Don Bishop Invite

October 11, 2014


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing LLC

Overall Finish List - Girls




 O'all   Adj

 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       



    1      1    694  Bailey Hertenstein    Riverview                               19:00.7  6:08/M        

    2      2    370  Emily Zwijacz         Newsome HS                              19:44.6  6:22/M        

    3      3    376  Marcella Benner       Newsome HS                              20:13.6  6:31/M        

    4  (< 5)    232  Eliana Ochoa          Brandon HS                              20:22.2  6:34/M        

    5      4    397  Maria Somrah          Newsome HS                              20:24.3  6:35/M        

    6      5    420  Isabel Hanewicz       Robinson HS                             20:30.2  6:37/M        

    7      6    570  Marin James           Wharton HS                              20:36.3  6:39/M        

    8      7    576  Alisha Deschenas      Wharton HS                              20:39.0  6:40/M        

    9      8    137  Makayla Byrd          Alonso HS                               20:56.2  6:45/M        

   10      9    571  April Olson           Wharton HS                              21:06.6  6:48/M        

   11     10    583  Amanda Slattery       Wharton HS                              21:26.0  6:55/M        

   12     11    695  Natasha Menifee       Riverview                               21:32.0  6:57/M        

   13     12    107  Cassie Highsmith      Plant City HS                           21:37.8  6:58/M        

   14     13    425  Frankie Wilson        Robinson HS                             21:48.7  7:02/M        

   15     14    109  Hannah Stowe          Plant City HS                           22:01.5  7:06/M        

   16     15    390  Isabelle Guevara      Newsome HS                              22:06.2  7:08/M        

   17     16    384  Abigail Arndt         Newsome HS                              22:08.2  7:08/M        

   18     17    575  Mackenzie Willman     Wharton HS                              22:12.9  7:10/M        

   19     18    100  Madison Manley        Plant City HS                           22:15.2  7:11/M        

   20     19    469  Kela Nelson           Spoto HS                                22:17.1  7:11/M        

   21     20    369  Mary Tulin            Newsome HS                              22:20.2  7:12/M        

   22     21    573  Rania Samhouri        Wharton HS                              22:29.4  7:15/M        

   23     22    373  Danielle Jackson      Newsome HS                              22:33.3  7:16/M        

   24     23     39  Gisel Santiago        Osceola High School                     22:33.9  7:16/M        

   25     24    568  Mariah Loya           Wharton HS                              22:38.7  7:18/M        

   26     25    433  Cheyenne Follenius    Robinson HS                             22:46.6  7:21/M        

   27  (< 5)    700  Jacqueline Santa Ana  Blake HS                                22:46.7  7:21/M        

   28  (< 5)    449  Abigail Schosek       Seffner Christian Academy HS            23:02.6  7:26/M        

   29     26    472  Janae Caldwell        Spoto HS                                23:16.1  7:30/M        

   30     27    135  Genesis Medina        Alonso HS                               23:23.2  7:33/M        

   31     28    153  Thalia Moret          Alonso HS                               23:23.4  7:33/M        

   32     29    432  Anne-Marie Panayotty  Robinson HS                             23:34.1  7:36/M        

   33     30     40  Keilah Vicari         Osceola High School                     23:42.7  7:39/M        

   34     31    253  Ryann Cale            East Bay HS                             23:48.1  7:41/M        

   35  (< 5)    231  Victoria Prenatt      Brandon HS                              23:50.0  7:41/M        

   36  (< 5)    600  Yessenia De Jesus     Mulberry HS                             23:54.8  7:43/M        

   37  (< 5)    597  Alexis Thomason       Lennard High School                     23:58.9  7:44/M        

   38  (< 5)    159  Kristen Mirones       Armwood HS                              24:04.5  7:46/M        

   39  (< 5)    446  Sarah Leonard         Seffner Christian Academy HS            24:13.0  7:49/M        

   40  (< 5)    236  Randi Rua             Brandon HS                              24:26.4  7:53/M        

   41     32    419  Montana Page          Robinson HS                             24:29.4  7:54/M        

   42     33    422  Paulina Narvaez       Robinson HS                             24:32.3  7:55/M        

   43  (< 5)    448  Lydia Schosek         Seffner Christian Academy HS            24:35.6  7:56/M        

   44     34     45   Diana Santos         Osceola High School                     24:38.2  7:57/M        

