7   1:07:07.0     19:50/M

   2369    Nicole Tillett                    Bartow  FL           4564    34   F     185 30-34             1:01:42.0   1:06:14.5     19:50/M

   2370    Theresa Painter                   Largo  FL            3437    49   F     165 45-49             1:01:45.5   1:02:29.8     19:51/M

   2371    Karen Styers                      Clearwater  FL       3858    54   F     121 50-54             1:01:45.6   1:02:29.6     19:51/M

   2372    Patricia Gutierrez                Tampa  FL            2764    42   F     143 40-44             1:01:47.2   1:02:02.3     19:52/M

   2373    Burton Ingram                     Tampa  FL            2894    66   M      22 65-69             1:01:49.2   1:04:34.4     19:53/M

   2374    Keith Ingram                      Wesley Chapel  FL    4731    42   M      94 40-44             1:01:50.8   1:04:34.8     19:53/M

   2375    Adrienne Castillero               TAMPA  FL            2288    47   F     166 45-49             1:01:52.5   1:02:08.8     19:54/M

   2376    Miriam Moya                       Tampa  FL            3334    55   F     108 55-59             1:01:54.2   1:03:15.6     19:54/M

   2377    John Moraites                     Tampa  FL            4990    65   M      23 65-69             1:01:54.4   1:07:32.4     19:54/M

   2378    Robin Owen                        Tampa  FL            3426    60   F      63 60-64             1:01:54.5   1:05:32.5     19:54/M

   2379    Genevieve Meister                 Tampa  FL            4522     4   F      26  1- 9             1:01:54.5   1:08:27.2     19:54/M

   2380    Luke Wiley                        Lutz  FL             4769    36   M     108 35-39             1:01:54.6   1:05:25.5     19:54/M

   2381    Kathleen Horvath                  Riverview  FL        2870    35   F     200 35-39             1:01:54.8   1:07:33.0     19:54/M

   2382    Vanessa Bergin                    Tampa  FL            5004    33   F     186 30-34             1:01:55.0   1:08:29.0     19:55/M

   2383    Kathy Zoumberos                   tampa  FL            4128    64   F      64 60-64             1:01:55.7   1:06:10.1     19:55/M

   2384    Stavros Zoumberos                 odessa  FL           4129    68   M      24 65-69             1:01:56.2   1:06:11.5     19:55/M

   2385    Sheila Mccray                     Tampa  FL            3225    49   F     167 45-49             1:01:56.3   1:03:16.1     19:55/M

   2386    Jacob Ingram                      Riverview  FL        2895    19   M      41 15-19             1:01:56.5   1:04:42.2     19:55/M

   2387    Amanda Luby Luby                  Dade City  FL        3124    37   F     201 35-39             1:01:56.5   1:03:16.6     19:55/M

   2388    Kathy Jordan                      Tampa  FL            2953    63   F      65 60-64             1:01:57.0   1:06:11.1     19:55/M

   2389    Heather Baldwin                   Dade City  FL        2086    30   F     187 30-34             1:01:57.1   1:03:16.8     19:55/M

   2390    Lauren Traynham                   Seffner  FL          3927    25   F     181 25-29             1:01:57.1   1:08:29.5     19:55/M

   2391    Barbara Ingram                    Tampa  FL            2893    68   F      27 65-69             1:01:58.3   1:04:42.2     19:55/M

   2392    Sam Moore                         Lakeland  FL         4952    67   M      25 65-69             1:01:58.8   1:07:46.5     19:55/M

   2393    Leah Craig                        Pinellas park  FL    2375    31   F     188 30-34             1:01:59.7   1:04:53.6     19:56/M

   2394    April Lopez                       St Pete  FL          3116    29   F     182 25-29             1:02:01.1   1:04:54.2     19:56/M

   2395    Allison Wiley                     Lutz  FL             4768    34   F     189 30-34             1:02:01.3   1:05:32.4     19:56/M

   2396    Nicole Munger                     Brandon  FL          4249    26   M      84 25-29             1:02:02.4   1:08:02.1     19:57/M

   2397    Dennis Obedzinski                 Valrico  FL          3389    69   M      26 65-69             1:02:02.5   1:08:02.6     19:57/M

   2398    Maria Veve                        Tampa  FL             146    51   F     122 50-54             1:02:04.7   1:02:04.7     20:01/M

   2399    Alicia Wilbanks                   Lakeland  FL         4055    29   F     183 25-29             1:02:05.8   1:05:30.5     19:58/M

   2400    Caleb Pellizze                    Tampa  FL            3467     8   M      33  1- 9             1:02:07.7   1:07:59.2     19:58/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2401    Cindy Musto                       Tampa  FL            3349    57   F     109 55-59             1:02:10.1   1:06:13.8     19:59/M

   2402    Laurie Englehart                  TAMPA  FL            2546    45   F     168 45-49             1:02:10.2   1:06:14.0     19:59/M

   2403    Richard Andrew Nare               Bradenton  FL        4993    43   M      95 40-44             1:02:11.8   1:07:45.8     20:00/M

   2404    Kenny Lambert                     Tampa  FL            3043    48   M     113 45-49             1:02:13.5   1:05:46.1     20:00/M

   2405    Callie Lambert                    Tampa  FL            3042    16   F      53 15-19             1:02:14.0   1:05:46.4     20:01/M

   2406    Patricia Orta                                           183    37   F     202 35-39             1:02:14.2   1:06:56.8     20:05/M

   2407    Pam Parry                         New Port Richey  FL  5181    49   F     169 45-49             1:02:14.3   1:07:19.0     20:01/M

   2408    Christine Simonelli               Wesley Chapel  FL    5180    46   F     170 45-49             1:02:14.8   1:07:19.4     20:01/M

   2409    Stacey Wideman                    Plant City  FL       4051    48   F     171 45-49             1:02:15.4   1:04:56.4     20:01/M

   2410    Judy Wagner                       Plant City  FL       3970    52   F     123 50-54             1:02:15.6   1:04:56.1     20:01/M

   2411    Michelle Mondello                 Plant City  FL       3307    48   F     172 45-49             1:02:15.8   1:04:56.1     20:01/M

   2412    Peter Gherini                     Tampa  FL            2675    47   M     114 45-49             1:02:15.9   1:05:47.6     20:01/M

   2413    Kier Rivenburg                    Tampa  FL            3594    43   F     144 40-44             1:02:16.0   1:05:35.1     20:01/M

   2414    Casilda Saenz                     Tampa  FL            3661    38   F     203 35-39             1:02:16.0   1:05:47.0     20:01/M

   2415    Andres Delgado                    Tampa  FL            2446    30   M     108 30-34             1:02:16.2   1:05:47.3     20:01/M

   2416    Erika Siemiet                     Odessa  FL           4553    42   F     145 40-44             1:02:16.5   1:05:36.0     20:01/M

