CHALLENGE

Overall Results

February 04, 2017


Results By ENDURANCE SPORTS TIMING ENDURANCE SPORTS TIMING


Challenge 10K + 5K

Female Finishers

Place Name/Race City/State   Age   Time  
1 Valerie Blasewitz Odessa FL   34 Series Total: 1:09:16.8  
  Best Damn Race - 10K 46:08.4  
  Best Damn Race - 5K 23:08.4  
2 Emily Morris Tampa FL   25 Series Total: 1:10:36.3  
  Best Damn Race - 10K 45:03.0  
  Best Damn Race - 5K 25:33.3  
3 Lisa Barnes Tampa FL   30 Series Total: 1:11:22.7  
  Best Damn Race - 10K 48:10.0  
  Best Damn Race - 5K 23:12.7  
4 Rene Espinosa Tampa FL   36 Series Total: 1:13:53.0  
  Best Damn Race - 10K 49:36.3  
  Best Damn Race - 5K 24:16.7  
5 Mary Osbach Tampa FL   29 Series Total: 1:13:57.6  
  Best Damn Race - 10K 49:29.1  
  Best Damn Race - 5K 24:28.5  
6 Hope Hoffman Tampa FL   36 Series Total: 1:17:24.3  
  Best Damn Race - 10K 51:06.9  
  Best Damn Race - 5K 26:17.4  
7 Jill Shugart Hopkinton MA   46 Series Total: 1:18:12.4  
  Best Damn Race - 10K 52:42.1  
  Best Damn Race - 5K 25:30.2  
8 Melody Edwards New Port Richey FL   36 Series Total: 1:18:21.5  
  Best Damn Race - 10K 52:15.4  
  Best Damn Race - 5K 26:06.1  
9 Gina Ferlise Sarasota FL   47 Series Total: 1:18:43.1  
  Best Damn Race - 10K 52:23.7  
  Best Damn Race - 5K 26:19.4  
10 Samantha Howard Saint Petersburg FL   25 Series Total: 1:18:44.4  
  Best Damn Race - 10K 52:48.3  
  Best Damn Race - 5K 25:56.0  
11 Meghan Brunette Tampa FL   31 Series Total: 1:19:26.9  
  Best Damn Race - 10K 53:06.7  
  Best Damn Race - 5K 26:20.1  
12 Becky Marks North Port FL   46 Series Total: 1:20:24.3  
  Best Damn Race - 10K 54:20.2  
  Best Damn Race - 5K 26:04.1  
13 Summer Socha Winter Park FL   23 Series Total: 1:20:36.1  
  Best Damn Race - 10K 52:53.9  
  Best Damn Race - 5K 27:42.1  
14 Jamie Wassermann Saint Petersburg FL   41 Series Total: 1:20:41.9  
  Best Damn Race - 10K 54:46.4  
  Best Damn Race - 5K 25:55.4  
15 Staisy Kibart Tampa FL   29 Series Total: 1:21:55.1  
  Best Damn Race - 10K 53:09.0  
  Best Damn Race - 5K 28:46.0  
16 Danielle Shaffo Dunedin   34 Series Total: 1:22:09.1  
  Best Damn Race - 10K 54:19.5  
  Best Damn Race - 5K 27:49.6  
17 Arnela Korjenic Winter Garden   29 Series Total: 1:22:18.3  
  Best Damn Race - 10K 54:45.9  
  Best Damn Race - 5K 27:32.3  
18 Angela Meyers Sarasota FL   43 Series Total: 1:22:56.2  
  Best Damn Race - 10K 56:02.5  
  Best Damn Race - 5K 26:53.6  
19 Laura Landau Fort Lauderdale FL   42 Series Total: 1:23:27.1  
  Best Damn Race - 10K 56:08.8  
  Best Damn Race - 5K 27:18.3  
20 Laura Kallmann Tampa FL   33 Series Total: 1:23:38.1  
  Best Damn Race - 10K 55:34.2  
  Best Damn Race - 5K 28:03.8  
21 Carol Sterling Clearwater FL   50 Series Total: 1:23:45.6  
  Best Damn Race - 10K 56:26.9  
  Best Damn Race - 5K 27:18.6  
22 Sara Marr Tampa FL   28 Series Total: 1:23:48.5  
  Best Damn Race - 10K 56:04.9  
  Best Damn Race - 5K 27:43.6  
23 Megan Roberts Clearwater FL   26 Series Total: 1:25:00.0  
  Best Damn Race - 10K 57:18.9  
  Best Damn Race - 5K 27:41.1  
24 Sarah Hodges Tampa FL   38 Series Total: 1:25:45.7  
  Best Damn Race - 10K 56:58.7  
  Best Damn Race - 5K 28:46.9  
25 Rebecca Truitt Tampa FL   32 Series Total: 1:27:14.3  
  Best Damn Race - 10K 50:44.0  
  Best Damn Race - 5K 36:30.2  
26 Brittney Swanson Coconut Creek FL   23 Series Total: 1:28:28.5  
  Best Damn Race - 10K 58:06.9  
  Best Damn Race - 5K 30:21.6  
27 Dawn Meyer Safety Harbor FL   46 Series Total: 1:29:34.9  
  Best Damn Race - 10K 59:35.5  
  Best Damn Race - 5K 29:59.3  
28 Jeannie Bartholomew Deland FL   35 Series Total: 1:30:07.5  
  Best Damn Race - 10K 57:38.9  
  Best Damn Race - 5K 32:28.5  
29 Lisette Villanueva Fort Myers FL   34 Series Total: 1:30:14.9  
  Best Damn Race - 10K 59:52.1  
  Best Damn Race - 5K 30:22.8  
30 Julie Collura Lakeland FL   43 Series Total: 1:31:04.6  
  Best Damn Race - 10K 1:01:32.7  
  Best Damn Race - 5K 29:31.8  
31 April Chonsky Saint Petersburg FL   50 Series Total: 1:31:06.3  
  Best Damn Race - 10K 58:24.3  
  Best Damn Race - 5K 32:41.9  
32 Allison Kort Orlando FL   19 Series Total: 1:31:25.3  
  Best Damn Race - 10K 59:54.7  
  Best Damn Race - 5K 31:30.5  
33 Lisa Moy Tampa FL   42 Series Total: 1:32:03.4  
  Best Damn Race - 10K 1:01:14.3  
  Best Damn Race - 5K 30:49.1  
34 Carla Banks Lehigh Acres FL   35 Series Total: 1:32:09.8  
  Best Damn Race - 10K 1:02:05.3  
  Best Damn Race - 5K 30:04.4  
35 Sandra Morrison Tampa FL   42 Series Total: 1:32:18.0  
  Best Damn Race - 10K 1:01:38.6  
  Best Damn Race - 5K 30:39.3  
36 Amy Shafran Palm Harbor FL   48 Series Total: 1:32:44.2  
  Best Damn Race - 10K 1:02:19.9  
  Best Damn Race - 5K 30:24.3  
37 Christina Dupont Oldsmar FL   34 Series Total: 1:33:18.6  
  Best Damn Race - 10K 1:02:08.7  
  Best Damn Race - 5K 31:09.8  
38 Amy Franks Odessa FL   42 Series Total: 1:33:24.1  
  Best Damn Race - 10K 1:05:27.8  
  Best Damn Race - 5K 27:56.3  
39 Brittany McDermott Palm Harbor FL   27 Series Total: 1:33:46.5  
  Best Damn Race - 10K 1:04:31.6  
  Best Damn Race - 5K 29:14.8  
40 Gwen Odmark Odessa FL   43 Series Total: 1:34:41.6  
  Best Damn Race - 10K 1:02:24.8  
  Best Damn Race - 5K 32:16.7  
41 Cari Archer Lutz FL   29 Series Total: 1:34:49.8  
  Best Damn Race - 10K 1:02:17.0  
  Best Damn Race - 5K 32:32.7  
42 Mesha Kilpatrick Lakeland FL   23 Series Total: 1:35:26.7  
  Best Damn Race - 10K 1:02:37.4  
  Best Damn Race - 5K 32:49.2  
43 Erica Smith Lithia FL   34 Series Total: 1:35:26.9  
  Best Damn Race - 10K 1:02:37.6  
  Best Damn Race - 5K 32:49.2  
44 Susan Snizik Tampa FL   61 Series Total: 1:36:08.2  
  Best Damn Race - 10K 1:04:25.7  
  Best Damn Race - 5K 31:42.4  
45 Flo Atkins Port Richey FL   62 Series Total: 1:36:14.6  
  Best Damn Race - 10K 1:03:47.8  
  Best Damn Race - 5K 32:26.7  
46 Jessica Palmer Tampa   30 Series Total: 1:36:36.0  
  Best Damn Race - 10K 1:00:44.5  
  Best Damn Race - 5K 35:51.4  
47 Alicia Elliott Seffnerseffner FL   34 Series Total: 1:37:02.3  
  Best Damn Race - 10K 1:03:31.4  
  Best Damn Race - 5K 33:30.9  
48 Krystal Casey Clearwater FL   24 Series Total: 1:37:22.6  
  Best Damn Race - 10K 1:05:53.0  
  Best Damn Race - 5K 31:29.6  
49 Serena Utz Clearwater FL   25 Series Total: 1:37:42.5  
  Best Damn Race - 10K 1:06:29.5  
  Best Damn Race - 5K 31:13.0  
50 Michelle Kilpatrick Clearwater FL   42 Series Total: 1:37:43.5  
  Best Damn Race - 10K 1:02:19.6  
  Best Damn Race - 5K 35:23.9  
51 Maureen Wallace Palm Harbor FL   61 Series Total: 1:38:17.9  
  Best Damn Race - 10K 1:05:50.0  
  Best Damn Race - 5K 32:27.9  
52 Amy Ming Clearwaterc FL   37 Series Total: 1:38:52.1  
  Best Damn Race - 10K 1:06:50.5  
  Best Damn Race - 5K 32:01.6  
53 Dana King Tampa FL   34 Series Total: 1:38:57.6  
  Best Damn Race - 10K 1:06:50.6  
  Best Damn Race - 5K 32:07.0  
54 Katie Sullivan Tampa FL   40 Series Total: 1:38:58.5  
  Best Damn Race - 10K 1:06:50.9  
  Best Damn Race - 5K 32:07.5  
55 Montana Ross Sarasota FL   30 Series Total: 1:39:21.1  
  Best Damn Race - 10K 1:06:13.7  
  Best Damn Race - 5K 33:07.4  
56 Sandra Vigil Tampa FL   44 Series Total: 1:39:45.3  
  Best Damn Race - 10K 1:05:54.4  
  Best Damn Race - 5K 33:50.9  
57 Jennifer Gray Safety Harbor FL   34 Series Total: 1:40:17.9  
  Best Damn Race - 10K 1:01:41.7  
  Best Damn Race - 5K 38:36.1  
58 Chrissy Homsher Tampa FL   26 Series Total: 1:40:40.6  
  Best Damn Race - 10K 1:06:29.3  
  Best Damn Race - 5K 34:11.2  
59 Catina Sherwood Saint Petersburg FL   37 Series Total: 1:41:07.8  
  Best Damn Race - 10K 1:06:29.1  
  Best Damn Race - 5K 34:38.7  
60 Karla Kmetz Tampa FL   31 Series Total: 1:42:10.8  
  Best Damn Race - 10K 1:09:13.1  
  Best Damn Race - 5K 32:57.6  
61 Nicole Fortunato Riverview   30 Series Total: 1:42:37.3  
  Best Damn Race - 10K 1:06:57.3  
  Best Damn Race - 5K 35:39.9  
62 Paula Scott Valrico FL   47 Series Total: 1:42:40.2  
  Best Damn Race - 10K 1:09:20.3  
  Best Damn Race - 5K 33:19.8  
63 Carrie Meadows Safety Harbor FL   35 Series Total: 1:42:45.1  
  Best Damn Race - 10K 1:08:38.5  
  Best Damn Race - 5K 34:06.6  
64 Lisa Fairchild Tampa FL   35 Series Total: 1:42:51.4  
  Best Damn Race - 10K 1:10:42.3  
  Best Damn Race - 5K 32:09.0  
65 Marta Portillo Pinellas Park FL   38 Series Total: 1:43:48.6  
  Best Damn Race - 10K 1:06:31.4  
  Best Damn Race - 5K 37:17.2  
66 Pamela Smith Lakeland FL   31 Series Total: 1:44:09.9  
  Best Damn Race - 10K 1:10:52.3  
  Best Damn Race - 5K 33:17.6  
67 Kazuko Neely Tampa FL   47 Series Total: 1:44:13.0  
  Best Damn Race - 10K 1:07:36.8  
  Best Damn Race - 5K 36:36.1  
68 Shannon Deter Tarpon Springs FL   44 Series Total: 1:44:25.0  
  Best Damn Race - 10K 1:09:40.3  
  Best Damn Race - 5K 34:44.7  
69 Nicole Temperton Safety Harbor   33 Series Total: 1:45:45.1  
  Best Damn Race - 10K 1:08:17.6  
  Best Damn Race - 5K 37:27.5  
70 Sarah Kay Hampton Palm Harbor FL   26 Series Total: 1:45:45.7  
  Best Damn Race - 10K 1:10:41.7  
  Best Damn Race - 5K 35:04.0  
71 Cheryl Zambroski Tampa FL   60 Series Total: 1:45:58.9  
  Best Damn Race - 10K 1:08:39.0  
  Best Damn Race - 5K 37:19.9  
72 Randye Brindle Oldsmar FL   27 Series Total: 1:47:38.5  
  Best Damn Race - 10K 1:12:23.5  
  Best Damn Race - 5K 35:15.0  
73 Lisa Thomas Trinity FL   44 Series Total: 1:47:43.6  
  Best Damn Race - 10K 1:11:16.0  
  Best Damn Race - 5K 36:27.6  
74 Christy Smith Seminole FL   46 Series Total: 1:47:50.9  
  Best Damn Race - 10K 1:11:17.6  
  Best Damn Race - 5K 36:33.2  
75 Genie Merrer Palm Harbor FL   46 Series Total: 1:47:51.7  
  Best Damn Race - 10K 1:11:26.4  
  Best Damn Race - 5K 36:25.3  
76 Kristie Gerber Oldsmar FL   46 Series Total: 1:47:52.4  
  Best Damn Race - 10K 1:11:27.0  
  Best Damn Race - 5K 36:25.4  
77 Katherine Schusteritsch Palmetto FL   39 Series Total: 1:47:59.8  
  Best Damn Race - 10K 1:09:46.0  
  Best Damn Race - 5K 38:13.8  
78 Margaret Williams Saint Petersburg FL   41 Series Total: 1:49:02.8  
  Best Damn Race - 10K 1:13:04.2  
  Best Damn Race - 5K 35:58.5  
79 Emily Pagel Kissimmee FL   26 Series Total: 1:49:34.5  
  Best Damn Race - 10K 1:11:37.5  
  Best Damn Race - 5K 37:57.0  
80 Lauren Deleon Tampa FL   29 Series Total: 1:49:46.4  
  Best Damn Race - 10K 1:16:42.1  
  Best Damn Race - 5K 33:04.3  
81 Jennifer Miller Oviedo FL   36 Series Total: 1:50:50.3  
  Best Damn Race - 10K 1:14:15.6  
  Best Damn Race - 5K 36:34.7  
82 Michelle Scott Tampa FL   46 Series Total: 1:50:58.3  
  Best Damn Race - 10K 1:11:43.5  
  Best Damn Race - 5K 39:14.7  
83 Karen Main Seminole FL   52 Series Total: 1:51:05.5  
  Best Damn Race - 10K 1:14:00.9  
  Best Damn Race - 5K 37:04.6  
84 Sarah Tower Largo FL   37 Series Total: 1:51:21.1  
  Best Damn Race - 10K 1:06:29.1  
  Best Damn Race - 5K 44:51.9  
85 Shannon Crews Wesley Chapel FL   37 Series Total: 1:51:25.8  
  Best Damn Race - 10K 1:13:52.2  
  Best Damn Race - 5K 37:33.6  
86 Natalie Hutchings Valrico FL   35 Series Total: 1:52:37.3  
  Best Damn Race - 10K 1:21:16.2  
  Best Damn Race - 5K 31:21.1  
87 Patricia Daulton New Port Richey FL   50 Series Total: 1:52:47.1  
  Best Damn Race - 10K 1:05:48.3  
  Best Damn Race - 5K 46:58.7  
88 Grace Perrin Windermere FL   26 Series Total: 1:54:34.4  
  Best Damn Race - 10K 1:15:08.5  
  Best Damn Race - 5K 39:25.8  
89 Rebecca Foster Riverview FL   24 Series Total: 1:54:38.1  
  Best Damn Race - 10K 1:14:36.2  
  Best Damn Race - 5K 40:01.9  
90 Nicole Nolan Seminole FL   27 Series Total: 1:54:57.3  
  Best Damn Race - 10K 1:15:58.0  
  Best Damn Race - 5K 38:59.2  
91 Brandy Sanns Clearwater FL   32 Series Total: 1:55:23.4  
  Best Damn Race - 10K 1:16:26.7  
  Best Damn Race - 5K 38:56.6  
92 Marlena Sinclair Saint Petersburg FL   34 Series Total: 1:56:18.8  
  Best Damn Race - 10K 1:15:09.9  
  Best Damn Race - 5K 41:08.9  
93 Danielle Clarke Safety Harbor FL   31 Series Total: 1:57:04.0  
  Best Damn Race - 10K 1:17:42.6  
  Best Damn Race - 5K 39:21.4  
94 Terri Watkins Orlando FL   41 Series Total: 1:58:22.5  
  Best Damn Race - 10K 1:19:50.2  
  Best Damn Race - 5K 38:32.3  
95 Megan Martin Lakewood Ranch FL   34 Series Total: 1:58:32.2  
  Best Damn Race - 10K 1:18:23.9  
  Best Damn Race - 5K 40:08.2  
96 Krista Benton Sarasota FL   38 Series Total: 1:58:34.2  
  Best Damn Race - 10K 1:18:24.2  
  Best Damn Race - 5K 40:09.9  
97 Corinna Bellotte Tarpon Springs FL   48 Series Total: 1:59:38.6  
  Best Damn Race - 10K 1:14:36.8  
  Best Damn Race - 5K 45:01.7  
98 Lisa Murfield Odessa FL   58 Series Total: 2:00:41.7  
  Best Damn Race - 10K 1:20:51.4  
  Best Damn Race - 5K 39:50.3  
99 Jennifer Solano Seffner FL   34 Series Total: 2:01:56.1  
  Best Damn Race - 10K 1:21:02.0  
  Best Damn Race - 5K 40:54.0  
100 Jenny Clanton Tampa FL   31 Series Total: 2:01:56.3  
  Best Damn Race - 10K 1:21:17.5  
  Best Damn Race - 5K 40:38.8  
101 Natalie Martinez Tampa FL   38 Series Total: 2:02:24.0  
  Best Damn Race - 10K 1:11:42.0  
  Best Damn Race - 5K 50:42.0  
102 Karen Szuba Summerfield FL   42 Series Total: 2:03:06.7  
  Best Damn Race - 10K 1:22:36.2  
  Best Damn Race - 5K 40:30.4  
103 Jaclyn Wagner Riverview FL   28 Series Total: 2:03:08.5  
  Best Damn Race - 10K 1:20:34.8  
  Best Damn Race - 5K 42:33.6  
104 Kaitlyn Masters Clermont FL   24 Series Total: 2:03:12.2  
  Best Damn Race - 10K 1:20:09.2  
  Best Damn Race - 5K 43:03.0  
105 Jennifer Reinhart Clearwater FL   43 Series Total: 2:03:40.0  
  Best Damn Race - 10K 1:19:55.2  
  Best Damn Race - 5K 43:44.7  
106 Lisa Dinardo Saint Petersburg FL   41 Series Total: 2:04:54.5  
  Best Damn Race - 10K 1:24:08.7  
  Best Damn Race - 5K 40:45.7  
107 Noel Grom Valrico   33 Series Total: 2:05:19.8  
  Best Damn Race - 10K 1:21:37.7  
  Best Damn Race - 5K 43:42.0  
108 Consuelo A Scoggins Tampa FL   38 Series Total: 2:06:01.7  
  Best Damn Race - 10K 1:23:10.6  
  Best Damn Race - 5K 42:51.0  
109 Pat Gales Falmouth MA   63 Series Total: 2:06:56.8  
  Best Damn Race - 10K 1:15:30.5  
  Best Damn Race - 5K 51:26.3  
110 Cynthia Crim Valrico FL   35 Series Total: 2:07:17.1  
  Best Damn Race - 10K 1:23:52.1  
  Best Damn Race - 5K 43:25.0  
111 Phyllis Lubin Safety Harbor FL   34 Series Total: 2:08:00.6  
  Best Damn Race - 10K 1:22:37.5  
  Best Damn Race - 5K 45:23.1  
112 Amy Howe Morriston FL   44 Series Total: 2:08:07.2  
  Best Damn Race - 10K 1:22:12.8  
  Best Damn Race - 5K 45:54.3  
113 Sonja Additon Tampa FL   55 Series Total: 2:09:12.7  
  Best Damn Race - 10K 1:25:32.2  
  Best Damn Race - 5K 43:40.4  
114 Suzanne Garszczynski Lakeland FL   70 Series Total: 2:09:49.2  
  Best Damn Race - 10K 1:27:28.7  
  Best Damn Race - 5K 42:20.4  
115 Kristina Craft Winter Haven FL   45 Series Total: 2:09:51.2  
  Best Damn Race - 10K 1:27:29.4  
  Best Damn Race - 5K 42:21.7  
116 Jennifer Basta Kissimmee FL   35 Series Total: 2:09:56.9  
  Best Damn Race - 10K 1:26:10.4  
  Best Damn Race - 5K 43:46.5  
117 Kristin Kliem Canton OH   46 Series Total: 2:09:59.0  
  Best Damn Race - 10K 1:21:23.3  
  Best Damn Race - 5K 48:35.6  
118 Ladonna Rochelle Tampa FL   45 Series Total: 2:10:19.1  
  Best Damn Race - 10K 1:23:53.8  
  Best Damn Race - 5K 46:25.2  
119 Andria Novak Highland IN   33 Series Total: 2:11:34.9  
  Best Damn Race - 10K 1:19:38.2  