   45     35    260  Daria Gibhardt        East Bay HS                             24:39.8  7:57/M        

   46     36    692  Jayla Herzog          Riverview                               24:40.9  7:57/M        

   47     37    261  Tianna Johnson        East Bay HS                             24:41.3  7:58/M        

   48     38    104  Abigail Miller        Plant City HS                           24:42.9  7:58/M        

   49     39    101  Shelby Baerwalde      Plant City HS                           24:44.0  7:59/M        

   50     40     53   Alondra Betancourt   Osceola High School                     24:46.9  7:59/M        

   51     41    106  Keanua Guevara        Plant City HS                           24:55.3  8:02/M        

   52  (< 5)    594  Michelle Broadnax     Lennard High School                     25:03.8  8:05/M        

   53     42    257  Summer McNeil         East Bay HS                             25:20.4  8:10/M        

   54     43    688  Helena Farnsworth     Riverview                               25:29.9  8:13/M        

   55     44    528  Virginia Miller       Tampa Catholic HS                       25:32.0  8:14/M        

   56     45    134  Gonzalez Sarah        Alonso HS                               25:33.1  8:15/M        

   57     46    515  Betia Washington      Tampa Catholic HS                       25:42.6  8:17/M        

   58     47    689  Payton Ford           Riverview                               25:43.9  8:18/M        

   59  (< 5)    158  Bethine May           Armwood HS                              25:47.2  8:19/M        

   60     48    204  Kara West             Bloomingdale HS                         25:48.9  8:19/M        

   61  (< 5)    489  Autumn Thompson       Strawberry Crest HS                     25:53.7  8:21/M        

   62     49     43  Crystal Marrero-BernarOsceola High School                     26:02.7  8:24/M        

   63  (< 5)    234  Morgan Worley         Brandon HS                              26:08.0  8:26/M        

   64  (< 5)    604  Sophie Willis         Mulberry HS                             26:13.1  8:27/M        

   65     50    456  Yosselin Linares-Gonz Southeast HS                            26:14.6  8:28/M        

   66     51    258  Madison Baker         East Bay HS                             26:16.1  8:28/M        

   67     52    691  Kristie Hepburn       Riverview                               26:23.2  8:31/M        

   68     53    205  Jenna Machina         Bloomingdale HS                         26:23.9  8:31/M        

   69  (< 5)    488  Grace Taylor          Strawberry Crest HS                     26:29.6  8:33/M        

   70     54    683  Karisya Adames-Moran  Riverview                               26:33.1  8:34/M        

   71  (< 5)    491  Emily Hurlburt        Strawberry Crest HS                     26:34.9  8:34/M        

   72  (< 5)    161  Grace Gonzalez        Armwood HS                              26:36.7  8:35/M        

   73     55    259  Jordan Chapa          East Bay HS                             26:58.4  8:42/M        

   74     56    206  Marianna Bernal       Bloomingdale HS                         26:59.3  8:42/M        

   75     57    522  Carly Palus           Tampa Catholic HS                       27:00.0  8:43/M        

   76     58    145  Sarah Faichney        Alonso HS                               27:07.9  8:45/M        

   77     59    136  Jessica Connor        Alonso HS                               27:13.2  8:47/M        

   78     60    471  Brittany Thomas       Spoto HS                                27:17.7  8:48/M        

   79     61    207  Samantha Dickey       Bloomingdale HS                         27:32.4  8:53/M        

   80     62    211  Victoria Luty         Bloomingdale HS                         27:33.5  8:53/M        

   81     63    209  Cassidy Hayes         Bloomingdale HS                         27:34.1  8:54/M        

   82  (< 5)    450  Sarah Katherine CrispeSeffner Christian Academy HS            27:35.4  8:54/M        

   83     64    519  Miranda Shumate       Tampa Catholic HS                       27:47.8  8:58/M        

   84     65     47  Aida Mestre           Osceola High School                     28:00.2  9:02/M        

   85  (< 5)    241  McCaley Mezrah        Blake HS                                28:08.8  9:05/M        

   86  (< 5)    622  Abby Abbuhel          HILLSBOROUGH HIGH SCHOOL                28:19.4  9:08/M        

   87     66    151  Emily Wright          Alonso HS                               28:21.8  9:09/M        

   88  (< 5)    596  Erin Anson            Lennard High School                     28:30.2  9:12/M        

