Best Damn Race - 10K

10K

February 28, 2015


Results By Endurance Sports Timing llc.


Men: Top Finishers 0-11 12-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Women: Top Finishers 0-11 12-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69

Top

Male Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jon Noland                        Tampa  FL               1   40        1        35:49.6     35:50.5      5:47/M
       2    Lucas Rubinstein                  Chessy  XX            575   26        3        38:25.4     38:28.7      6:12/M
       3    Ben Kuykendall                    Orlando  FL           838   27        5        39:26.6     39:30.1      6:22/M
Top

Female Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Clarissa Consol                   Homosassa  FL         785   19        2        38:23.0     38:23.7      6:11/M
       2    Jacki Wachtel                     New Port Richey  FL     2   35        4        38:53.5     38:53.9      6:16/M
       3    Amy Ertel                         Orlando  FL           197   47        6        39:39.6     39:40.3      6:24/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    DIEGO VALENCIA                    ORLANDO  FL           898   49       10        41:03.4     41:04.5      6:37/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Terri Rejimbal                    Tampa  FL            1018   46        7        39:42.6     39:43.2      6:24/M
Top

Male Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Buddy Dolan                       Orlando  FL           923   50       22        45:25.2     45:29.1      7:20/M
Top

Female Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Elisabeth Diamond                 Bell  FL              177   55       30        46:34.3     46:36.4      7:31/M
Top

Male 11 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Brandon Butler                    Winter Garden  FL     110   10      392      1:05:30.3   1:05:46.0     10:36/M
       2    Tyler Miller                      Oviedo  FL           1001   10      752      1:22:21.2   1:22:41.3     13:20/M
Top

Female 11 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Krista Crawford                   GROVELAND  FL         788   11      900      1:40:23.3   1:41:41.8     16:24/M
Top

Male 12 to 14

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Will Hidalgo                      Orlando  FL           287   12       39        47:36.2     47:42.3      7:42/M
       2    Jonathan Williams                 Orlando  FL          6146   14       58        49:26.5     49:28.9      7:59/M
       3    Pablo Caballero                   Orlando  FL           112   14      668      1:17:07.3   1:18:46.5     12:42/M
Top

Female 12 to 14

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jennifer Law                      Winter Park  FL      6080   14       37        47:24.4     47:27.0      7:39/M
       2    Arialle Short                     Clermont  FL          600   13      419      1:06:31.5   1:07:14.6     10:51/M
       3    Ali Beharrie                      Plantation  FL        914   13      492      1:09:32.1   1:10:52.2     11:26/M
       4    HANNAH CRAWFORD                   GROVELAND  FL         150   14      894      1:39:24.5   1:40:43.2     16:15/M
Top

Male 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Gabriel Kress                     Orlando  FL           348   15       14        43:14.4     43:59.2      7:06/M
       2    Tyler Klein                       Oviedo  FL            835   16       15        43:21.0     43:41.3      7:03/M
       3    Trei Dawson                       Port Saint John  FL   165   15       40        47:38.2     48:20.9      7:48/M
       4    William Santeiro                  Tampa  FL             581   16      166        56:38.9     57:52.0      9:20/M
       5    Robert Law                        Winter Park  FL      6081   17      410      1:06:00.8   1:06:06.8     10:40/M
Top

Female 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Haley Klein                       Oviedo  FL            996   17      475      1:08:47.7   1:09:14.9     11:10/M
       2    Morgan Quintanilla                Tecumseh  MI          539   15      663      1:16:50.6   1:20:26.7     12:58/M
Top

Male 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jake Elkins                       Brooksville  FL       801   24       25        45:46.8     45:52.9      7:24/M
       2    Alex Bosak                        Orlando  FL            75   24       28        46:09.8     46:12.9      7:27/M
       3    Michael Jones                     Windermere  FL       6075   24       50        48:38.1     48:41.7      7:51/M
       4    Danny Buffett                     Orlando  FL          6020   23       53        48:52.0     48:56.9      7:54/M
       5    Blake McGinnis                    Orlando  FL           417   24       54        48:57.6     49:40.5      8:01/M
       6    Gustavo Enrique Yepez Gonzalez    Daytona Beach  FL     736   23       71        50:39.8     50:53.2      8:12/M
       7    Arthur Chaves                     Orlando  FL           130   22       87        52:20.0     52:31.9      8:28/M
       8    Gunnar Steind├│rsson              Mobile  AL            638   24      135        55:19.4     56:21.3      9:05/M
       9    Zack McNamara                     Orlando  FL           422   23      138        55:23.2     55:42.4      8:59/M
      10    Alexander Soutus                  Windermere  FL        885   24      158        56:20.7     56:20.7      9:05/M
      11    Jacob Vissering                   Orlando  FL           901   24      163        56:27.3     57:37.2      9:18/M
      12    Charles Lester                    Cocoa  FL             368   22      190        57:49.1     58:32.0      9:26/M
      13    Michael Rhoden                    Apopka  FL            960   24      214        58:38.7     58:43.1      9:28/M
      14    Jeremy Garcia                     Sunrise  FL           228   23      332      1:02:59.1   1:04:17.7     10:22/M
      15    Sangerald Ortiz                   Windermere  FL       6110   24      339      1:03:10.5   1:04:44.4     10:26/M
      16    Jonathan Miller                   Winter Park  FL      6098   23      613      1:14:35.4   1:15:35.5     12:11/M
      17    Jay Ponce de Leon                 Oviedo  FL            524   24      706      1:18:38.8   1:20:17.2     12:57/M
Top

