Extreme Aquathon - 2015

Aqua

Age Group Results

May 30, 2015


Results By Endurance Sports Timing , llc. Endurance Sports Timing


Men: 6- 9 10-12 13-15
Women: 6- 9 10-12 13-15

Top

Male 6 to 9


         Overall                                    ---- RUN ----    - SWIM+TRANS -   ---- RUN ----         Chip         Gun  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  

     1      16  Donavan Campbell          247    8    1      3:58.9    2      3:08.2    3      3:46.1     10:53.3     10:54.2    

     2      18  Jake Wheeler              224    7    2      4:28.3    4      3:49.4    1      3:25.2     11:43.0     11:45.5    

     3      20  Jackson Schutt            236    7    3      4:51.4    3      3:26.6    2      3:31.3     11:49.4     11:51.8    

     4      21  Elyah Schwartz            250    9    4      4:59.5    1      3:03.1    4      3:47.7     11:50.5     11:53.0    

     5      29  ALEJANDRO FUENTES         221   9     5      4:59.9    5      4:04.4    5      4:02.7     13:07.1     13:07.7    

Top

Female 6 to 9


         Overall                                    ---- RUN ----    - SWIM+TRANS -   ---- RUN ----         Chip         Gun  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  

     1      19  Teagan Roberts            235    7    3      4:30.5    1      3:10.6    2      4:03.1     11:44.4     11:46.1    

     2      24  Elizabeth Khodzhaieva     225    7    6      4:53.9    2      3:37.8    4      4:03.8     12:35.6     12:37.9    

     3      25  Shayne Clancy             234    7    1      4:23.3    6      4:31.1    1      3:53.7     12:48.2     12:49.9    

     4      26  Emily Geaquinto           230    8    2      4:24.1    3      4:07.1    6      4:28.3     12:59.6     13:00.9    

     5      27  Morgan Clancy             233    6    5      4:45.7    4      4:08.7    5      4:11.1     13:05.6     13:06.0    

     6      28  Carter Berrio             232    8    4      4:32.5    5      4:30.5    3      4:03.6     13:06.7     13:07.6    

Top

Male 10 to 12


         Overall                                    ---- RUN ----    - SWIM+TRANS -   ---- RUN ----         Chip         Gun  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  

     1       2  Arda Aletarma             227   12    1      2:22.7    3      2:23.4    1      2:30.9      7:17.0      7:18.3    

     2       4  Daniel Kastrits           229   12    2      2:24.8    2      2:19.6    3      2:59.8      7:44.3      7:46.6    

     3       7  Miguel Kacogla            228   10    3      2:49.6    1      2:12.2    2      2:56.3      7:58.2      7:59.8    

     4      10  Braden Roberts            240   10    5      3:01.1    4      2:55.0    5      3:34.5      9:30.7      9:32.0    

     5      14  Variance Reynolds         222   11    4      2:51.6    6      3:48.1    4      3:32.2     10:12.0     10:14.9    

     6      17  Dylan Pavao               248   10    6      3:15.9    5      3:47.5    7      4:11.9     11:15.3     11:17.2    

     7      23  Cullen Clancy             238   10    7      4:00.0    7      4:05.3    6      3:59.1     12:04.5     12:05.3    

Top

Female 10 to 12


         Overall                                    ---- RUN ----    - SWIM+TRANS -   ---- RUN ----         Chip         Gun  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  

     1       8  Eden Recker               239   12    1      3:10.2    2      2:06.5    2      3:20.6      8:37.5      8:39.2    

     2      13  Lara Caglayan             243   10    2      4:19.2    3      2:10.3    1      3:13.4      9:43.1      9:47.2    

     3      15  Isabella Schutt           241   10    3      4:47.4    4      2:18.1    3      3:37.7     10:43.3     10:46.6    

     4      22  Kendall Berrio            237   10    4      5:13.9    5      3:04.2    4      3:43.1     12:01.3     12:05.0    

     5      30  Sohpie Taubert            242   11    5      5:28.6    1      0:00.0    5      8:40.4     14:09.0     14:13.0    

Top

Male 13 to 15


         Overall                                    ---- RUN ----    - SWIM+TRANS -   ---- RUN ----         Chip         Gun  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  

     1       1  Kenan Kocogla             226   13    1      2:09.7    2      2:18.4    2      2:39.8      7:08.0      7:09.0    

     2       3  Adian Vinograd            249   14    4      2:43.0    1      2:01.9    1      2:32.7      7:17.8      7:21.7    

     3       5  Deniz Caglayan            244   13    3      2:40.2    4      2:22.0    4      2:42.5      7:44.8      7:50.6    

     4       6  Chris Chisholm            223   13    2      2:14.7    5      2:51.1    3      2:42.2      7:48.1      7:49.9    

     5       9  Sebastian Maurento        246   14    5      3:36.1    3      2:19.9    5      3:28.1      9:24.2      9:28.7    

Top

Female 13 to 15


         Overall                                    ---- RUN ----    - SWIM+TRANS -   ---- RUN ----         Chip         Gun  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time        Time  

     1      11  Camilla Pavan             245   14    1      3:35.7    1      2:20.0    2      3:41.7      9:37.5      9:41.8    

     2      12  Brandi Antonio            231   14    2      3:52.1    2      3:12.2    1      2:37.6      9:41.9      9:44.7