Miles for Moffitt - 10K

10k

May 14, 2016


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing

                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

      1    Jon Mott                          Babson Park  FL       907    29   M       1 Top Fin             31:52.0     31:52.0      5:08/M

      2    James Osborne                     Lutz  FL              952    28   M       2 Top Fin             35:32.6     35:33.4      5:44/M

      3    Joshua Rayman                     Tampa  FL             956    47   M       3 Top Fin             35:40.5     35:40.5      5:45/M

      4    Larry Smart                       Tampa  FL             656    46   M       1 Top Fin             36:05.8     36:06.4      5:49/M

      5    Colton Heath                      Lutz  FL              411    17   M       1 15-19               36:12.0     36:12.6      5:50/M

      6    Stephen Brown                     Land O Lakes  FL      289    21   M       1 20-24               36:17.7     36:17.7      5:51/M

      7    Rick Brown                        Valrico  FL           288    39   M       1 35-39               39:18.4     39:18.4      6:20/M

      8    Jayson Bass                       Sebring  FL           201    40   M       2 Top Fin             39:36.2     39:37.1      6:23/M

      9    Sara Petrick                      Tampa  FL             120    29   F       1 Top Fin             39:58.7     39:58.7      6:27/M

     10    Mike Ferguson                     Tampa  FL             369    34   M       1 30-34               40:09.2     40:12.9      6:29/M

     11    Ryan Kaelin                       Trinity  FL           447    43   M       3 Top Fin             40:51.5     40:53.3      6:35/M

     12    Paul Lefebvre                     Wesley Chapel  FL     475    33   M       2 30-34               41:09.3     41:12.1      6:38/M

     13    John Shea                         Tampa  FL             651    50   M       1 Top Fin             41:14.8     41:20.5      6:39/M

     14    Brett Lawrie                      Tampa  FL             176    35   M       2 35-39               41:40.0     41:41.2      6:43/M

     15    Mike Gilmore                      Trinity  FL           921    50   M       2 Top Fin             42:14.2     42:16.5      6:49/M

     16    Michael Rosenblum                 Tampa  FL             619    51   M       3 Top Fin             42:18.8     42:23.7      6:49/M

     17    Steve Mandel                      Tampa  FL             492    50   M       1 50-54               43:13.7     43:16.4      6:58/M

     18    Robert Rhinesmith                 Valrico  FL           606    38   M       3 35-39               43:21.7     43:25.1      7:00/M

     19    Kevin Stone                       Tampa  FL             937    33   M       3 30-34               43:29.2     43:50.4      7:01/M

     20    Leon Hurtado                      Valrico  FL           203    28   M       1 25-29               43:50.7     44:05.7      7:04/M

     21    Michael Mann                      Lakeland  FL           92    37   M       4 35-39               43:51.8     43:52.8      7:04/M

     22    Leandra Osborne                   Luts  FL              566    27   F       2 Top Fin             44:10.4     44:11.6      7:07/M

     23    Jonathan Bush                     Tampa  FL             296    42   M       1 40-44               44:12.8     44:16.1      7:08/M

     24    Ryan Knight                       Temple Terrace  FL    765    37   M       5 35-39               44:13.4     44:22.8      7:08/M

     25    Denis Karaiskaj                   Wesley Chapel  FL     914    42   M       2 40-44               44:29.2     44:33.6      7:10/M

     26    Aaron Dickson                     Lithia  FL             43    38   M       6 35-39               44:31.2     44:39.1      7:11/M

     27    Martin Thorpe                     Tampa  FL             693    44   M       3 40-44               44:32.3     44:39.9      7:11/M

     28    Warren Lee                        Lutz  FL              474    55   M       1 55-59               45:21.8     45:23.9      7:19/M

     29    Scott Gibson                      Lutz  FL              388    48   M       1 45-49               45:26.2     45:34.0      7:20/M

     30    Paul Crawford                     Tampa  FL              38    33   M       4 30-34               45:26.8     45:30.3      7:20/M

     31    Evan Kotranza                     lutz  FL              463    25   M       2 25-29               45:32.9     45:41.4      7:21/M

     32    Will Stuart                       Indian Rocks Beach    673    35   M       7 35-39               45:33.5     45:33.5      7:21/M

     33    James White                       Tampa  FL             735    48   M       2 45-49               45:42.5     45:46.0      7:22/M

     34    Nic Santacruz                     Wesley Chapel  FL     135    26   M       3 25-29               45:49.0     45:52.9      7:23/M

     35    Brian Mcmanus                     Saint Petersburg  F   511    48   M       3 45-49               46:15.4     46:22.5      7:28/M

     36    Ruben Perez                       Lutz  FL              162    59   M       2 55-59               46:25.5     46:27.7      7:29/M

     37    Jeff Bogner                       Tampa  FL             277    31   M       5 30-34               46:28.8     46:33.2      7:30/M

     38    Vincent Cafferty                  Wesley Chapel  FL     939    66   M       1 Top Fin             46:30.8     46:37.0      7:30/M

     39    Derek Magnuson                    Tampa  FL             893    45   M       4 45-49               46:44.6     46:51.7      7:32/M

     40    Todd Rider                        Cromwell  CT          609    44   M       4 40-44               46:51.0     46:54.2      7:33/M

     41    Nate Wallace                      Tampa, FL  FL         161    36   M       8 35-39               46:59.2     47:19.2      7:35/M

     42    Joshua Gohman                     Tarpon Springs  FL     54    38   M       9 35-39               47:01.5     47:08.6      7:35/M

     43    Dennis Earley                     Tampa  FL             931    39   M      10 35-39               47:09.3     47:17.3      7:36/M

     44    Melissa Koliha                    Tampa  FL              83    36   F       3 Top Fin             47:11.3     47:17.0      7:37/M

     45    Morgan Keppel                     land o lakes  FL       79    24   F       1 20-24               47:21.5     47:26.3      7:38/M

     46    Greg Toselli                      land o lakes  FL      798    55   M       3 55-59               47:24.7     47:29.6      7:39/M

     47    John Jerome                       Tampa  FL             437    67   M       2 Top Fin             47:44.4     47:51.0      7:42/M

     48    Que Lambert                       Tampa  FL             469    50   F       1 Top Fin             47:44.5     47:47.8      7:42/M

     49    Jared Franklin                    Tampa  FL             950    33   M       6 30-34               47:53.0     47:56.1      7:43/M

     50    Ellen Gerth                       Lutz  FL              387    54   F       2 Top Fin             47:55.0     47:57.4      7:44/M

     51    Aaron Kotranza                    Gainesville  FL       462    33   M       7 30-34               48:04.9     48:13.7      7:45/M

     52    Sean Powell                       Tampa  FL             595    41   M       5 40-44               48:07.1     48:19.5      7:46/M

     53    Robert Heinz                      Land O'Lakes  FL       64    48   M       5 45-49               48:17.6     48:21.3      7:47/M

     54    Sherry Labree                     Punta Gorda  FL       156    39   F       1 35-39               48:20.5     48:25.0      7:48/M

     55    Shannon Colavecchio               Tallahassee  FL       318    38   F       1 Top Fin             48:22.3     48:36.2      7:48/M

     56    Gregg Obarski                     VALRICO  FL           558    38   M      11 35-39               48:33.7     48:39.9      7:50/M

     57    Ian Baird                         New York  NY          925    38   M      12 35-39               48:43.8     48:47.6      7:51/M

     58    Michael Weisgerber                TAMPA  FL             730    24   M       2 20-24               48:48.0     48:52.4      7:52/M

     59    Astrid Gilbert                    North Port  FL         52    33   F       1 30-34               48:49.1     48:53.3      7:52/M

     60    Connor Vanderwest                 Tampa  FL             899    15   M       2 15-19               48:56.2     49:06.6      7:54/M

     61    Jeremy Neidig                     Dunedin  FL           192    33   M       8 30-34               48:57.1     49:06.9      7:54/M

     62    Rafael Dipiazza                   brandon  FL           351    43   M       6 40-44               49:02.1     49:20.7      7:55/M

     63    Larry Jamieson                    Sarasota  FL          434    67   M       3 Top Fin             49:04.3     49:11.0      7:55/M

     64    George Root                       LUTZ  FL              618    36   M      13 35-39               49:08.7     49:15.3      7:55/M

     65    Anna Mcintosh                     Odessa  FL             99    26   F       1 25-29               49:35.8     49:50.1      8:00/M

     66    Maija Reblin                      tampa  FL             127    34   F       2 30-34               49:37.3     49:43.4      8:00/M

     67    Clarence Daniel                   Tampa  FL              39    54   M       2 50-54               49:38.5     49:46.5      8:00/M

     68    Spencer Mathis                    Plant City  FL         96    21   M       3 20-24               49:49.9     49:52.9      8:02/M

     69    Adam Becker                       Tampa  FL              17    50   M       3 50-54               49:50.7     49:52.8      8:02/M

     70    Samantha Hearne                   Tamoa  FL             803    26   F       2 25-29               49:51.8     50:01.6      8:02/M

     71    Kevin Cunningham                  RIVERVIEW  FL         331    53   M       1 Top Fin             49:52.8     49:55.1      8:03/M

     72    Christine Anderson                Tampa  FL             255    39   F       3 35-39               49:55.6     49:58.6      8:03/M

     73    Lana Tieszen                      Valrico  FL           830    54   F       3 Top Fin             50:05.2     50:17.6      8:05/M

     74    David Rubio                       Tampa  FL             621    25   M       4 25-29               50:06.9     50:38.1      8:05/M

     75    Jorge Beltran                     Largo  FL              19    59   M       4 55-59               50:11.4     50:38.1      8:06/M

     76    Erik Boehm                        Riverview  FL         276    55   M       5 55-59               50:11.9     50:19.2      8:06/M

     77    Lixin Wan                         Tampa  FL             718    39   M      14 35-39               50:13.1     50:37.0      8:06/M

     78    Taiga Nishihori                   Tampa  FL             554    41   M       7 40-44               50:17.5     50:34.2      8:07/M

     79    Christine Sam                     Tampa  FL             629    29   F       3 25-29               50:20.7     50:32.3      8:07/M

     80    Luis Llano                        Tampa  FL             901    55   M       2 Top Fin             50:21.5     50:33.0      8:07/M

     81    Rachel Bozich                     Saint Petersburg  F    23    24   F       2 20-24               50:24.3     50:28.1      8:08/M

     82    David Higuera                     Tampa  FL             805    30   M       9 30-34               50:29.2     50:37.4      8:09/M

     83    Dennis Radtke                     Tampa  FL             599    52   M       5 50-54               50:30.6     50:38.2      8:09/M

     84    Dj Swartz                         Wesley Chapel  FL     679    17   M       3 15-19               50:31.7     55:35.7      8:09/M

     85    George Trujillo                   Tampa  FL             165    57   M       7 55-59               50:36.3     51:07.4      8:10/M

     86    Randall Lott                      Tampa  FL              90    53   M       6 50-54               50:38.9     50:49.8      8:10/M

     87    Joey Terrano                      chicago  IL           143    26   M       5 25-29               50:44.5     50:56.1      8:11/M

     88    Kevin Nordlund                    Tampa  FL             555    55   M       8 55-59               50:45.1     50:51.8      8:11/M

     89    Crystal Harris                    Lithia  FL            887    32   F       3 30-34               50:46.7     50:59.7      8:11/M

     90    Miguel Monche                     Clearwater  FL        105    31   M      10 30-34               50:52.7     50:55.9      8:12/M

     91    Lindsey O'Brennan                 Tampa  FL             560    33   F       4 30-34               50:55.0     51:04.2      8:13/M

     92    Hunter Vanderwest                 Tampa  FL             900    15   M       4 15-19               50:56.3     51:06.8      8:13/M

     93    Vann Russ                         Tampa  FL             946    30   M      11 30-34               51:00.4     51:36.5      8:14/M

     94    Bryant Townley                    Brandon  FL           701    46   M       6 45-49               51:04.8     51:14.4      8:14/M

     95    Michael Walden                    Tampa  FL             715    55   M       9 55-59               51:05.8     51:11.0      8:14/M

     96    Tricia Tindall                    Tampa  FL             873    30   F       5 30-34               51:07.9     51:12.5      8:15/M

     97    Maria Sebti Belhassan             Tampa  FL             646    33   F       2 Top Fin             51:14.6     51:24.9      8:16/M

     98    Dana Orlando                      Trinity  FL           115    25   F       4 25-29               51:27.3     51:37.7      8:18/M

     99    Jeremy Menard                     Apollo Beach  FL      102    39   M      15 35-39               51:28.0     51:37.7      8:18/M

    100    Julie Campo                       TAMPA  FL             299    53   F       1 Top Fin             51:31.7     51:42.1      8:19/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    101    Mary Osbach                       Tampa  FL             116    29   F       5 25-29               51:34.2     51:48.6      8:19/M

