Don Bishop Invite

October 08, 2016


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing

Overall Finish List - Girls

5K




 O'all   Adj

 Place  Place Bib No Name                   Team                                    Time    Pace       



    1      1   6414  Alexa Newbold         Newsome HS                              22:47.8  7:21/M        

    2      2   6407  Mia Cafaro            Newsome HS                              22:55.5  7:24/M        

    3  (< 5)    417  Elizabeth Gipson      Sarasota Riverview                      23:22.1  7:32/M        

    4  (< 5)    413  Allison Behne-Sharma  Sarasota Riverview                      23:30.9  7:35/M        

    5      3   6392  Madeleine McAneny     Newsome HS                              23:45.4  7:40/M        

    6      4   6400  Kristin Reagin        Newsome HS                              23:51.3  7:42/M        

    7      5   6391  Marissa Levine        Newsome HS                              24:15.9  7:49/M        

    8  (< 5)    423  Juliana Chambers      Sarasota Riverview                      24:23.4  7:52/M        

    9      6   6386  Christine Torsone     Newsome HS                              24:24.3  7:52/M        

   10      7   6413  Madisson Hunley       Newsome HS                              24:27.0  7:53/M        

   11      8   1193  Nina Cabral           Sickles HS                              24:39.2  7:57/M        

   12      9   1192  Makenzie Murphy       Sickles HS                              24:46.8  7:59/M        

   13  (> 7)   6410  Gina Gamboa           Newsome HS                              24:47.5  8:00/M        

   14  (> 7)   6399  Lydia Perkins         Newsome HS                              25:10.7  8:07/M        

   15  (> 7)   6409  Rachel Forsythe       Newsome HS                              25:16.8  8:09/M        

   16     10   1198  Jailene Molina        Sickles HS                              25:37.4  8:16/M        

   17     11    344  Myriemme Tromebati    Freedom (Tampa)                         25:52.0  8:21/M        

   18     12    342  Isabel Tomsich        Freedom (Tampa)                         25:57.7  8:22/M        

   19  (> 7)   6416  Ashleigh Primacio     Newsome HS                              26:07.3  8:25/M        

   20     13    734  Daniela Ramos         Tampa Bay Tech HS                       26:11.7  8:27/M        

   21     14    732  Deisy Lopez           Tampa Bay Tech HS                       26:23.4  8:31/M        

   22     15   1190  Ellie Taylor          Sickles HS                              26:24.1  8:31/M        

   23  (> 7)   6395  Zoe Mithaug           Newsome HS                              26:28.1  8:32/M        

   24     16   1195  Jezel Fierro          Sickles HS                              26:48.4  8:39/M        

   25  (< 5)   6491  Sophia Crassas        Robinson HS                             26:50.0  8:39/M        

   26  (< 5)   6465  Kaleia Harrison       Riverview HS                            26:56.3  8:41/M        

   27  (< 5)   6469  Jataya Jackson        Riverview HS                            26:56.8  8:41/M        

   28  (> 7)   6406  Natalie Bugielski     Newsome HS                              27:16.9  8:48/M        

   29     17    347  Ashley Edwards        Freedom (Tampa)                         27:21.3  8:49/M        

   30  (> 7)   6421  Emily Oquendo         Newsome HS                              27:38.5  8:55/M        

   31     18    350  Cynthia Ngyen         Freedom (Tampa)                         27:40.8  8:55/M        

   32     19   1197  Zoie Martinez         Sickles HS                              27:44.3  8:57/M        

   33     20   1191  Aliya Sims            Sickles HS                              27:54.4  9:00/M        

   34  (< 5)   6117  Kiaris Felix          Alonso HS                               27:55.7  9:00/M        

   35  (< 5)   1472  Chloe Powers          Shorecrest Prep                         28:02.5  9:03/M        

   36     21    345  Lauren Parrino        Freedom (Tampa)                         28:19.0  9:08/M        