   2417    Jay Rivenburg                     Tampa  FL            3593    40   M      96 40-44             1:02:16.8   1:05:36.2     20:01/M

   2418    Angelo Gherini                    Tampa  FL            2673    17   M      42 15-19             1:02:16.8   1:05:48.5     20:01/M

   2419    Juan Salazar                      Tampa  FL            3664    33   M     109 30-34             1:02:17.2   1:05:46.9     20:02/M

   2420    Ashley Davis                      Valrico  FL          4475    27   F     184 25-29             1:02:18.2   1:08:49.4     20:02/M

   2421    Barbara Thurston                  Wolfeboro  NH        3921    53   F     124 50-54             1:02:19.9   1:07:13.3     20:02/M

   2422    Lacy Empkey                       Tampa  FL            4980    35   F     204 35-39             1:02:20.5   1:07:14.6     20:03/M

   2423    James Parent                      Bradenton  FL        3451    53   M      91 50-54             1:02:20.6   1:05:26.4     20:03/M

   2424    Rudy Orta                                               184    68   M      27 65-69             1:02:21.0   1:06:58.0     20:07/M

   2425    Kathryn Orta                      Tampa  FL            3408    37   F     205 35-39             1:02:21.2   1:06:57.9     20:03/M

   2426    Scott Thurston                    Wolfeboro  NH        4991    54   M      92 50-54             1:02:21.7   1:07:13.4     20:03/M

   2427    Tammy Washburn                    tampa  FL            3996    52   F     125 50-54             1:02:22.0   1:06:48.2     20:03/M

   2428    Nathan Huynh                      Saint Petersburg  F  2886    17   M      43 15-19             1:02:22.6   1:05:46.3     20:03/M

   2429    Jessica Aikman                    Saint Petersburg  F  2012    36   F     206 35-39             1:02:22.7   1:05:45.7     20:03/M

   2430    Pattie Schreiber                  Tampa  FL            3685    50   F     126 50-54             1:02:22.8   1:06:47.9     20:03/M

   2431    Teresa Creamer                    Tampa  FL            2376    57   F     110 55-59             1:02:23.5   1:05:45.9     20:04/M

   2432    Beth Gemunder                     Odessa  FL           2665    46   F     173 45-49             1:02:23.7   1:06:49.1     20:04/M

   2433    Lester Godwin Iii                 Bradenton  FL        2688    52   M      93 50-54             1:02:25.0   1:05:31.4     20:04/M

   2434    Susan Pizzo                       Tampa  FL            3508    63   F      66 60-64             1:02:28.3   1:06:34.7     20:05/M

   2435    Lashana Brown                     Bradenton  FL        2187    29   F     185 25-29             1:02:28.5   1:05:31.8     20:05/M

   2436    Mark Pizzo                        Tampa  FL            3507    63   M      40 60-64             1:02:29.0   1:06:35.0     20:05/M

   2437    Robert Perez                      Tampa  FL            3477    64   M      41 60-64             1:02:29.4   1:06:35.1     20:05/M

   2438    Barbara Opperman                  Tampa  FL            3406    54   F     127 50-54             1:02:31.0   1:06:05.3     20:06/M

   2439    Belinda Jewell                    Tampa  FL            2921    43   F     146 40-44             1:02:31.7   1:06:16.4     20:06/M

   2440    Joy Milner                        Tampa  FL            3295    45   F     174 45-49             1:02:32.2   1:08:24.9     20:06/M

   2441    Jerrie Pellizze                   Tampa  FL            3468    44   F     147 40-44             1:02:32.3   1:08:24.6     20:06/M

   2442    Dianna Baker                      Wimauma  FL          2078    50   F     128 50-54             1:02:33.2   1:06:46.9     20:07/M

   2443    Don Fuller                        Tampa  FL            2624    70   M      13 70-74             1:02:33.3   1:06:46.8     20:07/M

   2444    Tana Harper                       Lutz  FL             2791    64   F      67 60-64             1:02:36.4   1:08:12.4     20:08/M

   2445    Heather Dorsten                   Tampa  FL            2491    43   F     148 40-44             1:02:37.7   1:05:37.6     20:08/M

   2446    Sylvia Fletcher                   Homeland  FL         2601    64   F      68 60-64             1:02:38.4   1:08:12.7     20:08/M

   2447    Brian Springer                    Tampa  FL            3809    47   M     115 45-49             1:02:38.6   1:05:38.4     20:08/M

   2448    Camille Gomez                     Tampa  FL            5272    30   F     190 30-34             1:02:38.8   1:07:06.5     20:08/M

   2449    Mary Lau                          Clearwater  FL       3051    63   F      69 60-64             1:02:38.9   1:08:13.6     20:08/M

   2450    Brendan Mackesay                                       5109    31   M     110 30-34             1:02:39.4   1:07:07.9     20:09/M

   2451    Lillian Clemens                   Tampa  FL            4329    63   F      70 60-64             1:02:39.7   1:06:15.8     20:09/M

   2452    Geo Estronza                      Tampa  FL            2552    41   F     149 40-44             1:02:41.0   1:02:53.1     20:09/M

   2453    Charlotte Castillo                Tampa  FL            2289    52   F     129 50-54             1:02:43.1   1:02:53.3     20:10/M

   2454    Christopher Carothers             plant city  FL       2270    45   M     116 45-49             1:02:44.8   1:07:55.7     20:10/M

   2455    Izell King                        Riverview  FL        3003    59   M      71 55-59             1:02:44.9   1:07:56.0     20:10/M

   2456    Holly Dean                        Wesley chapel  FL    4267    29   F     186 25-29             1:02:47.9   1:06:31.1     20:11/M

   2457    Karen Lockwood                    Wesley Chapel  FL    4384    49   F     175 45-49             1:02:49.6   1:03:42.7     20:12/M

   2458    Jenny Sanchez                     Pinellas Park  FL    3669    38   F     207 35-39             1:02:50.9   1:05:20.8     20:12/M

   2459    Shannon Wayman                    Valrico  FL          4002    36   F     208 35-39             1:02:51.0   1:06:34.2     20:13/M

   2460    Kathleen Whetzel                  Tampa  FL            4697    56   F     111 55-59             1:02:52.4   1:08:35.8     20:13/M

   2461    Kristen Roady                     tampa  FL            4664    35   F     209 35-39             1:02:52.5   1:08:35.5     20:13/M

   2462    Wayne Pfaffly                     Wesley chapel  FL    4654    39   M     109 35-39             1:02:52.7   1:06:36.9     20:13/M

   2463    Michelle Howell                   Land O Lakes  FL     4730    39   F     210 35-39             1:02:53.0   1:09:26.4     20:13/M

   2464    Rachel Swearingen                 St. Petersburg  FL   3883    29   F     187 25-29             1:02:53.3   1:06:23.0     20:13/M

   2465    Barbara Davis                     Tampa  FL            4950    57   F     112 55-59             1:02:53.3   1:05:43.0     20:13/M