    102    Hope Hoffman                      Tampa  FL             420    35   F       4 35-39               51:38.6     51:50.0      8:20/M

    103    David Basanta                     Tampa  FL             269    42   M       8 40-44               51:47.9     52:27.7      8:21/M

    104    Scott Gilbert                     Tampa  FL             390    42   M       9 40-44               51:53.4     52:06.4      8:22/M

    105    Colin Donato                      Tampa  FL             352    28   M       6 25-29               51:59.7     52:13.0      8:23/M

    106    Melissa Wolffe                    Tampa  FL             743    31   F       7 30-34               52:09.0     52:21.3      8:25/M

    107    Dustin Wallace                    St Petersburg  FL     852    25   M       7 25-29               52:09.8     52:24.8      8:25/M

    108    Emily Barnes                      Lutz  FL              266    33   F       8 30-34               52:10.5     52:35.4      8:25/M

    109    Jan Poleszczuk                    Tampa  FL             793    29   M       8 25-29               52:13.1     52:26.3      8:25/M

    110    Erik Santiago                     Wesley Chapel  FL     632    46   M       7 45-49               52:14.9     52:37.4      8:25/M

    111    Petra Justice                     Land o Lakes  FL      764    33   F       9 30-34               52:23.5     52:28.9      8:27/M

    112    Michael Fontana                   Valrico  FL           372    47   M       8 45-49               52:25.7     52:49.4      8:27/M

    113    Lee Ankrum                        Tampa  FL             256    61   F       2 Top Fin             52:28.4     52:39.2      8:28/M

    114    Michael Wilsey                    Tampa  FL             741    46   M       9 45-49               52:40.2     52:45.6      8:30/M

    115    Rebecca Hesterberg                Tampa  FL             417    25   F       6 25-29               52:43.1     52:55.0      8:30/M

    116    Kristi Owens                      Palm Bay  FL          117    38   F       5 35-39               52:45.9     52:58.5      8:30/M

    117    Duane Carney                      Valrico  FL           304    51   M       7 50-54               52:54.3     53:08.6      8:32/M

    118    Brigid Merenda                    Tampa  FL             103    40   F       1 40-44               52:57.5     53:20.2      8:32/M

    119    Ruben Watson                      Valrico  FL           175    55   M      10 55-59               53:06.1     53:20.3      8:34/M

    120    Bryce Romershausen                Tampa  FL             616    28   M       9 25-29               53:08.5     53:30.0      8:34/M

    121    Elizabeth Demarse                 tampa  FL             347    41   F       2 40-44               53:16.9     53:26.6      8:35/M

    122    Michael Rolnicki                  Tampa  FL             130    32   M      12 30-34               53:21.6     53:21.6      8:36/M

    123    Tonya Borock                      Odessa  FL            171    47   F       1 45-49               53:22.1     53:34.6      8:36/M

    124    Steven Rodgers                    Lakeland  FL          827    53   M       8 50-54               53:26.8     53:42.5      8:37/M

    125    John Mchale                       Winter Springs  FL    509    51   M       9 50-54               53:32.5     53:54.7      8:38/M

    126    Satish Ramineni                   Land O Lakes  FL      125    37   M      16 35-39               53:38.2     54:08.1      8:39/M

    127    Kent Gordon                       St Pete Beach  FL     394    58   M      11 55-59               53:44.3     53:49.3      8:40/M

    128    Debby Johnston                    Lithia  FL            440    44   F       3 40-44               53:45.5     53:57.0      8:40/M

    129    Natalie DiFranco                  Lake Worth  FL        195    47   F       2 45-49               53:47.9     54:09.9      8:40/M

    130    Ashok Upadhyaya                   Tampa  FL             948    46   M      10 45-49               53:52.7     54:08.8      8:41/M

    131    Pippin Gilbert                    Tampa  FL             389    38   F       6 35-39               54:00.3     54:13.2      8:43/M

    132    Carlos Arguello                   Tampa  FL             259    50   M      10 50-54               54:04.0     54:16.6      8:43/M

    133    Janet Casto                       Hernando Beach  FL    311    55   F       3 Top Fin             54:08.5     54:19.1      8:44/M

    134    Ken Martin                        Valrico  FL            94    47   M      11 45-49               54:09.4     54:21.6      8:44/M

    135    Eric Davidson                     Lutz  FL               40    50   M      11 50-54               54:15.0     54:35.5      8:45/M

    136    Jenna Easton                      Wesley Chapel  FL     838    34   F      10 30-34               54:18.6     54:50.6      8:45/M

    137    Charlie Haueter                   Land O Lakes  FL      410    38   M      17 35-39               54:22.1     55:16.2      8:46/M

    138    Roxanne Hutchinson                Lithia  FL            841    53   F       3 Top Fin             54:30.8     54:40.7      8:47/M

    139    Ellie Wilbur                      Tampa  FL             737    23   F       3 20-24               54:33.5     55:31.7      8:48/M

    140    Jack Watters                      Tampa  FL             729    29   M      10 25-29               54:34.5     55:49.6      8:48/M

    141    Araxie McDowell                   Tampa  FL             927    43   F       4 40-44               54:38.4     54:54.0      8:49/M

    142    Jonathan Morgan                   Tampa  FL             537    34   M      13 30-34               54:43.2     55:03.9      8:50/M

    143    Vivian Canaday                    Lutz  FL              945    51   F       1 50-54               54:45.4     54:59.3      8:50/M

    144    Christopher Caruso                Tampa  FL             309    32   M      14 30-34               54:45.8     54:52.8      8:50/M

    145    Izzie Brown                       Land O' Lakes  FL     286    16   F       1 15-19               54:49.8     55:37.4      8:50/M

    146    Jeff Peterman                     Tampa  FL             583    59   M      12 55-59               54:56.8     55:02.2      8:52/M

    147    Meg Roberts                       Tampa  FL             612    30   F      11 30-34               55:00.3     55:06.0      8:52/M

    148    Linda Dunleavy                    ormond beach  FL      762    51   F       2 50-54               55:02.1     55:16.9      8:53/M

    149    Michelle Nguyen                   Land O Lakes  FL      193    45   F       3 45-49               55:03.2     55:27.0      8:53/M

    150    Sarah Hess                        Seminole  FL          189    34   F      12 30-34               55:04.0     55:21.4      8:53/M

    151    Gerard Morda                      Temple Terrace  FL    536    66   M       1 65-69               55:09.7     55:21.5      8:54/M

    152    Sai Kossireddy                    Tampa  FL             461    39   M      18 35-39               55:12.8     55:39.9      8:54/M

    153    Michael Searls                    Mallory Circle  FL    182    59   M      13 55-59               55:13.9     55:33.3      8:54/M

    154    Carly Skonicki                    St. Petersburg  FL    655    26   F       7 25-29               55:15.4     55:31.4      8:55/M

    155    Thomas Munkittrick                Saint Petersburg  F   107    35   M      19 35-39               55:15.4     55:35.4      8:55/M

    156    Brittany Burt                     St. Petersburg  FL    295    26   M      11 25-29               55:15.7     55:31.4      8:55/M

    157    Kristin Fargher                   Thonotosassa  FL      364    44   F       5 40-44               55:16.6     55:37.1      8:55/M

    158    Andy Munoz                        Tampa  FL             543    39   M      20 35-39               55:19.2     55:36.0      8:55/M

    159    Steve Gavalas                     Tampa  FL             384    61   M       1 60-64               55:20.5     55:43.7      8:55/M

    160    Lauren Zerby                      Riverview  FL         750    16   F       2 15-19               55:22.2     55:44.3      8:56/M

    161    Colleen Schiro                    Apollo Beach  FL      637    31   F      13 30-34               55:24.8     56:25.1      8:56/M

    162    Dan Reyes                         Tampa  FL             605    66   M       2 65-69               55:25.1     55:28.2      8:56/M

    163    Daniel McCormick                  Tampa  FL             884    28   M      12 25-29               55:25.1     56:18.0      8:56/M

    164    Kirstin Vlietstra                 Tampa  FL             711    36   F       7 35-39               55:30.6     55:39.0      8:57/M

    165    Kenny Byrd                        Tampa  FL             297    63   M       3 Top Fin             55:32.2     55:49.4      8:57/M

    166    Daniel Powell                     Riverview  FL         594    33   M      15 30-34               55:32.4     55:44.1      8:57/M

    167    Jason Fields                      Tampa  FL             924    46   M      12 45-49               55:32.5     56:32.1      8:57/M

    168    Mayumi Pierce                     Jacksonville  FL      122    52   F       3 50-54               55:32.9     55:50.3      8:57/M

    169    Susan Leuthold                    Odessa  FL             87    43   F       6 40-44               55:32.9     55:42.3      8:57/M

    170    Christina Macnamara               Land O Lakes  FL      490    47   F       4 45-49               55:33.4     55:51.6      8:58/M

    171    Paul Kaman                        Riverview  FL          77    40   M      10 40-44               55:33.4     55:52.4      8:58/M

    172    Terry Gruchow                     Oldsmar  FL            57    60   M       3 60-64               55:34.9     56:48.5      8:58/M

    173    Courtney Schaal                   Tampa  FL             635    30   F      14 30-34               55:37.2     55:47.0      8:58/M

    174    B Wayne Walker                    Tampa  FL             149    49   M      13 45-49               55:41.9     55:51.2      8:59/M

    175    Peter Mayo                        Tampa  FL             767    39   M      21 35-39               55:43.9     56:04.5      8:59/M

    176    Susan Avon                        Trinity  FL            10    37   F       8 35-39               55:44.9     55:44.9      8:59/M

    177    Bryant Brantley                   BRANDON  FL            25    38   M      22 35-39               55:49.3     55:58.7      9:00/M

    178    Anthony Olvey                     Tampa  FL             114    51   M      12 50-54               55:54.7     56:10.5      9:01/M

    179    Byron Mccants                     tampa  FL             507    32   M      16 30-34               55:57.9     59:16.7      9:01/M

    180    Victoria Morse                    Lutz  FL              776    45   F       5 45-49               55:59.3     56:16.2      9:02/M

    181    Julieteresa Reed                  tampa  FL             603    41   F       7 40-44               56:01.9     56:49.1      9:02/M

    182    Kristen Marquino                  Tampa  FL             498    27   F       8 25-29               56:02.7     56:16.6      9:02/M

    183    Amy Buck                          Tampa  FL             922    35   F       9 35-39               56:05.6     56:26.3      9:03/M

    184    Bridget Schreiber                 Land O Lakes  FL      641    30   F      15 30-34               56:07.5     56:26.3      9:03/M

    185    Chris Dail                        Tampa  FL             332    37   M      23 35-39               56:11.3     56:13.0      9:04/M

    186    Roseanne Mcintosh                 Tampa  FL             100    29   F       9 25-29               56:16.8     56:20.4      9:05/M

    187    Laurie Sullivan                   Lutz  FL              797    52   F       4 50-54               56:16.9     57:01.1      9:05/M

    188    Daniel Dollar                     Saint Petersburg  F    44    35   M      24 35-39               56:21.7     56:32.0      9:05/M

    189    Stephen Stone                     Tallahassee  FL       872    30   M      17 30-34               56:25.6     56:47.2      9:06/M

    190    Hyran Davis                       Dover  FL             781    35   M      25 35-39               56:25.9     56:41.2      9:06/M

    191    Amanda Moseley                    Seffner  FL           810    25   F      10 25-29               56:26.1     56:41.0      9:06/M

    192    Joe Deluca                        Tierra Verde  FL      345    57   M      14 55-59               56:34.0     56:46.8      9:07/M

    193    Erin Stutz                        Orlando  FL           674    28   F      11 25-29               56:37.5     57:12.3      9:08/M

    194    Jamaal Patterson                  Randallsotwn  MD      824    32   M      18 30-34               56:38.0     56:59.6      9:08/M

    195    Jameson Salzano                   Tampa  FL             917    17   M       5 15-19               56:38.9     57:11.2      9:08/M

    196    Sandy Jones                       tampa  FL             444    47   F       6 45-49               56:46.0     57:19.3      9:09/M

    197    David Hughes                      Tampa  FL             427    37   M      26 35-39               56:49.0     57:06.5      9:10/M

    198    Leigh Hughes                      Tampa  FL             428    36   F      10 35-39               56:49.0     57:06.6      9:10/M

    199    Armando Suarez                    Lutz  FL              915    49   M      14 45-49               56:50.2     57:09.3      9:10/M

    200    Christina Pereyra                 Tampa  FL             119    47   F       7 45-49               56:51.0     56:58.8      9:10/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    201    Neil Mazkour                      Parrish  FL           179    56   M      15 55-59               56:54.7     57:13.3      9:11/M

