Best Damn Race - Orlando

Half Marathon

Age Group Results

February 28, 2015


Results By Endurance Sports Timing llc.


Men: Top Finishers 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 12-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

Top

Male Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Michael MacDonald                 Tampa  FL            2576   29        1      1:15:00.4   1:15:01.6      5:44/M
       2    Jose Diaz Jr.                     Daytona Beach  FL    3192   28        2      1:15:45.3   1:15:45.9      5:47/M
       3    Adam Lawrence                     Daytona Beach  FL    3196   19        3      1:17:40.0   1:17:40.6      5:56/M
Top

Female Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lisa Bentley                      Clermont  FL         3063   46        6      1:20:07.5   1:20:08.1      6:07/M
       2    Lauren Floris                     Hopkinton  MA        3091   24        9      1:23:19.0   1:23:20.2      6:22/M
       3    Dani Steinbacher                  Ann Arbor  MI        2924   29       11      1:24:05.9   1:24:07.5      6:25/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    John LaFreniere                   Saint Cloud  FL      2517   49       14      1:24:46.4   1:24:47.8      6:28/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Heather Schulz                    Orlando  FL          2862   40       13      1:24:27.4   1:24:28.1      6:27/M
Top

Male Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Roque Nunez                       Orlando  FL          2696   54       19      1:29:43.1   1:29:45.4      6:51/M
Top

Female Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Shawn Ferrando                    Sanford  FL          2291   56       91      1:44:49.3   1:44:58.1      8:01/M
Top

Female 12 to 14

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Shannon Harrington                St Petersburg  FL    2398   13      774      2:35:26.4   2:37:01.8     11:59/M
Top

Female 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Maddi Messner                     Windermere  FL       2642   17      191      1:55:42.2   1:55:54.4      8:51/M
       2    Taylor Kuperberg                  Heathrow  FL         2510   16      433      2:10:57.8   2:11:17.1     10:01/M
       3    Kayla Bassett                     Cary  NC             3223   16      586      2:19:42.6   2:21:15.5     10:47/M
       4    Vrinda Madan                      Orlando  FL          2580   15      855      2:44:24.8   2:44:24.8     12:33/M
Top

Male 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Andrew Carosi                     Daytona Beach  FL    3187   19        7      1:21:08.4   1:21:09.6      6:12/M
       2    Miguel De La Rosa                 Orlando  FL          3191   24       18      1:29:13.8   1:29:21.9      6:49/M
       3    Matthew Biamonte                  St. Catharines  XX   3064   24       46      1:38:09.8   1:38:43.8      7:32/M
       4    Justin Bates                      Orlando  FL          2071   23      142      1:51:47.0   1:52:57.0      8:37/M
       5    Alex Overbay                      Maitland  FL         2715   20      161      1:53:14.1   1:55:00.6      8:47/M
       6    Aaron McCuller                                         3241   21      173      1:54:13.0   1:55:52.9      8:51/M
       7    Henrique Lopes                    Punta Gorda  FL      2561   21      187      1:55:19.8   1:56:16.6      8:53/M
       8    Jason Christensen                 Orlando  FL          2172   23      194      1:55:47.9   1:56:02.8      8:51/M
       9    Brian Stevens                     Orlando  FL          2925   22      208      1:56:26.2   1:56:39.3      8:54/M
      10    JASON GONZALEZ                    CASSELBERRY  FL      2351   24      237      1:58:20.3   1:58:33.2      9:03/M
      11    Zach Strang                       Daytona Beach  FL    2931   23      244      1:58:37.5   1:59:25.0      9:07/M
      12    Joey Battista                     Heathrow  FL         2073   22      286      2:00:51.8   2:01:01.7      9:14/M
      13    Daniel Moes                       Orlando  FL          2662   23      338      2:04:45.1   2:04:53.6      9:32/M
      14    Ryan Hancock                      New Hudson  MI       3166   21      382      2:08:07.2   2:09:39.4      9:54/M
      15    Shawn Kish                        Orlando  FL          2491   24      422      2:10:17.7   2:10:28.7      9:58/M
      16    Chenxi Li                         Orlando  FL          2547   23      424      2:10:18.6   2:10:18.6      9:57/M
      17    Christopher Scott                 Altamonte Springs    3137   24      713      2:29:04.5   2:29:31.0     11:25/M
      18    Gabriel Fierro                    Sanford  FL          2297   22      743      2:32:27.8   2:32:44.3     11:40/M
      19    Trevor Bedford                    Ocala  FL            2079   24      777      2:35:41.1   2:36:25.3     11:56/M
      20    Shaun Tay                         Titusville  FL       2948   20      913      2:54:06.3   2:55:47.9     13:25/M
      21    Gunner Leslie                     Debary  FL           2538   20      917      2:55:17.1   2:56:35.8     13:29/M
      22    Jake Senecal                      DeLand  FL           2869   22      960      3:06:14.0   3:07:21.0     14:18/M
      23    Marvin Corea                                           3264   18      983      3:16:57.4   3:17:56.7     15:07/M
Top

