Best Damn Race - Orlando, FL

Age Group Results

March 01, 2014


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing LLC


Half Marathon Men: Top Finishers 0-14 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
Half Marathon Women: Top Finishers 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74
Wheel Chair Men: 1-99
Wheel Chair Women:

Half Marathon

Top

Male Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Seth Proctor                      Orlando  FL          1851   25        1      1:10:02.8   1:10:02.8      5:21/M
       2    Douglas Morton                    Sebring  FL          1480   42        2      1:14:51.4   1:14:51.4      5:43/M
       3    John Watkins                      Bismarck  ND         1751   35        4      1:19:04.0   1:19:04.0      6:02/M
Top

Female Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lisa Bentley                      Clermont  FL         1795   45        3      1:18:31.0   1:18:31.0      6:00/M
       2    Heather Schulz                    Orlando  FL          1971   39        9      1:23:19.1   1:23:19.1      6:22/M
       3    Terri Rejimbal                    Tampa  FL            1854   45       11      1:24:52.0   1:24:52.0      6:29/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Dave Burger                       Minneola  FL         1900   46        5      1:19:59.2   1:19:59.2      6:06/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Amy Ertel                         Orlando  FL          1211   46       24      1:31:50.2   1:31:50.2      7:00/M
Top

Male Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Rich Newman                       Windermere  FL       1493   55       13      1:27:21.0   1:27:21.0      6:39/M
Top

Female Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Teresa Calio                      Orlando  FL          1096   52       30      1:33:17.5   1:33:17.5      7:07/M
Top

Male 14 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Connor Vanderwest                 Tampa  FL            1729   13      590      2:26:36.8   2:27:33.6     11:11/M
       2    Matthew DiLella                   Winter Springs  FL   1182   12      610      2:27:44.3   2:29:03.8     11:17/M
       3    Hunter Vanderwest                 Tampa  FL            1728   13      724      2:40:20.9   2:41:17.2     12:14/M
Top

Female 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Hunter Wolff                      Longwood  FL         1780   16      496      2:16:42.4   2:17:52.2     10:26/M
       2    Alessa Craner                     Orlando  FL          1149   17      685      2:35:06.0   2:35:55.3     11:50/M
       3    Brittany Crary                    Kissimmee  FL        1150   16      697      2:36:13.7   2:37:05.7     11:55/M
Top

Male 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Logan Peralta                     Cocoa Beach  FL      1528   23       22      1:31:37.1   1:31:46.2      7:00/M
       2    Kyle Panter                       Valdosta  GA         1515   22       23      1:31:41.6   1:31:45.3      7:00/M
       3    James Carpenter                   Orlando  FL          1104   24       38      1:35:26.7   1:35:35.3      7:17/M
       4    Mario Samperio                    Raliegh  NC          1618   22       52      1:37:17.2   1:37:28.3      7:26/M
       5    John Coulter                      Valdosta  GA         1145   22       79      1:41:34.9   1:41:38.9      7:45/M
       6    Nicholas Cioli                    Gainesville  FL      1996   19       99      1:44:36.1   1:45:18.7      7:59/M
       7    Landon Pontius                    Orlando  FL          1545   24      124      1:47:33.7   1:47:42.9      8:13/M
       8    John Kelly                        Orlando  FL          1938   22      142      1:49:09.0   1:49:38.3      8:20/M
       9    Kyle Lock                         Valdosta  GA         1402   20      146      1:49:43.1   1:49:46.8      8:23/M
      10    Tyler Krug                        Clermont  FL         1373   23      151      1:50:18.1   1:50:35.0      8:25/M
      11    Alex Smith                        Jacksonville  FL     1673   24      152      1:50:24.9   1:50:49.4      8:26/M
      12    Robert McCready III               Kissimmee  FL        1445   22      164      1:51:46.6   1:51:56.1      8:32/M
      13    Tyler Schnedler                   Orlando  FL          1635   24      183      1:53:33.2   1:54:07.8      8:40/M
      14    Michael Paleveda                  Tampa  FL            2010   21      220      1:55:48.2   1:56:31.5      8:50/M
      15    Derrick Walsh                     Altamonte Springs    1747   24      258      1:58:46.9   1:58:53.4      9:04/M
      16    Trevor Bedford                    Ocala  FL            1995   23      327      2:04:29.8   2:04:48.1      9:30/M
      17    Gabriel Fierro                    Sanford  FL          1221   21      414      2:11:02.3   2:12:20.3     10:00/M
      18    Nick Hall                         Daytona Beach  FL    1820   24      417      2:11:06.1   2:11:32.9     10:00/M
      19    David Mantilla                    Miramar  FL          1425   22      447      2:13:11.9   2:14:30.3     10:10/M
      20    Daniel Condello                   Maitland  FL         1133   24      494      2:16:36.3   2:16:48.3     10:26/M
      21    Chris Spencer                     Oviedo  FL           1683   23      500      2:17:04.5   2:18:21.0     10:28/M
      22    Juan Roa                          Lake Worth  FL       1856   21      714      2:39:16.3   2:39:59.7     12:09/M
Top

Female 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jamie Kretz                       South Boston  MA     1372   24       32      1:33:50.6   1:34:00.6      7:10/M
       2    Joan Steiger                      Orlando  FL          1868   23       51      1:37:06.8   1:37:31.5      7:25/M
       3    Kathryn Dugal                     East Lansing  MI     1194   21       65      1:39:32.7   1:39:39.5      7:36/M
       4    Elizabeth Hudson                  Orlando  FL          2020   22       77      1:41:25.3   1:41:33.7      7:45/M
       5    Heather Peterson                  Okeechobee  FL       1536   23       95      1:43:50.6   1:43:57.1      7:56/M
       6    Ashley Block                      Winter Garden  FL    1892   22      102      1:44:58.7   1:45:16.7      8:01/M
       7    Melissa Miller                    Altamonte Springs    1473   24      238      1:57:15.5   1:57:37.6      8:57/M
       8    Paulina Andrade                   Gainesville  FL      1014   19      245      1:57:31.3   1:57:43.2      8:58/M
       9    Lauren Hadley                     Orlando  FL          1927   24      250      1:57:53.1   1:58:15.6      9:00/M
      10    Alyssa Updegrave                  Tampa  FL            1983   23      256      1:58:25.4   1:58:37.3      9:02/M
      11    Talia Landman                     Orlando  FL          1833   23      265      1:59:32.9   1:59:42.3      9:07/M
      12    Kimberly Picciano                 Winter Park  FL      1541   23      291      2:01:50.5   2:02:15.1      9:18/M
      13    Christina Smith                   Orlando  FL          1671   24      353      2:05:45.1   2:06:30.5      9:36/M
      14    Danielle Lombari                  Orlando  FL          1403   21      362      2:06:38.3   2:07:32.6      9:40/M
      15    Brooke Hollingsworth              Orlando  FL          2024   23      369      2:07:12.7   2:07:53.7      9:43/M
      16    Brittany Griffin                  Orlando  FL          2025   23      370      2:07:14.5   2:07:53.8      9:43/M
      17    Molly McCarthy                    Port Charlotte  FL   1443   22      395      2:09:32.0   2:10:00.6      9:53/M
      18    Sarah Cardinal                    Ocala  FL            1902   22      420      2:11:15.9   2:11:53.6     10:01/M
      19    Lindsey Palulis                   Orlando  FL          1513   24      431      2:12:06.6   2:13:11.4     10:05/M
      20    Brooke Swift                      Morton  IL           1696   20      481      2:15:27.2   2:16:13.6     10:20/M
      21    Samantha Furbee                   Oviedo  FL           1241   22      501      2:17:04.6   2:18:20.5     10:28/M
      22    Amanda Ratliff                    Orlando  FL          1563   22      509      2:18:26.5   2:19:28.9     10:34/M
      23    Kelsie Bryant                     Winter Park  FL      1085   19      510      2:18:26.5   2:19:28.9     10:34/M
      24    Lisa Dadoush                      Kissimmee  FL        1153   24      529      2:21:02.5   2:21:42.3     10:46/M
      25    Michele Elizabeth                 Palm Bay  FL         3757   23      607      2:27:37.1   2:27:37.1     11:16/M
      26    Jessica Flint                     Saint Petersburg  F  1227   23      631      2:30:25.1   2:31:37.6     11:29/M
      27    Victoria Wang                     Tampa  FL            1748   23      650      2:31:58.2   2:32:52.3     11:36/M
      28    Nikki Sanguiliano                 Winter Park  FL      1619   24      665      2:33:31.4   2:34:34.5     11:43/M
      29    Kerrie Gregory                    Orlando  FL          1817   24      672      2:34:16.7   2:35:28.7     11:47/M
      30    Meera Ram                         Lecanto  FL          1557   23      712      2:38:39.1   2:40:04.5     12:07/M
      31    Lauren Cipriano                   Davenport  FL        1120   24      761      2:46:16.0   2:47:27.6     12:42/M
      32    Kelsey Bain-White                 Palm Harbor  FL      1036   21      773      2:48:56.0   2:49:50.3     12:54/M
      33    Kelsey Shaw                       Riverview  FL        1655   23      787      2:51:55.9   2:53:12.7     13:07/M
      34    Alicher Dos Santos                Orlando  FL          1189   20      798      2:56:27.2   2:58:01.0     13:28/M
      35    Megan Turnage                     Winter Park  FL      1723   24      833      3:13:58.9   3:15:01.4     14:48/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Eric Prill                        Iowa City  IA        1548   28       10      1:23:28.2   1:23:42.6      6:22/M
       2    Nathan Harvey                     Winter Park  FL      1294   29       39      1:35:38.6   1:35:43.6      7:18/M
       3    Stephen Gomez                     Altamonte Springs    1258   29       48      1:36:54.1   1:36:59.7      7:24/M
       4    Robert Booth                      St. Petersburg  FL   1069   25       58      1:38:16.0   1:38:22.5      7:30/M
       5    Matthew Riviera                   Valdosta  GA         1586   28       61      1:38:40.9   1:38:44.3      7:32/M
       6    Adam Wynne                        Saint Petersburg  F  1784   28       73      1:40:49.5   1:40:57.3      7:42/M
       7    Drew Byrnes                       Altamonte Springs    2019   27       74      1:40:56.4   1:41:12.7      7:42/M
       8    Andrew Carson                     Muscatine  IA        1107   28       78      1:41:25.4   1:41:40.4      7:45/M
       9    Ray Manriquez                     Atlantis  FL         1424   28       83      1:41:44.2   1:41:49.4      7:46/M
      10    Mathew Lynch                      Tampa  FL            1415   29       88      1:42:11.7   1:42:19.0      7:48/M
      11    Alex Jenny                        Apt 2  MA            1339   26      104      1:45:09.0   1:54:45.1      8:02/M
      12    Samuel Laorenza                   Medford  MA          1385   26      105      1:45:09.2   1:54:45.4      8:02/M
      13    Patrick Roth                      Casselberry  FL      1605   25      106      1:45:17.0   1:45:22.4      8:02/M
      14    Tyler Johnson                     Orlando  FL          1934   27      111      1:45:54.0   1:46:04.7      8:05/M
      15    Andy Kuehner                      Somerville  MA       1375   29      120      1:47:24.5   1:47:48.8      8:12/M
      16    David Broussard                   Orlando  FL          1897   27      133      1:48:19.9   1:48:41.0      8:16/M
      17    BENEDICT LUKE BIANGDAN            New Port Richey  FL  1061   25      139      1:48:43.4   1:49:00.1      8:18/M
      18    Daniel Purdy                      Madiera Beach  FL    1963   27      140      1:48:48.9   1:49:00.6      8:18/M
      19    Matthew Heath                     New Port Richey  FL  1301   26      143      1:49:17.8   1:50:06.3      8:21/M
      20    Ben Hudman                        Kissimmee  FL        1930   25      169      1:52:03.4   1:52:22.1      8:33/M
      21    Jonathan Meadows                  Orlando  FL          1463   29      224      1:55:58.9   1:56:26.1      8:51/M
      22    Doug Schenck                      Debary  FL           1633   26      255      1:58:19.3   1:59:25.8      9:02/M
      23    Ryan Talbot                       Winter Garden  FL    1701   25      330      2:04:36.4   2:05:04.0      9:31/M
      24    Brian Carolan                     Winter Park  FL      1102   29      377      2:08:17.2   2:08:35.3      9:48/M
      25    DeAndre Kinlock                   Orlando  FL          1939   27      405      2:10:14.6   2:11:31.9      9:56/M
      26    Matthew Ricci                     Valdosta  GA         1574   28      408      2:10:25.2   2:10:28.8      9:57/M
      27    Trevor Marsh                      Jacksonville  FL     1430   26      468      2:14:46.6   2:15:52.5     10:17/M
      28    Jim Branch                        Orlando  FL          1076   27      530      2:21:15.9   2:23:00.2     10:47/M
      29    Jordan Taylor                     Navarre  FL          1874   25      554      2:23:42.6   2:24:23.7     10:58/M
      30    Rich Hoercher                     Orlando  FL          1314   27      567      2:24:45.3   2:25:59.8     11:03/M
      31    Steve Gray                        Vero Beach  FL       1272   27      592      2:26:41.7   2:27:06.2     11:12/M
      32    Bryan Karaus                      Clearwater  FL       1349   29      643      2:31:18.5   2:32:19.2     11:33/M
      33    Troy Mahon                        Ocoee  FL            1419   29      670      2:33:58.8   2:35:05.2     11:45/M
      34    Brad Eggers                       Winter Springs  FL   1203   25      675      2:34:29.0   2:35:19.8     11:48/M
      35    Zachary Middaugh                  Clermont  FL         1469   27      785      2:51:46.6   2:53:09.2     13:07/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Danielle Lucas                    Pittsburgh  PA       1410   28       71      1:40:44.1   1:40:56.1      7:41/M
       2    Corrie Lail                       Orlando  FL          1940   25       75      1:41:10.5   1:41:21.3      7:43/M
       3    Liliya Mzhen                      Tampa  FL            1488   26       86      1:42:02.7   1:42:11.4      7:47/M
       4    Amanda Gerow                      Winter Garden  FL    1924   28       87      1:42:07.2   1:42:12.2      7:48/M
       5    Kellie Long                       Fort Lauderdale  FL  1944   29      109      1:45:25.5   1:45:30.7      8:03/M
       6    Lindsey Andrews                   Altamonte Springs    1016   25      115      1:46:48.8   1:47:10.4      8:09/M
       7    Jessica Kretz                     Orlando  FL          1370   29      116      1:46:53.7   1:47:04.8      8:10/M
       8    REBECCA KELLEY                    VALRICO  FL          1351   29      122      1:47:27.1   1:47:40.6      8:12/M
       9    Toni Hudson                       Orlando  FL          1327   25      134      1:48:23.9   1:49:15.6      8:16/M
      10    Meghann Anderson                  Tampa  FL            1013   29      135      1:48:30.2   1:48:43.7      8:17/M
      11    Jennifer Ohrt                     Augusta  GA          1504   25      138      1:48:37.7   1:48:51.9      8:17/M
      12    Lauren McCullagh                  Orlando  FL          1948   26      141      1:49:08.2   1:49:23.5      8:20/M
      13    Gilda Ekbatani                    Winter Park  FL      1207   29      162      1:51:27.2   1:52:03.0      8:30/M
      14    Lindsey Schenker                  Tampa  FL            1634   27      192      1:54:08.4   1:54:22.3      8:43/M
      15    Vivien Johnson                    Orlando  FL          1933   27      194      1:54:10.2   1:54:20.2      8:43/M
      16    Rosemarie Therese                 Orlando  FL          1875   25      195      1:54:10.6   1:54:28.2      8:43/M
      17    Amanda Mavrakis                   Gainesville  FL      1437   25      198      1:54:25.1   1:54:31.3      8:44/M
      18    Catherine Griffin                 Winter Park  FL      1276   29      200      1:54:31.5   1:54:51.4      8:45/M
      19    Alicia Smith                      Orlando  FL          1672   27      213      1:55:32.2   1:56:12.4      8:49/M
      20    Megan Morrison                    Groveland  FL        1841   26      239      1:57:19.1   1:57:30.7      8:57/M
      21    Abbie McKinnon                    Winter Park  FL      1950   29      244      1:57:31.2   1:58:02.1      8:58/M
      22    Maggie Raulerson                  Casselberry  FL      1565   28      247      1:57:46.5   1:58:08.7      8:59/M
      23    Ashley Thomas                     Orlando  FL          1980   26      252      1:57:57.0   1:58:15.3      9:00/M
      24    Melissa Coghlan                   Dunedin  FL          1125   29      259      1:58:59.4   1:59:08.5      9:05/M
      25    Carissa Bealert                   Ocoee  FL            1049   29      263      1:59:15.0   1:59:28.7      9:06/M
      26    Erika Carranza                    Davenport  FL        1105   25      264      1:59:20.9   1:59:36.6      9:07/M
      27    Jaynie Westerh                    St. Cloud  FL        1761   27      269      1:59:43.2   2:00:03.4      9:08/M
      28    Amanda Myers                      Saint Cloud  FL      2009   27      275      2:00:04.6   2:00:25.2      9:10/M
      29    Anna Iskender                     Orlando  FL          1826   26      299      2:03:07.6   2:03:51.3      9:24/M
      30    Lilian Garcia                     Oceanside  CA        1921   28      302      2:03:13.6   2:03:32.6      9:24/M
      31    Maggie Rogers                     Tampa  FL            1594   29      304      2:03:16.7   2:03:42.3      9:25/M
      32    Asha Junot                        Maitland  FL         1346   25      310      2:03:32.3   2:03:52.4      9:26/M
      33    Heather Winters                   Orlando  FL          1775   28      325      2:04:22.7   2:05:00.0      9:30/M
      34    Allison Brossoit                  Orlando  FL          1081   29      351      2:05:40.7   2:06:24.7      9:36/M
      35    Cassi Jacobs                      Cocoa  FL            1334   27      352      2:05:40.9   2:06:35.6      9:36/M
      36    Catherine Kelly                   Windermere  FL       1354   29      361      2:06:23.1   2:06:47.0      9:39/M
      37    Alyssa Thomas                     #1208  FL            1708   25      364      2:06:48.9   2:07:08.0      9:41/M
      38    Mackenzie Arnold                  Orlando  FL          1020   28      378      2:08:17.5   2:08:35.1      9:48/M
      39    Kelley Sims                       Winter Park  FL      1973   29      389      2:08:57.6   2:09:37.1      9:51/M
      40    Kristie Roth                      Altamonte Springs    1608   28      390      2:09:11.2   2:09:38.7      9:52/M
      41    Hemita Klose                      Orlando  FL          1365   28      402      2:09:50.6   2:10:34.7      9:55/M
      42    Kacy Oleson                       Valrico  FL          1505   29      409      2:10:25.4   2:11:18.6      9:57/M
      43    Andrea Wherry                     Tampa  FL            1987   29      419      2:11:14.0   2:11:14.0     10:01/M
      44    Cheryl Sobering                   Winter Park  FL      1866   29      425      2:11:33.3   2:12:04.4     10:03/M
      45    Brittani Loury                    Dunnellon  FL        1406   25      432      2:12:07.7   2:12:35.1     10:05/M
      46    Sharee Speer                      Kissimee  FL         1682   28      439      2:12:44.5   2:13:42.6     10:08/M
      47    Sarah Dent                        Winter Springs  FL   1176   29      454      2:13:30.1   2:14:03.5     10:11/M
      48    Lauren Sojo                       Orlando  FL          1677   25      502      2:17:12.5   2:18:02.4     10:28/M
      49    Shoshanna Friedman                Altamonte Springs    1237   29      505      2:17:18.2   2:18:04.5     10:29/M
      50    Nicole Witkowski                  Weston  FL           1776   25      515      2:19:26.2   2:20:23.9     10:39/M
      51    Sheree Schultz                    Orlando  FL          1641   28      516      2:19:28.4   2:20:25.8     10:39/M
      52    Jennifer Branch                   Orlando  FL          1075   28      531      2:21:16.2   2:23:00.4     10:47/M
      53    Kyle Grafton                      Maitland  FL         1268   29      533      2:21:29.8   2:22:36.8     10:48/M
      54    Megan Steiner Karaus              Clearwater  FL       1690   27      536      2:21:42.4   2:22:43.7     10:49/M
      55    Katelyn Cole                      Orlando  FL          1128   28      539      2:22:12.2   2:23:08.7     10:51/M
      56    Heather Read                      Winter Park  FL      1566   28      540      2:22:12.9   2:23:09.1     10:51/M
      57    Katherine Almaguer Rivera         Davenport  FL        1009   29      545      2:22:55.5   2:23:31.5     10:55/M
      58    Krystina Almaguer                 Davenport  FL        1008   27      546      2:22:55.9   2:23:31.2     10:55/M
      59    Aubrey Hayes                      Orlando  FL          1297   27      547      2:23:01.8   2:24:40.6     10:55/M
      60    Jennifer Schnacky                 Navarre  FL          1860   25      555      2:23:42.8   2:24:23.6     10:58/M
      61    Amanda Chastain                   Harrison Twp  MI     1113   29      557      2:23:44.7   2:24:39.7     10:58/M
      62    Denielle Sutherland               Oviedo  FL           1695   26      559      2:24:12.1   2:25:00.0     11:00/M
      63    Ruth Talentt                      Winter Park  FL      1702   26      578      2:25:53.5   2:26:56.4     11:08/M
      64    Alexa Yannes                      Orlando  FL          1785   25      580      2:25:59.9   2:26:58.7     11:09/M
      65    Stephanie Hooper                  Kissimme  FL         1319   25      596      2:27:02.3   2:42:08.1     11:13/M
      66    Sanam Zahedi                      Daytona Beach  FL    1992   25      599      2:27:07.9   2:27:38.5     11:14/M
      67    Kirsten Blum                      Orlando  FL          1796   29      621      2:29:01.3   2:30:08.0     11:23/M
      68    Silvija Basijokaite               Lemont  FL           1891   29      623      2:29:03.5   2:30:31.5     11:23/M
      69    Catherine Jennings                Boca Raton  FL       1338   27      630      2:30:22.9   2:31:32.4     11:29/M
      70    Tiffany Vidal                     Orlando  FL          1739   25      634      2:30:41.9   2:31:52.2     11:30/M
      71    Lindsay Spagnuolo                 Boca Raton  FL       1681   27      653      2:32:27.0   2:33:36.5     11:38/M
      72    Bayleigh Dinneny                  5303  FL             1184   28      658      2:32:43.6   2:34:20.2     11:39/M
      73    Caitlin Jones                     Clermont  FL         1342   27      660      2:32:58.7   2:34:27.4     11:41/M
      74    Natalie Vose                      Minneola  FL         1743   29      661      2:33:03.0   2:33:15.5     11:41/M
      75    Stephanie Eggers                  Winter Springs  FL   1204   25      674      2:34:28.2   2:35:19.6     11:47/M
      76    Faith Doles                       Winter Garden  FL    1808   27      682      2:35:05.5   2:35:50.8     11:50/M
      77    Tyla Faby                         Cocoa  FL            1213   28      690      2:35:25.0   2:36:23.6     11:52/M
      78    Tiffany Chonko                    Orlando  FL          1118   28      693      2:35:34.4   2:36:41.9     11:53/M
      79    April-Anne Nicdao                 Orlando  FL          1494   29      698      2:36:18.7   2:36:55.2     11:56/M
      80    Monica Bailey                     Orlando  FL          1035   27      700      2:36:43.4   2:37:27.3     11:58/M
      81    Kaitlin Schultz                   Orlando  FL          1640   25      701      2:36:43.5   2:37:27.5     11:58/M
      82    Georgette Varela                  Orlando  FL          1730   29      716      2:39:45.8   2:40:27.1     12:12/M
      83    Brittany Anderson                 St. Petersburg  FL   1012   25      717      2:39:45.9   2:40:58.7     12:12/M
      84    Jennica Spinuzza                  Orlando  FL          1684   26      720      2:39:56.2   2:41:35.6     12:13/M
      85    Jennifer Wesley                   Orlando  FL          1760   29      721      2:39:56.4   2:41:35.6     12:13/M
      86    Bailey Meadows                    Orlando  FL          1462   29      723      2:40:10.6   2:41:12.8     12:14/M
      87    Tai McEachin                      Winter Garden  FL    1949   29      729      2:42:00.6   2:43:22.7     12:22/M
      88    Lauren Albig                      Orlando  FL          1005   26      732      2:42:37.9   2:44:03.1     12:25/M
      89    Whitney McDonald                  Winter Park  FL      1447   28      735      2:43:10.3   2:44:12.4     12:27/M
      90    Ashley Shaw                       Winter Springs  FL   1863   29      737      2:43:15.2   2:44:23.9     12:28/M
      91    Rachel Wright                     Holiday  FL          1783   29      748      2:45:05.8   2:46:16.4     12:36/M
      92    Bethany Kelly                     Orlando  FL          1353   26      751      2:45:18.4   2:46:47.6     12:37/M
      93    Stephanie Hospodar                Windermere  FL       1321   27      774      2:48:59.0   2:50:16.7     12:54/M
      94    Rachel Scheid                     Orlando  FL          1632   29      780      2:51:11.8   2:51:48.4     13:04/M
      95    Annie Chau                        Orlando  FL          1905   25      781      2:51:18.8   2:51:49.4     13:05/M
      96    Kellie Rogers                     Winter Haven  FL     1595   28      783      2:51:24.0   2:52:59.1     13:05/M
      97    Kristin Shafron                   Orlando  FL          1653   28      796      2:54:58.4   2:56:10.0     13:21/M
      98    Tamara Embrey                     Orlando  FL          1209   25      807      2:59:40.4   3:00:22.1     13:43/M
      99    Sylvia Tough                      Windermere  FL       1715   29      816      3:02:32.8   3:03:53.9     13:56/M
     100    Brittany Hoercher                 Orlando  FL          1313   28      822      3:04:53.5   3:06:07.5     14:07/M
     101    Abby Hollern                      Winter Park  FL      1317   29      836      3:15:15.0   3:16:17.1     14:54/M
     102    Casey Beason                      Orange City  FL      1050   27      846      3:26:39.8   3:28:14.0     15:46/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Andres Perez                      Orlando  FL          1847   34        8      1:22:49.9   1:22:50.1      6:19/M
       2    Michael Prince                    Windermere  FL       1549   34       15      1:28:49.0   1:28:50.1      6:47/M
       3    Gary Robinson                     St. Petersburg  FL   1591   31       20      1:31:15.6   1:31:15.6      6:58/M
       4    Erik Ripley                       Grand Rapids  MI     1855   34       25      1:31:53.0   1:31:58.7      7:01/M
       5    Trent Fuchs                       Orlando  FL          1238   31       29      1:33:17.2   1:33:18.6      7:07/M
       6    Joe Mott                          Chuluota  FL         1482   31       31      1:33:18.6   1:33:18.8      7:07/M
       7    Timothy Guidry                    Tampa  FL            1283   32       41      1:36:08.7   1:36:11.6      7:20/M
       8    Glenn Gookin                      Orlando  FL          1263   30       44      1:36:35.1   1:36:43.8      7:22/M
       9    Allen Gorney                      Orlando  FL          1999   34       55      1:37:55.1   1:38:00.9      7:28/M
      10    Vadzim Sheika                     Orlando  FL          1657   30       56      1:38:01.8   1:38:10.8      7:29/M
      11    Ryan Tomlinson                    Orlando  FL          1713   32       69      1:40:26.3   1:40:36.2      7:40/M
      12    Christopher Fornebo               Kristiansand  XX     1815   33       70      1:40:38.9   1:40:57.8      7:41/M
      13    Andrew Palmer                     Tampa  FL            1512   30       72      1:40:44.4   1:40:49.0      7:41/M
      14    David McLatchie                   Orlando  FL          1456   34       76      1:41:20.5   1:41:30.7      7:44/M
      15    Benjamin Mena                     Riverview  FL        1951   30       98      1:44:24.4   1:44:24.6      7:58/M
      16    Bizael Rivera                     Oviedo  FL           1585   32      100      1:44:45.5   1:44:57.8      8:00/M
      17    Ryan Coombs                       Orlando  FL          1137   30      114      1:46:46.8   1:46:53.1      8:09/M
      18    Jordan Dalton                     Sanford  FL          1154   30      117      1:47:05.5   1:47:16.4      8:10/M
      19    Jason DeBono                      Winter Springs  FL   1167   30      119      1:47:21.7   1:49:00.8      8:12/M
      20    Robert Unger                      Orlando  FL          1876   32      123      1:47:31.1   1:47:52.2      8:12/M
      21    Mark Dunkerley                    Longwood  FL         1199   31      153      1:50:28.5   1:50:53.6      8:26/M
      22    Clint Wall                        Satellite Beach  FL  1746   32      156      1:50:34.7   1:50:54.4      8:26/M
      23    Jim Grimes                        Bradenton  FL        1277   33      176      1:52:45.5   1:53:00.3      8:36/M
      24    Derek Croad                       St. Cloud  FL        1151   30      199      1:54:26.7   1:54:34.3      8:44/M
      25    David McCollough                  Cocoa  FL            1836   31      207      1:55:17.7   1:56:00.7      8:48/M
      26    Matthew Brooks                    Rockledge  FL        1896   31      215      1:55:33.4   1:56:13.6      8:49/M
      27    Chaim Letwin                      Orlando  FL          1397   33      216      1:55:33.6   1:55:53.2      8:49/M
      28    Bruce Skinner                     Clermont  FL         1667   32      230      1:56:28.6   1:57:11.7      8:53/M
      29    Bobby Raulerson                   Casselberry  FL      1564   30      246      1:57:45.6   1:58:08.1      8:59/M
      30    David Ouellette                   Orlando  FL          1956   32      267      1:59:41.0   2:00:23.9      9:08/M
      31    Nicholas Mahon                    Fairfax  VA          1420   34      268      1:59:42.6   2:00:47.5      9:08/M
      32    Cheolwon Bae                      Winter Springs  FL   1033   34      271      1:59:52.3   2:00:37.4      9:09/M
      33    Kevin Liljenquist                 Oviedo  FL           1834   31      273      1:59:59.1   2:00:14.3      9:10/M
      34    Kelvin Tsoi                       Orlando  FL          1720   30      283      2:01:10.8   2:01:34.5      9:15/M
      35    Kenneth Klose                     Orlando  FL          1366   32      301      2:03:11.1   2:03:55.2      9:24/M
      36    Christopher Freiner               Winter Garden  FL    1236   33      314      2:03:42.9   2:04:04.0      9:27/M
      37    Joe Omundson                      Orlando  FL          1507   32      332      2:04:39.5   2:05:05.9      9:31/M
      38    Daniel Griffen                    Belle Isle  FL       1275   30      337      2:04:51.0   2:05:49.9      9:32/M
      39    Eduardo Diaz                      Apopka  FL           1180   30      359      2:06:14.1   2:06:39.1      9:38/M
      40    Grant Mollett                     Groveland  FL        1952   34      379      2:08:30.1   2:09:05.2      9:49/M
      41    Ralph Schofield                   Lakeland  FL         1638   31      426      2:11:39.7   2:12:14.3     10:03/M
      42    Keith Battle                      Orlando  FL          1048   33      446      2:13:09.0   2:14:29.4     10:10/M
      43    Thaddeus Callahan                 Titusville  FL       1800   32      473      2:15:01.0   2:15:43.3     10:18/M
      44    Bishoy Samuel                     Oviedo  FL           1968   31      495      2:16:39.9   2:17:11.4     10:26/M
      45    Ryan Jones                        DeLand  FL           1341   30      506      2:17:45.8   2:18:24.4     10:31/M
      46    David Colvin                      Altamonte Springs    1132   34      537      2:22:06.6   2:23:44.5     10:51/M
      47    Eric Wente                        Guyton  GA           1757   30      569      2:24:53.5   2:26:29.3     11:04/M
      48    BRENT SKILTON                     Orlando  FL          1666   32      611      2:27:52.7   2:29:03.3     11:17/M
      49    Michael Sanz                      Winter Springs  FL   1624   33      612      2:27:53.9   2:29:02.6     11:17/M
      50    Dennis Head                       Oviedo  FL           1299   33      617      2:28:22.8   2:29:23.0     11:20/M
      51    Charles Parker                    Orlando  FL          1846   30      622      2:29:01.5   2:30:08.1     11:23/M
      52    Troy Shoemaker                    Clermont  FL         1662   32      642      2:31:10.7   2:32:25.8     11:32/M
      53    Rudy Santamaria                   Orlando  FL          1621   31      651      2:31:58.9   2:33:03.8     11:36/M
      54    Brad Flint                        Saint Petersburg  F  1228   30      664      2:33:29.4   2:34:42.4     11:43/M
      55    Daniel Spohn                      Davenport  FL        1685   30      673      2:34:17.9   2:35:39.4     11:47/M
      56    Chris Schwarz                     DAVENPORT  FL        1643   32      692      2:35:30.0   2:36:01.2     11:52/M
      57    Charles DeLaughter                Orlando  FL          1172   32      719      2:39:49.8   2:41:17.6     12:12/M
      58    BillyJo Clark                     Altamonte Springs    1906   34      739      2:43:22.4   2:44:48.3     12:28/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lauren Kretz                      Washington  DC       1371   30       18      1:30:26.3   1:30:36.3      6:54/M
       2    Kelsee Gomes                      Gainesville  FL      1925   30       54      1:37:49.6   1:37:54.8      7:28/M
       3    Amanda Brooks                     Orlando  FL          1080   32       96      1:44:02.9   1:44:13.2      7:56/M
       4    Amy Pastor                        Sanford  FL          1518   31      108      1:45:21.0   1:45:31.5      8:03/M
       5    Victoria Luna                     Orlando  FL          1412   33      121      1:47:26.8   1:47:40.5      8:12/M
       6    Beth Strickland                   Tallahassee  FL      1870   30      136      1:48:33.4   1:48:41.6      8:17/M
       7    Desiree Sant                      Inverness  FL        1620   34      137      1:48:37.5   1:49:03.8      8:17/M
       8    Cari Radant                       Tecumseh  MI         1964   33      148      1:49:55.4   1:50:04.7      8:23/M
       9    Liz Psota                         Naples  FL           1550   34      168      1:52:02.5   1:52:32.6      8:33/M
      10    Karina Gookin                     Orlando  FL          1262   30      175      1:52:43.3   1:52:58.2      8:36/M
      11    Christina Wood                    Altamonte Springs    1989   31      181      1:53:30.2   1:53:50.1      8:40/M
      12    Amanda Leloudis                   Windermere  FL       1395   30      185      1:53:37.7   1:54:04.1      8:40/M
      13    Jenn DeVitis                      Orlando  FL          1177   31      186      1:53:49.8   1:54:13.8      8:41/M
      14    Allison Hoult                     Orlando  FL          1322   33      188      1:54:01.0   1:54:28.0      8:42/M
      15    Robyn Dixon                       Winter Springs  FL   1186   33      197      1:54:12.2   1:54:34.7      8:43/M
      16    Jessica Letwin                    Orlando  FL          1398   34      214      1:55:33.2   1:55:53.1      8:49/M
      17    Kristin Zazelenchuk               Sudbury  XX          1884   31      222      1:55:53.4   1:56:21.7      8:51/M
      18    Tiffany Solomita                  Orlando  FL          1679   33      227      1:56:14.0   1:56:35.0      8:52/M
      19    Stephanie Hauff                   Clermont  FL         1929   31      253      1:58:16.0   1:58:27.5      9:02/M
      20    Jennifer Piacenti                 Lake Mary  FL        1539   32      260      1:59:07.8   1:59:24.8      9:06/M
      21    Deanna Rieke                      Tampa  FL            1575   34      262      1:59:13.4   1:59:23.8      9:06/M
      22    Kristin Willis                    Orlando  FL          1880   32      276      2:00:15.5   2:00:34.8      9:11/M
      23    Jennifer Corbett                  Mount Dora  FL       1141   31      284      2:01:14.5   2:01:53.7      9:15/M
      24    Jamie Breibart                    Tampa  FL            1077   31      285      2:01:29.6   2:01:50.4      9:16/M
      25    Jennifer Thornburgh               Orlando  FL          1709   32      287      2:01:38.5   2:02:00.1      9:17/M
      26    Shirley Rincon                    Riverview  FL        1577   33      294      2:02:44.9   2:03:48.3      9:22/M
      27    Lydia Fancher                     Orlando  FL          1215   32      300      2:03:09.3   2:03:45.7      9:24/M
      28    Cristina Varela                   Boca Raton  FL       1731   32      309      2:03:30.3   2:04:08.7      9:26/M
      29    Christine Hetzel                  Cocoa  FL            1822   33      315      2:03:47.7   2:04:17.0      9:27/M
      30    Christina Graves                  Orlando  FL          1816   31      317      2:03:52.4   2:03:52.4      9:27/M
      31    Amanda Chittick                   Oakdale  CT          1116   34      319      2:03:58.0   2:05:18.6      9:28/M
      32    Marcy Pitman                      Salt Lake City  UT   1542   33      335      2:04:47.8   2:04:56.7      9:32/M
      33    Kathy Moore                       Plant CIty  FL       1476   33      336      2:04:50.0   2:05:43.4      9:32/M
      34    Katie Ballard                     Orlando  FL          1040   31      350      2:05:34.2   2:06:21.9      9:35/M
      35    Cara Keating                      Lake Mary  FL        1350   34      357      2:06:07.7   2:06:30.6      9:38/M
      36    Jossilia Diaz                     Apopka  FL           1178   31      360      2:06:14.2   2:06:39.2      9:38/M
      37    Amanda Funk                       Valrico  FL          1240   32      366      2:06:54.9   2:07:10.3      9:41/M
      38    Heidi Snyder                      Altamonte Springs    1675   31      381      2:08:44.8   2:09:48.9      9:50/M
      39    Tiffany Snyder                    Altamonte Springs    1676   32      382      2:08:44.8   2:09:48.8      9:50/M
      40    Kim Wheeler                       Altamonte Springs    1762   31      394      2:09:25.7   2:10:14.3      9:53/M
      41    Jennifer Jacoby                   Orlando  FL          1335   33      398      2:09:38.9   2:10:10.1      9:54/M
      42    Stacie Marchionne                 Orlando  FL          1427   32      401      2:09:43.7   2:10:26.1      9:54/M
      43    Alyssa Corsaro                    Clermont  FL         1144   31      406      2:10:16.9   2:10:59.3      9:57/M
      44    Kacey Parker                      Winter Park  FL      1958   33      407      2:10:23.7   2:10:54.9      9:57/M
      45    Marianne Wells                    Winter Park  FL      2014   31      411      2:10:29.2   2:10:31.6      9:58/M
      46    Valerie Martinez                  Orlando  FL          1433   34      415      2:11:03.7   2:12:19.9     10:00/M
      47    Adrienne Perrault                 Orlando  FL          1531   31      434      2:12:14.2   2:13:31.2     10:06/M
      48    Angel Butler                      Winter Garden  FL    1094   34      445      2:13:05.0   2:13:42.2     10:10/M
      49    Christina Macieira                Orlando  FL          1416   32      449      2:13:22.0   2:13:35.7     10:11/M
      50    Mary Vetter                       Orlando  FL          1737   34      450      2:13:24.6   2:13:56.3     10:11/M
      51    Mollie Graham                     Winter Park  FL      1269   34      451      2:13:28.6   2:14:23.7     10:11/M
      52    Brandy Flynn                      Orlando  FL          1230   32      452      2:13:28.8   2:14:23.9     10:11/M
      53    Lauren Carmody                    Orlando  FL          1101   32      458      2:13:50.0   2:14:18.3     10:13/M
      54    Laura McCommons                   Altamonte Springs    1444   32      459      2:13:55.2   2:14:28.9     10:13/M
      55    Carrie Schneider                  Polk City  FL        1636   32      460      2:14:04.6   2:15:04.5     10:14/M
      56    Andrea Sakaniwa                   Tampa  FL            1617   31      467      2:14:37.8   2:15:26.7     10:17/M
      57    Shelly Triolo                     Orlando  FL          1717   30      477      2:15:11.0   2:16:22.1     10:19/M
      58    Chrissy Lewis                     Tampa  FL            1399   33      479      2:15:18.2   2:15:33.8     10:20/M
      59    Carly Dudash                      Orlando  FL          1914   33      483      2:15:39.9   2:16:53.3     10:21/M
      60    Niala Ramoutar                    Casselberry  FL      1560   32      493      2:16:29.9   2:17:15.1     10:25/M
      61    Elizabeth Wilson                  Oviedo  FL           1769   32      503      2:17:15.8   2:18:37.7     10:29/M
      62    Sara Bowie                        Melrose  FL          1073   30      508      2:18:19.1   2:18:54.8     10:34/M
      63    Lynsay Woodring                   Orlando  FL          1781   32      521      2:19:49.3   2:20:18.3     10:40/M
      64    Tiffany Pansullo                  Longwood  FL         1514   33      525      2:20:27.7   2:21:45.5     10:43/M
      65    Jenelle Jozwiak                   Tampa  FL            1345   33      528      2:21:01.2   2:21:26.6     10:46/M
      66    Alison Villegas                   Orlando  FL          1740   34      542      2:22:30.5   2:23:27.4     10:53/M
      67    GLORIA MARTINEZ                   KISSIMMEE  FL        2004   33      553      2:23:38.7   2:24:08.9     10:58/M
      68    Stephanie Borba                   Oldsmar  FL          1070   30      564      2:24:35.9   2:25:30.6     11:02/M
      69    Allison Osborne                   Oviedo  FL           1510   30      565      2:24:42.2   2:25:14.8     11:03/M
      70    Melody Wente                      Guyton  GA           1758   31      568      2:24:53.3   2:26:29.1     11:04/M
      71    Leslie Murray                     Winter Springs  FL   1486   32      571      2:24:57.7   2:26:12.9     11:04/M
      72    Teri Taylor                       Chatham  IL          1706   33      572      2:25:06.8   2:25:36.4     11:05/M
      73    Lindsay Walker                    Orlando  FL          1745   34      573      2:25:27.5   2:26:38.8     11:06/M
      74    Heather Glessner                  Chatham  IL          1254   32      574      2:25:36.4   2:25:36.4     11:07/M
      75    Rosa Phan                         Orlando  FL          1538   31      577      2:25:42.6   2:27:02.2     11:07/M
      76    Julie Gehring                     Davenport  FL        1248   32      593      2:26:44.7   2:27:45.7     11:12/M
      77    Esther Melvin                     Tampa  FL            1466   32      597      2:27:07.5   2:28:05.7     11:14/M
      78    Anjoli Martin                     Orlando  FL          1432   32      604      2:27:16.9   2:28:08.5     11:15/M
      79    Lily Reinhart                     Gainesville  FL      1853   34      606      2:27:25.7   2:28:59.7     11:15/M
      80    Carly Evans                       Orlando  FL          1812   32      608      2:27:37.3   2:28:07.7     11:16/M
      81    Meghan Sanz                       Winter Springs  FL   1625   31      613      2:27:56.6   2:29:06.3     11:18/M
      82    Andrea Saunders                   Orlando  FL          1627   31      615      2:28:13.2   2:29:10.7     11:19/M
      83    Christine Steele                  Orlando  FL          1689   34      619      2:28:56.8   2:30:30.0     11:22/M
      84    Liz Andrade                       Orlando  FL          1015   31      628      2:29:54.3   2:30:39.9     11:27/M
      85    Amanda Morehead                   Orlando  FL          1477   32      635      2:30:45.4   2:31:14.9     11:30/M
      86    Leah Moroney                      Winter Garden  FL    1478   31      636      2:30:45.9   2:31:15.4     11:30/M
      87    Sara Losman                       Orlando  FL          1405   34      638      2:30:59.4   2:31:56.6     11:32/M
      88    Rachael Gough                     Palm Harbor  FL      1267   30      646      2:31:28.0   2:31:45.7     11:34/M
      89    Kelly Robertson                   Clermont  FL         1589   34      654      2:32:27.5   2:33:16.8     11:38/M
      90    Colleen Jeppesen                  Montverde  FL        1340   33      655      2:32:34.9   2:33:24.4     11:39/M
      91    Magan Martignago                  Rock Hill  SC        1945   30      659      2:32:56.4   2:34:38.0     11:40/M
      92    Kelli Carter                      Sarasota  FL         1108   31      663      2:33:22.4   2:34:40.0     11:42/M
      93    Bergen Warner                     Gainesville  FL      1750   31      683      2:35:05.7   2:35:50.6     11:50/M
      94    Alessia Jackson                   Dover  FL            1333   33      686      2:35:19.2   2:36:06.9     11:51/M
      95    Anna Sayre                        Brooksville  FL      1628   34      687      2:35:19.6   2:36:07.2     11:51/M
      96    Tabasha Frederick                 Apopka  FL           1234   34      689      2:35:24.8   2:36:33.2     11:52/M
      97    Melissa Shaver                    Orlando  FL          1654   33      699      2:36:26.1   2:37:08.4     11:56/M
      98    Kirsten Reutebuch                 Davenport  FL        1965   31      704      2:37:05.0   2:38:21.6     11:59/M
      99    Jessica Butler                    Altamonte Springs    1901   30      707      2:37:18.2   2:37:54.5     12:00/M
     100    Danielle Frazier                  Altamonte Springs    1232   31      708      2:37:25.5   2:38:33.7     12:01/M
     101    Connie Maldonado                  Auburndale  FL       1422   34      710      2:38:32.8   2:39:33.7     12:06/M
     102    Ju Harrington                     Winter Garden  FL    1292   33      715      2:39:26.7   2:40:00.5     12:10/M
     103    Brandi Jenkins                    Cocoa  FL            1337   34      725      2:40:56.7   2:41:41.7     12:17/M
     104    Kristine Becks                    Green Bay  WI        1051   34      726      2:41:00.2   2:42:23.0     12:17/M
     105    Amber Lovelace                    Orlando  FL          1407   31      727      2:41:36.0   2:42:06.7     12:20/M
     106    Elisa McVeagh                     Winter Park  FL      1461   30      744      2:44:42.7   2:46:08.5     12:34/M
     107    Marcy Ogden                       Vero Beach  FL       1502   31      749      2:45:07.7   2:46:48.0     12:36/M
     108    Catherine Kelly                   Orlando  FL          1352   31      752      2:45:18.8   2:46:47.7     12:37/M
     109    Christin Head                     Orlando  FL          1298   31      754      2:45:20.2   2:46:59.6     12:37/M
     110    Karen Peterson                    New Smyrna Beach  F  1534   34      764      2:46:47.5   2:48:15.9     12:44/M
     111    Susan Peterson                    Orlando  FL          1533   33      765      2:47:19.1   2:48:47.7     12:46/M
     112    Sara Vause                        Orlando  FL          1735   30      767      2:48:05.2   2:49:06.7     12:50/M
     113    Heather Marron                    Orlando  FL          1428   32      770      2:48:32.2   2:49:55.4     12:52/M
     114    Diana Semidey                     Kissimmee  FL        1652   32      775      2:49:23.0   2:50:39.0     12:56/M
     115    Ellen Yarnell                     Naples  FL           1787   31      779      2:50:04.3   2:56:45.9     12:59/M
     116    Winnie Oh                         Orlando  FL          1503   33      789      2:52:57.1   2:54:17.4     13:12/M
     117    Allisha Kent                      Urbandale  IA        1357   33      799      2:56:36.6   2:57:41.0     13:29/M
     118    Janet Gadziala                    Windermere  FL       1243   30      810      3:00:15.0   3:01:47.4     13:46/M
     119    Sarah Klena                       Orlando  FL          1363   33      824      3:05:58.9   3:07:25.1     14:12/M
     120    Emily Pedeville                   Altamonte Springs    1523   33      834      3:15:05.4   3:16:38.4     14:54/M
     121    Rebecca DeCerbo                   Orlando  FL          1168   30      840      3:17:18.3   3:18:48.8     15:04/M
     122    Aullelines Polanco                Hinesville  GA       1849   31      842      3:18:34.4   3:20:11.3     15:09/M
     123    Lisa Mizell                       Winter Springs  FL   1475   32      843      3:18:36.8   3:20:08.4     15:10/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jose Martinez                     Haines City  FL      2026   37        6      1:21:50.1   1:21:50.3      6:15/M
       2    Robert Pulsfier                   St. Petersburg  FL   1852   35       14      1:27:48.0   1:27:56.3      6:42/M
       3    Jose Rodriguez                    Clermont  FL         1593   35       16      1:30:06.1   1:30:06.3      6:53/M
       4    Scott Shelton                     Naples  FL           1658   39       19      1:31:15.1   1:31:18.9      6:58/M
       5    Rich Boehm                        Scott Depot  WV      1065   39       21      1:31:25.2   1:31:34.5      6:59/M
       6    Omar Garcia                       Orlando  FL          1244   36       26      1:32:13.5   1:32:30.5      7:02/M
       7    Loren Burns                       Kissimmee  FL        1092   39       33      1:34:34.1   1:34:39.7      7:13/M
       8    Luis Colon                        Ocoee  FL            1908   39       35      1:35:14.4   1:35:38.4      7:16/M
       9    Gerard Fehling                    Mendham  NJ          1918   37       46      1:36:37.2   1:36:40.3      7:23/M
      10    Philip Geha                       Lake Mary  FL        1247   37       57      1:38:13.0   1:38:23.8      7:30/M
      11    Enrique Serrano                   Woodstock  XX        1862   36       66      1:39:35.6   1:39:47.9      7:36/M
      12    Jason Perkins                     Orlando  FL          1960   37       67      1:39:40.5   1:39:48.3      7:36/M
      13    Michael Williams                  Whitesboro  NY       1768   36       84      1:41:45.7   1:42:02.7      7:46/M
      14    Drew Bellucci                     Palm Harbor  FL      1054   35       85      1:41:51.6   1:42:01.5      7:46/M
      15    Julien BriseBois                  Tampa  FL            1079   37       91      1:42:47.1   1:42:53.1      7:51/M
      16    Derek Metts                       Orlando  FL          1468   35       93      1:43:26.5   1:44:25.9      7:54/M
      17    Oscar De Armas                    Weeki Wachee  FL     1164   35      101      1:44:47.6   1:46:02.7      8:00/M
      18    Andres Figueroa                   Orlandor  FL         1813   39      150      1:50:11.1   1:50:18.2      8:25/M
      19    Mark Fazio                        Lakeland  FL         1218   39      160      1:51:10.0   1:51:37.5      8:29/M
      20    Vladimir Mazek                    Orlando  FL          1947   35      170      1:52:06.9   1:52:54.5      8:33/M
      21    Gideon Lewis                      Orlando  FL          1943   37      174      1:52:35.3   1:52:39.9      8:36/M
      22    Jeffrey Cobb                      Tampa  FL            1123   37      179      1:53:07.3   1:53:37.3      8:38/M
      23    Michael Mas                       Fleming Island  FL   1434   38      189      1:54:01.4   1:55:40.1      8:42/M
      24    Adam Radford                      Orlando  FL          1554   36      191      1:54:07.1   1:55:25.7      8:43/M
      25    Jaames Johnson                    Orlando  FL          1935   36      205      1:55:12.9   1:56:24.9      8:48/M
      26    James Ayers                       Riverview  FL        1031   36      221      1:55:50.8   1:55:58.3      8:51/M
      27    Sam Bertolino                     Orlando  FL          1059   38      225      1:56:00.3   1:56:44.2      8:51/M
      28    Jose Gonzalez Mora                Pittsburgh  PA       1260   35      237      1:56:56.2   1:57:08.3      8:56/M
      29    Kerry Carter                      Saint Petersburg  F  1109   37      248      1:57:46.9   1:58:05.2      8:59/M
      30    Greg Dees                         Lakeland  FL         1169   39      257      1:58:34.2   1:59:06.2      9:03/M
      31    Keith Hoggard                     Oviedo  FL           1823   37      272      1:59:56.0   2:00:11.2      9:09/M
      32    Eric Dassow                       St. Augustine  FL    1157   37      298      2:03:05.6   2:03:29.1      9:24/M
      33    Adam Chittick                     Oakdale  CT          1117   35      318      2:03:57.7   2:05:18.6      9:28/M
      34    David Davis                       Orlando  FL          1159   39      323      2:04:17.9   2:04:50.3      9:29/M
      35    Lucas Pitman                      Salt Lake City  UT   1543   36      334      2:04:47.4   2:04:56.7      9:32/M
      36    Gary Scevola                      Palm Harbor  FL      1631   39      340      2:05:02.8   2:05:35.0      9:33/M
      37    Robert Miller                     Tampa  FL            1470   38      346      2:05:13.5   2:05:36.7      9:34/M
      38    Martin Stefanka                   Long Wood  FL        2012   37      371      2:07:19.7   2:07:38.8      9:43/M
      39    Michael Koyfman                   Winter Park  FL      1830   37      385      2:08:51.9   2:09:32.8      9:50/M
      40    Angelo Santos                     Tampa  FL            1623   37      386      2:08:55.5   2:09:26.6      9:50/M
      41    Daniel White                      Ocala  FL            1763   36      393      2:09:14.5   2:09:47.0      9:52/M
      42    Brian Hibbert                     Orlando  FL          1309   37      404      2:10:13.8   2:10:54.3      9:56/M
      43    Wendell Watts                     Wesley Chapel  FL    1753   38      424      2:11:32.9   2:12:23.0     10:02/M
      44    Jason Dassow                      Winter Garden  FL    1156   35      440      2:12:44.6   2:13:08.1     10:08/M
      45    Nelson Valentin Jr.               Orlando  FL          1726   35      504      2:17:17.8   2:18:04.4     10:29/M
      46    Suan J Yeo                        Orlando  FL          1789   37      543      2:22:49.4   2:23:52.4     10:54/M
      47    Matthew Cannon                    St. Cloud  FL        1097   37      544      2:22:49.7   2:23:52.7     10:54/M
      48    Chad Ragland                      Altamonte Springs    1555   38      549      2:23:13.3   2:23:45.2     10:56/M
      49    Brian Gentile                     Maitland  FL         1251   38      561      2:24:23.6   2:25:29.9     11:01/M
      50    Raymond Lueg                      Winter Park  FL      1411   37      594      2:26:47.3   2:27:46.3     11:12/M
      51    Kevin Williams                    Orlando  FL          1879   36      759      2:46:05.8   2:47:28.3     12:41/M
      52    Jason Kent                        Urbandale  IA        1356   38      800      2:56:36.8   2:57:41.5     13:29/M
      53    Christopher Marron                Orlando  FL          1429   36      803      2:57:52.2   2:57:52.2     13:35/M
      54    Christopher Yeager                Orando  FL           1788   36      819      3:04:02.6   3:05:24.2     14:03/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jennifer O'Brien                  Winter Springs  FL   1500   35       27      1:32:18.0   1:32:21.6      7:03/M
       2    Laurette Balinsky                 ORLANDO  FL          1890   35       28      1:33:03.2   1:33:05.5      7:06/M
       3    Molly Halcom                      Winter Springs  FL   1286   38       42      1:36:17.2   1:36:23.9      7:21/M
       4    Shantala Boss                     Lake Mary  FL        1894   35       59      1:38:24.3   1:38:24.3      7:31/M
       5    Sara Dowdy                        Winter Springs  FL   1191   39       60      1:38:26.9   1:38:33.5      7:31/M
       6    Karen Veit                        Orlando  FL          1877   39       62      1:39:10.2   1:39:21.4      7:34/M
       7    Marah Fitos                       Windermere  FL       1223   36       63      1:39:25.9   1:39:34.3      7:35/M
       8    Melissa Klyce                     Winter Garden  FL    1367   36       64      1:39:26.2   1:39:34.7      7:35/M
       9    Chris Denney                      Orlando  FL          1175   35      112      1:46:18.5   1:46:34.0      8:07/M
      10    Catherine Lowe                    Winter Springs  FL   1408   37      147      1:49:48.6   1:50:03.2      8:23/M
      11    Minako Horn                       Oviedo  FL           1825   38      157      1:50:40.2   1:50:55.7      8:27/M
      12    Anne Dobrolecki                   Windermere  FL       1912   39      158      1:51:03.0   1:51:10.8      8:29/M
      13    Lisa Nichols                      Tallahassee  FL      1845   38      165      1:51:48.7   1:52:14.1      8:32/M
      14    Stacy O'mara                      Orlando  FL          1506   38      166      1:51:48.9   1:52:29.2      8:32/M
      15    Joy Mosdell                       Merritt Island  FL   1481   38      171      1:52:14.4   1:52:26.1      8:34/M
      16    Hillery Nicholas                  Orlando  FL          1495   38      180      1:53:14.0   1:53:25.4      8:39/M
      17    Michelle Wright                   Orlando  FL          1782   35      196      1:54:12.0   1:54:29.5      8:43/M
      18    Kristen Woods                     Winter Garden  FL    1882   39      210      1:55:31.6   1:55:44.6      8:49/M
      19    Serena Cook                       Windermere  FL       1135   39      228      1:56:19.6   1:56:48.2      8:53/M
      20    Laura Woods                       Kingsport  TN        1990   39      235      1:56:36.8   1:56:54.5      8:54/M
      21    Samantha Bohon                    Daytona Beach  FL    1893   37      266      1:59:40.0   2:00:05.6      9:08/M
      22    Maripoz Victa                     Orlando  FL          2018   36      274      2:00:02.7   2:00:26.4      9:10/M
      23    Constance Trojanowski             Tampa  FL            1718   38      280      2:00:54.2   2:01:13.3      9:14/M
      24    Paula Rohner                      Orlando  FL          1596   37      292      2:02:14.9   2:02:32.3      9:20/M
      25    Samantha Stonebraker              St. Cloud  FL        1978   37      308      2:03:28.1   2:04:05.3      9:25/M
      26    Brooke Castino                    Winter Park  FL      1110   36      311      2:03:33.9   2:04:04.8      9:26/M
      27    Jennifer Abercrombie              Oviedo  FL           1000   37      328      2:04:32.0   2:05:36.2      9:30/M
      28    Rebecca Angelo                    Orlando  FL          1888   35      333      2:04:46.1   2:05:26.2      9:31/M
      29    Cyndi Quinones                    Orlando  FL          1552   36      342      2:05:04.8   2:05:31.3      9:33/M
      30    Angela Arruda                     Sorrento  FL         1024   38      348      2:05:22.5   2:06:00.1      9:34/M
      31    Lidia Ramos                       Minneola  FL         1559   35      354      2:05:48.8   2:06:15.8      9:36/M
      32    Marie Pham                        Orlando  FL          1848   37      367      2:07:04.9   2:07:39.0      9:42/M
      33    Leigh Ward                        Orlando  FL          1749   38      383      2:08:45.8   2:09:37.7      9:50/M
      34    ORINTA DELAIN                     CLEARWATER  FL       1171   36      403      2:09:59.4   2:10:10.7      9:55/M
      35    Shelly Braun                      Orlando  FL          1895   36      422      2:11:23.0   2:11:39.3     10:02/M
      36    Anouska Morritt-johnson           Orlando  FL          1842   37      423      2:11:24.6   2:12:40.4     10:02/M
      37    Emily Parbhoo                     Winter Springs  FL   1516   36      430      2:12:03.0   2:12:39.8     10:05/M
      38    Melissa Szentmiklosi              Orlando  FL          1699   39      435      2:12:18.4   2:12:27.9     10:06/M
      39    Melissa Malani                    Winter Park  FL      1421   36      438      2:12:44.2   2:13:21.0     10:08/M
      40    Tiffany Reynolds                  Tampa  FL            1573   37      448      2:13:13.8   2:14:25.0     10:10/M
      41    Melanie Francher                  Winter Springs  FL   1919   37      455      2:13:30.5   2:14:03.5     10:11/M
      42    Christine Sakaniwa                Tampa  FL            1615   36      463      2:14:28.5   2:14:52.6     10:16/M
      43    Tamikia Mathis                    Maitland  FL         1435   38      466      2:14:36.2   2:15:17.9     10:16/M
      44    Jessica Toledo                    Orlando  FL          1711   36      478      2:15:11.7   2:16:38.5     10:19/M
      45    Jackie Karastamatis               Orlando  FL          1348   38      484      2:15:40.2   2:16:53.4     10:21/M
      46    Sherri Robins                     Tampa  FL            1590   39      499      2:16:55.5   2:17:44.0     10:27/M
      47    Cindy Colvin                      Altamonte Springs    1131   35      511      2:18:53.0   2:20:30.5     10:36/M
      48    Channa Stacey                     Presque Isle  ME     1686   37      512      2:18:56.1   2:19:44.5     10:36/M
      49    Nancy Hepner                      Tampa  FL            1821   39      527      2:21:00.1   2:21:21.6     10:46/M
      50    Haley Duke                        Tampa  FL            1196   35      534      2:21:30.6   2:22:28.4     10:48/M
      51    Michelle Buchanan                 Colorado Springs  C  1086   38      535      2:21:36.1   2:22:39.5     10:49/M
      52    Danielle Cooney                   Tampa  FL            1138   39      551      2:23:31.1   2:24:19.7     10:57/M
      53    Shelly Satran                     Vero Beach  FL       1857   39      552      2:23:36.1   2:24:45.4     10:58/M
      54    Diane Schreiber                   Winter Springs 3270  1639   39      556      2:23:44.1   2:24:39.7     10:58/M
      55    Nicole Reyes                      Orlando  FL          1572   36      558      2:23:45.4   2:24:21.8     10:58/M
      56    Christine Vicente                 Orlando  FL          1738   38      576      2:25:39.2   2:26:32.3     11:07/M
      57    Allyson Archambault               Winter Garden  FL    1889   37      601      2:27:13.7   2:28:24.2     11:14/M