    202    Erika Lorenz                      Tampa  FL              88    30   F      16 30-34               56:59.1     57:20.2      9:11/M

    203    John Lorenz                       Tampa  FL              89    31   M      19 30-34               56:59.2     57:20.3      9:11/M

    204    Kurt Gleeson                      Indian Shores  FL     392    57   M      16 55-59               57:04.4     57:18.9      9:12/M

    205    Madeline Sikes                    Tampa  FL             652    24   F       4 20-24               57:06.0     57:20.3      9:13/M

    206    Rick Young                        Tampa  FL             747    49   M      15 45-49               57:07.4     57:23.2      9:13/M

    207    Daniel Perez                      Tampa  FL             898    38   M      27 35-39               57:19.9     58:15.9      9:15/M

    208    Riley Mckamey                     Tallahassee  FL       771    13   M       1 10-14               57:21.9     57:35.7      9:15/M

    209    Jeffrey Moyer                     Tampa  FL             539    50   M      13 50-54               57:22.1     57:26.1      9:15/M

    210    Avery Miller                      York  NE              932    20   M       4 20-24               57:22.6     57:45.4      9:15/M

    211    Jacob Peretti                     Land O Lakes  FL      581     9   M       1  1- 9               57:24.4     57:47.8      9:15/M

    212    Jacek Pawelec                     New Port Richey  FL   575    47   M      16 45-49               57:24.8     57:43.1      9:15/M

    213    Otto Schloeter                    Tampa  FL             638    39   M      28 35-39               57:24.8     57:28.9      9:15/M

    214    Anna Denbow                       Elkridge  MD          348    39   F      11 35-39               57:25.6     57:27.1      9:16/M

    215    Michelle Leclaire                 Tampa  FL              85    40   F       8 40-44               57:26.6     57:37.3      9:16/M

    216    Wendy Bailey                      Riverview  FL         857    38   F      12 35-39               57:27.0     57:40.8      9:16/M

    217    Mike Sherard                      Tampa  FL             935    59   M      17 55-59               57:28.4     57:51.3      9:16/M

    218    Kristin Lock                      Tallahassee  FL       483    33   F      17 30-34               57:30.7     59:01.4      9:16/M

    219    Chris Towner                      tampa  FL             699    41   M      11 40-44               57:31.1     57:48.3      9:17/M

    220    Jeremy Weart                      Brandon  FL           854    46   M      17 45-49               57:31.4     57:48.9      9:17/M

    221    Jeff Russell                      Tampa  FL             132    43   M      12 40-44               57:43.2     58:06.8      9:19/M

    222    Bill Starcevic                    Tampa  FL             849    39   M      29 35-39               57:44.8     58:00.1      9:19/M

    223    Deborah Frantz                    Tampa  FL             374    41   F       9 40-44               57:54.8     58:25.1      9:20/M

    224    Cameron Kroeger                   Clearwater  FL        862    17   M       6 15-19               57:55.1     58:56.3      9:20/M

    225    David Monforton                   Brandon  FL           106    48   M      18 45-49               57:58.4     58:28.6      9:21/M

    226    Amanda Stevens                    Tampa  FL             669    40   F      10 40-44               58:04.9     58:13.8      9:22/M

    227    Kevin Webb                        Temple Terrace  FL    902    49   M      19 45-49               58:05.3     58:35.8      9:22/M

    228    Robert Sams                       Brandon  FL           630    54   M      14 50-54               58:07.6     58:14.1      9:22/M

    229    Jennifer Blaisdell                Tampa  FL              21    32   F      18 30-34               58:08.3     58:17.8      9:23/M

    230    Cindy Toward                      Lakeland  FL          697    60   F       1 Top Fin             58:09.0     58:40.8      9:23/M

    231    Anita Patel                       Tampa  FL             573    36   F      13 35-39               58:10.1     58:25.6      9:23/M

    232    Conor Lynch                       Tampa  FL             489    40   M      13 40-44               58:10.4     58:32.8      9:23/M

    233    Andreas Saltos                    Tampa  FL             628    29   M      13 25-29               58:10.9     58:22.6      9:23/M

    234    William Whiting                   Tampa  FL             185    45   M      20 45-49               58:15.1     58:31.4      9:24/M

    235    Brent Voyles                      Valrico  FL           713    52   M      15 50-54               58:17.8     58:36.8      9:24/M

    236    Daryl Holland                     Tampa  FL             909    48   M      21 45-49               58:18.2     58:24.8      9:24/M

    237    Karen Laret                       Odessa  FL            864    55   F       1 55-59               58:18.8     58:32.5      9:24/M

    238    Marcy Holland                     Tampa  FL             908    41   F      11 40-44               58:24.2     58:30.6      9:25/M

    239    Tonya Windham                     Tallahassee  FL       876    40   F      12 40-44               58:28.3     59:59.7      9:26/M

    240    Dan Vnuk                          Palm Harbor  FL       874    43   M      14 40-44               58:30.5     58:50.4      9:26/M

    241    Ron Schinder                      Tampa  FL             636    41   M      15 40-44               58:32.8     58:57.7      9:26/M

    242    Deanna Hutchins                   Valrico  FL           807    48   F       8 45-49               58:35.3     58:50.3      9:27/M

    243    Rima Sanka                        pinellas park  FL     134    40   F      13 40-44               58:35.9     59:01.7      9:27/M

    244    Peter Campo                       TAMPA  FL             300    53   M      16 50-54               58:36.4     58:47.5      9:27/M

    245    Travis Goulet                     PUNTA GORDA  FL       395    39   M      30 35-39               58:38.1     59:15.8      9:27/M

    246    Jonathan Narvaez                  Tarpon Springs  FL    108    30   M      20 30-34               58:38.9     59:00.6      9:27/M

    247    Poonam Makati                     Tampa  FL              91    36   F      14 35-39               58:48.3     59:14.3      9:29/M

    248    Shira Nelson                      Lutz  FL              553    35   F      15 35-39               58:50.0     59:15.7      9:29/M

    249    Melissa Duffy                     Seminole  FL          860    26   F      12 25-29               58:50.6     59:33.9      9:29/M

    250    Nicole Cardoso                    Tampa  FL              29    22   F       5 20-24               58:52.2     59:16.6      9:30/M

    251    Debbi Pike                        Valrico  FL           930    44   F      14 40-44               58:52.3     59:00.8      9:30/M

    252    Jill Bucholtz                     Tampa  FL             187    54   F       5 50-54               58:52.7     59:22.0      9:30/M

    253    Arian Powell                      Tampa  FL             593    46   M      22 45-49               58:53.6     59:09.6      9:30/M

    254    Mandy Raschke                     Valrico  FL           601    32   F      19 30-34               58:57.1     59:47.2      9:30/M

    255    Suzy Jackson                      Tampa  FL             155    49   F       9 45-49               58:58.3     59:04.3      9:31/M

    256    Tanya Feliciano                   Tampa  FL             366    39   F      16 35-39               58:59.6     59:27.1      9:31/M

    257    Karen Wartenberg                  Tampa  FL             720    44   F      15 40-44               59:02.7     59:25.8      9:31/M

    258    Allison Paglieri                  Tampa  FL             867    42   F      16 40-44               59:05.1     59:13.3      9:32/M

    259    Patrick Opinion                   Riverview  FL         564    31   M      21 30-34               59:05.7     59:12.8      9:32/M

    260    Wendy Sternberg                   Lake Worth  FL        163    42   F      17 40-44               59:05.8     59:27.9      9:32/M

    261    Kevan Riese                       Wesley Chapel  FL     813    45   M      23 45-49               59:08.1     59:20.7      9:32/M

    262    Graig Paglieri                    Tampa  FL             868    42   M      16 40-44               59:08.8     59:17.4      9:32/M

    263    Tito Gonzalez                     Wesley Chapel  FL     890    36   M      31 35-39               59:09.0     59:44.1      9:32/M

    264    Jamal Knibbs                      St. Petersburg  FL     82    29   M      14 25-29               59:09.6     59:21.5      9:32/M

    265    Erin Jordan                       Tampa  FL             913    39   F      17 35-39               59:12.7     59:33.3      9:33/M

    266    Treena Becker                     Tampa  FL              18    44   F      18 40-44               59:13.8     59:30.3      9:33/M

    267    Nahomi Kenny                      Dover  FL              78    39   F      18 35-39               59:19.1     59:54.4      9:34/M

    268    Jose Mendez                       Apollo Beach  FL      518    60   M       4 60-64               59:19.7   1:00:18.7      9:34/M

    269    Andrea Taylor                     Tampa  FL             685    33   F      20 30-34               59:21.4   1:00:00.5      9:34/M

    270    Lauren Bell                       Land O Lakes  FL      835    29   F      13 25-29               59:22.3     59:47.8      9:35/M

    271    Adam Taylor                       Tampa  FL             774    34   M      22 30-34               59:22.4   1:00:01.4      9:35/M

    272    Jim Kress                         Port Charlotte  FL    191    54   M      17 50-54               59:23.6     59:45.5      9:35/M

    273    Shari Noe                         Tampa  FL             933    54   F       6 50-54               59:25.5     59:44.6      9:35/M

    274    Heiko Enderling                   Tampa  FL             361    38   M      32 35-39               59:37.3   1:00:05.8      9:37/M

    275    Rachel Walker                     Tampa  FL             717    27   F      14 25-29               59:37.4   1:00:05.9      9:37/M

    276    Renee Chang                       Tampa  FL              32    35   F      19 35-39               59:38.0   1:00:04.4      9:37/M

    277    Kim Christine                     Tampa  FL              33    46   F      10 45-49               59:38.1   1:00:04.5      9:37/M

    278    Jordan Howell                     Wesley Chapel  FL     424    31   F      21 30-34               59:39.5   1:00:02.0      9:37/M

    279    Ashley Tardiff                    Tampa  FL             683    30   F      22 30-34               59:44.7   1:00:59.5      9:38/M

    280    Dana Pucin                        Cape Coral  FL        180    36   F      20 35-39               59:52.2   1:00:10.0      9:39/M

    281    Karen Wildermuth                  Palm Harbor  FL       188    49   F      11 45-49               59:55.5   1:00:12.8      9:40/M

    282    Sarita Patel                      Tampa  FL             202    37   F      21 35-39             1:00:03.2   1:00:40.5      9:41/M

    283    Marianne Mekelburg                tampa  FL             514    46   F      12 45-49             1:00:03.5   1:00:37.4      9:41/M

    284    Amy Canavan                       Palm Harbor  FL       301    40   F      19 40-44             1:00:11.0   1:00:24.2      9:42/M

    285    Ron Toward                        Lakeland  FL          698    62   M       5 60-64             1:00:12.4   1:00:44.9      9:43/M

    286    Sreejesh Nair                     Tampa  FL             896    34   M      23 30-34             1:00:13.3   1:00:36.5      9:43/M

    287    Nicole Fanarjian                  Tampa  FL              50    47   F      13 45-49             1:00:14.0   1:00:39.8      9:43/M

    288    Carmen Santiago                   Lakeland  FL          631    49   F      14 45-49             1:00:20.1   1:00:51.8      9:44/M

    289    Michael Smith                     Tampa  FL             658    37   M      33 35-39             1:00:32.5   1:00:56.3      9:46/M

    290    Kira Zwygart                      TAMPA  FL             752    45   F      15 45-49             1:00:32.6   1:01:06.4      9:46/M

    291    Crystal Smith                     Tampa  FL             657    40   F      20 40-44             1:00:32.7   1:00:56.1      9:46/M

    292    Amy Mathis                        Plant City  FL         95    40   F      21 40-44             1:00:35.6   1:01:30.6      9:46/M

    293    Annabel Matos                     Tampa  FL             504    47   F      16 45-49             1:00:35.8   1:01:30.7      9:46/M

    294    Ron Vatalaro                      Ruskin  FL            709    32   M      24 30-34             1:00:37.9   1:01:33.8      9:47/M

    295    Cory Amend                        Oldsmar  FL           253    23   F       6 20-24             1:00:39.3   1:00:46.0      9:47/M

    296    Alain Watson                      Lithia  FL            723    52   M      18 50-54             1:00:40.3   1:00:54.4      9:47/M

    297    Melissa Parker                    Tampa  FL             792    30   F      23 30-34             1:00:44.6   1:01:04.0      9:48/M

    298    Gary Lefebvre                     Wesley Chapel  FL     934    56   M      18 55-59             1:00:49.8   1:01:22.6      9:49/M

    299    William Burke                     Tampa  FL             800    31   M      25 30-34             1:00:51.5   1:01:30.8      9:49/M

    300    Lisa Brown                        Land O Lakes  FL      287    53   F       7 50-54             1:00:53.8   1:01:13.6      9:49/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    301    Heather Duncan                    St Petersburg  FL     761    35   F      22 35-39             1:00:55.7   1:01:29.8      9:50/M