  Best Damn Race - 5K 51:56.6  
120 Danielle Arthur Tampa FL   26 Series Total: 2:13:03.8  
  Best Damn Race - 10K 1:24:27.4  
  Best Damn Race - 5K 48:36.3  
121 Karen Fuller Sarasota FL   59 Series Total: 2:13:21.6  
  Best Damn Race - 10K 1:27:34.4  
  Best Damn Race - 5K 45:47.2  
122 Tina Hall Tampa FL   43 Series Total: 2:14:04.4  
  Best Damn Race - 10K 1:09:05.0  
  Best Damn Race - 5K 1:04:59.3  
123 Rachel Seaton Tampa FL   31 Series Total: 2:14:22.3  
  Best Damn Race - 10K 1:28:56.8  
  Best Damn Race - 5K 45:25.5  
124 Lisa Archer St. Petersburg FL   50 Series Total: 2:15:21.5  
  Best Damn Race - 10K 1:26:58.6  
  Best Damn Race - 5K 48:22.9  
125 Sandra Sosa-Carlin Tampa FL   33 Series Total: 2:17:52.7  
  Best Damn Race - 10K 1:30:06.2  
  Best Damn Race - 5K 47:46.4  
126 Loretta Marcelli Seminole FL   49 Series Total: 2:18:13.6  
  Best Damn Race - 10K 1:32:01.6  
  Best Damn Race - 5K 46:11.9  
127 Andrea Fenical Saint Petersburg FL   46 Series Total: 2:18:19.1  
  Best Damn Race - 10K 1:32:00.8  
  Best Damn Race - 5K 46:18.2  
128 Lisa Wagner Ozona FL   56 Series Total: 2:19:24.1  
  Best Damn Race - 10K 1:27:22.7  
  Best Damn Race - 5K 52:01.3  
129 Kimberly Steinke Lakeland FL   45 Series Total: 2:19:52.3  
  Best Damn Race - 10K 1:21:28.3  
  Best Damn Race - 5K 58:23.9  
130 Debra Martin Safety Harbor FL   60 Series Total: 2:20:22.1  
  Best Damn Race - 10K 1:30:48.7  
  Best Damn Race - 5K 49:33.4  
131 Darlene Dugan Saint Petersburg FL   46 Series Total: 2:20:58.3  
  Best Damn Race - 10K 1:27:00.6  
  Best Damn Race - 5K 53:57.6  
132 Penny Pollard Winter Haven FL   54 Series Total: 2:21:16.5  
  Best Damn Race - 10K 1:33:19.8  
  Best Damn Race - 5K 47:56.6  
133 Brenda Wando Lithia FL   48 Series Total: 2:25:22.3  
  Best Damn Race - 10K 1:28:09.7  
  Best Damn Race - 5K 57:12.6  
134 Audra Montero Tampa FL   43 Series Total: 2:25:23.5  
  Best Damn Race - 10K 1:28:09.9  
  Best Damn Race - 5K 57:13.5  
135 Christina Merwin Largo FL   34 Series Total: 2:34:58.0  
  Best Damn Race - 10K 1:41:29.5  
  Best Damn Race - 5K 53:28.4  
136 Rebekah Johnson Land O Lakes FL   32 Series Total: 2:38:56.0  
  Best Damn Race - 10K 1:42:07.4  
  Best Damn Race - 5K 56:48.5  
137 Cindy Christie Tarpon Springs FL   40 Series Total: 2:46:38.9  
  Best Damn Race - 10K 1:35:35.1  
  Best Damn Race - 5K 1:11:03.7  
138 Sarah Grimmig Clearwater FL   31 Series Total: 2:47:30.5  
  Best Damn Race - 10K 1:44:33.9  
  Best Damn Race - 5K 1:02:56.5  
139 Carrie Lanz Northwood OH   39 Series Total: 2:56:59.8  
  Best Damn Race - 10K 1:56:11.6  
  Best Damn Race - 5K 1:00:48.1  
140 Dana Murphy-Booth Palm Harbor   50 Series Total: 3:16:51.6  
  Best Damn Race - 10K 2:46:01.2  
  Best Damn Race - 5K 30:50.4  
141 Larissa Maloney Inverness FL   45 Series Total: 3:33:15.2  
  Best Damn Race - 10K 2:54:19.1  
  Best Damn Race - 5K 38:56.1  
142 Jan Bosworth Bradenton FL   70 Series Total: 3:36:13.7  
  Best Damn Race - 10K 2:55:12.9  
  Best Damn Race - 5K 41:00.8  
143 Theresa Swanson Galena OH   50 Series Total: 3:44:24.6  
  Best Damn Race - 10K 2:59:48.1  
  Best Damn Race - 5K 44:36.4  
144 Kristin Powell Dunnellon FL   41 Series Total: 3:48:03.6  
  Best Damn Race - 10K 3:01:43.4  
  Best Damn Race - 5K 46:20.1  
145 Debbie Wright Calgary AB   50 Series Total: 4:00:37.0  
  Best Damn Race - 10K 3:07:53.9  
  Best Damn Race - 5K 52:43.0  
 

Male Finishers

Place Name/Race City/State   Age   Time  
1 Michael Lockhart Tampa FL   34 Series Total: 57:13.0  
  Best Damn Race - 10K 38:24.3  
  Best Damn Race - 5K 18:48.6  
2 Zachary Kessler Tampa FL   32 Series Total: 59:30.8  
  Best Damn Race - 10K 39:38.2  
  Best Damn Race - 5K 19:52.6  
3 Hector Torres Orlando FL   38 Series Total: 1:00:16.4  
  Best Damn Race - 10K 40:23.1  
  Best Damn Race - 5K 19:53.3  