Female 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Kathleen Harcourt                 Gainesville  FL      2392   23       75      1:42:08.1   1:42:18.2      7:49/M
       2    Mattie Yergey                     Winter Park  FL      3054   18      120      1:49:04.7   1:50:04.6      8:24/M
       3    Elizabeth Underwood               Key Largo  FL        2974   24      124      1:49:28.7   1:50:39.1      8:27/M
       4    Emily Puckett                     San Clemente  CA     3205   18      176      1:54:35.8   1:55:06.1      8:47/M
       5    Amber Berthoff                    Orlando  FL          2094   20      190      1:55:36.8   1:55:53.7      8:51/M
       6    Sydney Huerbin                    Scranton  PA         2437   24      192      1:55:43.1   1:56:31.0      8:54/M
       7    Rachel Fedoronko                  Daytona Beach  FL    2286   24      196      1:56:04.8   1:56:53.0      8:55/M
       8    Lindsay Fisher                    South Haven  MI      2302   22      212      1:56:39.0   1:56:51.7      8:55/M
       9    Emily Crissman                    Jacksonville  FL     2212   21      225      1:57:27.6   1:57:41.7      8:59/M
      10    Soumya Sreerama                   Windermere  FL       2917   18      238      1:58:22.3   1:58:36.2      9:03/M
      11    Olivia Piatkowski                 Orlando  FL          2741   18      239      1:58:22.5   1:58:36.2      9:03/M
      12    Torie Gray                        Gulf Breeze  FL      2365   21      243      1:58:36.2   1:58:51.9      9:04/M
      13    Elizabeth Rubio                   Orlando  FL          2817   23      262      1:59:22.4   1:59:34.5      9:08/M
      14    MaryPaige Price                   Los Angeles  CA      2753   24      267      1:59:52.6   2:00:32.9      9:12/M
      15    Sarah Cardinal                    Ocala  FL            3155   23      283      2:00:42.5   2:00:51.8      9:14/M
      16    Morgan Kohrt                      Davie  FL            2500   22      291      2:01:21.3   2:01:58.9      9:19/M
      17    Sarah Giddings                    Clearwater  FL       2342   22      331      2:04:25.6   2:05:28.7      9:35/M
      18    Alexandra Ferrer                  Davenport  FL        2295   21      365      2:06:49.3   2:07:07.5      9:42/M
      19    Kelly Greenwood                   Chuluota  FL         2371   21      380      2:08:03.3   2:08:45.6      9:50/M
      20    Ashley Patterson                  Palm Coast  FL       3126   24      393      2:08:35.3   2:10:17.9      9:57/M
      21    Alexis Vorwerk                    Tallahassee  FL      2993   20      435      2:10:59.9   2:11:26.6     10:02/M
      22    Sara Mendez                       Orlando  FL          2640   19      458      2:12:21.1   2:12:32.5     10:07/M
      23    Amanda Ratliff                    Orlando  FL          3239   23      459      2:12:23.9   2:12:49.3     10:08/M
      24    Morgan Snyder                     Ship Bottom  NJ      2906   22      464      2:12:36.7   2:13:05.6     10:10/M
      25    Kayla Croteau                     Port Charlotte  FL   2213   21      490      2:13:58.4   2:15:24.8     10:20/M
      26    Kalei Rollins                     Naples  FL           2808   22      503      2:14:52.2   2:16:17.7     10:24/M
      27    Maria Dorski                      Port Orange  FL      2255   22      506      2:15:02.5   2:16:04.9     10:23/M
      28    Sommer Hilliard                   Longwood  FL         2415   20      527      2:16:30.7   2:18:15.2     10:33/M
      29    Serena Utz                        Orlando  FL          2975   23      540      2:16:54.3   2:17:40.4     10:31/M
      30    Rachel Jensen                     Orlando  FL          2453   23      557      2:17:47.2   2:18:20.3     10:34/M
      31    Kristyna Biamonte                 St Catharines  FL    3065   24      561      2:18:06.1   2:18:40.2     10:35/M
      32    Natalie Marchena                  Orlando  FL          2592   21      593      2:20:10.8   2:20:37.7     10:44/M
      33    Amanda Wimmersberg                Orlando  NJ          3043   20      599      2:20:23.6   2:20:54.6     10:45/M
      34    Allison May                       Orlando  FL          2614   24      625      2:22:23.5   2:22:59.6     10:55/M
      35    Rachel Alcock                     Oviedo  FL           2021   21      626      2:22:32.8   2:23:59.5     10:59/M
      36    Amber Alcock                      Oviedo  FL           2019   20      628      2:22:40.0   2:24:06.3     11:00/M
      37    Jordan Masluk                     Orlando  FL          2603   21      654      2:24:04.3   2:25:44.8     11:07/M
      38    Colleen Koenig                    Lake Mary  FL        2499   21      655      2:24:04.5   2:24:46.3     11:03/M
      39    Jennifer Wilford                  Jacksonville  FL     3032   21      664      2:24:51.1   2:25:33.0     11:07/M
      40    Hannah Gray                       Maitland  FL         2363   23      673      2:25:37.3   2:27:21.8     11:15/M
      41    Lindsay Greene                    Tallahassee  FL      2369   21      681      2:26:49.7   2:27:42.6     11:16/M
      42    Kaitlyn Kirkpatrick               Seminole  FL         2490   19      684      2:27:02.0   2:27:20.6     11:15/M
      43    Shelbi Clemmons                   Tallahassee  FL      2181   22      689      2:27:21.3   2:28:13.3     11:19/M
      44    Meghan Kelly                      Orlando  FL          2478   24      704      2:28:36.3   2:29:23.9     11:24/M
      45    Jenny Hand                        Winter Garden  FL    2389   23      754      2:33:47.3   2:34:19.9     11:47/M
      46    Ashley Garrett                    Kissimmee  FL        2330   23      766      2:35:00.8   2:35:40.2     11:53/M
      47    Bethany Raudenbush                Port Orange  FL      2770   22      769      2:35:08.1   2:36:10.9     11:55/M
      48    Amanda Harrington                 St Petersburg  FL    3098   21      775      2:35:26.4   2:37:02.2     11:59/M
      49    Mahira Godil                      Orlando  FL          2347   19      779      2:35:55.2   2:36:48.0     11:58/M
      50    Caitlin Dempsey                   Memphis  TN          2238   24      783      2:35:58.8   2:37:20.6     12:01/M
      51    Kayla Jaramillo                   Port Orange  FL      2449   21      787      2:36:06.0   2:37:30.1     12:01/M
      52    Caroline Philhower                Washington  DC       2740   24      789      2:36:13.0   2:37:35.0     12:02/M
      53    Abigail Miller                    Miramar Beach  FL    2648   19      793      2:37:12.1   2:37:41.1     12:02/M
      54    KC-Anne Resurreccion              Debary  FL           2779   23      806      2:38:13.5   2:38:30.2     12:06/M
      55    Sabrina Dugan                     Orlando  FL          2265   21      852      2:44:21.2   2:45:14.0     12:37/M
      56    Heather Green                     Tampa  FL            2367   23      858      2:44:52.7   2:45:43.1     12:39/M
      57    Jackie Gill                       Celebration  FL      2343   24      884      2:48:08.8   2:48:53.4     12:54/M
      58    Rebecca Kennedy                   Oviedo  FL           2479   21      889      2:49:03.2   2:50:10.3     12:59/M
      59    Dawn Hart                         Orlando  FL          2399   24      890      2:49:07.6   2:49:55.5     12:58/M
      60    Jill Florence                     Atlanta  GA          2306   24      907      2:52:39.9   2:54:01.9     13:17/M
      61    Victoria Rincon                   Orlando  FL          2785   19      908      2:52:49.5   2:53:30.4     13:15/M
      62    Alexis Duffy                      Charlotte  NC        2263   22      911      2:54:00.1   2:55:20.9     13:23/M
      63    Megan Fahey                       Gainesville  FL      2282   24      921      2:56:32.9   2:58:04.2     13:36/M
      64    Kelsey White                      Palm Harbor  FL      3027   22      926      2:57:57.8   2:59:01.6     13:40/M
      65    Blair Grace Guerry                GAINESVILLE  FL      2379   19      955      3:04:17.7   3:05:06.4     14:08/M
      66    Katie Senecal                     DeLand  FL           2870   23      959      3:06:13.8   3:07:20.9     14:18/M
      67    Victoria Wang                     Tampa  FL            3003   24      987      3:17:05.3   3:18:09.0     15:08/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jason Kolasinski                  Orlando  FL          3254   28       22      1:31:29.1   1:31:35.6      6:59/M
       2    Chris MacLellan                   Longwood  FL         3221   29       25      1:32:04.8   1:32:06.7      7:02/M
       3    Mark Piorkowski                   Winter Park  FL      3130   27       31      1:34:59.2   1:35:14.4      7:16/M
       4    Carl Speer                        Miami  FL            2912   27       45      1:38:02.9   1:38:05.5      7:29/M
       5    Benjamin Dulieu                   Orlando  FL          2267   28       50      1:38:32.2   1:38:34.4      7:31/M
       6    TYLER SCHNEDLER                   ORLANDO  FL          2854   25       58      1:39:34.8   1:40:29.6      7:40/M
       7    Todd Latiolais                    Houston  TX          3170   29       85      1:43:53.6   1:44:01.5      7:56/M
       8    Darren Maroni                     Belmont  NH          2594   28       86      1:44:13.0   1:44:20.1      7:58/M
       9    Kenneth Hart                      Orlando  FL          2400   26       90      1:44:50.3   1:45:37.5      8:04/M
      10    David Rodriguez                   Apopka  FL           2802   29       92      1:45:13.4   1:45:29.5      8:03/M
      11    Chad Joyner                       Winter Park  FL      3106   25      114      1:47:47.8   1:47:50.6      8:14/M
      12    Bobby Brown                       Lutz  FL             2135   27      169      1:54:07.5   1:54:57.4      8:46/M
      13    Justin Seabolt                    Kissimmee  FL        2866   29      172      1:54:10.5   1:54:33.2      8:45/M
      14    Matthew Heath                     New Port Richey  FL  2405   27      221      1:57:08.8   1:57:33.8      8:58/M
      15    Jean-Claude Le                    Casselberry  FL      2534   29      230      1:57:50.2   1:58:21.7      9:02/M
      16    Jason Osorio                      Orlando  FL          2711   28      235      1:58:16.0   1:58:23.5      9:02/M
      17    Taylor Allen                      Winter Garden  FL    2025   29      250      1:58:56.7   1:59:21.2      9:07/M
      18    Frank Brito                       Kissimmee  FL        2130   29      255      1:59:11.8   1:59:19.0      9:06/M
      19    Justin Salazar                    Orlando  FL          2830   29      289      2:01:09.3   2:01:16.7      9:15/M
      20    Geoffrey Shetka                   Altamonte Springs    2877   27      325      2:03:50.5   2:04:13.0      9:29/M
      21    Andres Builes                     Kissimmee  FL        3249   28      349      2:06:04.1   2:06:16.6      9:38/M
      22    Nathan De Winkle                  Lansing  MI          3081   28      368      2:07:19.8   2:08:31.5      9:49/M
      23    David Ormsby                      Kissimmee  FL        2707   29      378      2:08:00.4   2:08:33.0      9:49/M
      24    Troy Harlow                       Valdosta  GA         2394   29      406      2:09:27.0   2:10:33.1      9:58/M
      25    PETER Lestourgeon                 Winter Garden  FL    2540   29      413      2:09:47.9   2:11:39.4     10:03/M
      26    Casey Reynolds                    Lake Alfred  FL      3133   25      414      2:09:55.7   2:10:16.7      9:57/M
      27    Nicholas McKenna                  Orlando  FL          2628   27      423      2:10:18.0   2:10:55.2     10:00/M
      28    William Mattos                    Orlando  FL          2610   25      436      2:11:00.4   2:12:09.4     10:05/M
      29    Benjamin Huber                    Orlando  FL          2435   29      443      2:11:32.6   2:12:16.7     10:06/M
      30    Jason Haselhuhn                   Grand Blanc  MI      3182   27      468      2:13:09.4   2:14:44.7     10:17/M
      31    Matt Blood                        Altamonte Springs    2105   29      487      2:13:49.3   2:14:05.0     10:14/M
      32    Jonathan Zegers                   Windermere  FL       3060   25      498      2:14:29.2   2:14:57.8     10:18/M
      33    Nabeel Siddiqui                   Orlando  FL          2885   27      537      2:16:46.4   2:17:32.4     10:30/M
      34    Evan Dupoint                                           3260   25      560      2:18:02.2   2:19:46.1     10:40/M
      35    Colson Marsh                      Orlando  FL          2596   25      569      2:18:37.1   2:19:27.6     10:39/M
      36    Nicholas Moylan                   Godstone, Surrey  X  2682   29      589      2:20:03.4   2:20:20.6     10:43/M
      37    Eric Miller                       Columbia  MD         2649   29      596      2:20:15.5   2:21:39.8     10:49/M
      38    Ruben Cortes                      Orlando  FL          2200   26      710      2:28:56.4   2:29:20.1     11:24/M
      39    Dhuna Johari                                           3250   26      912      2:54:04.3   2:55:46.8     13:25/M
      40    Pedro Fadraga                     Gainesville  FL      2281   25      922      2:56:33.0   2:58:04.1     13:36/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mary Masterton                    Orlando  FL          2606   28       44      1:37:44.8   1:37:54.7      7:28/M
       2    Danielle Lucas                    Pittsburgh  PA       2568   29       49      1:38:30.3   1:38:37.7      7:32/M
       3    Elizabeth Brook                   Windermere  FL       2132   27      102      1:46:07.5   1:46:43.8      8:09/M
       4    Lindsay Barnes                    Ocala  FL            2066   25      115      1:47:49.8   1:47:56.8      8:14/M
       5    Corrie Lail                       Orlando  FL          2518   26      130      1:50:30.6   1:50:42.2      8:27/M
       6    Julie Shatley                     Lake Mary  FL        2872   28      143      1:51:56.8   1:52:02.8      8:33/M
       7    Erika Osborn                      Lakeland  FL         2708   27      197      1:56:06.9   1:56:49.2      8:55/M
       8    Crystal Daus                      Clearwater  FL       2225   27      202      1:56:19.5   1:56:24.9      8:53/M
       9    Amber Fite                        Oviedo  FL           2303   28      204      1:56:20.7   1:56:43.3      8:55/M
      10    Lauren Greear                     Orlando  FL          2366   27      217      1:56:54.9   1:57:45.7      8:59/M
      11    Amanda Myers                      Saint Cloud  FL      2686   28      226      1:57:34.9   1:58:28.7      9:03/M
      12    Morgan Hall                       Orlando  FL          3165   29      227      1:57:40.3   1:58:36.8      9:03/M
      13    Jessica Ares                      Belle Isle  FL       2039   27      234      1:58:13.7   1:58:40.3      9:04/M
      14    Tracy Marshall                    Orlando  FL          2599   28      245      1:58:39.2   1:59:48.5      9:09/M
      15    Lora Lesnikowski                  Orlando  FL          2539   28      246      1:58:49.1   1:59:27.2      9:07/M
      16    Cynthia Ellezingue                Kissimmee  FL        3235   26      248      1:58:51.8   1:59:59.3      9:10/M
      17    Kimmy Dryden                      Crystal River  FL    3230   27      259      1:59:17.6   2:01:03.0      9:14/M
      18    Melanie Bower                     Orlando  FL          2119   26      282      2:00:42.3   2:00:56.6      9:14/M
      19    Ashley Thomas                     Orlando  FL          2956   27      296      2:01:47.4   2:02:30.9      9:21/M
      20    Christina Dombrowski              Kissimmee  FL        2254   26      313      2:03:00.3   2:04:15.6      9:29/M
      21    Lindsey Schenker                  Tampa  FL            2848   28      317      2:03:20.2   2:03:54.1      9:27/M
      22    Katie Jones                       Oviedo  FL           2466   27      321      2:03:32.5   2:03:47.7      9:27/M
      23    Brittney Bennett                  Jacksonville  FL     2089   27      353      2:06:23.4   2:06:40.7      9:40/M
      24    Victoria Harlow                   Valdosta  GA         2395   27      373      2:07:47.0   2:08:51.7      9:50/M
      25    Alicia Lopez                      Seffner  FL          2562   27      376      2:07:56.0   2:09:32.7      9:53/M
      26    Lauren Schuyler                   Winter Park  FL      2863   29      403      2:09:16.0   2:10:04.8      9:56/M
      27    Alyssa Markfort                   Windermere  FL       2593   25      425      2:10:19.8   2:10:51.6      9:59/M
      28    David Lodinger                    Orlando  FL          2559   26      429      2:10:42.4   2:11:41.5     10:03/M
      29    Christina Smith                   Orlando  FL          2899   25      431      2:10:45.1   2:11:17.6     10:01/M
      30    Erin Bradley                      Orlando  FL          2123   25      442      2:11:23.1   2:12:14.4     10:06/M