    302    Muffie Sarginger                  Lutz  FL              634    60   F       2 Top Fin           1:00:56.8   1:01:37.9      9:50/M

    303    Teresa Wortman                    Temple Terrace  FL    170    52   F       8 50-54             1:00:58.3   1:01:35.1      9:50/M

    304    Kevin McDonald                    Zephyrhills  FL       845    38   M      34 35-39             1:01:01.5   1:01:22.2      9:50/M

    305    Nicolena Creese                   LandOLakes  FL        757    30   F      24 30-34             1:01:04.9   1:01:23.6      9:51/M

    306    Lindsey Burke                     Sanford  FL           293    28   F      15 25-29             1:01:07.6   1:01:47.6      9:51/M

    307    Lirian Minaya                     Tampa  FL             104    50   F       9 50-54             1:01:07.9   1:01:48.4      9:51/M

    308    Aurea Sanchez                     Tampa  FL             796    54   F      10 50-54             1:01:08.3   1:01:41.9      9:52/M

    309    Gerardo Ortiz                     Tampa  FL             791    56   M      19 55-59             1:01:08.3   1:01:41.4      9:52/M

    310    Corissa Quednow                   St Petersburg  FL     596    23   F       7 20-24             1:01:15.4   1:02:29.9      9:53/M

    311    Mary Migliorini                   Lakeland  FL          528    66   F       3 Top Fin           1:01:16.2   1:01:47.7      9:53/M

    312    Jennifer Menard                   Apollo Beach  FL      516    41   F      22 40-44             1:01:17.4   1:01:55.8      9:53/M

    313    Kristi Frye                       Wesley Chapel  FL     376    46   F      17 45-49             1:01:18.2   1:01:45.9      9:53/M

    314    Julie Seward                      Tampa  FL             648    45   F      18 45-49             1:01:19.5   1:01:31.9      9:53/M

    315    Lana Austin                       Tampa  FL             833    55   F       2 55-59             1:01:20.1   1:02:23.9      9:54/M

    316    Raymond Benfante                  Tampa  FL             271    54   M      19 50-54             1:01:20.2   1:01:53.8      9:54/M

    317    Katie Pequeno                     Riverview  FL         579    32   F      25 30-34             1:01:24.4   1:01:54.0      9:54/M

    318    Elizabeth Schmidt                 Seminole  FL          639    55   F       3 55-59             1:01:27.7   1:01:44.7      9:55/M

    319    Maria Diaz                        Tampa  FL             920    41   F      23 40-44             1:01:28.7   1:01:57.5      9:55/M

    320    Jennifer Permuth                  Tampa  FL             582    38   F      23 35-39             1:01:40.2   1:02:06.2      9:57/M

    321    Devon Minch                       Tampa  FL             531    31   F      26 30-34             1:01:42.9   1:02:17.0      9:57/M

    322    Karla Adams                       Wesley chapel  FL     251    36   F      24 35-39             1:01:47.6   1:02:19.2      9:58/M

    323    David Ernst                       Tampa  FL              48    33   M      26 30-34             1:01:47.6   1:02:19.2      9:58/M

    324    Bradley Karas                     Tampa  FL             448    36   M      35 35-39             1:01:59.3   1:02:24.6     10:00/M

    325    Jon Carroll                       odessa  FL            307    50   M      20 50-54             1:02:01.0   1:02:27.5     10:00/M

    326    Steven Biery                      Tampa  FL             273    48   M      24 45-49             1:02:01.3   1:02:23.1     10:00/M

    327    Lynn Gray                         Tampa  FL             397    64   F       1 60-64             1:02:06.9   1:02:12.0     10:01/M

    328    Nazanin Khakpour                  Tampa  FL             786    42   F      24 40-44             1:02:07.2   1:02:28.6     10:01/M

    329    Lary Robinson                     Tampa  FL             613    69   M       3 65-69             1:02:12.0   1:02:34.5     10:02/M

    330    Melissa Huston                    Lutz  FL              429    40   F      25 40-44             1:02:12.6   1:02:31.2     10:02/M

    331    Shannon Lesperance                Valrico  FL           479    45   F      19 45-49             1:02:13.7   1:02:35.2     10:02/M

    332    Amy Garrison                      Brandon  FL           382    30   F      27 30-34             1:02:15.8   1:02:47.6     10:02/M

    333    Taylor Townley                    Brandon  FL           702    13   F       1 10-14             1:02:22.1   1:02:42.7     10:04/M

    334    Gloria Stagi Coyle                Tampa  FL             870    60   F       2 60-64             1:02:24.0   1:02:45.3     10:04/M

    335    Kip Michalak                      Safety Harbor  FL     523    32   M      27 30-34             1:02:35.4   1:02:59.9     10:06/M

    336    Karalyn Slomiany                  Valrico  FL           828    56   F       4 55-59             1:02:40.7   1:03:27.0     10:06/M

    337    Jacquie Menten                    Apollo Beach  FL      520    27   F      16 25-29             1:02:44.9   1:03:49.1     10:07/M

    338    Joseph Szarko                     WESLEY CHAPEL  FL     142    55   M      20 55-59             1:02:52.5   1:02:54.1     10:08/M

    339    Mingbih Hsu                       Tampa  FL              71    43   F      26 40-44             1:02:55.3   1:03:03.8     10:09/M

    340    Douglas Sherwin                   Lithia  FL            949    48   M      25 45-49             1:02:56.6   1:03:33.6     10:09/M

    341    Priya Satish                      Tampa  FL             773    48   F      20 45-49             1:03:03.9   1:03:40.5     10:10/M

    342    Liz Jones                         Lakeland  FL          442    56   F       5 55-59             1:03:08.8   1:03:42.0     10:11/M

    343    Amanda March                      Tampa  FL             493    37   F      25 35-39             1:03:11.0   1:03:44.8     10:11/M

    344    Dana Weart                        Brandon  FL           853    38   F      26 35-39             1:03:11.5   1:03:29.1     10:11/M

    345    Marcus Enriquez                     FL                  121    31   M      28 30-34             1:03:19.3   1:03:57.2     10:13/M

    346    nancy norstrem                    valrico  FL           866    52   F      11 50-54             1:03:21.6   1:03:47.2     10:13/M

    347    Laura Lang Coogle                 Brandon  FL           863    51   F      12 50-54             1:03:21.8   1:03:47.4     10:13/M

    348    Judson Bibb                       Tampa  FL             272    59   M      21 55-59             1:03:24.9   1:03:58.2     10:14/M

    349    Satish Venkat                     Tampa  FL             777    48   M      26 45-49             1:03:25.2   1:04:02.4     10:14/M

    350    Kaaron Benson                     Tampa  FL              20    57   F       6 55-59             1:03:25.3   1:03:58.3     10:14/M

    351    Sophie Cocard                     Tampa  FL             317    38   F      27 35-39             1:03:28.9   1:03:35.6     10:14/M

    352    Brian Ruffell                     Tampa  FL             622    36   M      36 35-39             1:03:31.4   1:08:35.8     10:15/M

    353    Ilhan Bilgutay                    clearwater  FL        167    78   M       1 75-99             1:03:35.9   1:04:05.5     10:15/M

    354    Julie Kidd                        Ocean  NJ             456    32   F      28 30-34             1:03:42.3   1:03:50.8     10:16/M

    355    Zanetta Barnes                    Sanford  FL           267    35   F      28 35-39             1:03:42.3   1:04:14.1     10:16/M

    356    Frederick Locke                   Lutz  FL              484    40   M      17 40-44             1:03:42.9   1:04:10.9     10:16/M

    357    Amanda-Marye Frush                Riverview  FL         802    29   F      17 25-29             1:03:45.4   1:04:19.2     10:17/M

    358    Jason Fontana                     Tampa  FL             929    42   M      18 40-44             1:03:50.8   1:04:11.5     10:18/M

    359    Joe Paskowski                     Tampa  FL             571    45   M      27 45-49             1:03:51.2   1:05:18.6     10:18/M

    360    Kiahhn' Jackson                   Brandon  FL            76    26   F      18 25-29             1:03:57.7   1:04:50.3     10:19/M

    361    Matthew Gilmore                   Lakeland  FL           53    44   M      19 40-44             1:03:59.4   1:04:12.9     10:19/M

    362    Jenna Jackson                     Tampa  FL             433    31   F      29 30-34             1:04:00.3   1:04:28.5     10:19/M

    363    Casey Newman                      st petersburg  FL     110    35   M      37 35-39             1:04:02.8   1:04:27.9     10:20/M

    364    Saemi O                           Tampa  FL             910    25   F      19 25-29             1:04:05.9   1:04:10.6     10:20/M

    365    Michele Musto                     Lutz  FL              549    55   F       7 55-59             1:04:13.3   1:04:54.6     10:21/M

    366    Penny Varner                      Tampa  FL             160    56   F       8 55-59             1:04:16.3   1:04:45.8     10:22/M

    367    Russell Haupert                   Tampa  FL              62    55   M      22 55-59             1:04:20.6   1:04:29.2     10:23/M

    368    Carmen Palogruto                  Tampa  FL             568    51   M      21 50-54             1:04:23.4   1:04:53.0     10:23/M

    369    Donna Menendez                    Land O Lakes  FL      888    54   F      13 50-54             1:04:30.4   1:04:50.0     10:24/M

    370    David Shiner                      St Petersburg  FL     903    44   M      20 40-44             1:04:31.1   1:04:35.4     10:24/M

    371    Jose Hilario Martinez             Riverview  FL          66    30   M      29 30-34             1:04:37.1   1:04:54.7     10:25/M

    372    Leslie Lampasona                  largo  FL             470    50   F      14 50-54             1:04:38.0   1:05:50.8     10:25/M

    373    Brenda Thompson                   Odessa  FL            690    51   F      15 50-54             1:04:38.5   1:05:04.4     10:25/M

    374    Michelle Mauro                    Lutz  FL              169    44   F      27 40-44             1:04:46.6   1:05:12.4     10:27/M

    375    Bartlomiej Sikora                 Tampa  FL             653    44   M      21 40-44             1:04:50.2   1:05:08.9     10:27/M

    376    Aleksandra Karolak                Tampa  FL             449    39   F      29 35-39             1:04:50.9   1:05:09.0     10:27/M

    377    Kim Shelton                       Hudson  FL            174    30   F      30 30-34             1:04:56.0   1:05:36.5     10:28/M

    378    Gina Schiro                       Tampa  FL             889    49   F      21 45-49             1:04:57.8   1:05:18.8     10:29/M

    379    Diana Cadle                       Brandon  FL           944    48   F      22 45-49             1:05:00.8   1:05:30.6     10:29/M

    380    Jared Resnick                     Tampa  FL             953    35   M      38 35-39             1:05:01.0   1:05:28.1     10:29/M

    381    Wendy J Buheit                    Clearwater  FL        211    47   F      23 45-49             1:05:06.0   1:05:34.3     10:30/M

    382    Alex Naranjo                      TAMPA  FL             551    52   M      22 50-54             1:05:10.1   1:05:37.6     10:31/M

    383    Pedro Enriquez                    Tampa  FL             362    35   M      39 35-39             1:05:12.2   1:05:25.6     10:31/M

    384    Tasha Blaisdell                   Tampa  FL              22    33   F      31 30-34             1:05:18.4   1:05:28.0     10:32/M

    385    Wanda Nieves-Moreno               Brandon  FL           790    42   F      28 40-44             1:05:24.1   1:06:02.9     10:33/M

    386    Danielle Kibby                    bradenton  FL         453    22   F       8 20-24             1:05:24.9   1:06:00.3     10:33/M

    387    Laura Marolf                      Land O Lakes  FL      497    44   F      29 40-44             1:05:26.7   1:06:45.3     10:33/M

    388    Dean Marolf                       Land O Lakes  FL      496    47   M      28 45-49             1:05:27.4   1:06:45.6     10:33/M

    389    Roland Massa                      Tampa  FL             503    43   M      22 40-44             1:05:29.3   1:06:02.0     10:34/M

    390    Kimberley May                     tampa  FL              97    61   F       3 60-64             1:05:34.4   1:06:10.5     10:35/M

    391    Judith Rock                       Valrico  FL           614    66   F       1 65-69             1:05:35.5   1:06:05.7     10:35/M

    392    Caroline Cornely                  Oldsmar  FL           324    46   F      24 45-49             1:05:36.7   1:06:43.3     10:35/M

    393    Lou Menendez                      Land O Lakes  FL      519    61   M       6 60-64             1:05:39.6   1:05:46.8     10:35/M

    394    Tamara Brown                      Land O Lakes  FL       28    51   F      16 50-54             1:05:41.0   1:06:02.4     10:36/M