   89     67    526  Julia Rogers          Tampa Catholic HS                       28:31.2  9:12/M        

   90  (< 5)    603  Lizbet Sanchez        Mulberry HS                             28:47.2  9:17/M        

   91  (< 5)    602  Jovana Rojas          Mulberry HS                             28:58.9  9:21/M        

   92     68    527  Veronica Cuva         Tampa Catholic HS                       29:13.2  9:25/M        

   93     69    470  Antanae Shuler        Spoto HS                                29:47.6  9:36/M        

   94     70    255  Kylie Weaver          East Bay HS                             29:52.4  9:38/M        

   95  (< 5)    318  Jomarys DeJesus       Leto HS                                 30:07.5  9:43/M        

   96  (< 5)    623  Mary Van Osdel        HILLSBOROUGH HIGH SCHOOL                30:16.7  9:46/M        

   97  (< 5)    625  Heather Hodges        HILLSBOROUGH HIGH SCHOOL                30:51.1  9:57/M        

   98     71    474  Destiny Mart          Spoto HS                                31:17.7 10:05/M        

   99     72     49  Isabella Camacho      Osceola High School                     31:31.4 10:10/M        

  100  (< 5)    242  Ciera Cooper          Blake HS                                31:35.4 10:11/M        



 O'all   Adj

 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       



  101     73    463  Sukanya Mohan         Southeast HS                            31:42.0 10:14/M        

  102     74    459  Aarti Patel           Southeast HS                            31:42.5 10:14/M        

  103     75    212  Devin Masson          Bloomingdale HS                         31:56.5 10:18/M        

  104  (< 5)    238  Sohie Whitworth       HILLSBOROUGH HIGH SCHOOL                31:58.1 10:19/M        

  105  (< 5)    316  Graciela Nino         Leto HS                                 32:15.6 10:24/M        

  106  (< 5)    545  Lesly Fernandez       Tampa Jefferson HS                      33:11.4 10:42/M        

  107  (< 5)    240  Alexis Visser         Blake HS                                33:17.5 10:44/M        

  108  (< 5)    595  Jessica Cortes        Lennard High School                     33:18.7 10:45/M        

  109     76    514  Ann Marie Ferron      Tampa Catholic HS                       34:32.3 11:08/M        

  110  (< 5)    544  Emily Estrada         Tampa Jefferson HS                      35:31.0 11:27/M        

  111     77    461  dadiana ordonez       Southeast HS                            37:47.5 12:11/M        

  112     78    460  Sita Jothishankar     Southeast HS                            41:04.3 13:15/M        

Team Summary Report - Girls




                                          Top  5             ------- Finishers -------

 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        



    1 Newsome HS                             40               2   3   4  15  16  20  22         

        Top  5 Times: 1:44:37.1



    2 Wharton HS                             49               6   7   9  10  17  21  24         

        Top  5 Times: 1:46:01.0



    3 Robinson HS                           104               5  13  25  29  32  33             

        Top  5 Times: 1:53:09.2



    4 Plant City HS                         121              12  14  18  38  39  41             

        Top  5 Times: 1:55:21.6



    5 Riverview                             138               1  11  36  43  47  52  54         

        Top  5 Times: 1:56:27.5



    6 Alonso HS                             166               8  27  28  45  58  59  66         

        Top  5 Times: 2:00:24.0



    7 Osceola High School                   176              23  30  34  40  49  65  72         

        Top  5 Times: 2:01:44.6



    8 East Bay HS                           196              31  35  37  42  51  55  70         

        Top  5 Times: 2:04:45.8



    9 Spoto HS                              245              19  26  60  69  71                 

        Top  5 Times: 2:13:56.5



   10 Tampa Catholic HS                     278              44  46  57  64  67  68  76         

        Top  5 Times: 2:14:33.8



   11 Bloomingdale HS                       280              48  53  56  61  62  63  75         

        Top  5 Times: 2:14:18.1



   12 Southeast HS                          352              50  73  74  77  78                 

        Top  5 Times: 2:48:31.1



 Inc. Seffner Christian Academy HS         4 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Armwood HS                           3 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Brandon HS                           4 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Leto HS                              2 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Mulberry HS                          4 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Strawberry Crest HS                  3 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Tampa Jefferson HS                   2 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Lennard High School                  4 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. HILLSBOROUGH HIGH SCHOOL             4 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Blake HS                             4 finishers                                          

        Top  5 Times: