Shamrock Classic

10k

March 14, 2015


Results By Endurance Sports Timing , llc. Endurance Sports Timing
                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    David Johnson                     Brandon  FL          2546    32   M       1 Top Fin             35:56.7     35:57.3      5:48/M
      2    Joseph Ireland                    Valrico  FL          2543    40   M       1 Top Fin             38:45.5     38:46.4      6:15/M
      3    Tausha Patterson                  Brandon  FL          2572         F       1 Top Fin             40:38.3     40:38.8      6:33/M
      4    Samantha Vorce                    Sanford  FL          2602    20   F       1 20-24               41:18.0     41:27.9      6:40/M
      5    Joe Disanto                       Riverview  FL        2525    31   M       1 30-34               42:09.5     42:12.5      6:48/M
      6    Joel Bower                        Riverview  FL        2514    38   M       1 35-39               43:39.1     43:54.1      7:02/M
      7    Shea Sandusky                     Brandon  FL          2619    38   M       2 35-39               43:41.5     43:43.5      7:03/M
      8    James Joiner                      Odessa  FL           2547    29   M       1 25-29               45:27.5     45:36.0      7:20/M
      9    John Jerome                       Temple Terrace  FL   2545    66   M       1 Top Fin             45:41.1     45:42.3      7:22/M
     10    Maggie Tulin                      Valrico  FL          2596    17   F       1 15-19               45:43.2     45:47.0      7:22/M
     11    Kathleen Disanto                  Riverview  FL        2526    30   F       1 30-34               46:17.2     46:19.7      7:28/M
     12    Mary Malone                       St Petersburg  FL     881    30   F       2 30-34               46:24.0     46:26.3      7:29/M
     13    Emily Kapes                       St. Petersburg  FL   2549    38   F       1 35-39               46:36.3     46:37.3      7:31/M
     14    Christopher Koehring              Valrico  FL          2552    41   M       1 40-44               46:51.7     46:55.7      7:33/M
     15    Carmen Barroso                    Brandon  FL          2504    29   F       1 25-29               47:37.3     47:41.4      7:41/M
     16    Billy McKnight                    Tampa  FL            2563    48   M       1 45-49               47:42.0     47:47.4      7:42/M
     17    Daniel Berry                      Valrico  FL          2510    38   M       3 35-39               47:51.7     48:00.6      7:43/M
     18    John McGuire                      Valrico  FL          2617    58   M       1 55-59               47:59.4     48:03.0      7:44/M
     19    Timothy McArthur                  Riverview  FL        2562    43   M       2 40-44               48:40.8     48:43.3      7:51/M
     20    Rod Brest                         Meadville  PA        2611    67   M       1 65-69               49:17.1     49:19.7      7:57/M
     21    Michael Fleak                                          2624    46   M       2 45-49               49:30.4     49:41.4      7:59/M
     22    Jonathan Decort                   Brandon  FL          2612    40   M       3 40-44               50:13.3     50:21.4      8:06/M
     23    Trent Inman                       Tampa  FL            2541    40   M       4 40-44               50:19.6     50:28.1      8:07/M
     24    Lindsey Fratto                                         2626    29   F       2 25-29               50:23.4     50:43.8      8:08/M
     25    Brandon Fratto                                         2625    33   M       2 30-34               50:29.3     50:50.6      8:09/M
     26    Josh Cascio                       Tampa  FL            2519    32   M       3 30-34               50:29.4     50:36.7      8:09/M
     27    Shakita Stewart                   Brandon  FL          2593    33   F       3 30-34               50:37.1     50:53.4      8:10/M
     28    Michael Postorino                 Orlando  FL          2575    27   M       2 25-29               51:03.0     51:12.6      8:14/M
     29    Giovana Rodriguez                 Orlando  FL          2581    28   F       3 25-29               51:04.1     51:13.6      8:14/M
     30    Katie Tulin                       Valrico  FL          2595    21   F       2 20-24               52:05.9     52:10.3      8:24/M
     31    Olga Lucia Castro                 Orlando  FL          2520    52   F       1 Top Fin             52:12.1     52:13.4      8:25/M
     32    Diane Vitoria                     Brandon  FL          2601    43   F       1 40-44               52:28.8     52:34.3      8:28/M
     33    Alan Bardsley                     Tampa  FL            2503    41   M       5 40-44               52:35.2     52:46.2      8:29/M
     34    Gerard Morda                      Temple Terrace  FL   2567    65   M       2 65-69               53:13.3     53:19.9      8:35/M
     35    Fallon Silcox                     Tampa  FL            2588    31   F       4 30-34               53:30.3     53:38.1      8:38/M
     36    Patrick Horn                                           2623    38   M       4 35-39               54:20.2     54:27.7      8:46/M
     37    Kelly Brown                       Tampa  FL            2516    38   F       2 35-39               54:49.4     55:00.2      8:50/M
     38    Michael Hanrahan                  Gibsonton  FL        2537    35   M       5 35-39               55:31.2     55:41.8      8:57/M
     39    Kenneth Winter                    Valrico  FL          2606    57   M       2 55-59               55:35.1     55:41.7      8:58/M
     40    Mandy Joyce                       Lithia  FL           2548    39   F       3 35-39               55:57.5     56:03.4      9:01/M
     41    Beth Gans                         Valrico  FL          2614    34   F       5 30-34               56:15.2     56:19.7      9:04/M
     42    James Underwood                   Tampa  FL            2597    34   M       4 30-34               56:40.9     56:47.7      9:08/M
     43    Deb Britch                        Valrico  FL          2515    48   F       1 45-49               56:42.4     56:59.1      9:09/M
     44    Matt Hickman                      Tampa  FL            2538    29   M       3 25-29               56:44.0     56:50.5      9:09/M
     45    Kristen Ayala                     Riverview  FL        2501    31   F       6 30-34               57:00.6     57:27.5      9:12/M
     46    Brent Stanton                     Tampa  FL            2592    54   M       1 50-54               57:01.6     57:05.1      9:12/M
     47    Roger Williams                    Green Cove Springs   2605    38   M       6 35-39               57:13.6     57:23.9      9:14/M
     48    Linda Ottl                        Brandon  FL          2570    36   F       4 35-39               57:15.7     57:28.2      9:14/M
     49    David Thibodeau                   Valrico  FL          2594    52   M       2 50-54               57:22.5     57:30.4      9:15/M
     50    Veronica Rich                     Valrico  FL          2618    37   F       5 35-39               57:31.8     57:37.5      9:17/M
     51    Brian Ayres                       Valrico  FL          2502    38   M       7 35-39               57:57.3     58:12.1      9:21/M
     52    Jennifer Berry                    Valrico  FL          2511    36   F       6 35-39               58:04.8     58:14.1      9:22/M
     53    Kristin Lutze                     Seminole  FL         2558    25   F       4 25-29               58:18.0     58:35.3      9:24/M
     54    Pat Perkins                       St. Petersburg  FL   2574    53   M       3 50-54               58:19.0     58:36.5      9:24/M
     55    Laura Sokolewicz                  Valrico  FL          2591    46   F       2 45-49               58:30.1     58:33.7      9:26/M
     56    Lisa Fairchild                    Tampa  FL            2613    33   F       7 30-34               59:05.5     59:12.4      9:32/M
     57    Mike Lankford                     River View  FL       2556    27   M       4 25-29               59:09.9     59:25.7      9:32/M
     58    Teri Hansen                       Deland  FL           2615    40   F       2 40-44               59:11.5     59:21.3      9:33/M
     59    Mike Bradford                     Seffner  FL          2610    45   M       3 45-49               59:25.2     59:41.6      9:35/M
     60    Richard Eaves                                          2627    50   M       4 50-54               59:45.3     59:50.9      9:38/M
     61    Crystal Page                      Riverview  FL        2571    26   F       5 25-29               59:58.1   1:00:09.8      9:40/M
     62    Stacy Regan                       Riverview  FL        2576    46   F       3 45-49             1:00:15.5   1:00:26.6      9:43/M
     63    Laura Lang Coogle                 Brandon  FL          2554    49   F       4 45-49             1:00:39.7   1:00:59.5      9:47/M
     64    Rick Rhodes                       Brandon  FL          2578    40   M       6 40-44             1:00:44.7   1:00:59.7      9:48/M
     65    Rohini Rustogi                    Valrico  FL          2584    49   F       5 45-49             1:01:00.8   1:01:10.5      9:50/M
     66    Jessica Ireland                   Valrico  FL          2542    36   F       7 35-39             1:01:30.4   1:01:35.8      9:55/M
     67    Skylar Bartling                   Valrico  FL          2506    15   F       2 15-19             1:02:09.1   1:02:24.0     10:01/M
     68    Michael Bartling                  Valrico  FL          2505    37   M       8 35-39             1:02:10.7   1:02:25.5     10:02/M
     69    Shannon Stassin                   Riverview  FL        2620    24   F       3 20-24             1:02:37.3   1:02:46.3     10:06/M
     70    Tollie Banker                     Riverview  FL        2608    35   F       8 35-39             1:02:37.9   1:02:46.6     10:06/M
     71    Suzanne Senzig                    Lithia  FL           2585    43   F       3 40-44             1:04:39.2   1:04:48.8     10:26/M
     72    Sarah Keel                        Plant City  FL       2550    38   F       9 35-39             1:05:30.8   1:05:45.1     10:34/M
     73    Mike Hickman                      Lakeland  FL         2539    58   M       3 55-59             1:05:46.4   1:05:53.5     10:36/M
     74    Kate Grass                        Green Cove Springs   2536    36   F      10 35-39             1:06:05.6   1:06:21.3     10:40/M
     75    Melissa Merklinger                Riverview  FL        2565    30   F       8 30-34             1:06:25.9   1:06:44.7     10:43/M
     76    Monica Lyon                       Valrico  FL          2559    43   F       4 40-44             1:06:32.8   1:06:49.8     10:44/M
     77    Jeanne Wolfe                      Valrico  FL          2607    46   F       6 45-49             1:06:33.2   1:06:50.1     10:44/M
     78    Lori Smith                        Valrico  FL          2590    36   F      11 35-39             1:06:35.4   1:06:47.0     10:44/M
     79    Mary Wagner                       Lakeland  FL         2603    29   F       6 25-29             1:07:08.8   1:07:27.4     10:50/M
     80    Kelly Fleak                                            2622    43   F       5 40-44             1:08:14.1   1:08:25.1     11:00/M
     81    Candice Duffey                    Brandon  FL          2527    33   F       9 30-34             1:08:28.8   1:08:40.2     11:03/M
     82    Sharon Gough                      Brandon  FL          2534    37   F      12 35-39             1:09:05.9   1:09:31.0     11:09/M
     83    Michelle Hill                     Valrico  FL          2540    46   F       7 45-49             1:09:11.6   1:09:28.9     11:10/M
     84    Heidi Carver                      Riverview  FL        2518    36   F      13 35-39             1:10:01.8   1:10:12.2     11:18/M
     85    Evangeline Collier                Tampa  FL            2522    26   F       7 25-29             1:10:33.4   1:10:47.1     11:23/M
     86    Jonathan Collier                  Tampa  FL            2523    28   M       5 25-29             1:10:33.9   1:10:47.5     11:23/M
     87    Wanda Nieves-Moreno               Brandon  FL          2569    40   F       6 40-44             1:10:46.9   1:11:05.2     11:25/M
     88    Suzie Boomer                      Ruskin  FL           2512    46   F       8 45-49             1:10:47.2   1:11:05.2     11:25/M
     89    Kiva Williams                     Wesely Chapel  FL     882    34   F      10 30-34             1:10:48.8   1:11:03.1     11:25/M
     90    Ania Fried                        Wesley Chapel  FL    2531    31   F      11 30-34             1:10:56.2   1:11:08.3     11:26/M
     91    Russell Fried                     Wesley Chapel  FL    2532    30   M       5 30-34             1:10:56.4   1:11:08.6     11:26/M
     92    Debra Sharkey                     Riverview  FL        2586    47   F       9 45-49             1:11:06.6   1:11:14.8     11:28/M
     93    Robin Lenczden                    Wesley Chapel  FL    2557    43   F       7 40-44             1:11:41.2   1:12:03.6     11:34/M
     94    Harold Laclair Jr                 Lake Wales  FL       2553    67   M       3 65-69             1:11:59.6   1:12:08.5     11:37/M
     95    Jacqueline Burns                  Wesley Chapel  FL    2517    48   F      10 45-49             1:12:59.3   1:13:21.8     11:46/M
     96    Sharon Paul                       Wesley Chapel  FL    2573    44   F       8 40-44             1:13:03.7   1:13:25.9     11:47/M
     97    Erin Reynolds                     Tampa  FL            2577    33   F      12 30-34             1:13:03.7   1:13:16.0     11:47/M
     98    Karen Shimonsky                   Tampa  FL            2587    29   F       8 25-29             1:13:24.4   1:13:37.2     11:50/M
     99    Ivelisse Velazquez                Brandon  FL          2600    18   F       3 15-19             1:14:02.2   1:14:20.2     11:56/M
    100    Alexia Farnett                    Tampa  FL            2529    30   F      13 30-34             1:14:09.0   1:14:22.1     11:58/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    101    Elizabeth Knott                   Brandon  FL          2551    27   F       9 25-29             1:14:42.5   1:15:01.8     12:03/M
    102    Missy Meyer                       Auburndalef  FL      2566    42   F       9 40-44             1:15:24.7   1:15:42.1     12:10/M
    103    Zachary Isoma                     Melbourne  FL        2544    28   M       6 25-29             1:15:31.8   1:15:47.5     12:11/M
    104    Amanda Lankford                   Sarasota  FL         2555    24   F       4 20-24             1:15:32.2   1:15:47.8     12:11/M
    105    Emily Nichols                     Riverview  FL        2568    39   F      14 35-39             1:15:37.0   1:15:56.0     12:12/M
    106    Marcene Walton                    United States  FL    2604    51   F       1 Top Fin           1:16:00.9   1:16:02.6     12:15/M
    107    Sharon Bentley                    Riverview  FL        2507    54   F       1 50-54             1:20:14.6   1:20:15.2     12:56/M
    108    Carrie Roberts-Garvin             Webster  FL          2580    39   F      15 35-39             1:22:51.7   1:23:04.9     13:22/M
    109    Jeffrey Rowell                    Riverview  FL        2583    50   M       5 50-54             1:25:25.5   1:25:52.1     13:47/M
    110    Dianne Rowell                     Riverview  FL        2582    47   F      11 45-49             1:25:26.5   1:25:52.8     13:47/M
    111    Robin Gough-Obrien                Brandon  FL          2535    51   F       2 50-54             1:25:33.5   1:25:58.0     13:48/M
    112    Marissa Day                       Sanford  FL          2524    19   F       4 15-19             1:27:23.8   1:27:34.0     14:06/M
    113    Kim Chipps                        Tampa  FL            2521    31   F      14 30-34             1:29:04.3   1:29:17.5     14:22/M
    114    Natalie Bercaw                    Zephyrhills  FL      2508    44   F      10 40-44             1:32:31.5   1:32:45.6     14:55/M
    115    Joshua Riley                      Tampa  FL            2579    42   M       7 40-44             1:41:19.2   1:41:39.6     16:20/M
    116    Marsha Berkowitz                  Apollo Beach  FL     2509    65   F       1 65-69             1:44:05.8   1:44:21.1     16:47/M