4 Derek Brunette Tampa FL   32 Series Total: 1:03:00.0  
  Best Damn Race - 10K 42:18.9  
  Best Damn Race - 5K 20:41.0  
5 Bruce Metts Tampa FL   51 Series Total: 1:04:41.0  
  Best Damn Race - 10K 43:17.9  
  Best Damn Race - 5K 21:23.0  
6 Chad Clarke Tampa FL   46 Series Total: 1:05:32.6  
  Best Damn Race - 10K 44:34.5  
  Best Damn Race - 5K 20:58.0  
7 Armando Feijoo Clearwater FL   27 Series Total: 1:05:55.4  
  Best Damn Race - 10K 44:34.4  
  Best Damn Race - 5K 21:21.0  
8 Todd Mortenson Palm Harbor FL   37 Series Total: 1:05:57.6  
  Best Damn Race - 10K 44:10.0  
  Best Damn Race - 5K 21:47.5  
9 Richard Jansik Tampa FL   55 Series Total: 1:06:39.0  
  Best Damn Race - 10K 44:48.8  
  Best Damn Race - 5K 21:50.2  
10 Kenny Bobola Kissimmee FL   48 Series Total: 1:08:02.1  
  Best Damn Race - 10K 45:40.4  
  Best Damn Race - 5K 22:21.7  
11 David Dietz Lithia FL   41 Series Total: 1:10:03.8  
  Best Damn Race - 10K 47:02.1  
  Best Damn Race - 5K 23:01.7  
12 Jerry Searcy Pavo GA   47 Series Total: 1:11:05.2  
  Best Damn Race - 10K 47:15.1  
  Best Damn Race - 5K 23:50.1  
13 Bill Cosper Palm Harbor FL   49 Series Total: 1:12:21.1  
  Best Damn Race - 10K 48:34.2  
  Best Damn Race - 5K 23:46.9  
14 Ken Atkins Port Richey FL   60 Series Total: 1:13:18.9  
  Best Damn Race - 10K 49:39.7  
  Best Damn Race - 5K 23:39.1  
15 Thomas Leechin Tampa FL   33 Series Total: 1:13:54.7  
  Best Damn Race - 10K 49:27.2  
  Best Damn Race - 5K 24:27.5  
16 Mark Moss Clearwater   31 Series Total: 1:14:00.5  
  Best Damn Race - 10K 49:16.4  
  Best Damn Race - 5K 24:44.1  
17 Brad Shugart Dexter MI   56 Series Total: 1:15:03.8  
  Best Damn Race - 10K 51:22.8  
  Best Damn Race - 5K 23:41.0  
18 Nick Serapiglia Trinity FL   35 Series Total: 1:17:05.5  
  Best Damn Race - 10K 50:38.6  
  Best Damn Race - 5K 26:26.8  
19 John Wilder Port Richey FL   49 Series Total: 1:17:16.9  
  Best Damn Race - 10K 52:09.3  
  Best Damn Race - 5K 25:07.5  
20 Shahid Williams Saint Petersburg FL   39 Series Total: 1:17:17.5  
  Best Damn Race - 10K 52:38.8  
  Best Damn Race - 5K 24:38.6  
21 James Drobny Tampa FL   30 Series Total: 1:17:40.9  
  Best Damn Race - 10K 53:12.1  
  Best Damn Race - 5K 24:28.8  
22 Paul Olden Saint Petersburg FL   62 Series Total: 1:19:06.8  
  Best Damn Race - 10K 52:02.6  
  Best Damn Race - 5K 27:04.2  
23 Derek Fuller Sarasota FL   36 Series Total: 1:19:57.4  
  Best Damn Race - 10K 53:30.9  
  Best Damn Race - 5K 26:26.4  
24 Michael Baracz Tampa FL   38 Series Total: 1:20:05.0  
  Best Damn Race - 10K 53:36.0  
  Best Damn Race - 5K 26:28.9  
25 Larry Jamieson Sarasota FL   67 Series Total: 1:20:27.6  
  Best Damn Race - 10K 53:46.2  
  Best Damn Race - 5K 26:41.4  
26 Charles Richardson Tampa FL   35 Series Total: 1:21:19.2  
  Best Damn Race - 10K 53:56.7  
  Best Damn Race - 5K 27:22.5  
27 Mike Bowser Odessa FL   49 Series Total: 1:21:35.8  
  Best Damn Race - 10K 54:21.9  
  Best Damn Race - 5K 27:13.9  
28 Mike Newton St Petersburg FL   44 Series Total: 1:22:29.7  
  Best Damn Race - 10K 55:25.7  
  Best Damn Race - 5K 27:03.9  
29 Diganta Datta Tampa FL   26 Series Total: 1:22:58.7  
  Best Damn Race - 10K 55:21.9  
  Best Damn Race - 5K 27:36.8  
30 Deenesh Sahajpal Ocala   43 Series Total: 1:23:05.6  
  Best Damn Race - 10K 55:07.8  
  Best Damn Race - 5K 27:57.8  
31 Kory Swanson Coconut Creek FL   23 Series Total: 1:23:08.6  
  Best Damn Race - 10K 55:04.3  
  Best Damn Race - 5K 28:04.2  
32 Marc Landau Fort Lauderdale FL   54 Series Total: 1:23:25.6  
  Best Damn Race - 10K 56:08.8  
  Best Damn Race - 5K 27:16.7  
33 Robert Cooper Odessa FL   57 Series Total: 1:23:29.4  
  Best Damn Race - 10K 55:44.1  
  Best Damn Race - 5K 27:45.2  
34 Victor Carranza Spring Hill FL   51 Series Total: 1:23:36.0  
  Best Damn Race - 10K 55:36.6  