      58    Karen Ratcliff                    Orlando  FL          1562   35      602      2:27:16.3   2:28:07.9     11:15/M
      59    Charlene Zirkelbach               Orlando  FL          2021   36      605      2:27:23.2   2:28:30.2     11:15/M
      60    Susan Gromala CRARY               Kissimmee  FL        1279   38      609      2:27:38.3   2:28:30.2     11:16/M
      61    Kathleen DiLella                  Winter Springs  FL   1183   39      625      2:29:15.3   2:30:34.8     11:24/M
      62    Stephanie Reynolds                Tampa  FL            1966   38      629      2:30:14.2   2:31:18.5     11:28/M
      63    Alison Tomaska                    Orlando  FL          1712   38      641      2:31:09.1   2:32:25.8     11:32/M
      64    Breezi Stanislaus                 Winter Haven  FL     1687   36      647      2:31:38.0   2:32:46.1     11:35/M
      65    Melanie Redding                   Tampa  FL            1568   38      648      2:31:43.3   2:32:43.2     11:35/M
      66    Michele Gentile                   Maitland  FL         1250   37      649      2:31:50.9   2:32:56.0     11:35/M
      67    Cristy Russo                      St Cloud  FL         1613   38      667      2:33:46.5   2:34:31.3     11:44/M
      68    Brandy Padilla                    Winter Haven  FL     1957   37      668      2:33:47.4   2:34:47.1     11:44/M
      69    Christina Armendariz              Maitlland  FL        1018   35      669      2:33:53.2   2:34:54.1     11:45/M
      70    Heather Cherepkai                 Saint Petersburg  F  1115   37      691      2:35:28.5   2:37:08.4     11:52/M
      71    Jenn Ayer                         EngLEWOOD  FL        1030   38      702      2:36:45.0   2:37:33.4     11:58/M
      72    Jennifer Kuhne                    Charlotte  NC        1376   36      709      2:38:19.1   2:39:56.8     12:05/M
      73    Yesenia Undieme                   Orlando  FL          1724   39      713      2:39:00.5   2:40:02.0     12:08/M
      74    Kelly Greenier                    Mount Dora  FL       1273   36      722      2:39:58.4   2:40:37.7     12:13/M
      75    Sally Collins                     Duette  FL           1130   39      728      2:41:42.7   2:42:27.4     12:21/M
      76    Amy Grandjean                     Orlando  FL          1270   37      734      2:43:06.9   2:44:33.3     12:27/M
      77    Adriana Umana                     Orlando  FL          1982   35      757      2:45:32.2   2:46:05.3     12:38/M
      78    Shanna Gordon                     Winter Springs  FL   1265   36      766      2:47:28.6   2:48:43.8     12:47/M
      79    Cindy Christie                    Tarpon Springs  FL   1119   37      771      2:48:40.6   2:49:18.0     12:53/M
      80    Ruth Guerrero                     Fleming Island  FL   1281   38      777      2:49:56.2   2:51:31.0     12:58/M
      81    AMIE LECKWOLD                     GREEN COVE SPRINGS   1392   38      784      2:51:44.7   2:52:32.9     13:07/M
      82    Kathleen Peaslee                  Kissimmee  FL        1522   37      786      2:51:48.2   2:53:16.3     13:07/M
      83    Jennifer Rodriguez                Orlando  FL          2011   36      795      2:54:21.7   2:55:55.8     13:19/M
      84    Danielle Castro                   Kissimmee  FL        1111   35      797      2:55:21.2   2:56:18.0     13:23/M
      85    LaToya Hodge                      Orlando  FL          1312   36      805      2:59:22.2   3:00:31.3     13:42/M
      86    Amy Howe                          Clermont  FL         1324   37      820      3:04:33.8   3:06:00.9     14:05/M
      87    Stephanie Varner                  Windermere  FL       1733   35      821      3:04:37.1   3:05:48.0     14:06/M
      88    KRISTIE KENNINGTON-OTTO           LUTZ  FL             1355   39      823      3:05:29.7   3:06:51.9     14:10/M
      89    Angela Gordon-somers              Apopka  FL           1266   38      825      3:06:35.2   3:07:10.0     14:15/M
      90    Katrina Pittman Sinquefield       Orlando  FL          1544   35      845      3:26:36.8   3:28:08.2     15:46/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Joseph Bruno                      St Cloud  FL         1899   42        7      1:22:02.1   1:22:02.2      6:16/M
       2    Phil Kauppi                       Mt. Pleasant  MI     1937   40       12      1:27:11.9   1:27:13.9      6:39/M
       3    Joel Remigio                      Orlando  FL          1570   44       17      1:30:21.3   1:30:23.8      6:54/M
       4    Chad Clark                        Winter Garden  FL    1121   42       34      1:34:49.6   1:34:49.8      7:14/M
       5    Jeff Noonan                       Winter Park  FL      2015   40       53      1:37:34.9   1:37:36.8      7:27/M
       6    Barry Alto                        Vero Beach  FL       1994   44       80      1:41:36.8   1:41:50.8      7:45/M
       7    Gregg Bard                        7N  NY               1045   40       90      1:42:43.9   1:42:48.3      7:50/M
       8    Ron Hemphill                      Winter Park  FL      2000   42       92      1:43:12.0   1:43:24.5      7:53/M
       9    Jeffrey Arms                      Orlando  FL          1019   40       94      1:43:47.2   1:43:52.9      7:55/M
      10    Brett Sealy                       Winter Park  FL      1649   41      103      1:45:06.4   1:45:12.2      8:01/M
      11    Steve Rosser                      Oakland  FL          1604   43      107      1:45:20.8   1:45:35.5      8:02/M
      12    Carlos Arroyo                     Orlando  FL          1023   41      113      1:46:28.9   1:46:33.6      8:08/M
      13    James Smiles                      Columbus  OH         1974   41      118      1:47:16.4   1:47:25.0      8:11/M
      14    Keith Levitt                      Orlando  FL          2003   42      125      1:47:36.3   1:47:47.7      8:13/M
      15    Ramon Badillo                     Orlando  FL          1032   41      126      1:47:39.4   1:48:01.2      8:13/M
      16    Michael Shimer                    Cocoa Beach  FL      1660   44      129      1:47:51.2   1:48:04.0      8:14/M
      17    Jeffrey Spencer                   Valdosta  GA         1867   43      131      1:48:04.6   1:49:40.6      8:15/M
      18    Nick Lavenant                     Tampa  FL            1387   40      167      1:51:58.4   1:52:43.1      8:33/M
      19    Juan Ruiz                         Orlando  FL          1611   40      177      1:52:50.8   1:53:12.3      8:37/M
      20    Bryan Nadeau                      Winter Garden  FL    1843   43      202      1:54:41.3   1:55:07.4      8:45/M
      21    Christopher Burnett               Winter Park  FL      1091   41      208      1:55:30.5   1:55:52.2      8:49/M
      22    David Harrigan                    Apopka  FL           1291   40      289      2:01:42.4   2:02:38.1      9:17/M
      23    Neal Wohltmann                    Sanford  FL          1778   44      312      2:03:38.5   2:03:59.4      9:26/M
      24    Billy Cooper                      Ft Myers  FL         1804   44      321      2:04:09.8   2:04:29.8      9:29/M
      25    Kelly Brott                       Winter Garden  FL    1799   43      329      2:04:36.2   2:05:03.5      9:31/M
      26    Steven Ashworth                   Sebring  FL          1026   44      372      2:07:28.6   2:08:18.0      9:44/M
      27    Paul Bennett                      Tinley Park  IL      1055   44      396      2:09:32.0   2:10:10.3      9:53/M
      28    Ray Alexander                     Mechanicsville  VA   1006   40      416      2:11:05.8   2:11:55.9     10:00/M
      29    Chris Carter                      Orlando  FL          1904   42      421      2:11:16.0   2:12:00.9     10:01/M
      30    Robert Schaecher                  Oldsmar  FL          1858   41      436      2:12:39.5   2:13:27.2     10:08/M
      31    Ricardo Guerrero                  Fleming Island  FL   1282   41      453      2:13:28.9   2:15:06.0     10:11/M
      32    John Tankersley                   Orlando  FL          1703   42      464      2:14:29.8   2:15:53.1     10:16/M
      33    Michael Della Pia                 Orlando  FL          1174   41      465      2:14:30.0   2:15:53.5     10:16/M
      34    Anthony Menendez                  Casselberry  FL      1838   44      475      2:15:02.6   2:15:55.4     10:18/M
      35    Shravan Pulijala                  Longwood  FL         1962   43      480      2:15:25.3   2:16:09.6     10:20/M
      36    Michael Weber                     Mainland  FL         1754   44      485      2:15:44.5   2:17:11.8     10:22/M
      37    Jimmy Kane                        Orlando  FL          1936   42      490      2:16:19.3   2:17:22.9     10:24/M
      38    Creig Jardine                     Winter Park  FL      1336   43      519      2:19:42.6   2:20:44.3     10:40/M
      39    Raphael Rios                      Oviedo  FL           1578   44      520      2:19:43.5   2:20:44.5     10:40/M
      40    Mike Smyka                        Ocoee  FL            1674   43      563      2:24:35.5   2:25:26.1     11:02/M
      41    Sean Ferguson                     Wellington  FL       1220   44      582      2:26:01.2   2:26:40.3     11:09/M
      42    CHRISTOPHER ITEN                  LAKE MARY  FL        1332   43      632      2:30:32.5   2:31:59.2     11:29/M
      43    Ari Losman                        Orlando  FL          1404   40      639      2:30:59.6   2:31:57.0     11:32/M
      44    Sean Picardi                      Kissimmee  FL        1540   42      696      2:36:12.1   2:37:24.4     11:55/M
      45    Gabriel Santana                   Orlando  FL          1970   43      741      2:44:12.0   2:45:37.8     12:32/M
      46    Jim Price                         Kissimmee  FL        1850   44      772      2:48:44.1   2:50:07.3     12:53/M
      47    Brian Conn                        Orlando  FL          1134   40      832      3:13:49.8   3:15:08.6     14:48/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Julie Kress                       Orlando  FL          1369   40      127      1:47:42.4   1:48:15.3      8:13/M
       2    Karen Heavey                      Oviedo  FL           1302   40      132      1:48:13.4   1:48:21.8      8:16/M
       3    Tricia Horel                      Winter Springs  FL   1320   42      149      1:50:04.6   1:50:15.5      8:24/M
       4    Myra Murray                       Windermere  FL       1955   41      159      1:51:03.0   1:51:10.9      8:29/M
       5    Katie Yu                          Pinellas Park  FL    1883   43      193      1:54:10.0   1:54:27.3      8:43/M
       6    Wendy Sullivan                    Orlando  FL          1872   42      201      1:54:37.4   1:54:50.7      8:45/M
       7    Melanie Roberts                   Deltona  FL          1587   41      203      1:54:57.8   1:55:20.0      8:46/M
       8    Rose Sirois                       Winter Garden  FL    1864   40      212      1:55:31.9   1:55:45.1      8:49/M
       9    Tracy Bosch                       Orlando  FL          1071   44      218      1:55:37.8   1:56:01.5      8:50/M
      10    Michelle Clegg                    Orlando  FL          1122   44      223      1:55:57.7   1:56:49.1      8:51/M
      11    Vanessa Del Orbe                  Jacksonville  FL     1170   43      234      1:56:35.1   1:57:21.6      8:54/M
      12    Patty Harrelson                   Winter Garden  FL    1290   43      243      1:57:27.0   1:58:01.3      8:58/M
      13    Marta Sealy                       Winter Park  FL      1648   42      249      1:57:50.7   1:58:09.9      9:00/M
      14    Janna Dombrowski                  Winter Garden  FL    1188   43      270      1:59:49.6   2:00:18.7      9:09/M
      15    Natalie Fulgencio                 Orlando  FL          1239   43      277      2:00:22.2   2:00:38.7      9:11/M
      16    Jennifer Garcia                   Orlando  FL          2023   40      278      2:00:30.9   2:00:59.4      9:12/M
      17    Sharon Pennisi                    Orlando  FL          1525   43      279      2:00:38.7   2:00:55.4      9:13/M
      18    Hali Belfatto                     Tamarac  FL          1052   42      293      2:02:20.2   2:02:38.6      9:20/M
      19    Kimber Stanley                    Maitland  FL         1977   41      295      2:02:48.9   2:03:14.4      9:22/M
      20    Adina Rincon                      Largo  FL            1576   43      297      2:02:57.2   2:03:12.2      9:23/M
      21    Tami Bright                       Orlando  FL          1078   41      303      2:03:14.4   2:04:04.6      9:24/M
      22    Lisa Yttri                        Bradenton  FL        1792   43      313      2:03:41.4   2:03:53.5      9:26/M
      23    Stephanie Krutzler                Clermont  FL         1374   43      338      2:05:00.2   2:05:22.7      9:33/M
      24    Claire Coolbeth                   Fort Myers  FL       1136   40      339      2:05:02.1   2:05:34.9      9:33/M
      25    Cosette Floyd                     Altamonte Springs    1229   40      341      2:05:03.6   2:05:45.7      9:33/M
      26    Tracy Kleinwort                   Orlando  FL          1362   44      344      2:05:06.2   2:05:23.4      9:33/M
      27    Kateri Shirley                    Dallas  TX           1661   43      368      2:07:06.1   2:07:59.6      9:42/M
      28    Jodi Swita                        Rockledge  FL        1698   43      373      2:07:42.0   2:08:11.4      9:45/M
      29    Kim Wightman                      Oviedo  FL           1767   40      376      2:07:54.5   2:08:27.1      9:46/M
      30    Coralis Solomon                   Winter Park  FL      1680   41      387      2:08:55.7   2:09:35.8      9:50/M
      31    Julie DiSandro                    Bethesda  MD         1185   41      391      2:09:12.1   2:09:47.6      9:52/M
      32    Suzanne Bennett                   Tinley Park  IL      1056   43      397      2:09:32.1   2:10:10.0      9:53/M
      33    Ginger Arrington                  Cocoa  FL            1021   42      418      2:11:10.5   2:11:56.9     10:01/M
      34    Melissa Young                     Maitland  FL         1790   42      437      2:12:42.7   2:13:30.3     10:08/M
      35    Lori Ashworth                     Sebring  FL          1025   41      442      2:12:54.1   2:13:44.2     10:09/M
      36    Julie Shoup                       Lakeland  FL         1663   42      456      2:13:34.9   2:14:15.9     10:12/M
      37    Michele Rouse Wallens             Ormond Beach  FL     1609   44      457      2:13:43.8   2:14:21.6     10:12/M
      38    Annette Stephen                   Miramar  FL          1691   43      474      2:15:01.4   2:15:39.5     10:18/M
      39    Tina Rooks                        Orlando  FL          1599   43      489      2:16:10.1   2:17:19.8     10:24/M
      40    Miriam Winkler                    Maitland  FL         1773   40      491      2:16:21.3   2:16:49.4     10:25/M
      41    Nanci Cernak                      Clearwater  FL       1112   42      492      2:16:26.9   2:17:41.1     10:25/M
      42    Angela Hollingsworth              Orlando  FL          1318   42      497      2:16:46.3   2:17:18.4     10:26/M
      43    Julia Scott                       Seminole  FL         1646   42      513      2:19:05.8   2:20:03.9     10:37/M
      44    Bethany Baker                     Davenport  FL        1038   44      522      2:19:58.0   2:20:57.8     10:41/M
      45    Meredith Siems                    Altamonte Springs    1664   40      524      2:20:09.6   2:20:43.0     10:42/M
      46    Po Dickison                       Orlando  FL          1181   41      526      2:20:46.6   2:21:50.8     10:45/M
      47    Lynn Dorval                       Windermere  FL       1809   43      560      2:24:23.4   2:25:38.3     11:01/M
      48    Michele Betz                      Gotha  FL            1060   41      562      2:24:26.4   2:25:46.8     11:02/M
      49    Nicole Miller                     Apopka  FL           1472   40      583      2:26:07.4   2:27:26.6     11:09/M
      50    Melva Austin                      Longwood  FL         1029   44      587      2:26:17.3   2:27:15.7     11:10/M
      51    Rosie Wallace                     Orlando  FL          1985   40      588      2:26:20.5   2:27:37.6     11:10/M
      52    Tammy PAYCER                      Winter Springs  FL   1959   44      595      2:26:48.2   2:28:08.6     11:12/M
      53    Christina Brown                   Windermere  FL       1083   42      626      2:29:28.2   2:31:06.7     11:25/M
      54    Zsuzsanna Kulcsar                 Orlando  FL          1377   40      633      2:30:33.1   2:31:59.2     11:30/M
      55    Suzanne Kitts                     North East  PA       1361   40      637      2:30:50.3   2:32:09.0     11:31/M
      56    Rachel Dowd                       Valrico  FL          1190   42      656      2:32:35.7   2:32:35.7     11:39/M
      57    Michelle Campbell                 Windermere  FL       1801   40      666      2:33:41.8   2:34:56.7     11:44/M
      58    Loudie Sylvain                    Orlando  FL          1873   43      679      2:34:44.5   2:40:43.1     11:49/M
      59    DeVonna Craner                    Orlando  FL          1148   44      684      2:35:05.8   2:35:55.2     11:50/M
      60    Jen Alexander                     Mechanicsville  VA   1007   42      688      2:35:23.6   2:36:45.0     11:52/M
      61    Melisa Forman                     Windermere  FL       1231   40      706      2:37:05.5   2:38:21.3     11:59/M
      62    Maureen Mancini                   Winter Garden  FL    1423   42      718      2:39:49.8   2:40:53.3     12:12/M
      63    Victoria Wolfe                    Chicago  IL          1779   42      730      2:42:03.9   2:43:32.6     12:22/M
      64    Petra Nero                        Altamonte Springs    1491   41      731      2:42:12.0   2:43:20.7     12:23/M
      65    Lisa Noble                        Orlando  FL          1497   44      738      2:43:22.1   2:44:29.8     12:28/M
      66    Brandyn Seiferth                  Sanford  FL          1972   41      745      2:44:49.7   2:45:30.7     12:35/M
      67    Patricia Vanderwest               Tampa  FL            1727   41      750      2:45:18.3   2:46:15.6     12:37/M
      68    Kim Laase                         Lithia  FL           1379   42      753      2:45:19.2   2:45:55.1     12:37/M
      69    Gloria Seda                       Orlando  FL          1650   43      755      2:45:26.1   2:46:39.7     12:38/M
      70    Zaritza Gotay                     Orlando  FL          1926   42      756      2:45:27.5   2:46:00.6     12:38/M
      71    Samantha Peterson                 Rockledge  FL        1535   43      768      2:48:22.1   2:49:44.8     12:51/M
      72    Letty Simmons                     Odessa  FL           1665   43      769      2:48:23.8   2:49:50.8     12:51/M
      73    Robyn Romine                      Lake Mary  FL        1598   41      794      2:54:15.5   2:55:43.6     13:18/M
      74    Ketney Jean                       Orlando  FL          1932   44      806      2:59:26.1   3:02:49.3     13:42/M
      75    Michelle Verstrate                Saint Petersburg  F  1736   43      809      2:59:50.9   3:01:21.1     13:44/M
      76    Angie Varino                      Jacksonville  FL     1732   40      811      3:00:22.0   3:01:46.9     13:46/M
      77    Michelle Dusseau                  Winter Park  FL      1915   40      812      3:01:18.1   3:02:25.6     13:50/M
      78    Michele Kappel                    Beaverton  OR        1347   40      815      3:02:32.2   3:03:50.5     13:56/M
      79    Iyesha Bolden                     Clermont  FL         1066   44      817      3:02:37.2   3:04:08.6     13:56/M
      80    Shawn Eichelman                   Largo  FL            1206   41      827      3:07:05.1   3:08:37.3     14:17/M
      81    Shelley Bowles                    Ocoee  FL            1074   44      841      3:18:33.1   3:20:04.9     15:09/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Vic Milewski                      Orlando  FL          1839   47       36      1:35:15.8   1:35:18.8      7:16/M
       2    Victor Vargas                     Trujillo Alto  FL    1984   46       47      1:36:40.3   1:36:45.3      7:23/M
       3    Ricardo Llambes                   Virginia Gardens  F  1835   49       50      1:37:04.9   1:37:06.7      7:25/M
       4    Richard Larkin                    Winter Garden  FL    1386   46      130      1:48:01.6   1:48:05.1      8:15/M
       5    Robb Young                        Marietta  GA         1991   48      154      1:50:28.8   1:50:37.2      8:26/M
       6    James Ward                        Orlando  FL          1986   45      161      1:51:21.9   1:51:48.2      8:30/M
       7    Tracy Gill                        Orlando  FL          2022   49      173      1:52:24.4   1:52:52.8      8:35/M
       8    David Pennisi                     Orlando  FL          1526   49      204      1:55:11.4   1:55:27.9      8:48/M
       9    Douglas Gignac                    Windermere  FL       1253   48      211      1:55:31.7   1:55:55.2      8:49/M
      10    Joe Barrett                       Windermere  FL       1047   48      226      1:56:06.1   1:56:44.6      8:52/M
      11    John Bellochi                     Orlando  FL          1053   47      231      1:56:29.0   1:56:31.5      8:54/M
      12    Todd Stoner                       Ormond Beach  FL     1979   47      232      1:56:33.5   1:56:52.0      8:54/M
      13    Sherman Reed                      Jacksonville  FL     1569   45      233      1:56:34.7   1:57:21.6      8:54/M
      14    David Pye                         Brooksville  FL      1551   48      240      1:57:20.6   1:57:50.7      8:57/M
      15    Jeff Schwenneker                  Ocoee  FL            1644   49      242      1:57:26.4   1:58:00.8      8:58/M
      16    Gordon Cloke                      Winter Park  FL      1802   48      261      1:59:12.5   1:59:28.1      9:06/M
      17    Richard Wetmore                   Windermere  FL       2017   48      281      2:01:06.7   2:02:26.8      9:15/M
      18    Barry Durrance                    Lutz  FL             1810   47      286      2:01:34.8   2:02:12.9      9:17/M
      19    Robert Murgo                      Longwood  FL         1484   45      320      2:04:04.3   2:04:19.8      9:28/M
      20    Scott Brown                       Windermere  FL       1084   46      374      2:07:46.9   2:09:24.5      9:45/M
      21    Gary Tonzini                      Oviedo  FL           1981   46      412      2:10:49.2   2:11:36.3      9:59/M
      22    Robert Williams                   Orlando  FL          1988   49      429      2:11:51.1   2:12:33.6     10:04/M
      23    Scott McKenzie                    Winter Garden  FL    1455   46      433      2:12:07.8   2:12:42.7     10:05/M
      24    Ravi Akella                       Orlando  FL          1886   45      482      2:15:27.4   2:16:10.4     10:20/M
      25    Danny Rivera                      Oviedo  FL           1584   45      487      2:16:01.4   2:17:08.5     10:23/M
      26    Ron Wertley                       Land O Lakes  FL     1759   45      584      2:26:08.0   2:26:31.2     11:09/M
      27    Hugo Scavino                      Wesley Chapel  FL    1629   46      603      2:27:16.9   2:28:58.2     11:15/M
      28    David Suarez                      Safety Harbor  FL    1693   48      703      2:37:04.7   2:37:57.1     11:59/M
      29    Dale Crandell                     Orlando  FL          1147   47      804      2:59:11.3   3:00:11.4     13:41/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Kelly Collins                     Winter Park  FL      1129   45       45      1:36:37.1   1:36:43.1      7:23/M
       2    Susan Morgan                      Ormond Beach  FL     1954   48      155      1:50:32.1   1:51:06.6      8:26/M
       3    Denise Smith                      Belle Isle  FL       1975   49      206      1:55:16.7   1:55:38.5      8:48/M
       4    Kim Lehman                        Boulder  CO          1942   45      229      1:56:25.8   1:56:33.9      8:53/M
       5    Kyra Swindle                      Winter Park  FL      1697   48      236      1:56:55.0   1:57:20.0      8:55/M
       6    Lucie Altieri                     Guilford  CT         1011   48      288      2:01:40.2   2:02:02.4      9:17/M
       7    Page Ritter-Soule                 Winter Park  FL      1967   49      305      2:03:20.1   2:03:45.1      9:25/M
       8    Yolaine Groeller                  Wesley Chapel  FL    1278   45      307      2:03:22.6   2:04:28.5      9:25/M
       9    Deven McGraw                      Washington  DC       1452   49      316      2:03:48.5   2:04:11.7      9:27/M
      10    Jennifer Hill                     Orlando  FL          1311   46      324      2:04:19.2   2:04:44.6      9:29/M
      11    Judith Carrion                    Winter Garden  FL    1106   48      326      2:04:24.6   2:05:06.2      9:30/M
      12    Tanya Vohar                       Valrico  FL          1742   45      345      2:05:07.8   2:06:13.2      9:33/M
      13    Susan Fuller                      Maitland  FL         1920   47      349      2:05:26.6   2:06:03.7      9:35/M
      14    Althea Stearns                    Orlando  FL          1688   45      375      2:07:51.1   2:08:17.1      9:46/M
      15    Susan Lawless                     Ocoee  FL            1388   45      392      2:09:13.6   2:09:39.5      9:52/M
      16    Diane Diaz                        Maitland  FL         1179   47      410      2:10:28.9   2:11:10.7      9:58/M
      17    Pamela McIntosh                   Little Rock  AR      1453   48      427      2:11:40.1   2:12:09.0     10:03/M
      18    Cathleen Schmitt                  Oldsmar  FL          1859   48      441      2:12:48.4   2:13:36.2     10:08/M
      19    Mary Poston                       Columbia  SC         1546   47      443      2:12:56.3   2:14:09.1     10:09/M
      20    Susan March                       Winter Park  FL      1426   46      476      2:15:05.4   2:15:29.8     10:19/M
      21    Sylvia Rivera                     Weston  FL           1582   47      486      2:15:45.8   2:16:00.0     10:22/M
      22    Tammy Douglass                    Pembroke Pines  FL   1913   47      488      2:16:08.8   2:16:30.5     10:24/M
      23    Anna Maria Cross                  Winter Park  FL      1805   47      517      2:19:35.9   2:20:17.2     10:39/M
      24    Rhonda McIntyre                   Seffner  FL          1454   48      518      2:19:41.0   2:20:34.8     10:40/M
      25    Yvonne Santiago                   Tampa  FL            1622   47      523      2:20:09.3   2:20:55.1     10:42/M
      26    Kimberle Darden                   Coral Springs  FL    1155   49      538      2:22:08.1   2:22:47.8     10:51/M
      27    Debbie Goodness                   Clermont  FL         1261   47      548      2:23:05.9   2:24:05.2     10:55/M
      28    Denise Durrance                   Lutz  FL             1200   45      566      2:24:44.7   2:25:22.5     11:03/M
      29    Judith Votta                      Casselberry  FL      1744   47      575      2:25:38.2   2:27:04.3     11:07/M
      30    DEBRA HOFFEN                      LAKE MARY  FL        1315   49      585      2:26:10.4   2:26:38.3     11:09/M
      31    Jennifer Hershiser                St Augustine  FL     1308   45      586      2:26:11.6   2:26:59.6     11:10/M
      32    Lori Nelson                       Vero Beach  FL       1844   49      614      2:28:05.9   2:29:15.0     11:18/M
      33    Anne Marie Kidd Teja              Kissimmee  FL        1359   45      616      2:28:13.7   2:29:13.5     11:19/M
      34    Kelly Mertz                       North East  PA       1467   49      620      2:28:58.1   2:30:16.5     11:22/M
      35    Carolyn Truluck                   Fern Park  FL        1719   46      657      2:32:36.4   2:32:36.4     11:39/M
      36    Danielle Cooper                   Citywinter Garden    1140   46      662      2:33:04.9   2:33:31.0     11:41/M
      37    Sandy Kenney                      Cocoa  FL            1829   46      671      2:34:00.0   2:34:22.3     11:45/M
      38    Brenda Griffiths                  Apopka  FL           1818   47      677      2:34:30.9   2:35:30.9     11:48/M
      39    Anne Eaddy                        Saint Cloud  FL      1811   46      680      2:34:49.2   2:36:15.2     11:49/M
      40    Shannon Laegeler                  Winter Park  FL      1381   46      705      2:37:05.5   2:38:10.8     11:59/M
      41    Sherrie Lazo                      Daytona Beach  FL    1391   47      760      2:46:12.9   2:47:49.1     12:41/M
      42    Patricia Winters                  Winter Springs  FL   1774   48      776      2:49:50.6   2:50:36.2     12:58/M