Female 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lindsey Loving                    Winter Springs  FL    385   22       21        45:22.9     45:25.3      7:20/M
       2    Bisma Gowani                      Orlando  FL           252   23       61        50:00.0     50:05.6      8:05/M
       3    Kiersten Harpe                    Lake Mary  FL         276   23       77        51:09.4     51:16.9      8:16/M
       4    Tiffany Rinuit                    Saires  XX            556   18       91        52:27.1     53:05.2      8:34/M
       5    Sarah Stuart                      Tuscaloosa  AL        645   20      136        55:20.1     56:22.0      9:05/M
       6    Julie Gartner                     Orlando  FL           233   23      137        55:22.2     55:32.7      8:57/M
       7    Cinthia DeVoe                     Orlando  FL           176   22      149        55:45.4     56:03.4      9:02/M
       8    Sarah Rountree                    Orlando  FL          6117   23      170        56:48.3     57:50.9      9:20/M
       9    Nicole Gauthier                   Ocoee  FL            6052   24      188        57:45.1     58:04.4      9:22/M
      10    Jacqueline Soutus                 Windermere  FL        886   24      209        58:24.2     59:41.6      9:38/M
      11    Lauren Holt                       Orlando  FL           822   24      236        59:27.9   1:01:14.9      9:53/M
      12    Megan Thomas                      Apopka  FL            980   23      244        59:48.4     59:51.7      9:39/M
      13    Taylor Dechen                     Orlando  FL           168   24      260      1:00:41.2   1:00:49.5      9:49/M
      14    Katherine Castro                  Orlando  FL           918   19      296      1:01:51.9   1:03:24.1     10:14/M
      15    Kelsie Bryant                     Winter Park  FL      6018   20      307      1:02:15.3   1:02:29.5     10:05/M
      16    Louise Yergey                     Orlando  FL           738   24      318      1:02:28.4   1:03:50.8     10:18/M
      17    Kalli Wakefield                   Orlando  FL           696   24      323      1:02:42.9   1:03:59.9     10:19/M
      18    Marie DeMersseman                 Valdosta  GA          170   20      328      1:02:48.7   1:02:59.6     10:10/M
      19    Anne Ruchelsman                   Kissimmee  FL        6118   24      341      1:03:12.7   1:03:58.5     10:19/M
      20    Emily Larson                      Orlando  FL          6079   24      362      1:04:13.3   1:04:24.9     10:23/M
      21    Amanda Trickey                    Windermere  FL        676   24      367      1:04:17.2   1:04:35.0     10:25/M
      22    Taylor DeArmond                   Orlando  FL           793   24      379      1:04:56.9   1:06:01.1     10:39/M
      23    Jessica Batog                     ORLANDO  FL            52   23      409      1:05:58.2   1:09:25.4     11:12/M
      24    Olivia Parsons                    Orlando  FL           861   19      424      1:06:35.9   1:07:07.3     10:50/M
      25    Tiffany Rodriguez                 Kissimmee  FL        6116   19      426      1:06:39.4   1:07:35.5     10:54/M
      26    Kimberly Castellanos              Orlando  FL           777   23      440      1:07:24.5   1:11:25.3     11:31/M
      27    Kaela Proffer                     Winter Garden  FL     532   19      487      1:09:17.9   1:09:44.6     11:15/M
      28    Chelsea Dmytriw Dmytriw           Palm City  FL         180   22      511      1:10:20.6   1:10:28.6     11:22/M
      29    Raquel Hitsman                    Lithia  FL            289   23      518      1:10:42.1   1:11:37.7     11:33/M
      30    Allison Karnbach                  Apopka  FL            327   24      526      1:11:01.3   1:11:19.2     11:30/M
      31    Jessica Truong                    Pembroke Pines  FL    678   21      533      1:11:12.3   1:12:51.0     11:45/M
      32    Hong Diem Truong                  Pembroke Pines  FL    677   24      539      1:11:21.3   1:13:00.0     11:46/M
      33    Amanda Blanton                    Winter Haven  FL      771   23      540      1:11:25.3   1:14:19.8     11:59/M
      34    Nina Wroniak                      Madison  WI           731   22      541      1:11:25.5   1:12:05.6     11:38/M
      35    Cindy Zhou                        Orlando  FL           747   24      542      1:11:27.5   1:12:17.5     11:40/M
      36    Abbey Morales                     Winter Springs  FL    450   19      552      1:11:43.5   1:12:24.9     11:41/M
      37    Michelle Crowe                    DeLand  FL            921   22      598      1:13:53.7   1:14:53.8     12:05/M
      38    Jessica Stein                     Winter Garden  FL     637   24      612      1:14:31.8   1:14:50.4     12:04/M
      39    Katheryn Harding                  Orlando  FL           275   22      616      1:14:40.4   1:16:32.7     12:21/M
      40    Hillary White                     Kissimmee  FL         711   24      623      1:15:03.4   1:16:38.1     12:22/M
      41    Sarah Miller                      Winter Park  FL      6099   24      635      1:15:44.6   1:16:44.2     12:23/M
      42    Dana Guida                        Sanford  FL           816   23      655      1:16:32.7   1:17:44.6     12:32/M
      43    Samantha Jefferis                 Orlando  FL           937   23      666      1:17:04.1   1:21:32.0     13:09/M
      44    BrieAnn Northey                   Kissimmee  FL         484   24      688      1:17:52.9   1:18:51.9     12:43/M
      45    Danielle Martin                   Orlando  FL           411   23      744      1:21:14.7   1:22:13.5     13:16/M
      46    McKenna Alcock                    Oviedo  FL             20   23      748      1:21:35.4   1:22:55.6     13:22/M
      47    Jessica Flint                     Saint Petersburg  F   208   24      749      1:21:36.7   1:22:14.6     13:16/M
      48    Natasha Newman                    Kissimmee  FL         853   24      763      1:23:08.4   1:23:26.1     13:27/M
      49    Leah Van Dyke                     Orlando  FL           685   23      768      1:23:43.6   1:24:49.1     13:41/M
      50    Casey Merrill                     Orlando  FL           433   22      771      1:24:22.1   1:25:20.9     13:46/M
      51    Gail Goodan                       Davenport  FL         249   24      776      1:24:34.3   1:26:07.0     13:53/M
      52    Gabrielle Rodriguez               Plantation  FL        962   21      813      1:27:22.2   1:28:41.6     14:18/M
      53    Abby Sinsheimer                   Orlando  FL           883   24      823      1:28:56.1   1:29:20.4     14:25/M
      54    Stefani Cooley                    Dover  FL             147   24      833      1:29:40.2   1:31:03.0     14:41/M
      55    Tracy Braun                       Sorrento  FL           86   22      839      1:30:29.0   1:31:00.7     14:41/M
      56    Irene Chan                        Oviedo  FL            127   24      859      1:33:05.6   1:34:45.8     15:17/M
      57    Erica Black                       Auburndale  FL       6013   23      869      1:35:12.8   1:38:07.2     15:50/M
      58    Griselda Gaspar                   Auburndale  FL        809   23      870      1:35:13.6   1:38:08.3     15:50/M
      59    Stephanie Jacquemin               Celebration  FL      6071   23      872      1:35:44.8   1:39:10.7     16:00/M
      60    ALISON ASAY                       GROVELAND  FL          31   20      893      1:39:23.9   1:40:43.5     16:15/M
      61    Jennifer Marcum                   Ocala  FL             944   18      924      1:46:17.6   1:47:21.3     17:19/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Thomas Greene                     Jacksonville  FL     6060   27       13        42:52.8     42:54.4      6:55/M
       2    Tyler Jarvis                      Titusville  FL       6073   29       18        43:48.2     43:50.5      7:04/M
       3    Dan Gleason                       Saint Cloud  FL       931   27       19        44:37.0     44:38.5      7:12/M
       4    Daniel McCormick                  Tampa  FL            6092   27       64        50:18.8     51:38.8      8:20/M
       5    Jose Ayala                        Orlando  FL           910   26       67        50:24.1     50:28.5      8:08/M
       6    Michael Hoffman                   Orlando  FL          6066   27       69        50:38.1     50:45.3      8:11/M
       7    Joshua Bachman                    Orlando  FL            36   29       72        50:44.8     50:54.8      8:13/M
       8    Tony Capoverdi                    Winter Park  FL      6025   29       76        51:03.7     51:56.3      8:23/M
       9    Timothy Willoughby                Clermont  FL          720   26       79        51:09.9     51:19.2      8:17/M
      10    Johnathan Crotts                  Orlando  FL           154   25       82        51:30.3     52:00.5      8:23/M
      11    Pedro De Jesus                    Evanston  IL         6031   28       84        51:51.9     52:43.8      8:30/M
      12    Kevin Surzyn                      Davenport  FL        6133   25       89        52:22.8     52:29.2      8:28/M
      13    David O'Connell                   Orlando  FL          6106   26      110        53:37.9     53:41.0      8:40/M
      14    Kyle Ferguson                     Orlando  FL          6044   25      147        55:41.8     57:08.1      9:13/M
      15    John Galletta                     Hammonton  NJ         225   26      155        56:13.5     56:25.5      9:06/M
      16    Yamil Alvarado                    Orlando  FL           986   28      181        57:28.0     57:51.9      9:20/M
      17    Justin Wortham                    Burnsville  WV        983   29      186        57:39.5   1:07:07.1     10:50/M
      18    Phillip Pomeroy                   Austin  TX            865   28      189        57:45.5     59:23.6      9:35/M
      19    Chase Hall                        Celebration  FL       267   25      216        58:41.3     58:54.6      9:30/M
      20    David Yergey 111                  Orlando  FL           739   26      218        58:43.8   1:00:06.3      9:42/M
      21    Aaron Garand                      Winter Springs  FL    227   29      237        59:36.3   1:00:43.7      9:48/M
      22    Fred Cisneros                     Ocoee  FL             137   26      256      1:00:35.7   1:01:33.3      9:56/M
      23    Jason Carson                      Belle Isle  FL        123   27      347      1:03:33.9   1:05:18.7     10:32/M
      24    Jeffrey Kim                       Palm Coast  FL       6076   29      359      1:04:04.8   1:04:39.3     10:26/M
      25    Ivan Cisneros                     Ocoee  FL             138   27      381      1:05:01.6   1:05:59.6     10:39/M
      26    AARON SCHOOLEY                    ORLANDO  FL           587   26      408      1:05:57.7   1:09:25.0     11:12/M
      27    Prasanth Kamarsu                  Oviedo  FL            831   27      432      1:07:12.3   1:07:38.2     10:55/M
      28    Christian King                    Gainesville  FL       339   28      434      1:07:14.6   1:07:14.6     10:51/M
      29    Kristopher Doan                   Melbourne  FL         181   29      454      1:07:43.9   1:08:14.5     11:00/M
      30    Elliott Monroe                    Orlando  FL           447   29      491      1:09:31.0   1:09:56.7     11:17/M
      31    Scott Austin                      Orlando  FL          6007   26      501      1:09:49.8   1:10:09.5     11:19/M
      32    Kevin Goff                        Davenport  FL        6057   28      517      1:10:39.4   1:11:31.5     11:32/M
      33    David Thomas                      Gainesville  FL       660   29      546      1:11:34.5   1:18:12.4     12:37/M
      34    Anthony Ventura                   Windermere  FL        982   29      590      1:13:14.4   1:13:14.4     11:49/M
      35    James Dorman                      Orlando  FL           185   26      636      1:15:46.1   1:17:13.3     12:27/M
      36    Alex Klyczek                      Champions Gate  FL   1015   25      678      1:17:28.3   1:19:15.6     12:47/M
      37    Christopher Braun                 Sorrento  FL           85   28      686      1:17:48.3   1:18:14.6     12:37/M
      38    Pausha Taghdiri                   Orlando  FL           655   28      739      1:20:40.9   1:33:52.6     15:08/M
      39    Anthony Martely                   Celebration  FL       849   25      873      1:35:45.2   1:39:11.0     16:00/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jocelyn Lacombe                   Kissimmee  FL         353   29       38        47:28.5     48:17.2      7:47/M
       2    Rachel Baker                      Mims  FL               37   28       80        51:12.3     51:44.3      8:21/M
       3    Lindsay Smithson                  Orlando  FL           620   29      112        53:52.4     54:12.3      8:45/M
       4    ERICA SCULLY                      ORLANDO  FL           594   28      123        54:44.0     55:49.0      9:00/M
       5    Kathryn Knapp                     Celebration  FL       344   28      126        54:49.3     55:04.2      8:53/M
       6    Chelsey Brimer                    Austin  TX            772   29      131        55:11.9     56:50.2      9:10/M
       7    Kate Bondani                      Orlando  FL          6015   28      145        55:37.0     55:45.9      9:00/M
       8    Kayla Nylander                    Orlando  FL           488   29      156        56:17.9     56:54.7      9:11/M
       9    Erin Mahoney                      Davenport  FL         397   28      157        56:19.9     57:28.3      9:16/M
      10    Trina Maeby                       Chicago  IL          6091   25      164        56:36.9     57:29.2      9:16/M
      11    Irisha Scully                     ORLANDO  FL           595   28      172        56:52.7     57:59.1      9:21/M
      12    Taylor Fogarty                    Windermere  FL        215   26      173        56:57.4     58:17.4      9:24/M
      13    Hannah Miller                     Altamonte Springs    6097   26      185        57:36.4     58:36.1      9:27/M
      14    Alyssa Filippi                    Orlando  FL           204   26      200        57:58.0     58:07.8      9:22/M
      15    Raquel Reetz                      Orlando  FL           548   28      201        58:01.5     58:55.4      9:30/M
      16    Ana Perez                         Kalamazoo  MI         956   25      208        58:23.7     58:34.5      9:27/M
      17    Victoria Bennett                  Orlando  FL            60   25      217        58:42.3     59:05.5      9:32/M
      18    Quynhan Chau                      Orlando  FL           129   26      223        58:59.6     59:23.0      9:35/M
      19    Brandie Curnutte                  Casselberry  FL       156   28      224        59:06.6   1:13:26.4     11:51/M
      20    Nicole Bamberski                  Orlando  FL            41   27      230        59:16.7     59:42.8      9:38/M
      21    Heather Barron                    Orlando  FL            47   26      235        59:23.7     59:53.3      9:40/M
      22    Rebecca Ashton                    WINTER PARK  FL        33   26      243        59:46.4   1:00:58.2      9:50/M
      23    Katie Wollam                      Orlando  FL          6147   28      250      1:00:11.0   1:01:36.4      9:56/M
      24    Leslie Barber                     Orlando  FL          6010   26      262      1:00:46.2   1:01:29.2      9:55/M
      25    Jillian Nightingale               Orlando  FL           954   27      294      1:01:48.4   1:01:56.5      9:59/M
      26    Christine Zombakis                Orlando  FL           753   26      295      1:01:51.2   1:02:50.0     10:08/M
      27    Natalia Vieira                    Orlando  FL           691   29      306      1:02:08.6   1:02:27.5     10:04/M
      28    Kristine Palkowetz                Orlando  FL           502   29      309      1:02:15.9   1:03:47.2     10:17/M
      29    Sarah Vittetoe                    Sanford  FL           693   28      312      1:02:19.5   1:02:42.6     10:07/M
      30    Miranda McKee                     Orlando  FL           419   25      315      1:02:25.0   1:04:46.0     10:27/M
      31    Arnela Korjenic                   Winter Garden  FL    6078   27      321      1:02:41.2   1:04:37.9     10:25/M
      32    Sarah Davis                       Orlando  FL           791   29      335      1:03:07.8   1:05:09.6     10:30/M
      33    Emily Dekema                      Orlando  FL           795   29      344      1:03:30.2   1:05:02.2     10:29/M
      34    Patera Scott                      Apopka  FL            592   29      360      1:04:11.1   1:04:35.7     10:25/M
      35    Emily Isaac                       Orlando  FL          6068   25      364      1:04:14.1   1:04:26.0     10:24/M
      36    Jessica Robbins                   Tampa  FL             871   27      371      1:04:24.5   1:04:40.7     10:26/M
      37    Marilyn Friedland                 Winter Park  FL       806   25      378      1:04:56.3   1:06:01.1     10:39/M
      38    Mollie Peuler                     Orlando  FL           522   29      385      1:05:13.1   1:05:28.8     10:34/M
      39    Tiffany Wieczoreck                Orlando  FL           713   25      416      1:06:25.0   1:07:31.2     10:53/M
      40    Erica Wiedemann                   Orlando  FL           714   29      418      1:06:30.2   1:07:31.7     10:53/M
      41    Christine Cragg                   Orlando  FL           787   25      422      1:06:33.5   1:06:48.9     10:46/M
      42    Lauren Michalski                  Orlando  FL           436   28      443      1:07:35.4   1:08:50.3     11:06/M
      43    Nadine Mortensen                  Tampa  FL             452   28      469      1:08:29.8   1:08:42.4     11:05/M
      44    Amanda Bish                       Winter Garden  FL      66   25      480      1:08:58.6   1:09:09.6     11:09/M
      45    Megan Maher                       Davenport  FL         395   25      498      1:09:41.4   1:11:15.8     11:30/M
      46    Laura Solar                       Orlando  FL          6127   26      506      1:10:00.9   1:10:11.5     11:19/M
      47    Kellie Murphy                     Orlando  FL           461   27      509      1:10:15.5   1:12:25.9     11:41/M
      48    Jessica Stalter                   Orlando  FL           631   29      578      1:12:31.6   1:13:34.7     11:52/M
      49    Melissa Bennet                    Clermont  FL           58   25      580      1:12:39.8   1:16:20.4     12:19/M
      50    Shea Tegreeny                     Clermont  FL          657   25      581      1:12:39.9   1:16:20.6     12:19/M
      51    Alyssa Flood                      Orlando  FL           209   28      583      1:12:49.4   1:13:16.6     11:49/M
      52    Sara Huff                         Orlando  FL           300   27      584      1:12:51.0   1:13:16.8     11:49/M
      53    Jessica Miller                    Orlando  FL           949   26      599      1:13:57.8   1:14:23.8     12:00/M
      54    Kate Alexander                    Orlando  FL            22   28      608      1:14:17.6   1:15:09.4     12:07/M
      55    Lydia Young                       Chesapeake  VA        741   27      615      1:14:39.4   1:16:31.5     12:20/M
      56    Chelsea Riley                     Orlando  FL           553   26      621      1:14:48.5   1:15:51.8     12:14/M
      57    Jennifer Hall                     Winter Park  FL       268   26      627      1:15:14.6   1:16:11.1     12:17/M
      58    Jennifer Schauber                 Orlando  FL           877   26      634      1:15:44.6   1:16:13.4     12:18/M
      59    Alexa Yannes                      Orlando  FL           732   26      637      1:15:47.0   1:17:14.7     12:27/M
      60    Sarah Stewart                     Gainesville  FL       640   28      650      1:16:22.2   1:16:50.6     12:24/M
      61    Veronica Moore                    Orlando  FL           449   25      652      1:16:25.9   1:18:27.4     12:39/M
      62    Kate Hurt                         Orlando  FL           303   27      653      1:16:27.0   1:16:55.2     12:24/M
      63    Brittany Anderson                 St. Petersburg  FL     26   26      654      1:16:29.4   1:17:06.3     12:26/M
      64    Dawn Jessen                       Winter Springs  FL    938   27      656      1:16:35.6   1:16:50.5     12:24/M
      65    Mica Reinhardt                    Winter Springs  FL    550   29      657      1:16:36.5   1:18:27.4     12:39/M
      66    Krissia Mendez                    Auburndale  FL        432   28      665      1:17:02.3   1:19:15.3     12:47/M
      67    Viviana Solano                    Kissimmee  FL         975   25      667      1:17:05.2   1:21:33.0     13:09/M
      68    Rachel Mangan                     Maitland  FL          848   25      670      1:17:09.4   1:18:18.6     12:38/M
      69    Amanda Robertson                  Orlando  FL           561   29      684      1:17:45.7   1:18:44.6     12:42/M
      70    Lisa Dadoush                      Kissimme  FL          157   25      685      1:17:46.6   1:18:44.9     12:42/M
      71    Nicole Bearfield                  Savannah  GA           53   26      690      1:17:57.7   1:19:40.9     12:51/M
      72    Kiri Simon                        Orlando  FL          6123   28      700      1:18:23.6   1:20:00.8     12:54/M
      73    Natiesha Cross                    Orlando  FL           153   27      705      1:18:37.5   1:19:49.3     12:52/M
      74    Crystal Scaggs                    Ocala  FL             583   28      707      1:18:40.8   1:20:25.6     12:58/M
      75    Michelle Robbins                  Gainesville  FL       558   27      714      1:19:28.1   1:19:58.7     12:54/M
      76    Emily Rios                        Ocala  FL             557   28      726      1:20:06.1   1:21:50.7     13:12/M
      77    Adrianne Berthiaume               Tampa  FL            6011   27      727      1:20:08.3   1:21:28.7     13:08/M
      78    Kim Carson                        Orlando  FL           124   29      728      1:20:09.0   1:21:53.8     13:12/M
      79    Brittany Haan                     Orlando  FL           264   29      731      1:20:25.5   1:22:10.2     13:15/M
      80    Melissa Patterson                 Celebration  FL       513   29      751      1:21:50.9   1:24:01.3     13:33/M
      81    Kim Windsor                       Orlando  FL           721   28      759      1:22:55.3   1:24:07.2     13:34/M
      82    Frances Malolos                   Orlando  FL           998   29      765      1:23:31.6   1:24:24.6     13:37/M
      83    Erica Cortner                     Clermont  FL          148   27      766      1:23:33.4   1:25:15.0     13:45/M
      84    Laura Garlitzke                   Orlando  FL           231   27      783      1:24:45.5   1:25:50.4     13:51/M
      85    Amanda Lunny                      Orlando  FL           388   27      784      1:24:48.3   1:26:06.5     13:53/M
      86    Rachel Wright                     Lady Lake  FL         907   26      785      1:24:48.9   1:26:06.3     13:53/M
      87    Ashley Bartz                      Sanford  FL            50   28      789      1:25:00.3   1:25:03.3     13:43/M
      88    Annie Wood                        Orlando  FL           727   28      791      1:25:18.6   1:38:30.1     15:53/M
      89    Brittany Long                     Kissimmee  FL         380   26      803      1:26:27.6   1:26:42.3     13:59/M
      90    Jessica Schwendeman               Lake Mary  FL         590   28      825      1:29:11.5   1:30:49.2     14:39/M
      91    Maeghan Rempala                   Casselberry  FL       551   29      831      1:29:23.6   1:30:20.3     14:34/M
      92    Marisa Cochrane                   Orlando  FL           142   29      837      1:30:15.0   1:31:28.3     14:45/M
      93    Natalie Williams                  Windermere  FL       1010   29      867      1:35:10.1   1:36:21.7     15:32/M
      94    Sarah Robitaille                  Stuart  FL            564   28      874      1:35:45.5   1:39:11.2     16:00/M
      95    Kim Oural                         Tampa  FL             858   28      892      1:39:11.2   1:39:52.3     16:06/M
      96    Elise Suna                        Coral Gables  FL      648   25      896      1:39:46.7   1:41:21.9     16:21/M
      97    Katherine Williford               Kansas City  MO       718   25      897      1:39:47.2   1:41:22.6     16:21/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Rafael Okazaki                    Curitiba  XX         6108   32        8        40:03.5     40:50.2      6:35/M
       2    Brett Hamilton                    Oviedo  FL            269   34       11        41:31.9     41:50.3      6:45/M
       3    David Melfi                       Winter Park  FL      6094   31       12        42:28.4     42:29.8      6:51/M
       4    Daniel Yates                      Orlando  FL           735   32       20        44:39.6     44:40.6      7:12/M
       5    Daniel Forero                     Orlando  FL           804   33       26        45:47.2     45:54.8      7:24/M
       6    Baris Canyas                      Orlando  FL          6024   34       29        46:16.2     47:38.2      7:41/M
       7    Raul Medina                       TAMPA  FL            6151   33       35        47:08.5     47:09.6      7:36/M
       8    Theodore Anderson                 Winter Park  FL       762   30       52        48:49.9     49:28.0      7:59/M
       9    Jamison Schweitzer                Orlando  FL          6121   32       66        50:23.1     51:24.1      8:17/M
      10    Josh Torrenga                     Orlando  FL          6138   30       83        51:38.3     52:59.4      8:33/M
      11    Timothy Meyering                  Sanford  FL           851   30       98        52:57.5     53:07.2      8:34/M
      12    Keith Watkins                     Davenport  FL         704   30      114        54:04.7     54:26.3      8:47/M
      13    Isaac Lang                        Orlando  FL           941   31      144        55:34.5     56:48.8      9:10/M
      14    Brad Gugel                        Orlando  FL           260   33      152        55:54.5     58:15.2      9:24/M
      15    Chester Parong                    Altamonte Springs     508   32      183        57:33.4     59:10.2      9:33/M
      16    Kevin Batterberry                 Windermere  FL        769   30      206        58:11.1     58:58.6      9:31/M
      17    Matthew Rensberry                 Sanford  FL          1002   34      231        59:17.6     59:59.5      9:40/M
      18    Joel Smithson                     Orlando  FL           619   32      246        59:55.9   1:01:21.0      9:54/M
      19    Jameson Lyons                     Kissimmee  FL         391   32      252      1:00:25.4   1:01:54.6      9:59/M
      20    Drew Thaller                      Merritt Island  FL    659   30      263      1:00:46.3   1:01:29.5      9:55/M
      21    Maurice Cheung                    Orlando  FL           134   31      275      1:01:21.3   1:02:00.1     10:00/M
      22    Allen Smith                       Lake Mary  FL         609   34      276      1:01:23.4   1:03:14.0     10:12/M
      23    Zane Perkins                      Orlando  FL           520   33      302      1:02:02.1   1:03:30.8     10:15/M
      24    Paul Hershey                      Orlando  FL           283   33      329      1:02:49.2   1:04:37.8     10:25/M
      25    David Gration                     Kissimmee  FL         258   30      358      1:04:04.2   1:04:52.8     10:28/M
      26    JERRY AMMONS                      ORLANDO  FL          6003   30      428      1:06:59.0   1:07:12.0     10:50/M
      27    Carl McNutt                       Melbourne  FL         423   31      451      1:07:43.3   1:08:14.5     11:00/M
      28    Dustin Graham                     Orlando  FL           254   34      457      1:08:09.9   1:09:14.0     11:10/M
      29    Rigo Ayala                        Winter Garden  FL     911   30      472      1:08:42.9   1:09:38.8     11:14/M
      30    Patrick Ryder                     Davenport  FL         966   32      483      1:09:05.7   1:09:33.9     11:13/M
      31    Calo Pavon                        Bay Lake  FL          862   33      512      1:10:23.3   1:11:09.1     11:29/M
      32    Anthony Palmisano                 Sorrento  FL          503   33      551      1:11:43.1   1:12:09.2     11:38/M
      33    Steve Lewis                       Sanford  FL           374   30      553      1:11:44.3   1:13:13.5     11:49/M
      34    Dimas Garcia                      Viera  FL             808   30      577      1:12:31.0   1:12:46.8     11:44/M
      35    Jeremy Johnson                    Orlando  FL           315   31      675      1:17:22.4   1:18:12.9     12:37/M
      36    Jonathan Nash                     Orlando  FL           468   31      689      1:17:57.0   1:19:40.5     12:51/M
      37    Michael Flynn                     Sorrento  FL          213   31      702      1:18:27.0   1:18:53.8     12:43/M
      38    Rick E. Bobby                     Orlando  FL           192   31      715      1:19:28.2   1:19:59.3     12:54/M
      39    Mason Stevenson                   Apopka  FL            888   32      753      1:22:31.1   1:23:22.0     13:27/M
      40    Mike Zarr                         Orlando  FL           745   30      782      1:24:44.5   1:25:50.4     13:51/M
      41    Steven Camacho                    Gotha  FL             774   30      816      1:27:53.0   1:31:10.8     14:42/M
      42    Christopher Freiner               Orlando  FL          6048   34      840      1:30:51.1   1:31:59.2     14:50/M
      43    Jonathan Crespo                   Winter Garden  FL    6029   31      841      1:30:51.7   1:31:59.2     14:50/M
      44    Andre Webb                        Summerfield  FL      1020   30      846      1:31:36.0   1:33:23.1     15:04/M
      45    Bradford Gillens                  ORLANDO  FL           244   33      868      1:35:10.1   1:35:35.3     15:25/M
      46    Raymond Bertrand                  Jacksonville  FL     6012   33      877      1:36:07.9   1:37:47.0     15:46/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Virginia Hatch                    Ocala  FL            6063   31       24        45:37.0     45:40.9      7:22/M
       2    Jessica Kretz                     Orlando  FL           349   30       41        47:38.4     48:12.2      7:46/M
       3    Chelsea Lunny                     Vero Beach  FL        389   32       44        47:54.8     48:28.2      7:49/M
       4    Kelly Nobles                      Orlando  FL           482   31       47        48:10.2     48:44.6      7:52/M
       5    Chanel Adams                      Winter Park  FL       760   30       55        49:02.4     49:39.9      8:00/M
       6    Kristin Gebhardt-Upwood           Vero Beach  FL        237   32       56        49:19.5     49:54.8      8:03/M
       7    Linda Arce                        Ocoee  FL             765   33       65        50:21.9     50:26.5      8:08/M
       8    Marsha Zarco                      Ocala  FL             744   33       85        51:52.0     52:38.5      8:29/M
       9    Victoria Luna                     Orlando  FL          1016   34       86        52:05.2     52:09.7      8:25/M
      10    Anabell Blanner                   Oviedo  FL             71   33       95        52:42.4     52:55.9      8:32/M
      11    Diana Wenrich                     Windermere  FL        710   32      115        54:08.6     54:28.7      8:47/M
      12    Carey Robillard                   ORLANDO  FL           961   30      116        54:11.9     54:24.8      8:46/M
      13    Andrea Manning                    Clermont  FL          402   33      122        54:39.6     54:59.4      8:52/M
      14    Hillery Nicholas                  Orlanod  FL          1022   34      154        56:02.4     56:15.3      9:04/M
      15    Sarah Bono                        Lake Mary  FL         989   30      161        56:26.9     57:43.2      9:19/M
      16    Nicola Segens                     Orlando  FL           596   31      167        56:43.4     58:19.2      9:24/M
      17    Whitney Jones                     Vero Beach  FL        324   30      174        57:01.9     57:38.4      9:18/M
      18    Laura Flashman                    Clermont  FL          206   31      204        58:09.1     59:27.3      9:35/M
      19    Erica Leon                        Sanford  FL           997   31      229        59:16.6     59:59.2      9:40/M
      20    Kendra Gilbertson                 Orlando  FL           243   30      245        59:52.5   1:00:08.7      9:42/M
      21    Crystal Mouser                    Gotha  FL             453   33      253      1:00:27.4   1:01:26.7      9:55/M
      22    Nicole Larson                     Orlando  FL           359   32      261      1:00:45.4   1:01:17.5      9:53/M
      23    Heidi Thompson                    Lake Mary  FL         663   30      272      1:01:12.2   1:02:42.2     10:07/M
      24    Tessa Bair                        Wesley Chapel  FL     987   31      278      1:01:26.7   1:01:40.0      9:57/M
      25    Carrie Crenshaw                   Fruitland Park  FL    151   31      280      1:01:29.6   1:02:49.8     10:08/M
      26    Shannon Harper                    Orlando  FL           817   30      289      1:01:42.9   1:03:21.0     10:13/M
      27    Fabienne Baiz                     Altamonte Springs     767   33      291      1:01:45.4   1:03:06.9     10:11/M
      28    Tami Davis                        DeLand  FL            163   32      310      1:02:15.9   1:03:16.0     10:12/M
      29    Marguerite Torrenga               Orlando  FL          6139   32      326      1:02:45.8   1:04:08.0     10:21/M
      30    Lindsey Fore                      Orlando  FL           217   31      338      1:03:10.0   1:04:43.9     10:26/M
      31    Julie Murray                      DeLand  FL            462   33      349      1:03:36.1   1:04:46.8     10:27/M
      32    Lauren Hamilton                   Oviedo  FL            270   31      350      1:03:43.8   1:04:59.1     10:29/M
      33    Sylvia Barone                     Orlando  FL            46   33      355      1:04:00.8   1:06:00.5     10:39/M
      34    Angela Pierre                     Apopka  FL            523   31      361      1:04:11.8   1:04:40.0     10:26/M
      35    Gloria Martinez                   Kissimmee  FL         412   34      366      1:04:15.8   1:05:03.0     10:30/M
      36    Laura Markley                     Orlando  FL           409   34      368      1:04:19.0   1:05:27.5     10:33/M
      37    Rachel Kennedy Holmes             Champions Gate  FL    331   34      375      1:04:47.8   1:05:36.7     10:35/M
      38    Kimberly Saunders                 Sanford  FL           582   32      376      1:04:47.8   1:06:06.8     10:40/M
      39    KRISTY THOMPSON                   DELAND  FL            667   33      382      1:05:03.8   1:08:34.3     11:04/M
      40    Deirdre Guilloton                 Windermere  FL        261   33      386      1:05:13.5   1:06:21.4     10:42/M
      41    Cara Scinto                       Oviedo  FL            591   34      387      1:05:16.0   1:05:48.8     10:37/M
      42    Allison Osborne                   Oviedo  FL            497   31      388      1:05:16.2   1:05:48.9     10:37/M
      43    Shirley Chernes                   Longwood  FL          133   32      389      1:05:18.4   1:06:00.2     10:39/M
      44    Tamara Ferrari                    Winter Springs  FL    203   31      390      1:05:25.4   1:06:32.9     10:44/M
      45    LeighAnne Muscarella              Orlando  FL           463   31      403      1:05:45.7   1:07:10.0     10:50/M
      46    Christie Bredhal                  Orlando  FL            87   31      405      1:05:47.4   1:07:11.2     10:50/M
      47    Kari Cezat                        Cape Canaveral  FL    126   31      407      1:05:55.0   1:07:23.5     10:52/M
      48    Carey Bostian                     Orlando  FL            77   32      420      1:06:31.6   1:06:47.8     10:46/M
      49    Julie Wilcox                      Zephyrhills  FL       902   33      438      1:07:24.2   1:07:42.1     10:55/M
      50    Megan Faust                       Orlando  FL           925   32      446      1:07:37.6   1:08:25.9     11:02/M
      51    Allison Schiffli                  Orlando  FL           878   30      447      1:07:39.2   1:08:02.0     10:58/M
      52    Cathy McNutt                      Melbourne  FL         424   34      449      1:07:42.9   1:08:14.4     11:00/M
      53    Jennifer Lombardo                 Orlando  FL          6084   33      452      1:07:43.3   1:09:16.8     11:10/M
      54    Carla Ehlers                      Oviedo  FL           6040   32      455      1:08:04.2   1:09:24.7     11:12/M
      55    Kimberly Lee                      Estero  FL            841   33      459      1:08:10.9   1:18:59.7     12:44/M
      56    Stefanie Rodriguez                Ocoee  FL             873   30      463      1:08:22.4   1:12:22.9     11:40/M
      57    Brandy Flynn                      Orlando  FL           211   33      464      1:08:23.0   1:09:23.1     11:11/M
      58    Lauren Aiken                      Orlando  FL            19   30      478      1:08:50.3   1:09:12.8     11:10/M
      59    BRENNA KRAUSS                     WEST PALM BEACH  FL   837   30      481      1:09:00.7   1:09:24.4     11:12/M
      60    Betsy Raub                        Winter Garden  FL     958   31      482      1:09:00.9   1:10:12.2     11:19/M
      61    Jasmine Giebenrath                Orlando  FL           241   33      485      1:09:07.6   1:11:00.6     11:27/M
      62    Danielle Appignani                Orlando  FL            28   34      488      1:09:25.5   1:10:28.7     11:22/M
      63    Britton Goro                      Orlando  FL           251   33      500      1:09:49.5   1:10:01.8     11:18/M
      64    Marisa Salazar                    Winter Garden  FL     967   30      522      1:10:54.6   1:11:36.4     11:33/M
      65    Hope Robinson                     Orlando  FL           562   32      554      1:11:49.5   1:13:13.6     11:49/M
      66    Katie Lebovitz                    Winter Park  FL       362   33      556      1:11:50.1   1:13:13.2     11:49/M
      67    Melissa Brignoni                  Kissimmee  FL          89   33      558      1:11:51.7   1:12:19.8     11:40/M
      68    Katrina Ferrari                   Winter Springs  FL    201   31      572      1:12:21.7   1:13:29.1     11:51/M
      69    Stephanie Grimes                  Orlando  FL          6061   30      576      1:12:30.9   1:12:46.1     11:44/M
      70    Kristen Corsi                     Winter Springs  FL    919   32      601      1:13:58.6   1:14:23.8     12:00/M
      71    Tameka Hanford                    Orlando  FL           274   33      614      1:14:37.7   1:15:57.1     12:15/M
      72    Veronica Fuentes                  Lake Mary  FL         223   32      617      1:14:42.1   1:15:25.2     12:10/M
      73    Jill Simon                        Orlando  FL          1028   32      619      1:14:45.9   1:16:28.6     12:20/M
      74    Lisa Ball                         St. Petersburg  FL     40   31      620      1:14:46.0   1:16:28.5     12:20/M
      75    Rachel Burleson                   Orlando  FL           103   30      622      1:14:53.3   1:15:17.4     12:09/M
      76    Cristina Rodriguez                Orlando  FL          6115   33      624      1:15:08.9   1:16:34.2     12:21/M
      77    Dana Farmer                       Orlando  FL          6043   34      626      1:15:10.2   1:16:34.1     12:21/M
      78    Lizbeth Lieberman                 Orlando  FL           844   34      630      1:15:18.7   1:16:42.9     12:22/M
      79    Corrie Niehaus                    Orlando  FL           480   33      638      1:15:52.9   1:17:09.9     12:27/M
      80    Kathleen Murphy                   Longwood  FL          460   30      640      1:15:54.2   1:16:56.7     12:25/M
      81    Benilda Devarie                   Panama City  FL       797   30      646      1:16:18.1   1:16:41.2     12:22/M
      82    Christine Gonzalez                Winter Garden  FL     248   32      647      1:16:18.9   1:17:20.7     12:28/M
      83    Karilyn Staples                   Ocoee  FL             633   30      680      1:17:30.5   1:18:17.2     12:38/M
      84    LaBrenza McDonald                 Orlando  FL           416   31      692      1:17:59.2   1:18:09.3     12:36/M
      85    Rachael Johnson                   Orlando  FL           318   31      703      1:18:31.2   1:19:22.3     12:48/M
      86    Mallory Nicholls                  Orlando  FL           479   30      704      1:18:31.4   1:19:26.4     12:49/M
      87    Stacy Drebenstedt                 Orlando  FL           186   30      710      1:19:17.7   1:20:48.3     13:02/M
      88    Danielle Branche                  Oviedo  FL             83   32      717      1:19:39.3   1:21:06.0     13:05/M
      89    Marcy Ogden                       Vero Beach  FL        493   32      730      1:20:16.8   1:21:43.6     13:11/M
      90    Carlie Chemidlin                  Orlando  FL           131   34      738      1:20:34.6   1:22:15.3     13:16/M
      91    Billie Jean Alston                Jacksonville  FL     1024   34      741      1:21:06.4   1:22:30.1     13:18/M
      92    Ashley Lewis                      Sanford  FL           373   30      755      1:22:36.7   1:24:05.5     13:34/M
      93    Marissa Mikolenko                 Orlando  FL           438   30      760      1:22:56.0   1:24:06.6     13:34/M
      94    Jennifer Miller                   Oviedo  FL            443   34      769      1:24:00.8   1:24:20.5     13:36/M
      95    Stephanie Hicks                   Winter Haven  FL     6064   31      772      1:24:28.7   1:26:05.5     13:53/M
      96    Stephanie Ciola                   St. Cloud  FL         136   34      774      1:24:31.3   1:25:33.3     13:48/M
      97    Melissa Swank                     Saint Petersburg  F   652   32      796      1:25:41.1   1:27:06.7     14:03/M
      98    Jennifer Basta                    Clermont  FL           51   33      798      1:25:57.3   1:26:55.1     14:01/M
      99    Amber James                       Kissimmee  FL        6072   33      801      1:26:06.6   1:26:58.3     14:02/M
     100    Laura Johnson                     Casselberry  FL      1026   30      804      1:26:36.2   1:26:57.7     14:01/M
     101    Nicole Griffith                   Orlando  FL           814   33      805      1:26:36.6   1:26:57.9     14:01/M
     102    Amanda Chastain                   Harrison Township     128   30      807      1:26:43.6   1:27:18.7     14:05/M
     103    Kara Kreutziger                   Windermere  FL        940   33      814      1:27:49.3   1:28:48.8     14:19/M
     104    Emily Lodato                      Clermont  FL          379   34      826      1:29:12.1   1:29:42.7     14:28/M
     105    Carol Palumbo                     Orlando  FL          6111   32      836      1:30:14.7   1:31:34.9     14:46/M
     106    Sarah Klena                       Orlando  FL           757   34      848      1:31:37.7   1:32:17.6     14:53/M
     107    Kari Aglieri                      Tarpon Springs  FL     18   34      856      1:32:44.1   1:33:45.4     15:07/M
     108    Soli Schwarz                      Lake Mary  FL         589   34      864      1:34:48.5   1:35:14.9     15:22/M
     109    Deborah Walker                    Orlando  FL           697   31      876      1:35:53.1   1:36:28.5     15:34/M
     110    Jessica Winther                   Kissimmee  FL         723   32      888      1:38:01.5   1:39:37.0     16:04/M
     111    Sarah Meaher                      Champions Gate  FL    427   31      895      1:39:37.3   1:40:10.1     16:09/M
     112    Marianne Wells                    Winter Springs  FL   1009   32      915      1:43:46.8   1:44:40.1     16:53/M
     113    Cynthia Stackpole                 Chuluota  FL          627   32      919      1:44:47.0   1:45:43.2     17:03/M
     114    Jennifer Puzio Sheffler           Seffner  FL           535   34      931      1:50:56.8   1:52:40.1     18:10/M
     115    Jessica Levime                    Longwood  FL          372   31      934      1:54:32.0   1:56:03.6     18:43/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Hector Torres                     Orlando  FL           896   37        9        40:41.9     41:16.2      6:39/M
       2    Yanbin Wang                       Orlando  FL           699   36       34        47:06.4     47:57.1      7:44/M
       3    Jimmy Zetans                      Orlando  FL          6150   36       42        47:39.5     47:42.3      7:42/M
       4    David Croosby                     Lake Mary  FL         152   38       45        48:05.2     48:20.8      7:48/M
       5    Derek Schorsch                    Orlando  FL           970   35       49        48:34.6     48:37.9      7:50/M
       6    Michael Adams                     Longwood  FL           17   36       73        50:51.1     50:55.6      8:13/M
       7    JOSEPH HOLLOWAY                   JACKSONVILLE  FL      292   39       81        51:19.8     51:34.2      8:19/M
       8    Miguel Castro                     Orlando  FL           779   39       90        52:24.5     53:56.5      8:42/M
       9    John White                        Orlando  FL           712   35      103        53:21.1     53:27.9      8:37/M
      10    Monwell Benson                    Jacksonville  FL       61   37      113        54:01.7     55:07.5      8:53/M
      11    Monty Mathias                     Maitland  FL          945   39      124        54:44.7     54:52.2      8:51/M
      12    Justin Manor                      Winter Park  FL       404   37      153        56:01.3     57:47.1      9:19/M
      13    Greg Listar                       Ft Myers  FL         6083   39      160        56:21.8     57:13.1      9:14/M
      14    Jason Leverette                   Winter Haven  FL      370   38      199        57:57.3     59:12.4      9:33/M
      15    Arnaldo San Martin                Marietta  GA         1019   38      202        58:04.3     59:36.7      9:37/M
      16    Kyle Nylander                     Orlando  FL           489   36      205        58:10.2     58:47.7      9:29/M
      17    Patrick Pooley                    Heathrow  FL          957   36      211        58:31.2     58:39.1      9:28/M
      18    Grant Mollett                     Groveland  FL        2665   35      228        59:11.4     59:31.4      9:36/M
      19    Michael Meade                     Orlando  FL          1000   39      233        59:19.0   1:00:54.6      9:49/M
      20    DeMeco Archangel                  Lake Mary  FL          30   39      288      1:01:40.4   1:06:59.9     10:48/M
      21    Michael Dy                        Winter Park  FL       191   39      303      1:02:07.6   1:02:29.3     10:05/M
      22    Nathan Timme                      Clermont  FL         6136   37      316      1:02:25.9   1:03:35.9     10:15/M
      23    Steve Dean                        Jacksonville  FL     6032   38      317      1:02:27.4   1:02:40.8     10:06/M
      24    Peter Staples                     Ocoee  FL             634   38      320      1:02:31.8   1:03:19.0     10:13/M
      25    Patrick Fore                      Orlando  FL           218   35      337      1:03:09.7   1:04:42.1     10:26/M
      26    Jason Giebenrath                  Orlando  FL           242   38      484      1:09:07.5   1:11:00.5     11:27/M