  Best Damn Race - 5K 27:59.4  
35 Tyler Martins Tampa FL   26 Series Total: 1:24:07.9  
  Best Damn Race - 10K 56:04.8  
  Best Damn Race - 5K 28:03.1  
36 Parag Patel Palm Harbor FL   37 Series Total: 1:24:15.4  
  Best Damn Race - 10K 56:50.6  
  Best Damn Race - 5K 27:24.8  
37 Jon Priolo Spring Hill FL   73 Series Total: 1:24:35.8  
  Best Damn Race - 10K 56:57.9  
  Best Damn Race - 5K 27:37.9  
38 John Higgins Safety Harbor FL   37 Series Total: 1:24:41.9  
  Best Damn Race - 10K 56:37.2  
  Best Damn Race - 5K 28:04.6  
39 Martel Meyer Hampton Bays NY   52 Series Total: 1:25:37.3  
  Best Damn Race - 10K 46:32.6  
  Best Damn Race - 5K 39:04.7  
40 Nicolas Betancourt Davie FL   23 Series Total: 1:26:18.4  
  Best Damn Race - 10K 56:35.5  
  Best Damn Race - 5K 29:42.8  
41 Ed Kane Palm Harbor FL   51 Series Total: 1:26:35.2  
  Best Damn Race - 10K 58:19.6  
  Best Damn Race - 5K 28:15.5  
42 Michael Gagliardo Palm Harbor FL   35 Series Total: 1:27:14.0  
  Best Damn Race - 10K 58:38.0  
  Best Damn Race - 5K 28:36.0  
43 Wesley Mazac Tampa FL   28 Series Total: 1:27:24.7  
  Best Damn Race - 10K 57:13.5  
  Best Damn Race - 5K 30:11.2  
44 Mike Zuhars Odessa FL   47 Series Total: 1:27:55.0  
  Best Damn Race - 10K 58:52.6  
  Best Damn Race - 5K 29:02.4  
45 Tyler Owens Tampa FL   26 Series Total: 1:28:15.2  
  Best Damn Race - 10K 57:46.7  
  Best Damn Race - 5K 30:28.5  
46 Enrique Martinez Brandon FL   44 Series Total: 1:28:34.7  
  Best Damn Race - 10K 1:00:17.1  
  Best Damn Race - 5K 28:17.5  
47 Timothy Mullady Fort Myers FL   70 Series Total: 1:30:09.8  
  Best Damn Race - 10K 1:00:18.2  
  Best Damn Race - 5K 29:51.5  
48 Nathan Moore Safety Harbor FL   33 Series Total: 1:30:18.1  
  Best Damn Race - 10K 1:00:42.8  
  Best Damn Race - 5K 29:35.3  
49 Jacob Burnett Safety Harbor FL   33 Series Total: 1:30:18.6  
  Best Damn Race - 10K 1:00:42.0  
  Best Damn Race - 5K 29:36.6  
50 Justin Groomes Winter Garden   35 Series Total: 1:32:22.5  
  Best Damn Race - 10K 52:48.5  
  Best Damn Race - 5K 39:33.9  
51 Chris Tillman Lutz FL   43 Series Total: 1:32:23.3  
  Best Damn Race - 10K 1:01:52.7  
  Best Damn Race - 5K 30:30.6  
52 Brian Hughes Spring Hill FL   53 Series Total: 1:32:26.3  
  Best Damn Race - 10K 1:02:58.3  
  Best Damn Race - 5K 29:27.9  
53 David Chesser Tampa FL   59 Series Total: 1:33:48.1  
  Best Damn Race - 10K 1:02:43.3  
  Best Damn Race - 5K 31:04.7  
54 Jason Fontana Tampa FL   43 Series Total: 1:33:54.0  
  Best Damn Race - 10K 1:02:37.2  
  Best Damn Race - 5K 31:16.8  
55 Kevin Swanson Coconut Creek FL   46 Series Total: 1:34:36.6  
  Best Damn Race - 10K 1:03:36.7  
  Best Damn Race - 5K 30:59.9  
56 Ray Sola Palm Harbor FL   59 Series Total: 1:38:20.0  
  Best Damn Race - 10K 1:00:11.5  
  Best Damn Race - 5K 38:08.5  
57 Jay Lleras Tampa   42 Series Total: 1:38:28.0  
  Best Damn Race - 10K 1:02:14.9  
  Best Damn Race - 5K 36:13.0  
58 Wayne Cheng Tampa FL   41 Series Total: 1:39:04.3  
  Best Damn Race - 10K 1:03:37.6  
  Best Damn Race - 5K 35:26.6  
59 David Lehr Tampa FL   50 Series Total: 1:40:13.8  
  Best Damn Race - 10K 1:06:34.0  
  Best Damn Race - 5K 33:39.7  
60 Thomas Brabenec Saint Petersburg FL   47 Series Total: 1:40:35.7  
  Best Damn Race - 10K 1:12:46.8  
  Best Damn Race - 5K 27:48.8  
61 Bill Price Land O Lakes FL   59 Series Total: 1:41:12.9  
  Best Damn Race - 10K 1:05:46.3  
  Best Damn Race - 5K 35:26.6  
62 Arron Solano Seffner FL   37 Series Total: 1:41:13.7  
  Best Damn Race - 10K 1:03:34.6  
  Best Damn Race - 5K 37:39.0  
63 Terry Smith St Pete   34 Series Total: 1:41:24.2  
  Best Damn Race - 10K 58:52.4  
  Best Damn Race - 5K 42:31.7  
64 Joseph McBrayer, Jr. Lakeland FL   29 Series Total: 1:41:39.4  
  Best Damn Race - 10K 1:07:39.7  
  Best Damn Race - 5K 33:59.7  