      31    LuCinda Coder                     Orlando  FL          2184   26      444      2:11:33.3   2:13:00.5     10:09/M
      32    Kylie Gross                       New Port Richey  FL  3220   26      446      2:11:38.0   2:12:09.7     10:05/M
      33    Jennifer Keeler                   Winter Park  FL      2476   25      454      2:12:11.6   2:13:18.5     10:11/M
      34    Ashley Kurowsky                   Orlando  FL          2511   28      475      2:13:15.5   2:14:46.6     10:17/M
      35    Sasha Weiss                       Orlando  FL          3012   26      482      2:13:31.7   2:14:31.4     10:16/M
      36    Karen Ruoff                       Satellite Beach  FL  2820   26      494      2:14:12.0   2:14:42.9     10:17/M
      37    Shene Mitchell                    Oviedo  FL           2659   28      501      2:14:46.4   2:16:26.3     10:25/M
      38    Katherine Del Valle               Orlando  FL          2235   29      517      2:15:51.1   2:16:14.7     10:24/M
      39    Jackie Juaristi                   Orlando  FL          2471   26      526      2:16:29.0   2:16:49.1     10:27/M
      40    Jackie Ulrich                     Orlando  FL          3219   29      528      2:16:30.9   2:17:27.5     10:30/M
      41    Suzanne LaFranzo                  South Tampa  FL      2516   27      530      2:16:36.8   2:17:51.2     10:31/M
      42    Rebecca Atkinson                  Orlando  FL          2046   29      541      2:16:54.8   2:17:40.9     10:31/M
      43    Carson Duffy                      Charlotte  NC        2264   25      547      2:17:19.1   2:18:40.6     10:35/M
      44    Lindley Westervelt                Orlando  FL          3018   28      549      2:17:32.7   2:18:50.3     10:36/M
      45    Meaghan McKenna                   Tampa  FL            2627   28      556      2:17:40.6   2:18:18.8     10:33/M
      46    Julia Lang                        Orlando  FL          2525   29      562      2:18:07.9   2:19:21.7     10:38/M
      47    Lindsey Palulis                   Orlando  FL          2719   25      568      2:18:36.2   2:19:27.2     10:39/M
      48    Sirena Gilmore                    Altamonte Springs    2344   25      574      2:19:09.6   2:20:27.3     10:43/M
      49    Amy Moylan                        Godstone, Surrey  X  2681   29      590      2:20:03.6   2:20:20.3     10:43/M
      50    Katelyn Cole                      Orlando  FL          2187   29      591      2:20:06.3   2:20:48.3     10:45/M
      51    Heather Read                      Winter Park  FL      2773   29      592      2:20:07.4   2:20:49.0     10:45/M
      52    Megan Kochen                      Ocala  FL            2498   25      602      2:20:40.3   2:22:12.3     10:51/M
      53    Ashley Alvey                      Orlando  FL          2031   28      611      2:21:20.9   2:22:54.3     10:55/M
      54    Ashley Mayfield                   Orlando  FL          3116   25      614      2:21:25.5   2:22:37.6     10:53/M
      55    Yahaira Patino                    Orlando  FL          3125   25      621      2:22:10.3   2:22:12.8     10:51/M
      56    Laura Eppley                      Orlando  FL          3089   29      640      2:23:12.4   2:23:38.1     10:58/M
      57    Trina Vocelka                     Casselberry  FL      2990   27      651      2:24:00.2   2:24:31.7     11:02/M
      58    Alicia Semonski                   Orlando  FL          2868   28      653      2:24:03.8   2:24:59.2     11:04/M
      59    Brooke Rodriguez                  Jacksonville  FL     3206   27      658      2:24:27.0   2:25:03.4     11:04/M
      60    Diana Li                          Woodstown  NJ        2548   28      661      2:24:31.5   2:25:55.7     11:08/M
      61    Kendall Anthony                   Winter Springs  FL   2038   25      679      2:26:17.3   2:27:54.3     11:17/M
      62    Tinae Lowe                        Orlando  FL          2567   29      699      2:27:59.2   2:29:44.8     11:26/M
      63    Charlotte Ankeny                  Key West  FL         2037   29      705      2:28:39.6   2:30:23.6     11:29/M
      64    Jessica Elefritz                  Columbus  OH         2272   26      712      2:29:03.6   2:30:25.4     11:29/M
      65    Stefanie Mattos                   Orlando  FL          2609   25      723      2:30:24.8   2:31:33.9     11:34/M
      66    Nichole Shiko                     St. Cloud  FL        2878   26      729      2:31:18.4   2:31:48.5     11:35/M
      67    Shannon Quirey                    Gainesville  FL      2760   25      738      2:32:06.5   2:33:39.9     11:44/M
      68    Abbey Turner                      Rockledge  FL        2972   26      755      2:33:48.8   2:34:19.0     11:47/M
      69    Michele Repyak                    Orlando  FL          2778   25      764      2:34:44.6   2:35:31.2     11:52/M
      70    Rebekah Lewinski                  Orlando  FL          2544   28      776      2:35:37.2   2:36:42.0     11:58/M
      71    Kelly Parry                       Atlanta  GA          2722   25      784      2:35:59.1   2:37:21.1     12:01/M
      72    Heather Suttmiller                Fort Mill  SC        2940   26      791      2:36:45.6   2:38:21.9     12:05/M
      73    Liz Sorenson                      Davenport  FL        2911   29      795      2:37:29.0   2:39:07.2     12:09/M
      74    Daisy Mayo                        WIndermere  FL       2615   28      796      2:37:30.1   2:39:07.8     12:09/M
      75    Casey Beason                      Orange City  FL      2076   28      802      2:37:53.7   2:38:45.4     12:07/M
      76    Chelsea Hannon                    Oviedo  FL           2391   25      803      2:38:08.2   2:38:33.0     12:06/M
      77    Danna Dominguez                   Windermere  FL       3159   25      812      2:39:24.1   2:41:08.6     12:18/M
      78    Jennifer Catherine                Orlando  FL          2165   28      813      2:40:02.8   2:40:57.5     12:17/M
      79    Sara Osman                        Columbus  OH         2710   25      819      2:41:34.2   2:42:03.1     12:22/M
      80    Alyssa Gronko                     Winter Park  FL      2373   25      823      2:41:53.3   2:42:32.9     12:24/M
      81    Faith Fetzer                      Jacksonville  FL     2296   29      826      2:41:58.2   2:43:37.9     12:29/M
      82    Jessica Garwood                   Orlando  FL          2332   29      832      2:42:17.6   2:43:21.1     12:28/M
      83    Christine Kirb                    Winter Garden  FL    2488   29      835      2:42:24.9   2:44:18.9     12:33/M
      84    Carissa Mui                       Orlando  FL          2683   28      838      2:42:46.1   2:43:32.2     12:29/M
      85    Rebecca Ryerson                   Winter Springs  FL   2828   25      839      2:42:53.1   2:43:59.2     12:31/M
      86    Jessica Whitlatch                                      3257   28      863      2:45:38.6   2:47:00.0     12:45/M
      87    Laura Walters                     Melbourne  FL        3001   25      871      2:46:22.9   2:47:51.5     12:49/M
      88    Teri Lind                         Tallulah Falls  GA   2550   25      872      2:46:22.9   2:47:51.3     12:49/M
      89    Caitlin Jones                     Clermont  FL         2464   28      873      2:46:23.5   2:47:57.6     12:49/M
      90    Elizabeth Knott                   Brandon  FL          2496   27      875      2:46:33.8   2:48:13.5     12:50/M
      91    Sara Tooman                       Spring Hill  FL      2965   28      877      2:46:43.9   2:47:16.6     12:46/M
      92    Lisa Heath                        New Port Richey  FL  2404   27      879      2:47:16.3   2:47:41.1     12:48/M
      93    Paige West                        Davenport  FL        3017   27      881      2:47:51.0   2:48:28.7     12:52/M
      94    Naomi Lindberg                    Wisconsin Rapids  W  2551   29      883      2:48:03.2   2:49:25.9     12:56/M
      95    Catharine Sonntag                 Orlando  FL          2910   25      886      2:48:52.4   2:49:25.3     12:56/M
      96    Angie Rivera                      Orlando  FL          2788   26      903      2:51:49.8   2:53:19.8     13:14/M
      97    Gretchen Olson                    Arlington Heights    2704   28      909      2:53:31.1   2:54:55.0     13:21/M
      98    Evyn Garner                       Winter Park  FL      2329   29      929      2:58:06.0   3:00:11.5     13:45/M
      99    Stephanie Hospodar                #1709  FL            2429   28      933      2:58:59.6   3:00:09.7     13:45/M
     100    Lauren Cipriano                   Davenport  FL        2175   25      936      2:59:31.6   3:00:35.7     13:47/M
     101    Jennifer Mahon                    Oviedo  FL           2585   28      940      3:00:29.5   3:01:34.4     13:52/M
     102    Kylie Allocco                     Orange City  FL      2027   26      941      3:00:35.5   3:01:25.4     13:51/M
     103    Vanessa Cotto                     Orlando  FL          2203   29      948      3:02:33.3   3:03:11.2     13:59/M
     104    Faith Doles                       Winter Garden  FL    2253   28      956      3:04:18.5   3:05:06.7     14:08/M
     105    Janice Chernecky                  St Cloud  FL         2170   28      969      3:08:10.6   3:10:07.2     14:31/M
     106    Bianca Frederick                  Heathrow  FL         2317   27      971      3:09:46.4   3:11:21.3     14:36/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Brian Sharbono                    Deland  FL           3208   32        5      1:18:47.2   1:18:47.8      6:01/M
       2    Klaus-Peter Suennen               Orlando  FL          2936   32       16      1:28:17.2   1:28:20.3      6:45/M
       3    Paul Crawford                     Tampa  FL            2211   32       34      1:35:36.3   1:36:03.8      7:20/M
       4    Jason Stafford                    Lakeland  FL         2918   33       38      1:36:36.6   1:36:38.1      7:23/M
       5    Travis Tingler                    Ormond Beach  FL     2960   32       40      1:37:05.4   1:37:51.9      7:28/M
       6    Jaime García                     Orlando  FL          2324   32       43      1:37:22.4   1:38:34.8      7:31/M
       7    Jeff Macre                        Oralndo  FL          2579   32       66      1:40:46.6   1:40:52.2      7:42/M
       8    Justin Seekamp                    Orlando  FL          2867   30       95      1:45:28.6   1:46:18.8      8:07/M
       9    Jordan Dalton                     Lake Mary  FL        3078   31      107      1:46:41.2   1:46:49.2      8:09/M
      10    Jorge Buendia                     Ponte Vedra  FL      3226   34      108      1:46:42.6   1:46:56.5      8:10/M
      11    Kevin Lowe                        Orlando  FL          2566   33      117      1:48:24.2   1:48:26.6      8:17/M
      12    Michael Lackey                    Winter Garden  FL    2514   33      126      1:49:52.0   1:50:49.7      8:28/M
      13    Juan Via                          Oviedo  FL           3141   34      131      1:50:36.6   1:50:53.6      8:28/M
      14    Charles Cepero                    Orlando  FL          3073   31      164      1:53:53.8   1:54:10.0      8:43/M
      15    Yaun Ca0                                               3259   31      171      1:54:09.6   1:54:49.4      8:46/M
      16    Andrew Smith                      Tampa  FL            3138   30      178      1:54:52.2   1:55:13.6      8:48/M
      17    David Vieira                      Brooksville  FL      2987   34      193      1:55:47.2   1:55:58.3      8:51/M
      18    Rafael Rodriguez                  Orlando  FL          2805   31      199      1:56:09.7   1:56:25.4      8:53/M
      19    David Ouellette                   Orlando  FL          2713   33      216      1:56:44.6   1:57:58.3      9:00/M
      20    Hari Sangaraju                    Tampa  FL            2835   34      229      1:57:47.4   1:58:47.9      9:04/M
      21    Luis Alicea                       Kissimmee  FL        3231   32      264      1:59:30.1   1:59:44.4      9:08/M
      22    Brendan Mertz                     Altamonte Springs    3121   32      268      1:59:54.5   2:00:09.7      9:10/M
      23    Samuel Davis                      Orlando  FL          3080   30      273      2:00:04.6   2:01:19.5      9:16/M
      24    Gary Robinson                     Kissimmee  FL        2797   32      306      2:02:22.2   2:02:35.7      9:21/M
      25    Michael Ojeda                                          3253   30      352      2:06:21.0   2:07:48.5      9:45/M
      26    William Cochrane                  Orlando  FL          3075   32      363      2:06:47.0   2:07:03.6      9:42/M
      27    Carlos Font                       Miami  FL            3229   31      385      2:08:08.6   2:08:31.9      9:49/M
      28    Gabriel Lourenco                  Rio De Janeiro  XX   2564   30      394      2:08:36.2   2:09:38.0      9:54/M
      29    William Bosserman                 Orlando  FL          2114   33      400      2:09:13.1   2:10:04.5      9:56/M
      30    Michael Kovacs                    Orlando  FL          2503   32      401      2:09:14.0   2:10:37.5      9:58/M
      31    BRETT Durkee                      Los Angeles  CA      2268   31      418      2:10:14.8   2:11:55.5     10:04/M
      32    Glenn Gookin                      Orlando  FL          2352   31      419      2:10:14.8   2:10:52.1      9:59/M
      33    Bryan Manley                      Orlando  FL          3198   34      445      2:11:35.7   2:11:58.8     10:04/M
      34    Tim Koplin                        Lakeland  FL         2502   34      448      2:11:49.3   2:12:05.7     10:05/M
      35    Cy Vincent                        Orlando  FL          2988   33      460      2:12:29.6   2:14:07.8     10:14/M
      36    Michael Sanz                      Wnter Springs  FL    2839   34      466      2:12:50.7   2:13:30.8     10:11/M
      37    Brent Skilton                     Orlando  FL          2895   33      469      2:13:10.2   2:13:50.3     10:13/M
      38    Frederick Calalang                Fairfax  VA          3224   34      476      2:13:15.9   2:14:48.9     10:17/M
      39    Jay Braymer                       Orlando  FL          2125   32      478      2:13:22.4   2:13:49.6     10:13/M
      40    Joe Omundson                      Orlando  FL          2705   32      481      2:13:31.5   2:14:25.0     10:16/M
      41    MARV COOP                         Tampa  FL            3189   34      491      2:14:00.3   2:14:56.5     10:18/M
      42    Darrell Dixon                     Auburndale  FL       2250   32      496      2:14:22.4   2:15:33.9     10:21/M
      43    Keith Battle                      Orlando  FL          2074   34      499      2:14:35.9   2:15:41.7     10:21/M
      44    Justin Savala                     Apopka  FL           2840   31      504      2:14:53.4   2:15:13.2     10:19/M
      45    Tim Clark                         OCOEE  FL            3074   34      510      2:15:29.5   2:16:32.5     10:25/M
      46    Jonathan Wilcox                   Zephyrhills  FL      3145   34      512      2:15:43.4   2:16:20.3     10:24/M
      47    Brian Butkus                      Orlando  FL          2151   31      525      2:16:28.9   2:16:54.7     10:27/M
      48    Hari Salkapuram                   Orlando  FL          2832   33      633      2:22:53.0   2:23:53.4     10:59/M
      49    Nelson Medina                     Lakeland  FL         3262   30      634      2:22:54.1   2:23:36.2     10:58/M
      50    Patrick Sirmeyer                  Winter Springs  FL   2891   34      638      2:23:08.2   2:24:56.1     11:04/M
      51    Derick Sheffler                   Seffner  FL          2874   34      667      2:24:57.6   2:25:38.6     11:07/M
      52    Kevin Grant                       Orlando  FL          3094   30      680      2:26:45.2   2:28:11.2     11:19/M
      53    Thaddeus Callahan                 Titusville  FL       2155   33      694      2:27:41.3   2:28:06.5     11:18/M
      54    Michael Culverhouse               Orlando  FL          2216   31      697      2:27:52.8   2:28:06.2     11:18/M
      55    Matthew Gusmano                   Orlando  FL          2382   31      702      2:28:31.0   2:29:36.8     11:25/M
      56    Luke Haddock                      Fayetteville  NC     3164   32      734      2:31:44.5   2:33:12.5     11:42/M
      57    Pradeep Aeluri                    Orlando  FL          2015   34      752      2:33:23.8   2:34:24.9     11:47/M
      58    Ryan Clarke                       Orlando  FL          2178   34      818      2:41:01.3   2:42:10.4     12:23/M
      59    Eric Wheeler                      Orlando  FL          3021   32      836      2:42:25.4   2:43:52.6     12:31/M
      60    Jim Moye                          Orlando  FL          2679   32      869      2:46:10.8   2:47:34.4     12:47/M
      61    Troy Shoemaker                    Clermont  FL         2879   33      905      2:52:15.9   2:53:45.7     13:16/M
      62    John Myers                        Spring Lake  NC      3173   30      915      2:54:30.4   2:55:59.0     13:26/M