      27    Jeff Smith                        Orlando  FL           611   39      510      1:10:16.5   1:10:53.7     11:26/M
      28    Bryan Barone                      Orlando  FL            45   37      536      1:11:16.0   1:13:16.2     11:49/M
      29    Shawn Summerville                 Orlando  FL           647   35      544      1:11:29.2   1:12:33.2     11:42/M
      30    Patrick Ellis                     Winter Garden  FL    6041   35      579      1:12:37.0   1:12:57.4     11:46/M
      31    David Lomen                       Kissimmee  FL        6085   38      594      1:13:38.2   1:15:20.3     12:09/M
      32    Kyle Boutell                      Davenport  FL          79   35      747      1:21:35.0   1:22:11.3     13:15/M
      33    Reid Hudspith                     Oviedo  FL            299   36      781      1:24:44.1   1:25:32.0     13:48/M
      34    John Aprea                        Winter Garden  FL      29   35      800      1:26:02.9   1:27:30.4     14:07/M
      35    Dave Proth                        Oviedo  FL            533   38      845      1:31:31.3   1:32:57.2     15:00/M
      36    Peter Rodriguez                   Lake Mary  FL         567   36      865      1:34:49.3   1:35:16.4     15:22/M
      37    Michael McCarthy                  Davenport  FL        1021   35      866      1:34:56.9   1:36:46.1     15:36/M
      38    Natasha Carby-Joseph              Orlando  FL           120   39      912      1:43:29.5   1:44:07.0     16:48/M
      39    Jeremy Johns                      Parrish  FL           313   35      939      2:05:03.8   2:05:03.8     20:10/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Rebecca Deen                      Orlando  FL           922   35       48        48:21.3     48:26.6      7:49/M
       2    Beth Shaw                         Clearwater  FL        879   35       74        50:59.1     51:02.8      8:14/M
       3    Jessica Lowry                     Orlando  FL           386   37       78        51:09.6     51:18.4      8:16/M
       4    Kate Howick                       Melbourne  FL         297   38       88        52:21.9     52:59.9      8:33/M
       5    Samantha DeMersseman              Valdosta  GA          171   36      100        53:07.7     53:10.0      8:35/M
       6    Kerrye Tabaczka                   Fern Park  FL         654   39      107        53:36.6     53:48.4      8:41/M
       7    Niki Davis                        Casselberry  FL       162   39      108        53:36.6     53:48.7      8:41/M
       8    Andrea Dunckel                    Orlando  FL           189   36      111        53:50.1     54:07.7      8:44/M
       9    Lori Waters                       Clermont  FL         6144   38      120        54:28.9     54:42.5      8:49/M
      10    Niyoga Hubbard                    Orlando  FL           825   37      132        55:11.9     55:24.3      8:56/M
      11    BreAnna Talley                    Longwood  FL          979   35      140        55:26.6     56:34.6      9:07/M
      12    Laura Gelchie                     Lake Mary  FL         238   37      146        55:38.8     55:45.5      9:00/M
      13    Daniele Bernard                   Orlando  FL            63   38      151        55:51.7     57:03.5      9:12/M
      14    Regina Glezen                     Williston Highlands  6054   39      162        56:27.0     57:12.6      9:14/M
      15    Natalie Beavers                   Orlando  FL            55   39      169        56:44.3     56:49.4      9:10/M
      16    Tatiana Alvarez                   Winter Springs  FL    909   37      178        57:16.8     57:35.4      9:17/M
      17    Kathy Davis                       Windermere  FL        160   38      191        57:49.2     58:10.8      9:23/M
      18    Catherine Howat                   Winter Park  FL       823   38      213        58:33.8     59:38.0      9:37/M
      19    Verity San Souci                  Lithia  FL            968   36      220        58:45.9   1:00:37.8      9:47/M
      20    Meredith Michaluk                 Orlando  FL           852   36      221        58:46.0     59:01.3      9:31/M
      21    Olivia Henson                     Orlando  FL           819   38      239        59:39.3     59:49.7      9:39/M
      22    Shannon Woodsby                   Kissimmee  FL        6148   37      240        59:41.8   1:01:23.5      9:54/M
      23    Jennifer Deering                  Winter Garden  FL     794   38      241        59:44.5   1:00:19.3      9:44/M
      24    Cyndi Quinones                    Orlando  FL           538   37      248      1:00:04.4   1:00:18.9      9:44/M
      25    Jennifer Williams                 Whitesboro  NY        715   35      257      1:00:39.5   1:00:53.9      9:49/M
      26    Grace Papua                       Orlando  FL           506   38      259      1:00:41.1   1:01:14.5      9:53/M
      27    Johanna Leverette                 Winter Haven  FL      371   37      265      1:00:51.3   1:02:07.1     10:01/M
      28    Katherine Myers                   Deltona  FL          6103   37      277      1:01:25.2   1:02:35.2     10:06/M
      29    Katherine Nedved                  Lake Mary  FL         472   39      281      1:01:32.2   1:02:19.7     10:03/M
      30    Erin Sherry                       Middletown  NY        599   36      292      1:01:46.3   1:02:08.9     10:01/M
      31    Melissa Jerry                     Sanford  FL           311   37      299      1:01:58.5   1:07:17.6     10:51/M
      32    Yesenia Lopez                     Windermere  FL        381   37      300      1:01:58.7   1:02:50.5     10:08/M
      33    Amanda Simanton                   Altamonte Springs     973   37      305      1:02:07.8   1:03:16.2     10:12/M
      34    Wendy Sloan                       Clermont  FL          884   39      313      1:02:20.9   1:02:38.6     10:06/M
      35    Allison Wiscombe                  Winter Springs  FL    725   38      327      1:02:46.9   1:03:07.1     10:11/M
      36    Chris Torres                      Oviedo  FL            895   36      330      1:02:49.9   1:03:44.3     10:17/M
      37    Jennifer Graf                     Maitland  FL          253   35      331      1:02:53.5   1:04:05.0     10:20/M
      38    Sherry Manor                      Winter Park  FL       405   35      342      1:03:13.3   1:04:59.3     10:29/M
      39    Christine Castro                  Orlando  FL           778   37      343      1:03:21.3   1:04:53.9     10:28/M
      40    Tish Middleton                    Orlando  FL           437   36      346      1:03:31.4   1:04:31.8     10:24/M
      41    Melany Schafer-Yap                Orlando  FL           969   38      357      1:04:03.6   1:14:46.1     12:04/M
      42    Amy Hanigosky                     Winter Garden  FL    1029   35      363      1:04:13.4   1:05:19.4     10:32/M
      43    Julisa Burns                      Orlando  FL           105   37      372      1:04:36.6   1:04:41.8     10:26/M
      44    Liz Vanderberg                    Orlando  FL           687   36      377      1:04:50.5   1:06:32.9     10:44/M
      45    Shawn Chu-Quinn                   Orlando  FL           135   35      380      1:04:58.4   1:05:18.9     10:32/M
      46    Angel Butler                      Winter Garden  FL     109   35      391      1:05:28.8   1:05:44.7     10:36/M
      47    Heather Ziccardi                  Longwood  FL          748   37      394      1:05:33.0   1:07:19.3     10:51/M
      48    Lorri Brassard                    Saint Cloud  FL        84   39      400      1:05:40.0   1:05:55.0     10:38/M
      49    Jen Ray                           DeBary  FL            543   38      402      1:05:43.5   1:06:52.5     10:47/M
      50    Stephania Pappas Sherman          Orlando  FL           505   35      414      1:06:24.0   1:07:22.0     10:52/M
      51    Stephanie Burns                   Winter Garden  FL     917   37      421      1:06:33.2   1:06:59.5     10:48/M
      52    Melanie De La Rosa                Orlando  FL           792   38      425      1:06:36.7   1:07:07.6     10:50/M
      53    Jennifer Gangawer                 Lake Mary  FL         226   39      427      1:06:44.6   1:06:59.2     10:48/M
      54    Ann Dennis                        Altamonte Springs     174   37      439      1:07:24.4   1:08:45.7     11:05/M
      55    Jaime Jackson                     Orlando  FL           307   36      441      1:07:32.9   1:08:31.9     11:03/M
      56    Jennifer Quarles                  Orlando  FL           139   35      442      1:07:34.6   1:08:37.4     11:04/M
      57    Vanessa Doan                      Melbourne  FL         182   35      450      1:07:43.3   1:08:14.4     11:00/M
      58    Melissa Brown                     Gambrills  MD          96   39      453      1:07:43.6   1:09:17.1     11:10/M
      59    Concetta Mella                    Orlando  FL           948   39      462      1:08:14.9   1:09:03.3     11:08/M
      60    Mollie Graham                     Winter Park  FL       255   35      465      1:08:23.2   1:09:23.1     11:11/M
      61    Alyssa Ponder                     Lake Mary  FL         525   35      467      1:08:27.3   1:09:23.5     11:11/M
      62    Jess Sims                         Altamonte Springs     882   39      474      1:08:47.6   1:09:15.5     11:10/M
      63    Dania Tamimi                      Orlando  FL           892   38      479      1:08:55.9   1:09:12.8     11:10/M
      64    Virginia Ghioto                   Orlando  FL           240   38      489      1:09:26.6   1:09:51.5     11:16/M
      65    Lucie Ghioto                      Orlando  FL           239   35      490      1:09:27.0   1:09:51.7     11:16/M
      66    Laura Shields                     Orlando  FL           972   35      493      1:09:32.5   1:10:26.4     11:22/M
      67    Lauren Brewer                     Orlando  FL          1012   35      494      1:09:32.9   1:10:26.6     11:22/M
      68    Brandi Smith                      Orlando  FL           610   35      502      1:09:52.6   1:10:29.6     11:22/M
      69    Rachael Breckenridge              Titusville  FL       6017   36      503      1:09:53.8   1:10:50.5     11:25/M
      70    Shann Cliburn                     Mount Dora  FL       6026   38      505      1:10:00.7   1:10:45.8     11:25/M
      71    Tamara Goldenberg                 Kissimmee  FL        6058   37      507      1:10:01.2   1:10:18.6     11:20/M
      72    Jennifer Leonard                  Saint Augustine  FL   942   37      515      1:10:31.7   1:10:53.1     11:26/M
      73    Christine Colbourne               Kissimmee  FL         784   39      516      1:10:33.0   1:11:10.5     11:29/M
      74    Nathalie Donovan                  Orlando  FL           799   38      520      1:10:53.9   1:11:26.7     11:31/M
      75    Jaclyn Novak                      Orlando  FL           485   37      521      1:10:54.2   1:12:09.6     11:38/M
      76    Amy STOCKMAN                      Winter Garden  FL    6132   39      529      1:11:09.4   1:11:51.3     11:35/M
      77    Polli Svoboda                     Orlando  FL           891   39      545      1:11:31.7   1:12:22.1     11:40/M
      78    Sarah Packard                     Orlando  FL           500   35      548      1:11:37.9   1:12:51.7     11:45/M
      79    Brenda Melendez                   Orlando  FL           947   36      549      1:11:38.0   1:12:15.8     11:39/M
      80    Jaime Thompson                    Sorrento  FL          664   38      555      1:11:50.0   1:13:13.1     11:49/M
      81    Paula Allred                      Casselberry  FL      6002   36      557      1:11:50.8   1:12:35.7     11:42/M
      82    Fern MacDonald                    Belle Isle  FL       6090   35      559      1:11:58.5   1:13:11.5     11:48/M
      83    Nicole Burns                      Sanford  FL          6023   38      563      1:12:13.2   1:13:28.4     11:51/M
      84    CL Ferguson                       Orlando  FL           200   38      568      1:12:15.3   1:12:25.0     11:41/M
      85    Karrah Hudkins                    Melbourne  FL         298   38      575      1:12:29.2   1:13:01.1     11:47/M
      86    Heather Devlin                    Harmony  FL          6033   37      591      1:13:17.9   1:14:02.4     11:56/M
      87    Nicole Mcnutt                     Orlando  FL           946   36      593      1:13:36.9   1:14:18.1     11:59/M
      88    Heather Williams                  Ocoee  FL             903   36      604      1:14:03.3   1:18:03.3     12:35/M
      89    Renada Wagner                     Ocoee  FL            1025   35      618      1:14:45.9   1:15:13.7     12:08/M
      90    Jodi Bosak                        Windermere  FL         76   39      662      1:16:42.3   1:17:04.3     12:26/M
      91    Ashley Kica                       Orlando  FL           333   36      676      1:17:25.1   1:17:53.0     12:34/M
      92    Heather Flores                    Deland  FL            210   38      681      1:17:33.1   1:18:42.3     12:42/M
      93    Nadia Pate                        Orlando  FL           510   35      687      1:17:49.8   1:18:13.6     12:37/M
      94    Karen Nash                        Orlando  FL           469   36      691      1:17:57.8   1:19:41.1     12:51/M
      95    Dr. Yolanda Carter                Orlando  FL           125   39      696      1:18:05.8   1:19:24.3     12:48/M
      96    Stacey Marie                      Winter Haven  FL      406   38      711      1:19:18.7   1:21:04.1     13:05/M
      97    Kristy Barksdale                  Longwood  FL           43   35      732      1:20:26.0   1:21:42.8     13:11/M
      98    Erica Musgrove                    Nashville  TN         465   35      737      1:20:34.3   1:22:10.0     13:15/M
      99    Terri Watkins                     Orlando  FL           705   39      745      1:21:19.9   1:21:40.0     13:10/M
     100    Cecille Rodriguez                 Winter Park  FL       565   37      754      1:22:34.2   1:24:08.3     13:34/M
     101    Melissa Richards                  Saint Cloud  FL       870   35      764      1:23:29.8   1:27:30.0     14:07/M
     102    Angela Brooks                     Maitland  FL           92   38      767      1:23:37.8   1:24:58.9     13:42/M
     103    Stephanie Smith                   St. Cloud  FL         615   37      773      1:24:31.3   1:25:33.4     13:48/M
     104    Danielle Wagner                   Winter Park  FL       695   38      775      1:24:34.0   1:26:03.9     13:53/M
     105    Rachel Pereira                    Orlando  FL           519   37      777      1:24:36.8   1:26:05.8     13:53/M
     106    Kimberly Watson                   Orlando  FL           706   36      778      1:24:37.6   1:26:06.4     13:53/M
     107    Nishita Reddy                     Windermere  FL        547   39      794      1:25:28.7   1:26:21.8     13:56/M
     108    ADRIANA LETSON                    JACKSONVILLE  FL      369   38      806      1:26:43.5   1:27:37.7     14:08/M
     109    Shondria Lopez                    Winter Haven  FL     6088   37      809      1:27:04.7   1:28:42.8     14:18/M
     110    Keri Zagarella                    Orlando  FL           742   35      811      1:27:18.2   1:27:50.1     14:10/M
     111    Chiquita Camacho                  Gotha  FL             775   36      815      1:27:53.0   1:31:10.8     14:42/M
     112    Stacy Livingstone                 Celebration  FL       377   38      819      1:28:17.7   1:29:53.7     14:30/M
     113    Karen Peterson                    Kissimmee  FL         521   35      827      1:29:13.4   1:29:52.0     14:30/M
     114    Meghan Roth                       Altamonte Springs     964   35      828      1:29:14.0   1:29:52.6     14:30/M
     115    Maureen Hawkins                   Oviedo  FL            278   38      830      1:29:23.6   1:30:20.7     14:34/M
     116    Monica Cuervo                     Orlando  FL           789   35      835      1:30:04.4   1:30:35.7     14:37/M