    395    Bryan Flores                      Tampa  FL             839    23   M       5 20-24             1:05:41.8   1:06:50.3     10:36/M

    396    Brandon Mundell                   Clearwater  FL        542    24   M       6 20-24             1:05:42.8   1:05:57.3     10:36/M

    397    Sam Watson                        Tampa  FL             951    49   M      29 45-49             1:05:44.8   1:07:04.6     10:36/M

    398    Bryan Becton                      TAMPA  FL             270    49   M      30 45-49             1:05:45.2   1:06:39.6     10:36/M

    399    Katharine Turner                  Spring Hill  FL       707    59   F       9 55-59             1:05:47.9   1:06:24.3     10:37/M

    400    Erin Krockta                      Tarpon Springs  FL     84    24   F       9 20-24             1:05:52.6   1:06:15.2     10:37/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    401    Christian Fuller                  Valrico  FL            51    25   M      15 25-29             1:05:55.1   1:06:19.7     10:38/M

    402    Mallory Nelson                    Valrico  FL           109    23   F      10 20-24             1:05:55.2   1:06:19.6     10:38/M

    403    Rachel Davis                      Tampa  FL             879    26   F      20 25-29             1:06:12.8   1:06:41.3     10:41/M

    404    Marc Carroll                      odessa  FL            308    16   M       7 15-19             1:06:16.7   1:06:42.4     10:41/M

    405    David Grimm                       Mount Dora  FL         55    42   M      23 40-44             1:06:17.0   1:06:28.1     10:41/M

    406    Marla Grimm                       Mount Dora  FL         56    38   F      30 35-39             1:06:17.2   1:06:28.1     10:41/M

    407    Therese Bottino                   tampa  FL             280    55   F      10 55-59             1:06:19.7   1:06:46.5     10:42/M

    408    Christopher Namislo               Zephyrhills  FL       886    27   M      16 25-29             1:06:20.9   1:07:02.1     10:42/M

    409    Joe Maurer                        Wesley Chapel  FL     505    44   M      24 40-44             1:06:26.9   1:07:01.2     10:43/M

    410    Linda Hoard                       Riverview  FL         418    54   F      17 50-54             1:06:30.1   1:06:57.1     10:44/M

    411    Joan Simon                        temple terrace  FL    654    59   F      11 55-59             1:06:33.4   1:07:01.7     10:44/M

    412    Amy Reyes                         Tampa  FL             604    64   F       4 60-64             1:06:33.4   1:07:01.4     10:44/M

    413    Briellen Peretti                  Land O Lakes  FL      580    36   F      31 35-39             1:06:39.1   1:07:02.4     10:45/M

    414    Kenneth Cutler                    Tampa  FL             760    35   M      40 35-39             1:06:43.5   1:07:11.8     10:46/M

    415    Alyce Peek                        Lutz  FL              918    50   F      18 50-54             1:06:47.4   1:07:10.5     10:46/M

    416    Trevor Cawley                     Plant City  FL        314    30   M      30 30-34             1:06:47.5   1:07:05.7     10:46/M

    417    Pamela Cawley                     Plant City  FL        313    28   F      21 25-29             1:06:47.8   1:07:05.7     10:46/M

    418    Sandra Franklin                   Tampa  FL             373    63   F       5 60-64             1:07:00.7   1:07:15.9     10:48/M

    419    Linda Dowers                      Lakeland  FL          168    48   F      25 45-49             1:07:01.4   1:07:43.9     10:49/M

    420    Shannon Suldo                     Tampa  FL             675    37   F      32 35-39             1:07:03.6   1:07:37.3     10:49/M

    421    Robert Bucholtz                   Tampa  FL             291    39   M      41 35-39             1:07:03.8   1:07:37.3     10:49/M

    422    Stephanie Amador                  Brandon  FL           855    25   F      22 25-29             1:07:04.9   1:08:08.8     10:49/M

    423    Zachary Watt                      Tampa  FL             728    34   M      31 30-34             1:07:13.5   1:07:49.8     10:50/M

    424    Amber Watt                        Tampa  FL             727    31   F      32 30-34             1:07:13.6   1:07:49.9     10:50/M

    425    Mitzi Woods                       Tallahassee  FL       744    40   F      30 40-44             1:07:18.2   1:08:49.1     10:51/M

    426    Makenna Imholte                   Tampa  FL             432    23   F      11 20-24             1:07:20.6   1:07:48.3     10:52/M

    427    Anya Watson                       Tampa  FL             724    37   F      33 35-39             1:07:20.8   1:08:40.4     10:52/M

    428    Dan Lester                        Tampa  FL             480    23   M       7 20-24             1:07:21.1   1:07:48.6     10:52/M

    429    Michelle Bombaugh                 Riverview  FL         278    35   F      34 35-39             1:07:21.1   1:07:52.2     10:52/M

    430    Karen Sereday                     Tampa  FL             647    35   F      35 35-39             1:07:22.1   1:15:08.6     10:52/M

    431    Janice Harvey                     Hudson  FL             60    43   F      31 40-44             1:07:22.2   1:07:50.3     10:52/M

    432    Wilfredo Concepcion               Lutz  FL               37    43   M      25 40-44             1:07:29.0   1:08:08.1     10:53/M

    433    Carol Mcguire                     Dunedin  FL           508    49   F      26 45-49             1:07:34.0   1:08:05.9     10:54/M

    434    Viktoria Kuhn                     Tampa  FL             843    32   F      33 30-34             1:07:35.2   1:07:55.3     10:54/M

    435    Terry Silberger                   Land O Lakes  FL      137    59   M      23 55-59             1:07:35.6   1:08:32.0     10:54/M

    436    Lisa Mukherjee                    Tampa  FL             541    24   F      12 20-24             1:07:38.3   1:08:53.8     10:55/M

    437    Jonathan Summerlin                Lutz  FL              676    24   M       8 20-24             1:07:38.5   1:08:53.6     10:55/M

    438    Marie Bowers                      Cape Coral  FL        754    56   F      12 55-59             1:07:39.1   1:08:15.5     10:55/M

    439    Camille Bowers                    Tampa  FL             753    23   F      13 20-24             1:07:39.1   1:08:15.5     10:55/M

    440    Douglas Jones                     Lakeland  FL          441    57   M      24 55-59             1:07:42.4   1:08:16.2     10:55/M

    441    Bruno Migliorini                  Lakeland  FL          527    77   M       2 75-99             1:07:51.1   1:07:51.1     10:57/M

    442    Dakota Rhodes                     Brandon  FL           607    10   F       2 10-14             1:08:03.3   1:08:19.5     10:59/M

    443    Rick Rhodes                       Brandon  FL           608    41   M      26 40-44             1:08:03.4   1:08:19.6     10:59/M

    444    Valerie Henry                     Tampa  FL             414    41   F      32 40-44             1:08:05.2   1:08:25.7     10:59/M

    445    Russ Amend                        Oldsmar  FL           254    63   M       7 60-64             1:08:06.0   1:08:12.7     10:59/M

    446    Hayley Wells                      Lakeland  FL          732    22   F      14 20-24             1:08:07.7   1:08:36.7     10:59/M

    447    Peggy Whiting                     Tampa  FL             166    44   F      33 40-44             1:08:08.7   1:08:28.2     10:59/M

    448    Tommy Mckeon                      Tampa  FL             101    67   M       4 65-69             1:08:09.3   1:08:46.9     11:00/M

    449    kara cortez                       cocoa  FL             836    42   F      34 40-44             1:08:09.6   1:08:45.0     11:00/M

    450    Lindsay Apperson                  Saint Petersburg  F   257    27   F      23 25-29             1:08:13.4   1:08:25.6     11:00/M

    451    Lynda Ellis                       Tampa  FL             359    57   F      13 55-59             1:08:16.2   1:08:23.7     11:01/M

    452    Lauren Tartaglione                WESLEY CHAPEL  FL     684    32   F      34 30-34             1:08:16.5   1:08:51.0     11:01/M

    453    Melanie Munoz                     Tampa  FL             544    33   F      35 30-34             1:08:27.1   1:08:54.0     11:02/M

    454    Katie Feldman                     Land O Lakes  FL      365    34   F      36 30-34             1:08:28.6   1:09:29.7     11:03/M

    455    Lory Minio                        Land O Lakes  FL      532    45   F      27 45-49             1:08:29.6   1:08:52.2     11:03/M

    456    Lisa Genco                        Tampa  FL             840    46   F      28 45-49             1:08:32.8   1:09:34.3     11:03/M

    457    Nikki Sobel                       tampa  FL             661    51   F      19 50-54             1:08:33.2   1:09:00.6     11:03/M

    458    Patrick Haney                     St. Petersburg  FL    405    24   M       9 20-24             1:08:33.5   1:09:18.4     11:03/M

    459    Sarah Skonicki                    Brandon  FL           140    27   F      24 25-29             1:08:34.6   1:08:50.9     11:04/M

    460    Koteswara Chundi                  Land O Lakes  FL      316    43   M      27 40-44             1:08:35.8   1:09:06.7     11:04/M

    461    Lisa Kress                        Port Charlotte  FL    190    48   F      29 45-49             1:08:37.1   1:08:59.3     11:04/M

    462    Max Palakkat                      Tampa  FL             957    39   M      42 35-39             1:08:39.6   1:09:03.9     11:04/M

    463    Michelle Jordan                   Tampa  FL             905    32   F      37 30-34             1:08:46.3   1:09:07.6     11:05/M

    464    Janelle Zapadenko                 Spring HIll  FL       748    27   F      25 25-29             1:08:49.0   1:09:05.1     11:06/M

    465    Blanca Davila Vanecek             Saint Pete  FL        336    44   F      35 40-44             1:08:54.9   1:09:42.1     11:07/M

    466    Darcelle Welker                   Land o Lakes  FL      731    49   F      30 45-49             1:08:54.9   1:09:37.1     11:07/M

    467    Megan Estel                       Wesley Chapel  FL      49    30   F      38 30-34             1:08:55.3   1:09:37.1     11:07/M

    468    Cora Salzano                      Tampa  FL             916    15   F       3 15-19             1:08:57.4   1:09:29.7     11:07/M

    469    Jonathan Kennedy                  Tampa  FL             452    60   M       8 60-64             1:08:57.9   1:09:34.7     11:07/M

    470    Lindsey Awad                      Winter haven  FL      260    25   F      26 25-29             1:09:01.8   1:09:48.2     11:08/M

    471    Vanessa Leite                     lithia  FL            477    39   F      36 35-39             1:09:03.5   1:09:29.9     11:08/M

    472    Chester Scott                     Bradenton  FL         136    56   M      25 55-59             1:09:05.0   1:09:40.6     11:09/M

    473    Alan Pineda                       Tampa  FL             123    25   M      17 25-29             1:09:05.1   1:09:40.6     11:09/M

    474    Angelique Saffore                 Odessa  FL            626    50   F      20 50-54             1:09:06.3   1:09:40.5     11:09/M

    475    Dave Smolinski                    Sun City Center  FL   818    65   M       5 65-69             1:09:06.3   1:09:49.1     11:09/M

    476    Shannon Meinert                   Tampa  FL             513    33   F      39 30-34             1:09:07.0   1:09:19.3     11:09/M

    477    Deborah Carroll                   odessa  FL            306    50   F      21 50-54             1:09:09.1   1:09:36.0     11:09/M

    478    Parmvir Bahia                     Tampa  FL             262    38   F      37 35-39             1:09:11.4   1:09:40.1     11:10/M

    479    Qui Phan                          Tampa  FL             591    38   M      43 35-39             1:09:12.2   1:09:18.2     11:10/M

    480    Heather Bunce                     St Petersburg  FL     292    33   F      40 30-34             1:09:16.5   1:10:28.9     11:10/M

    481    Carissa Parker                    Lutz  FL              569    36   F      38 35-39             1:09:18.8   1:09:53.7     11:11/M

    482    Jennifer Vivero                   Tampa  FL             148    47   F      31 45-49             1:09:22.3   1:10:00.3     11:11/M

    483    Christen Richards                 Tampa  FL             869    31   F      41 30-34             1:09:24.1   1:09:56.4     11:12/M

    484    Ivelisse Velazquez                Brandon  FL           799    19   F       4 15-19             1:09:27.0   1:10:05.6     11:12/M

    485    Pam Barrett                       Tampa  FL             834    45   F      32 45-49             1:09:27.7   1:09:54.6     11:12/M

    486    Nancy Blum                        Tallahassee  FL       275    41   F      36 40-44             1:09:32.9   1:11:06.6     11:13/M

    487    Suzanne Halverson                 Auburndale  FL        861    37   F      39 35-39             1:09:33.1   1:10:03.0     11:13/M

    488    Joseph Schimmel                   St. Petersburg  FL    848    63   M       9 60-64             1:09:38.9   1:11:02.0     11:14/M

