Remember the Fallen

Fire Fighter Officer

Overall Finish List

September 12, 2015


Results By Endurance Sports Timing llc. Endurance Sports Timing


Fire Fighter Officer Male Finishers

 

Female Finishers

 

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Brooke Ricciardi                  Lehigh Acres  FL      705    36   F       1  1-99               37:11.4     38:29.9     12:25/M


Top

Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Bill Hoag                         Sarasota  FL          628    49   M       1  1-99               25:20.2     25:27.0      8:13/M
      2    Michael Regnier                   Sarasota  FL          442    47   M       2  1-99               25:21.1     25:28.6      8:13/M
      3    Matthew Labree                    Punta Gorda  FL       330    39   M       3  1-99               27:46.0     27:58.9      9:01/M
      4    Philip Castellano                 Venice  FL            174    29   M       4  1-99               33:33.1     33:42.9     10:52/M
      5    Matt McElroy                      Port Charlotte  FL    374    44   M       5  1-99               36:34.8     36:47.8     11:52/M
      6    Pete MacChia                      Port Charlotte  FL    356    46   M       6  1-99               40:06.8     40:14.9     12:59/M
      7    Bill Taaffe                       North Port  FL        524    58   M       7  1-99               42:13.6     42:19.9     13:39/M


Fire Fighter

Overall Finish List

September 12, 2015


Results By Endurance Sports Timing llc. Endurance Sports Timing


Fire Fighter Male Finishers

 

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Mollie Taaffe McLaughlin          St. Petersburg  FL    525    32   F       1  1-99               31:44.1     31:50.5     10:16/M
      2    Kristina Kelch                    North Port  FL        316    29   F       2  1-99               36:05.2     36:07.7     11:39/M
      3    Sabrina Freeman                   Sarasota  FL          246    25   F       3  1-99               36:23.8     36:33.0     11:47/M
      4    Jamie Dixon                       Sarasota  FL          213    32   F       4  1-99               36:33.6     36:43.5     11:51/M
      5    Tara Correia                      Port Charlotte  FL    192    29   F       5  1-99               36:38.0     37:19.5     12:02/M
      6    Allison Hagge                     Venice  FL            273    33   F       6  1-99               40:58.6     41:15.7     13:18/M
      7    Evelyn Vidaud                     Port Charlotte  FL    557    37   F       7  1-99               43:53.4     44:54.7     14:29/M
      8    Kelsey Barnwell                   Sarasota  FL          128    23   F       8  1-99               43:55.9     44:05.5     14:13/M
      9    Chloe Lear                        Venice  FL            341    13   F       9  1-99               45:05.2     45:09.5     14:34/M
     10    Angela Vanbuskirk                 Venice  FL            549    39   F      10  1-99               49:21.4     49:32.4     15:59/M


Top

Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    John Willis III                   Punta Gorda  FL       577    41   M       1  1-99               26:59.5     27:13.0      8:47/M
      2    Robert Decarolis                  Bradenton  FL         208    33   M       2  1-99               33:25.7     34:13.9     11:02/M
      3    David Burton                      Riverview  FL         160    36   M       3  1-99               34:19.1     34:32.6     11:08/M
      4    George Stuart                     Bradenton  FL         519    44   M       4  1-99               37:15.6     38:02.8     12:16/M
      5    Brad Johnson                      Bradenton  FL         305    37   M       5  1-99               39:41.8     40:31.3     13:04/M
      6    Mike Hansen                       North Port  FL        277    41   M       6  1-99               39:54.6     40:02.8     12:55/M
      7    Clint Sherbet                     Land O Lakes  FL      494    50   M       7  1-99               39:59.8     40:11.2     12:58/M
      8    Cory Krajic                       North Port  FL        327    19   M       8  1-99               42:11.3     42:20.7     13:39/M
      9    Evan Defilippis                   Tampa  FL             209    42   M       9  1-99               42:31.3     43:29.6     14:02/M
     10    Christopher Worley Jr.            Port Charlotte  FL    581     6   M      10  1-99               43:53.5     44:55.1     14:29/M
     11    Preston Yealy                     Venice  FL            610    12   M      11  1-99               44:06.8     45:14.5     14:35/M
     12    Gabe Ryan                         Venice  FL            470    11   M      12  1-99               44:07.2     45:18.8     14:37/M
     13    Aaron Morales                     Port Charlotte  FL    397     6   M      13  1-99               44:51.1     45:53.2     14:48/M
     14    Shannon Thomas                    North Port  FL        718    39   M      14  1-99               53:32.1     53:53.3     17:23/M