   2466    Johanna Turley                    Spring Hill  FL      4688    29   F     188 25-29             1:02:53.5   1:09:27.0     20:13/M

   2467    Andrew Wayman                     Valrico  FL          4001    35   M     110 35-39             1:02:53.6   1:06:37.5     20:13/M

   2468    Mark Skonicki                     Apollo Beach  FL     3761    56   M      72 55-59             1:02:53.7   1:06:56.2     20:13/M

   2469    Darlene Hunt                      Tampa  FL            2882    60   F      71 60-64             1:02:53.9   1:05:24.6     20:13/M

   2470    Alec Turnage                      St. Petersburg  FL   3937    29   M      85 25-29             1:02:53.9   1:06:23.0     20:13/M

   2471    Karen Skonicki                    Apollo beach  FL     3760    55   F     113 55-59             1:02:55.1   1:06:57.4     20:14/M

   2472    Mary Janda                        Clearwater  FL       2911    70   F       7 70-74             1:03:02.5   1:06:28.6     20:16/M

   2473    Ann Nakaguchi                     Clearwater  FL       3361    61   F      72 60-64             1:03:03.3   1:06:29.2     20:16/M

   2474    Mark Whitaker                     Spring Hill  FL      4698    51   M      94 50-54             1:03:07.3   1:09:26.6     20:18/M

   2475    Mike Elliott                      Tampa  FL            2540    45   M     117 45-49             1:03:08.9   1:06:50.6     20:18/M

   2476    O. Raymond Martin                 Sun City Center  FL  3180    66   M      28 65-69             1:03:10.0   1:06:30.9     20:19/M

   2477    Nicholas Stahl                    Cardiff  CA          3815    70   M      14 70-74             1:03:10.7   1:06:32.4     20:19/M

   2478    Dezora Martin                     Sun City Center  FL  3176    68   F      28 65-69             1:03:11.0   1:06:31.0     20:19/M

   2479    Allison Martin                    Tampa  FL            3172     8   F      27  1- 9             1:03:11.3   1:06:30.7     20:19/M

   2480    Ann Stahl                         Cardiff  CA          3814    73   F       8 70-74             1:03:11.6   1:06:32.8     20:19/M

   2481    Carla Calderon                    LAND O LAKES  FL     2241    38   F     211 35-39             1:03:12.8   1:06:08.8     20:19/M

   2482    Yaritza Rodriguez                 Tampa  FL            3618    33   F     191 30-34             1:03:13.6   1:06:09.0     20:20/M

   2483    Nilda Quintana                    St. Pete  FL         4659    51   F     130 50-54             1:03:18.9   1:07:00.3     20:21/M

   2484    Bire Demick                       Tampa  FL            4292    16   F      54 15-19             1:03:20.2   1:07:50.4     20:22/M

   2485    Elena Guzman                      Tampa  FL            2766    16   F      55 15-19             1:03:20.4   1:07:50.8     20:22/M

   2486    Katelyn Dubaniewicz               Pinellas Park  FL    2502    25   F     189 25-29             1:03:22.8   1:07:54.5     20:23/M

   2487    Connie Ryan                       Tampa  FL            3658    48   F     176 45-49             1:03:22.9   1:07:54.4     20:23/M

   2488    Shana Blount                      Dade City  FL        2151    46   F     177 45-49             1:03:28.7   1:03:48.1     20:24/M

   2489    Bobbie Blount                     Dade City  FL        2150    70   F       9 70-74             1:03:29.5   1:03:48.3     20:25/M

   2490    Anthony Padovano                  Spring Hill  FL      3432    37   M     111 35-39             1:03:44.5   1:07:57.3     20:30/M

   2491    Radah Sheah                       Saint petersbhrg  F  3727    58   F     114 55-59             1:03:45.0   1:06:37.9     20:30/M

   2492    Barbara Kleckner                  Pinellas Park  FL    4949    27   F     190 25-29             1:03:45.3   1:06:39.1     20:30/M

   2493    Amanda Padovano                   Spring Hill  FL      3431    33   F     192 30-34             1:03:46.0   1:07:59.3     20:30/M

   2494    Heather Fuja                      Largo  FL            2623    45   F     178 45-49             1:04:01.5   1:07:01.2     20:35/M

   2495    Jessica Gruenbaum                 Brandon  FL          4197    32   F     193 30-34             1:04:11.4   1:08:28.6     20:38/M

   2496    Bonnie Brown                      Tampa  FL            2183    36   F     212 35-39             1:04:20.3   1:06:42.6     20:41/M

   2497    Suzanne Salmon                    Mckibbon Hospitalit  3666    42   F     150 40-44             1:04:21.3   1:06:42.6     20:41/M

   2498    Deborah Ames                      Tampa  FL            5054    63   F      73 60-64             1:04:21.5   1:06:43.0     20:41/M

   2499    Maria Velazquez                   Wimauma  FL          4568    64   F      74 60-64             1:04:23.4   1:05:18.8     20:42/M

   2500    Michelle Sullivan                 Wimauma  FL          3859    60   F      75 60-64             1:04:23.7   1:06:53.6     20:42/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2501    Beatriz Velazquez                 Wimauma  FL          3960    32   F     194 30-34             1:04:24.1   1:05:15.1     20:42/M

   2502    Bill Lathem                       Tampa  FL            4512    59   M      73 55-59             1:04:25.2   1:04:42.5     20:43/M

   2503    Sandra Bass                       ruskin  FL           2101    42   F     151 40-44             1:04:25.3   1:05:20.2     20:43/M

   2504    Dawn Delarosa                     Lakeland  FL         4479    40   F     152 40-44             1:04:27.2   1:10:14.6     20:43/M

   2505    Chase Egozcue                     Brandon  FL          4339    37   M     112 35-39             1:04:28.0   1:10:41.9     20:44/M

   2506    Gabby Hampton                     New Port Richey  FL  4819    20   F      99 20-24             1:04:28.8   1:10:42.4     20:44/M

   2507    Linda Frey                        Oldsmar  FL          2622    61   F      76 60-64             1:04:28.8   1:10:42.5     20:44/M

   2508    Anne Bidelman                     Lutz  FL             2130    53   F     131 50-54             1:04:28.9   1:06:58.6     20:44/M

   2509    Wayne Lewis                       Tampa  FL            3091    48   M     118 45-49             1:04:29.2   1:07:12.9     20:44/M

   2510    Patrick Sullivan                  Wimauma  FL          3860    59   M      74 55-59             1:04:29.2   1:06:58.9     20:44/M

   2511    Keith Frey                        Oldsmar  FL          2621    37   M     113 35-39             1:04:29.3   1:10:42.2     20:44/M

   2512    Ramon De La Rosa                  Lakeland  FL         4478    44   M      97 40-44             1:04:29.5   1:10:15.0     20:44/M

   2513    Alexandria Egozcue                Brandon  FL          4338    34   F     195 30-34             1:04:29.6   1:10:42.9     20:44/M

   2514    Alma De La Rosa                   Lakeland  FL         4477    68   F      29 65-69             1:04:29.9   1:10:15.3     20:44/M

   2515    Rosa Rodriguez                    Wimauma  FL          3616    34   F     196 30-34             1:04:30.5   1:05:24.7     20:44/M

   2516    Sandra Furr                       Lutz  FL             5058    50   F     132 50-54             1:04:37.9   1:10:16.8     20:47/M

   2517    Lorie Steinmetz                   Lutz  FL             3830    58   F     115 55-59             1:04:38.3   1:10:16.6     20:47/M

   2518    Kimberly O'Keeffe                 Wesley Chapel  FL    3396    33   F     197 30-34             1:04:40.1   1:04:40.1     20:48/M

   2519    Robert Beland                     Tampa  FL            4910    58   M      75 55-59             1:04:41.9   1:08:59.3     20:48/M

   2520    Harriet Morris                    Milledgeville  GA    3325    64   F      77 60-64             1:04:43.4   1:10:16.8     20:49/M

   2521    Leidy Isenalumhe                  Lutz  FL             5080    32   F     198 30-34             1:04:44.5   1:05:30.0     20:49/M

   2522    Magali Van Den Bergh              Tampa  FL            4438    31   F     199 30-34             1:04:44.9   1:05:29.9     20:49/M

   2523    Kristin Spenik                    St Petersburg  FL    3803    29   F     191 25-29             1:04:51.7   1:08:04.1     20:51/M

   2524    Rick Spenik                       St Petersburg  FL    3804    24   M      48 20-24             1:04:52.9   1:08:05.8     20:51/M

   2525    Cheryl Abbey                      Plant City  FL       2000    41   F     153 40-44             1:04:56.8   1:11:35.5     20:53/M

   2526    Patrick Campbell                  Marco Island  FL     2255    54   M      95 50-54             1:04:57.1   1:08:10.0     20:53/M

   2527    Matt Sehner                       St Petersburg  FL    3704    31   M     111 30-34             1:04:59.1   1:08:15.6     20:54/M

   2528    Andy Spenik                       St Petersburg  FL    3802    57   M      76 55-59             1:04:59.7   1:08:14.4     20:54/M

   2529    Cheryl Sehner                     St Petersburg  FL    3703    31   F     200 30-34             1:04:59.9   1:08:15.4     20:54/M

   2530    Bobby Beamer                      Pinellas Park  FL    2105    35   M     114 35-39             1:05:00.1   1:08:14.5     20:54/M

   2531    Erin McQuaig                                           5271    37   F     213 35-39             1:05:02.0   1:11:36.9     20:55/M

   2532    Karen Pazda Burns                 Tampa  FL            3465    52   F     133 50-54             1:05:02.9   1:11:34.8     20:55/M

   2533    Atiya Jackson                     Tampa  FL            4944    35   F     214 35-39             1:05:07.6   1:10:27.8     20:56/M

   2534    Atiya Jackson                     tampa  FL            2903    35   F     215 35-39             1:05:07.7   1:10:28.2     20:56/M

   2535    Kenneth Coffman                   Port Richey  FL      5208    22   M      49 20-24             1:05:09.6   1:07:47.7     20:57/M

   2536    Kalyn Terry                       Port Richey  FL      4563    18   F      56 15-19             1:05:10.2   1:07:48.8     20:57/M

   2537    Christy Maldonado                 Lutz  FL             3150    46   F     179 45-49             1:05:14.3   1:10:11.4     20:59/M

   2538    Maria Iannelli                    Melbourne  FL        2891    54   F     134 50-54             1:05:15.8   1:10:32.8     20:59/M

   2539    Anthony Iannelli Jr.              Tampa  FL            2892    26   M      86 25-29             1:05:16.5   1:10:33.8     20:59/M

   2540    Gabriela Iannelli                 Tampa  FL            2890    26   F     192 25-29             1:05:20.1   1:10:33.1     21:00/M

   2541    Susie Bradley                     Land O Lakes  FL     4462    71   F      10 70-74             1:05:25.2   1:06:00.7     21:02/M

   2542    Rachel Brashear                   Lutz  FL             4463    72   F      11 70-74             1:05:25.3   1:06:00.5     21:02/M

   2543    Tracy Nading                      Bradenton  FL        3357    59   F     116 55-59             1:05:35.8   1:10:35.2     21:05/M

   2544    Jamie Brown                       Odessa  FL           2185    28   F     193 25-29             1:05:37.6   1:05:37.6     21:06/M

   2545    Steve Mishler                     LITHIA  FL           3297    60   M      42 60-64             1:05:42.3   1:10:50.8     21:08/M

   2546    Vixen Wilson-Thomas               st. petersburg  FL   4078    44   F     154 40-44             1:05:45.6   1:07:52.0     21:08/M

   2547    Katina Burks                      Tampa  FL            2217    42   F     155 40-44             1:05:45.9   1:07:52.0     21:08/M

   2548    Jean Mishler                      Lithia  FL           3296    61   F      78 60-64             1:05:46.1   1:10:51.4     21:09/M

   2549    Tonya Martini                     Bradenton  FL        4235    52   F     135 50-54             1:05:47.4   1:11:35.9     21:09/M

   2550    Stacey Parker                     Bradenton  FL        4258    42   F     156 40-44             1:05:51.4   1:11:39.7     21:10/M

   2551    Sara Martini                      Bradenton  FL        4234    26   F     194 25-29             1:05:54.2   1:11:42.5     21:11/M

   2552    Scott Fiorillo                    LaPlata  MD          2585    50   M      96 50-54             1:06:00.2   1:10:50.9     21:13/M

   2553    Julie Cameron                     Tampa  FL            2247    57   F     117 55-59             1:06:10.4   1:10:58.9     21:17/M

   2554    April Tatro                       Lutz  FL             5104    50   F     136 50-54             1:06:10.9   1:10:59.1     21:17/M

   2555    Sara Watson                       Lutz  FL             3999    56   F     118 55-59             1:06:11.3   1:10:58.8     21:17/M

   2556    Marcia Sussman                    Redington Shores  F  3871    62   F      79 60-64             1:06:12.5   1:10:58.8     21:17/M

   2557    Scott Weaver                      Bradenton  FL        4008    53   M      97 50-54             1:06:18.2   1:11:27.0     21:19/M

   2558    Alyce Gregoire                    Frederick  MD        2739    50   F     137 50-54             1:06:24.3   1:11:14.9     21:21/M

   2559    Cayden Weaver                     Bradenton  FL        4004     7   M      34  1- 9             1:06:30.4   1:11:14.4     21:23/M

   2560    John Stuart                       Dunedin  FL          5010    60   M      43 60-64             1:06:34.4   1:12:04.4     21:24/M

   2561    Dayna Schreiber                   Tampa  FL            3684    11   F      52 10-14             1:06:35.2   1:11:01.5     21:25/M

   2562    Alexa Heiferman                   Tampa  FL            2812    12   F      53 10-14             1:06:35.7   1:11:01.7     21:25/M

   2563    Marie Fiorillo                    LaPlata  MD          2584    50   F     138 50-54             1:06:36.2   1:11:27.3     21:25/M

   2564    Jamie Hurst                       Dunedin  FL          5009    32   F     201 30-34             1:06:36.3   1:12:03.5     21:25/M

   2565    Laura Nading                      Bradenton  FL        3356    47   F     180 45-49             1:06:37.7   1:11:37.7     21:25/M

   2566    Sydney Mason                      Lithia  FL           3191    25   F     195 25-29             1:06:38.9   1:11:22.3     21:26/M

   2567    Michelle Pletscher                Bradenton  FL        3512    40   F     157 40-44             1:06:39.0   1:11:37.6     21:26/M

   2568    Domarys Rojas                     Tampa  FL            3623    37   F     216 35-39             1:06:43.1   1:10:52.7     21:27/M

   2569    Alexa Weaver                      Bradenton  FL        4003    22   F     100 20-24             1:06:43.6   1:11:28.2     21:27/M

   2570    Megan Brennan                     Palm Harbor  FL      5032    36   F     217 35-39             1:06:52.3   1:13:03.0     21:30/M

   2571    Doris Brennan                     Spring hill  FL      4148    63   F      80 60-64             1:06:52.7   1:13:05.8     21:30/M

   2572    Lori Nickolaison                  Spring Hill  FL      3379    52   F     139 50-54             1:06:53.7   1:13:01.9     21:30/M

   2573    John Brennan                      Palm Harbor  FL      5033    33   M     112 30-34             1:06:53.9   1:13:05.8     21:30/M

   2574    Michelle Stone                    RIVERVIEW  FL        3848    45   F     181 45-49             1:06:57.2   1:08:50.9     21:32/M

   2575    Sam Gregoire                      Frederick  MD        2740    20   M      50 20-24             1:07:09.5   1:12:17.2     21:35/M

   2576    Samantha Thomas                   Bradenton  FL        3911    19   F      57 15-19             1:07:12.7   1:12:20.3     21:36/M

   2577    Kathryn Weaver                    Bradenton  FL        4005    53   F     140 50-54             1:07:13.3   1:12:19.5     21:37/M

   2578    Marshall Weaver                   Bradenton  FL        4006    21   M      51 20-24             1:07:14.2   1:12:20.4     21:37/M

   2579    Ryan Weaver                       Brandon  FL          4007    26   M      87 25-29             1:07:25.0   1:12:16.7     21:41/M

   2580    Jaimie Kilgore                    Valrico  FL          2997    26   F     196 25-29             1:07:28.8   1:14:09.7     21:42/M

   2581    Alex Duncan                       Valrico  FL          2507    26   M      88 25-29             1:07:29.0   1:14:08.8     21:42/M

   2582    Debby Duncan                      Valrico  FL          2509    52   F     141 50-54             1:07:29.2   1:14:09.6     21:42/M

   2583    Danny Duncan                      Valrico  FL          2508    55   M      77 55-59             1:07:29.3   1:14:09.1     21:42/M

   2584    Taylor Massey                     Riverview  FL        3195    24   F     101 20-24             1:07:29.9   1:14:10.5     21:42/M

   2585    Angela Agey                       Gibsonton  FL        5145    40   F     158 40-44             1:07:32.5   1:09:23.9     21:43/M

   2586    Lindsey Danner                    Tampa  FL            2416    20   F     102 20-24             1:07:34.0   1:08:40.5     21:44/M

   2587    Aaron Hebeisen                    Riverview  FL        4992    43   M      98 40-44             1:07:35.8   1:13:34.5     21:44/M

   2588    Marysue Hebeisen                  Riverview  FL        2805    36   F     218 35-39             1:07:38.1   1:13:36.2     21:45/M

   2589    Mercedes Ruiz                     Wesley Chapel  FL    4670    62   F      81 60-64             1:07:45.6   1:12:34.9     21:47/M

   2590    Meredith Denson                   tampa  FL            2455    30   F     202 30-34             1:07:46.4   1:11:54.8     21:47/M

   2591    Indira Maurer                     Wesley Chapel  FL    3207    41   F     159 40-44             1:07:46.7   1:12:35.6     21:47/M

   2592    Nyemi Rojas                       Tampa  FL            3624     7   F      28  1- 9             1:07:47.9   1:11:56.6     21:48/M

   2593    Melanee Moulder                   Dade City  FL        3332    39   F     219 35-39             1:07:54.9   1:09:10.2     21:50/M

   2594    Zachery Bartalis                  St Pete  FL          2100     7   M      35  1- 9             1:07:55.5   1:11:12.6     21:50/M

   2595    Jana Danner                       Tampa  FL            2415    47   F     182 45-49             1:07:55.6   1:09:02.4     21:50/M

   2596    Joyce Obedzinski                  Valrico  FL          3390    49   F     183 45-49             1:07:58.7   1:07:58.7     21:51/M

   2597    Kathy Brammer                     Eaton Park  FL         24    61   F      82 60-64             1:08:01.3   1:08:01.3     21:56/M

   2598    Susan Ekle                        Land O Lakes  FL     4298    38   F     220 35-39             1:08:01.6   1:13:51.7     21:52/M

   2599    Roy Sulma                         Riverview  FL        3863    49   M     119 45-49             1:08:02.5   1:11:59.1     21:53/M

   2600    Brenda Sulma                      Riverivew  FL        3861    47   F     184 45-49             1:08:02.6   1:11:59.8     21:53/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2601    Joby Moore                        Land O Lakes  FL     4953    39   M     115 35-39             1:08:03.6   1:13:49.6     21:53/M

   2602    Gillian Sulma                     Riverview  FL        3862    17   F      58 15-19             1:08:03.9   1:11:59.9     21:53/M

   2603    Heather Moore                     Land o lakes  FL     3311    37   F     221 35-39             1:08:04.2   1:13:49.5     21:53/M

   2604    Megan Murphy                      Riverview  FL        3347    27   F     197 25-29             1:08:08.3   1:14:27.8     21:54/M

   2605    Cheryl Murphy                     Riverview  FL        3346    63   F      83 60-64             1:08:09.0   1:14:27.8     21:55/M

   2606    Susan Hebeisen                    Ft. Myers Beach  FL  2806    69   F      30 65-69             1:08:10.0   1:14:09.8     21:55/M

   2607    David Caldevilla                  Tampa  FL            4151    53   M      98 50-54             1:08:10.7   1:12:09.9     21:55/M

   2608    Linda Dowers                      Lakeland  FL          168    48   F     185 45-49             1:08:11.1   1:12:10.7     22:00/M

   2609    Douglas Hebeisen                  Ft. Myers Beach  FL  2804    70   M      15 70-74             1:08:14.0   1:14:13.8     21:56/M

   2610    Joey Terrano                      chicago  IL           143    26   M      89 25-29             1:08:27.9   1:14:29.7     22:05/M

   2611    Emily Karcz                       chicago  IL          2976    26   F     198 25-29             1:08:29.2   1:14:29.9     22:01/M

   2612    Joe Terrano                       solon  OH            3904    57   M      78 55-59             1:08:42.3   1:14:47.2     22:05/M

   2613    Lisa Passi                        Wesley Chapel  FL    4534    54   F     142 50-54             1:08:43.0   1:14:47.2     22:06/M

   2614    Cindy Terrano                     tampa  FL            3903    57   F     119 55-59             1:08:43.8   1:14:47.6     22:06/M

   2615    Carolyn Fay                       Safety Harbor  FL    4488    57   F     120 55-59             1:08:43.8   1:14:48.4     22:06/M

   2616    Kendra Booth                      Tampa  FL            2159    41   F     160 40-44             1:08:46.7   1:14:00.7     22:07/M

   2617    Tony Terentino                    Tampa  FL            5018    55   M      79 55-59             1:08:46.9   1:14:00.9     22:07/M

   2618    Christopher Campbell              Tampa  FL            2254    31   M     113 30-34             1:08:47.2   1:12:05.7     22:07/M

   2619    Charlene Campbell                 Tampa  FL            2251    66   F      31 65-69             1:08:48.5   1:12:06.1     22:07/M

   2620    Christine Pierce Campbell         Tampa  FL            3497    34   F     203 30-34             1:08:48.8   1:12:06.2     22:07/M

   2621    Shirley Schubel                   Tampa  FL            3687    81   F       3 75-99             1:09:02.5   1:13:58.9     22:12/M

   2622    Stephen Wood                      Land O Lakes  FL     4928    26   M      90 25-29             1:09:07.9   1:15:48.6     22:13/M

   2623    Brooke Wood                       Land O Lakes  FL     4932    19   F      59 15-19             1:09:08.0   1:15:48.7     22:14/M

   2624    Courtney Silcott                  Land O Lakes  FL     4933    23   F     103 20-24             1:09:08.1   1:15:48.6     22:14/M

   2625    Brittany Wood                     Land O Lakes  FL     4929    27   F     199 25-29             1:09:09.1   1:15:48.8     22:14/M

   2626    Benjamin Wood                     Land O Lakes  FL     4931    20   M      52 20-24             1:09:09.5   1:15:49.0     22:14/M

   2627    Wesley Wood                       Land O Lakes  FL     4930    22   M      53 20-24             1:09:12.4   1:15:52.0     22:15/M

   2628    Sachi Deschenes                   TAMPA  FL            4334    47   F     186 45-49             1:09:13.1   1:14:16.7     22:15/M

   2629    Cristina Jaramillo                Tampa  FL            4827    43   F     161 40-44             1:09:13.1   1:14:16.9     22:15/M

   2630    Tiffany Branson                   Dade City  FL        2174    44   F     162 40-44             1:09:14.9   1:09:14.9     22:16/M

   2631    Diane Beasley                     Tampa  FL            2108    47   F     187 45-49             1:09:30.5   1:14:00.5     22:21/M

   2632    Velda Dowling                     Zephyrhills  FL      2494    56   F     121 55-59             1:09:31.3   1:14:00.7     22:21/M

   2633    Cathy Donahue                     Land O Lakes  FL     2489    46   F     188 45-49             1:09:36.6   1:14:07.5     22:23/M

   2634    Kristie Woolley                   Land O Lakes  FL     5127    24   F     104 20-24             1:09:40.8   1:20:50.7     22:24/M

   2635    Lyndsey Dowling                   Zephyrhills  FL      2493    23   F     105 20-24             1:09:41.0   1:14:09.7     22:24/M

   2636    Stephanie Ross                    Holly Hill  FL       4417    48   F     189 45-49             1:09:42.3   1:12:52.2     22:25/M

   2637    Ronnie Ross                       Holly Hill  FL       4416    50   M      99 50-54             1:09:42.4   1:12:52.2     22:25/M

   2638    Daniel Woolley                    Land O Lakes  FL     5126    35   M     116 35-39             1:09:45.1   1:20:50.2     22:26/M

   2639    Corey Davis                       Land O Lakes  FL     2424    35   M     117 35-39             1:09:48.3   1:15:11.0     22:27/M

   2640    Kristi Kirby                      Tampa  FL            3007    29   F     200 25-29             1:09:48.6   1:15:09.6     22:27/M

   2641    Zach Kirby                        Tampa  FL            3008    33   M     114 30-34             1:09:49.3   1:15:09.6     22:27/M

   2642    Jessica Davis                     Land O Lakes  FL     2427    32   F     204 30-34             1:09:49.6   1:15:11.1     22:27/M

   2643    Mariah Campbell                                        5176    26   F     201 25-29             1:09:58.7   1:15:05.0     22:30/M

   2644    Amber Gilbert                     Tampa  FL            2677    24   F     106 20-24             1:10:04.3   1:15:05.1     22:32/M

   2645    John Woodman                      Parrish  FL          4090    36   M     118 35-39             1:10:05.2   1:15:55.8     22:32/M

   2646    Gina Ertsgaard                    Tampa  FL            4183    31   F     205 30-34             1:10:05.4   1:15:55.9     22:32/M

   2647    Andrew Ertsgaard                  Tampa  FL            4724    37   M     119 35-39             1:10:05.4   1:15:56.0     22:32/M

   2648    Tara Woodman                      Parrish  FL          4091    34   F     206 30-34             1:10:08.2   1:16:00.6     22:33/M

   2649    Louanne Sparr                     Tampa  FL            3800    56   F     122 55-59             1:10:11.5   1:18:08.3     22:34/M

   2650    Cary Sanchez                      Tampa  FL            5158    37   F     222 35-39             1:10:13.8   1:18:09.4     22:35/M

   2651    Kathy Huff                        Madeira Beach  FL    5121    55   F     123 55-59             1:10:16.0   1:16:02.5     22:36/M

   2652    Kevin Huff                        Madeira Beach  FL    5120    53   M     100 50-54             1:10:16.1   1:16:04.9     22:36/M

   2653    John Zimmermann                   Tampa  FL            4126    60   M      44 60-64             1:10:24.4   1:14:02.2     22:38/M

   2654    Sherry Zimmermann                 Tampa  FL            4127    51   F     143 50-54             1:10:26.1   1:14:02.1     22:39/M

   2655    William Bartalis                  St Pete  FL          2099     1   M      36  1- 9             1:10:27.1   1:13:51.4     22:39/M

   2656    David Bartalis                    St Pete  FL          2098    34   M     115 30-34             1:10:29.3   1:13:53.2     22:40/M

   2657    Lydia Massias                     Tampa  FL            4916    55   F     124 55-59             1:10:30.3   1:14:05.6     22:40/M

   2658    Joann Caria                       Valrico  FL          4917    46   F     190 45-49             1:10:30.8   1:14:05.6     22:40/M

   2659    Kendell Kuestner                  St Pete  FL          3035    34   F     207 30-34             1:10:36.9   1:13:51.6     22:42/M

   2660    Houston Sharp                     Bradenton  FL        5125    16   M      44 15-19             1:10:40.0   1:17:04.8     22:43/M

   2661    Larissa Beck                      Tampa  FL            2111    32   F     208 30-34             1:10:42.6   1:15:05.6     22:44/M

   2662    Kevin Bakewell                    Clearwater  FL       2083    58   M      80 55-59             1:10:51.3   1:16:02.9     22:47/M

   2663    Marlise Bushman                   Floral City  FL      2222    60   F      84 60-64             1:10:51.5   1:16:03.1     22:47/M

   2664    Beth Whitaker                     Tampa  FL            4034    37   F     223 35-39             1:10:55.9   1:14:50.8     22:48/M

   2665    Nate Whitaker                     Tampa  FL            4036    42   M      99 40-44             1:10:56.2   1:14:50.3     22:48/M

   2666    Marie Palmer                      Palm Harbor  FL      3443    48   F     191 45-49             1:10:58.9   1:14:35.3     22:49/M

   2667    Janis Smith                       Tampa  FL            3774    59   F     125 55-59             1:10:59.1   1:16:43.6     22:49/M

   2668    Liz Walter                        Tampa  FL            3981    57   F     126 55-59             1:11:01.3   1:14:52.4     22:50/M

   2669    Sabrina Rossi                     Tarpon Springs  FL   3639     9   F      29  1- 9             1:11:01.7   1:14:35.1     22:50/M

   2670    melody Schopper                   Lithia  FL           4755    43   F     163 40-44             1:11:06.6   1:11:29.6     22:52/M

   2671    jennifer watson                   Brandon  FL          4895    54   F     144 50-54             1:11:06.6   1:11:29.5     22:52/M

   2672    Shirley Wilchynski                beverly hills  FL    4056    46   F     192 45-49             1:11:09.5   1:16:43.7     22:53/M

   2673    James Lewis                       Valrico  FL          3089    45   M     120 45-49             1:11:09.8   1:17:31.6     22:53/M

   2674    Michael White                     tampa  FL            4574    59   M      81 55-59             1:11:14.3   1:14:19.0     22:54/M

   2675    Gayle Andrews                     Ocala  FL            2047    65   F      32 65-69             1:11:14.6   1:14:19.5     22:54/M

   2676    Madeline Velez                    Riverview  FL        3961    39   F     224 35-39             1:11:19.8   1:14:25.8     22:56/M

   2677    Heather Kersting                  Riverview  FL        4831    44   F     164 40-44             1:11:20.2   1:13:17.3     22:56/M

   2678    Elga Bernard                      Wesley Chapel  FL    2125    45   F     193 45-49             1:11:20.8   1:14:27.4     22:56/M

   2679    Juliana Palmer                    Palm Harbor  FL      3442     9   F      30  1- 9             1:11:21.3   1:14:58.2     22:57/M

   2680    Heriberto Bernard                 Wesley Chapel  FL    2126    46   M     121 45-49             1:11:21.4   1:14:28.5     22:57/M

   2681    Danielle Rossi                    Tarpon Springs  FL   3638    42   F     165 40-44             1:11:22.2   1:14:59.5     22:57/M

   2682    Vanessa Josey                     Wimauma  FL          2957    35   F     225 35-39             1:11:23.5   1:13:22.3     22:57/M

   2683    Leslie Horn                       Melbourne  FL        2866    57   F     127 55-59             1:11:26.8   1:16:36.8     22:58/M

   2684    Karen Garcia                      Tampa  FL            2646    40   F     166 40-44             1:11:27.6   1:13:55.4     22:58/M

   2685    Mary Mayer                        Tampa  FL            3214    56   F     128 55-59             1:11:29.3   1:13:57.3     22:59/M

   2686    Kristin Bass                                           5131    32   F     209 30-34             1:11:29.4   1:14:30.7     22:59/M

   2687    Gloria Davis                      Valrico  FL          2426    56   F     129 55-59             1:11:30.9   1:13:59.2     22:59/M

   2688    Dawn Ballard                      Saint Petersburg  F  4705    50   F     145 50-54             1:11:35.3   1:14:21.8     23:01/M

   2689    Kevin Obrien                      dunnellon  FL        3391    53   M     101 50-54             1:11:36.5   1:17:11.5     23:01/M

   2690    Bradford Horn                     Melbourne  FL        2865    59   M      82 55-59             1:11:37.9   1:17:13.2     23:02/M

   2691    Jeremy Rodgers                    Estero  FL           4666    29   M      91 25-29             1:11:42.1   1:14:45.4     23:03/M

   2692    Candace Harbour                   Estero  FL           2787    25   F     202 25-29             1:11:44.1   1:14:45.2     23:04/M

   2693    Miranda Lewis                     Valrico  FL          3090    35   F     226 35-39             1:12:10.9   1:18:30.7     23:12/M

   2694    Pamela Robertson                  Brandon  FL          3607    56   F     130 55-59             1:12:15.8   1:18:36.6     23:14/M

   2695    Keelin Dailey                     Land O' Lakes  FL    2404     6   F      31  1- 9             1:12:17.9   1:17:25.3     23:15/M

   2696    Melanie Staples                   Lakeland  FL         3825    36   F     227 35-39             1:12:19.3   1:18:39.5     23:15/M

   2697    Mackenzie Thompson                Palm Harbor  FL      4290     7   F      32  1- 9             1:12:20.4   1:17:24.3     23:15/M

   2698    Jennifer Stanley                  Riverview  FL        3822    37   F     228 35-39             1:12:21.3   1:18:38.4     23:16/M

   2699    Lowell Smith                      Tampa  FL            3777    44   M     100 40-44             1:12:21.7   1:17:27.8     23:16/M

   2700    Melissa Smith                     Tampa  FL            3779    44   F     167 40-44             1:12:33.6   1:17:39.9     23:20/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

   2701    Dawn Dailey                       Land O' Lakes  FL    2403    35   F     229 35-39             1:12:35.2   1:17:42.2     23:20/M

   2702    Ella Lawrence                     Tampa  FL            3057     9   F      33  1- 9             1:12:41.4   1:19:24.5     23:22/M

   2703    Meera Shevade                     Tampa  FL            3738    10   F      54 10-14             1:12:41.6   1:19:24.6     23:22/M

   2704    Justine Gonzalez                  Riverview  FL        4727    29   F     203 25-29             1:12:43.2   1:20:37.4     23:23/M

   2705    Matt Bumpus                       Lakeland  FL         2213    29   M      92 25-29             1:12:50.7   1:20:38.0     23:25/M