    489    Kelly Wilson                      Dover  FL             742    37   F      40 35-39             1:09:41.8   1:10:17.3     11:14/M

    490    Jason Christman                   Tampa  FL             882    39   M      44 35-39             1:09:50.1   1:10:22.7     11:16/M

    491    Terry Luke                        Hudson  FL            787    61   M      10 60-64             1:09:52.2   1:15:08.0     11:16/M

    492    William Aikens                    Tampa  FL             194    52   M      23 50-54             1:09:54.1   1:11:16.3     11:16/M

    493    Humaira Holley                    Saint Petersburg  F   806    54   F      22 50-54             1:09:56.3   1:09:56.3     11:17/M

    494    Ted Peters                        Lutz  FL              586    61   M      11 60-64             1:10:02.4   1:10:53.5     11:18/M

    495    Imran Shaikh                      ST PETERSBURG  FL     649    32   M      32 30-34             1:10:03.9   1:10:23.4     11:18/M

    496    Vernita Archie                    Tampa  FL             778    50   F      23 50-54             1:10:04.7   1:10:20.1     11:18/M

    497    Andres Mercado                    Brandon  FL           775    28   M      18 25-29             1:10:10.0   1:15:19.1     11:19/M

    498    Joan Brown                        Tampa  FL             780    56   F      14 55-59             1:10:22.8   1:10:39.5     11:21/M

    499    Tiffany Romershausen              Tampa  FL             617    27   F      27 25-29             1:10:32.1   1:10:53.4     11:23/M

    500    Melina Leite                      Tampa  FL             476    41   F      37 40-44             1:10:41.2   1:11:36.3     11:24/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    501    Jose Bueno                        Tampa  FL             919    45   M      31 45-49             1:10:42.6   1:11:11.5     11:24/M

    502    Debra Hopkins                     Bradenton  FL         422    58   F      15 55-59             1:10:46.1   1:11:25.7     11:25/M

    503    Jennifer Jarnagin                 tampa  FL             435    33   F      42 30-34             1:10:50.9   1:12:12.1     11:25/M

    504    Floyd Graves                      Tampa  FL             396    55   M      26 55-59             1:10:52.5   1:11:58.7     11:26/M

    505    Loren Murfield                    Odessa  FL            547    61   M      12 60-64             1:10:53.1   1:11:48.5     11:26/M

    506    Jeff Wagner                       Tampa  FL             943    53   M      24 50-54             1:10:58.2   1:10:58.2     11:27/M

    507    Angela Walker                     Kissimmee  FL         716    36   F      41 35-39             1:11:01.4   1:11:36.3     11:27/M

    508    Mike Korenvaes                    tampa  FL             460    65   M       6 65-69             1:11:02.4   1:11:27.3     11:27/M

    509    Emily Wright                      Gibsonton  FL         152    30   F      43 30-34             1:11:03.0   1:11:33.4     11:28/M

    510    Trent Davis                       Riverivew  FL          42    28   M      19 25-29             1:11:03.0   1:11:33.3     11:28/M

    511    Dustin Heintz                     Tallahassee  FL       412    40   M      28 40-44             1:11:06.7   1:11:06.7     11:28/M

    512    Jenna Risinger'                   Trinity  FL           815    33   F      44 30-34             1:11:06.8   1:11:37.1     11:28/M

    513    Robert Grissom                    Largo  FL             398    59   M      27 55-59             1:11:11.8   1:11:25.6     11:29/M

    514    Sara Willis                       Valrico  FL           151    21   F      15 20-24             1:11:14.1   1:11:45.0     11:29/M

    515    Sherie Schwarz                    Land O Lakes  FL      885    43   F      38 40-44             1:11:15.6   1:11:39.7     11:30/M

    516    Stefanie Scott                    Tampa  FL             644    45   F      33 45-49             1:11:21.6   1:11:46.4     11:30/M

    517    Ava Lester                        Tampa  FL              86    44   F      39 40-44             1:11:25.1   1:11:32.3     11:31/M

    518    Casey Bauer                       Lutz  FL               15    39   M      45 35-39             1:11:34.7   1:12:10.6     11:33/M

    519    Nicole Bauer                      Lutz  FL               16    38   F      42 35-39             1:11:35.3   1:12:10.3     11:33/M

    520    Dawn Hollnagel                    Tampa  FL              69    45   F      34 45-49             1:11:37.2   1:12:23.4     11:33/M

    521    Cheryl Zambroski                  Tampa  FL             154    59   F      16 55-59             1:11:37.8   1:12:16.1     11:33/M

    522    Kelly Townsend                    Riverview  FL         703    33   F      45 30-34             1:11:38.8   1:12:00.9     11:33/M

    523    Christine Magill                  Sarasota  FL          788    22   F      16 20-24             1:11:40.0   1:12:23.5     11:34/M

    524    Mercita Ramos                     Tampa  FL             600    58   F      17 55-59             1:11:43.6   1:12:29.0     11:34/M

    525    Kerrie VNUK                       Palm Harbor  FL       875    40   F      40 40-44             1:12:07.3   1:12:27.4     11:38/M

    526    Daniel Hoang                      Orlando  FL           769    24   M      10 20-24             1:12:07.9   1:13:08.0     11:38/M

    527    Ravindran George                  Tampa  FL             172    39   M      46 35-39             1:12:10.8   1:12:29.2     11:38/M

    528    Karla Kmetz                       Tampa  FL             459    30   F      46 30-34             1:12:13.8   1:12:59.1     11:39/M

    529    Lauren Moreno                     Tampa  FL             940    15   F       5 15-19             1:12:18.4   1:12:51.0     11:40/M

    530    Rocio Nunez                       Tampa  FL             823    40   F      41 40-44             1:12:19.7   1:12:39.6     11:40/M

    531    Madison Harvey                    Hudson  FL             61    16   F       6 15-19             1:12:28.3   1:12:53.6     11:41/M

    532    Kelly Catania                     Lutz  FL              312    28   F      28 25-29             1:12:32.2   1:13:35.0     11:42/M

    533    Stephanie Johnson                 Tampa  FL             808    54   F      24 50-54             1:12:33.4   1:12:56.7     11:42/M

    534    Autumn Lilly                      Lakeland  FL          481    26   F      29 25-29             1:12:41.4   1:12:55.6     11:43/M

    535    Bill Mooney                       Clearwater  FL        534    78   M       3 75-99             1:12:45.8   1:13:17.2     11:44/M

    536    Kelly Carothers                   Ellenton  FL          305    38   F      43 35-39             1:12:46.6   1:13:23.8     11:44/M

    537    Betty Ballester                   Apopka  FL             13    41   F      42 40-44             1:12:46.6   1:13:29.7     11:44/M

    538    Lorraine Apperson                 Saint Petersburg  F   258    56   F      18 55-59             1:12:50.0   1:13:02.2     11:45/M

    539    Lisa Yttri                        Bradenton  FL         153    46   F      35 45-49             1:12:50.3   1:13:10.7     11:45/M

    540    Amy Chen                          Dunbay  FL            200    32   F      47 30-34             1:12:51.2   1:13:09.3     11:45/M

    541    Edwin Vega                        Land O Lakes  FL      145    59   M      28 55-59             1:12:55.4   1:13:32.4     11:46/M

    542    Juliana Jiannuzzi                 tampa  FL             842    30   F      48 30-34             1:12:56.8   1:13:44.2     11:46/M

    543    Andrea Carbone                    Tampa  FL             303    46   F      36 45-49             1:12:57.8   1:13:44.5     11:46/M

    544    Jeffrey Williams                  Tampa  FL             150    49   M      32 45-49             1:12:58.3   1:13:42.2     11:46/M

    545    Thien Tran                        Brandon  FL           704    28   M      20 25-29             1:13:04.1   1:14:05.8     11:47/M

    546    Quyen Pham                        Brandon  FL           589    25   F      30 25-29             1:13:05.3   1:14:05.8     11:47/M

    547    Patricia Orta                                           183    37   F      44 35-39             1:13:09.6   1:14:03.2     11:48/M

    548    Tara Michalak                     Safety Harbor  FL     524    29   F      31 25-29             1:13:21.6   1:13:45.6     11:50/M

    549    Cheyenne Riley                    St Petersburg  FL     196    24   F      17 20-24             1:13:23.2   1:14:42.9     11:50/M

    550    Anthony Bimonte                   Tampa  FL             199    40   M      29 40-44             1:13:30.6   1:14:10.9     11:51/M

    551    Sarah Kotranza                    Gainesville  FL       464    31   F      49 30-34             1:13:39.0   1:14:17.8     11:53/M

    552    Shawn Gregory                     Lithia  FL            178    45   M      33 45-49             1:13:42.7   1:14:07.4     11:53/M

    553    Christopher Zerby                 Riverview  FL         749    46   M      34 45-49             1:14:05.5   1:14:29.4     11:57/M

    554    Courtney Mccalden                 Saint Petersburg  F   506    26   F      32 25-29             1:14:07.2   1:14:49.4     11:57/M

    555    Thea Moore                        Wesley chapel  FL     173    42   F      43 40-44             1:14:18.3   1:15:10.3     11:59/M

    556    Kevin Eaton                       Tampa  FL             357    32   M      33 30-34             1:14:24.2   1:15:38.7     12:00/M

    557    Nancy Jessee                      Winter Haven  FL      438    50   F      25 50-54             1:14:27.1   1:15:03.6     12:00/M

    558    Cate Igo                          Winter Haven  FL      431    50   F      26 50-54             1:14:34.2   1:15:10.6     12:02/M

    559    Jennifer Fontana                  Valrico  FL           371    48   F      37 45-49             1:14:34.3   1:14:58.6     12:02/M

    560    Heather Wieder                    Land O Lakes  FL      819    41   F      44 40-44             1:14:38.8   1:15:22.7     12:02/M

    561    Wanda Goodson                     Valrico  FL           177    57   F      19 55-59             1:14:47.3   1:15:43.4     12:04/M

    562    Fr Carlos Rojas                   Land O Lakes  FL      615    39   M      47 35-39             1:14:48.7   1:15:28.3     12:04/M

    563    Sheila Vega                       Land O Lakes  FL      710    48   F      38 45-49             1:14:49.5   1:15:28.6     12:04/M

    564    Stephen Meinsen                   Tampa  FL             158    62   M      13 60-64             1:14:53.0   1:16:08.5     12:05/M

    565    Jeanne Keeney                     Apollo Beach  FL      936    60   F       6 60-64             1:14:57.1   1:15:08.7     12:05/M

    566    Antonio Garcia                    Tampa  FL             380    28   M      21 25-29             1:14:58.8   1:15:52.1     12:05/M

    567    Sandra Baker                      Tampa  FL             264    72   F       1 70-74             1:14:59.0   1:15:08.6     12:06/M

    568    Kayte Ferlita                     Lithia  FL            370    26   F      33 25-29             1:15:00.7   1:15:53.5     12:06/M

    569    Jessica Holland                   Lakeland  FL           68    29   F      34 25-29             1:15:04.2   1:15:51.2     12:06/M

    570    Oneida Lugo                       Tampa  FL             197    46   F      39 45-49             1:15:10.4   1:15:48.1     12:07/M

    571    Edward Hopkins                    Land O Lakes  FL      423    73   M       1 70-74             1:15:11.1   1:15:54.9     12:08/M

    572    Anika Williams-Lockhart           Tampa  FL             740    35   F      45 35-39             1:15:12.8   1:16:17.7     12:08/M

    573    Gianna Rendina-Gobioff            Tampa  FL             128    42   F      45 40-44             1:15:31.5   1:16:04.6     12:11/M

    574    Shannon Crews                     Wesley Chapel  FL     328    36   F      46 35-39             1:15:44.6   1:16:51.5     12:13/M

    575    Kimberly Ballish                  Wesley Chapel  FL     265    48   F      40 45-49             1:15:44.8   1:16:51.7     12:13/M

    576    Vanessa Hom                       Brandon  FL           421    45   F      41 45-49             1:15:46.5   1:16:32.1     12:13/M

    577    Amy Stanley                       Lutz  FL              664    36   F      47 35-39             1:15:50.4   1:16:21.6     12:14/M

    578    Andrea Albritton                  Lutz  FL              252    34   F      50 30-34             1:15:50.6   1:16:21.8     12:14/M

    579    Chris Risinger                    Trinity  FL           814    35   M      48 35-39             1:15:51.0   1:16:20.9     12:14/M

    580    Carrie Odell                      tampa  FL             562    38   F      48 35-39             1:16:02.1   1:16:19.4     12:16/M

    581    Dinorah Mendez                    Pembroke Pines  FL    517    57   F      20 55-59             1:16:05.0   1:17:24.0     12:16/M