      63    Adrian Bedoya                     Winter Springs  FL   2080   34      949      3:02:50.8   3:04:29.4     14:05/M
      64    James Pierce                      Eagle Lake  FL       2743   33      958      3:05:38.4   3:07:11.2     14:17/M
      65    T.J Dicks                         St Cloud  FL         2245   33      968      3:08:09.9   3:10:06.6     14:31/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Natasha Yaremczuk                 Monteverde  FL       3052   34       15      1:27:02.7   1:27:04.0      6:39/M
       2    Erin Janssen                      Medford Lakes  NJ    3225   31       23      1:31:47.8   1:31:52.4      7:01/M
       3    Karla Reyes                       Orlando  FL          3132   31       28      1:34:17.0   1:34:21.1      7:12/M
       4    Kristen Scruggs                   Orlando  FL          2865   31       47      1:38:12.1   1:38:16.2      7:30/M
       5    Maria Lopez Vijayanagar           Tampa  FL            2563   31       53      1:38:57.9   1:39:03.2      7:34/M
       6    Krissi Williams                   Orlando  FL          3034   34       69      1:41:06.1   1:41:14.6      7:44/M
       7    Samantha DeBello                  Windermere  FL       2232   34       71      1:41:15.9   1:41:38.6      7:45/M
       8    Joy Alvarez                       Winter Haven  FL     2030   33      104      1:46:20.5   1:47:11.3      8:11/M
       9    Megan Sawyer                      Clearwater  FL       2842   33      105      1:46:35.6   1:46:53.7      8:10/M
      10    Allison Hoult                     Orlando  FL          2430   34      113      1:47:30.1   1:47:50.6      8:14/M
      11    Maggie Larsen                     Deltona  FL          2529   33      118      1:48:28.5   1:48:42.9      8:18/M
      12    Erin Walsh                        Winter Park  FL      2999   34      121      1:49:06.0   1:49:25.6      8:21/M
      13    Jessikah Cook                     Orlando  FL          3188   32      127      1:49:54.0   1:50:04.7      8:24/M
      14    Diana Moore                       Lithia  FL           2670   34      128      1:50:08.8   1:51:55.9      8:33/M
      15    Daniela Ramirez                   Orlando  FL          2767   33      136      1:51:07.4   1:51:59.8      8:33/M
      16    Jennifer McGaffic                 Winter Park  FL      2622   33      144      1:52:00.9   1:52:26.0      8:35/M
      17    Amanda Brooks                     Orlando  FL          2133   33      148      1:52:20.9   1:52:28.3      8:35/M
      18    Lee Davidson                      Tampa  FL            3157   34      158      1:52:54.9   1:53:47.0      8:41/M
      19    Larisa King                       Cornelius  NC        2486   33      159      1:53:08.9   1:53:18.1      8:39/M
      20    Kelly White                       Orlando  FL          3026   32      160      1:53:10.3   1:54:46.7      8:46/M
      21    Tara Evans                        Ormond Beach  FL     3160   30      163      1:53:36.7   1:53:46.9      8:41/M
      22    Sara Dilmore                                           3244   33      166      1:54:00.8   1:54:55.7      8:46/M
      23    Kelly McEvoy                      Lakeland  FL         2621   33      174      1:54:24.8   1:54:29.8      8:44/M
      24    Allison Brossoit                  Orlando  FL          2134   30      181      1:55:06.7   1:56:29.5      8:54/M
      25    Christina Graves                  Orlando  FL          2361   32      185      1:55:15.6   1:56:28.3      8:53/M
      26    Sarah Almeida                     Orlando  FL          2028   33      186      1:55:19.3   1:55:34.6      8:49/M
      27    Natasha Alverio                   Ocoee  FL            3061   32      198      1:56:09.5   1:57:25.1      8:58/M
      28    Tiffany Orlovsky                  Tampa  FL            2706   31      200      1:56:10.0   1:56:27.9      8:53/M
      29    Cristina Varela                   Boca Raton  FL       2979   33      205      1:56:21.1   1:57:05.2      8:56/M
      30    Christine Burger                  Fort Pierce  FL      3243   33      211      1:56:36.5   1:56:56.1      8:56/M
      31    Jennifer Corwin                   Orlando  FL          2202   33      218      1:56:57.0   1:57:45.8      8:59/M
      32    Jaclyn Luster                     Orlando  FL          2572   32      223      1:57:17.9   1:57:40.2      8:59/M
      33    Tara Barrett                      Apopka  FL           2067   33      228      1:57:40.7   1:57:53.8      9:00/M
      34    Leigh DeForth                     Asheville  NC        2233   33      231      1:57:52.7   1:58:12.3      9:01/M
      35    Meagan Murphy                     Sanford  FL          2684   31      260      1:59:17.8   1:59:35.9      9:08/M
      36    Gabrielle Russon                  Orlando  FL          2825   30      280      2:00:36.3   2:01:27.3      9:16/M
      37    Jodie Yeadon                      Lakeland  FL         3053   32      328      2:04:06.5   2:04:24.3      9:30/M
      38    Kelly Frady                       Orlando  FL          2314   33      334      2:04:31.7   2:06:26.9      9:39/M
      39    Jennifer Morthland                Birmingham  AL       3222   32      347      2:05:56.2   2:07:29.0      9:44/M
      40    Cynthia Mitchell                  Satellite Beach  FL  2656   30      348      2:06:02.7   2:06:33.3      9:40/M
      41    Lauren Velazquez                  Orlando  FL          2983   32      351      2:06:19.0   2:07:35.8      9:44/M
      42    Rebecca Gaines                    Columbus  OH         3162   30      362      2:06:46.7   2:07:16.2      9:43/M
      43    Krisy Wilsa                                            3265   31      367      2:07:12.6   2:08:25.1      9:48/M
      44    PING Wang                         Oviedo  FL           3002   34      387      2:08:13.8   2:08:53.3      9:50/M
      45    Shira Brown                       Randolph  NJ         2138   33      389      2:08:17.9   2:08:37.8      9:49/M
      46    Kristin Willis                    Orlando  FL          3040   33      392      2:08:33.5   2:08:51.2      9:50/M
      47    Amanda Hyman                      Orlando  FL          2441   34      396      2:09:00.2   2:09:30.3      9:53/M
      48    Anne Jones                        Orlando  FL          2463   30      402      2:09:14.1   2:10:36.5      9:58/M
      49    Elaine Wiedemer                   Casselberry  FL      3030   30      404      2:09:20.1   2:09:37.1      9:54/M
      50    Bree Balchunas                    Orlando  FL          2057   33      415      2:09:59.4   2:10:37.3      9:58/M
      51    Erica Oldham                      Orlando  FL          2703   34      416      2:10:03.4   2:10:41.8      9:59/M
      52    Christine Wheeler                 Orlando  FL          3020   30      437      2:11:03.6   2:12:30.5     10:07/M
      53    Andrea Howell                     Windermere  FL       2434   34      455      2:12:12.9   2:12:56.9     10:09/M
      54    Catherine Weibert                 Orlando  FL          3010   30      456      2:12:13.5   2:13:11.3     10:10/M
      55    Erica Gregor                      Winter Garden  FL    2372   33      477      2:13:16.2   2:13:41.7     10:12/M
      56    Sharon Bernard                    Charlotte  NC        3236   32      486      2:13:49.0   2:14:10.0     10:15/M
      57    Stef Mohl                         Orlando  FL          2663   30      488      2:13:54.6   2:15:23.3     10:20/M
      58    Deborah Dixon                     Auburndale  FL       2251   34      495      2:14:22.3   2:15:33.8     10:21/M
      59    Christine Ohara                   Apt 402  FL          2701   31      500      2:14:43.6   2:16:31.1     10:25/M
      60    Carrie Ambrulavich                Orlando  FL          2032   32      514      2:15:45.7   2:16:20.5     10:24/M
      61    Lacey Rosenberg                   Kewanee  IL          2813   32      529      2:16:35.4   2:17:55.5     10:32/M
      62    Meredith Schott                   Altamonte Springs    2858   31      542      2:17:01.5   2:17:35.7     10:30/M
      63    Diane Boyce                       Port Orange  FL      2120   33      552      2:17:35.9   2:19:17.7     10:38/M
      64    Marci Boyce                       Los Angeles  CA      2121   32      555      2:17:38.3   2:19:19.4     10:38/M
      65    Heather Clayson                   Spanish Fork  UT     2179   30      559      2:17:57.6   2:19:22.4     10:38/M
      66    Kim Wheeler                       Altamonte Springs    3022   32      575      2:19:09.6   2:20:27.3     10:43/M
      67    Erin Zahnow                       Vicksburg  FL        3057   34      615      2:21:38.6   2:21:51.9     10:50/M
      68    Crystal Schmidt                   Oviedo  FL           2850   34      623      2:22:16.0   2:22:46.7     10:54/M
      69    Elizabeth Mitzel                  Oviedo  FL           2660   30      632      2:22:49.1   2:23:18.0     10:56/M
      70    Laurin Daniel                     Longwood  FL         2220   33      636      2:22:57.8   2:23:31.3     10:57/M
      71    Mary Bales                        CELEBRATION  FL      2058   31      644      2:23:22.3   2:23:51.7     10:59/M
      72    Annalee Sirmeyer                  Winter Springs  FL   2890   34      646      2:23:40.9   2:25:28.4     11:06/M
      73    Candace Beeghly                   Longwood  FL         3150   31      652      2:24:02.7   2:24:34.9     11:02/M
      74    Abelina Cepero                    Orlando  FL          3072   30      656      2:24:16.8   2:24:31.2     11:02/M
      75    Lisa Fairchild                    Tampa  FL            2283   33      686      2:27:04.5   2:28:50.1     11:22/M
      76    Erica Ruof                        Cocoa  FL            2819   33      688      2:27:16.3   2:27:55.3     11:17/M
      77    Magan Martinago                   Rock Hill  SC        2601   31      714      2:29:14.0   2:29:53.3     11:26/M
      78    Tanya Jarvis                      Orlando  FL          2450   32      731      2:31:31.5   2:33:01.6     11:41/M
      79    Laura Loetz                       Winter Garden  FL    3197   30      739      2:32:15.2   2:33:23.9     11:43/M
      80    Nicole Medina                     Brentwood  TN        2638   34      740      2:32:19.5   2:32:57.1     11:41/M
      81    Yeshenia Nieves                   New Port Richey  FL  3122   33      757      2:33:52.8   2:35:19.8     11:51/M
      82    Hannah Russell                    St. Augustine  FL    2823   30      760      2:34:25.6   2:35:19.1     11:51/M
      83    Erika Vocelka                     Casselberry  FL      2991   31      765      2:34:59.3   2:35:42.6     11:53/M
      84    Clarissa Raymond                  Tampa  FL            2772   34      778      2:35:46.9   2:36:49.5     11:58/M
      85    Lauren Moceri                     Ponce Inlet  FL      2661   33      798      2:37:46.0   2:39:28.9     12:10/M
      86    Claire Pagán                     Orlando  FL          2716   32      807      2:38:14.6   2:38:31.5     12:06/M
      87    Jeanette Sigona                   Haines City  FL      2886   32      816      2:40:12.5   2:41:08.4     12:18/M
      88    Laurymar Figueroa                 Orange City  FL      2298   33      817      2:40:53.4   2:41:29.0     12:20/M
      89    Georgette Varela                  Orlando  FL          2980   30      828      2:42:01.7   2:42:46.5     12:25/M
      90    Christine Mckee                   Oviedo  FL           2626   34      830      2:42:13.2   2:43:56.5     12:31/M
      91    Julie Gehring                     Davenport  FL        2336   33      833      2:42:19.1   2:43:34.9     12:29/M
      92    Jessica Koontz                    Apopka  FL           2501   32      842      2:43:07.0   2:43:56.8     12:31/M
      93    Winnie Oh                         Orlando  FL          2700   34      845      2:43:34.6   2:44:50.5     12:35/M
      94    Bethany Baker                     Davenport  FL        2056   33      851      2:44:18.8   2:45:06.6     12:36/M
      95    Heather Hargrove                  Orlando  FL          2393   33      857      2:44:43.4   2:45:49.7     12:39/M
      96    Alessia Jackson                   Dover  FL            2446   34      935      2:59:18.1   3:00:45.7     13:48/M
      97    Carrie Schneider                  Polk City  FL        2856   33      937      2:59:53.2   3:00:20.6     13:46/M
      98    Pragati Gusmano                   Orlando  FL          2383   31      938      3:00:06.2   3:01:10.6     13:50/M
      99    Bridget Elliott                   Lake Mary  FL        2273   33      939      3:00:06.9   3:01:13.3     13:50/M
     100    Claudia Gonzalez                  Winter Springs  FL   2350   32      950      3:02:51.9   3:04:31.1     14:05/M
     101    Bergen Warner                     Gainesville  FL      3007   32      953      3:04:16.4   3:05:06.7     14:08/M
     102    Holly Crawford                    Longwood  FL         2210   31      970      3:08:12.1   3:09:50.2     14:29/M
     103    Joanne Flores                     Gotha  FL            2307   33      977      3:13:09.5   3:14:32.8     14:51/M
     104    Ashley Shaw                       Winter Springs  FL   2873   30      982      3:16:57.1   3:18:16.4     15:08/M
     105    Stephanie Borba                   Oldsmar  FL          2111   31      986      3:17:04.0   3:18:08.3     15:07/M
     106    Denise Pallavajjala               Geneva  IL           2718   34      998      3:35:30.4   3:37:09.3     16:35/M
     107    Meridith Geyer                    Orlando  FL          2341   33     1000      3:50:21.7   3:51:44.4     17:41/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    John Watkins                      Iowa City  IA        3211   36        4      1:18:15.3   1:18:16.8      5:58/M
       2    Marcus Dasilva                    Orlando  FL          3156   35        8      1:21:12.5   1:21:13.5      6:12/M
       3    Rob PULSIFER                      St. Petersburg  FL   2759   36       10      1:23:55.7   1:23:56.6      6:24/M
       4    Jose Martinez                     Haines City  FL      3200   38       12      1:24:26.4   1:24:29.1      6:27/M
       5    Michael Prince                    Windermere  FL       2754   35       20      1:30:16.8   1:30:17.7      6:54/M
       6    Alex Ouraev                       Windermere  FL       2714   37       21      1:30:45.6   1:30:48.4      6:56/M
       7    Andrew Martin                     Metamora  IL         3199   36       32      1:35:08.3   1:35:10.8      7:16/M
       8    Mike Williams                     Whitesboro  NY       3035   37       41      1:37:07.5   1:37:14.6      7:25/M
       9    Kevin Williams                    Orlando  FL          3215   37       42      1:37:12.6   1:37:17.2      7:26/M
      10    Ryan King                         Longwood  FL         2487   35       48      1:38:20.2   1:38:23.0      7:31/M
      11    Omar Garcia                       Orlando  FL          2327   37       52      1:38:57.1   1:40:08.4      7:39/M
      12    Steven Saleh                      Orlando  FL          2831   37       63      1:40:35.7   1:40:47.7      7:42/M
      13    Jose Rodriguez                    Clermont  FL         2803   36       67      1:40:56.9   1:41:00.5      7:43/M
      14    Alejandro Pinedo                  Longwood  FL         3129   35       70      1:41:08.4   1:41:12.6      7:44/M
      15    Kevin Hanna                       Orlando  FL          2390   38       88      1:44:24.3   1:44:33.4      7:59/M
      16    Christopher Heath                 Orlando  FL          2403   36      100      1:45:50.9   1:46:02.5      8:06/M
      17    Andrew Windle                     Winter Park  FL      3212   35      145      1:52:01.0   1:52:11.6      8:34/M
      18    David McLatchie                   Orlando  FL          2631   35      147      1:52:20.6   1:52:28.3      8:35/M
      19    Steve Lynch                       Orlando  FL          2574   39      153      1:52:39.4   1:52:53.3      8:37/M
      20    Drew Bellucci                     Palm Harbor  FL      2084   36      157      1:52:47.2   1:53:52.3      8:42/M
      21    Marvin Corea                                           3263   39      167      1:54:03.2   1:54:58.1      8:47/M
      22    Christian Moncayo                 Orlando  FL          2666   35      177      1:54:50.4   1:54:50.4      8:46/M
      23    Kevin Mackie                      Oviedo  FL           2578   38      184      1:55:12.3   1:55:39.7      8:50/M
      24    Jonathan Breidenstein             Orlando  FL          2127   35      203      1:56:20.0   1:57:27.7      8:58/M
      25    Brent Williams                    Orlando  FL          3033   37      206      1:56:21.5   1:56:45.0      8:55/M
      26    Warren Hochreiter                 Orlando  FL          3101   39      209      1:56:28.0   1:57:42.4      8:59/M
      27    Kurtis Mohr                       Orlando  FL          2664   35      210      1:56:31.3   1:57:56.5      9:00/M
      28    Russell Stoewe                    Oviedo  FL           2928   36      236      1:58:18.7   1:59:22.0      9:07/M
      29    Charlie Sansbury                  Orlando  FL          3227   35      252      1:59:07.6   2:00:11.2      9:10/M
      30    Kyle Brennan                      Casselberry  FL      3153   35      276      2:00:15.3   2:00:51.6      9:14/M
      31    Brian Gentile                     Maitland  FL         2339   39      310      2:02:43.2   2:03:17.7      9:25/M
      32    Eladio Chavez Jr.                 Orlando  FL          2169   35      315      2:03:08.0   2:03:21.1      9:25/M
      33    Alan Forbes                       Apopka  FL           2309   35      316      2:03:15.9   2:03:24.7      9:25/M
      34    Eric Filimon                      Orlando  FL          2299   35      324      2:03:46.2   2:04:48.0      9:32/M
      35    James Oh                          Orlando  FL          2699   36      339      2:04:57.4   2:06:12.3      9:38/M
      36    Tom Hungerford                    Kennesaw  GA         2439   36      341      2:05:25.5   2:06:23.3      9:39/M
      37    Ibarra Garces                     Orlando  FL          2325   37      345      2:05:42.5   2:07:38.3      9:45/M
      38    Naveed Shujaat                    Windermere  FL       2884   38      350      2:06:06.9   2:07:50.4      9:45/M
      39    James Ayers                       Riverview  FL        2050   37      355      2:06:26.1   2:07:28.0      9:44/M
      40    William Dawson                    Port St John  FL     2229   37      356      2:06:26.2   2:06:57.0      9:41/M
      41    Mike Graves                       Orlando  FL          2362   35      359      2:06:38.3   2:07:51.7      9:46/M
      42    Scott Robinson                    Seffner  FL          2799   39      377      2:08:00.2   2:09:36.4      9:54/M
      43    Alessandro Macchiaroli            Orlando  FL          2575   39      384      2:08:07.7   2:09:21.2      9:52/M
      44    Barry Hyman                       Orlando  FL          2442   38      395      2:08:59.5   2:09:29.8      9:53/M
      45    Brian Forman                      Oldsmar  FL          2311   36      399      2:09:11.8   2:10:50.9      9:59/M
      46    Jose Gonzalez Mora                Pittsburgh  PA       3228   36      430      2:10:43.7   2:11:28.8     10:02/M
      47    Jason Stano                       Orlando  FL          3139   35      439      2:11:20.7   2:12:30.9     10:07/M
      48    Earl OHara                        Clermont  FL         2702   37      447      2:11:46.2   2:12:57.0     10:09/M
      49    Royal Casey                       Orlando  FL          2162   38      467      2:13:07.6   2:14:40.4     10:17/M
      50    Joe Pearson                       Marietta  GA         2731   37      485      2:13:45.7   2:13:59.4     10:14/M
      51    Jonathan Crabb                    Orlando  FL          2205   36      507      2:15:15.3   2:16:46.3     10:26/M
      52    JACK HENSON                       ORLANDO  FL          3100   39      511      2:15:30.1   2:16:33.8     10:25/M
      53    Ryan Alexander                    Largo  FL            2022   37      519      2:15:55.2   2:16:00.9     10:23/M
      54    Graham Fox                        St Petersburg  FL    3193   38      546      2:17:19.1   2:18:22.8     10:34/M
      55    Lee Ayala                         Kissimmee  FL        2049   38      570      2:18:54.7   2:19:31.6     10:39/M
      56    Angelo Santos                     Tampa  FL            2836   38      579      2:19:21.1   2:19:37.1     10:39/M
      57    William Baez                      Lake Mary  FL        2054   37      585      2:19:40.5   2:20:19.4     10:43/M
      58    Kranti Dugiraala                  Lake Mary  FL        3086   35      606      2:21:08.3   2:22:10.5     10:51/M
      59    Jason Livermore                   Lakeland  FL         2556   36      617      2:21:45.0   2:22:08.2     10:51/M
      60    David Colvin                      Altamonte Springs    2190   35      631      2:22:42.2   2:23:40.7     10:58/M
      61    Mike Daniel                       Longwood  FL         2221   36      637      2:22:58.4   2:23:31.7     10:57/M
      62    Ian Suarez                        Orlando  FL          2935   35      643      2:23:20.8   2:23:50.3     10:59/M
      63    Max Montes                        Tampa  FL            2668   37      670      2:25:09.5   2:26:07.8     11:09/M
      64    Junaid Farooqui                   Orlando  FL          2284   37      672      2:25:35.5   2:27:19.7     11:15/M
      65    Rowland Darbin                    Oviedo  FL           2222   37      701      2:28:30.2   2:30:13.8     11:28/M
      66    Frankie Ortiz                     Orlando  FL          3174   39      703      2:28:34.7   2:29:27.9     11:25/M
      67    Mike Robinson                     Orlando  FL          2798   36      706      2:28:40.5   2:29:17.2     11:24/M
      68    Franco Patacsil                   Orange Park  FL       509   39      746      2:32:56.4   2:34:50.3     11:49/M
      69    Andrew Robinson                   Orlando  FL          2796   38      748      2:33:11.1   2:34:43.7     11:49/M
      70    Edward Reyes                      Gainesville  FL      2781   39      781      2:35:57.3   2:37:52.7     12:03/M
      71    Rudy Fernandez                    Kissimmee  FL        2290   36      790      2:36:14.5   2:37:30.6     12:01/M
      72    James Hemond                      Clearwater  FL       2407   39      885      2:48:10.7   2:48:38.0     12:52/M
      73    Virtue Nguyen                     Orlando  FL          2690   36      916      2:54:35.3   2:55:48.7     13:25/M
      74    Jerry Howard                      Apopka  FL           2431   38      946      3:01:52.1   3:03:11.3     13:59/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Carey Rothschild                  Winter Park  FL      3207   38       29      1:34:24.4   1:34:28.2      7:13/M
       2    Cynthia Ginsberg                  Chicago  IL          2345   35       37      1:36:28.2   1:36:32.6      7:22/M
       3    Alexandra Lion                    Orlando  FL          2555   38       56      1:39:04.4   1:39:09.0      7:34/M
       4    Marah Fitos                       Windermere  FL       2304   37       77      1:42:29.1   1:42:39.2      7:50/M
       5    Ana Duenas                        Orlando  FL          2262   39      134      1:51:03.8   1:51:12.9      8:29/M
       6    Chris Denney                      Orlando  FL          3158   36      137      1:51:21.6   1:51:26.2      8:30/M
       7    Becky Jacquemin                   Holland  MI          3104   35      139      1:51:31.5   1:51:57.4      8:33/M
       8    Minako Horn                       Oviedo  FL           2427   39      151      1:52:33.5   1:53:37.1      8:40/M
       9    Ashley Rosenthal                  Orlando  FL          3134   38      165      1:53:55.9   1:54:59.8      8:47/M
      10    Viettka Jones                     Orlando  FL          2469   37      180      1:54:55.8   1:56:30.3      8:54/M
      11    Kelly Greenier                    Mount Dora  FL       2370   37      241      1:58:26.3   1:58:38.5      9:03/M
      12    Melissa Szymanski                 Winter Park  FL      2945   38      257      1:59:15.4   2:00:01.0      9:10/M
      13    Renee Tercsak                     Orlando  FL          3176   35      270      1:59:58.0   2:00:10.1      9:10/M
      14    Tina Madovoy                      Orlando  FL          3111   35      274      2:00:05.7   2:00:31.4      9:12/M
      15    Patty Tellez                      Orlando  FL          2951   37      277      2:00:26.6   2:00:46.8      9:13/M
      16    Lisa Nichols                      Tallahassee  FL      2692   39      279      2:00:35.2   2:02:12.5      9:20/M
      17    Catherine Lowe                    Winter Springs  FL   2565   38      281      2:00:36.6   2:00:53.2      9:14/M
      18    Nancy Hepner                      Tampa  FL            2411   39      293      2:01:25.6   2:01:36.1      9:17/M
      19    Marie Pham                        Orlando  FL          2739   38      294      2:01:27.6   2:02:11.4      9:20/M
      20    Michelle Wright                   Orlando  FL          3050   36      304      2:02:11.7   2:03:28.5      9:25/M
      21    Tara Mahramus                     Winter Garden  FL    2586   39      305      2:02:21.1   2:03:21.0      9:25/M
      22    Janine Lindgreen                  Lexington  KY        2552   35      308      2:02:35.5   2:03:19.1      9:25/M
      23    Gina Priolo                       Saint Petersburg  F  2755   38      309      2:02:42.2   2:03:06.5      9:24/M
      24    Heather Bryant                    Orlando  FL          2144   39      311      2:02:53.3   2:03:52.7      9:27/M
      25    Cynthia Colvin                    Altamonte Springs    2189   36      333      2:04:30.9   2:05:13.8      9:34/M
      26    Maria Irene Garces                Orlando  FL          2326   35      346      2:05:43.3   2:07:38.3      9:45/M
      27    Priscilla Long                    Winter Garden  FL    2560   36      370      2:07:43.0   2:08:39.4      9:49/M
      28    Valerie Martinez                  Orlando  FL          2602   35      372      2:07:46.4   2:09:17.2      9:52/M
      29    Maripaz Victa                     Orlando  FL          3142   37      386      2:08:12.5   2:08:30.5      9:49/M
      30    Callie Arnold                     Longwood  FL         2040   37      388      2:08:17.4   2:09:32.2      9:53/M
      31    Kelly Robertson                   Clermont  FL         2794   35      412      2:09:43.6   2:10:36.3      9:58/M
      32    Paola Cavallaro                   Altamonte Springs    2166   38      420      2:10:15.3   2:10:30.2      9:58/M
      33    Janene Hodgkins                   Apopka  FL           2418   37      427      2:10:34.0   2:10:53.1      9:59/M
      34    Amanda Tinsley                    Orlando  FL          2961   37      441      2:11:22.6   2:12:42.5     10:08/M
      35    Karen Crabb                       Orlando  FL          2206   36      470      2:13:12.3   2:14:43.1     10:17/M
      36    Amanda Leathers                   Orlando  FL          2535   39      473      2:13:14.8   2:14:46.4     10:17/M
      37    Michelle Casey                    Orlando  FL          2161   37      474      2:13:14.9   2:14:46.4     10:17/M
      38    Anisa Walters                     Saint Augustine  FL  3000   37      483      2:13:36.3   2:15:22.0     10:20/M
      39    Rebecca Young                     Orlando  FL          3180   39      493      2:14:02.2   2:14:54.4     10:18/M
      40    Sandra Matthews                   Laguna Niguel  CA    2608   36      521      2:15:59.5   2:18:43.5     10:35/M
      41    Megan Venning                     Apopka  FL           2984   36      531      2:16:36.8   2:16:57.3     10:27/M
      42    Nicole Baker                      Sanford  FL          3186   39      532      2:16:39.6   2:16:59.8     10:27/M
      43    Marilena Conforti                 Chicago  IL          2191   38      534      2:16:44.4   2:17:16.5     10:29/M
      44    Anna Berg                         Orlando  FL          2091   39      538      2:16:47.3   2:17:33.4     10:30/M
      45    Michelle White                    Tampa  FL            3028   36      539      2:16:54.2   2:17:31.8     10:30/M
      46    Andrea Bernitt                    Palm Harbor  FL      2093   39      553      2:17:37.0   2:18:42.0     10:35/M
      47    Haley Duke                        Tampa  FL            2266   36      554      2:17:37.8   2:19:18.7     10:38/M
      48    Alyx Kaczuwka                     Orlando  FL          2473   35      558      2:17:47.8   2:18:14.4     10:33/M
      49    Shelly Braun                      Orlando  FL          2124   37      564      2:18:08.5   2:19:20.9     10:38/M
      50    Irina Blumenfeld                  Maitland  FL         2107   38      566      2:18:18.8   2:18:24.7     10:34/M
      51    Lindsay Geary                     Orlando  FL          2334   35      571      2:19:01.7   2:19:21.1     10:38/M
      52    Rebecca Wentz                     Orlando  FL          3015   39      584      2:19:37.8   2:19:37.8     10:39/M
      53    Monique Boyd                      Orlando  FL          2122   37      604      2:20:52.5   2:22:28.3     10:53/M
      54    Heather Cumbo                     JACKSONVILLE  FL     2217   37      612      2:21:21.5   2:22:06.5     10:51/M
      55    Amy Magdalein                     Jacksonville  FL     2582   36      613      2:21:22.5   2:22:06.1     10:51/M
      56    Karina Rodriguez                  Longwood  FL         2804   36      624      2:22:17.2   2:22:31.5     10:53/M
      57    Erica Mailler-Savage              Winter Park  FL      3112   36      650      2:23:58.1   2:25:32.0     11:07/M
      58    Denise LaPierre                   Clermont  FL         2527   35      657      2:24:22.8   2:25:19.8     11:06/M
      59    Amy Russo                         Deltona  FL          2824   39      660      2:24:28.8   2:25:58.3     11:09/M
      60    Angela Arruda                     Mount Dora  FL       2042   39      668      2:25:04.4   2:25:55.4     11:08/M
      61    Prima Burney                      Winter Haven  FL     2150   35      674      2:25:44.7   2:26:06.7     11:09/M
      62    LAURA ZARLENGA                    LAND O LAKES  FL     3058   38      682      2:26:50.2   2:27:10.9     11:14/M
      63    Bonnie Cawvey                     Orlando  FL          3071   39      690      2:27:22.8   2:28:20.1     11:19/M
      64    Gina Grant                        Orlando  FL          2359   39      691      2:27:27.1   2:28:22.7     11:20/M
      65    Chris Spicer                      Atlanta  GA          2914   39      695      2:27:41.8   2:29:06.5     11:23/M
      66    Colleen Potter                    Orlando  FL          2750   36      698      2:27:58.7   2:29:44.9     11:26/M
      67    Judy Williamson                   Lake Helen  FL       3039   35      700      2:28:29.6   2:30:13.5     11:28/M
      68    Annemarie Esan                    Orlando  FL          2277   39      708      2:28:44.3   2:29:47.3     11:26/M
      69    Kathleen Ferrara                  Gainesville  FL      2292   36      715      2:29:14.9   2:29:53.6     11:26/M
      70    Karin Tallent                     Largo  FL            2947   39      719      2:29:34.4   2:30:25.3     11:29/M
      71    Crystal Bergman                   Lake Mary  FL        2092   39      728      2:31:14.8   2:31:50.0     11:35/M
      72    Melanie Davis                     Orlando  FL          2227   36      730      2:31:22.8   2:32:29.0     11:38/M
      73    Joy Manangan                      Orange Park  FL       400   37      744      2:32:45.1   2:34:40.2     11:48/M
      74    Sandi Stambaugh                   Orlando  FL          2920   37      745      2:32:46.5   2:32:59.7     11:41/M
      75    Jenny Geller                      St. Augustine  FL    2337   37      761      2:34:26.6   2:35:19.9     11:51/M
      76    Anna Sayre                        Brooksville  FL      2843   35      767      2:35:02.0   2:36:29.6     11:57/M
      77    Olga Gable                        Sanford  FL          2322   36      771      2:35:10.2   2:37:55.0     12:03/M
      78    Christine Steele                  Orlando  FL          2922   35      773      2:35:25.7   2:36:47.8     11:58/M
      79    Erica Franco                      Orlando  FL          2316   37      780      2:35:56.1   2:36:17.2     11:56/M
      80    Anabelle Reyes                    Gainesville  FL      2780   36      782      2:35:57.6   2:37:52.9     12:03/M
      81    Beata Forester                    Orlando  FL          2310   37      785      2:36:00.2   2:37:38.0     12:02/M
      82    Erin Hoover                       Port Orange  FL      2425   35      788      2:36:10.0   2:37:45.2     12:03/M
      83    Niquita Gioia                     Winter Springs  FL   2346   36      805      2:38:13.1   2:38:30.3     12:06/M
      84    Stacey Clark                      Ponte Vedra  FL      2177   36      810      2:38:57.6   2:39:42.8     12:11/M
      85    Cindy Christie                    Tarpon Springs  FL   2173   38      811      2:39:10.5   2:40:05.1     12:13/M
      86    Charlene Zirkelbach               Orlando  FL          3214   37      820      2:41:39.7   2:43:04.0     12:27/M
      87    Johanna Zayas                     Wesley Chapel  FL    3059   35      821      2:41:44.4   2:42:20.4     12:24/M
      88    Kaen Grau                         Windermere  FL       2360   38      822      2:41:50.9   2:42:24.5     12:24/M
      89    Jacinta Dawson                    Port Saint John  FL  2228   35      827      2:42:01.6   2:42:33.4     12:25/M
      90    Johnitta Bland                    Jacksonville  FL     2101   39      837      2:42:40.9   2:44:32.2     12:34/M
      91    Michelle Reuteiz                                       3255   35      843      2:43:17.4   2:44:27.0     12:33/M
      92    Sherry Rodriguez                  St. Cloud  FL        2806   37      846      2:43:47.2   2:44:55.2     12:35/M
      93    Jeniffer Herrera                  Cape Coral  FL       2413   39      848      2:43:48.5   2:45:23.0     12:37/M
      94    Vanessa Lavarez                   Orlando  FL          2531   36      853      2:44:22.5   2:45:52.6     12:40/M
      95    Nicole Blazina                    Orlando  FL          2103   37      859      2:44:54.0   2:45:48.0     12:39/M
      96    Jaimie Finn                       Orlando  FL          2300   38      862      2:45:28.0   2:46:20.5     12:42/M
      97    Christina Ward                    Orlando  FL          3004   37      867      2:45:50.9   2:47:33.9     12:47/M
      98    Pamela Gaskill                    Casselberry  FL      2333   36      876      2:46:38.2   2:47:25.6     12:47/M
      99    Ericka Scheid                     Orlando  FL          2846   38      878      2:46:44.8   2:48:07.6     12:50/M
     100    Nathalie Ingram                   Clermont  FL         2444   37      882      2:47:51.3   2:48:13.3     12:50/M
     101    Tara Hennig                       DeLand  FL           2409   38      895      2:50:38.1   2:51:39.8     13:06/M
     102    Theresa Cook                      Orange City  FL      2193   38      896      2:50:38.5   2:51:39.9     13:06/M
     103    Rachel Santos                     Tampa  FL            2838   37      897      2:50:49.6   2:50:49.6     13:02/M
     104    Ruth Guerrero                     Orange Park  FL      2378   39      900      2:51:00.0   2:52:16.4     13:09/M
     105    Connie Maldonado                  Auburndale  FL       2587   35      901      2:51:04.1   2:51:23.1     13:05/M
     106    Cheryl Bessolo                    Orlando  FL          3151   35      902      2:51:35.9   2:52:47.8     13:11/M
     107    Alison Tomaska                    Orlando  FL          2964   39      904      2:52:08.3   2:53:38.6     13:15/M
     108    Amy Grandjean                     Orlando  FL          2358   38      945      3:01:38.7   3:02:59.5     13:58/M
     109    Stacie Gorman                     Arlington  VA        2356   37      947      3:01:59.6   3:03:51.4     14:02/M
     110    Jenny Neiffer Cayford             DeBary  FL           2688   36      962      3:06:55.8   3:07:36.6     14:19/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Joseph Bruno                      Saint Cloud  FL      2143   43       17      1:28:37.7   1:28:39.4      6:46/M
       2    Scott Shelton                     Orlando  FL          2876   40       33      1:35:33.8   1:35:44.2      7:18/M
       3    Ezequiel Cuellar                  Orlando  FL          2214   41       54      1:39:00.0   1:39:06.9      7:34/M
       4    Bao Thai                          Windermere  FL       2953   41       57      1:39:12.6   1:39:16.9      7:35/M
       5    Steven Meints                     Orlando  FL          3172   44       59      1:39:45.3   1:40:02.0      7:38/M
       6    Jeff Noonan                                            3258   41       64      1:40:39.7   1:41:36.5      7:45/M
       7    Keith Mansfield                   Nantucket  MA        3113   42       68      1:41:03.7   1:41:25.7      7:45/M
       8    Erik Riccardi                     Altamonte Springs    2782   40       74      1:42:05.5   1:42:18.4      7:49/M
       9    John Bongiovanni                  Trenton  FL          2109   41       80      1:43:05.9   1:43:44.3      7:55/M
      10    Ary Nussbaum                      Orlando  FL          3123   40       81      1:43:16.2   1:43:25.8      7:54/M
      11    Carlos Arroyo                     Orlando  FL          2041   42       89      1:44:39.3   1:44:45.3      8:00/M
      12    Jamie Benedict                    Groveland  FL        2086   42       93      1:45:21.3   1:45:42.3      8:04/M
      13    Matthew Maday                     Chicago  IL          3110   41       96      1:45:30.7   1:45:35.1      8:04/M
      14    Ramon Badillo                     Orlando  FL          2052   42      110      1:47:10.5   1:48:15.3      8:16/M
      15    CHRISTOPHER DAVIS                 SAINT CLOUD  FL      3079   44      122      1:49:08.6   1:49:12.6      8:20/M
      16    Steve Rosser                      Oakland  FL          2815   44      146      1:52:04.5   1:52:39.0      8:36/M
      17    Richard Lampe                     Orlando  FL          2521   41      154      1:52:39.6   1:52:50.6      8:37/M
      18    Roger Morris                      Raleigh  NC          2673   44      175      1:54:33.2   1:55:17.5      8:48/M
      19    David Harrigan                    Orlando  FL          2397   41      179      1:54:54.6   1:55:53.9      8:51/M
      20    Christopher Mccallus              Wesley Chapel  FL    2617   42      183      1:55:10.7   1:55:42.4      8:50/M
      21    Michael Wilson                    Orlando  FL          3042   40      195      1:55:54.9   1:57:29.5      8:58/M
      22    Jarrett Krienes                   Brooksville  FL      3169   41      207      1:56:21.8   1:56:32.9      8:54/M
      23    Patrick McCallion                 Ocoee  FL            3218   44      215      1:56:43.9   1:56:43.9      8:55/M
      24    Charles Mays                      Crystal Lake  IL     3117   41      220      1:57:01.9   1:57:14.6      8:57/M
      25    Anders Johansson                                       3246   42      232      1:57:59.5   1:58:32.7      9:03/M
      26    David Hepner                      Clearwater  FL       2410   44      247      1:58:51.0   1:58:54.5      9:05/M
      27    Rick Partridge                    Tampa  FL            2724   44      254      1:59:09.7   2:00:52.1      9:14/M
      28    Sam Osborne                       Tallahassee  FL      2709   42      265      1:59:33.5   2:01:10.2      9:15/M
      29    Edward Ballesteros                Broken Arrow  OK     2060   42      285      2:00:51.1   2:01:06.8      9:15/M
      30    Craig Corwin                      Orlando  FL          2201   40      329      2:04:09.2   2:04:58.7      9:32/M
      31    Branon Thames                     United States Of Am  3177   41      332      2:04:26.6   2:04:28.7      9:30/M
      32    Chris Carter                      Orlando  FL          2159   43      336      2:04:32.0   2:04:32.0      9:30/M
      33    Richard Green                     Lakeland  FL         2368   43      340      2:05:20.7   2:05:44.3      9:36/M
      34    Matthew Millheiser                Sunrise  FL          2654   44      360      2:06:40.6   2:07:44.6      9:45/M
      35    Keith Hammond                     Orlando  FL          3096   40      407      2:09:32.2   2:10:49.9      9:59/M
      36    Scott Wright                      Maitland  FL         3051   42      411      2:09:37.0   2:10:13.7      9:56/M
      37    Steve Jimenez                     Miami  FL            2455   41      453      2:12:03.4   2:12:33.1     10:07/M
      38    Michael Jacob                     Wintergarden  FL     2447   40      508      2:15:21.0   2:16:33.8     10:25/M
      39    Shravan Pulijala                  Longwood  FL         2758   44      533      2:16:43.1   2:17:58.4     10:32/M
      40    Oscar Valdes                      Miami  FL            2976   41      578      2:19:19.6   2:19:50.5     10:40/M
      41    Mike Hobbs                        Akron  OH            2417   42      587      2:19:50.9   2:20:42.9     10:44/M
      42    Andrea Thurman                                         3216   44      588      2:19:56.3   2:21:06.0     10:46/M
      43    Juanita Benedict                  Groveland  FL        2087   40      609      2:21:16.6   2:21:38.2     10:49/M
      44    Allen Kent                        Lakeland  FL         2481   42      618      2:21:45.2   2:22:09.1     10:51/M
      45    David Davis                       Orlando  FL          2226   40      649      2:23:50.5   2:24:19.7     11:01/M
      46    Michael Orendi                    Mount Dora  FL       3124   40      669      2:25:04.9   2:25:55.5     11:08/M
      47    Ted Webster                       Lakeland  FL         3009   40      687      2:27:06.1   2:28:42.5     11:21/M
      48    Dave Mari                         Lake Mary  FL        3114   41      720      2:30:05.8   2:31:18.0     11:33/M
      49    Jeff Ferrell                      Sanford  FL          2293   40      721      2:30:05.8   2:31:46.8     11:35/M
      50    Chris Wilson                      Ocoee  FL            3041   41      741      2:32:24.1   2:32:57.4     11:41/M
      51    Carlos Rosa                       Orlando  FL          2812   42      758      2:34:16.5   2:35:31.5     11:52/M
      52    Mike Smyka                        Ocoee  FL            2905   44      763      2:34:36.7   2:35:05.1     11:50/M
      53    Ricardo Guerrero                  Fleming Island  FL   2377   42      849      2:44:13.2   2:45:37.2     12:39/M
      54    Mike Smith                        Spring Hill  FL      2902   43      865      2:45:40.4   2:46:16.2     12:42/M
      55    Justin Kuperberg                  Heathroq  FL         2509   43      891      2:49:23.5   2:50:30.5     13:01/M
      56    Sean Picardi                      Kissimmee  FL        2742   43      980      3:15:27.3   3:16:31.4     15:00/M
      57    Thomas Scheer                     Orlando  FL          2845   42      989      3:17:13.6   3:18:37.4     15:10/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Charlene Lepane                   Orlando  FL          2537   41       51      1:38:33.2   1:38:37.7      7:32/M
       2    Camila Spinelli                   Orlando  FL          2915   41       60      1:40:07.0   1:40:12.1      7:39/M
       3    Angie Barber                      Gotha  FL            2063   42       79      1:42:48.1   1:42:48.1      7:51/M
       4    Karen Veit                        Orlando  FL          2982   40       82      1:43:19.8   1:43:26.6      7:54/M
       5    Faye Walshaw                      Longwood  FL         3183   40       98      1:45:41.4   1:45:50.0      8:05/M
       6    Gilly Garcia                      Wesley Chapel  FL    3163   43      101      1:45:57.3   1:46:06.3      8:06/M
       7    Debbie Basham                     Oviedo  FL           3149   40      103      1:46:16.7   1:46:54.2      8:10/M
       8    Julie Kress                       Orlando  FL          3148   41      123      1:49:17.3   1:49:26.2      8:21/M
       9    Christina Ballesteros             Orlando  FL          2059   44      132      1:50:47.9   1:51:02.9      8:29/M
      10    Kendra Rahne                      Orlando  FL          2764   40      140      1:51:35.2   1:51:46.1      8:32/M
      11    Brooke Holt                       Lake Mary  FL        2422   43      149      1:52:31.2   1:52:41.2      8:36/M
      12    Shannon Booth                     Lake Mary  FL        2110   41      213      1:56:40.6   1:56:52.2      8:55/M
      13    Melanie Roberts                   Deltona  FL          2793   42      214      1:56:43.1   1:57:32.3      8:58/M
      14    Karen Trainor                     Winter Garden  FL    2967   42      240      1:58:24.5   1:59:07.3      9:06/M
      15    Caroline Trompke                  Winter Park  FL      2970   42      251      1:59:01.6   1:59:46.8      9:09/M
      16    Heidi Artley Hansen               North Liberty  IA    2043   40      256      1:59:15.1   2:00:01.1      9:10/M
      17    Aycha Katun-Williams              Maitland  FL         2475   40      266      1:59:46.1   1:59:59.0      9:10/M
      18    Michelle Hallemeier               Winter Park  FL      2386   40      272      2:00:02.2   2:00:14.5      9:11/M
      19    Meredith Bartkin                  Apopka  FL           3261   43      290      2:01:10.2   2:01:25.1      9:16/M
      20    Adaobi Oguchi                     Sanford  FL          2698   40      297      2:01:48.6   2:02:46.3      9:22/M
      21    Cindy Walker                      APOPKA  FL           3210   44      298      2:01:50.2   2:02:04.7      9:19/M
      22    Kristen Woods                     Winter Garden  FL    3047   40      299      2:02:02.5   2:03:00.5      9:23/M
      23    Wendy Sullivan                    Winter Garden  FL    2939   43      300      2:02:02.8   2:03:00.7      9:23/M
      24    Terri Lezotte                     Orlando  FL          2546   41      312      2:02:58.7   2:03:58.4      9:28/M
      25    Rose Sirois                       Winter Garden  FL    2893   41      323      2:03:43.6   2:04:42.3      9:31/M
      26    Beth Stone                        Winter Park  FL      2930   43      326      2:03:53.2   2:04:11.3      9:29/M
      27    Patty Harrelson                   Winter Garden  FL    2396   44      342      2:05:30.5   2:06:52.0      9:41/M
      28    PAULINA DOVALI                    OVIEDO  FL           2258   41      343      2:05:34.2   2:05:45.9      9:36/M
      29    Julie Evans                       Maitland  FL         2278   44      361      2:06:45.7   2:06:57.7      9:41/M
      30    Becky Raatz                       Chuluota  FL         2761   41      364      2:06:48.5   2:06:59.1      9:42/M
      31    Virginia JImenez                  Miami  FL            2456   41      366      2:07:01.2   2:07:31.8      9:44/M
      32    Amy Morris                        Maitland  FL         2672   42      375      2:07:55.4   2:08:11.3      9:47/M
      33    Natalie Fulgencio                 Orlando  FL          2320   44      397      2:09:07.5   2:10:28.4      9:58/M
      34    Lindy Madden Sinka                Orlando  FL          2581   42      405      2:09:24.0   2:09:59.8      9:55/M
      35    Bonnie Jules                      Jacksonville  FL     2472   42      408      2:09:32.5   2:11:26.1     10:02/M
      36    Lisa Hixenbaugh                   Orlando  FL          2416   43      409      2:09:34.6   2:10:32.9      9:58/M
      37    Zenda Brantley                    Brandon  FL          3068   44      417      2:10:14.1   2:10:38.9      9:58/M
      38    Po Dickison                       Orlando  FL          2244   42      428      2:10:36.7   2:11:00.6     10:00/M
      39    Claire Coolbeth                   Sanibel  FL          2194   41      434      2:10:58.7   2:12:26.9     10:07/M
      40    Serena Cook                       Windermere  FL       2192   40      440      2:11:22.6   2:12:44.3     10:08/M
      41    Lori Van Duyne                    Orlando  FL          2977   44      465      2:12:44.4   2:13:03.9     10:09/M
      42    Staci Robinson                    Orlando  FL          2800   40      472      2:13:14.2   2:14:46.0     10:17/M
      43    Tina Adams                        Inverness  FL        2013   44      480      2:13:25.0   2:15:03.8     10:19/M
      44    Riccinni Banham                   Windermere  FL       2062   44      497      2:14:24.3   2:16:23.1     10:25/M
      45    Mariselle Ramos                   Apopka  FL           2769   41      509      2:15:22.0   2:15:49.7     10:22/M
      46    Laura Jean                        Lake Mary  FL        2451   41      524      2:16:25.5   2:16:38.1     10:26/M
      47    Vanessa Serafim                   Oviedo  FL           2871   44      536      2:16:44.9   2:17:29.0     10:30/M
      48    Liana Diaz                        Orlando  FL          2243   41      543      2:17:08.5   2:17:51.9     10:31/M
      49    Andrea Templeton                  Clearwater  FL       2952   40      544      2:17:10.3   2:18:16.5     10:33/M
      50    Elizabeth Puckett                 San Clemente  CA     3204   44      548      2:17:27.8   2:19:23.7     10:38/M
      51    Janna John                        Fort Mill  SC        2458   43      563      2:18:08.2   2:19:44.2     10:40/M
      52    Rosie Wallace                     Orlando  FL          2997   41      572      2:19:02.6   2:19:55.6     10:41/M
      53    Amy Allman-semesco                Orlando  FL          2026   42      573      2:19:04.2   2:19:45.5     10:40/M
      54    Caroline Jenkins                  Invernss  FL         2452   43      580      2:19:23.8   2:21:02.5     10:46/M
      55    Christine Blackmon                Lake Mary  FL        2098   41      582      2:19:30.3   2:20:45.7     10:45/M
      56    Dolly Ayala                       Orlando  FL          2048   40      583      2:19:33.5   2:20:08.8     10:42/M
      57    Shelly Lindner                    Clermont  FL         2553   42      600      2:20:31.4   2:21:10.0     10:47/M
      58    Rachel Dowd                       Valrico  FL          2259   42      601      2:20:36.2   2:20:36.2     10:44/M
      59    Shaunta Vaughn                    Smyrna  GA           2981   42      605      2:21:04.2   2:21:31.5     10:48/M
      60    Nicole Miller                     Sorrento  FL         2652   41      607      2:21:08.5   2:22:20.3     10:52/M
      61    Melodie Blakely                   Orlando  FL          2099   43      608      2:21:16.4   2:22:09.1     10:51/M
      62    Francia Vogini                    Altamonte Springs    2992   44      620      2:21:54.2   2:22:48.2     10:54/M
      63    Kari Eichen                       Tampa  FL            3087   41      665      2:24:55.3   2:26:38.3     11:12/M
