Shamrock Classic 2015

5k

March 14, 2015


Results By Endurance Sports Timing , llc. Endurance Sports Timing
                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Tommy Peraud                      Valrico  FL          2736    14   M       1 Top Fin             20:56.5     20:57.8      6:45/M
      2    Douglas Hackelton                 Tampa  FL             887    37   M       1 35-39               21:26.2     21:29.2      6:55/M
      3    Matthew Bullington                Lithia  FL           2654    15   M       1 15-19               21:31.5     21:39.0      6:56/M
      4    Aspen Stuart-Cunningham           Temple Terrace  FL   2757    15   F       1 Top Fin             21:57.4     21:58.2      7:05/M
      5    Michael Wagner                    Apollo Beach  FL     2767    16   M       2 15-19               22:08.5     22:09.6      7:08/M
      6    David Leung                                            2783    42   M       1 Top Fin             22:29.7     22:31.5      7:15/M
      7    Shea Sandusky                     Brandon  FL          2619    38   M       2 35-39               22:32.2     22:33.7      7:16/M
      8    Erin Zilka                                             2780    35   F       1 35-39               23:26.2     23:28.5      7:34/M
      9    Dan Lewis                         Valrico  FL          2719    53   M       1 Top Fin             23:42.5     23:44.7      7:39/M
     10    Charles Harter                    Wesley Chapel  FL    2695    40   M       1 40-44               23:48.9     23:53.4      7:41/M
     11    Hector Franco                     Riverview  FL        2681    53   M       1 50-54               24:14.5     24:19.5      7:49/M
     12    Jennifer Edwards                  Brandon  FL          2674    56   F       1 Top Fin             24:15.4     24:17.9      7:49/M
     13    Jeffrey Cunningham                Temple Terrace  FL   2665    45   M       1 45-49               24:29.4     24:35.2      7:54/M
     14    Yvonne Bryan                      Clearwater  FL       2653    48   F       1 45-49               24:49.7     24:53.0      8:00/M
     15    John McGuire                      Valrico  FL          2617    58   M       1 55-59               25:09.2     25:11.6      8:07/M
     16    Rod Brest                         Meadville  PA        2611    67   M       1 65-69               25:55.0     26:01.1      8:22/M
     17    Dale Kane                         Safety Harbor  FL    2711    48   M       2 45-49               26:07.0     26:13.4      8:25/M
     18    Sunny Hickey                      Lithia  FL           2698    44   F       1 40-44               26:27.1     26:30.1      8:32/M
     19    Lee Vernon                        Apollo Beach  FL     2764    44   M       2 40-44               26:30.8     26:33.5      8:33/M
     20    Tim Kelly                                              2778    50   M       2 50-54               26:45.6     26:54.8      8:38/M
     21    Tracy Rich                                             2776    41   F       2 40-44               26:53.5     27:44.6      8:40/M
     22    Mike Fokin                                             2632    32   M       1 30-34               26:54.5     27:00.0      8:41/M
     23    Scott Knightly                    Valrico  FL          2717    33   M       2 30-34               27:04.4     27:22.5      8:44/M
     24    Rolando Vazquez                   Tampa  FL            2762         M       1  0- 0               27:10.8     27:12.6      8:46/M
     25    Keith Simon                       Brandon  FL          2754    63   M       1 60-64               27:14.5     27:15.3      8:47/M
     26    Melissa Jozefyk                   Clearwater  FL       2710    35   F       2 35-39               27:16.1     27:35.7      8:48/M
     27    Beth Jordan                                            2629    45   F       2 45-49               27:20.8     27:22.9      8:49/M
     28    Miller Smith                      Riverview  FL         884     9   M       1  1-14               27:23.0     27:23.5      8:50/M
     29    sara peacock                                           2633    36   F       3 35-39               27:35.3     27:40.5      8:54/M
     30    Octavia Brand                     Lithia  FL           2651    40   F       3 40-44               27:36.0     27:40.5      8:54/M
     31    John Morais                       Tampa  FL            2727         M       2  0- 0               27:57.8     28:00.3      9:01/M