    582    Krissie Weremecki                 Tampa  FL             734    34   F      51 30-34             1:16:13.3   1:16:57.4     12:18/M

    583    Elizabeth Canton                  tampa  FL             302    66   F       2 65-69             1:16:15.8   1:17:06.9     12:18/M

    584    Rudy Orta                                               184    68   M       7 65-69             1:16:29.2   1:17:22.7     12:20/M

    585    Chelsea Braukman                  Tampa  FL             282    26   F      35 25-29             1:16:34.3   1:17:12.3     12:21/M

    586    Annie Martelle                    Riverview  FL          93    53   F      27 50-54             1:16:44.6   1:17:05.3     12:23/M

    587    Max Montes                        Tampa  FL             768    38   M      49 35-39             1:16:47.1   1:17:47.5     12:23/M

    588    Lori Harris                       Land O Lakes  FL      407    43   F      46 40-44             1:16:57.2   1:17:58.3     12:25/M

    589    Linda Sustakoski                  Tampa  FL             677    56   F      21 55-59             1:17:00.4   1:17:57.4     12:25/M

    590    Jeannine Thompson                 Land O Lakes  FL      851    56   F      22 55-59             1:17:01.6   1:17:52.9     12:25/M

    591    Emma Skantze                      Land O'Lakes  FL      138    16   F       7 15-19             1:17:08.0   1:18:00.0     12:26/M

    592    Stephanie Skantze                 Land O'Lakes  FL      139    47   F      42 45-49             1:17:08.3   1:18:00.2     12:26/M

    593    Lisa Marlow                       Tampa  FL             495    58   F      23 55-59             1:17:17.6   1:18:01.2     12:28/M

    594    Christine Hoffman                 sarasota  FL           67    30   F      52 30-34             1:17:18.9   1:18:47.8     12:28/M

    595    Julie Yapp                        Palm Harbor  FL       746    36   F      49 35-39             1:17:31.5   1:18:47.9     12:30/M

    596    Vu Nguyen                         Orlando  FL           112    33   M      34 30-34             1:17:36.7   1:17:53.3     12:31/M

    597    German Marulanda                  Tampa  FL             789    39   M      50 35-39             1:17:39.1   1:18:17.8     12:31/M

    598    Kaylin Miglin                     Tampa  FL             526    25   F      36 25-29             1:17:40.5   1:18:35.5     12:32/M

    599    Rebecca Towner                    Tampa  FL             700    33   F      53 30-34             1:17:44.3   1:18:24.9     12:32/M

    600    Monica Brooks                     Orlando  FL           285    45   F      43 45-49             1:17:49.9   1:19:05.3     12:33/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    601    Warren Donaldson                  9417 Princess Palm    758    56   M      29 55-59             1:17:54.3   1:18:48.3     12:34/M

    602    Linda Kibby                       bradenton  FL         454    52   F      28 50-54             1:17:58.0   1:18:33.7     12:35/M

    603    Erica McElhinney                  Tampa  FL             938    23   F      18 20-24             1:18:08.8   1:18:43.5     12:36/M

    604    Stacie Marlin                     Tampa  FL             928    47   F      44 45-49             1:18:36.5   1:19:06.1     12:41/M

    605    Darlene Keppel                    Land O Lakes  FL      955    57   F      24 55-59             1:18:37.8   1:18:57.4     12:41/M

    606    Lisa Fairchild                    Tampa  FL             363    34   F      54 30-34             1:18:44.9   1:19:27.8     12:42/M

    607    Cindy Schmitt                     Orlando  FL           640    37   F      50 35-39             1:18:48.5   1:20:04.0     12:43/M

    608    Debbie Coleman                    Valrico  FL           319    57   F      25 55-59             1:18:49.1   1:19:39.3     12:43/M

    609    Susan Obarski                     VALRICO  FL           559    34   F      55 30-34             1:18:57.4   1:19:50.0     12:44/M

    610    Daphne Stephens                   Land O Lakes  FL      666    41   F      47 40-44             1:19:08.4   1:20:09.5     12:46/M

    611    Cristina Alves                    St Petersburg  FL     926    36   F      51 35-39             1:19:25.9   1:20:38.1     12:49/M

    612    Allison Kaelin                    Trinity  FL           446    16   F       8 15-19             1:19:29.3   1:20:00.7     12:49/M

    613    Fatima Martin                     Winter Haven  FL      499    38   F      52 35-39             1:19:49.6   1:20:55.5     12:52/M

    614    Dara Dimeler                      Land O Lakes  FL      350    37   F      53 35-39             1:19:53.3   1:20:54.2     12:53/M

    615    Ricardo Minaya                    Tampa  FL             198    52   M      25 50-54             1:19:53.5   1:20:34.2     12:53/M

    616    Matthew Egan                      Tama  FL              759    29   M      22 25-29             1:19:56.7   1:20:43.1     12:54/M

    617    Marcia Davidson                   Tampa  FL              41    43   F      48 40-44             1:19:56.8   1:20:16.6     12:54/M

    618    Nicole Brown                      Tampa  FL             756    28   F      37 25-29             1:19:57.4   1:20:43.6     12:54/M

    619    Giuliana Cabrera                  Tampa  FL             298    31   F      56 30-34             1:19:57.5   1:20:41.1     12:54/M

    620    Elizabeth Dowdy                   Valrico  FL           892    28   F      38 25-29             1:19:57.6   1:20:58.4     12:54/M

    621    Melissa Lorenzo                   TAMPA  FL             486    26   F      39 25-29             1:20:07.2   1:20:10.7     12:55/M

    622    Shannon O'Donnell                 Tampa  FL             113    49   F      45 45-49             1:20:18.4   1:20:54.6     12:57/M

    623    Bob Burns                         Saint Petersburg  F   294    54   M      26 50-54             1:20:20.0   1:21:13.1     12:57/M

    624    Sandra Sosa-Carlin                Tampa  FL             662    33   F      57 30-34             1:20:27.8   1:21:11.1     12:59/M

    625    Ashley Cope                       Winter Haven  FL      323    32   F      58 30-34             1:20:28.4   1:21:13.5     12:59/M

    626    Cynthia Crim                      Valrico  FL           329    34   F      59 30-34             1:20:30.0   1:21:30.6     12:59/M

    627    Kelly Boyd                        Pinellas Park  FL     281    38   F      54 35-39             1:20:31.0   1:21:15.1     12:59/M

    628    Nicole Jones                      St Petersburg  FL     443    36   F      55 35-39             1:20:32.6   1:21:17.0     12:59/M

    629    Jack Stone                        Tampa  FL             671    64   M      14 60-64             1:20:37.9   1:21:43.0     13:00/M

    630    Nan Ryan                          Sun City Center  FL   624    70   F       2 70-74             1:20:47.1   1:21:34.6     13:02/M

    631    Alison Hay                        Brandon  FL            63    52   F      29 50-54             1:20:59.0   1:21:54.7     13:04/M

    632    Erin Casey                        Tampa  FL             310    34   F      60 30-34             1:21:35.0   1:22:14.0     13:10/M

    633    Marri Le                          Orlando  FL           844    23   F      19 20-24             1:21:35.7   1:22:36.3     13:10/M

    634    Danielle Latour                   St. Petersburg  FL    473    29   F      40 25-29             1:22:02.5   1:22:49.7     13:14/M

    635    Virginia Watson                   Lithia  FL            726    52   F      30 50-54             1:22:08.6   1:22:44.2     13:15/M

    636    Chris Cassingham                  Palm Harbor  FL       858    66   F       3 65-69             1:22:25.5   1:22:45.4     13:18/M

    637    Eden McCann                       Tampa  FL             865    48   F      46 45-49             1:22:32.8   1:23:21.0     13:19/M

    638    Jason Hyslop                      Tampa  FL              74    37   M      51 35-39             1:22:44.2   1:23:23.7     13:21/M

    639    Nicole Samala                     Kissimmee  FL         847    26   F      41 25-29             1:22:46.1   1:23:23.9     13:21/M

    640    Betty Roman                       Tampa  FL             131    72   F       3 70-74             1:22:46.7   1:22:58.9     13:21/M

    641    Andrea Sabean                     Lehigh Acres  FL      625    43   F      49 40-44             1:22:56.6   1:23:44.2     13:23/M

    642    Kathy Martinez                    Tampa  FL             501    45   F      47 45-49             1:23:04.9   1:23:21.5     13:24/M

    643    Emma Duffey                       tampa  FL              47    17   F       9 15-19             1:23:08.2   1:23:57.8     13:25/M

    644    Bjorn Holmstrom                   Tampa  FL              70    45   M      35 45-49             1:23:20.0   1:24:30.0     13:26/M

    645    Vanessa Peterman                  Tampa  FL             584    57   F      26 55-59             1:24:20.3   1:24:44.4     13:36/M

    646    Stacia Roundtree                  Tampa  FL             620    38   F      56 35-39             1:24:34.5   1:25:51.6     13:38/M

    647    Stephanie Garcia                  Orlando  FL           381    27   F      42 25-29             1:24:34.7   1:25:51.7     13:38/M

    648    Leticia Cruz                      Palm Harbor  FL       330    34   F      61 30-34             1:24:36.5   1:25:53.1     13:39/M

    649    Trevor Cox                        Orlando  FL           326    35   M      52 35-39             1:24:53.7   1:26:09.5     13:41/M

    650    Shaina Cox                        Orlando  FL           325    27   F      43 25-29             1:24:53.9   1:26:09.5     13:41/M

    651    Gail Rhodes                       Cape Coral  FL        181    53   F      31 50-54             1:25:01.1   1:25:19.4     13:43/M

    652    Nellie Taracido                   Wesley Chapel  FL     682    45   F      48 45-49             1:25:03.5   1:26:06.2     13:43/M

    653    Brittany Irvine                   Lakeland  FL           75    24   F      20 20-24             1:25:11.8   1:25:54.4     13:44/M

    654    James Mozell Ii                   Trinity  FL           540    71   M       2 70-74             1:25:18.1   1:26:23.9     13:45/M

    655    Melissa Lorenzo                   Riverview  FL         487    30   F      62 30-34             1:25:18.8   1:25:18.8     13:45/M

    656    Patti Jeris                       Palm Harbor  FL       436    58   F      27 55-59             1:25:26.8   1:26:13.0     13:47/M

    657    Deanna Cripe                      Tampa  FL             576    32   F      63 30-34             1:25:26.9   1:26:13.1     13:47/M

    658    Lynn Deal                         New Port Richey  FL   340    43   F      50 40-44             1:25:39.0   1:26:25.1     13:49/M

    659    Manal Awad                        Winter Haven  FL      261    27   F      44 25-29             1:25:41.2   1:26:26.8     13:49/M

    660    Kristin Truman                    Valrico  FL           705    26   F      45 25-29             1:25:46.9   1:26:29.9     13:50/M

    661    Lane Dowdell                      Tampa  FL              46    27   F      46 25-29             1:25:51.1   1:26:36.3     13:51/M

    662    Charles Reid                      Tampa  FL             772    54   M      27 50-54             1:25:53.5   1:26:42.8     13:51/M

    663    Adrianne Berthiaume               Tampa  FL             883    28   F      47 25-29             1:25:57.3   1:26:49.6     13:52/M

    664    Wayne Newman                      Tampa  FL             846    43   M      30 40-44             1:25:58.5   1:26:49.1     13:52/M

    665    Susan Mitchell                    Tampa  FL             533    65   F       4 65-69             1:25:58.6   1:27:11.6     13:52/M

    666    Tyler Davis                       Land O Lakes  FL      339    17   M       8 15-19             1:26:14.5   1:27:19.9     13:55/M

    667    Abeba Salter-Woods                Tampa  FL             627    39   F      57 35-39             1:26:34.8   1:27:30.2     13:58/M

    668    Josh Guess                        dade city  FL         400    33   M      35 30-34             1:26:37.6   1:27:35.2     13:58/M

    669    Brandon Terlop                    dade city  FL         687    23   M      11 20-24             1:26:38.1   1:27:40.4     13:58/M

    670    Sarah Tanyag                      Winter Haven  FL      681    43   F      51 40-44             1:26:39.5   1:27:45.2     13:59/M

    671    Fralia Rosario                    Brandon  FL           159    34   F      64 30-34             1:26:59.3   1:27:53.8     14:02/M

    672    Christie Kehoe                    Tampa  FL             450    38   F      58 35-39             1:27:03.3   1:27:40.3     14:02/M

    673    Jennifer O'Cuinneagain            Lutz  FL              561    46   F      49 45-49             1:27:17.7   1:28:32.2     14:05/M

    674    Jocelyn Finocchiaro               Tampa  FL             782    42   F      52 40-44             1:27:37.8   1:28:12.2     14:08/M