   37  (> 7)   6418  Isabelle Scott        Newsome HS                              28:37.5  9:14/M        

   38     22    740  Ivelisse Natal        Tampa Bay Tech HS                       29:16.9  9:26/M        

   39  (> 7)   6388  Kathryn Barron        Newsome HS                              29:39.0  9:34/M        

   40  (< 5)    385  Cassidy Cruz          Gaither High School                     29:58.1  9:40/M        

   41  (< 5)    391  Sara Stansell         Gaither High School                     30:05.5  9:42/M        

   42     23    442  Ingrid Marrero        Freedom (Tampa)                         31:40.4 10:13/M        

   43  (> 7)   1202  Kayla Perez           Sickles HS                              31:43.0 10:14/M        

   44  (< 5)   6473  Jennifer Mendoza      Riverview HS                            31:43.4 10:14/M        

   45  (< 5)   6464  Brittany Hodel        Riverview HS                            31:49.5 10:16/M        

   46  (> 7)   6420  Emma Young            Newsome HS                              31:52.7 10:17/M        

   47     24    737  Brianna Taylor        Tampa Bay Tech HS                       32:12.5 10:23/M        

   48  (> 7)   6385  Emilie Dunn           Newsome HS                              32:40.4 10:32/M        

   49  (< 5)    334  Anabel Navarro        Jefferson                               32:52.1 10:36/M        

   50  (< 5)   6198  Victoria Morales-EstraEast Bay HS                             32:58.3 10:38/M        

   51     25    353  Hannah Oppegard       Freedom (Tampa)                         33:33.8 10:49/M        

   52  (< 5)    384  Rebeka Burden         Gaither High School                     33:34.2 10:50/M        

   53  (< 5)    721  Micayla Dougherty     Tampa Bay HEAT                          33:47.6 10:54/M        

   54  (< 5)    707  Miriam Janes          Tampa Bay HEAT                          33:50.7 10:55/M        

   55  (> 7)    352  Amelia Morgan         Freedom (Tampa)                         34:06.8 11:00/M        

   56  (< 5)   6132  Thuy Dong             Alonso HS                               34:19.8 11:04/M        

   57  (< 5)   1470  Olivia Miles          Shorecrest Prep                         34:29.9 11:07/M        

   58  (> 7)   6402  Alyssa Alderman       Newsome HS                              36:12.7 11:41/M        

   59     26    736  Angel Anderson        Tampa Bay Tech HS                       37:53.8 12:13/M        

   60     27    733  Darley Desormo        Tampa Bay Tech HS                       37:57.9 12:15/M        

   61  (< 5)   6159  Amanda Coleman        Brandon HS                              37:58.0 12:15/M        

   62     28    735  Jeanine Ikekhua       Tampa Bay Tech HS                       41:13.6 13:18/M        

   63  (> 7)    739  Mailie Negron         Tampa Bay Tech HS                       41:37.3 13:25/M        

Team Summary Report - Girls

5K




                                          Top  5             ------- Finishers -------

 Place  Team                              Places              1   2   3   4   5  6*  7*        



    1 Newsome HS                             15               1   2   3   4   5   6   7         

        Top  5 Times: 23:31.2



    2 Sickles HS                             58               8   9  10  15  16  19  20         

        Top  5 Times: 25:39.2



    3 Freedom (Tampa)                        79              11  12  17  18  21  23  25         

        Top  5 Times: 27:02.2



    4 Tampa Bay Tech HS                      99              13  14  22  24  26  27  28         

        Top  5 Times: 30:23.6



 Inc. Alonso HS                            2 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Brandon HS                           1 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. East Bay HS                          1 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Riverview HS                         4 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Robinson HS                          1 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Shorecrest Prep                      2 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Tampa Bay HEAT                       2 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Gaither High School                  3 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Jefferson                            1 finishers                                          

        Top  5 Times: 



 Inc. Sarasota Riverview                   3 finishers                                          

        Top  5 Times: