Extreme Aquathon

AQUATHON

Age Group Results

April 12, 2014


Results By Endurance Sports Timing , Inc. Endurance Sports Timing


Men: 0-10 11-12
Women: 0-10 11-12 13-15

Top

Male 10 and Under


         Overall                                    ---- Run ----    - swim+Trans -   ---- Run ----        Total  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time  

     1       2  Miguel Kocoglu              4    9    1      1:46.6    1      1:39.7    1      2:50.4      6:16.8    

     2      16  Nicholas Lucca              6    8    3      2:23.5    2      3:42.7    2      4:23.5     10:29.8    

Top

Female 10 and Under


         Overall                                    ---- Run ----    - swim+Trans -   ---- Run ----        Total  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time  

     1      11  Lara Caglayon              16    9    1      1:59.7    2      1:51.8    2      3:22.4      7:13.9    

     2      12  Hope Recker                10    8    3      2:13.1    1      1:45.3    3      3:25.2      7:23.7    

     3      15  Alexis Gonzalez             1   10    2      2:00.0    4      3:05.2    1      3:20.9      8:26.2    

     4      18  Ashley Voyer                8   10    4      2:30.4    5      3:07.5    4      5:17.5     10:55.5    

     5      19  Anne Marie Johnson          2    9    5      2:30.5    3      2:56.4    5      5:31.9     10:59.0    

Top

Male 11 to 12


         Overall                                    ---- Run ----    - swim+Trans -   ---- Run ----        Total  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time  

     1       1  Kenan Kocoglu               3   12    1      1:45.7    2      1:41.2    3      2:49.3      6:16.3    

     2       3  Chris Chrisholm            21   12    2      1:48.2    5      2:08.8    1      2:31.9      6:28.9    

     3       4  Arda Aktarma               15   11    4      1:59.4    4      1:52.9    2      2:43.4      6:35.8    

     4       6  Deniz Caglayon             14   12    5      2:01.1    1      1:38.8    5      3:02.0      6:42.0    

     5      10  Kaito Marata               17   11    6      2:03.2    3      1:46.9    6      3:06.9      6:57.1    

     6      14  Deltavian Jenkins          19   12    3      1:52.0    6      3:05.2    4      2:52.9      7:50.2    

     7      20  John Lucca                  5   11    7      2:39.0    7      3:51.4    7      5:04.6     11:35.1    

Top

Female 11 to 12


         Overall                                    ---- Run ----    - swim+Trans -   ---- Run ----        Total  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time  

     1      13  Eden Recker                11   11    1      2:08.6    1      1:46.5    1      3:41.7      7:36.9    

     2      17  Lauren Voyer                9   11    2      2:29.8    2      2:48.7    2      5:12.6     10:31.2    

Top

Female 13 to 15


         Overall                                    ---- Run ----    - swim+Trans -   ---- Run ----        Total  

  Place   Place   Name                  Bib No Age   Rnk     Time     Rnk     Time     Rnk     Time         Time  

     1       5  Camillo Pavan              18   13    1      1:58.6    1      1:35.8    4      3:06.9      6:41.4    

     2       7  Catlin Recker              13   15    3      2:06.2    2      1:39.0    2      3:00.4      6:45.6    

     3       8  Melissa Kenny              22   13    2      2:00.4    3      1:50.5    3      3:04.4      6:55.4    

     4       9  Lydia Recker               12   13    4      2:07.3    4      1:54.2    1      2:54.9      6:56.5