     117    Illeana Villar                    Orlando  FL          6141   36      844      1:31:24.1   1:32:38.1     14:56/M
     118    Karen Clesen                      Orlando  FL           141   38      850      1:31:50.1   1:32:31.5     14:55/M
     119    Christina Hammock                 Orlando  FL           271   35      857      1:32:48.4   1:34:23.3     15:13/M
     120    Jenny Hemond                      Clearwater  FL        935   36      880      1:36:46.0   1:37:22.6     15:42/M
     121    Veronica Parish                   Safety Harbor  FL     860   38      887      1:37:34.6   1:39:07.9     15:59/M
     122    Amanda Fraser                     Longwood  FL          805   37      903      1:40:45.9   1:41:52.1     16:26/M
     123    Michele Gentile                   Maitland  FL          756   38      908      1:41:21.8   1:42:50.0     16:35/M
     124    Charmaine Newbold                 Orlando  FL           477   39      909      1:41:40.0   1:42:44.9     16:34/M
     125    Sangeetha Susarla                 Orlando  FL           650   39      913      1:43:38.1   1:44:29.8     16:51/M
     126    Amy Howe                          Clermont  FL          296   38      916      1:44:22.2   1:45:31.7     17:01/M
     127    Nicole Schultze                   Sanford  FL           588   35      918      1:44:45.7   1:45:42.3     17:03/M
     128    Mackenzie Crisp                   Altamonte Springs     920   37      922      1:45:04.0   1:45:51.3     17:04/M
     129    Jennifer Meyer                    Orlando  FL           435   39      926      1:46:49.5   1:47:45.1     17:23/M
     130    Anjella Warnshuis                 Orlando  FL           702   37      927      1:47:53.7   1:48:32.6     17:30/M
     131    Anitha Pulijala                   LONGWOOD  FL          534   38      928      1:48:35.1   1:49:26.6     17:39/M
     132    Jennifer Holt                     Oviedo  FL            293   35      932      1:50:58.2   1:52:41.2     18:10/M
     133    Misty Johns                       Parrish  FL           314   35      938      2:05:03.4   2:05:03.4     20:10/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Scott Chambers                    Windermere  FL        782   42       23        45:30.4     45:36.8      7:21/M
       2    Steve Stephens                    St. Cloud  FL         887   44       31        46:39.4     46:48.4      7:33/M
       3    Brad Minus                        Tampa  FL             950   44       32        46:42.9     47:17.6      7:38/M
       4    Joe Grinstead                     Leesburg  FL          995   44       36        47:22.3     47:24.5      7:39/M
       5    Steven Pritchard                  Orlando  FL           866   42       51        48:44.0     48:46.9      7:52/M
       6    Eric Blais                        Sherbrooke, Qu├ębec    69   42       60        49:46.0     50:08.1      8:05/M
       7    Ken Graham                        Orlando  FL           994   42       70        50:39.4     51:50.3      8:22/M
       8    Gwen Garabato                     Orlando  FL          6049   43       94        52:31.7     52:41.0      8:30/M
       9    Zoli Davis                        Casselberry  FL       164   40       99        53:03.0     53:16.6      8:35/M
      10    Matthew Fitch                     Lake Mary  FL        6045   43      105        53:24.5     53:33.1      8:38/M
      11    AG Barlow                         Winter Garden  FL      44   40      106        53:30.1     54:18.8      8:45/M
      12    Gavin Mackinnon                   Winter Park  FL       393   44      168        56:43.6     56:47.2      9:10/M
      13    Randy Dunckel                     Orlando  FL           190   40      197        57:56.0     58:32.1      9:26/M
      14    John Beavers                      Orlando  FL            54   40      207        58:22.3     58:26.7      9:25/M
      15    Sean Diggs                        Orlando  FL           798   42      219        58:44.6     59:00.3      9:31/M
      16    Jonathan Trepal                   Orlando  FL          1008   43      251      1:00:14.2   1:01:49.5      9:58/M
      17    Jose Duenas                       Orlando  FL           187   42      274      1:01:20.4   1:02:50.1     10:08/M
      18    Matthew Dieter                    Orlando  FL           179   40      298      1:01:57.2   1:03:05.7     10:10/M
      19    Jim Thomas                        Orlando  FL           661   40      311      1:02:16.3   1:03:47.6     10:17/M
      20    Terry Burns                       Orlando  FL           106   43      336      1:03:09.5   1:03:14.6     10:12/M
      21    Bill Gordon                       Orlando  FL           250   41      395      1:05:33.4   1:05:51.4     10:37/M
      22    Paul Ziccardi                     Longwood  FL          749   40      397      1:05:35.7   1:07:22.6     10:52/M
      23    Patrick Ray                       DeBary  FL            544   40      401      1:05:42.5   1:06:52.5     10:47/M
      24    Brian Sherman                     Orlando  FL           598   40      415      1:06:24.2   1:07:22.2     10:52/M
      25    Tra Blake                         Maitland  FL         6014   40      437      1:07:23.2   1:09:38.2     11:14/M
      26    Steven Greenen                    Orlando  FL           813   40      461      1:08:13.5   1:09:08.0     11:09/M
      27    Kenny Burns                       Sanford  FL          6022   44      566      1:12:13.9   1:13:28.9     11:51/M
      28    Daniel Munzner                    Kathleen  FL         6101   41      597      1:13:45.0   1:14:58.2     12:05/M
      29    Hector Acosta                     Windermere  FL         15   41      603      1:14:01.4   1:14:54.2     12:05/M
      30    John Leondard                     Spring Hill  FL       367   41      606      1:14:10.0   1:15:24.2     12:10/M
      31    Joe Rodriguez                     Winter Park  FL       566   40      609      1:14:20.2   1:15:55.3     12:15/M
      32    Aaron Diaz                        Apopka  FL           6035   40      610      1:14:25.7   1:16:09.7     12:17/M
      33    Jason Brown                       Jacksonville  FL       94   42      625      1:15:10.1   1:16:19.1     12:19/M
      34    Jamie Trenholm                    Casselberry  FL       674   43      643      1:16:05.7   1:17:45.7     12:32/M
      35    Rob Koca                          Orlando  FL           346   42      677      1:17:25.2   1:17:52.9     12:34/M
      36    Billy Deal                        Winter Park  FL       167   40      682      1:17:38.2   1:19:17.9     12:47/M
      37    Dave Bales                        Pensacola  FL        6009   40      697      1:18:17.5   1:18:36.2     12:41/M
      38    Harsha Gagadam                    Sanford  FL           224   42      709      1:19:02.5   1:20:09.5     12:56/M
      39    Mark Taylor                       Morriston  FL        6135   42      736      1:20:33.9   1:21:57.7     13:13/M
      40    Kevin Schaefer                    Casselberry  FL       585   43      780      1:24:40.1   1:25:41.0     13:49/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Stacy Cameron                     Montgomery  NY        116   42       16        43:23.1     43:24.9      7:00/M
       2    Melanie Smith                     Orlando  FL          6126   42       62        50:09.4     50:12.3      8:06/M
       3    Katja Acquaviva                   Orlando  FL            16   41      109        53:36.6     53:47.4      8:40/M
       4    Tylana Hill                       Orlando  FL           821   40      128        54:59.6     55:45.0      9:00/M
       5    Debbie Depuy                      St Cloud  FL          175   40      142        55:29.2     55:39.4      8:59/M
       6    Stephanie Luther                  Orlando  FL           390   42      148        55:44.3     57:17.1      9:14/M
       7    Kimber Stanley                    Longwood  FL          632   42      175        57:02.8     57:07.1      9:13/M
       8    Jenny Ross                        Apopka  FL            572   43      187        57:43.2     58:06.9      9:22/M
       9    Rosa Herrera Delhumeau            Morgantown  WV        282   41      192        57:49.9     58:02.2      9:22/M
      10    Maria Lopes                       Orlando  FL          6087   40      193        57:51.1     58:07.1      9:22/M
      11    Silke Nonnweiler                  Saarbruecken  XX      955   40      194        57:52.0     58:03.0      9:22/M
      12    Mary-Norleene Garabato            Orlando  FL          6050   41      210        58:27.7     58:37.5      9:27/M
      13    Amy Buck                          Clermont  FL           98   43      212        58:32.3     59:50.6      9:39/M
      14    Jennifer Swanson                  Winter Garden  FL     653   43      225        59:10.4   1:01:06.5      9:51/M
      15    Shauna Clemons                    Winter Garden  FL     140   40      226        59:11.0   1:01:06.5      9:51/M
      16    Erika Dold                        Winter Garden  FL     183   41      227        59:11.2   1:01:06.4      9:51/M
      17    Tammie Bordwell                   Orlando  FL            74   42      232        59:17.6     59:28.3      9:35/M
      18    Tarsha Jacobs                     Orlando  FL           308   43      238        59:36.5     59:46.2      9:38/M
      19    Stephanie Vaughn                  Clermont  FL          900   42      242        59:45.2   1:00:19.2      9:44/M
      20    Day Osborne-Chapman               Mount Dora  FL       1017   43      247        59:59.1   1:00:41.0      9:47/M
      21    Jennifer Lloyd                    Lutz  FL              378   41      258      1:00:40.5   1:01:13.4      9:52/M
      22    Celeste Ruiz                      Orlando  FL           576   44      273      1:01:12.9   1:01:25.0      9:54/M
      23    KAREN WILLIAMS                    LONGWOOD  FL          716   44      282      1:01:32.2   1:02:19.6     10:03/M
      24    Rene Leavitt                      Winter Park  FL       361   44      308      1:02:15.8   1:02:51.8     10:08/M
      25    Yamile Albornoz                   Orlando  FL           761   40      314      1:02:21.9   1:02:38.6     10:06/M
      26    Beverly Bell                      Orlando  FL           988   40      322      1:02:41.5   1:03:26.3     10:14/M
      27    Kimberley Bascle                  Orlando  FL           913   42      324      1:02:43.6   1:03:03.1     10:10/M
      28    Michelle Woodrow Rosenerg         Orlando  FL           728   40      333      1:02:59.3   1:03:13.1     10:12/M
      29    Jana Shelfer                      Windermere  FL        971   40      345      1:03:31.2   1:05:20.5     10:32/M
      30    Robyn Rose                        Apopka  FL            874   41      348      1:03:34.3   1:03:42.2     10:16/M
      31    Maria Trice                       Brandon  FL          6140   42      351      1:03:43.9   1:05:20.4     10:32/M
      32    Kerry Short                       Clermont  FL          601   40      353      1:03:48.6   1:04:31.7     10:24/M
      33    Anne Spencer                      Ovideo  FL           1006   44      365      1:04:14.1   1:04:19.9     10:22/M
      34    Denise Metzger                    Orlando  FL           434   43      384      1:05:05.3   1:05:37.5     10:35/M
      35    Melanie Parker                    Oviedo  FL            507   43      393      1:05:31.5   1:07:13.2     10:50/M
      36    Meredith Siems                    Altamonte Springs    6122   41      396      1:05:34.3   1:05:57.8     10:38/M
      37    Amie Dugan                        Orlando  FL           188   43      399      1:05:37.6   1:07:07.5     10:50/M
      38    Laurie Smith                      Kissimmee  FL         612   41      429      1:07:04.4   1:07:20.7     10:52/M
      39    Angela Haines                     Celebration  FL       266   41      435      1:07:17.4   1:08:51.0     11:06/M
      40    Kristin La Vigne                  Estero  FL            839   41      458      1:08:10.7   1:18:59.2     12:44/M
      41    Joy Greenen                       Orlando  FL           812   40      460      1:08:13.3   1:09:07.7     11:09/M
      42    Brenda Gary                       Orlando  FL           234   44      468      1:08:28.3   1:09:37.5     11:14/M
      43    Yolanda Stevens                   Ocoee  FL            6131   41      473      1:08:44.6   1:08:56.1     11:07/M
      44    Louisa Johnson                    Orlando  FL           829   42      477      1:08:50.0   1:12:50.4     11:45/M
      45    Nur Rosa                          Winter Garden  FL     570   43      495      1:09:35.4   1:11:03.2     11:28/M
      46    Leigh Mumbleau                    Orlando  FL           454   41      496      1:09:40.0   1:10:39.1     11:24/M
      47    Clara Gill-Squires                Mims  FL             6053   42      504      1:09:58.5   1:10:54.1     11:26/M
      48    Stephanie Scott                   Jacksonville  FL      593   44      513      1:10:26.3   1:11:42.8     11:34/M
      49    Kristina Brookins                 Orange Park  FL        91   44      519      1:10:53.6   1:12:10.6     11:38/M
      50    Melissa Wolf                      Clermont  FL          906   40      527      1:11:01.5   1:11:18.4     11:30/M
      51    Anne Alexander                    Orlando  FL            21   44      532      1:11:12.2   1:11:53.3     11:36/M
      52    Justine Nielsen                   Orlando  FL           481   41      534      1:11:12.5   1:11:53.4     11:36/M
      53    Connie Keehn                      Sorrento  FL          832   41      537      1:11:19.3   1:11:49.4     11:35/M
      54    Jennifer Nazario                  Kissimmee  FL         470   40      543      1:11:28.6   1:11:43.5     11:34/M
      55    Natalie Smith Roudabush           Orlando  FL           618   43      550      1:11:38.8   1:12:23.1     11:40/M
      56    Angela Leeds                      Melbourne  FL         365   44      564      1:12:13.3   1:12:37.4     11:43/M
      57    MARIA LANGE                       LAKE MARY  FL         357   41      574      1:12:23.9   1:12:41.6     11:43/M
      58    Amy Foster                        Oviedo  FL            220   43      582      1:12:45.8   1:13:14.2     11:49/M
      59    Karin Fisher                      Maitland  FL          205   44      585      1:12:52.4   1:13:28.1     11:51/M
      60    Gladysel Aviles                   Windermere  FL         34   40      602      1:14:01.3   1:14:54.2     12:05/M
      61    Colleen Burns                     Winter Garden  FL     104   41      605      1:14:09.2   1:15:24.0     12:10/M
      62    Kimberly Munzner                  Kathleen  FL         6102   40      611      1:14:30.0   1:15:42.5     12:13/M
      63    Betty Ballester                   Apopka  FL            912   40      629      1:15:18.5   1:16:42.9     12:22/M
      64    Christina McKeon                  Longwood  FL         6093   41      631      1:15:28.4   1:16:38.2     12:22/M
      65    Dawn Trenholm                     Casselberry  FL       673   41      642      1:16:05.2   1:17:45.6     12:32/M
      66    Deanna Mongello                   Windermere  FL        951   43      658      1:16:37.0   1:17:20.8     12:28/M
      67    Carmen Caban                      Ocoee  FL             113   43      659      1:16:37.4   1:17:20.9     12:28/M
      68    Nan Davis                         Orlando  FL           161   42      660      1:16:39.0   1:17:11.4     12:27/M
      69    Christie Musco                    Orlando  FL           464   43      693      1:18:00.8   1:19:04.6     12:45/M
      70    Sabrina O'Bryan                   Oviedo  FL            490   41      699      1:18:22.9   1:20:04.7     12:55/M
      71    Noelle Gates                      Orlando  FL           236   43      708      1:18:58.7   1:19:37.7     12:50/M
      72    Sherry Ann Tulloch                Oviedo  FL            680   43      712      1:19:20.3   1:19:56.2     12:54/M
      73    Tina Fritz-Serrano                Cooper City  FL       221   44      720      1:19:54.5   1:21:39.1     13:10/M
      74    Uavonka Minniefield               Rockledge  FL        6100   43      725      1:20:04.1   1:20:43.8     13:01/M
      75    Maureen Mancini                   Winter Garden  FL     847   43      729      1:20:12.1   1:21:33.0     13:09/M
      76    Melonie Thomas                    Clermont  FL          662   41      735      1:20:28.9   1:21:56.5     13:13/M
      77    Robin Jefferson                   Jacksonville  FL      310   44      743      1:21:08.5   1:22:29.8     13:18/M
      78    Pavithra Surkanti                 Windermere  FL        978   42      757      1:22:40.3   1:23:33.5     13:29/M
      79    Neetha Reddy                      Orlando  FL           546   40      758      1:22:42.5   1:23:33.3     13:29/M
      80    Amy Sica                          Orlando  FL           602   42      770      1:24:16.2   1:25:00.4     13:43/M
      81    Lawanda Coleman                   Grand Island  FL     6028   43      779      1:24:38.9   1:26:16.8     13:55/M
      82    JoEllen Click                     Orlando  FL          6027   40      786      1:24:58.6   1:25:41.0     13:49/M
      83    Dorothea Newsome                  Clermont  FL          478   44      787      1:24:58.9   1:25:12.5     13:45/M
      84    Giselle Suspanic                  Cocoa  FL             651   42      793      1:25:20.5   1:27:00.8     14:02/M
      85    Shelby Lomen                      Kissimmee  FL        6086   41      817      1:28:00.8   1:29:42.9     14:28/M
      86    Lisaida Arroyo                    Orlando  FL          1011   41      822      1:28:53.3   1:29:27.8     14:26/M
      87    Tina Culbreth                     Orlando  FL           790   44      829      1:29:21.3   1:29:41.6     14:28/M
      88    Diantha Johnson                   Miramar  FL           939   44      838      1:30:16.6   1:32:00.1     14:50/M
      89    Delisha Hunter                    Orlando  FL           302   40      842      1:31:04.4   1:31:43.1     14:48/M
      90    Cynthia Kilpatrick                Orlando  FL           335   43      875      1:35:52.6   1:36:27.9     15:33/M
      91    AnTrelle Brown                    Jacksonville  FL       93   41      879      1:36:33.8   1:37:43.5     15:46/M
      92    Nefertari Houston                 Jacksonville  FL      295   40      890      1:38:21.1   1:39:15.6     16:00/M
      93    Kori Butler                       Jacksonville  FL      111   42      891      1:38:27.6   1:39:50.6     16:06/M
      94    Francene Diehl                    Winter Garden  FL     178   41      901      1:40:26.3   1:41:38.2     16:24/M
      95    Nneka Kelly                       Orlando  FL           330   40      902      1:40:29.8   1:41:40.6     16:24/M
      96    RAJITHA Olety                     Orlando  FL           494   44      914      1:43:39.7   1:44:30.3     16:51/M
      97    Leyla Zmeskal                     Davenport  FL         752   41      917      1:44:26.0   1:45:32.3     17:01/M
      98    Janaki Kasi                       Orlando  FL           328   41      929      1:48:36.1   1:49:25.4     17:39/M
      99    Leslie Pender                     ORLANDO  FL           516   43      930      1:49:50.7   1:50:28.4     17:49/M
     100    Robyn Romine                      Lake Mary  FL         569   42      933      1:54:29.5   1:56:03.0     18:43/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Tim Reed                          Fruitland Park  FL    959   45       17        43:42.2     43:44.6      7:03/M
       2    Ricardo Munoz                     Lexington  KY         455   48       27        46:01.3     46:02.8      7:25/M
       3    Roberto Zuluaga                   Orlando  FL           908   45       59        49:29.6     49:36.3      8:00/M
       4    Wes Brown                         Orlando  FL            97   45       75        50:59.7     51:06.8      8:15/M
       5    Jerry Humphrey                    Apopka  FL            301   45      127        54:54.4     56:42.8      9:09/M
       6    Steven Spencer                    Ovideo  FL           1007   47      133        55:18.8     55:23.8      8:56/M
       7    Brian Hutchings                   Longwood  FL          304   49      139        55:26.6     55:39.3      8:59/M
       8    Michael Douglass                  Orlando  FL          6036   47      143        55:33.6     55:37.6      8:58/M
       9    Chuck Thompson                    Windermere  FL        981   49      171        56:50.4     58:14.6      9:24/M
      10    Roger McMullen                    Casselberry  FL       420   45      180        57:25.7     57:34.0      9:17/M
      11    Brad Hidalgo                      Orlando  FL           286   45      182        57:30.0     57:53.3      9:20/M
      12    Frank Rudig                       Friedrichsthal  XX    965   46      195        57:52.0     58:03.1      9:22/M
      13    Jon Watkins                       Orlando  FL           703   47      198        57:56.7     58:16.2      9:24/M
      14    Jorge Santeiro                    Tampa  FL             580   47      203        58:07.1     59:16.3      9:34/M
      15    David Miller                      Casselberry  FL       442   47      268      1:00:58.7   1:01:15.2      9:53/M
      16    Mario Penalosa                    Oldsmar  FL           515   48      334      1:03:01.2   1:03:50.0     10:18/M
      17    Juan Gavilanes                    Oviedo  FL            927   49      352      1:03:44.8   1:03:44.8     10:17/M
      18    Steve Ashworth                    Sebring  FL          6004   45      374      1:04:44.6   1:05:48.0     10:37/M
      19    Scott Howat                       Winter Park  FL       824   45      417      1:06:27.9   1:07:32.3     10:54/M
      20    Jim Huber                         Altamonte Springs     826   46      476      1:08:47.9   1:09:15.3     11:10/M
      21    Michael Novak                     Auburndale  FL        486   47      525      1:11:00.1   1:11:20.8     11:30/M
      22    Hernan Garcia Jr                  Pembroke Pines  FL    229   48      586      1:12:54.1   1:14:07.4     11:57/M
      23    Dennis Halligan                   Maitland  FL          933   46      633      1:15:36.8   1:16:18.1     12:18/M
      24    Keith Barron                      Jacksonville  FL       49   48      644      1:16:12.9   1:17:18.6     12:28/M
      25    Sethu Sreerama                    Winderere  FL         976   49      750      1:21:46.1   1:22:42.6     13:20/M
      26    Erich Vanderberg                  Orlando  FL           686   45      878      1:36:09.5   1:37:53.7     15:47/M
      27    Louis Johnson                     Tampa  FL             828   46      886      1:37:34.2   1:39:07.2     15:59/M
      28    Bharat Susarla                    Orlando  FL           649   45      899      1:40:12.2   1:40:56.3     16:17/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Tammy Carey                       Orlando  FL           122   49       63        50:17.6     50:51.2      8:12/M
       2    Kelly Johnson                     Altamonte Springs     317   46       96        52:48.3     53:01.0      8:33/M
       3    Melissa Biggs                     Auburndale  FL         65   45      102        53:20.1     53:28.9      8:37/M
       4    Amy Verity                        Winter Park  FL       690   48      159        56:20.7     56:42.2      9:09/M
       5    Tammy Rodriguez                   Casselberry  FL      1004   48      165        56:37.4     57:06.0      9:13/M
       6    Ayda Salem                        Altamonte Springs     876   47      176        57:06.7     57:14.4      9:14/M
       7    Samantha McMullen                 Casselberry  FL       421   45      179        57:25.5     57:34.0      9:17/M
       8    Dennise Hostetler                 Orlando  FL           294   45      222        58:59.4     59:32.4      9:36/M
       9    Sandy Santeiro                    Tampa  FL            6120   45      249      1:00:05.6   1:01:15.8      9:53/M
      10    Lisa Grayford                     Winter Garden  FL     259   47      255      1:00:28.0   1:01:46.4      9:58/M
      11    Cheryl Strong                     Orlando  FL           644   47      279      1:01:28.8   1:01:57.7     10:00/M
      12    Jennifer Campbell                 Orlando  FL           117   49      285      1:01:37.4   1:02:11.3     10:02/M
      13    Danea Heahlke-Allen               Lehigh Acres  FL      934   45      287      1:01:38.9   1:01:58.4     10:00/M
      14    Sharla Ali                        Clermont  FL           23   49      398      1:05:35.7   1:06:53.3     10:47/M
      15    Heatherann Antonacci              Winter Springs  FL    764   49      412      1:06:17.4   1:07:33.9     10:54/M
      16    Kimberly Thurston                 Clermont  FL          669   45      413      1:06:18.7   1:07:12.3     10:50/M
      17    Tracey Johnson                    Orlando  FL           319   49      431      1:07:09.6   1:07:25.7     10:52/M
      18    Erica Kirkland                    Orlando  FL           341   45      436      1:07:17.5   1:08:50.5     11:06/M
      19    Laura Fontanez little             Orlando  FL           216   49      445      1:07:37.2   1:08:01.4     10:58/M
      20    Janet 'Debbie' Mahon              Winter Springs  FL    396   45      448      1:07:42.7   1:07:52.4     10:57/M
      21    Kristen Dolphy                    Orlando  FL           184   47      456      1:08:06.2   1:08:21.2     11:01/M
      22    Catherine Gholson                 Orlando  FL           811   49      466      1:08:24.9   1:09:16.4     11:10/M
      23    Joanna Theus-Yocum                Orlando  FL           893   46      470      1:08:41.7   1:09:43.2     11:15/M
      24    Christy Bryce                     Oviedo  FL           6019   46      471      1:08:42.5   1:09:04.1     11:08/M
      25    Brenda Wando                      Litha  FL             698   46      486      1:09:09.0   1:10:06.3     11:18/M
      26    Lynn Kinney                       Orlando  FL           340   48      531      1:11:11.8   1:11:37.3     11:33/M
      27    Paula Cruickshank                 Georgetown  XX        991   45      535      1:11:13.7   1:12:50.4     11:45/M
      28    Kathy Walston                     Sarasota  FL         6142   45      547      1:11:34.6   1:11:48.3     11:35/M
      29    Cat Carosone                      Longwood  FL          776   47      561      1:11:59.4   1:12:16.7     11:39/M
      30    Melissa Becorest                  Clermont  FL           56   49      562      1:12:03.6   1:12:57.3     11:46/M
      31    Valerie Eastman                   Cocoa  FL             193   46      565      1:12:13.4   1:12:37.3     11:43/M
      32    Katrina Eggert                    Altamonte Springs     194   46      567      1:12:14.9   1:12:31.8     11:42/M
      33    Deborah Barnes                    Oviedo  FL            768   49      571      1:12:19.0   1:12:40.2     11:43/M
      34    Lisa Tully                        Orlando  FL           681   47      587      1:12:56.4   1:13:25.5     11:50/M
      35    Kathleen Bustamante               Windermere  FL        108   45      607      1:14:10.2   1:15:24.5     12:10/M
      36    Diana Fehling                     Lithia  FL            199   47      628      1:15:16.3   1:16:12.4     12:17/M
      37    Kelli Cavanaugh                   Maitland  FL          780   49      632      1:15:33.7   1:16:13.0     12:18/M
      38    Xtine Zimmerman                   Orlando  FL           750   45      639      1:15:53.7   1:16:36.0     12:21/M
      39    Lori Brown                        Sanford  FL            95   45      645      1:16:17.1   1:17:49.1     12:33/M
      40    Lori Lee                          Clermont  FL          364   46      648      1:16:19.3   1:16:53.7     12:24/M
      41    Gaietri Ramsaywack                Clermont  FL          542   49      669      1:17:09.4   1:18:11.5     12:37/M
      42    Brenda Gernay                     Gotha  FL             929   46      672      1:17:19.2   1:17:37.6     12:31/M
      43    Christine Feinbaum                Orlando  FL           926   48      673      1:17:20.0   1:18:00.0     12:35/M
      44    Maurena Rotering                  Lithia  FL            573   47      695      1:18:03.4   1:19:00.1     12:45/M
      45    Anne Packham                      Orlando  FL           859   46      698      1:18:21.7   1:19:20.5     12:48/M
      46    Allison Roberts                   Orlando  FL           559   46      716      1:19:35.1   1:19:44.9     12:52/M
      47    Belinda Leonard                   Davenport  FL         366   48      718      1:19:51.4   1:20:57.1     13:03/M
      48    Dawn Costa                        Cape Coral  FL        786   48      719      1:19:54.4   1:21:39.3     13:10/M
      49    Shelley Bowles                    Ocoee  FL              80   45      733      1:20:26.6   1:21:48.9     13:12/M
      50    Amanda Davies                     Ocoee  FL             158   45      734      1:20:26.6   1:21:42.8     13:11/M
      51    Deloris Patterson                 Jacksonville  FL      511   46      742      1:21:06.8   1:22:29.9     13:18/M
      52    Parvathi Sreerama                 Windermere  FL        626   46      756      1:22:40.1   1:23:35.8     13:29/M
      53    DEBORAH BUSH                      ORLANDO  FL           107   46      762      1:23:02.4   1:23:09.2     13:25/M
      54    Patty Garten                      Cocoa  FL             232   46      792      1:25:20.5   1:27:00.8     14:02/M
      55    Jennifer Hill                     Orlando,  FL         6065   47      799      1:25:57.4   1:26:43.4     13:59/M
      56    Revati Pothamsetty                Orlando  FL           528   48      802      1:26:17.2   1:27:08.7     14:03/M
      57    Karen Thompson                    Winter Garden  FL     666   46      810      1:27:16.2   1:27:49.9     14:10/M
      58    Tracy Balkham                     Orlando  FL            39   47      812      1:27:20.1   1:28:54.1     14:20/M
      59    Rosa Castillo                     Kissimmee  FL         990   48      852      1:32:12.7   1:33:05.8     15:01/M
      60    Joretta Barron                    Jacksonville  FL       48   48      862      1:34:29.1   1:35:35.3     15:25/M
      61    Corina Henriquez                  Orlando  FL           280   45      884      1:37:30.6   1:38:16.1     15:51/M
      62    Karen Ausberry                    Orlando  FL           766   49      889      1:38:09.3   1:39:57.6     16:07/M
      63    Shannon Laegeler                  Winter Park  FL       840   47      907      1:41:21.7   1:42:50.0     16:35/M
      64    Mary Neubauer                     Clermont  FL          476   48      911      1:43:28.7   1:44:59.2     16:56/M
      65    Beverly Warlick                   Apopka  FL            701   48      923      1:45:17.5   1:46:54.3     17:15/M
      66    Deborah Olsen                     DELTONA  FL           495   46      925      1:46:36.7   1:47:43.6     17:22/M
      67    Dottie Ivey                       Orlando  FL           306   49      936      1:59:23.6   2:05:38.2     20:16/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mike Nielsen                      Rochester Hills  MI  6104   52       43        47:50.2     47:55.9      7:44/M
       2    Jim Wells                         Kissimmee  FL         709   51       46        48:06.6     48:10.1      7:46/M
       3    Lawrence Jorash                   Winter Park  FL       325   50       68        50:26.0     52:04.0      8:24/M
       4    Jean luc Rinuit                   Saires  XX           6113   51       92        52:27.1     53:05.1      8:34/M