    675    Shari Moore                       Apollo Beach  FL      535    51   F      32 50-54             1:27:40.6   1:28:29.0     14:08/M

    676    Sean Stange                       Brandon  FL           829    23   M      12 20-24             1:27:48.1   1:28:54.8     14:10/M

    677    Sridharareddy Duggireddy          Tampa  FL             837    36   M      53 35-39             1:28:18.0   1:28:49.6     14:15/M

    678    Amanda Dubose                     Tampa  FL             355    26   F      48 25-29             1:28:20.5   1:29:27.7     14:15/M

    679    Bob Davis                         Land O Lakes  FL      337    57   M      30 55-59             1:28:26.7   1:29:31.9     14:16/M

    680    Wayne Kibby                       bradenton  FL         455    52   M      28 50-54             1:28:48.5   1:29:35.0     14:19/M

    681    Samantha Snowden                  LAND O LAKES  FL      660    29   F      49 25-29             1:29:02.4   1:29:45.1     14:22/M

    682    Jan Luck                          Riverview  FL         488    57   F      28 55-59             1:29:09.9   1:30:02.9     14:23/M

    683    Lisa Murfield                     Odessa  FL            546    57   F      29 55-59             1:29:24.5   1:30:25.6     14:25/M

    684    Sarah Valentine                   Tampa  FL             708    29   F      50 25-29             1:29:41.3   1:30:34.9     14:28/M

    685    Claribel Waddell                  Riverview  FL         714    27   F      51 25-29             1:29:42.0   1:30:35.1     14:28/M

    686    Kesha King                        Tampa  FL              80    41   F      53 40-44             1:29:58.6   1:31:03.3     14:31/M

    687    Rose Lamattina                    Homosassa  FL         468    53   F      33 50-54             1:30:03.0   1:31:11.8     14:31/M

    688    Jack Lamattina                    Homosassa  FL         466    60   M      15 60-64             1:30:04.1   1:31:13.9     14:32/M

    689    Emma Thornton                     St. Petersburg  FL    692    24   F      21 20-24             1:30:34.0   1:31:18.5     14:36/M

    690    Ricardo Rodriguez                 Brandon  FL           129    63   M      16 60-64             1:30:54.1   1:31:40.6     14:40/M

    691    Melisa Martinez                   Tampa  FL             502    49   F      50 45-49             1:31:53.3   1:33:12.1     14:49/M

    692    Wanda Daniel                      Tampa  FL             333    53   F      34 50-54             1:32:00.1   1:32:57.7     14:50/M

    693    Debbie Meinsen                    Tampa  FL             157    60   F       7 60-64             1:32:12.7   1:33:28.0     14:52/M

    694    Jocelyn Patel                     Brandon  FL           574    59   F      30 55-59             1:33:04.4   1:34:09.0     15:01/M

    695    Bo McGuire                        St Petersburg  FL     186    66   F       5 65-69             1:33:39.9   1:33:47.7     15:06/M

    696    Darcel Stewart                    LAND O LAKES  FL      670    46   F      51 45-49             1:34:13.0   1:34:54.9     15:12/M

    697    Toni Phagan                       Lutz  FL              588    41   F      54 40-44             1:34:13.1   1:34:55.0     15:12/M

    698    Bo Bray                           Valrico  FL           283    61   F       8 60-64             1:34:16.0   1:35:03.1     15:12/M

    699    Jessica Guild                     Tampa  FL             402    31   F      65 30-34             1:34:29.5   1:43:50.2     15:14/M

    700    Donielle Wasierski                Tampa  FL             721    30   F      66 30-34             1:34:29.7   1:43:50.5     15:14/M



                                                                                                                Chip         Gun  

    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  

    701    Monja Mihajlovic                  Tampa  FL             529    28   F      52 25-29             1:34:30.3   1:43:51.2     15:15/M

    702    Melissa Dowling                   Tampa  FL             353    31   F      67 30-34             1:34:31.9   1:43:52.8     15:15/M

    703    Jessica Marie                     Tampa  FL             494    39   F      59 35-39             1:34:33.1   1:43:54.2     15:15/M

    704    Lesley Morter                     Tampa  FL             538    50   F      35 50-54             1:35:17.8   1:36:07.7     15:22/M

    705    Tammy Ellis                       Tampa  FL             360    37   F      60 35-39             1:35:30.3   1:38:16.1     15:24/M

    706    Maria Veve                        Tampa  FL             146    51   F      36 50-54             1:35:31.7   1:35:34.0     15:24/M

    707    Kimberly Williams                 Tampa  FL             738    46   F      52 45-49             1:35:55.5   1:36:53.9     15:28/M

    708    John Hodel Jr                     tampa  FL             419    54   M      29 50-54             1:36:01.1   1:36:07.5     15:29/M

    709    Corey Munroe                      dade city  FL         545    32   M      36 30-34             1:36:08.4   1:37:10.5     15:30/M

    710    Claire Toms                       Ocala  FL             696    37   F      61 35-39             1:36:31.6   1:37:28.0     15:34/M

    711    Kathy Brammer                     Eaton Park  FL         24    61   F       9 60-64             1:37:09.3   1:37:51.0     15:40/M

    712    Rose Brenna                       Zephyrhills  FL       284    46   F      53 45-49             1:37:20.9   1:38:09.9     15:42/M

    713    Richard Jones                     Temple Terrace  FL    809    41   M      31 40-44             1:37:34.2   1:38:54.6     15:44/M

    714    Kylee Lane                        Tampa  FL             471    12   F       3 10-14             1:38:56.1   1:39:59.9     15:57/M

    715    Kevin Hardesty                    dade city  FL         406    29   M      23 25-29             1:38:58.8   1:39:58.6     15:58/M

    716    Christie Joyce                    dade city  FL         445    33   F      68 30-34             1:38:58.9   1:39:58.8     15:58/M

    717    Melinda Lane                      Tampa  FL             472    36   F      62 35-39             1:39:04.8   1:40:08.6     15:59/M

    718    Eugenia Myers                     Tampa  FL             550    52   F      37 50-54             1:39:05.9   1:40:09.1     15:59/M

    719    Ashley Borrero                    Tampa  FL             279    22   F      22 20-24             1:39:36.8   1:43:36.1     16:04/M

    720    Veronica Frederick                Tampa  FL             375    39   F      63 35-39             1:40:17.6   1:44:16.5     16:10/M

    721    Shai Hamlin                       Parrish  FL           404    41   F      55 40-44             1:40:17.7   1:44:16.6     16:10/M

    722    Troy Hepler                       Tampa  FL             416    35   M      54 35-39             1:41:41.0   1:42:45.8     16:24/M

    723    Caroline Hepler                   Tampa  FL             415    36   F      64 35-39             1:41:41.2   1:42:45.3     16:24/M

    724    Susie Murphy                      clearwater  FL        822    50   F      38 50-54             1:42:30.0   1:46:30.0     16:32/M

    725    Melody Badgerow                   Clearwater  FL        856    68   F       6 65-69             1:42:30.1   1:46:30.6     16:32/M

    726    Rosemary Dean                     Clearwater  FL        341    53   F      39 50-54             1:42:30.2   1:46:30.4     16:32/M

    727    Shola Stephens                    Land O Lakes  FL      668    40   M      32 40-44             1:43:05.0   1:44:31.8     16:38/M

    728    Kimberly Kelly-Clark              Lakeland  FL          451    52   F      40 50-54             1:43:05.9   1:43:20.2     16:38/M

    729    Miranda Scott                     Tampa  FL             643    24   F      23 20-24             1:43:54.9   1:45:22.4     16:45/M

    730    Tracy Scott                       Bradenton  FL         645    56   F      31 55-59             1:43:55.2   1:45:22.3     16:46/M

    731    Terri Rotella                     Plant City  FL        795    60   F      10 60-64             1:44:18.5   1:45:37.0     16:49/M

    732    Bonnie Steele                     Valrico  FL           665    50   F      41 50-54             1:46:08.4   1:46:34.9     17:07/M

    733    Mitchell Steele                   Valrico  FL           850    53   M      30 50-54             1:46:08.8   1:46:35.0     17:07/M

    734    Brittany Lamattina                Homosassa  FL         465    25   F      53 25-29             1:46:42.5   1:47:51.7     17:13/M

    735    Tram Pham                         Port charlotte  FL    590    22   F      24 20-24             1:47:19.9   1:48:26.5     17:19/M

    736    Peter Palkovich                   Riverview  FL         911    67   M       8 65-69             1:47:54.2   1:49:12.3     17:24/M

    737    Rhea Davis                        Land O Lakes  FL      338    47   F      54 45-49             1:48:55.2   1:50:03.3     17:34/M

    738    Ami Patel                         tampa  FL             572    42   F      56 40-44             1:48:56.4   1:50:03.6     17:34/M

    739    Christopher Gaspard               Tampa  FL             383    31   M      37 30-34             1:48:59.1   1:50:08.5     17:35/M

    740    Breanne Sidwell                   Lady Lake  FL         954    20   F      25 20-24             1:49:00.3   1:50:10.6     17:35/M

    741    Thomas Thomas                     Wesley Chapel  FL     689    56   M      31 55-59             1:49:00.7   1:49:52.3     17:35/M

    742    Michael Lamattina                 Homosassa  FL         467    23   M      13 20-24             1:49:01.3   1:50:11.3     17:35/M

    743    Carol Rawlins                     Tampa  FL             794    42   F      57 40-44             1:49:59.5   1:51:12.7     17:44/M

    744    Cellestina Jarvis                 Tampa  FL             785    50   F      42 50-54             1:50:01.8   1:51:15.0     17:45/M

    745    Davila Hamlin                     Tampa  FL             784    42   F      58 40-44             1:50:04.6   1:51:17.6     17:45/M

    746    Chris Fischer                                           959    59   M      32 55-59             1:51:08.4   1:53:35.9     17:55/M

    747    Geri Tellier                      Valrico  FL           686    60   F      11 60-64             1:52:37.6   1:53:51.4     18:10/M

    748    Margaret Waterman                 Valrico  FL           722    55   F      32 55-59             1:52:37.6   1:53:51.5     18:10/M

    749    Robert Dedrick                    Tampa  FL             342    60   M      17 60-64             1:54:29.1   1:55:54.9     18:28/M

    750    Elizabeth Shaunessy-Dedrick       Tampa  FL             650    48   F      55 45-49             1:54:29.3   1:55:55.0     18:28/M

    751    Mike Newton                       St Pete  FL           111    43   M      33 40-44             1:57:26.3   1:57:26.3     18:56/M

    752    Kristen Andonian                  Odessa  FL            912    35   F      65 35-39             1:57:57.8   1:57:57.8     19:01/M

    753    Derek Parks                       Valrico  FL           570    35   M      55 35-39             1:58:29.0   1:58:29.0     19:07/M

    754    Paula Brown                       Tampa  FL             942    50   F      43 50-54             1:59:59.0   2:01:12.3     19:21/M

    755    Patrick Moraites                  Tampa  FL             897    36   M      56 35-39             2:00:20.2   2:00:20.2     19:25/M

    756    Megan Troutwine                   Hudson  FL            906    25   F      54 25-29             2:00:26.7   2:01:13.3     19:25/M

    757    Donna Cline                       Seffner  FL           859    52   F      44 50-54             2:01:52.0   2:01:52.0     19:39/M

    758    Anita Gross                       Tampa  FL             399    63   F      12 60-64             2:04:57.2   2:05:56.9     20:09/M

    759    Dorothy Zielinski                 Brandon  FL           751    68   F       7 65-69             2:04:58.1   2:05:57.8     20:09/M

    760    Leah Huff                         Clearwater  FL       5194    32   F      69 30-34             2:05:11.1   2:05:11.1     20:11/M

    761    Bryan Hall                        Palm harbor  FL       783    32   M      38 30-34             2:07:01.5   2:07:01.5     20:29/M

    762    Julia Okeefe                      Land O Lakes  FL      563    27   F      55 25-29             2:07:02.9   2:07:02.9     20:29/M

    763    Catherine Bracey                  Wesley Chapel  FL     779    53   F      45 50-54             2:08:04.6   2:09:12.5     20:39/M

    764    Donna Peters                      lutz  FL              585    56   F      33 55-59             2:08:10.1   2:09:17.1     20:40/M

    765    Candice Racine                    Valrico  FL           597    52   F      46 50-54             2:09:21.2   2:09:21.2     20:52/M

    766    Veronica Puma                     Lakeland  FL          124    18   F      10 15-19             2:09:22.3   2:09:35.6     20:52/M

    767    Gerry Methfessel                  Seminole  FL          521    59   F      34 55-59             2:16:02.7   2:18:34.8     21:56/M

    768    Kaitlyn Frantz                    Tampa  FL             766    15   F      11 15-19             2:18:12.4   2:18:12.4     22:17/M