      64    Melissa Szentmiklosi              Orlando  FL          2943   40      693      2:27:39.7   2:28:46.0     11:21/M
      65    Stacy Mckenzie                    Orlando  FL          2630   40      716      2:29:25.2   2:29:51.9     11:26/M
      66    Kelly Alcock                      Oviedo  FL           2020   44      717      2:29:26.4   2:30:52.9     11:31/M
      67    Maria Bouker                      Ocala  FL            3067   42      718      2:29:29.8   2:31:04.5     11:32/M
      68    Christine DiDonna                 Oakland  FL          2246   40      724      2:30:31.5   2:31:52.6     11:36/M
      69    Samantha Peterson                 Rockledge  FL        2738   44      725      2:30:31.6   2:31:28.0     11:34/M
      70    Andrea Massey-Farrell             Winter Park  FL      2605   42      727      2:30:59.9   2:31:45.1     11:35/M
      71    Suzanne Maphis                    Windermere  FL       2590   43      737      2:32:05.2   2:33:30.8     11:43/M
      72    Audra Montero                     Tampa  FL            2667   41      747      2:33:04.9   2:34:12.0     11:46/M
      73    Jennifer Williams                 Winter Park  FL      3037   40      753      2:33:27.1   2:34:59.7     11:50/M
      74    Billie Russell                    St. Augustine  FL    2822   42      759      2:34:25.3   2:35:19.4     11:51/M
      75    Sally Collins                     Duette  FL           2188   40      768      2:35:04.3   2:36:15.2     11:56/M
      76    Chantell Waters                   Jacksonville  FL     3238   41      786      2:36:03.2   2:37:52.8     12:03/M
      77    Carrie Williams Helms             Orlando  FL          3038   42      792      2:36:52.2   2:38:37.9     12:06/M
      78    Patricia Lowe                     Warner Robins  GA    3109   41      794      2:37:27.6   2:38:45.7     12:07/M
      79    Sharon Stewart                    Orlando  FL          3140   40      799      2:37:47.1   2:38:38.7     12:07/M
      80    Julie Shoup                       Lakeland  FL         2881   43      814      2:40:03.7   2:40:27.5     12:15/M
      81    Ericka Roberts                                         3245   43      824      2:41:55.8   2:42:31.3     12:24/M
      82    Salena Richardson                 Orlando  FL          2784   41      831      2:42:13.3   2:42:51.1     12:26/M
      83    Julie Privitera                   Orlando  FL          2756   40      847      2:43:47.7   2:44:43.5     12:34/M
      84    Rebecca Bastian                   Ocoee  FL            2070   43      864      2:45:39.6   2:47:00.8     12:45/M
      85    Caroline Driscoll                 Orlando  FL          2260   43      887      2:49:02.2   2:50:40.3     13:02/M
      86    Hildarys Partridge                Tampa  FL            2723   41      899      2:50:55.6   2:52:37.3     13:11/M
      87    Aimee Maher                       Winter Garden  FL    2584   44      930      2:58:15.5   2:59:31.1     13:42/M
      88    Meredith White                    Lake Alfred  FL      3144   43      934      2:59:12.3   2:59:43.7     13:43/M
      89    Michelle Vickers                  Jacksonville  FL     2986   41      944      3:01:14.7   3:03:04.4     13:58/M
      90    Sabrina Fein                      Winter Park  FL      3090   42      957      3:05:23.6   3:06:37.5     14:15/M
      91    Penny Craig                       Orlando  FL          2208   42      979      3:15:09.2   3:16:50.5     15:02/M
      92    Betty Pearson                     Jacksonville  FL     2730   41      981      3:15:59.9   3:17:49.8     15:06/M
      93    Katrina Barnes                    Orlando  FL          2065   44      984      3:17:01.8   3:18:20.4     15:08/M
      94    Jacqueline Ryan                   Apopka  FL           2826   40      985      3:17:01.9   3:18:20.3     15:08/M
      95    Kerri Canyas                      Orlando  FL          2156   40      991      3:17:31.1   3:18:29.7     15:09/M
      96    Frances Marrero                   Orlando  FL          2595   40      993      3:18:22.2   3:20:46.6     15:20/M
      97    Michelle Dusseau                  Winter Park  FL      2269   41      994      3:18:26.9   3:18:26.9     15:09/M
      98    Kathleen Wooten                   Fort Mill  SC        3048   44      996      3:22:12.6   3:23:41.5     15:33/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Patrick Sirois                    Winter Garden  FL    2892   45       24      1:32:04.6   1:32:09.8      7:02/M
       2    Stan Fivecoat                     Trinity  FL          2305   45       26      1:32:43.9   1:32:47.4      7:05/M
       3    Tommy Reece                       Orlando  FL          3131   46       27      1:33:02.9   1:34:48.1      7:14/M
       4    Tom Coupe                         Memphis  TN          2204   45       30      1:34:31.5   1:34:39.8      7:14/M
       5    Jimmy Melendez                    Orlando  FL          3119   45       35      1:35:46.7   1:35:49.4      7:19/M
       6    Joel Remigio                      Orlando  FL          2776   45       39      1:36:57.7   1:37:02.6      7:24/M
       7    Ken Genova                        Orlando  FL          2338   45       55      1:39:00.2   1:39:43.4      7:37/M
       8    Gordon Cloke                      Winter Park  FL      2182   49       76      1:42:23.2   1:42:29.6      7:49/M
       9    Francisco Calderon                Orlando  FL          3070   47      111      1:47:22.1   1:47:23.8      8:12/M
      10    Daniel Evers                      Oviedo  FL           2280   47      112      1:47:25.0   1:47:37.4      8:13/M
      11    David Nadolski                    Windermere  FL       2687   47      116      1:47:54.9   1:48:03.2      8:15/M
      12    Joe Rainone                       Windermere  FL       2766   46      133      1:50:49.3   1:51:05.3      8:29/M
      13    Randy Anderson                    Winter Garden  FL    2036   46      138      1:51:29.8   1:51:37.6      8:31/M
      14    Duane Skage                       Winter Park  FL      2894   49      141      1:51:45.7   1:52:06.6      8:33/M
      15    Joseph Pennella                   Oviedo  FL           3202   45      152      1:52:38.4   1:53:43.8      8:41/M
      16    Kjell Berget                      Ingeberg  FL         3233   46      219      1:56:59.4   1:57:16.9      8:57/M
      17    James Ward                        Orlando  FL          3005   46      233      1:58:09.0   1:58:58.8      9:05/M
      18    Rich Larkin                       Winter Garden  FL    2528   47      242      1:58:35.9   1:59:19.0      9:06/M
      19    Jeffrey Eroh                      Oviedo  FL           2276   45      263      1:59:29.4   1:59:52.4      9:09/M
      20    Craig Puckett                     San Clemente  CA     3203   46      292      2:01:21.9   2:02:37.2      9:22/M
      21    Rene Tirado                       Lakeland  FL         2962   46      358      2:06:37.1   2:06:59.4      9:42/M
      22    Gregory Delgado                   Orlando  FL          2236   48      371      2:07:43.4   2:08:19.8      9:48/M
      23    Bill Culver                       Kissimmee  FL        2215   45      390      2:08:23.0   2:08:49.7      9:50/M
      24    Abdel Fourari                     Mount Dora  FL       2312   49      426      2:10:26.7   2:10:54.5     10:00/M
      25    Edwin Birkhoff                    NOOTDORP  XX         2097   45      450      2:11:55.3   2:12:57.0     10:09/M
      26    John Marbury Sr.                  Fleming Island  FL   2591   49      457      2:12:15.4   2:12:56.7     10:09/M
      27    Jeff Stegman                      Orlando  FL          2923   45      520      2:15:56.2   2:16:57.7     10:27/M
      28    John Hewett                       West Melbourne  FL   3167   47      523      2:16:21.1   2:17:51.5     10:31/M
      29    Thomas Lucas                      Orlando  FL          2569   45      551      2:17:34.0   2:19:11.0     10:37/M
      30    Matt Manning                      Vero Beach  FL       2588   46      565      2:18:10.7   2:18:59.3     10:37/M
      31    Dharmendra Patel                  Mount Dora  FL       3201   47      567      2:18:22.2   2:18:52.8     10:36/M
      32    Rob Mauro                         Orillia  XX          2613   46      595      2:20:13.7   2:20:49.3     10:45/M
      33    Jose Costas                       Altamonte Springs    3234   45      616      2:21:41.8   2:23:28.3     10:57/M
      34    Morey VanKerschaever              Apopka  FL           2978   45      645      2:23:33.4   2:23:54.8     10:59/M
      35    Chris Abbey                       JACKSONVILLE  FL     3185   45      648      2:23:46.0   2:24:44.3     11:03/M
      36    Alan Sheppard                     Orlando  FL          3209   48      671      2:25:20.0   2:25:53.7     11:08/M
      37    Pete Alfieris                     Orlando  FL          2023   48      735      2:31:47.9   2:32:16.0     11:37/M
      38    Rob Maphis                        Windermere  FL       2589   45      736      2:32:05.1   2:33:30.3     11:43/M
      39    Tim Brown                         Oviedo  FL           2140   47      808      2:38:27.6   2:39:58.7     12:13/M
      40    Rafael Ley                        Chantilly  VA        2545   47      854      2:44:22.9   2:45:53.2     12:40/M
      41    William Ferrell                   Kissimmee  FL        2294   48      967      3:07:50.0   3:09:31.0     14:28/M
      42    David Suarez                      Safety Harbor  FL    2934   49      978      3:15:08.6   3:16:55.2     15:02/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Karla Schmick                     Orlando  FL          2849   46       65      1:40:43.8   1:40:50.2      7:42/M
       2    Christine Telge                   Manchester  NH       2950   47      106      1:46:41.0   1:47:31.8      8:12/M
       3    Angela Westfall                   Longwood  FL         3019   49      135      1:51:05.4   1:51:15.9      8:30/M
       4    Colette Ivanov                    SANFORD  FL          2445   48      150      1:52:31.5   1:52:41.6      8:36/M
       5    Paula Anderson                    Winter Garden  FL    2035   45      168      1:54:05.1   1:54:13.5      8:43/M
       6    Monica Wire                       Winter Park  FL      3044   45      170      1:54:09.5   1:55:19.6      8:48/M
       7    Elsa Borgen                       Orlando  FL          2112   46      182      1:55:09.1   1:55:12.3      8:48/M
       8    Linda Milhoan                     Belpre  OH           2646   49      188      1:55:21.1   1:55:32.7      8:49/M
       9    Susannah Wise                     Princeton  NJ        3213   45      271      2:00:00.4   2:00:54.0      9:14/M
      10    Rita Lucious                      Lithonia  GA         2570   45      275      2:00:10.3   2:00:24.7      9:11/M
      11    Karen Torres                      Orlando  FL          2966   47      284      2:00:47.1   2:01:48.8      9:18/M
      12    Gina Denison                      Winter Garden  FL    2239   49      302      2:02:10.2   2:02:42.3      9:22/M
      13    Lisa Banes                        Winter Park  FL      2061   49      307      2:02:29.3   2:03:29.9      9:26/M
      14    Limbani Santos                    Ocoee  FL            2837   49      314      2:03:05.0   2:04:24.7      9:30/M
      15    Paula Gotling                     Winter Garden  FL    2357   49      327      2:03:54.4   2:04:54.0      9:32/M
      16    Elizabeth Barber                  Heathrow  FL         2064   46      330      2:04:23.3   2:04:33.0      9:30/M
      17    Lori Patterson                    Palm Coast  FL       3127   45      344      2:05:41.5   2:07:24.9      9:44/M
      18    Kyra Swindle                      Winter Park  FL      2941   49      354      2:06:25.8   2:06:54.0      9:41/M
      19    Tracy Bosch                       Orlando  FL          2113   45      379      2:08:01.9   2:09:07.2      9:51/M
      20    Diane Diaz                        Maitland  FL         2242   48      391      2:08:25.8   2:09:20.7      9:52/M
      21    Lucie Altieri                     Guilford  CT         2029   49      432      2:10:55.5   2:11:20.7     10:02/M
      22    Heather Wolf                      St. Cloud  FL        3045   46      449      2:11:53.3   2:13:00.9     10:09/M
      23    Valerie Francis                   Winter Park  FL      2315   45      452      2:12:02.9   2:12:48.6     10:08/M
      24    Carol Schneeberger                Orlando  FL          2855   47      471      2:13:14.1   2:14:45.9     10:17/M
      25    Vickie Humphrey                   Inverness  FL        2438   49      479      2:13:24.9   2:15:03.3     10:19/M
      26    Pammy Peake                       St. Cloud  FL        3256   46      502      2:14:49.8   2:15:58.1     10:23/M
      27    Stacey Shook                      Tampa  FL            2880   46      535      2:16:44.6   2:17:27.8     10:30/M
      28    Yara Ildefonso                    Orlando  FL          3103   47      545      2:17:11.2   2:17:37.7     10:30/M
      29    DeVonna Craner                    Orlando  FL          2209   45      577      2:19:09.9   2:20:53.2     10:45/M
      30    Clarice Fourari                   Mount Dora  FL       2313   45      581      2:19:29.8   2:19:58.8     10:41/M
      31    Cheri Rausch                      Orlando  FL          2771   49      610      2:21:19.8   2:22:27.6     10:52/M
      32    Susan Fuller                      Maitland  FL         2321   48      619      2:21:52.3   2:22:52.7     10:54/M
      33    Julia Soileau                     Saint Cloud  FL      2907   48      639      2:23:10.3   2:24:17.1     11:01/M
      34    Adriana Otto                      Winter Park  FL      2712   47      666      2:24:57.2   2:25:20.4     11:06/M
      35    Stefanie Ibison                   DeLand  FL           2443   45      677      2:26:10.3   2:27:01.6     11:13/M
      36    Genevieve Otts                                         3248   47      711      2:28:59.2   2:29:15.6     11:24/M
      37    Judith Votta                      Casselberry  FL      2994   48      722      2:30:07.4   2:30:34.2     11:30/M
      38    Kimberly Dean                     Orlando  FL          3082   45      726      2:30:55.2   2:32:12.6     11:37/M
      39    Sandra Kenney                     Cocoa  FL            2480   47      732      2:31:39.3   2:32:12.9     11:37/M
      40    Dawn Thomas                       Oviedo  FL           2957   47      742      2:32:24.6   2:33:09.3     11:41/M
      41    Amy Sullivan                      Orlando  FL          2937   46      762      2:34:34.9   2:35:15.9     11:51/M
      42    Pm Mitchell                       Claremore  OK        2657   49      770      2:35:09.6   2:37:29.4     12:01/M
      43    Denise Carter                     Orlando  FL          2160   45      800      2:37:49.2   2:38:14.0     12:05/M
      44    Josie Ruiz                        Deltona  FL          2818   49      804      2:38:12.7   2:41:04.0     12:18/M
      45    Kimbra Thenn                      Orlando  FL          2954   48      815      2:40:08.6   2:41:05.4     12:18/M
      46    Latrece Wilson                    Tampa  FL            3146   45      825      2:41:56.9   2:42:52.0     12:26/M
      47    Leah Wajdyk                       Deltona  FL          2995   47      834      2:42:23.9   2:43:19.1     12:28/M
      48    Anne Marie Kidd Teja              Saint Cloud  FL      2482   46      850      2:44:18.6   2:45:06.4     12:36/M
      49    Brenda Griffiths                  Apopka  FL           3194   48      868      2:45:56.8   2:47:03.7     12:45/M
      50    Dawn Gentner                      Orlando  FL          3093   48      888      2:49:02.5   2:50:40.0     13:02/M
      51    Mary Smith                        Clearwater  FL       2901   49      893      2:50:01.1   2:50:41.2     13:02/M
      52    Ramona Brown                      Ocoee  FL            3240   47      898      2:50:50.5   2:52:01.2     13:08/M
      53    Denise J Smith                    Ft Collins  CO       3237   47      925      2:57:20.0   2:59:17.1     13:41/M
      54    Martha Belinski                   Merritt Island  FL   2082   47      927      2:58:04.4   2:58:32.0     13:38/M
      55    Jacqueline Emard                  Winter Springs  FL   2274   46      928      2:58:04.6   2:58:32.3     13:38/M
      56    Maria Cooper                      Windermere  FL       2196   45      931      2:58:16.4   2:59:31.3     13:42/M
      57    Sophia Wimes                      Warner Robins  GA    3147   48      951      3:03:19.7   3:04:38.0     14:06/M
      58    Regina Jones                      Orlando  FL          2468   45      952      3:03:27.7   3:04:37.7     14:06/M
      59    Tamara Sanders                    Warner Robins  GA    3135   46      966      3:07:10.5   3:08:30.4     14:23/M
      60    Carmen Romanowski                 New Smyrna Beach  F  2810   49      973      3:11:28.2   3:12:45.3     14:43/M
      61    Theresa Robinson                  Hawkinsville  GA     2801   48      974      3:12:26.2   3:13:50.2     14:48/M