       5    Martin Ludwig                     Rastatt  XX           943   51       97        52:54.3     53:05.2      8:34/M
       6    John Klann                        Maitland  FL          833   53      117        54:13.5     54:58.0      8:52/M
       7    Gerardo Galvan                    Longwood  FL          807   51      119        54:25.8     54:31.3      8:48/M
       8    Neal Cohen                        Delray Beach  FL      144   54      267      1:00:56.2   1:01:43.1      9:57/M
       9    Stanley Spencer                   Riverview  FL        1027   50      284      1:01:36.9   1:02:19.5     10:03/M
      10    Jeffrey Forrest                   Maitland  FL          219   51      297      1:01:54.1   1:02:06.8     10:01/M
      11    Jeffrey Abbott                    Pierrefonds  XX        11   53      406      1:05:53.0   1:06:40.5     10:45/M
      12    Bernard Hyden                     Tampa  FL             827   52      430      1:07:08.6   1:07:49.0     10:56/M
      13    David Kenney                      Cocoa  FL             332   54      523      1:10:55.5   1:11:18.2     11:30/M
      14    Paul Yannes                       Orlando  FL           734   51      595      1:13:43.6   1:14:44.0     12:03/M
      15    Maurice Calderon                  Davenport  FL         114   52      641      1:15:58.3   1:20:27.7     12:59/M
      16    Scott Olsen                       DELTONA  FL           496   50      713      1:19:21.8   1:20:28.8     12:59/M
      17    Thomas Flacco                     Saint Cloud  FL       803   50      746      1:21:22.9   1:21:53.8     13:12/M
      18    Michael Burnett                   Kissimmee  FL        6021   52      820      1:28:27.2   1:31:19.3     14:44/M
      19    Dennis Neubauer                   Clermont  FL          475   53      910      1:43:28.3   1:44:58.9     16:56/M
      20    David Bloom                       Orlando  FL           916   51      920      1:45:03.2   1:45:50.7     17:04/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    SUZIE BABCOCK                     ORANGE CITY  FL        35   51      101        53:10.2     53:20.0      8:36/M
       2    Susan Raymond                     Orlando  FL           545   52      104        53:22.3     53:27.5      8:37/M
       3    Lynn Klann                        Maitland  FL          834   52      118        54:13.6     54:58.1      8:52/M
       4    Cynthia Losier                    Saint John  XX       6089   50      121        54:35.4     54:43.9      8:50/M
       5    Terri Lodge                       Hopkinton  MA         845   52      134        55:19.2     56:29.9      9:07/M
       6    Debra Liberty                     Orlando  FL           375   53      141        55:27.3     55:46.8      9:00/M
       7    Ellen Fitzsimmons                 Hanwell  XX          6046   52      150        55:46.1     56:03.5      9:02/M
       8    Ana Nunez                         Orlando  FL           487   51      184        57:35.6     57:41.1      9:18/M
       9    Lori Demro                        Orlando  FL           173   54      215        58:39.3     59:27.5      9:35/M
      10    Josephine Jahz Carey              Orlando  FL           121   51      270      1:01:05.1   1:01:16.1      9:53/M
      11    Lee Loving                        Winter Springs  FL    384   52      271      1:01:09.2   1:01:20.3      9:54/M
      12    Lisa Henry                        Geneva  FL            818   52      290      1:01:44.9   1:02:39.5     10:06/M
      13    Tracy McGranahan                  Sanford  FL           850   53      301      1:01:59.2   1:07:18.6     10:51/M
      14    Gwyn Picerne                      Lake Mary  FL         864   51      304      1:02:07.7   1:03:12.0     10:12/M
      15    Joanne Abbott                     Temiscaming , QC  X    12   52      319      1:02:28.5   1:03:16.1     10:12/M
      16    Melanie Winters                   Chuluota  FL          722   50      325      1:02:45.8   1:03:15.7     10:12/M
      17    Annette Montford                  Tampa  FL             448   54      354      1:03:54.7   1:05:14.4     10:31/M
      18    Jennifer Trotter                  Maitland  FL          897   51      369      1:04:21.4   1:05:01.6     10:29/M
      19    Sharon Rosin                      Orlando  FL           963   51      433      1:07:12.5   1:08:30.4     11:03/M
      20    Carolyn Ralph                     Casselberry  FL       867   51      497      1:09:41.0   1:10:57.0     11:27/M
      21    Lynn Fogarty                      Windermere  FL        214   51      499      1:09:47.1   1:11:06.0     11:28/M
      22    Noemi Nieves                      Orlando  FL          6105   51      514      1:10:31.3   1:10:47.1     11:25/M
      23    Patti Johnson                     Orlando  FL           830   50      528      1:11:03.4   1:12:02.2     11:37/M
      24    Lilly Billiot                     Sanford  FL           770   51      538      1:11:20.2   1:11:50.6     11:35/M
      25    Amy Demins                        Winter Park  FL       172   52      569      1:12:18.4   1:13:08.0     11:48/M
      26    Crystal Speirs                    Orlando  FL           625   54      573      1:12:22.9   1:13:29.5     11:51/M
      27    Linda Pereira                     Clermont  FL          518   50      592      1:13:36.0   1:14:43.3     12:03/M
      28    Karen Yannes                      Orlando  FL           733   50      596      1:13:43.9   1:14:44.1     12:03/M
      29    Eileen Varona                     Orlando  FL           688   50      671      1:17:14.9   1:18:54.1     12:44/M
      30    Lisa Rudik                        Cocoa  FL             875   52      674      1:17:21.1   1:18:00.3     12:35/M
      31    Terrie Webb                       Lakeland  FL          707   52      722      1:19:58.0   1:20:33.5     13:00/M
      32    Denise Steele                     Lakeland  FL          636   50      723      1:19:58.5   1:20:33.5     13:00/M
      33    Deborah Deneau-Fleming            Orlando  FL           992   51      790      1:25:02.1   1:26:27.2     13:57/M
      34    Pamela Mena                       Orlando  FL           431   51      818      1:28:01.2   1:28:58.5     14:21/M
      35    Sandy Kish                        Ridge Manor  FL       342   50      821      1:28:50.5   1:30:02.1     14:31/M
      36    VERONICA MALOLOS                  KISSIMMEE  FL         999   51      853      1:32:13.9   1:33:06.2     15:01/M
      37    Sandra Hoffman                    Orlando  FL           291   53      855      1:32:33.9   1:33:03.0     15:00/M
      38    Michelle Bradley                  Casselberry  FL        81   53      860      1:33:31.8   1:33:50.3     15:08/M
      39    Jane Knight                       Indianapolis  IN      345   52      881      1:36:57.3   1:37:52.8     15:47/M
      40    Lisa Jewell                       Groveland  FL         312   52      898      1:39:55.3   1:41:13.4     16:20/M
      41    Bonne Bulinski                    Ocoee  FL              99   50      904      1:40:51.5   1:41:39.5     16:24/M
      42    Jody Light                        Orlando  FL           376   52      905      1:41:11.4   1:42:13.8     16:29/M
      43    Marsha Strickhouser               Clearwater  FL        642   53      906      1:41:11.5   1:42:14.2     16:29/M
      44    Lissa Adams                       Maitland  FL          985   52      921      1:45:03.7   1:45:51.0     17:04/M
      45    Mary Conroy                       Orlando  FL           146   50      935      1:56:23.0   2:02:38.2     19:47/M
      46    Monica Kinas                      Orlando  FL           337   50      937      1:59:23.7   2:05:37.8     20:16/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    James Rasmussen                   Lebanon  OH          6112   57       33        47:05.3     47:08.0      7:36/M
       2    Alan Grose                        Esko  MN              815   58      129        55:02.3     55:17.0      8:55/M
       3    Roger Smith                       Oviedo  FL            614   55      130        55:06.8     55:18.8      8:55/M
       4    Scott McPherson                   Bethesda  MD          425   55      286      1:01:38.9   1:01:53.3      9:59/M
       5    Joe Jansen                        Lima  NY              309   57      293      1:01:47.8   1:01:55.4      9:59/M
       6    Gilberto Ramos                    Orlando  FL           541   58      383      1:05:04.8   1:05:50.8     10:37/M
       7    Keith Robinson                    WINTER PARK  FL      1003   56      600      1:13:58.6   1:14:24.2     12:00/M
       8    Jack Reilly                       Davenport  FL         549   57      832      1:29:33.2   1:30:09.1     14:32/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Ellen Rich                        Celebration  FL       869   59      234        59:21.2     59:30.4      9:36/M
       2    Barbara Yergey                    Orlando  FL           737   55      254      1:00:27.5   1:01:50.5      9:58/M
       3    Susan Curwin                      Saint John  XX       6030   59      264      1:00:46.8   1:00:55.0      9:50/M
       4    Karen Miller                      Winter Park  FL       444   55      356      1:04:03.4   1:04:43.2     10:26/M
       5    Pennie Traber                     Debary  FL            671   55      370      1:04:21.9   1:05:54.0     10:38/M
       6    Robin Burkett                     Orlando  FL           101   59      444      1:07:35.7   1:08:04.1     10:59/M
       7    Tish Sheppard                     Winter Park  FL       881   56      524      1:10:57.9   1:12:04.5     11:37/M
       8    Millie DelRio                     Orlando  FL           796   56      530      1:11:10.6   1:11:49.2     11:35/M
       9    Esther Marini                     Guilderland  NY       407   58      570      1:12:18.7   1:13:08.3     11:48/M
      10    Bonnie Stout                      Lake Mary  FL         641   59      649      1:16:20.1   1:16:36.9     12:21/M
      11    Donna Nelson                      Altamonte Springs     473   57      661      1:16:39.3   1:17:20.1     12:28/M
      12    Joy Ashton                        ST PETERSBURG  FL      32   57      721      1:19:57.7   1:21:11.5     13:06/M
      13    Karen Thompson                    Lakeland  FL          665   58      724      1:19:59.7   1:20:34.1     13:00/M
      14    Kathleen Maisonneuve              Berkley  MI           398   59      808      1:26:43.7   1:27:18.9     14:05/M
      15    Kathleen Skambis                  Orlando  FL           974   57      824      1:28:56.6   1:29:36.3     14:27/M
      16    Sandra Sanchez                    Orlando  FL          6119   58      843      1:31:12.8   1:32:26.0     14:55/M
      17    Kathryn McCarthy                  Orlando  FL           414   57      854      1:32:33.6   1:33:03.2     15:00/M
      18    Jo-Ann Patterson                  Chatham  XX           512   59      871      1:35:41.9   1:37:31.5     15:44/M
      19    Holly Omundson                    Lake Mary  FL         857   59      882      1:37:15.7   1:38:28.3     15:53/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jim Spaulding                     Saint Cloud  FL       624   62      196        57:55.6     58:05.6      9:22/M
       2    Frank Zito                        Westerville  OH       751   64      411      1:06:02.6   1:06:19.0     10:42/M
       3    Terry Bradley                     Casselberry  FL        82   62      508      1:10:12.8   1:10:30.6     11:22/M
       4    Dave Hack                         Orlando  FL           265   63      588      1:13:04.5   1:13:43.1     11:53/M
       5    RODERIC WILLIAMS                  MAITLAND  FL          905   60      861      1:34:06.2   1:35:15.4     15:22/M
       6    DONALD OMUNDSON                   Lake Mary  FL         856   62      883      1:37:16.8   1:38:30.6     15:53/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Daisy Gartner                     Lake Mary  FL        6051   63       93        52:27.9     52:37.3      8:29/M
       2    Diane Thomas                      Altamonte Springs     894   64      177        57:10.7     57:17.0      9:14/M
       3    Florence Cohen                    Delray Beach  FL      143   63      266      1:00:55.9   1:01:43.1      9:57/M
       4    Louise Fakess                     Sanforod  FL         6042   62      283      1:01:36.3   1:02:04.3     10:01/M
       5    Judy Winther                      Kissimmee  FL         724   60      340      1:03:11.1   1:03:35.4     10:15/M
       6    Carol Strum                       Orlando  FL           889   61      404      1:05:46.1   1:06:26.4     10:43/M
       7    Charmaine Villarreal              Lakeland  FL          692   60      423      1:06:35.9   1:06:44.4     10:46/M
       8    Ramona Young                      Orlando  FL          6149   62      560      1:11:58.7   1:13:12.1     11:48/M
       9    Gloria Barber                     Orlando  FL            42   63      664      1:16:53.8   1:17:15.1     12:28/M
      10    Carol Wrigley                     Orlando  FL           730   63      683      1:17:45.6   1:19:10.4     12:46/M
      11    Cynthia Steele                    Manchester  MI        635   63      694      1:18:01.2   1:21:36.9     13:10/M
      12    Janet Davis                       ORLANDO  FL           159   60      701      1:18:24.0   1:20:05.4     12:55/M
      13    Barbara Burdge                    Winter Park  FL       100   63      740      1:20:54.6   1:21:15.1     13:06/M
      14    Peggy Len                         Orlando  FL           843   64      797      1:25:56.9   1:26:44.0     13:59/M
      15    Gwandos Ward                      City Jacksonville     700   61      847      1:31:37.6   1:32:59.5     15:00/M
      16    Sue Tambling                      Winter Haven  FL     6134   60      849      1:31:42.0   1:32:16.0     14:53/M
      17    Deborah Miller                    Kissimmee  FL        6096   60      851      1:31:51.6   1:32:45.7     14:58/M
      18    Linda Manning                     Sebastian  FL         403   61      863      1:34:37.5   1:35:55.7     15:28/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Rudy Gasparelli                   Paris, Ontario   Ca   235   67       57        49:21.3     50:16.9      8:06/M
       2    Howard Sutch                      Orlando  FL           890   66      125        54:45.4     54:52.1      8:51/M
       3    Robert Chambers                   Estero  FL            781   67      373      1:04:43.1   1:04:50.2     10:27/M
       4    Jack Slifer                       Ocala  FL            6124   68      651      1:16:25.2   1:16:37.3     12:21/M
       5    Ed Langdon                        Orlando  FL           356   67      788      1:24:59.8   1:25:33.4     13:48/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Theresa Slifer                    Ocala  FL            6125   67      269      1:00:59.6   1:01:12.2      9:52/M
       2    Sandra Cherepow                   Winter Park  FL       132   68      589      1:13:08.2   1:13:48.2     11:54/M
       3    Cindy Noble                       Orlando  FL           854   67      679      1:17:29.2   1:18:09.9     12:36/M
       4    Pearl Lefkowitz                   Winter Park  FL       842   66      761      1:22:57.4   1:23:37.5     13:29/M
       5    Judy Mace                         Orlando  FL           392   65      795      1:25:40.0   1:26:11.1     13:54/M
       6    Pam Rousseau                      Orlando  FL          1005   66      834      1:29:51.0   1:31:16.3     14:43/M
Top

Male 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mike Makowsky                     ORLANDO  FL           399   74      858      1:33:00.1   1:34:36.9     15:15/M
       2    Gustavo Henriquez                 Orlando  FL           281   71      885      1:37:31.0   1:38:16.9     15:51/M