   2706    Andrea Davis                      Tampa  FL            2421    32   F     210 30-34             1:12:51.6   1:20:38.2     23:25/M

   2707    Shannon Bumpus                    Lakeland  FL         2214    28   F     204 25-29             1:12:53.7   1:20:38.6     23:26/M

   2708    Krissy Dyer                       New port richey  FL  4484    33   F     211 30-34             1:13:07.3   1:18:16.6     23:31/M

   2709    Erin Thompson                     Palm harbor  FL      4432    35   F     230 35-39             1:13:08.2   1:18:16.5     23:31/M

   2710    Joshua Thompson                   Palm Harbor  FL      4289     7   M      37  1- 9             1:13:08.2   1:18:16.0     23:31/M

   2711    Harshani Lawrence                 Tampa  FL            3058    40   F     168 40-44             1:14:07.5   1:20:51.5     23:50/M

   2712    Jessica Sullivan                  St Petersburg  FL    4429    38   F     231 35-39             1:14:18.7   1:20:28.6     23:53/M

   2713    Jaclyn Melton                     Tampa  FL            3263    35   F     232 35-39             1:14:19.1   1:20:30.5     23:54/M

   2714    Pamela Labadie                    Lutz  FL             4375    60   F      85 60-64             1:14:21.4   1:20:32.4     23:54/M

   2715    Lea Heyer                         Lithia  FL           5022    47   F     194 45-49             1:14:21.8   1:20:33.2     23:54/M

   2716    Jazmin Calzada                    Tampa  FL            2245    32   F     212 30-34             1:14:22.9   1:16:06.8     23:55/M

   2717    Brad Melton                       Tampa  FL            3261    31   M     116 30-34             1:14:23.3   1:20:29.7     23:55/M

   2718    Emily Gulley                      Lakeland  FL         2759    31   F     213 30-34             1:14:24.1   1:20:30.5     23:55/M

   2719    Shelby Husted                     Lakeland  FL         5023    28   F     205 25-29             1:14:24.1   1:20:30.3     23:55/M

   2720    Amy George                        Tampa  FL            2666    35   F     233 35-39             1:14:25.2   1:20:32.7     23:56/M

   2721    Mary Reeber                       Tamp at  FL          4662    39   F     234 35-39             1:14:25.7   1:20:32.9     23:56/M

   2722    Brandy Melton                     Tampa  FL            3262    31   F     214 30-34             1:14:26.0   1:20:32.7     23:56/M

   2723    Ruth Williams                     Gibsonton  FL        4067    65   F      33 65-69             1:14:39.3   1:17:32.4     24:00/M

   2724    Eileen Mcdonough                  zephyrhills  FL      3234    56   F     131 55-59             1:14:48.9   1:14:48.9     24:03/M

   2725    Daniel Mcdonough                  zephyrhills  FL      3233    55   M      83 55-59             1:14:49.0   1:14:49.0     24:03/M

   2726    Nicole Harper                     RIVERVIEW  FL        2790    39   F     235 35-39             1:14:49.0   1:22:47.1     24:03/M

   2727    Mary Ellen Fletcher               Riverview  FL        4489    54   F     146 50-54             1:14:52.8   1:19:53.8     24:04/M

   2728    Gary Himert                       Riverview  FL        4501    54   M     102 50-54             1:15:02.7   1:20:03.5     24:08/M

   2729    Pierre Mathurin                   Tampa  FL            4393    54   M     103 50-54             1:15:14.7   1:20:10.6     24:11/M

   2730    Peggy Rogers                      Tampa  FL            5110    56   F     132 55-59             1:15:18.7   1:20:10.7     24:13/M

   2731    Karen Fallon                      Tampa  FL            2557    51   F     147 50-54             1:15:20.7   1:15:51.6     24:13/M

   2732    Anthony Terentino                 Box Elder  SD        5016    39   M     120 35-39             1:15:36.6   1:20:49.8     24:19/M

   2733    Jennifer Terentino                Box Elder  SD        5017    34   F     215 30-34             1:15:37.1   1:20:52.3     24:19/M

   2734    John Hornbeck                     Port St. Lucie  FL   2868    20   M      54 20-24             1:15:42.3   1:18:57.7     24:20/M

   2735    Hayden Baker                      Lutz  FL             4312    22   M      55 20-24             1:15:43.3   1:18:58.4     24:21/M

   2736    Jake Baker                        Lutz  FL             2081    16   M      45 15-19             1:15:43.6   1:18:58.7     24:21/M

   2737    Mike Gellatly                     riverview  FL        2664    60   M      45 60-64             1:15:44.7   1:18:39.3     24:21/M

   2738    Donald Romano                     Gibsonton  FL        3627    67   M      29 65-69             1:15:44.9   1:18:37.7     24:21/M

   2739    Lauren Fernandez                  Tampa  FL            2569    28   F     206 25-29             1:15:45.8   1:15:57.8     24:21/M

   2740    Beatrice Olivier                  Tampa  FL            3400    33   F     216 30-34             1:15:46.4   1:15:59.6     24:22/M

   2741    Lg Reed                           Lutz  FL             3559    15   M      46 15-19             1:15:47.3   1:19:02.7     24:22/M

   2742    Frances Vasquez                   Miami  FL            3956    32   F     217 30-34             1:15:47.3   1:16:00.2     24:22/M

   2743    Kara Dickson                      Tampa  FL            5087    25   F     207 25-29             1:15:47.4   1:16:00.7     24:22/M

   2744    Andrea Chen                       Wesley Chapel  FL    2307    40   F     169 40-44             1:15:47.6   1:15:59.2     24:22/M

   2745    Karen Cain                        Tampa  FL            2239    56   F     133 55-59             1:15:50.2   1:16:00.9     24:23/M

   2746    Brenda Green                      Tampa  FL            2733    58   F     134 55-59             1:15:50.4   1:16:01.7     24:23/M

   2747    Colette Hornbeck                  Port St. Lucie  FL   2867    56   F     135 55-59             1:15:51.9   1:19:08.8     24:23/M

   2748    John Cloutier                     Tampa  FL            2338    79   M       8 75-99             1:15:52.7   1:19:08.2     24:24/M

   2749    Christine Reed                    Lutz  FL             3558    49   F     195 45-49             1:15:52.9   1:19:08.7     24:24/M

   2750    Debi Boni                         Tampa  FL            2157    64   F      86 60-64             1:16:42.4   1:18:28.7     24:40/M

   2751    Vanessa Nelson                    Tampa  FL            5105    46   F     196 45-49             1:17:18.5   1:19:45.8     24:51/M

   2752    Barbara Lynn                      Wesley Chapel  FL    3128    61   F      87 60-64             1:17:18.5   1:19:44.8     24:51/M

   2753    Aubrey Benjamin                   Riverview  FL        2114    34   F     218 30-34             1:17:19.4   1:19:45.2     24:52/M