      62    Arlissa Pinkelton                 Deltona  FL          2744   45      975      3:12:44.8   3:14:14.3     14:50/M
      63    Suzanne Ward                      Orlando  FL          3006   47      988      3:17:11.0   3:17:59.5     15:07/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Thomas Matusch                    ORLANDO  FL          2611   51       61      1:40:08.8   1:40:14.9      7:39/M
       2    Richard Lush                      Lutz  FL             2571   51       62      1:40:17.3   1:40:35.2      7:41/M
       3    Mark Milhoan                      Belpre  OH           2647   51       72      1:41:50.4   1:42:02.7      7:47/M
       4    John LANE                         Orlando  FL          2523   51       78      1:42:40.0   1:42:58.3      7:52/M
       5    David Evelev                      Orlando  FL          2279   51      119      1:49:01.8   1:49:56.8      8:24/M
       6    Wesley Smith                      Sanford  FL          2904   54      125      1:49:34.3   1:50:29.0      8:26/M
       7    Mark DeBello                      Fairbanks  AK        2231   53      129      1:50:11.8   1:50:20.6      8:25/M
       8    Tim Kelley                        Orlando  FL          3107   50      156      1:52:44.6   1:52:55.7      8:37/M
       9    Timothy Dietrich                  Apopka  FL           2247   51      224      1:57:22.3   1:58:22.4      9:02/M
      10    Kevin Koziara                     Orlando  FL          3195   54      249      1:58:52.8   1:59:07.6      9:06/M
      11    Darren Law                        Winter Park  FL      2532   52      258      1:59:15.9   1:59:29.2      9:07/M
      12    Todd McNutt                       Sarasota  FL         2634   52      369      2:07:22.0   2:07:51.4      9:46/M
      13    Louis Blumenfeld                  Maitland  FL         2108   52      381      2:08:06.1   2:09:12.7      9:52/M
      14    Vincent Spoto                     Winter Park  FL      2916   52      489      2:13:55.8   2:14:19.8     10:15/M
      15    Robert Williams                   Orlando  FL          3036   50      492      2:14:00.8   2:14:17.0     10:15/M
      16    Carlos CAballero                  Orlando  FL          2152   52      505      2:14:59.2   2:15:47.0     10:22/M
      17    HECTOR NIETO                      ORLANDO  FL          2693   54      513      2:15:45.2   2:16:18.7     10:24/M
      18    Robert Micalizio                  Maitland  FL         2644   53      515      2:15:49.6   2:15:55.8     10:23/M
      19    Jim Grotkopf                      Chuluota  FL         2375   53      622      2:22:10.5   2:23:09.3     10:56/M
      20    Jack Marcum                       Ocala  FL            3171   50      635      2:22:54.7   2:24:28.6     11:02/M
      21    David Jones                       Ocala  FL            3105   51      642      2:23:17.8   2:24:52.7     11:04/M
      22    Daniel Beatty                     Orlando  FL          2077   52      647      2:23:43.5   2:24:36.4     11:02/M
      23    Kevin Connell                     Tampa  FL            3076   50      685      2:27:04.5   2:27:25.1     11:15/M
      24    Tomas Trice                       Cape Coral  FL       2968   54      692      2:27:30.4   2:28:28.0     11:20/M
      25    Lee Rushin                        Ocoee  FL            2821   52      709      2:28:48.1   2:29:17.6     11:24/M
      26    Scott Coble                       Jacksonville  FL     2183   51      749      2:33:13.8   2:33:39.8     11:44/M
      27    Stephen Courtney                  Orlando  FL          3181   54      751      2:33:21.0   2:34:13.9     11:46/M
      28    Daniel Suansing                   Ocoee  FL            2933   54      756      2:33:52.2   2:35:12.4     11:51/M
      29    Christopher Brunk                 Kissimmee  FL        2142   51      797      2:37:34.4   2:38:20.6     12:05/M
      30    Luis Allen                        Maitland  FL         2024   51      841      2:43:07.0   2:43:55.6     12:31/M
      31    Billy Cooper                      Ft Myers  FL         2195   54      870      2:46:19.1   2:46:54.4     12:44/M
      32    Glen Kaminski                     Lynn Haven  FL       2474   52      914      2:54:18.0   2:55:37.0     13:24/M
      33    David Schneck                     Orlando  FL          2851   51      923      2:57:07.6   2:57:48.5     13:34/M
      34    Bruce Dennis                      Powell  OH           2240   53      943      3:01:08.5   3:02:16.5     13:55/M
      35    Tod Stutman                                            3251   51      990      3:17:15.0   3:18:09.7     15:08/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Karen Blamick                     Longwood  FL         2100   51      109      1:46:55.7   1:46:58.9      8:10/M
       2    Karen Hopkins                     Orlando  FL          2426   51      162      1:53:16.1   1:54:16.9      8:43/M
       3    Yolanda Dobbins                   Altamonte Springs    3085   52      222      1:57:15.3   1:57:26.7      8:58/M
       4    Joy Dagon                         Winter Garden  FL    2219   51      269      1:59:57.6   2:00:55.2      9:14/M
       5    Jenny Craig                       Orlando  FL          2207   50      278      2:00:32.6   2:01:15.6      9:15/M
       6    Mimi Holleman                     Daytona Beach  FL    2419   50      288      2:00:53.9   2:01:04.1      9:15/M
       7    Bonnie Bright                     Longwood  FL         2128   53      335      2:04:31.7   2:05:02.7      9:33/M
       8    Page Ritter-Soule                 Winter Park  FL      2787   50      398      2:09:11.4   2:09:39.5      9:54/M
       9    Barbara Mazzotta                  Longwood  FL         2616   52      410      2:09:34.8   2:10:25.2      9:57/M
      10    Leslie Howard                     Vero Beach  FL       2432   52      421      2:10:16.6   2:10:33.5      9:58/M
      11    Amy Morton                        Orlando  FL          2674   50      438      2:11:09.2   2:12:26.2     10:07/M
      12    Lenna Kirby                       Columbus  OH         2489   52      451      2:12:01.9   2:12:47.3     10:08/M
      13    Leslie Peace                      Grand Island  FL     2728   53      516      2:15:50.0   2:16:16.9     10:24/M
      14    Renee Policky                     Lincoln  NE          2748   50      550      2:17:33.6   2:18:49.5     10:36/M
      15    Bernadette Mauro                  Orillia  XX          2612   51      594      2:20:13.6   2:20:49.2     10:45/M
      16    ELENA DEBLER                      WINDERMERE  FL       3083   52      597      2:20:19.3   2:20:52.3     10:45/M
      17    Michele Luter                     Longwood  FL         2573   51      603      2:20:43.3   2:21:57.7     10:50/M
      18    Jan McNutt                        Sarasota  FL         2633   51      627      2:22:35.1   2:23:12.6     10:56/M
      19    Janet McDermott                   Altamonte Springs    2620   52      641      2:23:15.1   2:24:05.2     11:00/M
      20    Susie Brown                       Oviedo  FL           2139   54      662      2:24:47.6   2:26:20.2     11:10/M
      21    SHERRY NOWOTARSKI                 SEMINOLE  FL         2695   54      683      2:27:01.8   2:27:20.5     11:15/M
      22    Dwana Grotkopf                    Chuluota  FL         2374   50      733      2:31:40.0   2:32:38.9     11:39/M
      23    Sandra Fuller                     Casselberry  FL      3092   51      809      2:38:47.8   2:39:09.0     12:09/M
      24    Jennifer Day                      Largo  FL            2230   51      894      2:50:16.8   2:51:36.1     13:06/M
      25    Traci Rollins                     Naples  FL           2809   50      910      2:53:31.6   2:54:57.5     13:21/M
      26    Brenda Hamby                      Gainesville  FL      2387   54      920      2:56:32.8   2:57:30.1     13:33/M
      27    Denise Schneck                    Orlando  FL          2852   50      924      2:57:07.7   2:57:47.9     13:34/M
      28    Consuelo Fennell                  Lake Mary  FL        2288   50      932      2:58:45.7   2:59:43.4     13:43/M
      29    Judith Brown                      Oviedo  FL           2137   51      961      3:06:51.7   3:08:14.6     14:22/M
      30    Tammy Knoll-Anderson              Wesley Chapel  FL    2495   50      963      3:07:00.1   3:08:27.9     14:23/M
      31    Donna Ponton                      Charlotte  NC        2749   50      964      3:07:03.6   3:08:32.0     14:24/M
      32    Rosalyn McIntyre                  Fort Mill  SC        2625   53      965      3:07:05.3   3:08:33.8     14:24/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Michael Brumenschenkel            Port Orange  FL      3069   59       73      1:41:53.7   1:42:00.0      7:47/M
       2    Tim Huppler                       Kissimmee  FL        2440   57       83      1:43:25.7   1:43:41.7      7:55/M
       3    Kevin Drury                       Weeki Wachee  FL     2261   56       87      1:44:14.5   1:44:20.9      7:58/M
       4    Bob Hered                         Orlando  FL          2412   58       94      1:45:26.4   1:45:31.6      8:03/M
       5    Douglas McRainey                  Orlando  FL          2636   56       99      1:45:46.8   1:45:49.4      8:05/M
       6    Jorge Mejias                      Orlando  FL          2639   56      155      1:52:43.7   1:52:58.9      8:37/M
       7    Robert Cooper                     Odessa  FL           2197   55      189      1:55:21.2   1:55:40.0      8:50/M
       8    David Fuller                      Winter Park  FL      3161   55      253      1:59:09.7   2:00:06.6      9:10/M
       9    Joanne Battista                   Heathrow  FL         2072   55      287      2:00:52.1   2:01:02.0      9:14/M
      10    Brian Cardinal                    Ocala  FL            3154   56      295      2:01:36.3   2:01:45.5      9:18/M
      11    Chuck Reilly                      Oviedo  FL           2774   57      303      2:02:11.6   2:02:39.1      9:22/M
      12    Charlie Kiester                   Maitland  FL         2483   57      318      2:03:22.3   2:04:22.7      9:30/M
      13    David Yergey jr                   Orlando  FL          3055   56      322      2:03:41.6   2:04:41.5      9:31/M
      14    Kerry Kuck                        Denver  CO           2507   57      337      2:04:33.6   2:04:33.6      9:30/M
      15    Stu Patterson                     Chatham  XX          2726   58      374      2:07:47.5   2:09:00.3      9:51/M
      16    Wayne Means                       Orlando  FL          2637   55      383      2:08:07.6   2:08:49.0      9:50/M
      17    Michael Albert                    Winter Springs  FL   2018   57      463      2:12:35.9   2:12:54.6     10:09/M
      18    Chip Brown                        Maitland  FL         2136   55      576      2:19:09.7   2:20:26.0     10:43/M
      19    Steve Shelt                       Chuluota  FL         2875   56      629      2:22:40.4   2:23:04.9     10:55/M
      20    Mike Swobodzien                   Apopka  FL           2942   56      696      2:27:48.3   2:28:25.3     11:20/M
      21    Dan Lacich                        Oviedo  FL           2513   57      840      2:42:59.9   2:44:29.0     12:33/M
      22    Gary Honkus                       Hooversville  PA     2423   57      866      2:45:49.4   2:47:00.2     12:45/M
      23    Mike Slason                       Orlando  FL          2897   59      892      2:49:52.3   2:51:03.6     13:03/M
      24    John Gorman                       Arlington  VA        2354   55      999      3:49:51.7   3:51:44.8     17:41/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Darla Bennett                     Long Wood  FL        3232   57       97      1:45:35.4   1:45:41.3      8:04/M
       2    Rebecca Whitworth                 Saint Cloud  FL      3029   58      201      1:56:14.6   1:56:56.3      8:56/M
       3    Cynthia Mahagan                   Orlando  FL          2583   55      301      2:02:04.8   2:02:43.7      9:22/M
       4    Cornelia Plavcan                  Orlando  FL          2745   59      320      2:03:27.1   2:03:46.2      9:27/M
       5    Becky Fry                         Casselberry  FL      2319   55      518      2:15:53.9   2:16:11.5     10:24/M
       6    Lynne Pendleton                   Deltona  FL          2735   56      598      2:20:20.6   2:23:11.5     10:56/M
       7    Sherry Bencetic                   Odessa  FL           2085   55      630      2:22:41.2   2:23:46.5     10:58/M
       8    Cheryl Albert                     Winter Springs  FL   2017   59      659      2:24:27.5   2:25:04.2     11:04/M
       9    Judy Vocelka                      Longwood  FL         2989   56      772      2:35:21.8   2:36:04.8     11:55/M
      10    Cynthia Sinclair                  Kissimmee  FL        2888   55      844      2:43:25.7   2:44:01.3     12:31/M
      11    Tina Honkus                       Hooversville  PA     2424   58      874      2:46:23.5   2:47:33.8     12:47/M
      12    Robyn Smith                       Orlando  FL          2903   55      906      2:52:23.3   2:53:11.0     13:13/M
      13    Paula Shroyer                     Poinciana  FL        2883   56      942      3:01:08.4   3:02:16.4     13:55/M
      14    Suzie Guerry                      Gainesville  FL      2380   57      954      3:04:17.1   3:05:06.2     14:08/M
      15    Candace Curtiss                   Tampa  FL            2218   56      992      3:17:37.9   3:18:13.1     15:08/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Neal Ater                         Longwood  FL         2045   63       36      1:36:19.8   1:36:25.0      7:22/M
       2    Jack Werbler                      Morganville  NJ      3184   60      319      2:03:23.5   2:03:25.7      9:25/M
       3    Virgil McInvale                   Sebring  FL          3118   60      357      2:06:29.2   2:06:52.5      9:41/M
       4    Abraham DeGuzman                  Orlando  FL          3084   64      522      2:16:08.0   2:17:28.6     10:30/M
       5    Doug Vogel                        Kissimmee  FL        3178   60      676      2:25:55.9   2:27:07.3     11:14/M
       6    Guenther Gartner                  Lake Mary  FL        2331   61      801      2:37:51.3   2:38:40.4     12:07/M
       7    Mickey Gorman                     Port Charlotte  FL   2355   64      856      2:44:28.5   2:46:22.7     12:42/M
       8    Seth Elsheimer                    Winter Park  FL      3088   62      861      2:45:03.1   2:45:46.4     12:39/M
       9    Joseph Prewitt                    Orlando  FL          3217   62      880      2:47:25.9   2:48:14.4     12:51/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Rebecca Keller                    Dayton  OH           2477   62      462      2:12:34.3   2:13:19.8     10:11/M
       2    Ronnie Wilson                                          3252   61      675      2:25:54.2   2:26:33.0     11:11/M
       3    Bonnie Smith                      Orlando  FL          2898   62      829      2:42:12.4   2:42:51.3     12:26/M
       4    Linda Gecosky                     Orlando  FL          2335   62      860      2:44:55.1   2:45:49.7     12:39/M
       5    Joan Lewine                       PORT ORANGE  FL      2543   60      976      3:12:55.7   3:14:30.6     14:51/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Dennis Kroskey                    The Villages  FL     2506   65       84      1:43:37.2   1:44:06.5      7:57/M
       2    John Blexrud                      Asheville  NC        3152   67      261      1:59:20.4   2:00:02.5      9:10/M
       3    Denny Pewsey                                           3247   67      461      2:12:31.1   2:13:22.3     10:11/M
       4    Cyril Doucet                      Orlando  FL          2256   65      663      2:24:49.1   2:26:40.0     11:12/M
       5    Richard Darden                    Windermere  FL       2223   68      678      2:26:11.2   2:26:35.6     11:11/M
       6    James Patacsil                    Apopka  FL           2725   65      750      2:33:17.1   2:34:38.2     11:48/M
       7    Randy Schultz                     Pompano Beach  FL    2860   66      918      2:55:58.7   2:57:13.1     13:32/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Gloria Hatfield                   Orlando  FL          2402   69      972      3:11:10.4   3:12:11.1     14:40/M
       2    Linda Doucet                      Orlando  FL          2257   66      995      3:18:27.8   3:20:22.8     15:18/M
       3    Beryl Adams                       Warner Robins  GA    2011   66      997      3:22:21.9   3:23:47.3     15:33/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Alan Hollenbeck                   Kissimmee  FL        3102   70      484      2:13:38.2   2:14:07.5     10:14/M
       2    Robert Custer                     Winter Haven  FL     3190   73      707      2:28:42.6   2:29:29.9     11:25/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Carol Schultz                     Pompano Beach  FL    2859   71      919      2:56:22.2   2:58:01.3     13:35/M