Best Damn Race - Orlando, FL

Half Marathon

March 01, 2014


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing LLC

Female Finishers

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Lisa Bentley                      Clermont  FL         1795    45   F       1 Top Fin           1:18:31.0   1:18:31.0      6:00/M
      2    Heather Schulz                    Orlando  FL          1971    39   F       2 Top Fin           1:23:19.1   1:23:19.1      6:22/M
      3    Terri Rejimbal                    Tampa  FL            1854    45   F       3 Top Fin           1:24:52.0   1:24:52.0      6:29/M
      4    Lauren Kretz                      Washington  DC       1371    30   F       1 30-34             1:30:26.3   1:30:36.3      6:54/M
      5    Amy Ertel                         Orlando  FL          1211    46   F       1 Top Fin           1:31:50.2   1:31:50.2      7:01/M
      6    Jennifer O'Brien                  Winter Springs  FL   1500    35   F       1 35-39             1:32:18.0   1:32:21.6      7:03/M
      7    Laurette Balinsky                 ORLANDO  FL          1890    35   F       2 35-39             1:33:03.2   1:33:05.5      7:06/M
      8    Teresa Calio                      Orlando  FL          1096    52   F       1 Top Fin           1:33:17.5   1:33:17.5      7:07/M
      9    Jamie Kretz                       South Boston  MA     1372    24   F       1 18-24             1:33:50.6   1:34:00.6      7:10/M
     10    Molly Halcom                      Winter Springs  FL   1286    38   F       3 35-39             1:36:17.2   1:36:23.9      7:21/M
     11    Kelly Collins                     Winter Park  FL      1129    45   F       1 45-49             1:36:37.1   1:36:43.1      7:23/M
     12    Joan Steiger                      Orlando  FL          1868    23   F       2 18-24             1:37:06.8   1:37:31.5      7:25/M
     13    Kelsee Gomes                      Gainesville  FL      1925    30   F       2 30-34             1:37:49.6   1:37:54.8      7:28/M
     14    Shantala Boss                     Lake Mary  FL        1894    35   F       4 35-39             1:38:24.3   1:38:24.3      7:31/M
     15    Sara Dowdy                        Winter Springs  FL   1191    39   F       5 35-39             1:38:26.9   1:38:33.5      7:31/M
     16    Karen Veit                        Orlando  FL          1877    39   F       6 35-39             1:39:10.2   1:39:21.4      7:34/M
     17    Marah Fitos                       Windermere  FL       1223    36   F       7 35-39             1:39:25.9   1:39:34.3      7:35/M
     18    Melissa Klyce                     Winter Garden  FL    1367    36   F       8 35-39             1:39:26.2   1:39:34.7      7:35/M
     19    Kathryn Dugal                     East Lansing  MI     1194    21   F       3 18-24             1:39:32.7   1:39:39.5      7:36/M
     20    Danielle Lucas                    Pittsburgh  PA       1410    28   F       1 25-29             1:40:44.1   1:40:56.1      7:41/M
     21    Corrie Lail                       Orlando  FL          1940    25   F       2 25-29             1:41:10.5   1:41:21.3      7:43/M
     22    Elizabeth Hudson                  Orlando  FL          2020    22   F       4 18-24             1:41:25.3   1:41:33.7      7:45/M
     23    Shawn Ferrando                    Sanford  FL          1998    56   F       1 55-59             1:41:40.1   1:41:46.4      7:46/M
     24    Liliya Mzhen                      Tampa  FL            1488    26   F       3 25-29             1:42:02.7   1:42:11.4      7:47/M
     25    Amanda Gerow                      Winter Garden  FL    1924    28   F       4 25-29             1:42:07.2   1:42:12.2      7:48/M
     26    Heather Peterson                  Okeechobee  FL       1536    23   F       5 18-24             1:43:50.6   1:43:57.1      7:56/M
     27    Amanda Brooks                     Orlando  FL          1080    32   F       3 30-34             1:44:02.9   1:44:13.2      7:56/M
     28    Ashley Block                      Winter Garden  FL    1892    22   F       6 18-24             1:44:58.7   1:45:16.7      8:01/M
     29    Amy Pastor                        Sanford  FL          1518    31   F       4 30-34             1:45:21.0   1:45:31.5      8:03/M
     30    Kellie Long                       Fort Lauderdale  FL  1944    29   F       5 25-29             1:45:25.5   1:45:30.7      8:03/M
     31    Chris Denney                      Orlando  FL          1175    35   F       9 35-39             1:46:18.5   1:46:34.0      8:07/M
     32    Lindsey Andrews                   Altamonte Springs    1016    25   F       6 25-29             1:46:48.8   1:47:10.4      8:09/M
     33    Jessica Kretz                     Orlando  FL          1370    29   F       7 25-29             1:46:53.7   1:47:04.8      8:10/M
     34    Victoria Luna                     Orlando  FL          1412    33   F       5 30-34             1:47:26.8   1:47:40.5      8:12/M
     35    REBECCA KELLEY                    VALRICO  FL          1351    29   F       8 25-29             1:47:27.1   1:47:40.6      8:12/M
     36    Julie Kress                       Orlando  FL          1369    40   F       1 40-44             1:47:42.4   1:48:15.3      8:13/M
     37    Karen Heavey                      Oviedo  FL           1302    40   F       2 40-44             1:48:13.4   1:48:21.8      8:16/M
     38    Toni Hudson                       Orlando  FL          1327    25   F       9 25-29             1:48:23.9   1:49:15.6      8:16/M
     39    Meghann Anderson                  Tampa  FL            1013    29   F      10 25-29             1:48:30.2   1:48:43.7      8:17/M
     40    Beth Strickland                   Tallahassee  FL      1870    30   F       6 30-34             1:48:33.4   1:48:41.6      8:17/M
     41    Desiree Sant                      Inverness  FL        1620    34   F       7 30-34             1:48:37.5   1:49:03.8      8:17/M
     42    Jennifer Ohrt                     Augusta  GA          1504    25   F      11 25-29             1:48:37.7   1:48:51.9      8:17/M
     43    Lauren McCullagh                  Orlando  FL          1948    26   F      12 25-29             1:49:08.2   1:49:23.5      8:20/M
     44    Lisa Saturday                     Palm Bay  FL         1626    53   F       1 50-54             1:49:31.3   1:49:42.1      8:22/M
     45    Catherine Lowe                    Winter Springs  FL   1408    37   F      10 35-39             1:49:48.6   1:50:03.2      8:23/M
     46    Cari Radant                       Tecumseh  MI         1964    33   F       8 30-34             1:49:55.4   1:50:04.7      8:23/M
     47    Tricia Horel                      Winter Springs  FL   1320    42   F       3 40-44             1:50:04.6   1:50:15.5      8:24/M
     48    Susan Morgan                      Ormond Beach  FL     1954    48   F       2 45-49             1:50:32.1   1:51:06.6      8:26/M
     49    Minako Horn                       Oviedo  FL           1825    38   F      11 35-39             1:50:40.2   1:50:55.7      8:27/M
     50    Anne Dobrolecki                   Windermere  FL       1912    39   F      12 35-39             1:51:03.0   1:51:10.8      8:29/M
     51    Myra Murray                       Windermere  FL       1955    41   F       4 40-44             1:51:03.0   1:51:10.9      8:29/M
     52    Gilda Ekbatani                    Winter Park  FL      1207    29   F      13 25-29             1:51:27.2   1:52:03.0      8:30/M
     53    Marilyn McCarthy                  Port Charlotte  FL   1442    50   F       2 50-54             1:51:42.3   1:52:02.0      8:32/M
     54    Lisa Nichols                      Tallahassee  FL      1845    38   F      13 35-39             1:51:48.7   1:52:14.1      8:32/M
     55    Stacy O'mara                      Orlando  FL          1506    38   F      14 35-39             1:51:48.9   1:52:29.2      8:32/M
     56    Liz Psota                         Naples  FL           1550    34   F       9 30-34             1:52:02.5   1:52:32.6      8:33/M
     57    Joy Mosdell                       Merritt Island  FL   1481    38   F      15 35-39             1:52:14.4   1:52:26.1      8:34/M
     58    Janine Loyd                       Omaha  NE            1409    59   F       2 55-59             1:52:19.5   1:52:38.1      8:34/M
     59    Karina Gookin                     Orlando  FL          1262    30   F      10 30-34             1:52:43.3   1:52:58.2      8:36/M
     60    Hillery Nicholas                  Orlando  FL          1495    38   F      16 35-39             1:53:14.0   1:53:25.4      8:39/M
     61    Christina Wood                    Altamonte Springs    1989    31   F      11 30-34             1:53:30.2   1:53:50.1      8:40/M
     62    Veronica Carmean                  WINTER GARDEN  FL    1100    57   F       3 55-59             1:53:31.9   1:53:45.6      8:40/M
     63    Vera Sanchez                      Dade City  FL        2028    50   F       3 50-54             1:53:36.9   1:53:47.0      8:40/M
     64    Amanda Leloudis                   Windermere  FL       1395    30   F      12 30-34             1:53:37.7   1:54:04.1      8:40/M
     65    Jenn DeVitis                      Orlando  FL          1177    31   F      13 30-34             1:53:49.8   1:54:13.8      8:41/M
     66    Allison Hoult                     Orlando  FL          1322    33   F      14 30-34             1:54:01.0   1:54:28.0      8:42/M
     67    Teresa Gadient                    Tampa  FL            1242    50   F       4 50-54             1:54:05.1   1:54:10.7      8:43/M
     68    Lindsey Schenker                  Tampa  FL            1634    27   F      14 25-29             1:54:08.4   1:54:22.3      8:43/M
     69    Katie Yu                          Pinellas Park  FL    1883    43   F       5 40-44             1:54:10.0   1:54:27.3      8:43/M
     70    Vivien Johnson                    Orlando  FL          1933    27   F      15 25-29             1:54:10.2   1:54:20.2      8:43/M
     71    Rosemarie Therese                 Orlando  FL          1875    25   F      16 25-29             1:54:10.6   1:54:28.2      8:43/M
     72    Michelle Wright                   Orlando  FL          1782    35   F      17 35-39             1:54:12.0   1:54:29.5      8:43/M
     73    Robyn Dixon                       Winter Springs  FL   1186    33   F      15 30-34             1:54:12.2   1:54:34.7      8:43/M
     74    Amanda Mavrakis                   Gainesville  FL      1437    25   F      17 25-29             1:54:25.1   1:54:31.3      8:44/M
     75    Catherine Griffin                 Winter Park  FL      1276    29   F      18 25-29             1:54:31.5   1:54:51.4      8:45/M
     76    Wendy Sullivan                    Orlando  FL          1872    42   F       6 40-44             1:54:37.4   1:54:50.7      8:45/M
     77    Melanie Roberts                   Deltona  FL          1587    41   F       7 40-44             1:54:57.8   1:55:20.0      8:46/M
     78    Denise Smith                      Belle Isle  FL       1975    49   F       3 45-49             1:55:16.7   1:55:38.5      8:48/M
     79    JOy Dagon                         Winter Garden  FL    1910    50   F       5 50-54             1:55:31.2   1:55:44.7      8:49/M
     80    Kristen Woods                     Winter Garden  FL    1882    39   F      18 35-39             1:55:31.6   1:55:44.6      8:49/M
     81    Rose Sirois                       Winter Garden  FL    1864    40   F       8 40-44             1:55:31.9   1:55:45.1      8:49/M
     82    Alicia Smith                      Orlando  FL          1672    27   F      19 25-29             1:55:32.2   1:56:12.4      8:49/M
     83    Jessica Letwin                    Orlando  FL          1398    34   F      16 30-34             1:55:33.2   1:55:53.1      8:49/M
     84    Tracy Bosch                       Orlando  FL          1071    44   F       9 40-44             1:55:37.8   1:56:01.5      8:50/M
     85    Kristin Zazelenchuk               Sudbury  XX          1884    31   F      17 30-34             1:55:53.4   1:56:21.7      8:51/M
     86    Michelle Clegg                    Orlando  FL          1122    44   F      10 40-44             1:55:57.7   1:56:49.1      8:51/M
     87    Tiffany Solomita                  Orlando  FL          1679    33   F      18 30-34             1:56:14.0   1:56:35.0      8:52/M
     88    Serena Cook                       Windermere  FL       1135    39   F      19 35-39             1:56:19.6   1:56:48.2      8:53/M
     89    Kim Lehman                        Boulder  CO          1942    45   F       4 45-49             1:56:25.8   1:56:33.9      8:53/M
     90    Vanessa Del Orbe                  Jacksonville  FL     1170    43   F      11 40-44             1:56:35.1   1:57:21.6      8:54/M
     91    Laura Woods                       Kingsport  TN        1990    39   F      20 35-39             1:56:36.8   1:56:54.5      8:54/M
     92    Kyra Swindle                      Winter Park  FL      1697    48   F       5 45-49             1:56:55.0   1:57:20.0      8:55/M
     93    Melissa Miller                    Altamonte Springs    1473    24   F       7 18-24             1:57:15.5   1:57:37.6      8:57/M
     94    Megan Morrison                    Groveland  FL        1841    26   F      20 25-29             1:57:19.1   1:57:30.7      8:57/M
     95    Cornelia Plavcan                  Orlando  FL          1961    58   F       4 55-59             1:57:26.0   1:57:46.1      8:58/M
     96    Patty Harrelson                   Winter Garden  FL    1290    43   F      12 40-44             1:57:27.0   1:58:01.3      8:58/M
     97    Abbie McKinnon                    Winter Park  FL      1950    29   F      21 25-29             1:57:31.2   1:58:02.1      8:58/M
     98    Paulina Andrade                   Gainesville  FL      1014    19   F       8 18-24             1:57:31.3   1:57:43.2      8:58/M
     99    Maggie Raulerson                  Casselberry  FL      1565    28   F      22 25-29             1:57:46.5   1:58:08.7      8:59/M
    100    Marta Sealy                       Winter Park  FL      1648    42   F      13 40-44             1:57:50.7   1:58:09.9      9:00/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    101    Lauren Hadley                     Orlando  FL          1927    24   F       9 18-24             1:57:53.1   1:58:15.6      9:00/M
    102    Ashley Thomas                     Orlando  FL          1980    26   F      23 25-29             1:57:57.0   1:58:15.3      9:00/M
    103    Stephanie Hauff                   Clermont  FL         1929    31   F      19 30-34             1:58:16.0   1:58:27.5      9:02/M
    104    Lynda Cogar                       Ormond Beach  FL     1907    62   F       1 60-64             1:58:16.4   1:58:51.3      9:02/M
    105    Alyssa Updegrave                  Tampa  FL            1983    23   F      10 18-24             1:58:25.4   1:58:37.3      9:02/M
    106    Melissa Coghlan                   Dunedin  FL          1125    29   F      24 25-29             1:58:59.4   1:59:08.5      9:05/M
    107    Jennifer Piacenti                 Lake Mary  FL        1539    32   F      20 30-34             1:59:07.8   1:59:24.8      9:06/M
    108    Deanna Rieke                      Tampa  FL            1575    34   F      21 30-34             1:59:13.4   1:59:23.8      9:06/M
    109    Carissa Bealert                   Ocoee  FL            1049    29   F      25 25-29             1:59:15.0   1:59:28.7      9:06/M
    110    Erika Carranza                    Davenport  FL        1105    25   F      26 25-29             1:59:20.9   1:59:36.6      9:07/M
    111    Talia Landman                     Orlando  FL          1833    23   F      11 18-24             1:59:32.9   1:59:42.3      9:07/M
    112    Samantha Bohon                    Daytona Beach  FL    1893    37   F      21 35-39             1:59:40.0   2:00:05.6      9:08/M
    113    Jaynie Westerh                    St. Cloud  FL        1761    27   F      27 25-29             1:59:43.2   2:00:03.4      9:08/M
    114    Janna Dombrowski                  Winter Garden  FL    1188    43   F      14 40-44             1:59:49.6   2:00:18.7      9:09/M
    115    Maripoz Victa                     Orlando  FL          2018    36   F      22 35-39             2:00:02.7   2:00:26.4      9:10/M
    116    Amanda Myers                      Saint Cloud  FL      2009    27   F      28 25-29             2:00:04.6   2:00:25.2      9:10/M
    117    Kristin Willis                    Orlando  FL          1880    32   F      22 30-34             2:00:15.5   2:00:34.8      9:11/M
    118    Natalie Fulgencio                 Orlando  FL          1239    43   F      15 40-44             2:00:22.2   2:00:38.7      9:11/M
    119    Jennifer Garcia                   Orlando  FL          2023    40   F      16 40-44             2:00:30.9   2:00:59.4      9:12/M
    120    Sharon Pennisi                    Orlando  FL          1525    43   F      17 40-44             2:00:38.7   2:00:55.4      9:13/M
    121    Constance Trojanowski             Tampa  FL            1718    38   F      23 35-39             2:00:54.2   2:01:13.3      9:14/M
    122    Jennifer Corbett                  Mount Dora  FL       1141    31   F      23 30-34             2:01:14.5   2:01:53.7      9:15/M
    123    Jamie Breibart                    Tampa  FL            1077    31   F      24 30-34             2:01:29.6   2:01:50.4      9:16/M
    124    Jennifer Thornburgh               Orlando  FL          1709    32   F      25 30-34             2:01:38.5   2:02:00.1      9:17/M
    125    Lucie Altieri                     Guilford  CT         1011    48   F       6 45-49             2:01:40.2   2:02:02.4      9:17/M
    126    Kimberly Picciano                 Winter Park  FL      1541    23   F      12 18-24             2:01:50.5   2:02:15.1      9:18/M
    127    Paula Rohner                      Orlando  FL          1596    37   F      24 35-39             2:02:14.9   2:02:32.3      9:20/M
    128    Hali Belfatto                     Tamarac  FL          1052    42   F      18 40-44             2:02:20.2   2:02:38.6      9:20/M
    129    Shirley Rincon                    Riverview  FL        1577    33   F      26 30-34             2:02:44.9   2:03:48.3      9:22/M
    130    Kimber Stanley                    Maitland  FL         1977    41   F      19 40-44             2:02:48.9   2:03:14.4      9:22/M
    131    Adina Rincon                      Largo  FL            1576    43   F      20 40-44             2:02:57.2   2:03:12.2      9:23/M
    132    Anna Iskender                     Orlando  FL          1826    26   F      29 25-29             2:03:07.6   2:03:51.3      9:24/M
    133    Lydia Fancher                     Orlando  FL          1215    32   F      27 30-34             2:03:09.3   2:03:45.7      9:24/M
    134    Lilian Garcia                     Oceanside  CA        1921    28   F      30 25-29             2:03:13.6   2:03:32.6      9:24/M
    135    Tami Bright                       Orlando  FL          1078    41   F      21 40-44             2:03:14.4   2:04:04.6      9:24/M
    136    Maggie Rogers                     Tampa  FL            1594    29   F      31 25-29             2:03:16.7   2:03:42.3      9:25/M
    137    Page Ritter-Soule                 Winter Park  FL      1967    49   F       7 45-49             2:03:20.1   2:03:45.1      9:25/M
    138    Yolaine Groeller                  Wesley Chapel  FL    1278    45   F       8 45-49             2:03:22.6   2:04:28.5      9:25/M
    139    Samantha Stonebraker              St. Cloud  FL        1978    37   F      25 35-39             2:03:28.1   2:04:05.3      9:25/M
    140    Cristina Varela                   Boca Raton  FL       1731    32   F      28 30-34             2:03:30.3   2:04:08.7      9:26/M
    141    Asha Junot                        Maitland  FL         1346    25   F      32 25-29             2:03:32.3   2:03:52.4      9:26/M
    142    Brooke Castino                    Winter Park  FL      1110    36   F      26 35-39             2:03:33.9   2:04:04.8      9:26/M
    143    Lisa Yttri                        Bradenton  FL        1792    43   F      22 40-44             2:03:41.4   2:03:53.5      9:26/M
    144    Christine Hetzel                  Cocoa  FL            1822    33   F      29 30-34             2:03:47.7   2:04:17.0      9:27/M
    145    Deven McGraw                      Washington  DC       1452    49   F       9 45-49             2:03:48.5   2:04:11.7      9:27/M
    146    Christina Graves                  Orlando  FL          1816    31   F      30 30-34             2:03:52.4   2:03:52.4      9:27/M
    147    Amanda Chittick                   Oakdale  CT          1116    34   F      31 30-34             2:03:58.0   2:05:18.6      9:28/M
    148    Elena DEBLER                      Windermere  FL       1166    51   F       6 50-54             2:04:13.3   2:04:36.3      9:29/M
    149    Jennifer Hill                     Orlando  FL          1311    46   F      10 45-49             2:04:19.2   2:04:44.6      9:29/M
    150    Heather Winters                   Orlando  FL          1775    28   F      33 25-29             2:04:22.7   2:05:00.0      9:30/M
    151    Judith Carrion                    Winter Garden  FL    1106    48   F      11 45-49             2:04:24.6   2:05:06.2      9:30/M
    152    Jennifer Abercrombie              Oviedo  FL           1000    37   F      27 35-39             2:04:32.0   2:05:36.2      9:30/M
    153    Rebecca Angelo                    Orlando  FL          1888    35   F      28 35-39             2:04:46.1   2:05:26.2      9:31/M
    154    Marcy Pitman                      Salt Lake City  UT   1542    33   F      32 30-34             2:04:47.8   2:04:56.7      9:32/M
    155    Kathy Moore                       Plant CIty  FL       1476    33   F      33 30-34             2:04:50.0   2:05:43.4      9:32/M
    156    Stephanie Krutzler                Clermont  FL         1374    43   F      23 40-44             2:05:00.2   2:05:22.7      9:33/M
    157    Claire Coolbeth                   Fort Myers  FL       1136    40   F      24 40-44             2:05:02.1   2:05:34.9      9:33/M
    158    Cosette Floyd                     Altamonte Springs    1229    40   F      25 40-44             2:05:03.6   2:05:45.7      9:33/M
    159    Cyndi Quinones                    Orlando  FL          1552    36   F      29 35-39             2:05:04.8   2:05:31.3      9:33/M
    160    Tracy Kleinwort                   Orlando  FL          1362    44   F      26 40-44             2:05:06.2   2:05:23.4      9:33/M
    161    Tanya Vohar                       Valrico  FL          1742    45   F      12 45-49             2:05:07.8   2:06:13.2      9:33/M
    162    Angela Arruda                     Sorrento  FL         1024    38   F      30 35-39             2:05:22.5   2:06:00.1      9:34/M
    163    Susan Fuller                      Maitland  FL         1920    47   F      13 45-49             2:05:26.6   2:06:03.7      9:35/M
    164    Katie Ballard                     Orlando  FL          1040    31   F      34 30-34             2:05:34.2   2:06:21.9      9:35/M
    165    Allison Brossoit                  Orlando  FL          1081    29   F      34 25-29             2:05:40.7   2:06:24.7      9:36/M
    166    Cassi Jacobs                      Cocoa  FL            1334    27   F      35 25-29             2:05:40.9   2:06:35.6      9:36/M
    167    Christina Smith                   Orlando  FL          1671    24   F      13 18-24             2:05:45.1   2:06:30.5      9:36/M
    168    Lidia Ramos                       Minneola  FL         1559    35   F      31 35-39             2:05:48.8   2:06:15.8      9:36/M
    169    Cara Keating                      Lake Mary  FL        1350    34   F      35 30-34             2:06:07.7   2:06:30.6      9:38/M
    170    Cynthia Mahagan                   Orlando  FL          1417    54   F       7 50-54             2:06:10.9   2:06:40.0      9:38/M
    171    Jossilia Diaz                     Apopka  FL           1178    31   F      36 30-34             2:06:14.2   2:06:39.2      9:38/M
    172    Catherine Kelly                   Windermere  FL       1354    29   F      36 25-29             2:06:23.1   2:06:47.0      9:39/M
    173    Danielle Lombari                  Orlando  FL          1403    21   F      14 18-24             2:06:38.3   2:07:32.6      9:40/M
    174    Stacy Wilters                     St Petersburg  FL    1772    50   F       8 50-54             2:06:41.0   2:07:32.1      9:40/M
    175    Alyssa Thomas                     #1208  FL            1708    25   F      37 25-29             2:06:48.9   2:07:08.0      9:41/M
    176    Molly Gorden                      Boulder  CO          1264    61   F       2 60-64             2:06:52.9   2:07:27.0      9:41/M
    177    Amanda Funk                       Valrico  FL          1240    32   F      37 30-34             2:06:54.9   2:07:10.3      9:41/M
    178    Marie Pham                        Orlando  FL          1848    37   F      32 35-39             2:07:04.9   2:07:39.0      9:42/M
    179    Kateri Shirley                    Dallas  TX           1661    43   F      27 40-44             2:07:06.1   2:07:59.6      9:42/M
    180    Brooke Hollingsworth              Orlando  FL          2024    23   F      15 18-24             2:07:12.7   2:07:53.7      9:43/M
    181    Brittany Griffin                  Orlando  FL          2025    23   F      16 18-24             2:07:14.5   2:07:53.8      9:43/M
    182    Jodi Swita                        Rockledge  FL        1698    43   F      28 40-44             2:07:42.0   2:08:11.4      9:45/M
    183    Althea Stearns                    Orlando  FL          1688    45   F      14 45-49             2:07:51.1   2:08:17.1      9:46/M
    184    Kim Wightman                      Oviedo  FL           1767    40   F      29 40-44             2:07:54.5   2:08:27.1      9:46/M
    185    Mackenzie Arnold                  Orlando  FL          1020    28   F      38 25-29             2:08:17.5   2:08:35.1      9:48/M
    186    Heidi Snyder                      Altamonte Springs    1675    31   F      38 30-34             2:08:44.8   2:09:48.9      9:50/M
    187    Tiffany Snyder                    Altamonte Springs    1676    32   F      39 30-34             2:08:44.8   2:09:48.8      9:50/M
    188    Leigh Ward                        Orlando  FL          1749    38   F      33 35-39             2:08:45.8   2:09:37.7      9:50/M
    189    Coralis Solomon                   Winter Park  FL      1680    41   F      30 40-44             2:08:55.7   2:09:35.8      9:50/M
    190    Michelle Filmore                  Ocoee  FL            1222    51   F       9 50-54             2:08:57.5   2:10:07.7      9:51/M
    191    Kelley Sims                       Winter Park  FL      1973    29   F      39 25-29             2:08:57.6   2:09:37.1      9:51/M
    192    Kristie Roth                      Altamonte Springs    1608    28   F      40 25-29             2:09:11.2   2:09:38.7      9:52/M
    193    Julie DiSandro                    Bethesda  MD         1185    41   F      31 40-44             2:09:12.1   2:09:47.6      9:52/M
    194    Susan Lawless                     Ocoee  FL            1388    45   F      15 45-49             2:09:13.6   2:09:39.5      9:52/M
    195    Kim Wheeler                       Altamonte Springs    1762    31   F      40 30-34             2:09:25.7   2:10:14.3      9:53/M
    196    Molly McCarthy                    Port Charlotte  FL   1443    22   F      17 18-24             2:09:32.0   2:10:00.6      9:53/M
    197    Suzanne Bennett                   Tinley Park  IL      1056    43   F      32 40-44             2:09:32.1   2:10:10.0      9:53/M
    198    Jennifer Jacoby                   Orlando  FL          1335    33   F      41 30-34             2:09:38.9   2:10:10.1      9:54/M
    199    Leslie Peace                      Grand Island  FL     1521    52   F      10 50-54             2:09:41.0   2:10:19.9      9:54/M
    200    Stacie Marchionne                 Orlando  FL          1427    32   F      42 30-34             2:09:43.7   2:10:26.1      9:54/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    201    Hemita Klose                      Orlando  FL          1365    28   F      41 25-29             2:09:50.6   2:10:34.7      9:55/M
    202    ORINTA DELAIN                     CLEARWATER  FL       1171    36   F      34 35-39             2:09:59.4   2:10:10.7      9:55/M
    203    Alyssa Corsaro                    Clermont  FL         1144    31   F      43 30-34             2:10:16.9   2:10:59.3      9:57/M
    204    Kacey Parker                      Winter Park  FL      1958    33   F      44 30-34             2:10:23.7   2:10:54.9      9:57/M
    205    Kacy Oleson                       Valrico  FL          1505    29   F      42 25-29             2:10:25.4   2:11:18.6      9:57/M
    206    Diane Diaz                        Maitland  FL         1179    47   F      16 45-49             2:10:28.9   2:11:10.7      9:58/M
    207    Marianne Wells                    Winter Park  FL      2014    31   F      45 30-34             2:10:29.2   2:10:31.6      9:58/M
    208    Valerie Martinez                  Orlando  FL          1433    34   F      46 30-34             2:11:03.7   2:12:19.9     10:00/M
    209    Ginger Arrington                  Cocoa  FL            1021    42   F      33 40-44             2:11:10.5   2:11:56.9     10:01/M
    210    Andrea Wherry                     Tampa  FL            1987    29   F      43 25-29             2:11:14.0   2:11:14.0     10:01/M
    211    Sarah Cardinal                    Ocala  FL            1902    22   F      18 18-24             2:11:15.9   2:11:53.6     10:01/M
    212    Shelly Braun                      Orlando  FL          1895    36   F      35 35-39             2:11:23.0   2:11:39.3     10:02/M
    213    Anouska Morritt-johnson           Orlando  FL          1842    37   F      36 35-39             2:11:24.6   2:12:40.4     10:02/M
    214    Cheryl Sobering                   Winter Park  FL      1866    29   F      44 25-29             2:11:33.3   2:12:04.4     10:03/M
    215    Pamela McIntosh                   Little Rock  AR      1453    48   F      17 45-49             2:11:40.1   2:12:09.0     10:03/M
    216    Emily Parbhoo                     Winter Springs  FL   1516    36   F      37 35-39             2:12:03.0   2:12:39.8     10:05/M
    217    Lindsey Palulis                   Orlando  FL          1513    24   F      19 18-24             2:12:06.6   2:13:11.4     10:05/M
    218    Brittani Loury                    Dunnellon  FL        1406    25   F      45 25-29             2:12:07.7   2:12:35.1     10:05/M
    219    Adrienne Perrault                 Orlando  FL          1531    31   F      47 30-34             2:12:14.2   2:13:31.2     10:06/M
    220    Melissa Szentmiklosi              Orlando  FL          1699    39   F      38 35-39             2:12:18.4   2:12:27.9     10:06/M
    221    Melissa Young                     Maitland  FL         1790    42   F      34 40-44             2:12:42.7   2:13:30.3     10:08/M
    222    Melissa Malani                    Winter Park  FL      1421    36   F      39 35-39             2:12:44.2   2:13:21.0     10:08/M
    223    Sharee Speer                      Kissimee  FL         1682    28   F      46 25-29             2:12:44.5   2:13:42.6     10:08/M
    224    Cathleen Schmitt                  Oldsmar  FL          1859    48   F      18 45-49             2:12:48.4   2:13:36.2     10:08/M
    225    Lori Ashworth                     Sebring  FL          1025    41   F      35 40-44             2:12:54.1   2:13:44.2     10:09/M
    226    Mary Poston                       Columbia  SC         1546    47   F      19 45-49             2:12:56.3   2:14:09.1     10:09/M
    227    Angel Butler                      Winter Garden  FL    1094    34   F      48 30-34             2:13:05.0   2:13:42.2     10:10/M
    228    Tiffany Reynolds                  Tampa  FL            1573    37   F      40 35-39             2:13:13.8   2:14:25.0     10:10/M
    229    Christina Macieira                Orlando  FL          1416    32   F      49 30-34             2:13:22.0   2:13:35.7     10:11/M
    230    Mary Vetter                       Orlando  FL          1737    34   F      50 30-34             2:13:24.6   2:13:56.3     10:11/M
    231    Mollie Graham                     Winter Park  FL      1269    34   F      51 30-34             2:13:28.6   2:14:23.7     10:11/M
    232    Brandy Flynn                      Orlando  FL          1230    32   F      52 30-34             2:13:28.8   2:14:23.9     10:11/M
    233    Sarah Dent                        Winter Springs  FL   1176    29   F      47 25-29             2:13:30.1   2:14:03.5     10:11/M
    234    Melanie Francher                  Winter Springs  FL   1919    37   F      41 35-39             2:13:30.5   2:14:03.5     10:11/M
    235    Julie Shoup                       Lakeland  FL         1663    42   F      36 40-44             2:13:34.9   2:14:15.9     10:12/M
    236    Michele Rouse Wallens             Ormond Beach  FL     1609    44   F      37 40-44             2:13:43.8   2:14:21.6     10:12/M
    237    Lauren Carmody                    Orlando  FL          1101    32   F      53 30-34             2:13:50.0   2:14:18.3     10:13/M
    238    Laura McCommons                   Altamonte Springs    1444    32   F      54 30-34             2:13:55.2   2:14:28.9     10:13/M
    239    Carrie Schneider                  Polk City  FL        1636    32   F      55 30-34             2:14:04.6   2:15:04.5     10:14/M
    240    Lynn Sakaniwa                     Tampa  FL            1616    58   F       5 55-59             2:14:09.2   2:14:33.5     10:14/M
    241    Brenda Della Penna                Land O Lakes  FL     1173    53   F      11 50-54             2:14:24.1   2:16:05.3     10:16/M
    242    Christine Sakaniwa                Tampa  FL            1615    36   F      42 35-39             2:14:28.5   2:14:52.6     10:16/M
    243    Tamikia Mathis                    Maitland  FL         1435    38   F      43 35-39             2:14:36.2   2:15:17.9     10:16/M
    244    Andrea Sakaniwa                   Tampa  FL            1617    31   F      56 30-34             2:14:37.8   2:15:26.7     10:17/M
    245    Bonnie Wilson                     Longwood  FL         1881    60   F       3 60-64             2:14:51.0   2:15:20.1     10:18/M
    246    Sherry Nowotarski                 Seminole  FL         1498    53   F      12 50-54             2:15:00.4   2:15:51.1     10:18/M
    247    Annette Stephen                   Miramar  FL          1691    43   F      38 40-44             2:15:01.4   2:15:39.5     10:18/M
    248    Susan March                       Winter Park  FL      1426    46   F      20 45-49             2:15:05.4   2:15:29.8     10:19/M
    249    Shelly Triolo                     Orlando  FL          1717    30   F      57 30-34             2:15:11.0   2:16:22.1     10:19/M
    250    Jessica Toledo                    Orlando  FL          1711    36   F      44 35-39             2:15:11.7   2:16:38.5     10:19/M
    251    Chrissy Lewis                     Tampa  FL            1399    33   F      58 30-34             2:15:18.2   2:15:33.8     10:20/M
    252    Brooke Swift                      Morton  IL           1696    20   F      20 18-24             2:15:27.2   2:16:13.6     10:20/M
    253    Carly Dudash                      Orlando  FL          1914    33   F      59 30-34             2:15:39.9   2:16:53.3     10:21/M
    254    Jackie Karastamatis               Orlando  FL          1348    38   F      45 35-39             2:15:40.2   2:16:53.4     10:21/M
    255    Sylvia Rivera                     Weston  FL           1582    47   F      21 45-49             2:15:45.8   2:16:00.0     10:22/M
    256    Tammy Douglass                    Pembroke Pines  FL   1913    47   F      22 45-49             2:16:08.8   2:16:30.5     10:24/M
    257    Tina Rooks                        Orlando  FL          1599    43   F      39 40-44             2:16:10.1   2:17:19.8     10:24/M
    258    Miriam Winkler                    Maitland  FL         1773    40   F      40 40-44             2:16:21.3   2:16:49.4     10:25/M
    259    Nanci Cernak                      Clearwater  FL       1112    42   F      41 40-44             2:16:26.9   2:17:41.1     10:25/M
    260    Niala Ramoutar                    Casselberry  FL      1560    32   F      60 30-34             2:16:29.9   2:17:15.1     10:25/M
    261    Hunter Wolff                      Longwood  FL         1780    16   F       1 15-17             2:16:42.4   2:17:52.2     10:26/M
    262    Angela Hollingsworth              Orlando  FL          1318    42   F      42 40-44             2:16:46.3   2:17:18.4     10:26/M
    263    June Slusser                      Cherry Log  GA       1668    56   F       6 55-59             2:16:50.9   2:18:01.6     10:27/M
    264    Sherri Robins                     Tampa  FL            1590    39   F      46 35-39             2:16:55.5   2:17:44.0     10:27/M
    265    Samantha Furbee                   Oviedo  FL           1241    22   F      21 18-24             2:17:04.6   2:18:20.5     10:28/M
    266    Lauren Sojo                       Orlando  FL          1677    25   F      48 25-29             2:17:12.5   2:18:02.4     10:28/M
    267    Elizabeth Wilson                  Oviedo  FL           1769    32   F      61 30-34             2:17:15.8   2:18:37.7     10:29/M
    268    Shoshanna Friedman                Altamonte Springs    1237    29   F      49 25-29             2:17:18.2   2:18:04.5     10:29/M
    269    Diane Langmo                      Maitland  FL         1384    50   F      13 50-54             2:18:15.1   2:18:42.8     10:33/M
    270    Sara Bowie                        Melrose  FL          1073    30   F      62 30-34             2:18:19.1   2:18:54.8     10:34/M
    271    Amanda Ratliff                    Orlando  FL          1563    22   F      22 18-24             2:18:26.5   2:19:28.9     10:34/M
    272    Kelsie Bryant                     Winter Park  FL      1085    19   F      23 18-24             2:18:26.5   2:19:28.9     10:34/M
    273    Cindy Colvin                      Altamonte Springs    1131    35   F      47 35-39             2:18:53.0   2:20:30.5     10:36/M
    274    Channa Stacey                     Presque Isle  ME     1686    37   F      48 35-39             2:18:56.1   2:19:44.5     10:36/M
    275    Julia Scott                       Seminole  FL         1646    42   F      43 40-44             2:19:05.8   2:20:03.9     10:37/M
    276    Nicole Witkowski                  Weston  FL           1776    25   F      50 25-29             2:19:26.2   2:20:23.9     10:39/M
    277    Sheree Schultz                    Orlando  FL          1641    28   F      51 25-29             2:19:28.4   2:20:25.8     10:39/M
    278    Anna Maria Cross                  Winter Park  FL      1805    47   F      23 45-49             2:19:35.9   2:20:17.2     10:39/M
    279    Rhonda McIntyre                   Seffner  FL          1454    48   F      24 45-49             2:19:41.0   2:20:34.8     10:40/M
    280    Lynsay Woodring                   Orlando  FL          1781    32   F      63 30-34             2:19:49.3   2:20:18.3     10:40/M
    281    Bethany Baker                     Davenport  FL        1038    44   F      44 40-44             2:19:58.0   2:20:57.8     10:41/M
    282    Yvonne Santiago                   Tampa  FL            1622    47   F      25 45-49             2:20:09.3   2:20:55.1     10:42/M
    283    Meredith Siems                    Altamonte Springs    1664    40   F      45 40-44             2:20:09.6   2:20:43.0     10:42/M
    284    Tiffany Pansullo                  Longwood  FL         1514    33   F      64 30-34             2:20:27.7   2:21:45.5     10:43/M
    285    Po Dickison                       Orlando  FL          1181    41   F      46 40-44             2:20:46.6   2:21:50.8     10:45/M
    286    Nancy Hepner                      Tampa  FL            1821    39   F      49 35-39             2:21:00.1   2:21:21.6     10:46/M
    287    Jenelle Jozwiak                   Tampa  FL            1345    33   F      65 30-34             2:21:01.2   2:21:26.6     10:46/M
    288    Lisa Dadoush                      Kissimmee  FL        1153    24   F      24 18-24             2:21:02.5   2:21:42.3     10:46/M
    289    Jennifer Branch                   Orlando  FL          1075    28   F      52 25-29             2:21:16.2   2:23:00.4     10:47/M
    290    Kathy Lundberg                    Spring Lake  MI      1413    63   F       4 60-64             2:21:19.4   2:22:17.0     10:47/M
    291    Kyle Grafton                      Maitland  FL         1268    29   F      53 25-29             2:21:29.8   2:22:36.8     10:48/M
    292    Haley Duke                        Tampa  FL            1196    35   F      50 35-39             2:21:30.6   2:22:28.4     10:48/M
    293    Michelle Buchanan                 Colorado Springs  C  1086    38   F      51 35-39             2:21:36.1   2:22:39.5     10:49/M
    294    Megan Steiner Karaus              Clearwater  FL       1690    27   F      54 25-29             2:21:42.4   2:22:43.7     10:49/M
    295    Kimberle Darden                   Coral Springs  FL    1155    49   F      26 45-49             2:22:08.1   2:22:47.8     10:51/M
    296    Katelyn Cole                      Orlando  FL          1128    28   F      55 25-29             2:22:12.2   2:23:08.7     10:51/M
    297    Heather Read                      Winter Park  FL      1566    28   F      56 25-29             2:22:12.9   2:23:09.1     10:51/M
    298    Christina Bouwens                 Oviedo  FL           1798    51   F      14 50-54             2:22:14.8   2:23:08.4     10:51/M
    299    Alison Villegas                   Orlando  FL          1740    34   F      66 30-34             2:22:30.5   2:23:27.4     10:53/M
    300    Katherine Almaguer Rivera         Davenport  FL        1009    29   F      57 25-29             2:22:55.5   2:23:31.5     10:55/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    301    Krystina Almaguer                 Davenport  FL        1008    27   F      58 25-29             2:22:55.9   2:23:31.2     10:55/M
    302    Aubrey Hayes                      Orlando  FL          1297    27   F      59 25-29             2:23:01.8   2:24:40.6     10:55/M
    303    Debbie Goodness                   Clermont  FL         1261    47   F      27 45-49             2:23:05.9   2:24:05.2     10:55/M
    304    Terry Peralta                     Cocoa Beach  FL      1529    53   F      15 50-54             2:23:24.1   2:23:50.9     10:57/M
    305    Danielle Cooney                   Tampa  FL            1138    39   F      52 35-39             2:23:31.1   2:24:19.7     10:57/M
    306    Shelly Satran                     Vero Beach  FL       1857    39   F      53 35-39             2:23:36.1   2:24:45.4     10:58/M
    307    GLORIA MARTINEZ                   KISSIMMEE  FL        2004    33   F      67 30-34             2:23:38.7   2:24:08.9     10:58/M
    308    Jennifer Schnacky                 Navarre  FL          1860    25   F      60 25-29             2:23:42.8   2:24:23.6     10:58/M
    309    Diane Schreiber                   Winter Springs 3270  1639    39   F      54 35-39             2:23:44.1   2:24:39.7     10:58/M
    310    Amanda Chastain                   Harrison Twp  MI     1113    29   F      61 25-29             2:23:44.7   2:24:39.7     10:58/M
    311    Nicole Reyes                      Orlando  FL          1572    36   F      55 35-39             2:23:45.4   2:24:21.8     10:58/M
    312    Denielle Sutherland               Oviedo  FL           1695    26   F      62 25-29             2:24:12.1   2:25:00.0     11:00/M
    313    Lynn Dorval                       Windermere  FL       1809    43   F      47 40-44             2:24:23.4   2:25:38.3     11:01/M
    314    Michele Betz                      Gotha  FL            1060    41   F      48 40-44             2:24:26.4   2:25:46.8     11:02/M
    315    Stephanie Borba                   Oldsmar  FL          1070    30   F      68 30-34             2:24:35.9   2:25:30.6     11:02/M
    316    Allison Osborne                   Oviedo  FL           1510    30   F      69 30-34             2:24:42.2   2:25:14.8     11:03/M
    317    Denise Durrance                   Lutz  FL             1200    45   F      28 45-49             2:24:44.7   2:25:22.5     11:03/M
    318    Melody Wente                      Guyton  GA           1758    31   F      70 30-34             2:24:53.3   2:26:29.1     11:04/M
    319    Leslie Murray                     Winter Springs  FL   1486    32   F      71 30-34             2:24:57.7   2:26:12.9     11:04/M
    320    Teri Taylor                       Chatham  IL          1706    33   F      72 30-34             2:25:06.8   2:25:36.4     11:05/M
    321    Lindsay Walker                    Orlando  FL          1745    34   F      73 30-34             2:25:27.5   2:26:38.8     11:06/M
    322    Heather Glessner                  Chatham  IL          1254    32   F      74 30-34             2:25:36.4   2:25:36.4     11:07/M
    323    Judith Votta                      Casselberry  FL      1744    47   F      29 45-49             2:25:38.2   2:27:04.3     11:07/M
    324    Christine Vicente                 Orlando  FL          1738    38   F      56 35-39             2:25:39.2   2:26:32.3     11:07/M
    325    Rosa Phan                         Orlando  FL          1538    31   F      75 30-34             2:25:42.6   2:27:02.2     11:07/M
    326    Ruth Talentt                      Winter Park  FL      1702    26   F      63 25-29             2:25:53.5   2:26:56.4     11:08/M
    327    Alexa Yannes                      Orlando  FL          1785    25   F      64 25-29             2:25:59.9   2:26:58.7     11:09/M
    328    Nicole Miller                     Apopka  FL           1472    40   F      49 40-44             2:26:07.4   2:27:26.6     11:09/M
    329    DEBRA HOFFEN                      LAKE MARY  FL        1315    49   F      30 45-49             2:26:10.4   2:26:38.3     11:09/M
    330    Jennifer Hershiser                St Augustine  FL     1308    45   F      31 45-49             2:26:11.6   2:26:59.6     11:10/M
    331    Melva Austin                      Longwood  FL         1029    44   F      50 40-44             2:26:17.3   2:27:15.7     11:10/M
    332    Rosie Wallace                     Orlando  FL          1985    40   F      51 40-44             2:26:20.5   2:27:37.6     11:10/M
    333    Josephine Succi-Velazquez         Orlando  FL          1871    55   F       7 55-59             2:26:37.5   2:27:21.3     11:12/M
    334    Julie Gehring                     Davenport  FL        1248    32   F      76 30-34             2:26:44.7   2:27:45.7     11:12/M
    335    Tammy PAYCER                      Winter Springs  FL   1959    44   F      52 40-44             2:26:48.2   2:28:08.6     11:12/M
    336    Stephanie Hooper                  Kissimme  FL         1319    25   F      65 25-29             2:27:02.3   2:42:08.1     11:13/M
    337    Esther Melvin                     Tampa  FL            1466    32   F      77 30-34             2:27:07.5   2:28:05.7     11:14/M
    338    Janice Scott                      Orlando  FL          1647    56   F       8 55-59             2:27:07.8   2:28:03.3     11:14/M
    339    Sanam Zahedi                      Daytona Beach  FL    1992    25   F      66 25-29             2:27:07.9   2:27:38.5     11:14/M
    340    Allyson Archambault               Winter Garden  FL    1889    37   F      57 35-39             2:27:13.7   2:28:24.2     11:14/M
    341    Karen Ratcliff                    Orlando  FL          1562    35   F      58 35-39             2:27:16.3   2:28:07.9     11:15/M
    342    Anjoli Martin                     Orlando  FL          1432    32   F      78 30-34             2:27:16.9   2:28:08.5     11:15/M
    343    Charlene Zirkelbach               Orlando  FL          2021    36   F      59 35-39             2:27:23.2   2:28:30.2     11:15/M
    344    Lily Reinhart                     Gainesville  FL      1853    34   F      79 30-34             2:27:25.7   2:28:59.7     11:15/M
    345    Michele Elizabeth                 Palm Bay  FL         3757    23   F      25 18-24             2:27:37.1   2:27:37.1     11:16/M
    346    Carly Evans                       Orlando  FL          1812    32   F      80 30-34             2:27:37.3   2:28:07.7     11:16/M
    347    Susan Gromala CRARY               Kissimmee  FL        1279    38   F      60 35-39             2:27:38.3   2:28:30.2     11:16/M
    348    Meghan Sanz                       Winter Springs  FL   1625    31   F      81 30-34             2:27:56.6   2:29:06.3     11:18/M
    349    Lori Nelson                       Vero Beach  FL       1844    49   F      32 45-49             2:28:05.9   2:29:15.0     11:18/M
    350    Andrea Saunders                   Orlando  FL          1627    31   F      82 30-34             2:28:13.2   2:29:10.7     11:19/M
    351    Anne Marie Kidd Teja              Kissimmee  FL        1359    45   F      33 45-49             2:28:13.7   2:29:13.5     11:19/M
    352    Christine Steele                  Orlando  FL          1689    34   F      83 30-34             2:28:56.8   2:30:30.0     11:22/M
    353    Kelly Mertz                       North East  PA       1467    49   F      34 45-49             2:28:58.1   2:30:16.5     11:22/M
    354    Kirsten Blum                      Orlando  FL          1796    29   F      67 25-29             2:29:01.3   2:30:08.0     11:23/M
    355    Silvija Basijokaite               Lemont  FL           1891    29   F      68 25-29             2:29:03.5   2:30:31.5     11:23/M
    356    Kathleen DiLella                  Winter Springs  FL   1183    39   F      61 35-39             2:29:15.3   2:30:34.8     11:24/M
    357    Christina Brown                   Windermere  FL       1083    42   F      53 40-44             2:29:28.2   2:31:06.7     11:25/M
    358    Robin Burkett                     Orlando  FL          1090    58   F       9 55-59             2:29:42.3   2:30:32.9     11:26/M
    359    Liz Andrade                       Orlando  FL          1015    31   F      84 30-34             2:29:54.3   2:30:39.9     11:27/M
    360    Stephanie Reynolds                Tampa  FL            1966    38   F      62 35-39             2:30:14.2   2:31:18.5     11:28/M
    361    Catherine Jennings                Boca Raton  FL       1338    27   F      69 25-29             2:30:22.9   2:31:32.4     11:29/M
    362    Jessica Flint                     Saint Petersburg  F  1227    23   F      26 18-24             2:30:25.1   2:31:37.6     11:29/M
    363    Zsuzsanna Kulcsar                 Orlando  FL          1377    40   F      54 40-44             2:30:33.1   2:31:59.2     11:30/M
    364    Tiffany Vidal                     Orlando  FL          1739    25   F      70 25-29             2:30:41.9   2:31:52.2     11:30/M
    365    Amanda Morehead                   Orlando  FL          1477    32   F      85 30-34             2:30:45.4   2:31:14.9     11:30/M
    366    Leah Moroney                      Winter Garden  FL    1478    31   F      86 30-34             2:30:45.9   2:31:15.4     11:30/M
    367    Suzanne Kitts                     North East  PA       1361    40   F      55 40-44             2:30:50.3   2:32:09.0     11:31/M
    368    Sara Losman                       Orlando  FL          1405    34   F      87 30-34             2:30:59.4   2:31:56.6     11:32/M
    369    Alison Tomaska                    Orlando  FL          1712    38   F      63 35-39             2:31:09.1   2:32:25.8     11:32/M
    370    Patricia Rorer                    Wimauma  FL          1602    55   F      10 55-59             2:31:23.0   2:32:08.6     11:33/M
    371    Rachael Gough                     Palm Harbor  FL      1267    30   F      88 30-34             2:31:28.0   2:31:45.7     11:34/M
    372    Breezi Stanislaus                 Winter Haven  FL     1687    36   F      64 35-39             2:31:38.0   2:32:46.1     11:35/M
    373    Melanie Redding                   Tampa  FL            1568    38   F      65 35-39             2:31:43.3   2:32:43.2     11:35/M
    374    Michele Gentile                   Maitland  FL         1250    37   F      66 35-39             2:31:50.9   2:32:56.0     11:35/M
    375    Victoria Wang                     Tampa  FL            1748    23   F      27 18-24             2:31:58.2   2:32:52.3     11:36/M
    376    Lindsay Spagnuolo                 Boca Raton  FL       1681    27   F      71 25-29             2:32:27.0   2:33:36.5     11:38/M
    377    Kelly Robertson                   Clermont  FL         1589    34   F      89 30-34             2:32:27.5   2:33:16.8     11:38/M
    378    Colleen Jeppesen                  Montverde  FL        1340    33   F      90 30-34             2:32:34.9   2:33:24.4     11:39/M
    379    Rachel Dowd                       Valrico  FL          1190    42   F      56 40-44             2:32:35.7   2:32:35.7     11:39/M
    380    Carolyn Truluck                   Fern Park  FL        1719    46   F      35 45-49             2:32:36.4   2:32:36.4     11:39/M
    381    Bayleigh Dinneny                  5303  FL             1184    28   F      72 25-29             2:32:43.6   2:34:20.2     11:39/M
    382    Magan Martignago                  Rock Hill  SC        1945    30   F      91 30-34             2:32:56.4   2:34:38.0     11:40/M
    383    Caitlin Jones                     Clermont  FL         1342    27   F      73 25-29             2:32:58.7   2:34:27.4     11:41/M
    384    Natalie Vose                      Minneola  FL         1743    29   F      74 25-29             2:33:03.0   2:33:15.5     11:41/M
    385    Danielle Cooper                   Citywinter Garden    1140    46   F      36 45-49             2:33:04.9   2:33:31.0     11:41/M
    386    Kelli Carter                      Sarasota  FL         1108    31   F      92 30-34             2:33:22.4   2:34:40.0     11:42/M
    387    Nikki Sanguiliano                 Winter Park  FL      1619    24   F      28 18-24             2:33:31.4   2:34:34.5     11:43/M
    388    Michelle Campbell                 Windermere  FL       1801    40   F      57 40-44             2:33:41.8   2:34:56.7     11:44/M
    389    Cristy Russo                      St Cloud  FL         1613    38   F      67 35-39             2:33:46.5   2:34:31.3     11:44/M
    390    Brandy Padilla                    Winter Haven  FL     1957    37   F      68 35-39             2:33:47.4   2:34:47.1     11:44/M
    391    Christina Armendariz              Maitlland  FL        1018    35   F      69 35-39             2:33:53.2   2:34:54.1     11:45/M
    392    Sandy Kenney                      Cocoa  FL            1829    46   F      37 45-49             2:34:00.0   2:34:22.3     11:45/M
    393    Kerrie Gregory                    Orlando  FL          1817    24   F      29 18-24             2:34:16.7   2:35:28.7     11:47/M
    394    Stephanie Eggers                  Winter Springs  FL   1204    25   F      75 25-29             2:34:28.2   2:35:19.6     11:47/M
    395    Lynn Capoziello                   Saint Johns  FL      1098    63   F       5 60-64             2:34:30.5   2:34:53.6     11:48/M
    396    Brenda Griffiths                  Apopka  FL           1818    47   F      38 45-49             2:34:30.9   2:35:30.9     11:48/M
    397    Debbie May                        Attleboro  MA        1438    50   F      16 50-54             2:34:35.1   2:35:28.8     11:48/M
    398    Loudie Sylvain                    Orlando  FL          1873    43   F      58 40-44             2:34:44.5   2:40:43.1     11:49/M
    399    Anne Eaddy                        Saint Cloud  FL      1811    46   F      39 45-49             2:34:49.2   2:36:15.2     11:49/M
    400    Gwen Surry                        Altamonte Springs    1694    50   F      17 50-54             2:34:58.5   2:36:08.9     11:50/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    401    Faith Doles                       Winter Garden  FL    1808    27   F      76 25-29             2:35:05.5   2:35:50.8     11:50/M
    402    Bergen Warner                     Gainesville  FL      1750    31   F      93 30-34             2:35:05.7   2:35:50.6     11:50/M
    403    DeVonna Craner                    Orlando  FL          1148    44   F      59 40-44             2:35:05.8   2:35:55.2     11:50/M
    404    Alessa Craner                     Orlando  FL          1149    17   F       2 15-17             2:35:06.0   2:35:55.3     11:50/M
    405    Alessia Jackson                   Dover  FL            1333    33   F      94 30-34             2:35:19.2   2:36:06.9     11:51/M
    406    Anna Sayre                        Brooksville  FL      1628    34   F      95 30-34             2:35:19.6   2:36:07.2     11:51/M
    407    Jen Alexander                     Mechanicsville  VA   1007    42   F      60 40-44             2:35:23.6   2:36:45.0     11:52/M
    408    Tabasha Frederick                 Apopka  FL           1234    34   F      96 30-34             2:35:24.8   2:36:33.2     11:52/M
    409    Tyla Faby                         Cocoa  FL            1213    28   F      77 25-29             2:35:25.0   2:36:23.6     11:52/M
    410    Heather Cherepkai                 Saint Petersburg  F  1115    37   F      70 35-39             2:35:28.5   2:37:08.4     11:52/M
    411    Tiffany Chonko                    Orlando  FL          1118    28   F      78 25-29             2:35:34.4   2:36:41.9     11:53/M
    412    Janice Entsminger                 Oviedo  FL           1210    53   F      18 50-54             2:35:55.6   2:37:20.9     11:54/M
    413    Brittany Crary                    Kissimmee  FL        1150    16   F       3 15-17             2:36:13.7   2:37:05.7     11:55/M
    414    April-Anne Nicdao                 Orlando  FL          1494    29   F      79 25-29             2:36:18.7   2:36:55.2     11:56/M
    415    Melissa Shaver                    Orlando  FL          1654    33   F      97 30-34             2:36:26.1   2:37:08.4     11:56/M
    416    Monica Bailey                     Orlando  FL          1035    27   F      80 25-29             2:36:43.4   2:37:27.3     11:58/M
    417    Kaitlin Schultz                   Orlando  FL          1640    25   F      81 25-29             2:36:43.5   2:37:27.5     11:58/M
    418    Jenn Ayer                         EngLEWOOD  FL        1030    38   F      71 35-39             2:36:45.0   2:37:33.4     11:58/M
    419    Kirsten Reutebuch                 Davenport  FL        1965    31   F      98 30-34             2:37:05.0   2:38:21.6     11:59/M
    420    Shannon Laegeler                  Winter Park  FL      1381    46   F      40 45-49             2:37:05.5   2:38:10.8     11:59/M
    421    Melisa Forman                     Windermere  FL       1231    40   F      61 40-44             2:37:05.5   2:38:21.3     11:59/M
    422    Jessica Butler                    Altamonte Springs    1901    30   F      99 30-34             2:37:18.2   2:37:54.5     12:00/M
    423    Danielle Frazier                  Altamonte Springs    1232    31   F     100 30-34             2:37:25.5   2:38:33.7     12:01/M
    424    Jennifer Kuhne                    Charlotte  NC        1376    36   F      72 35-39             2:38:19.1   2:39:56.8     12:05/M
    425    Connie Maldonado                  Auburndale  FL       1422    34   F     101 30-34             2:38:32.8   2:39:33.7     12:06/M
    426    Carol Albert                      Altamonte Springs    1004    68   F       1 65-69             2:38:36.9   2:39:05.1     12:06/M
    427    Meera Ram                         Lecanto  FL          1557    23   F      30 18-24             2:38:39.1   2:40:04.5     12:07/M
    428    Yesenia Undieme                   Orlando  FL          1724    39   F      73 35-39             2:39:00.5   2:40:02.0     12:08/M
    429    Ju Harrington                     Winter Garden  FL    1292    33   F     102 30-34             2:39:26.7   2:40:00.5     12:10/M
    430    Georgette Varela                  Orlando  FL          1730    29   F      82 25-29             2:39:45.8   2:40:27.1     12:12/M
    431    Brittany Anderson                 St. Petersburg  FL   1012    25   F      83 25-29             2:39:45.9   2:40:58.7     12:12/M
    432    Maureen Mancini                   Winter Garden  FL    1423    42   F      62 40-44             2:39:49.8   2:40:53.3     12:12/M
    433    Jennica Spinuzza                  Orlando  FL          1684    26   F      84 25-29             2:39:56.2   2:41:35.6     12:13/M
    434    Jennifer Wesley                   Orlando  FL          1760    29   F      85 25-29             2:39:56.4   2:41:35.6     12:13/M
    435    Kelly Greenier                    Mount Dora  FL       1273    36   F      74 35-39             2:39:58.4   2:40:37.7     12:13/M
    436    Bailey Meadows                    Orlando  FL          1462    29   F      86 25-29             2:40:10.6   2:41:12.8     12:14/M
    437    Brandi Jenkins                    Cocoa  FL            1337    34   F     103 30-34             2:40:56.7   2:41:41.7     12:17/M
    438    Kristine Becks                    Green Bay  WI        1051    34   F     104 30-34             2:41:00.2   2:42:23.0     12:17/M
    439    Amber Lovelace                    Orlando  FL          1407    31   F     105 30-34             2:41:36.0   2:42:06.7     12:20/M
    440    Sally Collins                     Duette  FL           1130    39   F      75 35-39             2:41:42.7   2:42:27.4     12:21/M
    441    Tai McEachin                      Winter Garden  FL    1949    29   F      87 25-29             2:42:00.6   2:43:22.7     12:22/M
    442    Victoria Wolfe                    Chicago  IL          1779    42   F      63 40-44             2:42:03.9   2:43:32.6     12:22/M
    443    Petra Nero                        Altamonte Springs    1491    41   F      64 40-44             2:42:12.0   2:43:20.7     12:23/M
    444    Lauren Albig                      Orlando  FL          1005    26   F      88 25-29             2:42:37.9   2:44:03.1     12:25/M
    445    Barb Abney                        Orlando  FL          1885    55   F      11 55-59             2:42:43.7   2:44:15.0     12:25/M
    446    Amy Grandjean                     Orlando  FL          1270    37   F      76 35-39             2:43:06.9   2:44:33.3     12:27/M
    447    Whitney McDonald                  Winter Park  FL      1447    28   F      89 25-29             2:43:10.3   2:44:12.4     12:27/M
    448    Carol McDonald                    Sparta  TN           1448    58   F      12 55-59             2:43:10.4   2:44:12.5     12:27/M
    449    Ashley Shaw                       Winter Springs  FL   1863    29   F      90 25-29             2:43:15.2   2:44:23.9     12:28/M
    450    Lisa Noble                        Orlando  FL          1497    44   F      65 40-44             2:43:22.1   2:44:29.8     12:28/M
    451    Sue Hellmann                      Jacksonville  FL     1304    59   F      13 55-59             2:43:44.4   2:44:07.8     12:30/M
    452    Lorrie Whited                     Naples  FL           1764    50   F      19 50-54             2:44:16.5   2:45:50.1     12:32/M
    453    Candace Curtiss                   Tampa  FL            1152    55   F      14 55-59             2:44:17.3   2:45:22.4     12:32/M
    454    Elisa McVeagh                     Winter Park  FL      1461    30   F     106 30-34             2:44:42.7   2:46:08.5     12:34/M
    455    Brandyn Seiferth                  Sanford  FL          1972    41   F      66 40-44             2:44:49.7   2:45:30.7     12:35/M
    456    Sunshine Stepha Taylor            Lake Mary  FL        1704    53   F      20 50-54             2:44:51.3   2:45:30.0     12:35/M
    457    Vicky Countess                    Longwood  FL         1146    59   F      15 55-59             2:44:59.2   2:45:27.2     12:36/M
    458    Rachel Wright                     Holiday  FL          1783    29   F      91 25-29             2:45:05.8   2:46:16.4     12:36/M
    459    Marcy Ogden                       Vero Beach  FL       1502    31   F     107 30-34             2:45:07.7   2:46:48.0     12:36/M
    460    Patricia Vanderwest               Tampa  FL            1727    41   F      67 40-44             2:45:18.3   2:46:15.6     12:37/M
    461    Bethany Kelly                     Orlando  FL          1353    26   F      92 25-29             2:45:18.4   2:46:47.6     12:37/M
    462    Catherine Kelly                   Orlando  FL          1352    31   F     108 30-34             2:45:18.8   2:46:47.7     12:37/M
    463    Kim Laase                         Lithia  FL           1379    42   F      68 40-44             2:45:19.2   2:45:55.1     12:37/M
    464    Christin Head                     Orlando  FL          1298    31   F     109 30-34             2:45:20.2   2:46:59.6     12:37/M
    465    Gloria Seda                       Orlando  FL          1650    43   F      69 40-44             2:45:26.1   2:46:39.7     12:38/M
    466    Zaritza Gotay                     Orlando  FL          1926    42   F      70 40-44             2:45:27.5   2:46:00.6     12:38/M
    467    Adriana Umana                     Orlando  FL          1982    35   F      77 35-39             2:45:32.2   2:46:05.3     12:38/M
    468    Sherrie Lazo                      Daytona Beach  FL    1391    47   F      41 45-49             2:46:12.9   2:47:49.1     12:41/M
    469    Lauren Cipriano                   Davenport  FL        1120    24   F      31 18-24             2:46:16.0   2:47:27.6     12:42/M
    470    Katherine Adair                   Davenport  FL        1001    50   F      21 50-54             2:46:39.1   2:48:15.7     12:43/M
    471    Karen Peterson                    New Smyrna Beach  F  1534    34   F     110 30-34             2:46:47.5   2:48:15.9     12:44/M
    472    Susan Peterson                    Orlando  FL          1533    33   F     111 30-34             2:47:19.1   2:48:47.7     12:46/M
    473    Shanna Gordon                     Winter Springs  FL   1265    36   F      78 35-39             2:47:28.6   2:48:43.8     12:47/M
    474    Sara Vause                        Orlando  FL          1735    30   F     112 30-34             2:48:05.2   2:49:06.7     12:50/M
    475    Samantha Peterson                 Rockledge  FL        1535    43   F      71 40-44             2:48:22.1   2:49:44.8     12:51/M
    476    Letty Simmons                     Odessa  FL           1665    43   F      72 40-44             2:48:23.8   2:49:50.8     12:51/M
    477    Heather Marron                    Orlando  FL          1428    32   F     113 30-34             2:48:32.2   2:49:55.4     12:52/M
    478    Cindy Christie                    Tarpon Springs  FL   1119    37   F      79 35-39             2:48:40.6   2:49:18.0     12:53/M
    479    Kelsey Bain-White                 Palm Harbor  FL      1036    21   F      32 18-24             2:48:56.0   2:49:50.3     12:54/M
    480    Stephanie Hospodar                Windermere  FL       1321    27   F      93 25-29             2:48:59.0   2:50:16.7     12:54/M
    481    Diana Semidey                     Kissimmee  FL        1652    32   F     114 30-34             2:49:23.0   2:50:39.0     12:56/M
    482    Patricia Winters                  Winter Springs  FL   1774    48   F      42 45-49             2:49:50.6   2:50:36.2     12:58/M
    483    Ruth Guerrero                     Fleming Island  FL   1281    38   F      80 35-39             2:49:56.2   2:51:31.0     12:58/M
    484    Diane Newberry                    Morrow  OH           1492    57   F      16 55-59             2:50:03.1   2:56:44.4     12:59/M
    485    Ellen Yarnell                     Naples  FL           1787    31   F     115 30-34             2:50:04.3   2:56:45.9     12:59/M
    486    Rachel Scheid                     Orlando  FL          1632    29   F      94 25-29             2:51:11.8   2:51:48.4     13:04/M
    487    Annie Chau                        Orlando  FL          1905    25   F      95 25-29             2:51:18.8   2:51:49.4     13:05/M
    488    Pati L'Hommedieu                  Orlando  FL          1400    48   F      43 45-49             2:51:19.6   2:52:23.8     13:05/M
    489    Kellie Rogers                     Winter Haven  FL     1595    28   F      96 25-29             2:51:24.0   2:52:59.1     13:05/M
    490    AMIE LECKWOLD                     GREEN COVE SPRINGS   1392    38   F      81 35-39             2:51:44.7   2:52:32.9     13:07/M
    491    Kathleen Peaslee                  Kissimmee  FL        1522    37   F      82 35-39             2:51:48.2   2:53:16.3     13:07/M
    492    Kelsey Shaw                       Riverview  FL        1655    23   F      33 18-24             2:51:55.9   2:53:12.7     13:07/M
    493    LeeAnn Meltzer                    Jupiter  FL          1465    50   F      22 50-54             2:51:56.2   2:53:08.1     13:07/M
    494    Winnie Oh                         Orlando  FL          1503    33   F     116 30-34             2:52:57.1   2:54:17.4     13:12/M
    495    Katrina Eggert                    Altamonte Springs    1205    45   F      44 45-49             2:53:38.8   2:55:02.7     13:15/M
    496    Cat Carosone-Lynn                 Longwood  FL         1103    46   F      45 45-49             2:53:39.4   2:55:02.5     13:15/M
    497    Amy Lein                          Altamonte Springs    1394    50   F      23 50-54             2:54:05.0   2:55:17.9     13:17/M
    498    Gloria Rand                       Oviedo  FL           1561    51   F      24 50-54             2:54:10.7   2:55:45.6     13:18/M
    499    Robyn Romine                      Lake Mary  FL        1598    41   F      73 40-44             2:54:15.5   2:55:43.6     13:18/M
    500    Jennifer Rodriguez                Orlando  FL          2011    36   F      83 35-39             2:54:21.7   2:55:55.8     13:19/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    501    Kristin Shafron                   Orlando  FL          1653    28   F      97 25-29             2:54:58.4   2:56:10.0     13:21/M
    502    Danielle Castro                   Kissimmee  FL        1111    35   F      84 35-39             2:55:21.2   2:56:18.0     13:23/M
    503    Alicher Dos Santos                Orlando  FL          1189    20   F      34 18-24             2:56:27.2   2:58:01.0     13:28/M
    504    Allisha Kent                      Urbandale  IA        1357    33   F     117 30-34             2:56:36.6   2:57:41.0     13:29/M
    505    Joy Turingan                      Melbourne  FL        1721    47   F      46 45-49             2:57:07.4   2:58:18.8     13:31/M
    506    LaToya Hodge                      Orlando  FL          1312    36   F      85 35-39             2:59:22.2   3:00:31.3     13:42/M
    507    Ketney Jean                       Orlando  FL          1932    44   F      74 40-44             2:59:26.1   3:02:49.3     13:42/M
    508    Tamara Embrey                     Orlando  FL          1209    25   F      98 25-29             2:59:40.4   3:00:22.1     13:43/M
    509    Judy Jimenez                      Tampa  FL            1827    55   F      17 55-59             2:59:44.7   3:01:20.0     13:43/M
    510    Michelle Verstrate                Saint Petersburg  F  1736    43   F      75 40-44             2:59:50.9   3:01:21.1     13:44/M
    511    Janet Gadziala                    Windermere  FL       1243    30   F     118 30-34             3:00:15.0   3:01:47.4     13:46/M
    512    Angie Varino                      Jacksonville  FL     1732    40   F      76 40-44             3:00:22.0   3:01:46.9     13:46/M
    513    Michelle Dusseau                  Winter Park  FL      1915    40   F      77 40-44             3:01:18.1   3:02:25.6     13:50/M
    514    Sally Davis                       Crystal River  FL    1161    73   F       1 70-74             3:01:29.2   3:02:37.8     13:51/M
    515    Michele Kappel                    Beaverton  OR        1347    40   F      78 40-44             3:02:32.2   3:03:50.5     13:56/M
    516    Sylvia Tough                      Windermere  FL       1715    29   F      99 25-29             3:02:32.8   3:03:53.9     13:56/M
    517    Iyesha Bolden                     Clermont  FL         1066    44   F      79 40-44             3:02:37.2   3:04:08.6     13:56/M
    518    Suzanne Meehle                    Altamonte Springs    1464    46   F      47 45-49             3:02:37.9   3:04:12.0     13:56/M
    519    Amy Howe                          Clermont  FL         1324    37   F      86 35-39             3:04:33.8   3:06:00.9     14:05/M
    520    Stephanie Varner                  Windermere  FL       1733    35   F      87 35-39             3:04:37.1   3:05:48.0     14:06/M
    521    Brittany Hoercher                 Orlando  FL          1313    28   F     100 25-29             3:04:53.5   3:06:07.5     14:07/M
    522    KRISTIE KENNINGTON-OTTO           LUTZ  FL             1355    39   F      88 35-39             3:05:29.7   3:06:51.9     14:10/M
    523    Sarah Klena                       Orlando  FL          1363    33   F     119 30-34             3:05:58.9   3:07:25.1     14:12/M
    524    Angela Gordon-somers              Apopka  FL           1266    38   F      89 35-39             3:06:35.2   3:07:10.0     14:15/M
    525    Donna Harper                      Apopka  FL           1289    50   F      25 50-54             3:06:35.3   3:07:09.7     14:15/M
    526    Shawn Eichelman                   Largo  FL            1206    41   F      80 40-44             3:07:05.1   3:08:37.3     14:17/M
    527    Juliana Stolz                     Largo  FL            1869    47   F      48 45-49             3:07:38.1   3:09:11.7     14:19/M
    528    Malou Smith                       Largo  FL            1670    53   F      26 50-54             3:07:39.0   3:09:12.0     14:19/M
    529    Sandra Peace                      Largo  FL            1520    55   F      18 55-59             3:07:42.9   3:09:12.3     14:20/M
    530    Tracy Sanderson                   Valrico  FL          1969    53   F      27 50-54             3:13:46.8   3:15:22.1     14:47/M
    531    Megan Turnage                     Winter Park  FL      1723    24   F      35 18-24             3:13:58.9   3:15:01.4     14:48/M
    532    Emily Pedeville                   Altamonte Springs    1523    33   F     120 30-34             3:15:05.4   3:16:38.4     14:54/M
    533    Consuelo Fennell                  Lake Mary  FL        1219    49   F      49 45-49             3:15:07.1   3:16:20.7     14:54/M
    534    Abby Hollern                      Winter Park  FL      1317    29   F     101 25-29             3:15:15.0   3:16:17.1     14:54/M
    535    Denise Cadien                     Apopka  FL           1095    46   F      50 45-49             3:15:21.3   3:16:52.1     14:55/M
    536    Gloria Hatfield                   Orlando  FL          1296    68   F       2 65-69             3:15:43.3   3:17:15.8     14:56/M
    537    Bonnie Bulinski                   Ocoee  FL            1088    49   F      51 45-49             3:16:41.7   3:18:11.2     15:01/M
    538    Rebecca DeCerbo                   Orlando  FL          1168    30   F     121 30-34             3:17:18.3   3:18:48.8     15:04/M
    539    Shelley Bowles                    Ocoee  FL            1074    44   F      81 40-44             3:18:33.1   3:20:04.9     15:09/M
    540    Aullelines Polanco                Hinesville  GA       1849    31   F     122 30-34             3:18:34.4   3:20:11.3     15:09/M
    541    Lisa Mizell                       Winter Springs  FL   1475    32   F     123 30-34             3:18:36.8   3:20:08.4     15:10/M
    542    NANCY AUSTIN                      WINTER PARK  FL      1028    57   F      19 55-59             3:18:53.6   3:20:07.9     15:11/M
    543    Katrina Pittman Sinquefield       Orlando  FL          1544    35   F      90 35-39             3:26:36.8   3:28:08.2     15:46/M
    544    Casey Beason                      Orange City  FL      1050    27   F     102 25-29             3:26:39.8   3:28:14.0     15:46/M


Male Finishers

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
      1    Seth Proctor                      Orlando  FL          1851    25   M       1 Top Fin           1:10:02.8   1:10:02.8      5:21/M
      2    Douglas Morton                    Sebring  FL          1480    42   M       2 Top Fin           1:14:51.4   1:14:51.4      5:43/M
      3    Mark Dobersch                     Lakeland  FL         1911    46   M       3 Top Fin           1:15:55.3   1:15:55.3      5:48/M
      4    John Watkins                      Bismarck  ND         1751    35   M       1 35-39             1:19:04.0   1:19:04.0      6:02/M
      5    Dave Burger                       Minneola  FL         1900    46   M       1 Top Fin           1:19:59.2   1:19:59.2      6:06/M
      6    Jose Martinez                     Haines City  FL      2026    37   M       2 35-39             1:21:50.1   1:21:50.3      6:15/M
      7    Joseph Bruno                      St Cloud  FL         1899    42   M       1 40-44             1:22:02.1   1:22:02.2      6:16/M
      8    Andres Perez                      Orlando  FL          1847    34   M       1 30-34             1:22:49.9   1:22:50.1      6:19/M
      9    Eric Prill                        Iowa City  IA        1548    28   M       1 25-29             1:23:28.2   1:23:42.6      6:22/M
     10    Phil Kauppi                       Mt. Pleasant  MI     1937    40   M       2 40-44             1:27:11.9   1:27:13.9      6:39/M
     11    Rich Newman                       Windermere  FL       1493    55   M       1 Top Fin           1:27:21.0   1:27:21.0      6:40/M
     12    Robert Pulsfier                   St. Petersburg  FL   1852    35   M       3 35-39             1:27:48.0   1:27:56.3      6:42/M
     13    Michael Prince                    Windermere  FL       1549    34   M       2 30-34             1:28:49.0   1:28:50.1      6:47/M
     14    Jose Rodriguez                    Clermont  FL         1593    35   M       4 35-39             1:30:06.1   1:30:06.3      6:53/M
     15    Joel Remigio                      Orlando  FL          1570    44   M       3 40-44             1:30:21.3   1:30:23.8      6:54/M
     16    Scott Shelton                     Naples  FL           1658    39   M       5 35-39             1:31:15.1   1:31:18.9      6:58/M
     17    Gary Robinson                     St. Petersburg  FL   1591    31   M       3 30-34             1:31:15.6   1:31:15.6      6:58/M
     18    Rich Boehm                        Scott Depot  WV      1065    39   M       6 35-39             1:31:25.2   1:31:34.5      6:59/M
     19    Logan Peralta                     Cocoa Beach  FL      1528    23   M       1 18-24             1:31:37.1   1:31:46.2      7:00/M
     20    Kyle Panter                       Valdosta  GA         1515    22   M       2 18-24             1:31:41.6   1:31:45.3      7:00/M
     21    Erik Ripley                       Grand Rapids  MI     1855    34   M       4 30-34             1:31:53.0   1:31:58.7      7:01/M
     22    Omar Garcia                       Orlando  FL          1244    36   M       7 35-39             1:32:13.5   1:32:30.5      7:02/M
     23    Trent Fuchs                       Orlando  FL          1238    31   M       5 30-34             1:33:17.2   1:33:18.6      7:07/M
     24    Joe Mott                          Chuluota  FL         1482    31   M       6 30-34             1:33:18.6   1:33:18.8      7:07/M
     25    Loren Burns                       Kissimmee  FL        1092    39   M       8 35-39             1:34:34.1   1:34:39.7      7:13/M
     26    Chad Clark                        Winter Garden  FL    1121    42   M       4 40-44             1:34:49.6   1:34:49.8      7:14/M
     27    Luis Colon                        Ocoee  FL            1908    39   M       9 35-39             1:35:14.4   1:35:38.4      7:16/M
     28    Vic Milewski                      Orlando  FL          1839    47   M       1 45-49             1:35:15.8   1:35:18.8      7:16/M
     29    Jeff Cook                         Indian Harbour Beac  1803    54   M       1 50-54             1:35:19.9   1:35:27.1      7:17/M
     30    James Carpenter                   Orlando  FL          1104    24   M       3 18-24             1:35:26.7   1:35:35.3      7:17/M
     31    Nathan Harvey                     Winter Park  FL      1294    29   M       2 25-29             1:35:38.6   1:35:43.6      7:18/M
     32    David Lehosit                     Riverview  FL        1393    56   M       1 55-59             1:35:49.4   1:36:02.3      7:19/M
     33    Timothy Guidry                    Tampa  FL            1283    32   M       7 30-34             1:36:08.7   1:36:11.6      7:20/M
     34    James Morgan                      Ormond Beach  FL     1953    52   M       2 50-54             1:36:27.0   1:36:52.3      7:22/M
     35    Glenn Gookin                      Orlando  FL          1263    30   M       8 30-34             1:36:35.1   1:36:43.8      7:22/M
     36    Gerard Fehling                    Mendham  NJ          1918    37   M      10 35-39             1:36:37.2   1:36:40.3      7:23/M
     37    Victor Vargas                     Trujillo Alto  FL    1984    46   M       2 45-49             1:36:40.3   1:36:45.3      7:23/M
     38    Stephen Gomez                     Altamonte Springs    1258    29   M       3 25-29             1:36:54.1   1:36:59.7      7:24/M
     39    Neal Ater                         Longwood  FL         1027    62   M       1 60-64             1:37:01.6   1:37:08.6      7:24/M
     40    Ricardo Llambes                   Virginia Gardens  F  1835    49   M       3 45-49             1:37:04.9   1:37:06.7      7:25/M
     41    Mario Samperio                    Raliegh  NC          1618    22   M       4 18-24             1:37:17.2   1:37:28.3      7:26/M
     42    Jeff Noonan                       Winter Park  FL      2015    40   M       5 40-44             1:37:34.9   1:37:36.8      7:27/M
     43    Allen Gorney                      Orlando  FL          1999    34   M       9 30-34             1:37:55.1   1:38:00.9      7:28/M
     44    Vadzim Sheika                     Orlando  FL          1657    30   M      10 30-34             1:38:01.8   1:38:10.8      7:29/M
     45    Philip Geha                       Lake Mary  FL        1247    37   M      11 35-39             1:38:13.0   1:38:23.8      7:30/M
     46    Robert Booth                      St. Petersburg  FL   1069    25   M       4 25-29             1:38:16.0   1:38:22.5      7:30/M
     47    Matthew Riviera                   Valdosta  GA         1586    28   M       5 25-29             1:38:40.9   1:38:44.3      7:32/M
     48    Enrique Serrano                   Woodstock  XX        1862    36   M      12 35-39             1:39:35.6   1:39:47.9      7:36/M
     49    Jason Perkins                     Orlando  FL          1960    37   M      13 35-39             1:39:40.5   1:39:48.3      7:36/M
     50    Ralph Correa                      Winter Park  FL      1142    52   M       3 50-54             1:39:46.0   1:39:50.2      7:37/M
     51    Ryan Tomlinson                    Orlando  FL          1713    32   M      11 30-34             1:40:26.3   1:40:36.2      7:40/M
     52    Christopher Fornebo               Kristiansand  XX     1815    33   M      12 30-34             1:40:38.9   1:40:57.8      7:41/M
     53    Andrew Palmer                     Tampa  FL            1512    30   M      13 30-34             1:40:44.4   1:40:49.0      7:41/M
     54    Adam Wynne                        Saint Petersburg  F  1784    28   M       6 25-29             1:40:49.5   1:40:57.3      7:42/M
     55    Drew Byrnes                       Altamonte Springs    2019    27   M       7 25-29             1:40:56.4   1:41:12.7      7:42/M
     56    David McLatchie                   Orlando  FL          1456    34   M      14 30-34             1:41:20.5   1:41:30.7      7:44/M
     57    Andrew Carson                     Muscatine  IA        1107    28   M       8 25-29             1:41:25.4   1:41:40.4      7:45/M
     58    John Coulter                      Valdosta  GA         1145    22   M       5 18-24             1:41:34.9   1:41:38.9      7:45/M
     59    Barry Alto                        Vero Beach  FL       1994    44   M       6 40-44             1:41:36.8   1:41:50.8      7:45/M
     60    Bob Hered                         ORLANDO  FL          1306    57   M       2 55-59             1:41:42.1   1:41:42.1      7:46/M
     61    Ray Manriquez                     Atlantis  FL         1424    28   M       9 25-29             1:41:44.2   1:41:49.4      7:46/M
     62    Michael Williams                  Whitesboro  NY       1768    36   M      14 35-39             1:41:45.7   1:42:02.7      7:46/M
     63    Drew Bellucci                     Palm Harbor  FL      1054    35   M      15 35-39             1:41:51.6   1:42:01.5      7:46/M
     64    Mathew Lynch                      Tampa  FL            1415    29   M      10 25-29             1:42:11.7   1:42:19.0      7:48/M
     65    George Meerdo                     Altamonte Springs    1837    50   M       4 50-54             1:42:27.0   1:42:31.5      7:49/M
     66    Gregg Bard                        7N  NY               1045    40   M       7 40-44             1:42:43.9   1:42:48.3      7:50/M
     67    Julien BriseBois                  Tampa  FL            1079    37   M      16 35-39             1:42:47.1   1:42:53.1      7:51/M
     68    Ron Hemphill                      Winter Park  FL      2000    42   M       8 40-44             1:43:12.0   1:43:24.5      7:53/M
     69    Derek Metts                       Orlando  FL          1468    35   M      17 35-39             1:43:26.5   1:44:25.9      7:54/M
     70    Jeffrey Arms                      Orlando  FL          1019    40   M       9 40-44             1:43:47.2   1:43:52.9      7:55/M
     71    Tim Huppler                       Kissimmee  FL        1330    56   M       3 55-59             1:44:15.9   1:44:30.5      7:57/M
     72    Benjamin Mena                     Riverview  FL        1951    30   M      15 30-34             1:44:24.4   1:44:24.6      7:58/M
     73    Nicholas Cioli                    Gainesville  FL      1996    19   M       6 18-24             1:44:36.1   1:45:18.7      7:59/M
     74    Bizael Rivera                     Oviedo  FL           1585    32   M      16 30-34             1:44:45.5   1:44:57.8      8:00/M
     75    Oscar De Armas                    Weeki Wachee  FL     1164    35   M      18 35-39             1:44:47.6   1:46:02.7      8:00/M
     76    Brett Sealy                       Winter Park  FL      1649    41   M      10 40-44             1:45:06.4   1:45:12.2      8:01/M
     77    Alex Jenny                        Apt 2  MA            1339    26   M      11 25-29             1:45:09.0   1:54:45.1      8:02/M
     78    Samuel Laorenza                   Medford  MA          1385    26   M      12 25-29             1:45:09.2   1:54:45.4      8:02/M
     79    Patrick Roth                      Casselberry  FL      1605    25   M      13 25-29             1:45:17.0   1:45:22.4      8:02/M
     80    Steve Rosser                      Oakland  FL          1604    43   M      11 40-44             1:45:20.8   1:45:35.5      8:02/M
     81    Jim Wels                          Kissimmee  FL        1756    50   M       5 50-54             1:45:32.8   1:45:36.9      8:03/M
     82    Tyler Johnson                     Orlando  FL          1934    27   M      14 25-29             1:45:54.0   1:46:04.7      8:05/M
     83    Carlos Arroyo                     Orlando  FL          1023    41   M      12 40-44             1:46:28.9   1:46:33.6      8:08/M
     84    Ryan Coombs                       Orlando  FL          1137    30   M      17 30-34             1:46:46.8   1:46:53.1      8:09/M
     85    Jordan Dalton                     Sanford  FL          1154    30   M      18 30-34             1:47:05.5   1:47:16.4      8:10/M
     86    James Smiles                      Columbus  OH         1974    41   M      13 40-44             1:47:16.4   1:47:25.0      8:11/M
     87    Jason DeBono                      Winter Springs  FL   1167    30   M      19 30-34             1:47:21.7   1:49:00.8      8:12/M
     88    Andy Kuehner                      Somerville  MA       1375    29   M      15 25-29             1:47:24.5   1:47:48.8      8:12/M
     89    Robert Unger                      Orlando  FL          1876    32   M      20 30-34             1:47:31.1   1:47:52.2      8:12/M
     90    Landon Pontius                    Orlando  FL          1545    24   M       7 18-24             1:47:33.7   1:47:42.9      8:13/M
     91    Keith Levitt                      Orlando  FL          2003    42   M      14 40-44             1:47:36.3   1:47:47.7      8:13/M
     92    Ramon Badillo                     Orlando  FL          1032    41   M      15 40-44             1:47:39.4   1:48:01.2      8:13/M
     93    Daniel Fadling                    CityBeijing  XX      1917    50   M       6 50-54             1:47:42.9   1:47:56.0      8:13/M
     94    Michael Shimer                    Cocoa Beach  FL      1660    44   M      16 40-44             1:47:51.2   1:48:04.0      8:14/M
     95    Richard Larkin                    Winter Garden  FL    1386    46   M       4 45-49             1:48:01.6   1:48:05.1      8:15/M
     96    Jeffrey Spencer                   Valdosta  GA         1867    43   M      17 40-44             1:48:04.6   1:49:40.6      8:15/M
     97    David Broussard                   Orlando  FL          1897    27   M      16 25-29             1:48:19.9   1:48:41.0      8:16/M
     98    BENEDICT LUKE BIANGDAN            New Port Richey  FL  1061    25   M      17 25-29             1:48:43.4   1:49:00.1      8:18/M
     99    Daniel Purdy                      Madiera Beach  FL    1963    27   M      18 25-29             1:48:48.9   1:49:00.6      8:18/M
    100    John Kelly                        Orlando  FL          1938    22   M       8 18-24             1:49:09.0   1:49:38.3      8:20/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    101    Matthew Heath                     New Port Richey  FL  1301    26   M      19 25-29             1:49:17.8   1:50:06.3      8:21/M
    102    Mark Russell                      Orlando  FL          1612    57   M       4 55-59             1:49:33.4   1:49:46.2      8:22/M
    103    Kyle Lock                         Valdosta  GA         1402    20   M       9 18-24             1:49:43.1   1:49:46.8      8:23/M
    104    Andres Figueroa                   Orlandor  FL         1813    39   M      19 35-39             1:50:11.1   1:50:18.2      8:25/M
    105    Tyler Krug                        Clermont  FL         1373    23   M      10 18-24             1:50:18.1   1:50:35.0      8:25/M
    106    Alex Smith                        Jacksonville  FL     1673    24   M      11 18-24             1:50:24.9   1:50:49.4      8:26/M
    107    Mark Dunkerley                    Longwood  FL         1199    31   M      21 30-34             1:50:28.5   1:50:53.6      8:26/M
    108    Robb Young                        Marietta  GA         1991    48   M       5 45-49             1:50:28.8   1:50:37.2      8:26/M
    109    Clint Wall                        Satellite Beach  FL  1746    32   M      22 30-34             1:50:34.7   1:50:54.4      8:26/M
    110    Mark Fazio                        Lakeland  FL         1218    39   M      20 35-39             1:51:10.0   1:51:37.5      8:29/M
    111    James Ward                        Orlando  FL          1986    45   M       6 45-49             1:51:21.9   1:51:48.2      8:30/M
    112    Robert McCready III               Kissimmee  FL        1445    22   M      12 18-24             1:51:46.6   1:51:56.1      8:32/M
    113    Nick Lavenant                     Tampa  FL            1387    40   M      18 40-44             1:51:58.4   1:52:43.1      8:33/M
    114    Ben Hudman                        Kissimmee  FL        1930    25   M      20 25-29             1:52:03.4   1:52:22.1      8:33/M
    115    Vladimir Mazek                    Orlando  FL          1947    35   M      21 35-39             1:52:06.9   1:52:54.5      8:33/M
    116    Tracy Gill                        Orlando  FL          2022    49   M       7 45-49             1:52:24.4   1:52:52.8      8:35/M
    117    Gideon Lewis                      Orlando  FL          1943    37   M      22 35-39             1:52:35.3   1:52:39.9      8:36/M
    118    Jim Grimes                        Bradenton  FL        1277    33   M      23 30-34             1:52:45.5   1:53:00.3      8:36/M
    119    Juan Ruiz                         Orlando  FL          1611    40   M      19 40-44             1:52:50.8   1:53:12.3      8:37/M
    120    Martin Mayo                       Sorrento  FL         1946    52   M       7 50-54             1:52:58.6   1:53:40.3      8:37/M
    121    Jeffrey Cobb                      Tampa  FL            1123    37   M      23 35-39             1:53:07.3   1:53:37.3      8:38/M
    122    Tyler Schnedler                   Orlando  FL          1635    24   M      13 18-24             1:53:33.2   1:54:07.8      8:40/M
    123    Louis Blumenfeld                  Maitland  FL         1063    51   M       8 50-54             1:53:52.6   1:54:04.5      8:42/M
    124    Michael Mas                       Fleming Island  FL   1434    38   M      24 35-39             1:54:01.4   1:55:40.1      8:42/M
    125    Adam Radford                      Orlando  FL          1554    36   M      25 35-39             1:54:07.1   1:55:25.7      8:43/M
    126    Derek Croad                       St. Cloud  FL        1151    30   M      24 30-34             1:54:26.7   1:54:34.3      8:44/M
    127    Bryan Nadeau                      Winter Garden  FL    1843    43   M      20 40-44             1:54:41.3   1:55:07.4      8:45/M
    128    David Pennisi                     Orlando  FL          1526    49   M       8 45-49             1:55:11.4   1:55:27.9      8:48/M
    129    Jaames Johnson                    Orlando  FL          1935    36   M      26 35-39             1:55:12.9   1:56:24.9      8:48/M
    130    David McCollough                  Cocoa  FL            1836    31   M      25 30-34             1:55:17.7   1:56:00.7      8:48/M
    131    Christopher Burnett               Winter Park  FL      1091    41   M      21 40-44             1:55:30.5   1:55:52.2      8:49/M
    132    Douglas Gignac                    Windermere  FL       1253    48   M       9 45-49             1:55:31.7   1:55:55.2      8:49/M
    133    Matthew Brooks                    Rockledge  FL        1896    31   M      26 30-34             1:55:33.4   1:56:13.6      8:49/M
    134    Chaim Letwin                      Orlando  FL          1397    33   M      27 30-34             1:55:33.6   1:55:53.2      8:49/M
    135    Darren Law                        Winter Park  FL      1941    51   M       9 50-54             1:55:37.8   1:55:57.9      8:50/M
    136    Robert Cooper                     Odessa  FL           1139    54   M      10 50-54             1:55:40.0   1:55:59.6      8:50/M
    137    Michael Paleveda                  Tampa  FL            2010    21   M      14 18-24             1:55:48.2   1:56:31.5      8:50/M
    138    James Ayers                       Riverview  FL        1031    36   M      27 35-39             1:55:50.8   1:55:58.3      8:51/M
    139    Jonathan Meadows                  Orlando  FL          1463    29   M      21 25-29             1:55:58.9   1:56:26.1      8:51/M
    140    Sam Bertolino                     Orlando  FL          1059    38   M      28 35-39             1:56:00.3   1:56:44.2      8:51/M
    141    Joe Barrett                       Windermere  FL       1047    48   M      10 45-49             1:56:06.1   1:56:44.6      8:52/M
    142    Bruce Skinner                     Clermont  FL         1667    32   M      28 30-34             1:56:28.6   1:57:11.7      8:53/M
    143    John Bellochi                     Orlando  FL          1053    47   M      11 45-49             1:56:29.0   1:56:31.5      8:54/M
    144    Todd Stoner                       Ormond Beach  FL     1979    47   M      12 45-49             1:56:33.5   1:56:52.0      8:54/M
    145    Sherman Reed                      Jacksonville  FL     1569    45   M      13 45-49             1:56:34.7   1:57:21.6      8:54/M
    146    Jose Gonzalez Mora                Pittsburgh  PA       1260    35   M      29 35-39             1:56:56.2   1:57:08.3      8:56/M
    147    David Pye                         Brooksville  FL      1551    48   M      14 45-49             1:57:20.6   1:57:50.7      8:57/M
    148    Jeff Schwenneker                  Ocoee  FL            1644    49   M      15 45-49             1:57:26.4   1:58:00.8      8:58/M
    149    Bobby Raulerson                   Casselberry  FL      1564    30   M      29 30-34             1:57:45.6   1:58:08.1      8:59/M
    150    Kerry Carter                      Saint Petersburg  F  1109    37   M      30 35-39             1:57:46.9   1:58:05.2      8:59/M
    151    Oscar Acevedo                     Altamonte Springs    1793    50   M      11 50-54             1:57:53.2   1:58:20.3      9:00/M
    152    Doug Schenck                      Debary  FL           1633    26   M      22 25-29             1:58:19.3   1:59:25.8      9:02/M
    153    Greg Dees                         Lakeland  FL         1169    39   M      31 35-39             1:58:34.2   1:59:06.2      9:03/M
    154    Derrick Walsh                     Altamonte Springs    1747    24   M      15 18-24             1:58:46.9   1:58:53.4      9:04/M
    155    Gordon Cloke                      Winter Park  FL      1802    48   M      16 45-49             1:59:12.5   1:59:28.1      9:06/M
    156    David Ouellette                   Orlando  FL          1956    32   M      30 30-34             1:59:41.0   2:00:23.9      9:08/M
    157    Nicholas Mahon                    Fairfax  VA          1420    34   M      31 30-34             1:59:42.6   2:00:47.5      9:08/M
    158    Cheolwon Bae                      Winter Springs  FL   1033    34   M      32 30-34             1:59:52.3   2:00:37.4      9:09/M
    159    Keith Hoggard                     Oviedo  FL           1823    37   M      32 35-39             1:59:56.0   2:00:11.2      9:09/M
    160    Kevin Liljenquist                 Oviedo  FL           1834    31   M      33 30-34             1:59:59.1   2:00:14.3      9:10/M
    161    Richard Wetmore                   Windermere  FL       2017    48   M      17 45-49             2:01:06.7   2:02:26.8      9:15/M
    162    Dave Teune                        Concord  NH          1707    50   M      12 50-54             2:01:09.6   2:01:27.9      9:15/M
    163    Kelvin Tsoi                       Orlando  FL          1720    30   M      34 30-34             2:01:10.8   2:01:34.5      9:15/M
    164    Barry Durrance                    Lutz  FL             1810    47   M      18 45-49             2:01:34.8   2:02:12.9      9:17/M
    165    David Harrigan                    Apopka  FL           1291    40   M      22 40-44             2:01:42.4   2:02:38.1      9:17/M
    166    Todd McNutt                       Sarasota  FL         1460    51   M      13 50-54             2:01:47.9   2:02:08.2      9:18/M
    167    Chip Brown                        Maitland  FL         1898    54   M      14 50-54             2:02:52.4   2:03:23.8      9:23/M
    168    Eric Dassow                       St. Augustine  FL    1157    37   M      33 35-39             2:03:05.6   2:03:29.1      9:24/M
    169    Kenneth Klose                     Orlando  FL          1366    32   M      35 30-34             2:03:11.1   2:03:55.2      9:24/M
    170    Fred Kreusch                      Seminole  FL         1831    53   M      15 50-54             2:03:21.5   2:03:50.5      9:25/M
    171    Neal Wohltmann                    Sanford  FL          1778    44   M      23 40-44             2:03:38.5   2:03:59.4      9:26/M
    172    Christopher Freiner               Winter Garden  FL    1236    33   M      36 30-34             2:03:42.9   2:04:04.0      9:27/M
    173    Adam Chittick                     Oakdale  CT          1117    35   M      34 35-39             2:03:57.7   2:05:18.6      9:28/M
    174    Robert Murgo                      Longwood  FL         1484    45   M      19 45-49             2:04:04.3   2:04:19.8      9:28/M
    175    Billy Cooper                      Ft Myers  FL         1804    44   M      24 40-44             2:04:09.8   2:04:29.8      9:29/M
    176    David Davis                       Orlando  FL          1159    39   M      35 35-39             2:04:17.9   2:04:50.3      9:29/M
    177    Trevor Bedford                    Ocala  FL            1995    23   M      16 18-24             2:04:29.8   2:04:48.1      9:30/M
    178    Kelly Brott                       Winter Garden  FL    1799    43   M      25 40-44             2:04:36.2   2:05:03.5      9:31/M
    179    Ryan Talbot                       Winter Garden  FL    1701    25   M      23 25-29             2:04:36.4   2:05:04.0      9:31/M
    180    R Keith Robinson                  Winter Park  FL      2016    55   M       5 55-59             2:04:37.4   2:04:40.6      9:31/M
    181    Joe Omundson                      Orlando  FL          1507    32   M      37 30-34             2:04:39.5   2:05:05.9      9:31/M
    182    Lucas Pitman                      Salt Lake City  UT   1543    36   M      36 35-39             2:04:47.4   2:04:56.7      9:32/M
    183    Daniel Griffen                    Belle Isle  FL       1275    30   M      38 30-34             2:04:51.0   2:05:49.9      9:32/M
    184    Gary Scevola                      Palm Harbor  FL      1631    39   M      37 35-39             2:05:02.8   2:05:35.0      9:33/M
    185    Stephen Toombs                    Saint Cloud  FL      1714    57   M       6 55-59             2:05:05.0   2:05:05.0      9:33/M
    186    Robert Miller                     Tampa  FL            1470    38   M      38 35-39             2:05:13.5   2:05:36.7      9:34/M
    187    Gregg Higgs                       Orlando  FL          1310    56   M       7 55-59             2:05:16.7   2:05:49.8      9:34/M
    188    Tomas Peiser                      Rothesay  FL         1524    55   M       8 55-59             2:05:50.7   2:06:23.4      9:36/M
    189    Larry Godsey                      Orlando  FL          1255    50   M      16 50-54             2:05:57.1   2:06:36.7      9:37/M
    190    Eduardo Diaz                      Apopka  FL           1180    30   M      39 30-34             2:06:14.1   2:06:39.1      9:38/M
    191    Martin Stefanka                   Long Wood  FL        2012    37   M      39 35-39             2:07:19.7   2:07:38.8      9:43/M
    192    Steven Ashworth                   Sebring  FL          1026    44   M      26 40-44             2:07:28.6   2:08:18.0      9:44/M
    193    Scott Brown                       Windermere  FL       1084    46   M      20 45-49             2:07:46.9   2:09:24.5      9:45/M
    194    Brian Carolan                     Winter Park  FL      1102    29   M      24 25-29             2:08:17.2   2:08:35.3      9:48/M
    195    Grant Mollett                     Groveland  FL        1952    34   M      40 30-34             2:08:30.1   2:09:05.2      9:49/M
    196    Brian Cardinal                    Ocala  FL            1903    55   M       9 55-59             2:08:41.5   2:09:18.8      9:49/M
    197    Petet Hommertzheim                Nathrop  CO          2002    50   M      17 50-54             2:08:46.0   2:09:43.9      9:50/M
    198    Michael Koyfman                   Winter Park  FL      1830    37   M      40 35-39             2:08:51.9   2:09:32.8      9:50/M
    199    Angelo Santos                     Tampa  FL            1623    37   M      41 35-39             2:08:55.5   2:09:26.6      9:50/M
    200    Daniel White                      Ocala  FL            1763    36   M      42 35-39             2:09:14.5   2:09:47.0      9:52/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    201    Paul Bennett                      Tinley Park  IL      1055    44   M      27 40-44             2:09:32.0   2:10:10.3      9:53/M
    202    Dan Kline                         Ocoee  FL            1364    56   M      10 55-59             2:09:43.1   2:10:11.1      9:54/M
    203    Brian Hibbert                     Orlando  FL          1309    37   M      43 35-39             2:10:13.8   2:10:54.3      9:56/M
    204    DeAndre Kinlock                   Orlando  FL          1939    27   M      25 25-29             2:10:14.6   2:11:31.9      9:56/M
    205    Matthew Ricci                     Valdosta  GA         1574    28   M      26 25-29             2:10:25.2   2:10:28.8      9:57/M
    206    Gary Tonzini                      Oviedo  FL           1981    46   M      21 45-49             2:10:49.2   2:11:36.3      9:59/M
    207    George Ilemsky                    Orlando  FL          1931    56   M      11 55-59             2:10:58.9   2:11:39.3     10:00/M
    208    Gabriel Fierro                    Sanford  FL          1221    21   M      17 18-24             2:11:02.3   2:12:20.3     10:00/M
    209    Ray Alexander                     Mechanicsville  VA   1006    40   M      28 40-44             2:11:05.8   2:11:55.9     10:00/M
    210    Nick Hall                         Daytona Beach  FL    1820    24   M      18 18-24             2:11:06.1   2:11:32.9     10:00/M
    211    Chris Carter                      Orlando  FL          1904    42   M      29 40-44             2:11:16.0   2:12:00.9     10:01/M
    212    Wendell Watts                     Wesley Chapel  FL    1753    38   M      44 35-39             2:11:32.9   2:12:23.0     10:02/M
    213    Ralph Schofield                   Lakeland  FL         1638    31   M      41 30-34             2:11:39.7   2:12:14.3     10:03/M
    214    Gregory McGown                    Winter Garden  FL    1451    53   M      18 50-54             2:11:48.0   2:13:01.7     10:04/M
    215    Robert Williams                   Orlando  FL          1988    49   M      22 45-49             2:11:51.1   2:12:33.6     10:04/M
    216    Scott McKenzie                    Winter Garden  FL    1455    46   M      23 45-49             2:12:07.8   2:12:42.7     10:05/M
    217    Robert Schaecher                  Oldsmar  FL          1858    41   M      30 40-44             2:12:39.5   2:13:27.2     10:08/M
    218    Jason Dassow                      Winter Garden  FL    1156    35   M      45 35-39             2:12:44.6   2:13:08.1     10:08/M
    219    Alan Hollenbeck                   Kissimmee  FL        1824    69   M       1 65-69             2:13:02.8   2:13:44.6     10:09/M
    220    Keith Battle                      Orlando  FL          1048    33   M      42 30-34             2:13:09.0   2:14:29.4     10:10/M
    221    David Mantilla                    Miramar  FL          1425    22   M      19 18-24             2:13:11.9   2:14:30.3     10:10/M
    222    Ricardo Guerrero                  Fleming Island  FL   1282    41   M      31 40-44             2:13:28.9   2:15:06.0     10:11/M
    223    John Tankersley                   Orlando  FL          1703    42   M      32 40-44             2:14:29.8   2:15:53.1     10:16/M
    224    Michael Della Pia                 Orlando  FL          1174    41   M      33 40-44             2:14:30.0   2:15:53.5     10:16/M
    225    Trevor Marsh                      Jacksonville  FL     1430    26   M      27 25-29             2:14:46.6   2:15:52.5     10:17/M
    226    PETER LAWRIE                      ORLANDO  FL          1389    54   M      19 50-54             2:14:48.2   2:14:58.5     10:17/M
    227    Robert Marsh                      Orlando  FL          1431    56   M      12 55-59             2:14:50.8   2:15:56.9     10:18/M
    228    Thaddeus Callahan                 Titusville  FL       1800    32   M      43 30-34             2:15:01.0   2:15:43.3     10:18/M
    229    Anthony Menendez                  Casselberry  FL      1838    44   M      34 40-44             2:15:02.6   2:15:55.4     10:18/M
    230    Shravan Pulijala                  Longwood  FL         1962    43   M      35 40-44             2:15:25.3   2:16:09.6     10:20/M
    231    Ravi Akella                       Orlando  FL          1886    45   M      24 45-49             2:15:27.4   2:16:10.4     10:20/M
    232    Michael Weber                     Mainland  FL         1754    44   M      36 40-44             2:15:44.5   2:17:11.8     10:22/M
    233    Danny Rivera                      Oviedo  FL           1584    45   M      25 45-49             2:16:01.4   2:17:08.5     10:23/M
    234    Jimmy Kane                        Orlando  FL          1936    42   M      37 40-44             2:16:19.3   2:17:22.9     10:24/M
    235    Daniel Condello                   Maitland  FL         1133    24   M      20 18-24             2:16:36.3   2:16:48.3     10:26/M
    236    Bishoy Samuel                     Oviedo  FL           1968    31   M      44 30-34             2:16:39.9   2:17:11.4     10:26/M
    237    Chris Spencer                     Oviedo  FL           1683    23   M      21 18-24             2:17:04.5   2:18:21.0     10:28/M
    238    Nelson Valentin Jr.               Orlando  FL          1726    35   M      46 35-39             2:17:17.8   2:18:04.4     10:29/M
    239    Ryan Jones                        DeLand  FL           1341    30   M      45 30-34             2:17:45.8   2:18:24.4     10:31/M
    240    Stephen Matthews                  Casselberry  FL      1436    51   M      20 50-54             2:19:13.5   2:20:20.8     10:38/M
    241    Creig Jardine                     Winter Park  FL      1336    43   M      38 40-44             2:19:42.6   2:20:44.3     10:40/M
    242    Raphael Rios                      Oviedo  FL           1578    44   M      39 40-44             2:19:43.5   2:20:44.5     10:40/M
    243    Jim Branch                        Orlando  FL          1076    27   M      28 25-29             2:21:15.9   2:23:00.2     10:47/M
    244    David Colvin                      Altamonte Springs    1132    34   M      46 30-34             2:22:06.6   2:23:44.5     10:51/M
    245    Suan J Yeo                        Orlando  FL          1789    37   M      47 35-39             2:22:49.4   2:23:52.4     10:54/M
    246    Matthew Cannon                    St. Cloud  FL        1097    37   M      48 35-39             2:22:49.7   2:23:52.7     10:54/M
    247    Chad Ragland                      Altamonte Springs    1555    38   M      49 35-39             2:23:13.3   2:23:45.2     10:56/M
    248    Jordan Taylor                     Navarre  FL          1874    25   M      29 25-29             2:23:42.6   2:24:23.7     10:58/M
    249    Brian Gentile                     Maitland  FL         1251    38   M      50 35-39             2:24:23.6   2:25:29.9     11:01/M
    250    Mike Smyka                        Ocoee  FL            1674    43   M      40 40-44             2:24:35.5   2:25:26.1     11:02/M
    251    Rich Hoercher                     Orlando  FL          1314    27   M      30 25-29             2:24:45.3   2:25:59.8     11:03/M
    252    Eric Wente                        Guyton  GA           1757    30   M      47 30-34             2:24:53.5   2:26:29.3     11:04/M
    253    Vijay Banga                       Orlando  FL          1043    50   M      21 50-54             2:24:56.6   2:25:28.9     11:04/M
    254    Paul Yannes                       Orlando  FL          1786    50   M      22 50-54             2:25:59.8   2:26:58.6     11:09/M
    255    Samuel Rorer                      Wimauma  FL          1601    57   M      13 55-59             2:26:00.6   2:26:46.1     11:09/M
    256    Sean Ferguson                     Wellington  FL       1220    44   M      41 40-44             2:26:01.2   2:26:40.3     11:09/M
    257    Ron Wertley                       Land O Lakes  FL     1759    45   M      26 45-49             2:26:08.0   2:26:31.2     11:09/M
    258    Luis Allen                        Maitland  FL         1794    50   M      23 50-54             2:26:33.7   2:27:17.1     11:11/M
    259    Connor Vanderwest                 Tampa  FL            1729    13   M       1  0-14             2:26:36.8   2:27:33.6     11:11/M
    260    Steve Gray                        Vero Beach  FL       1272    27   M      31 25-29             2:26:41.7   2:27:06.2     11:12/M
    261    Raymond Lueg                      Winter Park  FL      1411    37   M      51 35-39             2:26:47.3   2:27:46.3     11:12/M
    262    Gary Romig                        Melrose  FL          1597    51   M      24 50-54             2:27:13.1   2:27:48.1     11:14/M
    263    Hugo Scavino                      Wesley Chapel  FL    1629    46   M      27 45-49             2:27:16.9   2:28:58.2     11:15/M
    264    Matthew DiLella                   Winter Springs  FL   1182    12   M       2  0-14             2:27:44.3   2:29:03.8     11:17/M
    265    BRENT SKILTON                     Orlando  FL          1666    32   M      48 30-34             2:27:52.7   2:29:03.3     11:17/M
    266    Michael Sanz                      Winter Springs  FL   1624    33   M      49 30-34             2:27:53.9   2:29:02.6     11:17/M
    267    Dennis Head                       Oviedo  FL           1299    33   M      50 30-34             2:28:22.8   2:29:23.0     11:20/M
    268    George Davis                      Crystal River  FL    1160    62   M       2 60-64             2:28:43.3   2:29:51.8     11:21/M
    269    Charles Parker                    Orlando  FL          1846    30   M      51 30-34             2:29:01.5   2:30:08.1     11:23/M
    270    Gerry Trevisol                    Dublin  GA           1716    63   M       3 60-64             2:29:15.1   2:30:34.8     11:24/M
    271    CHRISTOPHER ITEN                  LAKE MARY  FL        1332    43   M      42 40-44             2:30:32.5   2:31:59.2     11:29/M
    272    Ari Losman                        Orlando  FL          1404    40   M      43 40-44             2:30:59.6   2:31:57.0     11:32/M
    273    Ralph Turingan                    Melbourne  FL        1722    51   M      25 50-54             2:31:05.4   2:32:17.2     11:32/M
    274    Troy Shoemaker                    Clermont  FL         1662    32   M      52 30-34             2:31:10.7   2:32:25.8     11:32/M
    275    Bryan Karaus                      Clearwater  FL       1349    29   M      32 25-29             2:31:18.5   2:32:19.2     11:33/M
    276    James Patacsil                    Apopka  FL           1519    64   M       4 60-64             2:31:22.3   2:32:49.6     11:33/M
    277    Rudy Santamaria                   Orlando  FL          1621    31   M      53 30-34             2:31:58.9   2:33:03.8     11:36/M
    278    John Harman                       Clermont  FL         1288    57   M      14 55-59             2:32:09.3   2:33:45.0     11:37/M
    279    Brad Flint                        Saint Petersburg  F  1228    30   M      54 30-34             2:33:29.4   2:34:42.4     11:43/M
    280    Troy Mahon                        Ocoee  FL            1419    29   M      33 25-29             2:33:58.8   2:35:05.2     11:45/M
    281    Daniel Spohn                      Davenport  FL        1685    30   M      55 30-34             2:34:17.9   2:35:39.4     11:47/M
    282    Brad Eggers                       Winter Springs  FL   1203    25   M      34 25-29             2:34:29.0   2:35:19.8     11:48/M
    283    Chris Schwarz                     DAVENPORT  FL        1643    32   M      56 30-34             2:35:30.0   2:36:01.2     11:52/M
    284    Dan Lacich                        Oviedo  FL           1380    56   M      15 55-59             2:35:52.2   2:36:51.4     11:54/M
    285    Sean Picardi                      Kissimmee  FL        1540    42   M      44 40-44             2:36:12.1   2:37:24.4     11:55/M
    286    David Suarez                      Safety Harbor  FL    1693    48   M      28 45-49             2:37:04.7   2:37:57.1     11:59/M
    287    Juan Roa                          Lake Worth  FL       1856    21   M      22 18-24             2:39:16.3   2:39:59.7     12:09/M
    288    Charles DeLaughter                Orlando  FL          1172    32   M      57 30-34             2:39:49.8   2:41:17.6     12:12/M
    289    Hunter Vanderwest                 Tampa  FL            1728    13   M       3  0-14             2:40:20.9   2:41:17.2     12:14/M
    290    BillyJo Clark                     Altamonte Springs    1906    34   M      58 30-34             2:43:22.4   2:44:48.3     12:28/M
    291    Gabriel Santana                   Orlando  FL          1970    43   M      45 40-44             2:44:12.0   2:45:37.8     12:32/M
    292    Lynn Parkin                       Lake Mary  FL        1517    56   M      16 55-59             2:45:38.9   2:46:53.3     12:39/M
    293    Kevin Williams                    Orlando  FL          1879    36   M      52 35-39             2:46:05.8   2:47:28.3     12:41/M
    294    Greg McGowan                      Orlando  FL          1450    65   M       2 65-69             2:46:40.0   2:48:12.3     12:43/M
    295    Jim Price                         Kissimmee  FL        1850    44   M      46 40-44             2:48:44.1   2:50:07.3     12:53/M
    296    Zachary Middaugh                  Clermont  FL         1469    27   M      35 25-29             2:51:46.6   2:53:09.2     13:07/M
    297    Jason Kent                        Urbandale  IA        1356    38   M      53 35-39             2:56:36.8   2:57:41.5     13:29/M
    298    Seth Elsheimer                    Winter Park  FL      1916    61   M       5 60-64             2:57:03.7   2:58:35.5     13:31/M
    299    Christopher Marron                Orlando  FL          1429    36   M      54 35-39             2:57:52.2   2:57:52.2     13:35/M
    300    Dale Crandell                     Orlando  FL          1147    47   M      29 45-49             2:59:11.3   3:00:11.4     13:41/M

                                                                                                                Chip         Gun  
    Place    Name                              City               Bib No  Age Gend    Age Group                 Time        Time        Pace  
    301    Dan Hardaway                      Maitland  FL         1287    53   M      26 50-54             3:01:36.1   3:02:35.7     13:52/M
    302    Christopher Yeager                Orando  FL           1788    36   M      55 35-39             3:04:02.6   3:05:24.2     14:03/M
    303    Brian Conn                        Orlando  FL          1134    40   M      47 40-44             3:13:49.8   3:15:08.6     14:48/M