65 Michael Baldwin Orlando FL   44 Series Total: 1:42:25.7  
  Best Damn Race - 10K 1:07:20.9  
  Best Damn Race - 5K 35:04.7  
66 Michael Mason Tampa FL   59 Series Total: 1:42:55.1  
  Best Damn Race - 10K 1:07:50.9  
  Best Damn Race - 5K 35:04.2  
67 Brian Shafran Palm Harbor FL   47 Series Total: 1:43:33.2  
  Best Damn Race - 10K 1:08:31.7  
  Best Damn Race - 5K 35:01.4  
68 Daniel Cordero Palmetto FL   31 Series Total: 1:43:45.9  
  Best Damn Race - 10K 1:05:32.5  
  Best Damn Race - 5K 38:13.4  
69 Loren Murfield Odessa FL   61 Series Total: 1:44:46.2  
  Best Damn Race - 10K 1:10:23.1  
  Best Damn Race - 5K 34:23.0  
70 Wendell Watts Wesley Chapel FL   41 Series Total: 1:45:04.4  
  Best Damn Race - 10K 1:09:02.1  
  Best Damn Race - 5K 36:02.3  
71 Valiant Vasquez Port Richey FL   45 Series Total: 1:47:12.0  
  Best Damn Race - 10K 1:07:10.9  
  Best Damn Race - 5K 40:01.1  
72 Kenneth Thomas Trinity FL   45 Series Total: 1:48:45.2  
  Best Damn Race - 10K 1:12:30.5  
  Best Damn Race - 5K 36:14.7  
73 Adam Heeren Orlando FL   25 Series Total: 1:49:29.0  
  Best Damn Race - 10K 1:11:37.8  
  Best Damn Race - 5K 37:51.1  
74 Zachary Grimmig Clearwater FL   31 Series Total: 1:49:55.9  
  Best Damn Race - 10K 1:12:03.6  
  Best Damn Race - 5K 37:52.2  
75 Mark Scott Tampa FL   43 Series Total: 1:50:10.7  
  Best Damn Race - 10K 1:10:56.6  
  Best Damn Race - 5K 39:14.0  
76 James Cannon Tampa FL   38 Series Total: 1:50:14.3  
  Best Damn Race - 10K 1:12:49.5  
  Best Damn Race - 5K 37:24.8  
77 Dan Villanueva Land O Lakes FL   37 Series Total: 1:50:59.4  
  Best Damn Race - 10K 1:12:40.0  
  Best Damn Race - 5K 38:19.4  
78 Dustin Maxwell Clearwater FL   32 Series Total: 1:51:01.0  
  Best Damn Race - 10K 1:13:18.3  
  Best Damn Race - 5K 37:42.6  
79 Clare Decator Tampa FL   48 Series Total: 1:51:58.4  
  Best Damn Race - 10K 1:12:50.4  
  Best Damn Race - 5K 39:07.9  
80 Jarrod Mattheus Tarpon Springs FL   33 Series Total: 1:52:56.4  
  Best Damn Race - 10K 59:37.1  
  Best Damn Race - 5K 53:19.2  
81 Brandon Sinclair Saint Petersburg FL   35 Series Total: 1:56:18.8  
  Best Damn Race - 10K 1:15:09.9  
  Best Damn Race - 5K 41:08.9  
82 Greg Collins Hudson FL   40 Series Total: 1:59:27.3  
  Best Damn Race - 10K 1:18:42.8  
  Best Damn Race - 5K 40:44.4  
83 Kayle Shoop Clearwater FL   44 Series Total: 2:08:40.2  
  Best Damn Race - 10K 1:25:47.3  
  Best Damn Race - 5K 42:52.9  
84 Steve Paradis Orlando FL   36 Series Total: 2:12:25.6  
  Best Damn Race - 10K 1:27:29.9  
  Best Damn Race - 5K 44:55.6  
85 Ernie Smith Lithia FL   36 Series Total: 2:12:27.2  
  Best Damn Race - 10K 1:28:30.2  
  Best Damn Race - 5K 43:56.9  
86 Bill Demambro Clearwater FL   75 Series Total: 2:15:20.3  
  Best Damn Race - 10K 1:32:36.8  
  Best Damn Race - 5K 42:43.4  
87 Darren Ross Largo FL   49 Series Total: 2:20:24.9  
  Best Damn Race - 10K 1:30:56.8  
  Best Damn Race - 5K 49:28.1  
88 Christoph Schutze Oldsmar FL   34 Series Total: 2:27:05.2  
  Best Damn Race - 10K 1:24:43.0  
  Best Damn Race - 5K 1:02:22.2  
89 Dale Violette Bradley ME   60 Series Total: 2:43:09.5  
  Best Damn Race - 10K 1:48:31.8  
  Best Damn Race - 5K 54:37.7  
90 Brian Alofs Plant City FL   46 Series Total: 3:13:49.0  
  Best Damn Race - 10K 2:43:43.7  
  Best Damn Race - 5K 30:05.3  
91 Bruce Simpson Tampa   65 Series Total: 3:16:15.0  
  Best Damn Race - 10K 2:45:10.7  
  Best Damn Race - 5K 31:04.3  
92 Jeff Shugart Richmond   58 Series Total: 3:28:31.9  
  Best Damn Race - 10K 2:51:10.8  
  Best Damn Race - 5K 37:21.1  
93 Jason Thompson Saint Petersburg   44 Series Total: 3:34:39.3  
  Best Damn Race - 10K 2:54:42.9  
  Best Damn Race - 5K 39:56.3  
94 Kenny Nguyen Saint Petersburg FL   34 Series Total: 3:35:07.5  
  Best Damn Race - 10K 2:54:54.2  
  Best Damn Race - 5K 40:13.3  

*Overall Place