      43    Pati L'Hommedieu                  Orlando  FL          1400   48      782      2:51:19.6   2:52:23.8     13:05/M
      44    Katrina Eggert                    Altamonte Springs    1205   45      790      2:53:38.8   2:55:02.7     13:15/M
      45    Cat Carosone-Lynn                 Longwood  FL         1103   46      791      2:53:39.4   2:55:02.5     13:15/M
      46    Joy Turingan                      Melbourne  FL        1721   47      802      2:57:07.4   2:58:18.8     13:31/M
      47    Suzanne Meehle                    Altamonte Springs    1464   46      818      3:02:37.9   3:04:12.0     13:56/M
      48    Juliana Stolz                     Largo  FL            1869   47      828      3:07:38.1   3:09:11.7     14:19/M
      49    Consuelo Fennell                  Lake Mary  FL        1219   49      835      3:15:07.1   3:16:20.7     14:54/M
      50    Denise Cadien                     Apopka  FL           1095   46      837      3:15:21.3   3:16:52.1     14:55/M
      51    Bonnie Bulinski                   Ocoee  FL            1088   49      839      3:16:41.7   3:18:11.2     15:01/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jeff Cook                         Indian Harbour Beac  1803   54       37      1:35:19.9   1:35:27.1      7:17/M
       2    James Morgan                      Ormond Beach  FL     1953   52       43      1:36:27.0   1:36:52.3      7:22/M
       3    Ralph Correa                      Winter Park  FL      1142   52       68      1:39:46.0   1:39:50.2      7:37/M
       4    George Meerdo                     Altamonte Springs    1837   50       89      1:42:27.0   1:42:31.5      7:49/M
       5    Jim Wels                          Kissimmee  FL        1756   50      110      1:45:32.8   1:45:36.9      8:03/M
       6    Daniel Fadling                    CityBeijing  XX      1917   50      128      1:47:42.9   1:47:56.0      8:13/M
       7    Martin Mayo                       Sorrento  FL         1946   52      178      1:52:58.6   1:53:40.3      8:37/M
       8    Louis Blumenfeld                  Maitland  FL         1063   51      187      1:53:52.6   1:54:04.5      8:42/M
       9    Darren Law                        Winter Park  FL      1941   51      217      1:55:37.8   1:55:57.9      8:50/M
      10    Robert Cooper                     Odessa  FL           1139   54      219      1:55:40.0   1:55:59.6      8:50/M
      11    Oscar Acevedo                     Altamonte Springs    1793   50      251      1:57:53.2   1:58:20.3      9:00/M
      12    Dave Teune                        Concord  NH          1707   50      282      2:01:09.6   2:01:27.9      9:15/M
      13    Todd McNutt                       Sarasota  FL         1460   51      290      2:01:47.9   2:02:08.2      9:18/M
      14    Chip Brown                        Maitland  FL         1898   54      296      2:02:52.4   2:03:23.8      9:23/M
      15    Fred Kreusch                      Seminole  FL         1831   53      306      2:03:21.5   2:03:50.5      9:25/M
      16    Larry Godsey                      Orlando  FL          1255   50      356      2:05:57.1   2:06:36.7      9:37/M
      17    Petet Hommertzheim                Nathrop  CO          2002   50      384      2:08:46.0   2:09:43.9      9:50/M
      18    Gregory McGown                    Winter Garden  FL    1451   53      428      2:11:48.0   2:13:01.7     10:04/M
      19    PETER LAWRIE                      ORLANDO  FL          1389   54      469      2:14:48.2   2:14:58.5     10:17/M
      20    Stephen Matthews                  Casselberry  FL      1436   51      514      2:19:13.5   2:20:20.8     10:38/M
      21    Vijay Banga                       Orlando  FL          1043   50      570      2:24:56.6   2:25:28.9     11:04/M
      22    Paul Yannes                       Orlando  FL          1786   50      579      2:25:59.8   2:26:58.6     11:09/M
      23    Luis Allen                        Maitland  FL         1794   50      589      2:26:33.7   2:27:17.1     11:11/M
      24    Gary Romig                        Melrose  FL          1597   51      600      2:27:13.1   2:27:48.1     11:14/M
      25    Ralph Turingan                    Melbourne  FL        1722   51      640      2:31:05.4   2:32:17.2     11:32/M
      26    Dan Hardaway                      Maitland  FL         1287   53      814      3:01:36.1   3:02:35.7     13:52/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lisa Saturday                     Palm Bay  FL         1626   53      144      1:49:31.3   1:49:42.1      8:22/M
       2    Marilyn McCarthy                  Port Charlotte  FL   1442   50      163      1:51:42.3   1:52:02.0      8:32/M
       3    Vera Sanchez                      Dade City  FL        2028   50      184      1:53:36.9   1:53:47.0      8:40/M
       4    Teresa Gadient                    Tampa  FL            1242   50      190      1:54:05.1   1:54:10.7      8:43/M
       5    JOy Dagon                         Winter Garden  FL    1910   50      209      1:55:31.2   1:55:44.7      8:49/M
       6    Elena DEBLER                      Windermere  FL       1166   51      322      2:04:13.3   2:04:36.3      9:29/M
       7    Cynthia Mahagan                   Orlando  FL          1417   54      358      2:06:10.9   2:06:40.0      9:38/M
       8    Stacy Wilters                     St Petersburg  FL    1772   50      363      2:06:41.0   2:07:32.1      9:40/M
       9    Michelle Filmore                  Ocoee  FL            1222   51      388      2:08:57.5   2:10:07.7      9:51/M
      10    Leslie Peace                      Grand Island  FL     1521   52      399      2:09:41.0   2:10:19.9      9:54/M
      11    Brenda Della Penna                Land O Lakes  FL     1173   53      462      2:14:24.1   2:16:05.3     10:16/M
      12    Sherry Nowotarski                 Seminole  FL         1498   53      472      2:15:00.4   2:15:51.1     10:18/M
      13    Diane Langmo                      Maitland  FL         1384   50      507      2:18:15.1   2:18:42.8     10:33/M
      14    Christina Bouwens                 Oviedo  FL           1798   51      541      2:22:14.8   2:23:08.4     10:51/M
      15    Terry Peralta                     Cocoa Beach  FL      1529   53      550      2:23:24.1   2:23:50.9     10:57/M
      16    Debbie May                        Attleboro  MA        1438   50      678      2:34:35.1   2:35:28.8     11:48/M
      17    Gwen Surry                        Altamonte Springs    1694   50      681      2:34:58.5   2:36:08.9     11:50/M
      18    Janice Entsminger                 Oviedo  FL           1210   53      695      2:35:55.6   2:37:20.9     11:54/M
      19    Lorrie Whited                     Naples  FL           1764   50      742      2:44:16.5   2:45:50.1     12:32/M
      20    Sunshine Stepha Taylor            Lake Mary  FL        1704   53      746      2:44:51.3   2:45:30.0     12:35/M
      21    Katherine Adair                   Davenport  FL        1001   50      762      2:46:39.1   2:48:15.7     12:43/M
      22    LeeAnn Meltzer                    Jupiter  FL          1465   50      788      2:51:56.2   2:53:08.1     13:07/M
      23    Amy Lein                          Altamonte Springs    1394   50      792      2:54:05.0   2:55:17.9     13:17/M
      24    Gloria Rand                       Oviedo  FL           1561   51      793      2:54:10.7   2:55:45.6     13:18/M
      25    Donna Harper                      Apopka  FL           1289   50      826      3:06:35.3   3:07:09.7     14:15/M
      26    Malou Smith                       Largo  FL            1670   53      829      3:07:39.0   3:09:12.0     14:19/M
      27    Tracy Sanderson                   Valrico  FL          1969   53      831      3:13:46.8   3:15:22.1     14:47/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    David Lehosit                     Riverview  FL        1393   56       40      1:35:49.4   1:36:02.3      7:19/M
       2    Bob Hered                         ORLANDO  FL          1306   57       82      1:41:42.1   1:41:42.1      7:46/M
       3    Tim Huppler                       Kissimmee  FL        1330   56       97      1:44:15.9   1:44:30.5      7:57/M
       4    Mark Russell                      Orlando  FL          1612   57      145      1:49:33.4   1:49:46.2      8:22/M
       5    R Keith Robinson                  Winter Park  FL      2016   55      331      2:04:37.4   2:04:40.6      9:31/M
       6    Stephen Toombs                    Saint Cloud  FL      1714   57      343      2:05:05.0   2:05:05.0      9:33/M
       7    Gregg Higgs                       Orlando  FL          1310   56      347      2:05:16.7   2:05:49.8      9:34/M
       8    Tomas Peiser                      Rothesay  FL         1524   55      355      2:05:50.7   2:06:23.4      9:36/M
       9    Brian Cardinal                    Ocala  FL            1903   55      380      2:08:41.5   2:09:18.8      9:49/M
      10    Dan Kline                         Ocoee  FL            1364   56      400      2:09:43.1   2:10:11.1      9:54/M
      11    George Ilemsky                    Orlando  FL          1931   56      413      2:10:58.9   2:11:39.3     10:00/M
      12    Robert Marsh                      Orlando  FL          1431   56      470      2:14:50.8   2:15:56.9     10:18/M
      13    Samuel Rorer                      Wimauma  FL          1601   57      581      2:26:00.6   2:26:46.1     11:09/M
      14    John Harman                       Clermont  FL         1288   57      652      2:32:09.3   2:33:45.0     11:37/M
      15    Dan Lacich                        Oviedo  FL           1380   56      694      2:35:52.2   2:36:51.4     11:54/M
      16    Lynn Parkin                       Lake Mary  FL        1517   56      758      2:45:38.9   2:46:53.3     12:39/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Shawn Ferrando                    Sanford  FL          1998   56       81      1:41:40.1   1:41:46.4      7:46/M
       2    Janine Loyd                       Omaha  NE            1409   59      172      1:52:19.5   1:52:38.1      8:34/M
       3    Veronica Carmean                  WINTER GARDEN  FL    1100   57      182      1:53:31.9   1:53:45.6      8:40/M
       4    Cornelia Plavcan                  Orlando  FL          1961   58      241      1:57:26.0   1:57:46.1      8:58/M
       5    Lynn Sakaniwa                     Tampa  FL            1616   58      461      2:14:09.2   2:14:33.5     10:14/M
       6    June Slusser                      Cherry Log  GA       1668   56      498      2:16:50.9   2:18:01.6     10:27/M
       7    Josephine Succi-Velazquez         Orlando  FL          1871   55      591      2:26:37.5   2:27:21.3     11:12/M
       8    Janice Scott                      Orlando  FL          1647   56      598      2:27:07.8   2:28:03.3     11:14/M
       9    Robin Burkett                     Orlando  FL          1090   58      627      2:29:42.3   2:30:32.9     11:26/M
      10    Patricia Rorer                    Wimauma  FL          1602   55      645      2:31:23.0   2:32:08.6     11:33/M
      11    Barb Abney                        Orlando  FL          1885   55      733      2:42:43.7   2:44:15.0     12:25/M
      12    Carol McDonald                    Sparta  TN           1448   58      736      2:43:10.4   2:44:12.5     12:27/M
      13    Sue Hellmann                      Jacksonville  FL     1304   59      740      2:43:44.4   2:44:07.8     12:30/M
      14    Candace Curtiss                   Tampa  FL            1152   55      743      2:44:17.3   2:45:22.4     12:32/M
      15    Vicky Countess                    Longwood  FL         1146   59      747      2:44:59.2   2:45:27.2     12:36/M
      16    Diane Newberry                    Morrow  OH           1492   57      778      2:50:03.1   2:56:44.4     12:59/M
      17    Judy Jimenez                      Tampa  FL            1827   55      808      2:59:44.7   3:01:20.0     13:43/M
      18    Sandra Peace                      Largo  FL            1520   55      830      3:07:42.9   3:09:12.3     14:20/M
      19    NANCY AUSTIN                      WINTER PARK  FL      1028   57      844      3:18:53.6   3:20:07.9     15:11/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Neal Ater                         Longwood  FL         1027   62       49      1:37:01.6   1:37:08.6      7:24/M
       2    George Davis                      Crystal River  FL    1160   62      618      2:28:43.3   2:29:51.8     11:21/M
       3    Gerry Trevisol                    Dublin  GA           1716   63      624      2:29:15.1   2:30:34.8     11:24/M
       4    James Patacsil                    Apopka  FL           1519   64      644      2:31:22.3   2:32:49.6     11:33/M
       5    Seth Elsheimer                    Winter Park  FL      1916   61      801      2:57:03.7   2:58:35.5     13:31/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Lynda Cogar                       Ormond Beach  FL     1907   62      254      1:58:16.4   1:58:51.3      9:02/M
       2    Molly Gorden                      Boulder  CO          1264   61      365      2:06:52.9   2:07:27.0      9:41/M
       3    Bonnie Wilson                     Longwood  FL         1881   60      471      2:14:51.0   2:15:20.1     10:18/M
       4    Kathy Lundberg                    Spring Lake  MI      1413   63      532      2:21:19.4   2:22:17.0     10:47/M
       5    Lynn Capoziello                   Saint Johns  FL      1098   63      676      2:34:30.5   2:34:53.6     11:48/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Alan Hollenbeck                   Kissimmee  FL        1824   69      444      2:13:02.8   2:13:44.6     10:09/M
       2    Greg McGowan                      Orlando  FL          1450   65      763      2:46:40.0   2:48:12.3     12:43/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Carol Albert                      Altamonte Springs    1004   68      711      2:38:36.9   2:39:05.1     12:06/M
       2    Gloria Hatfield                   Orlando  FL          1296   68      838      3:15:43.3   3:17:15.8     14:56/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Sally Davis                       Crystal River  FL    1161   73      813      3:01:29.2   3:02:37.8     13:51/M

Wheel Chair

Top

Male 99 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mark Dobersch                     Lakeland  FL         1911   46        1      1:15:55.3   1:15:55.3      5:48/M