Komen

Survivor

Age Group Results

March 07, 2015


Results By Endurance Sports Timing llc.


Men: Women: Top Finishers 1-99

Top

Female Overall Winners


                                                                                               Chip         Gun  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  

       1    Joshlyn Steele                                          495   31        1        25:57.8     26:19.0      8:22/M

Top

Female Masters Winners


                                                                                               Chip         Gun  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  

       1    Amy Yanni                                               637   60        2        26:18.1     26:20.5      8:29/M

Top

Female Grand Masters Winners


                                                                                               Chip         Gun  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  

       1    Laurie Jensen                                           824   58        3        26:19.4     26:28.2      8:29/M

Top

Female Senior Grand Masters Winners


                                                                                               Chip         Gun  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  

       1    Theresa Moore                                           947   66        9        33:37.0     33:48.0     10:51/M

Top

Female 99 and Under


                                                                                               Chip         Gun  

    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  

       1    Carrie Burns                                            429   48        4        28:01.8     28:04.7      9:02/M

       2    Isabel Guerrero                                         854   43        5        28:28.2     28:28.2      9:11/M

       3    Wendy Horne                                             540   37        6        29:48.3     29:48.3      9:37/M

       4    Laura Mansfield                                         881   53        7        31:52.1     31:58.0     10:17/M

       5    Meredith Cronin                                         913   39        8        33:34.6     33:44.6     10:50/M

       6    Mary Nelson                                             940   41       10        33:49.8     33:57.0     10:55/M

       7    Shirley Hickey                                          438   62       11        41:20.3     42:25.9     13:20/M

       8    Jany Granados                                           624   46       12        41:23.8     41:32.2     13:21/M

       9    Jal Severin                                             894   68       13        42:58.9     43:16.9     13:52/M

      10    Susan Patti                                             739   59       14        45:03.9     45:45.4     14:32/M

      11    Lut Urbina                                              697   59       15        47:58.8     48:18.2     15:28/M