     32    Paul Karweik                      Tampa  FL            2712    52   M       3 50-54               28:03.8     28:10.1      9:03/M
     33    Doug Wolovich                     Plant City  FL       2774    51   M       4 50-54               28:11.4     28:21.8      9:05/M
     34    Jonathan Guthrie                  Tampa  FL            2689    30   M       3 30-34               28:17.8     28:38.5      9:07/M
     35    Dean Webster                      Tampa  FL            2771    52   M       5 50-54               28:26.2     28:27.9      9:10/M
     36    Laura Sehres                      Tampa  FL            2753    44   F       4 40-44               28:48.0     28:52.7      9:17/M
     37    Theresa McComb                    Valrico  FL          2616    46   F       3 45-49               28:57.2     31:21.3      9:20/M
     38    Veronica Rich                     Valrico  FL          2618    37   F       4 35-39               29:05.5     29:58.7      9:23/M
     39    Michael Lyon                      Valrico  FL          2720    42   M       3 40-44               29:14.4     29:19.6      9:26/M
     40    John Knightly                     Valrico  FL          2716    63   M       2 60-64               29:22.5     29:39.1      9:28/M
     41    Jacob Garbett                     Riverview  FL        2684    10   M       2  1-14               29:31.1     29:31.1      9:31/M
     42    Todd Reagan                       Plant City  FL       2742    44   M       4 40-44               29:31.9     29:37.6      9:31/M
     43    Brady Garbett                     Riverview  FL        2683     8   M       3  1-14               29:45.8     29:46.0      9:36/M
     44    David Ogden                       Valrico  FL          2731    53   M       6 50-54               29:51.9     30:04.8      9:38/M
     45    Kevin Schmidt                     Valrico  FL          2752    52   M       7 50-54               29:55.9     30:13.6      9:39/M
     46    Kelly White                       Tampa  FL            2772    42   F       5 40-44               30:02.7     30:10.7      9:41/M
     47    Jojo Conley                       Valrico  FL          2661    46   F       4 45-49               30:08.5     30:32.7      9:43/M
     48    Kim Jeziorski                     St Petersburg  FL    2706    24   F       1 20-24               30:31.2     30:39.9      9:51/M
     49    Patrick Smith                     Riverview  FL         885     7   M       4  1-14               30:37.9     30:44.5      9:53/M
     50    Christine Nelson                  Waddell  AZ          2729    36   F       5 35-39               30:44.2     30:58.8      9:55/M
     51    Melissa Dupertuis                 Riverview  FL        2673    33   F       1 30-34               30:44.9     30:59.5      9:55/M
     52    Dana Endres                       St Petersburg  FL    2675    49   M       3 45-49               30:52.3     30:55.2      9:57/M
     53    Jessica Reid                      Lithia  FL           2744    38   F       6 35-39               31:23.6     31:38.8     10:07/M
     54    Sharon Phelps                     Lithia  FL           2738    39   F       7 35-39               31:25.9     31:43.9     10:08/M
     55    Marion Dilegge                    Largo  FL            2669    60   F       1 Top Fin             31:51.1     31:57.1     10:16/M
     56    Kenny Bowers                      Gibsonton  FL        2646    61   M       3 60-64               32:07.0     32:11.7     10:22/M
     57    Terry Regan                       Riverview  FL        2743    47   M       4 45-49               32:16.5     32:21.5     10:25/M
     58    Janese Dennis                     Lithia  FL           2668    50   F       1 50-54               32:24.9     32:32.0     10:27/M
     59    Jennifer Harter                   Wesley Chapel  FL    2696    38   F       8 35-39               32:25.0     32:30.3     10:27/M
     60    Spencer Horn                                           2621    11   M       5  1-14               32:29.4     32:40.3     10:29/M
     61    Martin Albright                   Valrico  FL          2636    56   M       2 55-59               32:50.3     32:56.7     10:35/M
     62    Michael Brand                     Lithia  FL           2650    40   M       5 40-44               32:55.4     32:59.2     10:37/M
     63    Beth Howell                       Brandon  FL          2700    46   F       5 45-49               33:04.7     33:20.7     10:40/M
     64    Alyssa Tanis                      Clearwater  FL       2759    29   F       1 25-29               33:11.9     33:21.9     10:42/M
     65    Sharon Hickman                    Lakeland  FL         2699    58   F       1 55-59               33:23.0     33:31.1     10:46/M
     66    Angel Ortiz                       Tampa  FL            2732    56   M       3 55-59               33:34.0     33:36.4     10:50/M
     67    Caleb Smith                       Riverview  FL         883    11   M       6  1-14               33:38.0     33:39.5     10:51/M
     68    Michael Rosen                     Tampa  FL            2750         M       3  0- 0               33:45.8     33:51.4     10:53/M
     69    Jeanne Keeney                     Apollo Beach  FL     2714    58   F       2 55-59               33:51.9     33:59.9     10:55/M
     70    Jeffrey Miller                    Apollo Beach  FL     2725    26   M       1 25-29               34:07.7     34:28.2     11:00/M
     71    Tricia Hardy                      Parrish  FL          2691    43   F       6 40-44               34:49.4     34:56.9     11:14/M
     72    Reed Stevenson                    Riverview  FL        2756    13   M       7  1-14               34:51.8     34:56.4     11:15/M
     73    Tony Rizzo                        Tampa  FL            2748    46   M       5 45-49               35:01.7     35:18.6     11:18/M
     74    Marlene Keefe                     Seffner  FL          2713    65   F       1 65-69               35:07.9     35:25.4     11:20/M
     75    Patty Steele                      Brandon  FL          2755    39   F       9 35-39               35:11.2     35:25.0     11:21/M
     76    Samuel Rodriguez                  Apollo Beach  FL     2749    39   M       3 35-39               35:12.2     35:33.5     11:21/M
     77    Ellisa Mills                      Brandon  FL          2726    36   F      10 35-39               35:12.5     35:25.3     11:21/M
     78    Cindy Wagner                      Apollo Beach  FL     2766    47   F       6 45-49               35:18.2     35:36.7     11:23/M
     79    Teri Hansen                       Deland  FL           2615    40   F       7 40-44               36:11.5     38:35.7     11:40/M
     80    Jennifer Parrish                  Brandon  FL          2734    57   F       3 55-59               36:15.9     36:31.2     11:42/M
     81    Sandra Morrison                   Tampa  FL            2728    42   F       8 40-44               36:26.5     36:37.6     11:45/M
     82    Ryan Phelps                       Lithia  FL           2737    40   M       6 40-44               36:27.8     36:47.4     11:45/M
     83    Shawn Dugan                       Lithia  FL           2671    44   M       7 40-44               36:44.5     37:07.7     11:51/M
     84    Greg Huff                         Lithia  FL           2701    67   M       2 65-69               36:44.9     36:53.3     11:51/M
     85    Danielle Arthur                   Tampa  FL            2641    24   F       2 20-24               36:59.7     37:09.8     11:56/M
     86    Sylvia Hatcher                    Plant City  FL       2697    42   F       9 40-44               37:00.7     37:26.0     11:56/M
     87    Angelo Gines                      Riverview  FL        2687    55   M       4 55-59               37:05.1     37:09.3     11:58/M
     88    Tracey Dugan                      Lithia  FL           2672    37   F      11 35-39               37:50.1     38:11.3     12:12/M
     89    Jessica Velasco                   Plant City  FL       2763    32   F       2 30-34               38:05.2     38:17.2     12:17/M
     90    Lisa Fairchild                    Tampa  FL            2613    33   F       3 30-34               38:30.7     38:30.7     12:25/M
     91    Jeanne Chase                      St. Pete Beach  FL   2656    66   F       2 65-69               38:49.1     39:15.9     12:31/M
     92    Shannon Stassin                   Riverview  FL        2620    24   F       3 20-24               38:55.5     38:55.5     12:33/M
     93    Tollie Banker                     Riverview  FL        2608    35   F      12 35-39               38:55.8     38:55.8     12:33/M
     94    Wayne Johnson                     Plant City  FL       2708    47   M       6 45-49               39:26.8     39:36.9     12:43/M
     95    Tanya McArthur                    Riverview  FL        2723    40   F      10 40-44               39:35.6     39:52.2     12:46/M
     96    Andrew Decort                     Brandon  FL          2667    13   M       8  1-14               39:56.9     40:50.9     12:53/M
     97    Rodrigo Paredes                   Brandon  FL          2733    37   M       4 35-39               40:00.6     40:00.6     12:54/M
     98    Olga Zapata                       Brandon  FL          2775    33   F       4 30-34               40:01.9     40:01.9     12:55/M
     99    Jonathan Decort                   Brandon  FL          2612    40   M       8 40-44               40:02.9     40:57.2     12:55/M
    100    Nancy Croft                       Apollo Beach  FL     2664    64   F       1 60-64               40:26.0     40:32.8     13:03/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    101    Beth Gans                         Valrico  FL          2614    34   F       5 30-34               40:26.8     40:56.2     13:03/M
    102    Michael Gans                      Valrico  FL          2682    35   M       5 35-39               40:37.6     41:01.4     13:06/M
    103    Katrina Harris                    Riverview  FL        2693    37   F      13 35-39               40:45.6     40:49.4     13:09/M
    104    Jacob Harris                      Riverview  FL        2692     8   M       9  1-14               40:50.0     40:50.2     13:10/M
    105    Mark Harris                       Riverview  FL        2694    40   M       9 40-44               40:50.8     40:54.6     13:10/M
    106    Paige Williams                    Brandon  FL          2773    54   F       2 50-54               41:01.0     41:18.2     13:14/M
    107    Amanda McCusker                   St. Petersburg  FL   2724    31   F       6 30-34               41:29.6     41:41.3     13:23/M
    108    Annette Kelly                                          2634    50   F       3 50-54               41:35.7     41:47.2     13:25/M
    109    Stephanie Reagan                  Plant City  FL       2741    42   F      11 40-44               41:37.9     41:49.8     13:25/M
    110    Erin Anderson                     Riverview  FL        2639    27   F       2 25-29               41:46.2     41:57.6     13:28/M
    111    Heather Acosta                    Riverview  FL        2635    29   F       3 25-29               41:47.7     42:02.0     13:29/M
    112    Jaeden Waschbusch                 Riverview  FL        2768    13   F       1  1-14               42:54.3     43:03.5     13:50/M
    113    Earl Summers                                           2628    74   M       1 70-99               43:01.3     43:17.4     13:53/M
    114    Ricardo Fernandez                 Tampa  FL            2676    50   M       8 50-54               43:09.0     43:21.2     13:55/M
    115    Jennifer Cole                     Brandon  FL          2659    39   F      14 35-39               43:22.1     43:38.6     13:59/M
    116    Joanne Waschbusch                 Riverview  FL        2769    45   F       7 45-49               43:29.1     43:38.3     14:02/M
    117    Jesus Gonzalez                    Tampa  FL            2688    43   M      10 40-44               44:34.1     44:44.1     14:23/M
    118    Richard Keiser                    Tampa  FL            2715    48   M       7 45-49               45:34.7     45:45.6     14:42/M
    119    Monica Ortiz                                           2630    45   F       8 45-49               45:45.8     45:48.0     14:45/M
    120    Melanie Alvarez Mueller           Riverview  FL        2638    32   F       7 30-34               45:47.5     46:09.0     14:46/M
    121    Jeffrey Croft                     Apollo Beach  FL     2663    58   M       5 55-59               45:49.1     46:10.9     14:47/M
    122    Danielle MacArthur                Valrico  FL          2721    38   F      15 35-39               46:33.4     46:46.1     15:01/M
    123    Sheila Cohen                      Valrico  FL          2658    65   F       3 65-69               46:33.5     46:46.3     15:01/M
    124    Bobbi Rizzo                       Tampa  FL            2747    54   F       4 50-54               47:13.8     47:30.9     15:14/M
    125    Joseph Anito                      Palmetto  FL         2640    43   M      11 40-44               48:25.6     48:50.3     15:37/M
    126    Melisa Pedulla                    Lutz  FL             2735    27   F       4 25-29               49:01.4     49:09.9     15:49/M
    127    Samantha Johnson                  Lutz  FL             2707    26   F       5 25-29               49:02.1     49:10.5     15:49/M
    128    Brandon Duffey                    Brandon  FL          2670    11   M      10  1-14               49:51.5     49:51.5     16:05/M
    129    Jerry Allen                       Tampa  FL            2637    49   M       8 45-49               51:06.0     51:21.8     16:29/M
    130    Anne- Marie Barnett                                    2781         F       1  0- 0               51:07.1     51:22.8     16:29/M
    131    Ebony Clemons                     Tampa  FL            2657    37   F      16 35-39               51:10.7     51:20.3     16:30/M
    132    Robert Moody                                           2782    52   M       9 50-54               51:23.5     51:23.5     16:35/M
    133    Debbie Belliveau                  Brandon  FL           886    54   F       5 50-54               51:45.0     52:03.6     16:42/M
    134    Carol Webster                     Tampa  FL            2770    67   F       4 65-69               52:08.0     52:31.5     16:49/M
    135    Mohan Hanuman                     Tampa  FL            2690    51   M      10 50-54               52:08.6     52:33.4     16:49/M
    136    Linda Brown                       Tampa  FL            2652         F       2  0- 0               52:09.8     52:34.5     16:49/M
    137    Dorcas Jameson                    Tampa  FL            2702         F       3  0- 0               52:10.4     52:35.1     16:50/M
    138    Cindy Jennings                    Apollo Beach  FL     2705         F       4  0- 0               52:10.7     52:35.7     16:50/M
    139    Ben Bradford                      Seffner  FL          2647     8   M      11  1-14               52:19.4     53:05.9     16:53/M
    140    Victor Blakely                    Tampa  FL            2645         M       4  0- 0               52:33.3     52:33.3     16:57/M
    141    Carrie Foegen                                          2779    43   F      12 40-44               53:02.7     53:22.3     17:06/M
    142    Mike Bradford                     Seffner  FL          2610    45   M       9 45-49               53:07.8     53:07.8     17:08/M
    143    Dorothy Flair                     Lithia  FL           2680    62   F       2 60-64               53:27.6     54:14.6     17:15/M
    144    Jack Bradford                     Seffner  FL          2648    12   M      12  1-14               53:35.1     54:14.7     17:17/M
    145    Jonathan Nixon                    Riverview  FL        2730    30   M       4 30-34               53:41.2     53:54.4     17:19/M
    146    Steve Fiegenbaum                  Tampa  FL            2677         M       5  0- 0               54:30.7     54:45.4     17:35/M
    147    Patty Radice                      Tampa  FL            2740    41   F      13 40-44               54:32.8     54:46.4     17:35/M
    148    Maryann Poinsette                 Valrico  FL          2739    68   F       5 65-69               54:54.7     55:16.8     17:43/M
    149    Melissa Belliveau                 Wimauma  FL          2643    41   F      14 40-44               54:55.4     55:16.9     17:43/M
    150    Ronnie Cole                       Tampa  FL            2660    61   M       4 60-64               56:32.6     56:43.9     18:14/M
    151    Tina Bradford                     Seffner  FL          2649    43   F      15 40-44               59:56.3   1:00:52.6     19:20/M
    152    Patricia Ashford                  Tampa  FL            2642    43   F      16 40-44             1:00:03.5   1:00:19.2     19:22/M
    153    Jacob Reis                        Dunedin  FL          2746    40   M      12 40-44             1:01:00.4   1:01:00.4     19:41/M
    154    Zemmie Jones                      Tampa  FL            2709    54   F       6 50-54             1:02:26.6   1:02:42.1     20:08/M
    155    Jan Trento                        Wimauma  FL          2761    55   M       6 55-59             1:02:26.9   1:02:42.5     20:08/M
    156    Eileen Reis                       Dunedin  FL          2745    39   F      17 35-39             1:02:51.7   1:02:51.7     20:16/M
    157    Frank Jenkins                     Riverview  FL        2703         M       6  0- 0             1:05:58.6   1:05:58.6     21:17/M
    158    Gladys Jenkins                    Riverview  FL        2704    52   F       7 50-54             1:05:58.9   1:05:58.9     21:17/M