Best Damn Race

Age Group Results

February 01, 2014


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing LLC



Men: Top Finishers 0-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74 75-79 80-99
Women: Top Finishers 0-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

Top

Male Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    RJ Dorazil                        Tampa  FL               1   34        1        33:11.5     33:11.5      5:21/M
       2    Jon Noland                        Tampa  FL            1175   39        2        33:22.3     33:22.3      5:23/M
       3    Andrew Chandler                   St. Petersburg  FL   1007   40        3        34:41.3     34:42.9      5:36/M
Top

Female Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Christina Noordstar               Tierra Verde  FL     1155   37        6        37:24.9     37:25.8      6:02/M
       2    Keira D'Amato                     Tampa  FL            1435   29       14        39:48.6     39:49.7      6:25/M
       3    Adrienne Curtis                   Lutz  FL             1032   23       15        39:55.0     39:56.1      6:26/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mike Lisman                       Palm Harbor  FL      1315   46        7        37:50.3     37:52.8      6:06/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Anderson Wakefield                Tampa  FL             893   42       29        42:16.4     42:18.0      6:49/M
Top

Male Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    David Gresko                      Tampa  FL             329   51       11        39:33.7     39:33.7      6:23/M
Top

Female Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Dianne Skiles                     New Port Richey  FL   808   52       41        43:37.7     43:40.9      7:02/M
Top

Male 14 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Ty Manely                         St. Pete  FL          544   14      215        53:29.6     53:45.1      8:38/M
       2    Unknown Partic. 1455                                   1455          1258      1:47:11.4   1:48:49.1     17:17/M
Top

Female 14 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Erika Meya                        Seminole  FL          596   13      514      1:01:31.5   1:02:08.4      9:55/M
       2    Shannon Peters                    St Petersburg  FL    1190   14     1088      1:21:56.6   1:24:08.2     13:13/M
Top

Male 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Nathan Jernigan                   Dunedin  FL           416   15       55        45:46.5     45:46.5      7:23/M
       2    Tristan Rydzik                    Lakeland  FL          764   17      101        48:46.3     49:02.0      7:52/M
       3    Matt Lehr                         Tampa  FL            1127   17      188        52:36.9     53:21.9      8:29/M
       4    Joshua Wassermann                 St Petersburg  FL     908   15      782      1:08:49.8   1:10:10.1     11:06/M
       5    Marcus Neal                       Safety Harbor  FL     647   16      824      1:10:35.8   1:11:44.6     11:23/M
Top

Female 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Christy Pelletier                 St. Petersburg  FL   6062   15      695      1:06:20.9   1:09:05.2     10:42/M
       2    Ava Khademi                       Tarpon Springs  FL   1372   16      697      1:06:25.1   1:07:53.1     10:43/M
       3    Paula Hough                       Tampa  FL             391   15      854      1:11:24.9   1:12:01.3     11:31/M
       4    Abbie Benford                     Alachua  FL          1278   16      934      1:14:12.0   1:16:43.4     11:58/M
       5    Nicole Peters                     St Petersburg  FL    1191   17     1104      1:22:54.7   1:25:07.9     13:22/M
       6    Samantha Foerke                   Safety Harbor  FL     278   15     1159      1:28:28.1   1:28:51.2     14:16/M
       7    Mackenzie Vojtko                  Tampa  FL             887   16     1259      1:47:23.4   1:49:05.3     17:19/M
Top

Male 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Dustin White                      Lakeland  FL          919   18        8        37:57.9     37:57.9      6:07/M
       2    Jacob Blount                      Tampa  FL              61   24       51        44:29.8     44:31.6      7:10/M
       3    Ricky Aspuria                     Tampa  FL            6003   22       90        47:49.3     48:41.5      7:43/M
       4    Matt Michaels                     Trinity  FL           602   21      116        49:56.3     50:35.7      8:03/M
       5    William Stewart                   Gainseville  FL      1236   19      203        53:08.0     55:38.8      8:34/M
       6    Matt Olson                        Dunedin  FL          1178   20      268        55:13.7     56:40.5      8:54/M
       7    Matthew Wollenschlaeger           Tampa  FL             936   24      369        57:53.0     59:20.6      9:20/M
       8    Robert Koger                      Riverview  FL         462   18      412        59:12.1   1:00:19.3      9:33/M
       9    Kyle Judah                                             1466   19      451      1:00:03.5   1:02:34.2      9:41/M
      10    Kory Swanson                      Coconut Creek  FL     856   20      565      1:02:47.2   1:04:30.2     10:08/M
      11    Neil Patel                        Lakeland  FL          683   23      619      1:04:04.3   1:05:37.3     10:20/M
      12    Jacob Raybuck                     Holiday  FL          1202   19      628      1:04:25.0   1:06:23.9     10:23/M
Top

Female 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Monique Konstantinovic            Indian Rocks Beach    464   23       50        44:29.5     44:30.7      7:10/M
       2    Alexandra Garris                  Odessa  FL            303   22      156        51:36.0     51:41.4      8:19/M
       3    Kourtney Dolan                    Tampa  FL            1439   24      251        54:34.5     56:41.1      8:48/M
       4    Marissa Procaccini                Piscataway  NJ        716   23      326        56:36.9     57:04.6      9:08/M
       5    Courtney St John                  Largo  FL            1235   21      329        56:43.1     56:56.4      9:09/M
       6    Jasmine Rustogi                   Tampa  FL            1464   22      360        57:42.2     59:34.7      9:18/M
       7    Lauren Schomers                   Tampa  FL            1221   22      362        57:44.0     57:51.0      9:19/M
       8    Rachel Valchine                   Oldsmar  FL          1244   23      371        57:53.8   1:00:02.0      9:20/M
       9    Rebecca Brown                     Tampa  FL             987   23      375        58:03.5     59:35.3      9:22/M
      10    Brittney Judge                    Brandon  FL           429   20      397        58:46.7   1:00:32.7      9:29/M
      11    Kaylyn Leibrand                   St Petersburg  FL     506   24      413        59:13.8   1:00:17.8      9:33/M
      12    Samantha Padilla                  Pinellas Park  FL     670   19      415        59:16.3     59:24.1      9:34/M
      13    Caitlin Murphy                    Tampa  FL             639   22      428        59:37.5   1:00:15.7      9:37/M
      14    Kayla Harris                      Tampa  FL            1364   24      447      1:00:02.1   1:01:14.5      9:41/M
      15    Lily Bryan                        TAMpa  FL             102   19      479      1:00:43.8   1:01:19.1      9:48/M
      16    Kaki Bryan                        Tampa  FL            1436   23      544      1:02:12.3   1:02:47.3     10:02/M
      17    Rachel Manzo                      St Pete  FL          1319   23      584      1:03:15.5   1:04:43.6     10:12/M
      18    Christina Hollad                  Spring Hill  FL       386   19      629      1:04:28.0   1:04:38.9     10:24/M
      19    Christine Panaggio                Dade City  FL        1327   22      654      1:05:08.4   1:07:21.9     10:30/M
      20    Olivia Metry                      Clearwater  FL        593   24      679      1:05:49.9   1:07:17.5     10:37/M
      21    Erika Brubaker                    Palm Harbor  FL       991   23      748      1:07:56.9   1:10:05.1     10:57/M
      22    Catalina Andujar                  Clearwater  FL         11   24      751      1:08:00.4   1:09:06.9     10:58/M
      23    Samantha Harding                  Boca Raton  FL       1084   19      763      1:08:20.4   1:09:52.1     11:01/M
      24    Kayla Kolanko                     Odessa  FL            463   20      789      1:09:00.2   1:09:38.6     11:08/M
      25    Krystal Casey                     St. Petersburg  FL    136   21      849      1:11:14.7   1:12:45.8     11:29/M
      26    Gail Ouano                        Oldsmar  FL           667   24      852      1:11:23.8   1:13:50.4     11:31/M
      27    Asimina Boutzoukas                Clearwater  FL         70   23      856      1:11:25.7   1:11:32.6     11:31/M
      28    Cari Morales                      Saint Petersburg  F  1164   24      866      1:11:53.3   1:14:10.3     11:36/M
      29    Julie Jung                        Wesley Chapel  FL     431   24      869      1:11:55.3   1:14:19.3     11:36/M
      30    Christina Chin                    Clearwater  FL       1012   24      871      1:11:56.0   1:14:13.5     11:36/M
      31    Victoria Noel                     Tampa  FL             650   24      879      1:12:13.5   1:15:03.1     11:39/M
      32    Sydnee Brin                       Coral Springs  FL      84   24      881      1:12:16.6   1:13:20.7     11:39/M
      33    Rachel Mueller                    Tampa  FL             633   23      888      1:12:28.8   1:14:31.7     11:41/M
      34    Jessica Ferraro                   Tampa  FL             266   24      899      1:12:46.2   1:13:01.6     11:44/M
      35    Kristen Harrington                Palm Harbor  FL       358   24      915      1:13:45.2   1:15:20.4     11:54/M
      36    Adriana Giral                     Tampa  FL             313   23      936      1:14:14.1   1:15:28.1     11:58/M
      37    Leah Albright                     Alachua  FL          1273   18      969      1:15:54.5   1:18:26.3     12:15/M
      38    Natecia Cortes                    Largo  FL            1289   21      981      1:16:26.7   1:17:17.0     12:20/M
      39    Nicole Cofino                     Wesley Chapel  FL     157   24      984      1:16:33.4   1:17:37.8     12:21/M
      40    Jenna Funcheon                    Odessa  FL            293   20      990      1:16:53.0   1:17:30.7     12:24/M
      41    Erin Brehmer                      St. Petersburg  FL     80   24     1042      1:19:27.4   1:20:10.1     12:49/M
      42    Stephanie Slomback                St. Petersburg  FL    809   24     1043      1:19:28.8   1:20:11.4     12:49/M
      43    Shannon Maloney                   Dunedin  FL           543   23     1073      1:20:59.4   1:22:10.9     13:04/M
      44    Elizabeth Rogers                  Tampa  FL             751   24     1079      1:21:15.9   1:22:44.4     13:06/M
      45    Kelley Haggerty                   Holiday  FL           340   19     1150      1:28:06.6   1:30:04.5     14:13/M
      46    Kylie Stryker                     Clearwater  FL        848   21     1158      1:28:25.9   1:30:53.7     14:16/M
      47    Sonali Ranjit                     Tampa  FL             733   23     1186      1:31:18.5   1:31:18.5     14:44/M
      48    Nicole Crance                     Tampa  FL             176   21     1193      1:31:51.3   1:32:46.8     14:49/M
      49    Caitlin Olewinski                 Downers Grove  IL     657   20     1194      1:31:51.9   1:32:46.9     14:49/M
      50    Jessica Patel                     Largo  FL             682   22     1219      1:36:51.3   1:36:51.3     15:37/M
      51    Mattie McCord                     Brandon  FL          6052   24     1260      1:47:23.7   1:49:04.6     17:19/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Christopher Hough                 St. Petersburg  FL   1096   26        4        35:17.6     35:17.6      5:41/M
       2    Alvaro Buenrostro                 Clearwater  FL       1454   29        5        36:51.8     36:51.8      5:57/M
       3    James Smith                       Tampa  FL            1232   29       18        40:19.3     40:30.7      6:30/M
       4    Tim Hines                         Tampa  FL             380   29       20        40:42.3     40:45.4      6:34/M
       5    Casey Rabon                       Dunedin  FL          1201   28       24        41:38.9     41:42.5      6:43/M
       6    Peter Keppler                     Bradenton  FL        6043   26       38        43:23.0     45:09.4      7:00/M
       7    Chris VerKuilen                   Largo  FL             880   27       49        44:28.6     44:41.0      7:10/M
       8    Steve Matonti                     Tampa  FL            1321   29       65        46:42.5     48:02.8      7:32/M
       9    James Joiner                      Odessa  FL           1368   28       67        46:49.7     48:13.1      7:33/M
      10    Ronnie Scrimo                     Apollo Beach  FL     1331   29       77        47:23.5     47:28.7      7:39/M
      11    Matt Kelly                        Tampa  FL             441   25       80        47:26.2     47:30.7      7:39/M
      12    James Blake                       Tampa  FL              59   28       99        48:33.3     48:38.8      7:50/M
      13    Dan Etlinger                      St. Petersburg  FL   1058   29      117        50:02.0     50:15.5      8:04/M
      14    Luke Grabowski                    Tallahassee  FL      1077   27      127        50:46.7     53:04.5      8:11/M
      15    Tom Cassidy                       St. Petersburg  FL   1002   25      153        51:32.7     52:17.1      8:19/M
      16    Brian Waechter                    Altamonte Springs     892   28      194        52:48.3     54:36.6      8:31/M
      17    Zachary Sarver                    Tampa  FL             772   29      202        53:06.9     54:41.4      8:34/M
      18    Travis Marn                       Clearwater  FL        549   28      290        55:41.4     57:12.0      8:59/M
      19    Miguel Morales Lasanta            Plant City  FL        620   27      338        56:56.2     57:27.9      9:11/M
      20    Cody Klier                        Pinellas Park  FL     455   25      376        58:04.9     59:38.2      9:22/M
      21    Justin Kelly                      Dunedin  FL          1114   29      387        58:23.1   1:00:01.9      9:25/M
      22    David Leibrand                    St Petersburg  FL     505   26      414        59:14.2   1:00:17.9      9:33/M
      23    Zong Chen                         Tampa  FL            1008   29      496      1:01:06.9   1:03:03.0      9:51/M
      24    Tyler Ragghianti                  Brandon  FL           726   28      533      1:01:58.9   1:02:46.6     10:00/M
      25    Garry Brandt                      Palm Harbor  FL        76   25      643      1:04:57.4   1:06:05.2     10:29/M
      26    Lee Strobeck                      Tampa  FL             846   27      717      1:07:05.8   1:07:59.0     10:49/M
      27    Alla Kowalik                      Tampa  FL             471   27      872      1:11:57.6   1:14:24.2     11:36/M
      28    William Scott                     Land O Lakes  FL      785   27      874      1:12:02.6   1:12:53.6     11:37/M
      29    Matthew Albritton                 Largo  FL             955   26      971      1:15:59.8   1:17:05.9     12:15/M
      30    Justin Thompson                   Tampa  FL             868   25      995      1:17:04.7   1:17:04.7     12:26/M
      31    Harold Paul                       Tampa  FL             685   26     1077      1:21:14.7   1:22:44.0     13:06/M
      32    Nicolas Shaffer                   Polk City  FL         800   27     1118      1:24:29.4   1:25:15.0     13:38/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Sarah Heikkinen                   Tampa  FL             370   25       37        43:00.6     43:02.0      6:56/M
       2    Jamie Brunette                    Tampa  FL            1346   29       46        44:02.1     44:14.1      7:06/M
       3    Leandra Osborne                   Lutz  FL              666   25       86        47:42.1     47:54.8      7:42/M
       4    Jessica Magniccari                Tampa  FL            1450   29       91        47:49.5     48:45.9      7:43/M
       5    KellyAnn Jenkins                  Saint Peterbsurg  F   413   29      106        49:17.0     49:37.2      7:57/M
       6    Amy Cosens                        Bradenton  FL         168   29      141        51:11.1     51:48.6      8:15/M
       7    Roseanne McIntosh                 Tampa  FL             575   27      170        52:05.3     52:58.7      8:24/M
       8    Erin Kourkounis                   Tampa  FL             470   26      195        52:49.9     54:37.9      8:31/M
       9    Sheri Carr                        BRADENTON  FL        1348   29      208        53:24.5     55:00.6      8:37/M
      10    Christina Walker                  St. Petersburg  FL    894   28      219        53:36.7     54:18.4      8:39/M
      11    ASHLEY HOLLIHAN                   Santa Ana  CA         388   29      220        53:36.9     54:47.9      8:39/M
      12    Bree Briody                       Tampa  FL             986   27      235        54:03.6     54:26.4      8:43/M
      13    Kristen Childers                  Tampa  FL            1011   29      237        54:12.9     55:09.6      8:45/M
      14    Katherine Davis                   Clearwater  FL       1037   28      249        54:33.6     56:53.8      8:48/M
      15    Laura Johnson                     Clearwater  FL        419   27      253        54:37.0     54:54.0      8:49/M
      16    Melissa Rosas                     Temple Terrace  FL    755   26      257        54:44.3     56:14.3      8:50/M
      17    Marlee Bache                      Palm Harbor  FL      1411   27      270        55:15.3     55:30.6      8:55/M
      18    Bree Luckett                      Orlando  FL           532   29      308        56:10.6     57:40.4      9:04/M
      19    Melissa Yergler                   St. Petersburg  FL   1263   26      319        56:28.5     56:50.6      9:06/M
      20    Leslie Cole                       Pinellas Park  FL    6015   27      321        56:31.1     56:39.8      9:07/M
      21    Anna Peterson                     Tampa  FL            1192   27      323        56:32.5     57:26.8      9:07/M
      22    Anh Chau                          Clearwater  FL        151   26      333        56:47.4     59:08.0      9:10/M
      23    Lauren Portugal                   Normal  IL            708   28      370        57:53.4     59:24.2      9:20/M
      24    MONISE BERENGUEL DE JESUS         Clearwater  FL         51   27      399        58:47.4     59:22.3      9:29/M
      25    Ashley Hiller                     Tampa  FL            1090   26      403        58:53.1   1:00:16.3      9:30/M
      26    Joanna Cheshire                   Tampa  FL            1009   29      408        59:04.6   1:00:49.9      9:32/M
      27    Sarah Bailey                      Saint Petersburg  F   964   28      409        59:07.2     59:07.2      9:32/M
      28    Shelby King                       WESLEY CHAPEL  FL     452   26      421        59:21.4   1:00:37.0      9:34/M
      29    Jessica Fenton                    New Port Richey  FL   264   27      440        59:52.4   1:00:26.2      9:39/M
      30    Derek Sanz                        Tampa  FL            1426   27      441        59:54.2   1:00:32.8      9:40/M
      31    Amanda Eichmann                   Tampa  FL            1053   26      442        59:54.7   1:00:32.5      9:40/M
      32    Emily Weidner                     Tampa  FL             913   28      480      1:00:45.9   1:02:20.5      9:48/M
      33    MELISSA TOCCALINO                 St Petersburg  FL    1242   27      484      1:00:47.5   1:00:47.5      9:48/M
      34    Emily Popke                       Odessa  FL           1424   28      486      1:00:51.3   1:01:05.9      9:49/M
      35    Leah Cornell                      New Port Richey  FL   167   28      487      1:00:53.0   1:01:55.6      9:49/M
      36    Valerie Noel                      Tampa  FL            6060   29      488      1:00:55.7   1:03:45.2      9:50/M
      37    Chelsea Brown                     Land O'Lakes  FL      990   27      492      1:01:03.8   1:01:56.0      9:51/M
      38    Christia Murphy                   Belleair Beach  FL   1169   28      512      1:01:30.5   1:01:37.8      9:55/M
      39    Ashley Dietsch                    Brandon  FL           219   26      521      1:01:35.2   1:02:54.1      9:56/M
      40    Margarete Flaig                   Tampa  FL            1359   26      537      1:02:02.2   1:04:39.4     10:00/M
      41    Lauren Wilson                     Tampa  FL             932   26      547      1:02:14.3   1:03:55.7     10:02/M
      42    Lindsey Juarez                    St Petersburg  FL     428   27      548      1:02:14.7   1:03:21.7     10:02/M
      43    Rachel Singh-Galbavy              Tampa  FL             807   27      557      1:02:26.0   1:02:55.7     10:04/M
      44    Kara Jolitz                       Land O Lakes  FL      424   28      564      1:02:34.6   1:05:14.4     10:05/M
      45    Ivy Cabot                         Tampa  FL             117   27      568      1:02:49.9   1:03:06.1     10:08/M
      46    Staisy Kibart                     Tampa  FL             443   26      572      1:03:00.2   1:03:08.2     10:10/M
      47    Melanie Giardini                  Clearwater  FL        312   29      579      1:03:08.5   1:05:05.7     10:11/M
      48    Liz Shults                        Saint Petersburg  F  1227   25      600      1:03:31.4   1:04:38.8     10:15/M
      49    Christi Campos                    Oldsmar  FL          1347   29      603      1:03:37.9   1:05:55.0     10:16/M
      50    Dana Al-Meer                      Tampa  FL             957   27      618      1:04:02.6   1:05:33.9     10:20/M
      51    Nadine Mortensen                  Tampa  FL             629   27      625      1:04:18.2   1:04:36.7     10:22/M
      52    Danielle Dixon                    Tampa  FL             223   29      635      1:04:37.6   1:06:58.8     10:25/M
      53    Jessica Nadalin                   Tampa  FL             642   27      636      1:04:37.8   1:06:58.8     10:25/M
      54    Lisa Ramey                        Tampa  FL             730   29      639      1:04:46.2   1:04:46.2     10:27/M
      55    Carrie Lee                        ORLANDO  FL          2693   29      668      1:05:25.8   1:06:54.3     10:33/M
      56    Donnell Montgomery                Largo  FL             619   27      674      1:05:43.0   1:05:51.6     10:36/M
      57    Anne Myers                        Tampa  FL             640   26      677      1:05:47.7   1:08:24.6     10:37/M
      58    Laina Faber                       Lake Mary  FL         251   29      703      1:06:40.5   1:07:00.5     10:45/M
      59    Rebekah Miller                    Saint Petersburg  F   609   28      714      1:06:59.4   1:09:40.8     10:48/M
      60    Anne Wade                         Tampa  FL            1251   26      720      1:07:09.2   1:08:01.6     10:50/M
      61    Marsha Le                         Oldsmar  FL           497   27      721      1:07:09.6   1:09:36.4     10:50/M
      62    Hilary Hannon                     Stillwater  MN        353   27      724      1:07:14.8   1:08:47.3     10:51/M
      63    Cortney Labelle                   Palm Harbor  FL      1121   28      733      1:07:39.9   1:08:48.0     10:55/M
      64    Darby Blake                       Marietta  GA          975   25      754      1:08:10.7   1:10:40.3     11:00/M
      65    Jennifer Boots                    Tampa  FL             981   27      759      1:08:15.0   1:09:53.3     11:00/M
      66    Cassie Pozzuoli                   Tampa  FL             714   29      769      1:08:26.2   1:08:52.1     11:02/M
      67    Fairicy Del CID                   Valrico  FL           204   28      770      1:08:26.4   1:08:42.9     11:02/M
      68    Jessica Spivey                    Odessa  FL           6084   28      794      1:09:29.0   1:09:51.9     11:12/M
      69    Katie Hatcher                     Tampa  FL             366   29      797      1:09:33.2   1:10:32.6     11:13/M
      70    Katie Mulford                     St. Petersburg  FL    634   27      800      1:09:41.1   1:10:06.9     11:14/M
      71    Chelsea Catalanotto               Clearwater  FL        141   26      804      1:09:44.7   1:11:41.8     11:15/M
      72    Pamela Medina Gutierrez           Orlando  FL           585   27      810      1:10:00.2   1:12:01.0     11:17/M
      73    Amanda Hancock                    Sanford  FL           350   25      818      1:10:22.3   1:11:55.5     11:21/M
      74    Catherine Durden                  St. Petersburg  FL    238   28      819      1:10:22.6   1:12:45.4     11:21/M
      75    Mary Kate Erdman                  Tampa  FL             249   28      820      1:10:26.1   1:11:58.3     11:22/M
      76    Meghan Hacas                      Tampa  FL             338   26      821      1:10:26.3   1:13:03.4     11:22/M
      77    Marcy Kornfeld                    Tampa  FL             466   29      837      1:10:51.2   1:11:27.2     11:26/M
      78    Catherine Faulk                   St Petersburg  FL     257   29      843      1:11:07.5   1:11:23.6     11:28/M
      79    Taryn Burchett                    Tampa  FL             993   27      847      1:11:11.5   1:12:04.6     11:29/M
      80    Hillary Wolf                      Gainesville  FL       935   25      858      1:11:34.1   1:13:04.2     11:33/M
      81    Stacy Haas                        New Port Richey  FL   336   27      875      1:12:04.0   1:12:08.6     11:37/M
      82    Kristina Marn                     Clearwater  FL        548   27      877      1:12:07.7   1:13:38.7     11:38/M
      83    Lauren Roginski                   Apollo Beach  FL     1392   29      885      1:12:23.7   1:14:47.0     11:40/M
      84    Kasey Cox                         Palm Harbor  FL       171   27      902      1:12:56.0   1:13:29.2     11:46/M
      85    Darla Tournat                     Saint Petersburg  F  1341   28      907      1:13:01.3   1:15:11.4     11:47/M
      86    Jennifer Cassio                   New Port Richey  FL   137   28      912      1:13:26.7   1:14:17.6     11:51/M
      87    Alina Giral                       Tampa  FL             314   26      918      1:13:47.4   1:15:01.4     11:54/M
      88    Nicole Maestri                    Palm Beach Gardens    540   29      920      1:13:53.9   1:14:30.5     11:55/M
      89    Nichole Alway                     Clearwater  FL          9   27      933      1:14:11.8   1:14:46.1     11:58/M
      90    Katie Morrow                      Saint Petersburg  F   628   28      961      1:15:25.4   1:17:24.0     12:10/M
      91    Alison Duddy                      Bradenton  FL         231   28      966      1:15:47.6   1:17:33.8     12:13/M
      92    Shelley West                      Tampa  FL             915   27      977      1:16:11.7   1:18:41.1     12:17/M
      93    Dana Webb                         Tampa  FL             911   25      994      1:17:04.6   1:17:04.6     12:26/M
      94    Michelle Jung                     Wesley Chapel  FL     432   27      996      1:17:05.0   1:19:28.9     12:26/M
      95    AshleeAnne Palmer                 Tampa  FL             675   26     1011      1:17:29.0   1:19:34.5     12:30/M
      96    Audra Johnston                                         1107   28     1013      1:17:30.6   1:17:30.6     12:30/M
      97    Katherine Wallace                 Tampa  FL             899   29     1016      1:17:36.7   1:19:43.3     12:31/M
      98    Barbara Behers                    Brandon  FL            41   28     1018      1:17:52.5   1:20:28.0     12:34/M
      99    Brittney Poole                    Riverview  FL         706   25     1021      1:18:20.9   1:19:46.0     12:38/M
     100    Ashley Bader                      Riverview  FL          22   25     1022      1:18:21.7   1:19:46.2     12:38/M
     101    Tina Mixon                        Tampa  FL            1157   27     1027      1:18:37.2   1:19:17.1     12:41/M
     102    Missy Turtzo                      Tampa  FL             877   28     1037      1:19:17.2   1:20:35.9     12:47/M
     103    Jaclyn Wagner                     Lakeland  FL         1252   25     1050      1:19:52.4   1:21:13.9     12:53/M
     104    Tikisha McRae                     St. Petersburg  FL   1150   29     1057      1:20:07.0   1:22:50.5     12:55/M
     105    Ansley Brown                      Maitland  FL           92   27     1078      1:21:15.8   1:22:44.3     13:06/M
     106    Lauren Arevalo                    Spring Hill  FL       960   25     1086      1:21:50.8   1:22:11.5     13:12/M
     107    Anne Henning                      Clearwater  FL        373   29     1116      1:24:13.6   1:26:24.4     13:35/M
     108    Amanda Cooley                     PALM HARBOR  FL       164   28     1122      1:24:35.4   1:25:08.9     13:39/M
     109    Lauren Johnson                    Clearwater  FL        420   25     1138      1:26:55.8   1:28:55.1     14:01/M
     110    Christina Simonetti               Largo  FL             805   27     1147      1:28:01.3   1:30:24.4     14:12/M
     111    MARJA STANISLAUS                  WINTER HAVEN  FL      831   29     1157      1:28:25.7   1:30:44.7     14:16/M
     112    Jennifer Miller                   Palm Harbor  FL      1156   29     1169      1:29:13.8   1:30:53.7     14:23/M
     113    Amber Flowers                     Longwood  FL          276   26     1171      1:29:33.5   1:31:35.2     14:27/M
     114    Diana Dunn                        Clearwater  FL       1522   27     1174      1:29:42.1   1:29:47.8     14:28/M
     115    Mera Wassef-youssef               Lutz  FL              907   27     1220      1:37:04.9   1:38:33.0     15:39/M
     116    MONika MASOUD                     LUTZ  FL              557   26     1221      1:37:05.7   1:38:32.9     15:40/M
     117    Melinda Shaw                      Riverview  FL        1332   29     1223      1:37:50.5   1:40:28.2     15:47/M
     118    Kellyn Shaffer                    Polk City  FL         799   25     1228      1:38:27.0   1:39:13.0     15:53/M
     119    Ashlee Orozco                     St. Pete  FL          663   28     1235      1:41:15.4   1:41:30.5     16:20/M
     120    Michelle McGregor                 Gibsonton  FL         574   28     1265      2:09:43.3   2:11:26.5     20:55/M
     121    Amity Wyss                        Naples  FL           6099   25     1268      2:37:40.4   2:39:33.3     25:26/M
     122    Brittany Salerno                  Clearwater  FL       6076   28     1269      2:38:26.8   2:39:10.1     25:33/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mike O'Rourke                     Largo                 589   30        9        38:35.5     38:35.5      6:13/M
       2    Nate Leighton                     Tampa  FL             508   33       28        42:05.3     42:06.4      6:47/M
       3    Paul Crawford                     Tampa  FL            6018   31       39        43:35.7     44:32.6      7:02/M
       4    Sean Lower                        Clearwater  FL        529   30       71        47:05.1     47:12.2      7:36/M
       5    Adam Jenkins                      Tampa  FL             411   34       85        47:42.0     48:04.2      7:42/M
       6    Michael Husband                   Tampa  FL            1103   34       88        47:44.4     48:56.1      7:42/M
       7    William Law                       Tampa  FL            1123   30       89        47:48.3     48:32.4      7:43/M
       8    Jeremy Selbst                     Tampa  FL            1224   34       94        48:10.5     49:15.5      7:46/M
       9    Victor Dumitrescu                 Saint Petersburg  F  1051   33       95        48:19.8     48:43.3      7:48/M
      10    Robert Huebert                    Tampa  FL            1433   31      103        49:05.1     49:23.8      7:55/M
      11    Scott McAtasney                   Saint Petersburg  F   564   33      107        49:17.9     49:30.6      7:57/M
      12    Scott Ramey                       Tampa  FL             731   31      118        50:09.6     52:47.1      8:05/M
      13    Seth Floyd                        Clearwater  FL       1067   32      119        50:12.4     50:25.3      8:06/M
      14    Rob DiGiore                       Tampa  FL             221   30      146        51:21.4     53:59.9      8:17/M
      15    Jay Horne                         New Port Richey  FL  1095   33      154        51:34.6     52:34.6      8:19/M
      16    Randell Esajas                    New Port Richey  FL   250   33      155        51:35.8     52:34.7      8:19/M
      17    Florian Geier                     Tampa  FL             311   34      174        52:11.1     53:47.6      8:25/M
      18    Christopher Heitman               Sarasota  FL          371   33      177        52:14.9     53:57.8      8:25/M
      19    Willem Faber                      Lake Mary  FL         252   32      190        52:41.0     52:59.9      8:30/M
      20    Justin Carr                       Tampa  FL             132   31      222        53:40.4     54:13.3      8:39/M
      21    Jared Davis                       Clearwater  FL       1038   30      246        54:32.8     56:53.8      8:48/M
      22    Josh Ebner                        Riverview  FL         241   30      252        54:36.5     56:11.8      8:48/M
      23    Justin Barnaky                    Seminole  FL          967   30      260        54:53.1     55:26.9      8:51/M
      24    Stephen Lytle                     Tampa  FL            1427   31      295        55:49.9     56:52.3      9:00/M
      25    Jeff DeDecker                     Clearwater  FL        201   34      313        56:17.3     57:37.2      9:05/M
      26    Brian Kornfeld                    Tampa  FL             465   31      339        56:59.1     57:34.5      9:11/M
      27    Robert Killinger                  Tampa  FL             447   31      340        56:59.6     58:33.6      9:11/M
      28    Jeffrey Farris                    Tampa  FL             256   31      347        57:11.0     58:23.5      9:13/M
      29    Gregg Rollo                       Tampa  FL            6074   32      373        57:56.5     59:14.6      9:21/M
      30    Thien Chau                        Rolling Meadows  IL  1349   32      382        58:15.3   1:00:43.7      9:24/M
      31    Thomas Ward                       Land O Lakes  FL      905   34      401        58:48.2   1:00:14.2      9:29/M
      32    Wes Hiller                        Tampa  FL            1091   30      404        58:53.3   1:00:16.7      9:30/M
      33    Gary Hancock                      Sanford  FL           351   31      419        59:18.7     59:37.7      9:34/M
      34    Brian Quinn                       New Port Richey  FL   719   34      422        59:27.8   1:01:18.7      9:35/M
      35    Arthur Castaner                   Tampa  FL             138   31      446        59:59.1   1:01:10.9      9:40/M
      36    Stephen Johnson                   Land O Lakes  FL      423   33      448      1:00:02.4   1:01:52.8      9:41/M
      37    Jameson Newton                    Largo  FL            1172   31      472      1:00:34.6   1:00:34.6      9:46/M
      38    Jonathan Crespo                   Orlando  FL          1023   30      476      1:00:40.9   1:03:10.9      9:47/M
      39    Angelo Mejia                      Tampa  FL             586   32      495      1:01:05.6   1:03:10.4      9:51/M
      40    Fulvio Romano                     Orlando  FL          1394   33      538      1:02:05.3   1:04:12.4     10:01/M
      41    Brian Swope                       Wesley Chapel  FL    6090   33      578      1:03:05.8   1:04:28.4     10:10/M
      42    Kevin Lee                         ORLANDO  FL           502   30      662      1:05:18.5   1:06:49.8     10:32/M
      43    Drew Behling                      Tampa  FL              42   30      710      1:06:48.2   1:09:31.7     10:46/M
      44    Tyler Lohmiller                   Tampa  FL             518   30      735      1:07:41.3   1:08:57.4     10:55/M
      45    Caleb Sparkman                    Safety Harbor  FL     822   30      738      1:07:43.9   1:08:17.9     10:55/M
      46    Fernando Del Cid                  Valrico  FL           205   31      764      1:08:20.6   1:08:37.8     11:01/M
      47    Justin Ziznewski                  Tampa  FL             951   33      795      1:09:29.1   1:09:56.4     11:12/M
      48    Jeremy Stantz                     Pinellas Park  FL    6086   31      811      1:10:03.0   1:11:27.9     11:18/M
      49    Hector Betemit                    Orlando  FL            54   32      826      1:10:36.0   1:11:17.6     11:23/M
      50    Ben Brady                         Tampa  FL            1412   34      895      1:12:37.2   1:14:09.8     11:43/M
      51    Brad Britt                        Safety Harbor  FL      85   32      929      1:14:10.5   1:17:52.8     11:58/M
      52    Darrin Owen                       Sarasota  FL          668   33      931      1:14:11.3   1:14:11.3     11:58/M
      53    Kevin Poulin                      Tampa  FL             709   32     1120      1:24:31.3   1:56:10.6     13:38/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Katie Robinson                    Bradenton  FL        6073   32       19        40:35.9     40:39.9      6:33/M
       2    Laura Osterweil                   Tampa  FL            1179   34       25        41:44.5     41:46.5      6:44/M
       3    Jen Eggleston                     Tampa  FL             244   34       30        42:18.8     42:20.9      6:49/M
       4    Heather Dambrosi                  Tampa  FL            1033   32       53        45:34.3     45:40.4      7:21/M
       5    Maeve Waters                      Bradenton  FL        6096   32       81        47:39.5     47:43.6      7:41/M
       6    Jacqueline LeJeune                Tampa  FL             510   31       82        47:39.6     50:08.9      7:41/M
       7    Brian DeLeon                      Tampa  FL            1291   30       87        47:44.2     47:53.2      7:42/M
       8    James Jenkins                     Saint Petersburg  F   412   31       92        47:55.8     48:15.7      7:44/M
       9    Maria Williams                    Clearwater Beach  F  1322   33      108        49:23.8     49:49.9      7:58/M
      10    Jessica Dotson                    Tampa  FL            1434   33      109        49:30.3     51:09.2      7:59/M
      11    Joanna Zammito                    Winter Haven  FL     1266   31      113        49:42.8     49:52.3      8:01/M
      12    Nicole Sawyer                     Tampa  FL            1397   30      138        51:01.3     51:13.5      8:14/M
      13    Ashley Simpson                    Hudson  FL            806   30      140        51:06.4     51:12.8      8:15/M
      14    Brandi Musial                     Clearwater  FL       6057   34      157        51:36.1     52:43.0      8:19/M
      15    Shaina Cintia                     Clearwater  FL       1015   33      159        51:39.2     51:55.1      8:20/M
      16    Erica Stein                       Seminole  FL         1338   34      168        51:57.0     52:05.8      8:23/M
      17    Gena Warner                       Tampa  FL            1255   31      191        52:42.8     52:56.7      8:30/M
      18    Katrina Pilkington                Riverview  FL         700   33      196        52:52.8     53:07.3      8:32/M
      19    Heather Hartwig                   Tampa  FL             363   32      210        53:26.0     54:13.0      8:37/M
      20    Karen Anthony                     St. Petersburg  FL   6002   32      218        53:32.8     53:39.4      8:38/M
      21    Kendra Karagozian                 Oldsmar  FL          1369   34      233        54:00.1     54:16.9      8:43/M
      22    Shannon Brownstein                Lutz  FL               99   32      240        54:25.1     54:30.9      8:47/M
      23    Barbara Wilson                    Clearwater  FL       6098   32      245        54:32.4     55:32.1      8:48/M
      24    Danielle Micklitsch               St Pete Beach  FL    6054   32      248        54:33.5     56:17.7      8:48/M
      25    Sarah Ludwiszewski                Palm Harbor  FL      1132   32      258        54:46.0     56:14.7      8:50/M
      26    Heather Radaskiewicz              New Port Richey  FL  1388   30      266        55:11.8     56:06.0      8:54/M
      27    Misty Wright                      Tampa  FL             942   34      271        55:15.5     57:19.3      8:55/M
      28    August Swope                      Wesley Chapel  FL    6089   34      276        55:20.4     56:41.4      8:55/M
      29    Nicole Reese                      Seffner  FL           737   31      278        55:23.6     56:22.1      8:56/M
      30    Laura Brienza                     New Port Richey  FL  6102   32      283        55:26.6     56:57.4      8:56/M
      31    REBECCA VIVAS                     TAMPA  FL             886   33      287        55:34.3     58:09.0      8:58/M
      32    Adrienne Cicirello                Tampa  FL            1431   30      294        55:49.6     56:51.8      9:00/M
      33    Rebecca Leynes                    Tampa  FL             513   32      298        55:55.7     56:13.7      9:01/M
      34    Sarah Pflasterer                  Tampa  FL             696   32      318        56:27.7     58:01.3      9:06/M
      35    Stacy Morris                      Tampa  FL            6056   30      325        56:35.0     57:10.3      9:08/M
      36    Yen Chau tollon                   Largo  FL             152   34      332        56:47.2     59:13.4      9:10/M
      37    Karen Fellers                     Tampa  FL             262   34      361        57:43.8     58:15.5      9:19/M
      38    Jennifer St. Aubin                New Port Richey  FL   830   33      365        57:44.9     57:53.7      9:19/M
      39    Heather Shortt                    New Port Richey  FL   802   31      383        58:19.0     58:26.1      9:24/M
      40    Erin McCoy                        Valrico  FL          1142   32      393        58:38.2     59:39.9      9:27/M
      41    Denise Fernandez                  Clearwater  FL        265   33      395        58:42.9   1:01:30.4      9:28/M
      42    Natalia Sanchez                   Tampa  FL            1216   32      396        58:46.1   1:00:22.2      9:29/M
      43    Katie Hardie                      Wesley Chapel  FL     357   31      400        58:47.8   1:00:26.1      9:29/M
      44    Emily Foster                      Tarpon Springs  FL   1416   31      410        59:11.0     59:40.4      9:33/M
      45    Lisa Skelton                      Palm Harbor  FL      1429   34      411        59:11.6     59:40.5      9:33/M
      46    Marie King                        Tampa  FL             451   32      416        59:16.5   1:01:46.4      9:34/M
      47    Amy Noble                         Oldsmar  FL          1174   31      420        59:20.9   1:00:54.2      9:34/M
      48    Lisa Fairchild                    Tampa  FL            1060   32      425        59:33.9   1:00:39.3      9:36/M
      49    Rachel Grannan                    Tampa  FL            1078   33      430        59:38.1     59:53.4      9:37/M
      50    Amber Ristucci                    Wesley Chapel  FL     741   31      455      1:00:10.0   1:02:43.0      9:42/M
      51    Janice Morrison                   Palm Harbor  FL       626   32      463      1:00:26.3   1:01:21.0      9:45/M
      52    Jenn Causby                       Seminle  FL           142   31      481      1:00:46.2   1:01:29.1      9:48/M
      53    Jennifer Gatza                    Lutz  FL              310   31      485      1:00:50.4   1:02:16.4      9:49/M
      54    Amanda Henry                      Land O Lakes  FL     1088   30      490      1:00:58.7   1:01:50.8      9:50/M
      55    Danielle Duval                    Tampa  FL             240   32      517      1:01:32.9   1:03:06.8      9:55/M
      56    Jennifer Kuhn                     Tampa  FL             478   34      524      1:01:36.6   1:04:23.4      9:56/M
      57    Alicia Elliott                    Seffner  FL          1054   31      525      1:01:37.7   1:03:15.9      9:56/M
      58    Melissa Adamczewski               Wesley Chapel  FL       3   32      529      1:01:52.4   1:04:33.5      9:59/M
      59    Ashley Young                      Tampa  FL            1265   30      530      1:01:53.4   1:03:02.2      9:59/M
      60    Prima Burney                      Winter Haven  FL      115   34      535      1:02:01.5   1:04:20.0     10:00/M
      61    Dana Squires                      Spring Hill  FL       828   33      536      1:02:01.8   1:04:34.0     10:00/M
      62    Carrie Romano                     Orlando  FL          1393   31      539      1:02:05.8   1:04:12.5     10:01/M
      63    Brittany Ruiz                     Clearwater, Fl  FL   1210   32      553      1:02:21.0   1:02:27.2     10:03/M
      64    Carrie Mehltretter                Largo  FL            1153   34      561      1:02:29.7   1:04:34.1     10:05/M
      65    Julia Zvyagelsky                  Tampa  FL             953   32      569      1:02:50.0   1:03:40.6     10:08/M
      66    Jessica Barkley                   Beverly Hills  FL      26   34      582      1:03:14.3   1:03:28.7     10:12/M
      67    Katherine Mayer                   Tampa  FL             560   33      587      1:03:21.8   1:05:57.0     10:13/M
      68    Tania Raffelsberger               Lake Mary  FL         725   32      591      1:03:23.7   1:03:32.6     10:13/M
      69    Kristen St Jean                   Clearwater  FL        829   33      593      1:03:24.3   1:05:31.5     10:14/M
      70    Angela Binkley                    Seffner  FL          6011   31      598      1:03:30.6   1:04:27.5     10:15/M
      71    Missy Bianculli                   New Port Richey  FL    55   34      601      1:03:34.7   1:04:05.6     10:15/M
      72    Elizabeth Liggett                 Lakeland  FL          514   34      613      1:03:57.6   1:04:23.4     10:19/M
      73    Maria Grob                        Odessa  FL           1418   32      616      1:04:01.4   1:04:15.7     10:20/M
      74    Erika Stanley                     Saint Petersburg  F   832   32      624      1:04:16.8   1:06:13.6     10:22/M
      75    Jamie Schwartz                    Tampa  FL             784   30      644      1:04:58.1   1:05:17.7     10:29/M
      76    Melanie Cookson                   Lakeland  FL         1019   34      649      1:05:03.5   1:06:25.2     10:30/M
      77    Diana Patrissi                    Tampa  FL             684   30      652      1:05:04.0   1:05:23.7     10:30/M
      78    Christine Killinger               Tampa  FL             446   30      664      1:05:21.5   1:07:01.5     10:32/M
      79    Audrey McLendon                   Palm Harbor  FL       580   32      689      1:06:09.0   1:07:14.2     10:40/M
      80    Talyn Guercio                     Tampa  FL            1363   31      691      1:06:14.7   1:07:46.7     10:41/M
      81    Mellissa Madera                   Tampa  FL            1421   32      700      1:06:29.9   1:07:03.6     10:43/M
      82    Jennifer Breazeale                Brandon  FL            78   33      701      1:06:33.7   1:08:13.6     10:44/M
      83    Danielle Appignani                Orlando  FL            14   33      707      1:06:43.9   1:06:52.8     10:46/M
      84    Mandi Mendelsohn                  Wesley Chapel  FL     588   34      712      1:06:50.2   1:09:24.9     10:47/M
      85    Cam Le                            Seminole  FL          496   33      716      1:07:03.7   1:09:31.4     10:49/M
      86    Amber Fowler                      Inverness  FL         285   34      730      1:07:35.9   1:08:16.0     10:54/M
      87    Theresa Dam Lohmiller             Tampa  FL             184   31      734      1:07:41.0   1:08:57.4     10:55/M
      88    Kai Saks                          Tampa  FL            1214   30      757      1:08:12.9   1:09:52.9     11:00/M
      89    Crystal Evans                     Tampa  FL            1059   30      781      1:08:46.6   1:09:10.7     11:05/M
      90    Christine Peppers                 Palm Harbor  FL      1186   32      784      1:08:50.7   1:09:08.6     11:06/M
      91    Amy Blythe                        Palm Harbor  FL       979   30      790      1:09:04.8   1:11:29.2     11:08/M
      92    Daniela De los Rios               Riverview  FL         197   32      792      1:09:18.0   1:10:56.3     11:11/M
      93    Laura Bullard                     Tampa  FL             106   30      796      1:09:33.2   1:09:59.9     11:13/M
      94    Shanna Quinn                      New Port Richey  FL   720   32      806      1:09:54.1   1:11:44.7     11:16/M
      95    Becky Gunter                      Seminole  FL         1081   33      812      1:10:07.9   1:12:29.7     11:19/M
      96    Katie Lebovitz                    Orlando  FL           498   32      814      1:10:15.7   1:11:37.4     11:20/M
      97    Amy Garzaro                       Safety Harbor  FL     305   31      823      1:10:35.7   1:11:44.5     11:23/M
      98    Rebecca Lopez                     Palm Harbor  FL       521   31      825      1:10:36.0   1:11:17.7     11:23/M
      99    Sara Hofmann                      St. Petersburg  FL   1419   31      831      1:10:39.9   1:12:50.8     11:24/M
     100    Sarah Wilkinson                   Seminole  FL          926   33      834      1:10:42.9   1:11:32.7     11:24/M
     101    Robin Young                       Tampa  FL             949   32      836      1:10:46.1   1:12:01.3     11:25/M
     102    Kelly Rogers                      Clearwater  FL        752   32      840      1:11:03.2   1:12:29.9     11:28/M
     103    Melissa Johnson                   Land O Lakes  FL      421   30      851      1:11:22.1   1:13:11.0     11:31/M
     104    Sasha Yetter                      Tampa  FL             945   32      868      1:11:53.9   1:12:32.3     11:36/M
     105    Holly Yankus                      Holiday  FL          1262   31      876      1:12:06.9   1:14:08.3     11:38/M
     106    Ashley Kurit                      Royal Palm Beach  F  1373   30      884      1:12:23.4   1:14:46.7     11:40/M
     107    Whitney Johnson                   Tampa  FL             422   30      886      1:12:25.3   1:13:44.8     11:41/M
     108    Krystal Feliciano                 Tampa  FL             260   31      890      1:12:31.5   1:13:27.2     11:42/M
     109    Brenda Simpson                    Largo  FL            1334   34      892      1:12:33.8   1:14:39.1     11:42/M
     110    Amy Geffon                        Tampa  FL            2443   33      894      1:12:37.2   1:14:10.7     11:43/M
     111    Erin Stark                        Davenport  FL         834   32      901      1:12:55.3   1:15:53.3     11:46/M
     112    Gina Alvarado                     St Petersburg  FL       8   34      905      1:12:59.4   1:14:05.8     11:46/M
     113    Aimee Paus                        New Port Richey  FL   687   34      913      1:13:26.8   1:14:18.0     11:51/M
     114    Christina Ottersbach              Largo  FL            1181   34      924      1:13:58.3   1:16:03.3     11:56/M
     115    Amy Stewart                       Sarasota  FL          836   31      930      1:14:11.1   1:14:11.1     11:58/M
     116    Cassie Kostevicki                 Sarasota  FL          467   32      932      1:14:11.4   1:14:11.4     11:58/M
     117    Casey Craig                       Tampa  FL             174   30      949      1:14:53.3   1:16:40.6     12:05/M
     118    Stephanie Dent                    Oldsmar  FL           212   31      951      1:14:55.4   1:15:44.9     12:05/M
     119    Judy Soliman                      Trinity  FL           819   32      952      1:14:59.0   1:16:13.7     12:06/M
     120    LaTosha Csonka                    TAMPA  FL             180   31      959      1:15:22.1   1:15:50.8     12:09/M
     121    Jennifer Solano                   Seffner  FL           818   31      980      1:16:25.5   1:17:24.4     12:20/M
     122    Suzan Kurtz                       Port Orange  FL      6045   34      997      1:17:06.0   1:18:03.2     12:26/M
     123    Barbara Howard                    St. Petersburg  FL    393   30     1009      1:17:27.5   1:18:10.0     12:30/M
     124    Pamala Cox                        Tampa  FL             172   32     1023      1:18:25.1   1:19:49.9     12:39/M
     125    Elizabeth Chernes                 Palm Harbor  FL       153   30     1030      1:18:45.0   1:19:40.1     12:42/M
     126    Kimberly Chipps                   Tampa  FL            1350   30     1048      1:19:42.1   1:20:25.5     12:51/M
     127    Karie John                        St Petersburg  FL    1305   31     1049      1:19:42.2   1:21:10.8     12:51/M
     128    Heather McKee                     St Petersburg  FL     578   30     1052      1:19:56.4   1:22:28.3     12:54/M
     129    Lisa Nugent                       Tampa  FL             651   33     1060      1:20:26.9   1:22:03.5     12:58/M
     130    Gigi Salama Thomas                Seminole  FL          767   34     1070      1:20:48.1   1:22:05.6     13:02/M
     131    Michele Welch                     Tampa  FL            1406   34     1074      1:21:02.2   1:23:48.0     13:04/M
     132    Summyr Dravis                     Tampa  FL             230   33     1081      1:21:34.6   1:22:46.6     13:09/M
     133    Susanna Doyle                     Tampa  FL            1049   31     1084      1:21:48.4   1:23:48.2     13:12/M
     134    Amy Decker                        Riverview  FL        6021   32     1092      1:22:08.7   1:23:49.3     13:15/M
     135    BeBe LeViner                      Seffner  FL            35   32     1098      1:22:18.8   1:23:31.0     13:16/M
     136    Kate Tombillo                     Wesley Chapel  FL     872   32     1100      1:22:36.0   1:24:24.4     13:19/M
     137    Shelley Peters                    St Petersburg  FL    1189   33     1109      1:23:19.3   1:25:32.2     13:26/M
     138    Candace Dobson                    Tampa  FL             224   30     1113      1:23:37.2   1:24:45.4     13:29/M
     139    Peggy Anne Prudhomme              Riverview  FL        6068   33     1117      1:24:23.7   1:24:47.7     13:37/M
     140    Jessica Morgan                    Tampa  FL             622   31     1125      1:24:56.4   1:26:36.1     13:42/M
     141    Ashley Betemit                    Orlando  FL            53   30     1126      1:25:03.0   1:25:46.5     13:43/M
     142    Amanda Stapleton                  St Petersburg  FL     833   30     1129      1:25:58.1   1:27:55.2     13:52/M
     143    LuAnn Pastore                     Spring Hill  FL       681   33     1131      1:26:06.5   1:27:45.6     13:53/M
     144    Sherry Fowler                     Palm Harbor  FL       287   33     1165      1:28:54.5   1:30:46.3     14:20/M
     145    April Lear                        New Port Richey  FL  1125   32     1183      1:30:46.0   1:32:53.9     14:38/M
     146    Miranda Wilson                    Clearwater  FL        933   34     1187      1:31:32.1   1:32:59.2     14:46/M
     147    Amanda Smith                      Safety Harbor  FL     810   31     1197      1:32:07.6   1:34:46.3     14:51/M
     148    Jessica Lattenhauer               Clearwater  FL        493   32     1198      1:32:12.5   1:34:51.8     14:52/M
     149    Shelly Fowler                     Palm Harbor  FL       286   30     1238      1:41:47.4   1:43:36.4     16:25/M
     150    Erin Floyd                        Tampa  FL             277   34     1261      1:54:29.9   1:56:31.2     18:28/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    David Osterweil                   Tampa  FL            1180   36       12        39:37.7     39:37.7      6:23/M
       2    Denis Karaiskaj                   Wesley Chapel  FL     437   39       34        42:35.9     42:43.5      6:52/M
       3    Brian Hall                        New Port Richey  FL   343   39       36        42:55.2     43:48.8      6:55/M
       4    Joe Ayoub                         Safety Harbor  FL      21   37       58        46:00.4     46:12.2      7:25/M
       5    Todd Jarrett                      Land O Lakes  FL      409   36      110        49:38.4     51:15.3      8:00/M
       6    Chris Sewell                      Seffner  FL           795   36      115        49:51.8     51:27.4      8:02/M
       7    Keith Mountjoy                    Tampa  FL             631   35      120        50:12.7     50:16.5      8:06/M
       8    Steve Dambrosi Dambrosi           Tampa  FL            1034   36      125        50:43.8     50:49.8      8:11/M
       9    Jason Cohen                       Tampa  FL            1286   36      131        50:49.3     54:14.8      8:12/M
      10    Michael Phillips                  Tampa  FL            1194   38      132        50:49.9     52:34.3      8:12/M
      11    Sam Irmis                         St. Petersburg  FL   1366   39      135        50:55.6     53:25.7      8:13/M
      12    Christos Politis                  Safety Harbor  FL    1196   37      142        51:12.7     52:19.6      8:15/M
      13    Jose Flores                       Tampa  FL             275   37      148        51:26.9     52:33.9      8:18/M
      14    Trent Inman                       Tampa  FL            1365   39      152        51:29.3     52:50.9      8:18/M
      15    Jason Peters                      Lutz  FL              695   39      160        51:40.2     52:50.9      8:20/M
      16    Migeul Cario                      Safty Harbour  FL    1460   39      162        51:41.5     51:45.9      8:20/M
      17    Charles Haueter                   Land O' Lakes  FL    6039   36      163        51:42.0     51:52.2      8:20/M
      18    Erik Will                         Temple Terrace  FL    927   37      184        52:31.5     53:03.8      8:28/M
      19    Christopher Holler                Clearwater  DC       1301   35      193        52:44.2     53:43.2      8:30/M
      20    Paul Moczarski                    Tampa  FL            1158   39      205        53:16.0     53:42.9      8:35/M
      21    Christopher Wilke                 Pinellas Park  FL     924   38      231        53:57.3     54:24.2      8:42/M
      22    Michael Karagozian                Oldsmar  FL          1370   37      234        54:00.4     54:16.9      8:43/M
      23    Miguel Feliciano                  Tampa  FL             261   37      236        54:10.1     55:06.4      8:44/M
      24    Dave Harris                       Tampa  FL            6037   38      243        54:28.0     54:28.0      8:47/M
      25    Christopher Wiegner               Riverview  FL        1407   36      244        54:30.8     54:44.5      8:47/M
      26    Ryan McCoy                        Valrico  FL          1143   38      256        54:41.9     55:43.5      8:49/M
      27    Alex Conguta                      Tampa  FL            1016   37      265        55:06.7     55:19.1      8:53/M
      28    Aaron Westgate                    Tampa  FL             916   38      267        55:11.9     57:41.8      8:54/M
      29    Kevin DeLeeuw                     Seminole  FL          208   36      281        55:25.4     56:11.6      8:56/M
      30    John Bitner                       Safety Harbor  FL      57   35      288        55:40.7     56:47.3      8:59/M
      31    Jesse Kokotek                     Tarpon Springs  FL   6044   36      291        55:46.8     56:18.7      9:00/M
      32    Bobby Miller                      Tampa  FL             606   38      303        56:03.7     57:09.8      9:02/M
      33    Byron Saunders                    Tampa  FL             774   39      304        56:06.3     57:18.1      9:03/M
      34    Mark Manoly                       Safety Harbor  FL     545   39      306        56:06.8     56:57.7      9:03/M
      35    Max Montes                        Tampa  FL            1160   36      312        56:16.4     56:33.6      9:05/M
      36    Matt Walker                       St Pete  FL          1452   37      334        56:52.3     57:17.8      9:10/M
      37    Steve Wythe                       Seminole  FL         1261   36      344        57:03.8     57:13.5      9:12/M
      38    Chris Hix                         Parrish  FL           381   37      357        57:34.4     59:02.9      9:17/M
      39    Tony Mondor                       Valrico  FL          1159   37      378        58:11.2     59:37.0      9:23/M
      40    Mike Walker                       Riverview  FL         897   35      431        59:39.7     59:58.9      9:37/M
      41    Patrick Johnson                   Palm Harbor  FL      1306   39      434        59:41.3   1:00:06.3      9:38/M
      42    Rich Foster                       Tampa  FL             284   37      435        59:47.6   1:01:42.3      9:39/M
      43    Ryan Rager                        Palm Harbor  FL      1389   39      467      1:00:31.1   1:01:19.3      9:46/M
      44    Jeffrey Morrow                    St. Petersburg  FL    627   37      478      1:00:42.9   1:02:44.6      9:47/M
      45    Sam Dorsey                        Tampa  FL            1047   35      510      1:01:30.1   1:02:26.4      9:55/M
      46    Daniel Orta                       Odessa  FL            664   38      511      1:01:30.4   1:01:42.8      9:55/M
      47    Mark Sabroski                     Valrico  FL           765   36      528      1:01:51.1   1:03:40.4      9:59/M
      48    Mike Robinson                     Orlando  FL           748   35      551      1:02:19.4   1:03:40.2     10:03/M
      49    Luis Montenegro                   Bradenton  FL         618   39      558      1:02:26.0   1:04:03.5     10:04/M
      50    Michael Pantzis                   Sarasota  FL         2891   37      570      1:02:54.8   1:05:26.4     10:09/M
      51    Marcus Mayer                      Tampa  FL             561   39      586      1:03:21.4   1:05:56.6     10:13/M
      52    Kyle Summer                       St. Petersburg  FL    851   39      630      1:04:30.6   1:04:58.8     10:24/M
      53    Tomas Spillane                    Largo  FL             825   36      663      1:05:21.4   1:06:05.3     10:32/M
      54    Alan Charness                     Clearwater  FL       1282   36      731      1:07:35.9   1:09:27.8     10:54/M
      55    Jason Law                         St Petersburg  FL     495   39      906      1:13:00.0   1:14:05.7     11:46/M
      56    Michael Barr                      Riverview  FL         968   36      958      1:15:21.8   1:15:41.4     12:09/M
      57    Ryan Clark                        Orlando  FL          6014   39      986      1:16:42.0   1:17:47.2     12:22/M
      58    Bryan Lovell                      Valrico  FL          1130   37      987      1:16:42.7   1:18:24.6     12:22/M
      59    Chad Hart                         New Port Richey  FL  1300   38     1015      1:17:31.7   1:18:54.3     12:30/M
      60    Eric Craig                        Tampa  FL             175   35     1072      1:20:51.9   1:22:47.5     13:02/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Kerri Dienhart                    St Petersburg  FL    1415   38       32        42:27.7     42:30.3      6:51/M
       2    Leslie Beauchamp                  St Petersburg  FL      34   35       40        43:35.8     43:37.9      7:02/M
       3    Christine Anderson                Tampa  FL              10   37       62        46:24.2     46:32.3      7:29/M
       4    Jackie Cahill                     Tampa  FL             118   39       72        47:07.8     47:10.7      7:36/M
       5    Rachel Gandee                     New Port Richey  FL   296   37       74        47:16.7     48:00.8      7:37/M
       6    Vickianne Chamoff                 Safety Harbor  FL    1006   37       79        47:24.5     47:28.5      7:39/M
       7    Chrissy Arrington                 Land O' Lakes  FL      20   35      102        49:02.7     50:49.3      7:55/M
       8    Emily Kapes                       St. Petersburg  FL    436   36      121        50:12.9     51:00.4      8:06/M
       9    Effie Politis                     Safety Harbor  FL     705   36      123        50:19.8     51:26.9      8:07/M
      10    Melanie Billington                New Port Richey  FL  1279   36      133        50:51.9     51:46.1      8:12/M
      11    Sharon Kaylor                     Palm Harbor  FL      1111   38      136        50:57.8     51:31.1      8:13/M
      12    Michelle Pope                     St. Petersburg  FL    707   39      165        51:44.6     52:35.9      8:21/M
      13    Stacy Leigh                       Clearwater  FL       1314   35      166        51:48.4     52:12.2      8:21/M
      14    Mary Meadows                      Tampa  FL             584   37      178        52:15.4     53:58.1      8:26/M
      15    Carolina Roig                     Lutz  FL              753   39      182        52:28.5     52:33.5      8:28/M
      16    Angela Pulsifer                   Saint Petersburg  F  6069   36      204        53:13.6     55:50.9      8:35/M
      17    Jill Napolitano                   Bradenton  FL        1382   35      239        54:17.8     55:54.3      8:45/M
      18    Bridget Halle                     St. Petersburg  FL    347   37      250        54:33.7     56:16.0      8:48/M
      19    Heather Soltis                    Lutz  FL             1233   39      285        55:31.9     56:57.9      8:57/M
      20    Darlene Henwood                   St. Petersburg  FL    374   38      289        55:41.0     56:32.9      8:59/M
      21    Eva Krisel                        Clearwater  FL        474   39      301        56:00.9     56:15.3      9:02/M
      22    Deana Graebner                    Clearwater  FL       1417   39      307        56:08.9     57:39.8      9:03/M
      23    Heather Casey                     Tampa  FL             135   37      322        56:31.6     57:01.8      9:07/M
      24    Meredith Ward                     Land O Lakes  FL     6094   35      324        56:33.4     57:58.5      9:07/M
      25    Tracey McSheffrey                 Odessa  FL            583   38      330        56:44.0     57:22.0      9:09/M
      26    Molly Nye                         Tampa  FL             652   37      331        56:45.6     59:27.4      9:09/M
      27    Kimberly McCague                  Safety Harbor  FL     566   39      336        56:55.4     57:35.6      9:11/M
      28    Andrea Templeton                  Clearwater  FL        864   39      341        56:59.8     58:00.0      9:11/M
      29    Monica Quioco                     Clearwater  FL        722   39      343        57:03.4     57:55.3      9:12/M
      30    Andrea Graham                     St. Petersburg  FL    323   36      345        57:05.9     58:15.0      9:12/M
      31    Amy Franks                        Odessa  FL            288   39      353        57:21.6     57:59.0      9:15/M
      32    Lesa Phillips                     Clearwater  FL        697   39      358        57:35.0     58:07.5      9:17/M
      33    Leslie Zieba                      Palm Harbor  FL      1268   37      380        58:14.3     58:39.0      9:24/M
      34    Beth Trice                        Clearwater  FL        874   36      385        58:22.3   1:01:03.6      9:25/M
      35    Carlise Persinger                 St. Petersburg  FL    693   38      423        59:30.8   1:01:15.2      9:36/M
      36    Carmen Lopez                      Tampa  FL             520   36      437        59:51.0   1:01:00.0      9:39/M
      37    Margarita Brown                   Valrico  FL            96   38      439        59:52.1   1:01:09.5      9:39/M
      38    Christina Latterell               Tampa  FL            1312   35      449      1:00:02.7   1:01:09.3      9:41/M
      39    Ginger Lovgren                    St. Petersburg  FL    528   37      450      1:00:03.0   1:01:12.4      9:41/M
      40    Heather Grates                    New Porr Richey  FL  1079   39      457      1:00:13.2   1:00:22.6      9:43/M
      41    Heather Tang                      Tampa  FL             860   39      458      1:00:14.0   1:01:22.2      9:43/M
      42    Mary Nguyen                       Clearwater  FL       6058   37      460      1:00:19.2   1:00:51.3      9:44/M
      43    Maria Dumas                       Spring Hill  FL       233   38      465      1:00:30.7   1:02:09.8      9:45/M
      44    Jane Castaner                     Tampa  FL             139   36      468      1:00:32.4   1:02:54.6      9:46/M
      45    Brenda Montenegro                 Riverview  FL         617   38      483      1:00:46.9   1:02:22.8      9:48/M
      46    Leigh Rains                       Bradenton  FL         729   35      494      1:01:04.2   1:02:31.0      9:51/M
      47    Jessica Baker                     St. Petersburg  FL    966   36      497      1:01:07.0   1:02:36.5      9:51/M
      48    Jaime Thompson                    Sorrento  FL          867   37      523      1:01:36.3   1:02:56.2      9:56/M
      49    Amy Mendelblatt                   Saint Petersburg  F   587   39      527      1:01:50.7   1:04:38.3      9:58/M
      50    Becki Goniwiecha                  Seminole  FL          319   38      552      1:02:20.2   1:03:07.1     10:03/M
      51    Marlene Rodriguez                 Seffner  FL           750   37      554      1:02:24.6   1:04:51.6     10:04/M
      52    Kelly Sebastian                   Clearwater  FL        787   37      562      1:02:33.8   1:03:13.7     10:05/M
      53    Lizz Restat                       Austin  TX            740   35      571      1:02:56.7   1:04:57.6     10:09/M
      54    Dawn Heinrichs                    Valrico  FL          6040   35      573      1:03:01.2   1:04:16.0     10:10/M
      55    Alicia Buchanan                   St. Petersburg  FL    103   36      574      1:03:02.1   1:05:41.4     10:10/M
      56    Mary Grindel                      Valrico  FL           330   39      580      1:03:08.5   1:05:35.4     10:11/M
      57    Karen Ellis                       Wesley Chapel  FL     246   36      588      1:03:22.3   1:05:22.7     10:13/M
      58    Rebecca Green                     St Petersburg  FL     327   38      590      1:03:23.2   1:03:46.8     10:13/M
      59    Danielle Jarrett                  Land O Lakes  FL      408   35      596      1:03:26.4   1:05:04.5     10:14/M
      60    Nini Werking                      Tampa  FL            1446   36      597      1:03:30.1   1:03:52.7     10:15/M
      61    Dominique Crowther                Trinity  FL          1026   39      602      1:03:37.4   1:05:01.0     10:16/M
      62    Stacey Ellis                      St. Petersburg  FL    247   37      606      1:03:41.8   1:05:27.2     10:16/M
      63    Lisa Van Haeren                   Largo  FL             878   35      610      1:03:43.9   1:04:27.2     10:17/M
      64    Donna Corpuz                      Temple Terrace  FL   6017   39      612      1:03:53.9   1:05:59.7     10:18/M
      65    Erica DeVito                      Seminole  FL          215   37      614      1:03:58.9   1:04:46.4     10:19/M
      66    Flavia Gillis                     Tampa  FL            1074   35      626      1:04:21.1   1:05:25.4     10:23/M
      67    MELISSA SEWELL                    SEFFNER  FL           796   35      631      1:04:32.7   1:06:10.8     10:25/M
      68    Jeni Chaney                       Tampa  FL             146   37      633      1:04:34.1   1:06:57.1     10:25/M
      69    Lara Rutskin Martin               Marathon  FL         1330   36      634      1:04:37.5   1:07:19.7     10:25/M
      70    Christina Rigas                   Clearwater  FL       1204   36      642      1:04:56.9   1:06:01.5     10:28/M
      71    Carol McMahon                     Clearwater  FL       1149   37      645      1:04:58.4   1:07:34.6     10:29/M
      72    Stacy Wrenn                       Valrico  FL           939   38      666      1:05:23.8   1:06:44.4     10:33/M
      73    Barbara Ruscetta                  Tampa  FL            6101   36      670      1:05:32.2   1:06:27.1     10:34/M
      74    Melissa Crawford                  Palm Harbor  FL      1022   37      673      1:05:40.1   1:06:06.0     10:35/M
      75    Amy Brudnyak                      Tampa  FL             100   36      683      1:05:54.3   1:06:51.3     10:38/M
      76    Lindsay Summer                    St. Petersburg  FL    852   36      690      1:06:13.3   1:06:40.8     10:41/M
      77    Jenelle Reisdorff                 Seminole  FL          739   36      692      1:06:15.1   1:07:24.8     10:41/M
      78    Jennifer Royce                    West Palm Beach  FL   761   38      698      1:06:28.5   1:09:03.6     10:43/M
      79    Cristy Rittenhouse                Safety Harbor  FL     742   38      699      1:06:28.7   1:09:03.5     10:43/M
      80    Beth Jones                        Tampa  FL             425   37      708      1:06:45.7   1:08:35.5     10:46/M
      81    Tamra Barr                        Riverview  FL          27   36      711      1:06:48.2   1:07:07.7     10:46/M
      82    Malissa Binkley                   Valrico  FL            56   37      713      1:06:53.9   1:08:39.1     10:47/M
      83    Lizz Davis                        Dunedin  FL          1039   38      723      1:07:10.0   1:08:45.5     10:50/M
      84    Jeannie Morris                    Saint Petersburg  F   624   35      726      1:07:21.0   1:09:07.4     10:52/M
      85    Frances Salanco                   Tampa  FL             768   38      729      1:07:35.2   1:08:23.3     10:54/M
      86    Cortney Gantt                     Hudson  FL            298   38      739      1:07:44.6   1:08:37.6     10:55/M
      87    Kimberly Hardgrove                New Port Richey  FL   356   37      745      1:07:54.2   1:08:20.6     10:57/M
      88    Christy Pagano                    Hudson  FL            671   36      746      1:07:54.3   1:08:20.7     10:57/M
      89    Jenni Nix-McGerald                Clearwater  FL        649   35      752      1:08:05.3   1:10:06.0     10:59/M
      90    Aileen Ginesta                    Land O Lakes  FL     1360   36      755      1:08:11.1   1:08:56.1     11:00/M
      91    Melissa Phillips                  Belleair Bluffs  FL  1195   38      762      1:08:19.5   1:10:21.5     11:01/M
      92    Stacy Sciarra                     St. Petersburg  FL   6082   37      772      1:08:28.0   1:09:09.7     11:03/M
      93    Jerri Kruep                       Odessa  FL            475   37      773      1:08:28.6   1:09:42.0     11:03/M
      94    Yvonne Acquafredda                New Port Richey  FL  6001   37      777      1:08:36.1   1:08:36.1     11:04/M
      95    Sara Swierk                       Safety Harbor  FL     858   39      778      1:08:37.7   1:10:16.1     11:04/M
      96    Amy Canavan                       Palm Harbor  FL       124   38      783      1:08:50.5   1:09:08.5     11:06/M
      97    Michelle Day                      Clearwater  FL        194   39      785      1:08:53.5   1:10:07.1     11:07/M
      98    Maribell Figueroa                 Port Richey  FL      6029   38      787      1:08:56.9   1:11:02.8     11:07/M
      99    Gena Peterson                     Trinity  FL          1193   38      791      1:09:08.8   1:10:32.5     11:09/M
     100    Kimberly Munzner                  Kathleen  FL          637   39      799      1:09:41.0   1:11:57.1     11:14/M
     101    Stephanie Knight                  Sarasota  FL         1116   37      809      1:09:54.9   1:10:13.3     11:16/M
     102    Wendy Blake                       APollo Beach  FL       60   37      815      1:10:17.7   1:14:35.7     11:20/M
     103    Sandy Collier                     Largo  FL             162   38      830      1:10:39.6   1:12:45.3     11:24/M
     104    Allison Weidner                   Seminole  FL         1404   37      832      1:10:40.9   1:12:51.2     11:24/M
     105    Melissa Cameron                   Trinity  FL           121   37      833      1:10:41.3   1:11:25.9     11:24/M
     106    Brooke Rose                       St.Petersburg  FL    1208   38      850      1:11:17.3   1:12:47.9     11:30/M
     107    Jennifer Schauer                  Tampa  FL            6077   36      855      1:11:25.3   1:13:55.7     11:31/M
     108    Amy Allen                         Odessa  FL              6   39      864      1:11:44.8   1:13:56.1     11:34/M
     109    Sheree Greer                      Tampa  FL             328   38      867      1:11:53.7   1:12:32.5     11:36/M
     110    Sara Anderson                     New Port Richey  FL   959   39      878      1:12:08.6   1:13:29.7     11:38/M
     111    Monica Newberry                   St. Petersburg  FL   1171   35      882      1:12:19.5   1:12:45.7     11:40/M
     112    Michelle Kilpatrick               Clearwater  FL        449   39      889      1:12:29.7   1:12:54.4     11:41/M
     113    Colleen Serrano                   Valrico  FL           793   37      903      1:12:57.4   1:14:40.1     11:46/M
     114    Zabrina Glenn                     St. Petersburg  FL    315   38      909      1:13:15.8   1:15:57.9     11:49/M
     115    Kendra Velilla                    Tampa  FL             879   38      926      1:14:07.5   1:14:28.8     11:57/M
     116    Marie-Noelle Camoes               St. Petersburg  FL   1457   35      942      1:14:36.4   1:15:04.9     12:02/M
     117    Whitney Batista                   Palm Harbor  FL        32   38      946      1:14:49.1   1:15:42.3     12:04/M
     118    Vanessa Southby                   Land O Lakes  FL      821   37      953      1:14:59.6   1:17:13.1     12:06/M
     119    Heather Steele                    St. Petersburg  FL    835   35      956      1:15:17.8   1:18:09.5     12:09/M
     120    Jina Martin                       Clearwater  FL        550   35      962      1:15:35.9   1:17:22.9     12:11/M
     121    Heather Rodriguez                 Tampa  FL             749   37      968      1:15:54.4   1:17:13.1     12:15/M
     122    Amy Bailey                        Palm Harbor  FL      1275   36      970      1:15:59.5   1:17:06.0     12:15/M
     123    Rosa Cuda                         Largo  FL            1028   38      974      1:16:05.0   1:17:00.8     12:16/M
     124    Lucia Duarte                      Seminole  FL         1050   37      975      1:16:05.0   1:17:00.8     12:16/M
     125    Angela Parsons                    Gibsonton  FL         679   36      988      1:16:45.5   1:18:29.4     12:23/M
     126    Nicolle Wall                      Tarpon Springs  FL    898   38      989      1:16:48.2   1:19:12.9     12:23/M
     127    Donna Barrett                     Homosassa  FL        6006   35      991      1:16:58.2   1:16:58.2     12:25/M
     128    Lori Egelston                     Safety Harbor  FL     243   38      998      1:17:07.4   1:17:32.3     12:26/M
     129    Kristen Hunt                      Safety Harbor  FL     400   37      999      1:17:08.0   1:17:32.6     12:26/M
     130    Lissette Zuknick                  Valrico  FL          1408   38     1000      1:17:15.6   1:20:04.0     12:28/M
     131    Jennifer Putnam                   Riverview  FL         718   39     1005      1:17:21.5   1:18:47.7     12:29/M
     132    Jennifer Lux                      Tampa  FL            1318   37     1008      1:17:23.4   1:19:05.1     12:29/M
     133    Amy Hart                          New Port Richey  FL  1299   37     1014      1:17:31.5   1:18:54.0     12:30/M
     134    Alison Foster                     Tampa  FL             283   39     1029      1:18:40.9   1:20:35.1     12:41/M
     135    Jessica Johnson                   Palm Harbor  FL       418   35     1031      1:18:52.5   1:20:45.8     12:43/M
     136    Kelly Kennedy                     Dunedin  FL          1115   37     1032      1:18:53.5   1:20:08.9     12:43/M
     137    Jennifer Price                    Tarpon Springs  FL   1198   36     1033      1:18:53.5   1:20:09.0     12:43/M
     138    Holly Scala                       Carrollwood Village  1219   35     1041      1:19:25.2   1:21:50.5     12:49/M
     139    Stephanie Cox                     Saint Petersburg  F   173   37     1046      1:19:34.5   1:22:14.3     12:50/M
     140    Cinthya Martinez                  Lutz  FL              554   38     1059      1:20:26.8   1:22:03.5     12:58/M
     141    Eva Love                          Brandon  FL           525   36     1062      1:20:33.1   1:22:09.7     13:00/M
     142    Sandy Naoom                       Brandon  FL           643   35     1069      1:20:47.8   1:22:05.3     13:02/M
     143    Alexandra Martinez                Gainesville  FL      1140   37     1075      1:21:08.1   1:23:46.7     13:05/M
     144    Shannon Sabroski                  Valrico  FL           766   36     1076      1:21:11.4   1:23:03.5     13:06/M
     145    Katrina Lindsey                   Tampa  FL             515   38     1087      1:21:54.1   1:23:19.0     13:13/M
     146    Nydia Vargas                      Seffner  FL          6093   37     1099      1:22:23.0   1:23:20.6     13:17/M
     147    Kelley Swanman                    Indian Rocks Beach   1239   39     1102      1:22:41.6   1:23:15.9     13:20/M
     148    Melinda Dumas                     Seminole  FL          234   37     1110      1:23:21.8   1:25:41.8     13:27/M
     149    Julie Lalonde                     Tampa  FL             485   35     1114      1:23:37.5   1:24:45.7     13:29/M
     150    Andrea Stahl                      Oldsmar  FL          6085   35     1121      1:24:35.1   1:24:56.0     13:39/M
     151    Parveen Vahora                    Tampa  FL            1243   39     1132      1:26:08.5   1:27:25.4     13:54/M
     152    Orisandra Merisier                Brandon  FL           590   35     1145      1:27:56.8   1:29:06.6     14:11/M
     153    Jenny Basile                      Safety Harbor  FL    1276   38     1166      1:29:09.6   1:31:08.4     14:23/M
     154    Michelle Jarrell                  Oldsmar  FL          1525   39     1176      1:29:51.6   1:31:44.0     14:30/M
     155    Jenni Stenicka                    Wesley Chapel  FL    6087   38     1179      1:30:21.0   1:31:32.2     14:34/M
     156    Veronica Parish                   Tampa  FL            1183   37     1180      1:30:34.2   1:32:41.8     14:36/M
     157    Kristie Kennington-otto           Lutz  FL              442   39     1201      1:32:34.1   1:32:44.9     14:56/M
     158    Ruth Orta                         Odessa  FL            665   35     1211      1:34:46.7   1:34:59.5     15:17/M
     159    Jamie King                        Lutz  FL              450   37     1229      1:38:44.0   1:40:59.4     15:55/M
     160    Janice Seppala                    Largo  FL             792   36     1237      1:41:39.2   1:42:21.9     16:24/M
     161    Sonia Mitchem                     Tarpon Springs  FL    615   39     1244      1:43:58.8   1:46:04.5     16:46/M
     162    Sabrina Kukene                    Riverview  FL         479   37     1264      2:07:49.8   2:09:33.3     20:37/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lauro Luna                        Tampa  FL            1317   44       17        40:02.4     40:06.5      6:27/M
       2    Dirk Shadd                        St Petersburg  FL     797   42       21        41:18.8     41:30.7      6:40/M
       3    Glen Watkins                      Brandon  FL           910   40       22        41:22.2     42:12.0      6:40/M
       4    John Doyle                        Clearwater  FL        228   40       23        41:33.2     41:33.2      6:42/M
       5    Richard ODea                      Tampa  FL            1383   41       26        41:45.9     41:45.9      6:44/M
       6    Patrick Swere                     Oldsmar  FL          1400   43       31        42:20.3     42:24.7      6:50/M
       7    John Atkins                       St Petersburg  FL    6004   40       33        42:29.8     42:31.7      6:51/M
       8    Gavin Hawken                      St Petersburg  FL     368   40       42        43:40.2     43:44.6      7:03/M
       9    JoJo Young                        Tampa  FL            1264   42       47        44:03.7     44:08.7      7:06/M
      10    Brian Weible                      Safety Harbor  FL    1403   44       60        46:14.8     46:21.6      7:27/M
      11    Scott Chambers                    Saint Petersburg  F  1005   41       66        46:46.7     46:58.5      7:33/M
      12    Christopher Sivon                 Largo  FL            1228   44       70        47:04.1     47:56.6      7:35/M
      13    Mark Carlson                      Tarpon Springs  FL   1000   44       93        47:59.8     49:22.2      7:44/M
      14    Michael Rae                       Safety Harbor  FL     724   42      112        49:41.2     50:09.4      8:01/M
      15    David Henwood                     St. Petersburg  FL    375   41      122        50:17.4     51:11.6      8:07/M
      16    Michael Eddy                      Bradenton  FL        1293   44      126        50:44.7     55:47.4      8:11/M
      17    Carl Zumbano                      Land O Lakes  FL      952   40      134        50:55.4     53:29.9      8:13/M
      18    Brian Jonas                       New Port Richey  FL  2599   40      137        50:58.0     51:20.2      8:13/M
      19    Thomas Webb                       Tampa  FL            1257   42      149        51:27.0     54:03.5      8:18/M
      20    Gregory Spear                     St Petersburg  FL     824   44      169        52:02.9     52:21.0      8:24/M
      21    Craig Urquhart                    Tampa  FL            1343   42      180        52:23.5     55:49.6      8:27/M
      22    Mark Bagley                       Clearwater  FL        963   43      181        52:27.0     52:41.8      8:28/M
      23    Denis Hudlett                     Safety Harbor  FL    1099   44      187        52:35.3     53:35.9      8:29/M
      24    Michael Lovejoy                   Tampa  FL             526   41      199        52:58.0     54:10.8      8:33/M
      25    Tim Valdes                        Tampa  FL            6092   42      224        53:46.9     53:49.6      8:40/M
      26    John Fields                       New Port Richey  FL  1065   40      228        53:54.7     54:21.4      8:42/M
      27    Charlie Colquitt                  St Ptersburg  FL     1451   41      232        53:59.1     55:02.5      8:42/M
      28    Taylor Chapman Jr                 Tampa  FL             149   44      247        54:33.3     56:56.6      8:48/M
      29    Javier Ruiz                       Clearwater  FL       1211   42      261        55:03.2     55:09.8      8:53/M
      30    Kevin OBRien                      Tampa  FL            1326   44      263        55:04.6     56:51.0      8:53/M
      31    William Humphrey                  Naples  FL           1304   42      297        55:55.6     55:55.6      9:01/M
      32    Mark Hayes                        Tampa  FL             369   44      305        56:06.5     56:37.1      9:03/M
      33    Mark Miller                       Odessa  FL            608   44      320        56:29.4     58:37.3      9:07/M
      34    James Macallum                    St Petersburg  FL    1134   43      335        56:54.9     57:22.7      9:11/M
      35    Robert Durham                     Tampa  FL            6027   43      348        57:12.6     58:18.9      9:14/M
      36    Brock Bryan                       Lutz  FL              101   41      352        57:14.7     58:09.5      9:14/M
      37    Matthew Rowe                      Wesley Chapel  FL     760   43      354        57:25.5     58:26.3      9:16/M
      38    Keith Humphrey                    St Petersburg  FL     398   44      356        57:30.9     59:34.2      9:16/M
      39    Shawn Gandee                      Npr  FL               297   40      363        57:44.4     57:53.5      9:19/M
      40    Raoul Barbon                      Tampa  FL              25   44      366        57:49.0     58:16.4      9:20/M
      41    Norman Keith                      Land O Lakes  FL     1112   43      374        57:58.0   1:00:26.9      9:21/M
      42    Luis Figueroa                     Ridgewood  NY        6028   40      388        58:24.5   1:00:31.3      9:25/M
      43    Dave Gilden                       LutzCity  FL         1297   43      391        58:27.9   1:00:17.9      9:26/M
      44    Garin Vick                        Wesley Chapel  FL     883   42      398        58:47.2   1:00:25.8      9:29/M
      45    Rob McGary                        Palm Harbor  FL      1144   41      470      1:00:33.2   1:01:07.1      9:46/M
      46    TOM SUTHERLAND                    SAINT PETERSBURG  F   855   43      489      1:00:57.3   1:02:43.8      9:50/M
      47    Ezequiel Serrano                  Valrico  FL           794   40      504      1:01:17.4   1:03:17.2      9:53/M
      48    Vicente Garzaro                   Safety Harbor  FL     306   44      526      1:01:42.3   1:02:50.9      9:57/M
      49    Darryl Knight                     Tampa  FL             456   42      531      1:01:54.6   1:03:18.9      9:59/M
      50    Richard Crowley                   Homosassa  FL        6019   40      567      1:02:48.9   1:04:15.9     10:08/M
      51    Michael Curley                    Tampa  FL             181   42      575      1:03:02.2   1:03:51.0     10:10/M
      52    Bob Davis                         Dunedin  FL           187   44      595      1:03:24.7   1:05:15.2     10:14/M
      53    Chris Tilman                      Lutz                 1449   40      617      1:04:02.6   1:04:31.6     10:20/M
      54    Jason Swierk                      Safety Harbor  FL     857   42      621      1:04:08.2   1:07:05.2     10:21/M
      55    Luis Daza                         Tampa  FL             195   43      659      1:05:17.1   1:06:21.4     10:32/M
      56    Kevin Swanson                     Coconut Creek  FL    1240   43      705      1:06:43.2   1:08:30.3     10:46/M
      57    Daniel Munzner                    Kathleen  FL          636   40      750      1:08:00.1   1:10:15.6     10:58/M
      58    Kevin Robb                        Tampa  FL             745   44      788      1:08:56.9   1:10:09.8     11:07/M
      59    Alfredo Acosta                    Clearwater  FL        954   44      938      1:14:23.4   1:14:53.8     12:00/M
      60    James Moon                        Lutz  FL             1162   41      941      1:14:34.5   1:16:27.4     12:02/M
      61    Robert Blume                      St. Pete  FL         1523   42     1040      1:19:24.5   1:21:38.3     12:48/M
      62    Dave Parlante                     Wesley Chapel  FL    1184   40     1156      1:28:22.9   1:29:24.9     14:15/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Wibke Rees                        Tampa  FL             736   41       35        42:53.7     42:55.8      6:55/M
       2    Renee Marcus                      Odessa  FL           1138   41       52        45:32.8     45:37.1      7:21/M
       3    Jammie Adams                      Land O Lakes  FL     1272   40       57        45:50.1     46:34.2      7:24/M
       4    Heather Ellison                   Clearwater  FL        248   42      111        49:41.1     49:45.8      8:01/M
       5    REBEKAH BOOS                      BRADENTON  FL          67   40      114        49:44.6     50:21.7      8:01/M
       6    Deborah Zecchini                  St Petersburg  FL     950   42      143        51:15.0     51:32.7      8:16/M
       7    MONIKA OBERER                     BRADENTON  FL         653   41      147        51:26.0     51:26.0      8:18/M
       8    Candi Dutschke                    Brandon  FL           239   41      151        51:28.2     52:14.0      8:18/M
       9    Karen Dempsey                     Tampa  FL             210   44      167        51:51.7     52:03.3      8:22/M
      10    Kim Loumakos                      Npr  FL               524   43      173        52:10.2     52:18.7      8:25/M
      11    Gwen Garris                       Lutz  FL              304   44      183        52:29.3     52:34.4      8:28/M
      12    JILL FREIRE                       Palm Harbor  FL       291   41      192        52:43.0     52:53.6      8:30/M
      13    AMY SMITH                         LAND O LAKES  FL     1231   40      198        52:53.7     53:52.2      8:32/M
      14    Dawn Salliotte                    Pinellas Park  FL    1215   41      201        53:05.0     53:14.8      8:34/M
      15    Jennifer Gagnon                   Tampa  FL            1071   42      207        53:24.2     53:41.4      8:37/M
      16    Christine Denny                                        1444   41      209        53:25.3     54:51.7      8:37/M
      17    Michele Sael                      Lutz  FL             6075   44      211        53:27.6     56:11.0      8:37/M
      18    Mandi Bagley                      Clearwater  FL        962   41      212        53:28.0     53:43.9      8:37/M
      19    Uli Cramer                        Seminole  FL         1355   40      213        53:29.0     55:09.1      8:38/M
      20    Shay Bruno                        Tampa  FL             992   42      226        53:51.6     56:32.5      8:41/M
      21    Lynda Coto                        Palm Harbor  FL      1021   40      230        53:57.2     54:22.1      8:42/M
      22    Mary Liro                         Tampa  FL            6049   43      241        54:26.1     55:43.2      8:47/M
      23    Melanie Arnold                    Wesley Chapel  FL      19   40      262        55:03.5     55:14.7      8:53/M
      24    Angela Meyers                     Sarasota  FL         6053   40      269        55:15.1     56:14.9      8:55/M
      25    Diana Miller                      Odessa  FL            607   40      273        55:18.1     57:24.9      8:55/M
      26    Alexandra Stirling                Tampa  FL             842   44      275        55:19.3     55:49.6      8:55/M
      27    Christina Conti                   Valrico  FL          1018   43      280        55:25.0     57:20.7      8:56/M
      28    Michele Klasky                    Clearwater  FL       1310   41      299        55:58.2     56:12.3      9:02/M
      29    Kim Wollschlager                  Seminole  FL         1260   42      311        56:14.7     56:57.1      9:04/M
      30    Diane Lane                        Tampa  FL             487   44      314        56:19.6     57:06.8      9:05/M
      31    Kristi Ward                       Tampa  FL             902   42      315        56:20.3     56:47.3      9:05/M
      32    Kim Poore                         Kenneth City  FL     6065   44      327        56:39.8     57:27.3      9:08/M
      33    Dawn Meyer                        Clearwater  FL        600   43      342        57:01.8     59:05.8      9:12/M
      34    Kristina Lindblad                 Seminole  FL         1377   43      346        57:06.9     57:13.6      9:13/M
      35    Michelle Joseph                   St Petersburg  FL    1108   40      359        57:36.7     57:44.7      9:17/M
      36    Carola Ross                       Tampa  FL            1395   43      364        57:44.8     57:48.2      9:19/M
      37    Mellissa Federico                 Palm Harbor  FL       259   41      367        57:49.4     58:04.8      9:20/M
      38    Lisa Shell                        Lutz  FL             1226   44      394        58:39.2   1:00:48.4      9:28/M
      39    Rhonda Danzebrink                 Tampa  FL             185   44      402        58:51.3     59:10.3      9:30/M
      40    Karen Kuntz                       North Redington Bea  1120   44      405        59:01.4     59:19.1      9:31/M
      41    Candice Kinnie                    Winter Garden  FL     453   43      407        59:02.9   1:01:36.5      9:31/M
      42    Loren Gibbs-Leeseberg             Oldsmar  FL          1073   40      417        59:18.5   1:00:51.9      9:34/M
      43    Lenka Bernth                      Wesley Chapel  FL    6009   41      418        59:18.5   1:01:48.6      9:34/M
      44    Yuko Monachella                   Clearwater  FL        616   42      424        59:33.2   1:00:31.0      9:36/M
      45    Teresa Patterson                  New Port Richey  FL  6061   41      429        59:37.7   1:01:49.6      9:37/M
      46    Dawn Chagnon                      Saint Petersburg  F  1004   43      432        59:39.9   1:02:01.2      9:37/M
      47    Naidia Noid                       Tampa  FL            1432   43      436        59:49.1   1:00:13.5      9:39/M
      48    Caroline Dees                     Mulberry  FL         1040   42      443        59:56.0   1:01:16.5      9:40/M
      49    Kira Zwygart                      Tampa  FL            1409   42      444        59:58.9   1:01:18.5      9:40/M
      50    Lindsey Forsythe                  St. Petersburg  FL    282   44      452      1:00:05.6   1:00:40.1      9:41/M
      51    Valerie Smith                     Safety Harbor  FL    1335   40      454      1:00:08.1   1:02:06.4      9:42/M
      52    Christine Cassara                 St. Petersburg  FL   6013   40      469      1:00:32.8   1:02:17.3      9:46/M
      53    Sarah Phillips                    Tampa  FL             698   44      471      1:00:34.3   1:01:10.4      9:46/M
      54    Brandie Perry                     Largo  FL             692   41      482      1:00:46.8   1:00:59.8      9:48/M
      55    Karen Branch                      Tampa  FL              75   42      502      1:01:15.1   1:02:15.0      9:53/M
      56    Denise Taylor                     Land O Lakes  FL     6091   42      503      1:01:15.8   1:02:08.1      9:53/M
      57    Cheryl LaHair                     New Port Richey  FL   483   43      508      1:01:28.2   1:02:07.4      9:55/M
      58    Heather Moon                      Lutz  FL             1161   40      509      1:01:29.2   1:03:22.6      9:55/M
      59    Maryanna Capozzoli                Tarpon Springs  FL    128   44      513      1:01:30.6   1:04:19.7      9:55/M
      60    Carrie McDonough                  Clearwater  FL        573   44      518      1:01:33.5   1:03:35.9      9:56/M
      61    Kristin Kliem                     Canton  OH            454   43      555      1:02:24.8   1:04:05.8     10:04/M
      62    Tina Hall                         Tampa  FL             345   40      556      1:02:25.3   1:03:42.1     10:04/M
      63    Lisa Louie                        St Pete Beach  FL     523   44      559      1:02:26.2   1:03:04.0     10:04/M
      64    Patricia Myers                    Safety Harbor  FL     641   44      589      1:03:23.1   1:05:13.3     10:13/M
      65    Cheryl Henderson                  Tampa  FL             372   42      607      1:03:42.1   1:03:54.1     10:16/M
      66    JULIE BENNETT                     CLEARWATER  FL         46   43      609      1:03:43.3   1:05:47.0     10:17/M
      67    Erika Tidwell                     Oldsmar  FL           869   42      611      1:03:46.6   1:05:24.0     10:17/M
      68    Melanie Myers                     Palm Harbor  FL      1422   41      615      1:04:00.5   1:04:41.1     10:19/M
      69    Elizabeth Hernandez               Lankeland  FL         376   44      637      1:04:38.2   1:05:04.0     10:25/M
      70    Kathi Whitcomb                    Lithia  FL           1430   43      640      1:04:49.5   1:07:13.4     10:27/M
      71    Laura Stewart                     Safety Harbor  FL     838   42      641      1:04:51.5   1:06:24.5     10:28/M
      72    Sheila Jones                      Saint Petersburg  F   426   44      651      1:05:03.8   1:07:46.2     10:30/M
      73    Jaimee Whitcher                   Tampa  FL             918   40      658      1:05:16.6   1:07:20.0     10:32/M
      74    Sandra Barrick                    Riverview  FL          29   43      661      1:05:18.3   1:07:58.3     10:32/M
      75    Leanne Hoffmann                   Palm Harbor  FL      1093   44      665      1:05:21.8   1:06:56.3     10:32/M
      76    Michelle Werden                   St. Petersburg  FL   6097   41      681      1:05:52.8   1:07:05.7     10:37/M
      77    Kristin Martin                    Safety Harbor  FL     552   43      702      1:06:34.5   1:07:48.6     10:44/M
      78    Pamela Marland                    Largo  FL            1139   42      706      1:06:43.7   1:06:55.1     10:46/M
      79    Kelly Olson                       St Petersburg  FL     659   42      718      1:07:07.8   1:08:51.2     10:50/M
      80    Molly McGlone Margaritis          Oldsmar  FL          1145   44      727      1:07:25.3   1:09:19.7     10:52/M
      81    Sannah Vinding                    Clearwater  FL        884   40      740      1:07:48.7   1:08:22.0     10:56/M
      82    Kristin Guerrero                  Tampa  FL             335   44      743      1:07:52.1   1:08:53.9     10:57/M
      83    Sharon Armitage                   Clearwater  FL         16   41      756      1:08:11.2   1:08:41.3     11:00/M
      84    Yarisi Valero                     TAMPA  FL            1245   42      766      1:08:23.3   1:09:34.1     11:02/M
      85    Heidi Beaman                      Largo  FL             973   44      771      1:08:26.5   1:10:52.8     11:02/M
      86    Stephanie Lee                     Tampa  FL             503   44      775      1:08:34.5   1:10:04.4     11:04/M
      87    Jeanie Vetowich                   Apopka  FL           1249   44      786      1:08:55.6   1:09:26.0     11:07/M
      88    Michelle Scholet                  New Port Richey  FL   781   44      803      1:09:42.9   1:09:57.5     11:15/M
      89    Christa Bauer                     Tampa  FL             971   44      808      1:09:54.9   1:10:13.3     11:16/M
      90    Michelle Buczkowski               Winter Garden  FL     104   41      813      1:10:08.2   1:12:42.2     11:19/M
      91    Kellie Gilmore                    Largo  FL            1075   44      816      1:10:18.8   1:12:45.1     11:20/M
      92    Karin Doyle                       Seminole  FL         1292   44      822      1:10:27.5   1:11:51.9     11:22/M
      93    Kathryn Lawrence                  Trinity  FL          1313   42      839      1:10:56.3   1:12:18.9     11:26/M
      94    Mindy Miles                       Orlando  FL           605   43      841      1:11:04.6   1:12:54.3     11:28/M
      95    Tatiana Garcia                    Tampa  FL            1072   43      846      1:11:11.3   1:13:51.8     11:29/M
      96    Shannon Lockheart                 Palm Harbor  FL      1128   43      853      1:11:24.8   1:13:20.0     11:31/M
      97    Patrice Hubbard                   St Petersburg  FL    1097   41      857      1:11:26.7   1:11:58.2     11:31/M
      98    Brandi Jackson                    Tampa  FL            1367   43      865      1:11:45.5   1:12:55.7     11:34/M
      99    Chrissy Rowe                      Wesley Chapel  FL     759   43      896      1:12:40.0   1:13:40.1     11:43/M
     100    Stacie Wood                       Seffner  FL           937   42      900      1:12:52.3   1:15:12.8     11:45/M
     101    Clara Kellner                     Tampa  FL             440   44      923      1:13:54.7   1:14:54.7     11:55/M
     102    Nellie Taracido                   Wesley Chapel  FL     861   42      935      1:14:12.1   1:15:09.2     11:58/M
     103    Tina Beck                         Valrico  FL            37   44      940      1:14:33.3   1:15:19.5     12:01/M
     104    Kimberly Burkard                  Tampa  FL             111   43      947      1:14:52.4   1:17:06.2     12:05/M
     105    Lourdes Gomez-Luaces              Tampa  FL             317   41      948      1:14:52.6   1:17:05.1     12:05/M
     106    MINGBIH HSU                       TAMPA  FL             395   41      954      1:15:09.1   1:15:47.3     12:07/M
     107    Tammy Mulrain                     Parrish  FL           635   41      963      1:15:36.1   1:17:21.6     12:12/M
     108    Vanessa Hom                       Brandon  FL          1302   43      967      1:15:48.1   1:16:18.2     12:14/M
     109    Jeanie Greco                      Lithia  FL            324   43      978      1:16:15.8   1:20:34.2     12:18/M
     110    Ana Gerena                        St. Petersburg  FL   1296   44      982      1:16:27.2   1:17:16.9     12:20/M
     111    Kathy Martinez                    Tampa  FL            1320   43      992      1:16:59.6   1:18:05.4     12:25/M
     112    Josephine Beckett                 Trinity  FL            38   41     1007      1:17:22.0   1:19:30.5     12:29/M
     113    Kerri Robb                        Tampa  FL             744   40     1012      1:17:30.0   1:18:43.2     12:30/M
     114    Kristine Hann                     Safety Harbor  FL     352   42     1020      1:18:08.3   1:20:22.8     12:36/M
     115    Julia Mandell Cole                Tampa  FL            1378   44     1039      1:19:24.5   1:20:53.5     12:48/M
     116    Cindy Roark                       Spring Hill  FL      6072   44     1047      1:19:37.2   1:19:47.9     12:50/M
     117    Michelle Verstrate                Saint Petersburg  F   881   43     1071      1:20:49.9   1:22:52.8     13:02/M
     118    Carrie Watson                     New Port Richey  FL  1256   40     1080      1:21:25.9   1:24:05.0     13:08/M
     119    Juli Burger                       Kissimmee  FL         110   43     1082      1:21:42.5   1:22:08.0     13:11/M
     120    Heather Harris                    Tampa  FL             359   43     1083      1:21:48.4   1:23:48.2     13:12/M
     121    Kim Walker                        Zephyrhills  FL       896   43     1093      1:22:09.6   1:24:28.2     13:15/M
     122    Tawanda Roach                     Drive  FL             743   40     1096      1:22:12.9   1:23:27.2     13:15/M
     123    Anna Winneker                     Saint Petersburg  F   934   40     1097      1:22:13.3   1:23:57.9     13:16/M
     124    LynnMarie Brown                   North Port  FL        989   43     1107      1:23:00.4   1:25:13.3     13:23/M
     125    Lori Butcher                      Safety Harbor  FL    1281   41     1111      1:23:28.0   1:24:15.3     13:28/M
     126    Darcy Gonzales                    Tampa  FL            6032   43     1124      1:24:47.4   1:26:55.8     13:40/M
     127    Linda Rooney                      Wesley Chapel  FL     754   44     1128      1:25:30.7   1:25:30.7     13:47/M
     128    Shani Davis                       Dunedin  FL           192   44     1130      1:26:02.3   1:28:00.3     13:53/M
     129    Sandra Peace                      Largo  FL             688   44     1134      1:26:18.5   1:28:22.8     13:55/M
     130    Tracey Huff                       Land O' Lakes  FL    1100   42     1139      1:27:06.1   1:28:57.6     14:03/M
     131    Elizabeth Schneider               Clermont  FL         1398   44     1141      1:27:16.5   1:28:20.4     14:05/M
     132    Heather Schuster                  Holiday  FL           783   44     1142      1:27:19.6   1:29:45.9     14:05/M
     133    Michelle Pedigo                   St. Petersburg  FL    689   43     1146      1:28:00.0   1:30:24.3     14:12/M
     134    Kelly Moseley                     Land O Lakes  FL      630   41     1149      1:28:06.2   1:30:04.1     14:13/M
     135    Michelle Scott                    Tampa  FL            1223   43     1161      1:28:29.0   1:28:51.7     14:16/M
     136    Stephany Sanchez                  Safety Harbor  FL    1217   43     1164      1:28:39.8   1:29:55.5     14:18/M
     137    Jenny Hodges                      LAND O LAKES  FL      383   42     1167      1:29:10.2   1:29:49.1     14:23/M
     138    Madison Stewart                   Alachua  FL          1339   44     1170      1:29:31.6   1:32:03.7     14:26/M
     139    Melissa Mazalewski                New Port Richey  FL   562   42     1173      1:29:37.0   1:31:50.9     14:27/M
     140    Dawn Farrier                      Valrico  FL           255   41     1189      1:31:48.0   1:33:06.8     14:48/M
     141    Christine Alejandro               Tampa  FL             956   41     1195      1:32:03.6   1:33:14.1     14:51/M
     142    Alison Hartung                    Winter Park  FL       362   42     1200      1:32:27.6   1:34:41.7     14:55/M
     143    Luisa Almanzar                    Valrico  FL             7   42     1206      1:33:48.7   1:34:59.1     15:08/M
     144    Jennifer Jernigan                 Dunedin  FL           415   42     1213      1:35:18.1   1:37:00.0     15:22/M
     145    Gina Labrasciano Day              Tampa  FL            1122   40     1214      1:35:52.1   1:37:32.2     15:28/M
     146    Cheryl Davis                      New Port Richey  FL   190   44     1215      1:36:06.2   1:36:37.7     15:30/M
     147    Sarah Lanning                     Chapel Hill  NC       489   40     1222      1:37:50.1   1:40:27.9     15:47/M
     148    Venessa Diaz                      Tampa  FL            6024   40     1230      1:38:47.7   1:41:16.6     15:56/M
     149    Michelle McBride                  Tampa  FL            6051   44     1231      1:38:48.1   1:41:17.2     15:56/M
     150    Bobbie Davis                      Hawthorne  FL         188   44     1232      1:38:59.8   1:40:02.4     15:58/M
     151    Christopher Huff                  Land O' Lakes  FL    1101   40     1240      1:41:55.8   1:43:46.9     16:26/M
     152    Kimberly Falconio                 Clearwater  FL        254   40     1249      1:44:55.8   1:45:54.1     16:55/M
     153    Chantal Laperle                   Safety Harbor,  FL   1374   43     1254      1:45:36.9   1:48:02.6     17:02/M
     154    Georgina Race                     St Petersburg  FL     723   42     1257      1:46:33.3   1:48:35.1     17:11/M
     155    Larisa Rechtiene                  Land O Lakes  FL     1390   41     1267      2:30:26.3   2:30:26.3     24:16/M
     156    Agnes Ramirez                     Madeira Beach        1458   42     1270      2:39:23.1   2:42:32.2     25:42/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Charles Anstadt                                        1462   47       10        38:41.4     38:42.6      6:14/M
       2    Paul Metzheiser                   Palm Harbor  FL       594   48       48        44:16.3     44:20.3      7:08/M
       3    Jeff McMahon                      Lithia  FL           1148   45       56        45:48.0     47:39.9      7:23/M
       4    Edmund Hahn                       St Petersburg  FL     341   45       68        47:00.9     47:14.4      7:35/M
       5    Michael Payette                   Tampa  FL            1385   45       73        47:09.9     47:15.3      7:36/M
       6    Rick Brockett                     Oldsmar  FL            87   49       78        47:23.6     47:33.7      7:39/M
       7    Mike Firch                        Milford  DE          6030   45       83        47:40.4     47:45.7      7:41/M
       8    Brian McManus                     St. Petersburg  FL   1379   46       97        48:21.5     48:31.3      7:48/M
       9    Ardeshir Khademi                  Tarpon Springs  FL   1309   47      129        50:48.1     52:15.4      8:12/M
      10    Tony Cuda                         Largo  FL            1029   46      161        51:41.1     52:31.8      8:20/M
      11    Jeff Muller                       Belleair  FL         1167   47      171        52:09.5     53:43.6      8:25/M
      12    Gordie Kay                        Largo  FL            1110   46      172        52:09.6     54:31.2      8:25/M
      13    Mike Shaw                         Safety Harbor  FL     801   48      175        52:13.0     52:24.2      8:25/M
      14    Jeffrey Moyer                     Tampa  FL             632   48      185        52:32.0     53:20.5      8:28/M
      15    Dean Robertson                    Clearwater  FL        746   48      186        52:34.7     53:24.8      8:29/M
      16    Dennis Odden                      Parker  CO            655   46      197        52:53.7     54:09.3      8:32/M
      17    Joel Dougherty                    Palm Harbor  FL       227   46      214        53:29.5     53:50.6      8:38/M
      18    Matt Daugherty                    Tarpon Springs  FL   1443   48      242        54:27.9     56:25.2      8:47/M
      19    Scott Wiggs                       Dunedin  FL           922   45      277        55:22.9     57:10.4      8:56/M
      20    Robert Meya                       Seminole  FL          597   49      282        55:25.4     57:18.6      8:56/M
      21    James Stirling                    Tampa  FL             843   45      292        55:47.5     56:17.4      9:00/M
      22    Doug Erickson                     Trinity  FL          1056   47      296        55:53.7     56:55.6      9:01/M
      23    Andrew Pistocchi                  Wesley Chapel  FL    6064   49      310        56:14.7     56:49.8      9:04/M
      24    Brian Fenner                      Safety Harbor  FL     263   45      368        57:50.5     58:51.1      9:20/M
      25    James Kaigler                     Savannah  GA          434   49      386        58:22.9     59:57.8      9:25/M
      26    Mark Tschopp                      Tampa  FL             876   48      459      1:00:16.5   1:02:01.5      9:43/M
      27    Randy Bolling                     Odessa  FL             65   45      515      1:01:31.8   1:55:33.7      9:55/M
      28    James Bynum                       Oldsmar  FL           996   46      546      1:02:13.8   1:03:09.3     10:02/M
      29    Mike Green                        Wesley Chapel  FL     326   48      581      1:03:13.7   1:03:35.6     10:12/M
      30    Eric Higdon                       Trinity  FL           379   47      638      1:04:40.8   1:05:15.1     10:26/M
      31    Timothy Litteral                  Largo  FL            1316   47      647      1:05:02.7   1:05:19.0     10:29/M
      32    Mario Penalosa                    Oldsmar  FL           690   47      672      1:05:34.6   1:06:30.7     10:35/M
      33    David Lehr                        Tampa  FL            1126   47      736      1:07:42.8   1:08:27.4     10:55/M
      34    Hoyt Lee                          Tampa  FL             501   45      776      1:08:35.2   1:10:04.3     11:04/M
      35    Russ Voor                         Palm Harbor  FL       890   45      827      1:10:38.0   1:11:22.5     11:24/M
      36    James Barrett                     Dunedin  FL            28   45      838      1:10:55.2   1:11:48.1     11:26/M
      37    Erik Holley                       LUTZ  FL              387   45      976      1:16:08.7   1:17:19.3     12:17/M
      38    Michael Capozzoli                 Tarpon Springs  FL    129   47     1025      1:18:31.1   1:20:45.4     12:40/M
      39    Brian Forrester                   Lutz  FL             1069   45     1028      1:18:39.2   1:20:18.7     12:41/M
      40    Christine Cook                    Largo  FL            1354   47     1034      1:19:00.5   1:20:54.0     12:45/M
      41    Mike Barry                        Lithia  FL             30   45     1036      1:19:16.8   1:21:11.7     12:47/M
      42    Edwin Crandall                    Largo  FL             177   49     1053      1:19:59.6   1:22:31.0     12:54/M
      43    Hans Knobel                       Dunedin  FL           457   48     1243      1:43:41.0   1:44:17.1     16:43/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    LAURA CARRON                      Tampa  FL             133   47       63        46:24.2     46:27.5      7:29/M
       2    Tina Seager                       Tampa  FL             786   47      130        50:48.7     53:28.7      8:12/M
       3    Kelly Ware                        St. Petersburg  FL   6095   48      179        52:16.0     53:58.2      8:26/M
       4    Lori Joyce                        Tampa  FL             427   45      189        52:38.8     52:49.0      8:29/M
       5    Tracey Montgomery                 Dunedin  FL          1325   47      206        53:19.4     54:10.8      8:36/M
       6    Elaine Schirmer                   Oldsmar  FL          6078   49      221        53:40.1     55:08.8      8:39/M
       7    Michele Judge                     Wesley Chapel  FL     430   46      229        53:54.7     54:51.9      8:42/M
       8    Linda Huffman                     Tampa  FL            1102   47      254        54:40.2     55:41.0      8:49/M
       9    Chris Schreiber                   Tampa  FL            1222   45      255        54:40.4     55:47.9      8:49/M
      10    Meg Mandakis                      CLEARWATER  FL       6050   48      259        54:48.8     55:00.9      8:50/M
      11    Susan Glickman                    Odessa  FL           1465   49      264        55:05.6     55:47.0      8:53/M
      12    Liisa McMahon                     Lithia  FL           1147   45      272        55:16.4     57:12.5      8:55/M
      13    Mariela Medina                    Tampa  FL            1152   45      274        55:18.8     57:59.2      8:55/M
      14    Michele Weinstock                 Tampa  FL            1405   47      293        55:48.4     57:36.1      9:00/M
      15    Gayla Poythress                   Fleming Island  FL   6066   46      300        56:00.4     56:08.3      9:02/M
      16    Alix Arndt                        Palm Harbor  FL        18   45      317        56:24.2     58:52.8      9:06/M
      17    Jennifer Campbell                 Orlando  FL           123   48      351        57:14.5     57:39.1      9:14/M
      18    Trudy Bedessem                    Lutz  FL               40   47      438        59:51.5   1:02:34.2      9:39/M
      19    Michele Kelley                    Palm Harbor  FL       439   45      464      1:00:30.2   1:02:58.6      9:45/M
      20    Sharon DeLuca                     Largo  FL            6023   49      474      1:00:35.0   1:01:07.1      9:46/M
      21    Blanca Garza                      Saint Petersburg  F  1295   49      493      1:01:04.0   1:02:33.3      9:51/M
      22    Lecrisha Hahn                     St Petersburg  FL     342   46      516      1:01:32.5   1:01:45.2      9:55/M
      23    Gisele Gobes                      Palm Harbor  FL       316   46      519      1:01:34.1   1:04:21.5      9:56/M
      24    Mariem Talavera                   Tampa  FL             859   46      520      1:01:34.3   1:01:51.1      9:56/M
      25    Sue Kowalski                      Dunedin  FL          1117   47      541      1:02:07.0   1:03:22.4     10:01/M
      26    Tarri Kalhoefer                   Tampa  FL             435   47      542      1:02:08.0   1:02:20.9     10:01/M
      27    Lisa DiGiore                      Tampa  FL             220   45      543      1:02:11.1   1:04:49.0     10:02/M
      28    Lisa Kagan                        Tampa  FL             433   45      549      1:02:19.0   1:02:33.0     10:03/M
      29    Diane Blevins                     Tampa  FL            1442   45      585      1:03:16.0   1:03:55.0     10:12/M
      30    Gay Quinones                      Brandon  FL           721   45      594      1:03:24.6   1:04:10.5     10:14/M
      31    Elizabeth Donaldson               Trinity  FL          1046   46      604      1:03:38.2   1:05:01.0     10:16/M
      32    Elizabeth Keeton                  St Petersburg  FL    1371   45      605      1:03:41.0   1:04:12.2     10:16/M
      33    Sue Brockett                      Oldsmar  FL            88   47      648      1:05:03.0   1:05:19.0     10:30/M
      34    Dawn Holsinger                    St Petersburg  FL     389   45      650      1:05:03.7   1:07:46.1     10:30/M
      35    Fralee Walker                     Tampa  FL             895   45      653      1:05:06.1   1:06:51.4     10:30/M
      36    Cheryl Forgang                    Safety Harbor  FL    1068   49      655      1:05:09.6   1:06:48.9     10:30/M
      37    Cheryl Elton                      Lakeland  FL         1055   47      657      1:05:15.8   1:06:37.4     10:31/M
      38    Laura Schoenbeck                  Washington  IL        780   48      660      1:05:18.1   1:07:58.3     10:32/M
      39    Penny Warden                      Springfield  IL      3239   47      667      1:05:23.9   1:06:43.0     10:33/M
      40    Susan Murphy                      Clearwater  FL       1168   47      671      1:05:34.3   1:05:55.2     10:35/M
      41    Heather Wallace                   St. Petersburg  FL   1253   45      676      1:05:44.9   1:08:29.4     10:36/M
      42    Kathy Cambria                     Safety Harbor  FL     998   45      678      1:05:49.7   1:07:02.1     10:37/M
      43    Denise Fontes                     Lutz  FL              280   47      684      1:06:04.3   1:08:47.6     10:39/M
      44    Judy Berce                        Clearwater  FL         50   48      688      1:06:08.0   1:07:44.5     10:40/M
      45    Judy Scavino                      WESLEY CHAPEL  FL    3047   45      693      1:06:15.1   1:08:58.1     10:41/M
      46    Laura Tuttle                      Dade City  FL        1342   47      709      1:06:47.7   1:09:01.6     10:46/M
      47    Elizabeth De Leonardis            Tampa  FL             196   48      722      1:07:09.8   1:07:57.8     10:50/M
      48    Terri Contento                    Lutz  FL             1017   49      725      1:07:15.7   1:07:52.5     10:51/M
      49    Cheryl Lee                        Tarpon Springs  FL    499   48      747      1:07:54.7   1:09:35.9     10:57/M
      50    Cristiana Manea                   Clearwater  FL       1137   47      758      1:08:14.9   1:08:29.3     11:00/M
      51    Bonnie Kay                        Largo  FL            1109   45      768      1:08:25.8   1:10:52.9     11:02/M
      52    Sandy Diaz                        St Petersburg  FL     218   49      802      1:09:42.0   1:11:08.0     11:15/M
      53    Amy Voor                          Palm Harbor  FL       889   45      828      1:10:38.3   1:11:22.3     11:24/M
      54    Annie Johnson                     Seminole  FL          417   49      845      1:11:10.0   1:13:17.1     11:29/M
      55    Tina Kubik                        Valrico  FL           476   46      848      1:11:14.0   1:12:51.1     11:29/M
      56    Amy Davis                         Bradenton  FL         186   47      859      1:11:34.9   1:12:33.9     11:33/M
      57    Janine Perez                      Tampa  FL            1187   49      861      1:11:36.2   1:12:15.2     11:33/M
      58    Michelle Giuliani                 Safety Harbor  FL    1361   46      862      1:11:37.3   1:12:00.3     11:33/M
      59    Annette Bass                      PLANT CITY  FL        970   49      880      1:12:14.5   1:12:50.1     11:39/M
      60    Melissa Anstadt                   Seminole  FL           13   48      893      1:12:34.2   1:14:39.6     11:42/M
      61    GD Sorrells                       Safety Harbor  FL    1234   48      898      1:12:45.8   1:13:22.1     11:44/M
      62    Lori Gagen                        St, Petersburg  FL    294   49      910      1:13:17.5   1:15:03.9     11:49/M
      63    Dodi Medico                       Dunedin  FL          1151   49      937      1:14:22.8   1:15:58.1     12:00/M
      64    Danielle Puls                     Tampa  FL            1200   46      939      1:14:30.6   1:16:24.3     12:01/M
      65    Susan Ott                         Largo  FL            1384   47      943      1:14:40.4   1:15:11.7     12:03/M
      66    Jill Sassone                      Clearwater  FL        773   48      945      1:14:47.8   1:16:57.5     12:04/M
      67    Erin Maffucci                     Clearwater  FL       1136   45      955      1:15:17.3   1:17:27.8     12:09/M
      68    Lisa Archer                       St. Pete  RI           15   47      960      1:15:23.1   1:15:56.1     12:10/M
      69    Janette Blanco                    Wesley Chapel  FL     978   49      972      1:16:02.5   1:18:45.7     12:16/M
      70    Jennifer Biles                    Lutz  FL             2090   45      973      1:16:03.7   1:18:45.7     12:16/M
      71    Mary Smith                        St. Petersburg  FL    814   48      983      1:16:27.3   1:18:46.6     12:20/M
      72    Nancy Vojtko                      Tampa  FL             888   45      993      1:17:00.5   1:18:41.3     12:25/M
      73    Juliana Stolz                     Largo  FL             844   47     1001      1:17:18.1   1:19:22.3     12:28/M
      74    Patsy Messinger                   Tierra Verde  FL      592   45     1002      1:17:19.2   1:19:58.4     12:28/M
      75    Kelly Hoban                       Riverview  FL        1445   45     1010      1:17:29.0   1:19:09.6     12:30/M
      76    Marie Lieving -adams              Venice  FL           6048   47     1045      1:19:32.6   1:21:19.7     12:50/M
      77    Rhonda Crandall                   Largo  FL             178   46     1051      1:19:55.6   1:22:26.8     12:53/M
      78    Melinda Clark                     Tampa  FL             156   49     1054      1:20:05.6   1:21:49.2     12:55/M
      79    Melinda Bailey                    Tampa  FL              23   48     1056      1:20:06.7   1:20:18.1     12:55/M
      80    Diane Lawrence                    Oldsmar  FL          1124   48     1058      1:20:21.8   1:22:15.9     12:58/M
      81    Wendy Stryker                     Clearwater  FL        849   45     1065      1:20:38.6   1:22:49.7     13:00/M
      82    Karen Corkery                     Odessa  FL            166   48     1085      1:21:50.1   1:22:03.7     13:12/M
      83    Melissa Salmon                    Port Richey  FL      1425   45     1094      1:22:09.9   1:22:14.8     13:15/M
      84    Rubi Ison                         Tarpon Springs  FL    405   45     1106      1:22:55.6   1:25:04.7     13:22/M
      85    Judy Molnar Wilson                Oldsmar  FL          6055   48     1133      1:26:18.0   1:27:37.3     13:55/M
      86    Tracey Derival                    Brandon  FL           214   45     1153      1:28:13.1   1:29:36.8     14:14/M
      87    Janet Carini                      Tampa  FL             131   48     1154      1:28:14.7   1:29:38.6     14:14/M
      88    Susan Foerke                      Safety Harbor  FL     279   47     1160      1:28:28.8   1:28:51.6     14:16/M
      89    Linda Dowers                      Lakeland  FL         1048   46     1162      1:28:37.5   1:29:52.3     14:18/M
      90    Elle Holtzman                     Palm Harbor  FL      1094   48     1178      1:30:04.1   1:32:37.2     14:32/M
      91    Renee Davis                       Clearwater  FL        191   46     1184      1:31:13.0   1:33:11.1     14:43/M
      92    Susan Glenn                       Largo  FL            1076   48     1199      1:32:18.5   1:33:29.3     14:53/M
      93    Lisa Green                        Wesley Chapel  FL     325   47     1202      1:32:36.0   1:35:11.9     14:56/M
      94    Tina Faulkner                     Dunedin  FL           258   46     1225      1:38:00.6   1:40:16.9     15:48/M
      95    Robin Falone                      Seminole  FL         1062   48     1226      1:38:00.8   1:40:17.1     15:48/M
      96    Sharon Pountney                   Tarpon Springs  FL    710   45     1241      1:43:02.4   1:45:53.7     16:37/M
      97    Tonja Knobel                      Dunedin  FL           458   45     1242      1:43:40.1   1:44:16.6     16:43/M
      98    Selina Brown Lehman               Tampa  FL              98   46     1256      1:46:15.7   1:48:40.9     17:08/M
      99    Valerie Morris                    Tampa  FL             625   48     1262      1:54:31.0   1:56:32.3     18:28/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jeff Lessie                       Tampa  FL            6047   52       13        39:47.0     39:48.6      6:25/M
       2    Anders Heideman                   Largo  FL            1086   53       16        40:01.8     40:03.8      6:27/M
       3    Russell Gonzalez                  Clearwater  FL        321   50       27        41:57.4     42:01.8      6:46/M
       4    Warren Lee                        Lutz  FL              504   53       43        43:52.6     43:55.5      7:05/M
       5    Keith Poythress                   Fleming Island  FL   6067   50       44        43:56.4     43:58.3      7:05/M
       6    Richard Jansik                    Tampa  FL             407   52       45        43:57.5     44:01.1      7:05/M
       7    Ron Wordon                        Palm Harbor            68   51       59        46:11.5     46:17.9      7:27/M
       8    Rick Schaub                       Tampa                1448   50       96        48:20.9     48:40.2      7:48/M
       9    Doug Laseter                      Palm Harbor  FL      1375   54       98        48:27.5     48:31.3      7:49/M
      10    John Allen                        St Petersburg  FL    1440   50      100        48:45.5     48:53.2      7:52/M
      11    Greg Mallare                      Odessa  FL            541   51      105        49:12.9     49:53.4      7:56/M
      12    Paul MacLean                      Tampa  FL             539   50      139        51:02.7     51:51.7      8:14/M
      13    James Comi                        Seminole  FL         1287   51      217        53:30.8     53:40.4      8:38/M
      14    Donald Whallen                    Tampa  FL             917   54      223        53:44.5     54:03.1      8:40/M
      15    Jorge Alatorre                    Odessa  FL           1410   50      350        57:14.1     58:28.0      9:14/M
      16    Thomas Milner                     Seminole  FL         1324   54      377        58:06.3     58:22.4      9:22/M
      17    Rick Praitano                     Spring Hill  FL      1197   51      445        59:59.0   1:00:26.9      9:40/M
      18    Robert SAMs                       Brandon  FL          1396   51      466      1:00:31.0   1:01:17.3      9:46/M
      19    Joseph DeLuca                     Largo  FL            6022   51      473      1:00:34.6   1:01:07.0      9:46/M
      20    Von Brock                         Treasure Island  FL  1414   52      499      1:01:08.5   1:03:18.4      9:52/M
      21    Tony Kowalski                     Dunedin  FL          1118   51      506      1:01:24.0   1:02:39.6      9:54/M
      22    Mark Heller                       Sarasota  FL         1087   54      540      1:02:06.1   1:03:59.4     10:01/M
      23    Steve Bennett                     Odessa  FL             48   52      550      1:02:19.3   1:04:39.4     10:03/M
      24    Christopher Clark                 Tampa  FL             155   51      583      1:03:14.6   1:04:58.6     10:12/M
      25    William Paranto                   Odessa  FL            677   53      620      1:04:08.2   1:06:27.1     10:21/M
      26    Robert Orovitz                    Miami  FL             662   53      627      1:04:21.6   1:04:48.7     10:23/M
      27    Edwin Wydra                       Tampa  FL             944   52      737      1:07:42.9   1:08:27.0     10:55/M
      28    John Cassidy                      Palm Harbor  FL      1003   50      753      1:08:07.9   1:08:56.2     10:59/M
      29    Angel Diaz                        St. Petersburg  FL    217   53      801      1:09:41.5   1:11:07.9     11:14/M
      30    William Hammond                   St. Pete Beach  FL   1083   50      835      1:10:44.6   1:13:21.4     11:25/M
      31    Valerie Meya                      Seminole  FL          598   50      904      1:12:58.3   1:13:35.9     11:46/M
      32    CHARLIE DEHART                    LUTZ  FL              203   52      928      1:14:10.5   1:14:56.3     11:58/M
      33    Thomas Gaspari                    Clearwater  FL        308   53     1172      1:29:37.0   1:31:07.3     14:27/M
      34    Richard Puls                      Tampa  FL            1199   51     1239      1:41:52.8   1:43:46.8     16:26/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Leslie Stallings                  Oldsmar  FL          1337   51      128        50:47.7     51:36.7      8:11/M
       2    Dorris Scharmer                   Palm Harbor  FL      1220   54      144        51:18.4     53:43.8      8:16/M
       3    Catherine Morningstar             New Port Richey  FL  1165   54      158        51:37.2     52:26.3      8:20/M
       4    Lynn Carbonelli                   Palm Harbor  FL       130   51      164        51:43.8     52:29.0      8:20/M
       5    Marie McClelland                  Tampa  FL            1141   51      216        53:30.5     55:02.1      8:38/M
       6    Kathryn Martin                    Indian Ricks Beach    551   50      279        55:24.6     55:58.5      8:56/M
       7    Karen Laret                       Odessa  FL            490   53      284        55:26.8     56:08.2      8:56/M
       8    Lynda Roszel                      Tampa  FL            1209   52      309        56:14.2     56:36.9      9:04/M
       9    Isabel Cuevas                     Land O Lakes  FL     1030   52      372        57:54.8     58:18.2      9:20/M
      10    Teresa Oberst                     Clearwater  FL        654   53      406        59:01.4     59:19.2      9:31/M
      11    Lena Doig                         Largo  FL             225   50      426        59:35.7   1:01:54.0      9:37/M
      12    Becky Russell                     Pinellas Park  FL    1329   52      427        59:36.3   1:01:54.0      9:37/M
      13    Elizabeth Schmidt                 Seminole  FL          779   53      433        59:40.9   1:00:02.8      9:37/M
      14    Sharon Nance                      Lakeland  FL         1170   54      456      1:00:10.1   1:01:32.0      9:42/M
      15    Debbie Stump                      Lakeland  FL         1238   54      461      1:00:20.6   1:01:36.9      9:44/M
      16    Suzy Cochrane                     New Port Richey  FL  1285   51      462      1:00:20.9   1:01:58.5      9:44/M
      17    Karen Griner                      New Port Richey  FL   332   53      491      1:01:00.0   1:01:59.5      9:50/M
      18    AnaMaria Plumridge                Seminole  FL         1387   51      501      1:01:13.7   1:03:23.4      9:52/M
      19    Beth Bryan                                             1437   50      505      1:01:20.6   1:01:20.6      9:54/M
      20    Kathleen Gaspari                  Clearwater  FL        307   53      507      1:01:27.3   1:02:57.3      9:55/M
      21    Joanne Root                       Oldsmar  FL          1447   52      522      1:01:35.9   1:01:51.1      9:56/M
      22    Nancy Schultz                     St Pete Beach  FL     782   51      545      1:02:13.2   1:02:20.4     10:02/M
      23    Linda Hoard                       Riverview  FL        6041   52      599      1:03:30.8   1:04:27.3     10:15/M
      24    Melissa Shuten                    St Pete Beach  FL    1428   50      608      1:03:42.6   1:04:36.4     10:16/M
      25    Michelle Haers                    Pinellas Park  FL    1082   50      623      1:04:14.9   1:04:38.8     10:22/M
      26    Mary Ann Ferretti                 Tarpon Springs  FL   1064   52      632      1:04:33.4   1:05:50.1     10:25/M
      27    Carol Parker                      St Petersburg  FL     678   51      646      1:04:59.7   1:05:21.1     10:29/M
      28    Wanda Alverio-Sardina             Lutz  FL              958   53      669      1:05:29.0   1:06:26.8     10:34/M
      29    Donna Pierce                      Saint Petersburg  F  6063   50      675      1:05:44.8   1:07:06.5     10:36/M
      30    Holly Tripp                       Land I Lakes  FL     3190   51      694      1:06:15.4   1:08:58.0     10:41/M
      31    Carol Weith                       Cudjoe Key  FL        914   54      715      1:07:00.9   1:09:22.9     10:48/M
      32    Margie Jennelle                   Palm Harbor  FL       414   53      728      1:07:25.9   1:08:25.1     10:52/M
      33    Carol Brewer                      Tarpon Springs  FL   1345   54      741      1:07:49.1   1:10:25.9     10:56/M
      34    Katie Siegel                      Safety Harbor  FL    1333   51      742      1:07:49.6   1:10:25.8     10:56/M
      35    Crystal Wilson                    Ocala  FL             930   52      744      1:07:53.4   1:09:34.5     10:57/M
      36    Fay Marakas                       Safety Harbor  FL     546   50      761      1:08:15.6   1:09:51.4     11:00/M
      37    IVETTE COMPTON                    CLEARWATER  FL       1351   53      774      1:08:31.5   1:08:33.7     11:03/M
      38    Karen Vest                        Safety Harbor  FL    1248   51      779      1:08:43.0   1:10:39.2     11:05/M
      39    Donna Hanson                      Pinellas Park  FL    1298   51      798      1:09:39.5   1:09:49.2     11:14/M
      40    Kathleen Del Rio                  Tampa  FL             206   50      817      1:10:21.8   1:11:20.9     11:21/M
      41    Bobbianne Cole                    Tarpon Springs  FL    158   53      842      1:11:05.9   1:13:04.4     11:28/M
      42    Georgia Duerden                   Clearwater  FL        232   52      844      1:11:07.5   1:13:19.6     11:28/M
      43    Sara Watson                       Lutz  FL             1344   54      860      1:11:35.2   1:12:26.4     11:33/M
      44    Renita Sullivan                   Tampa  FL            6088   50      897      1:12:40.8   1:13:00.3     11:43/M
      45    Leann McKeon                      Indian Rocks Beach   1146   54      911      1:13:25.2   1:15:46.0     11:50/M
      46    Lisa Locke                        Clearwater  FL        517   50      914      1:13:36.6   1:15:43.8     11:52/M
      47    Darlene Sheets                    Largo  FL            1225   52      917      1:13:46.6   1:15:58.5     11:54/M
      48    Dora Marin                        Sarasota  FL          547   53      921      1:13:53.9   1:14:34.8     11:55/M
      49    Marcela Blanchett                 Land O Lakes  FL      977   50      925      1:14:04.0   1:15:07.4     11:57/M
      50    Stephanie Leigh                   Coconut Grove  FL     507   52      927      1:14:09.0   1:14:36.0     11:58/M
      51    Kim Knowlton                      Largo  FL             459   54      985      1:16:37.8   1:18:03.1     12:21/M
      52    Malou Smith                       Largo  FL             813   52     1003      1:17:20.1   1:19:24.4     12:28/M
      53    Susan Malone                      Largo  FL             542   52     1004      1:17:21.3   1:19:22.0     12:29/M
      54    Margaret Courtney                 Seminole  FL          170   50     1006      1:17:22.0   1:19:21.6     12:29/M
      55    Kim Rankin                        Apollo Beach  FL      734   52     1017      1:17:42.8   1:19:14.5     12:32/M
      56    Lynn Young                        San Antonio  FL       948   54     1024      1:18:28.7   1:19:46.6     12:39/M
      57    Jo Crew                           Odessa  FL           1024   50     1044      1:19:30.7   1:20:12.5     12:49/M
      58    Dora Fisichella                   Pinellas Park  FL    1294   51     1055      1:20:06.6   1:22:50.6     12:55/M
      59    Cindy Ramirez                     Temperance  MI        732   52     1063      1:20:35.4   1:21:23.1     13:00/M
      60    Kathleen Groom                    Dunedin  FL          1080   54     1090      1:21:59.0   1:24:16.4     13:13/M
      61    Jeanne Hirth                      Dunedin  FL          1092   51     1091      1:22:02.6   1:24:19.7     13:14/M
      62    Betsy Fishburne                   Land O Lakes  FL      272   51     1095      1:22:10.4   1:22:34.1     13:15/M
      63    Karla Macke                       Brandon  FL          1135   52     1101      1:22:41.2   1:23:15.9     13:20/M
      64    Pamela Paul                       Largo  FL             686   52     1105      1:22:55.3   1:25:04.6     13:22/M
      65    Helen Kwiat                       Casselberry  FL      6046   51     1108      1:23:00.8   1:23:33.0     13:23/M
      66    Tammy Hill                        Pinellas Park  FL    1089   50     1115      1:24:13.4   1:25:38.8     13:35/M
      67    Angelica Roman                    Tampa  FL            1206   54     1123      1:24:43.8   1:25:48.1     13:40/M
      68    Kimberly Kelly                    Riverview  FL        1308   50     1140      1:27:16.3   1:29:50.1     14:05/M
      69    Diantha Higdon                    Trinity  FL           378   54     1155      1:28:17.1   1:30:17.7     14:14/M
      70    Nancy Plunkett                    New Port Richey  FL   703   51     1168      1:29:11.7   1:31:10.8     14:23/M
      71    Lisa Christman                    Clearwater  FL        154   52     1175      1:29:42.8   1:31:56.8     14:28/M
      72    Kim Leitold                       Clearwater  FL        509   52     1177      1:29:55.2   1:32:08.3     14:30/M
      73    Jenny Hall                        Clearwater  FL        344   53     1185      1:31:16.3   1:33:11.1     14:43/M
      74    Leslie Martin                     Sanford  FL           553   50     1210      1:34:19.2   1:36:48.8     15:13/M
      75    Darren Seidler                    Palm Harbor  FL       790   52     1212      1:35:11.4   1:36:59.9     15:21/M
      76    Luanne Smith Horton               Coral Springs  FL    6083   52     1224      1:37:57.7   1:38:55.7     15:48/M
      77    Elizabeth Wright                  Saint Petersburg  F   940   54     1234      1:39:12.0   1:40:50.2     16:00/M
      78    Kim Costello                      St. Pete. Florida     169   52     1236      1:41:16.1   1:41:30.8     16:20/M
      79    Tina Michalicka                   Hudson  FL            603   50     1245      1:43:58.9   1:46:04.7     16:46/M
      80    Marsha Strickhouser               Clearwater  FL        845   52     1246      1:44:02.7   1:45:50.8     16:47/M
      81    Janet VanHook                     Palm Harbor  FL      1246   54     1247      1:44:37.1   1:45:20.6     16:52/M
      82    Deb Plummer                       Safety Harbor,  FL   1386   50     1255      1:46:05.9   1:48:32.4     17:07/M
      83    Edie Whitney                      Largo  FL            1258   50     1263      1:54:49.3   1:55:21.5     18:31/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lewis Bowser                      Valrico  FL           982   58       64        46:33.2     46:35.1      7:30/M
       2    Paul Hough                        Tampa  FL             390   56       69        47:01.4     47:07.4      7:35/M
       3    Gregory Brewer                    Tampa  FL             985   55       75        47:17.8     47:20.1      7:38/M
       4    David Griner                      New Port Richey  FL   331   55       84        47:42.0     47:49.1      7:42/M
       5    Doug Armstrong                    Dunedin  FL          1274   59      104        49:08.1     49:19.4      7:55/M
       6    Tim Diehl                         Sun City Center  FL  1044   57      227        53:53.7     54:15.7      8:41/M
       7    John Noell                        Largo  FL            1423   58      302        56:03.4     58:06.1      9:02/M
       8    Michael Selavka                   Tampa  FL             791   58      379        58:11.2     59:23.9      9:23/M
       9    John Clark                        Pinellas Park  FL    1284   58      381        58:15.3     58:20.7      9:24/M
      10    Bob McNeil                        Indian Shores  FL     581   57      390        58:25.7     58:39.3      9:25/M
      11    Luis Roman                        Tampa  FL            1207   58      532      1:01:57.8   1:03:01.1     10:00/M
      12    George Compton                    Clearwater  FL       1352   56      534      1:01:59.7   1:02:02.4     10:00/M
      13    Herman Hunter                     Valrico  FL           401   57      656      1:05:11.8   1:07:02.2     10:31/M
      14    Garry Schultz                     Regina  XX           6081   56      685      1:06:04.4   1:08:33.4     10:39/M
      15    Robert Sparkman                   Dover  FL             823   55      696      1:06:24.5   1:06:57.4     10:43/M
      16    Paul Alcocer                      Safety Harbor  FL       4   56      919      1:13:51.4   1:16:05.6     11:55/M
      17    Edwin Hunt                        Groveland  FL         399   57     1143      1:27:24.5   1:28:57.1     14:06/M
      18    Kathleen DeMambro                 Clearwater  FL       1042   58     1151      1:28:08.0   1:28:25.9     14:13/M
      19    George Levey                      Tarpon Springs  FL    512   57     1163      1:28:39.5   1:30:39.1     14:18/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Denise Skinner                    Sarasota  FL         1229   58       54        45:40.8     45:43.1      7:22/M
       2    Kathleen Chitester                Tampa  FL            1013   55       76        47:20.6     47:32.1      7:38/M
       3    Mary Stewart-Wong                 Safety Harbor  FL     839   57      176        52:14.3     52:22.6      8:25/M
       4    Cheryl Currier                    Dunedin  FL           182   55      238        54:13.8     54:29.1      8:45/M
       5    Carol Gonzalez                    Clearwater  FL        320   57      286        55:33.4     56:24.9      8:58/M
       6    Julie Schmidt                     Odessa  FL           6079   55      328        56:40.3     56:49.7      9:08/M
       7    Claire Laseter                    Palm Harbor  FL      1376   55      337        56:55.7     56:59.4      9:11/M
       8    Bonnie McNeil                     Indian Shores  FL     582   55      389        58:25.3     58:39.3      9:25/M
       9    Gail Perry                        Tarpon Springs  FL   1188   59      475      1:00:38.7   1:00:53.0      9:47/M
      10    Marilyn Loughrey                  Oswego  NY            522   56      477      1:00:41.5   1:00:52.5      9:47/M
      11    Monica Kosiorek                   Lutz  FL             1461   58      500      1:01:11.1   1:01:35.0      9:52/M
      12    Mary Culbertson                   Mulberry  FL         1031   55      566      1:02:47.6   1:05:10.4     10:08/M
      13    Linda Teresi                      Wesley Chapel  FL     865   56      576      1:03:02.9   1:03:52.7     10:10/M
      14    Trish Burnett                     Tampa  FL             995   56      592      1:03:23.9   1:04:55.5     10:13/M
      15    Florelle Barron                   Tampa  FL            6007   59      622      1:04:14.8   1:05:33.4     10:22/M
      16    Jeanne Keeney                     Apollo Beach  FL     1307   58      682      1:05:53.5   1:06:07.4     10:38/M
      17    Jeanne Bauer                      Naples  FL           1277   56      687      1:06:06.0   1:07:54.8     10:40/M
      18    Mindy Paight                      Clearwater  FL        672   56      704      1:06:43.0   1:08:40.9     10:46/M
      19    Mary Bronk                        Largo  FL              90   56      719      1:07:08.0   1:09:10.3     10:50/M
      20    Migdalia Cantone                  Palm Harbor  FL       127   58      732      1:07:37.4   1:09:12.2     10:54/M
      21    Eileen Mcdonald                   Palm Harbor  FL       571   55      765      1:08:21.5   1:08:56.2     11:01/M
      22    Teresa Campion                    Tarpon Springs  FL   1456   56      767      1:08:25.3   1:09:28.8     11:02/M
      23    Rene Snow                         Brooksville  FL       816   55      805      1:09:45.2   1:11:13.3     11:15/M
      24    Lynne Coleman                     Madeira Beach  FL     160   56      829      1:10:39.3   1:11:00.1     11:24/M
      25    Marcia Sussman                    Tampa  FL            1340   59      863      1:11:40.8   1:12:31.9     11:34/M
      26    Kristen Tobin                     St Petersburg  FL    1463   55      873      1:12:00.1   1:14:16.8     11:37/M
      27    Elaine Knight                     Brandon  FL          1311   56      883      1:12:20.8   1:12:57.4     11:40/M
      28    Pascale Botvinik                  Temple Terrace  FL     69   55      891      1:12:33.3   1:14:26.7     11:42/M
      29    Patty Mew                         Largo  FL             595   56      908      1:13:09.5   1:15:55.2     11:48/M
      30    Renee Koenig                      Palm Harbor  FL       461   59      916      1:13:46.5   1:15:58.0     11:54/M
      31    Lisa Wright                       Sarasota  FL          941   55      922      1:13:54.0   1:14:35.0     11:55/M
      32    Debra Dent                        Oldsmar  FL           211   59      950      1:14:55.3   1:15:44.8     12:05/M
      33    Nancy Dickman                     Palm Harbor  FL      6025   57      957      1:15:20.0   1:15:36.6     12:09/M
      34    Pamela Burford                    St. Petersburg  FL    109   55      965      1:15:47.3   1:18:28.0     12:13/M
      35    Michele Slaughter                 Largo  FL            1230   55      979      1:16:17.2   1:16:40.8     12:18/M
      36    Cathy Ordiway                     Palm Harbor  FL       661   55     1038      1:19:18.9   1:21:35.3     12:47/M
      37    Betty Hall Taylor                 Tampa  FL             346   56     1064      1:20:35.4   1:20:48.5     13:00/M
      38    David Reynolds                    Apollo Beach  FL     6070   57     1067      1:20:42.4   1:21:22.1     13:01/M
      39    Sandi Cornett                     Saint Petersburg  F  1288   55     1089      1:21:57.6   1:24:17.9     13:13/M
      40    Patricia Patterson                New Port Richey  FL  1185   57     1112      1:23:32.7   1:25:47.7     13:28/M
      41    Bo Bray                           Valrico  FL            77   58     1119      1:24:29.8   1:25:00.3     13:38/M
      42    Barbara Bond                      Largo  FL             980   59     1127      1:25:07.3   1:26:33.3     13:44/M
      43    Sue Reynolds                      Apollo Beach  FL     6071   56     1135      1:26:21.7   1:27:01.0     13:56/M
      44    Ann Cortez                        Largo  FL            1020   55     1188      1:31:41.6   1:33:54.0     14:47/M
      45    Betsy Keller                      Safety Harbor  FL    1113   57     1190      1:31:48.9   1:32:35.3     14:48/M
      46    Joni Esser                        Seminole  FL         1057   58     1196      1:32:07.1   1:34:36.1     14:51/M
      47    Carol Lynch                       Safety Harbor  FL    1133   56     1208      1:33:55.8   1:34:38.2     15:09/M
      48    Debbie Del Favero                 St Petersburg  FL    1041   56     1227      1:38:24.7   1:38:43.6     15:52/M
      49    Valarie Snyder                    St. Petersburg  FL   1336   57     1251      1:45:06.7   1:46:17.7     16:57/M
      50    Anna Hardesty                     Riverview  FL         355   58     1266      2:15:00.8   2:16:43.7     21:46/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Bill Edwards                      Odessa  FL           1052   63      124        50:23.9     50:32.7      8:08/M
       2    Jim Nosewicz                      Seminole  FL         1176   60      349        57:13.5     58:31.4      9:14/M
       3    Keith Ferstl                      Tampa  FL             269   62      355        57:25.8     59:06.9      9:16/M
       4    Michael Moore                     Tampa  FL            1163   63      384        58:22.0     59:22.7      9:25/M
       5    Mark McCatty                      Tpa  FL               568   63      392        58:34.0   1:01:18.6      9:27/M
       6    David Chitester                   Tampa  FL            1014   61      577      1:03:04.6   1:03:49.8     10:10/M
       7    Laura McCatty                     Tampa  FL             567   63      749      1:07:58.8   1:10:44.6     10:58/M
       8    Chuck Cantone                     Palm Harbor  FL       126   60      793      1:09:27.7   1:11:03.3     11:12/M
       9    William Brown                     Safety Harbor  FL      97   64      887      1:12:26.4   1:13:15.1     11:41/M
      10    John Melville                     Seminole  FL         1380   62     1148      1:28:04.6   1:30:32.2     14:12/M
      11    Lee Dearth II                     Palm Harbor  FL       200   60     1181      1:30:41.2   1:31:04.0     14:38/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Michael Bauer                     Naples  FL             33   62      686      1:06:05.0   1:07:54.8     10:40/M
       2    Gail Hurn                         Clearwater  FL        403   60      760      1:08:15.4   1:08:30.2     11:00/M
       3    Lora Polgar                       Safety Harbor  FL     704   60      780      1:08:43.6   1:09:03.7     11:05/M
       4    Bonnie Smith                      Orlando  FL           811   61      807      1:09:54.1   1:12:13.3     11:16/M
       5    Julie Damiano                     Lakeland  FL         1035   60      870      1:11:55.8   1:14:18.5     11:36/M
       6    Paula Cryer                       Seminole  FL         1027   61     1026      1:18:31.1   1:20:53.5     12:40/M
       7    Jan Carpenter                     Venice  FL           6012   64     1035      1:19:05.3   1:20:16.3     12:45/M
       8    Darlene Schilling                 Largo  FL             778   62     1103      1:22:47.2   1:25:07.5     13:21/M
       9    Diane Armstrong                   Sarasota  FL           17   64     1137      1:26:51.4   1:29:01.5     14:00/M
      10    Ruth Vickers                      Lakeland  FL         1250   61     1144      1:27:38.3   1:28:22.2     14:08/M
      11    Pat Dearth                        Palm Harbor  FL      6020   61     1182      1:30:41.4   1:31:03.9     14:38/M
      12    Gudrun Morgan                     Srasota  FL           621   63     1191      1:31:49.1   1:32:35.6     14:49/M
      13    Margo Pietrowski                  Pompano Beach  FL     699   61     1192      1:31:49.4   1:32:35.1     14:49/M
      14    Derica Rehling                    Wesley Chapel  FL     738   62     1203      1:32:36.3   1:35:11.8     14:56/M
      15    Karen Lopez                       SAINT PETERSBURG  F  1129   62     1204      1:32:40.8   1:34:56.6     14:57/M
      16    Lin Kurant                        Sarasota  FL          482   62     1205      1:33:11.3   1:35:22.0     15:02/M
      17    Karen Nielsen                     Clearwater  FL       6059   63     1209      1:34:11.6   1:34:33.6     15:11/M
      18    Kay Dietz                         Dunedin  FL          1045   64     1217      1:36:40.8   1:37:02.3     15:35/M
      19    Debora Sayles                     Clearwater  FL       1218   64     1218      1:36:41.3   1:37:02.3     15:36/M
      20    Julie Ann Cisko                   St. Petersburg  FL   1283   63     1233      1:38:59.9   1:40:02.8     15:58/M
      21    Noemi Lucena-Henderson            Largo  FL            1131   60     1248      1:44:48.4   1:45:21.0     16:54/M
      22    Kathleen Harting                  Sarasota  FL          361   64     1252      1:45:26.1   1:46:15.0     17:00/M
      23    Debbie Frederick                  Osprey  FL            289   60     1253      1:45:26.9   1:46:15.3     17:00/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Chuck Faulkner                    Tampa  FL            1063   66      145        51:20.9     51:30.9      8:17/M
       2    John Rau                          New York  NY         1328   68      150        51:27.4     51:30.8      8:18/M
       3    MARTIN MEEHAN                     BAY SHORE  NY        1323   67      225        53:50.8     55:10.3      8:41/M
       4    Dan Burress                       Prospect  KY         1280   66      316        56:23.6     56:55.9      9:06/M
       5    Ramon Lemes                       Valrico  FL          1441   66      453      1:00:07.0   1:02:55.8      9:42/M
       6    David Burkard                     Tampa  FL             112   66      944      1:14:46.1   1:17:32.3     12:04/M
       7    Taylor Chapman Sr.                Brandon  FL           150   67      964      1:15:46.0   1:17:36.9     12:13/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Gaydonna Baker                    Dunedin  FL           965   65      498      1:01:08.2   1:01:24.5      9:52/M
       2    Barabara Ann Morrissey            Owego  FL            1381   66      563      1:02:34.1   1:02:54.2     10:05/M
       3    Annie Ryan                        Saint Petersburg  F  1213   65     1019      1:17:55.2   1:20:41.0     12:34/M
       4    Pamela CantrellKeller             Wimauma  FL           999   66     1066      1:20:39.8   1:21:08.5     13:00/M
       5    Nan Ryan                          Sun City Center  FL   762   67     1068      1:20:47.2   1:21:15.9     13:02/M
       6    Donna Zeff                        Largo  FL            1267   65     1152      1:28:11.2   1:30:35.0     14:13/M
       7    Sandra Cowley                     Palm Harbor  FL      1290   66     1216      1:36:12.2   1:38:33.9     15:31/M
       8    Fran Sola                         Palm Harbor  FL       817   66     1250      1:45:01.8   1:45:50.3     16:56/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Duncan Cameron                    Palm Harbor  FL       120   71      200        53:00.7     53:06.3      8:33/M
       2    John Brown                        Livingston  TX         95   71      680      1:05:51.3   1:06:31.1     10:37/M
       3    Bill DeMambro                     Clearwater  FL       1043   72     1136      1:26:38.0   1:26:55.9     13:58/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Barbara Kotimaki                  New Port Richey  FL   469   70     1061      1:20:30.4   1:21:25.2     12:59/M
Top

Male 75 to 79

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Joseph Burgasser                  St Petersburg  FL     994   75       61        46:22.0     46:25.6      7:29/M
       2    James Jardine                     Mississaugua, Ontar  1105   75      560      1:02:26.3   1:02:36.8     10:04/M
Top

Male 80 and Over

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Eric Brehmer                      Saint Petersburg  F    79   99     1207      1:33:52.5   1:34:35.9     15:08/M

 

2 finishers among Men under 14
5 finishers among Men 15 - 17
12 finishers among Men 18 - 24
32 finishers among Men 25 - 29
54 finishers among Men 30 - 34
61 finishers among Men 35 - 39
64 finishers among Men 40 - 44
43 finishers among Men 45 - 49
35 finishers among Men 50 - 54
19 finishers among Men 55 - 59
11 finishers among Men 60 - 64
7 finishers among Men 65 - 69
3 finishers among Men 70 - 74
2 finishers among Men 75 - 79
1 finishers among Men 80 & Up

 

2 finishers among Women Under 14
7 finishers among Women 15 - 17
52 finishers among Women 18 - 24
123 finishers among Women 25 - 29
150 finishers among Women 30 - 34
163 finishers among Women 35 - 39
156 finishers among Women 40 - 44
99 finishers among Women 45 - 49
85 finishers among Women 50 - 54
50 finishers among Women 55 - 59
23 finishers among Women 60 - 64
8 finishers among Women 65 - 69
1 finishers among Women 70 - 74

 

351 male finishers
919 female finishers
1270 total finishers