Best Damn Race - Orlando, FL

10K

March 01, 2014


Results By Endurance Sports Timing Endurance Sports Timing LLC


Men: Top Finishers 0-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69
Women: Top Finishers 0-14 15-17 18-24 25-29 30-34 35-39 40-44 45-49 50-54 55-59 60-64 65-69 70-74

Top

Male Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Brian Woodard                     Orlando  FL           628   36        3        37:22.0     37:22.0      6:02/M
       2    Jason Kolasinski                  Winter Garden  FL     700   27        4        38:17.2     38:17.2      6:10/M
       3    Jeremy Steeves                    Saint John  NB        439   37        5        39:38.9     39:38.9      6:24/M
Top

Female Overall Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Katie Kellner                     Rochester Hills  MI   696   22        1        35:45.2     35:45.2      5:46/M
       2    Lavenna Kubatsky                  Lake Orion  MI        854   27        2        35:50.0     35:50.0      5:47/M
       3    RENE MAYER                        CLERMONT  FL          713   52       10        42:52.1     42:52.1      6:55/M
Top

Male Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Andrea Ugazio                     Kissimmee  FL         480   48        6        39:51.6     39:51.6      6:26/M
Top

Female Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jennifer Badik                    Orlando  FL           525   42       19        45:27.6     45:27.6      7:20/M
Top

Male Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    James Rasmussen                   Lebanon  OH           746   56       31        46:59.2     46:59.2      7:35/M
Top

Female Grand Masters Winners

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Signe Bedard                      Boise  ID            4003   52       21        45:39.8     45:39.8      7:22/M
Top

Male 14 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Austin Laase                      Lithia  FL           4043   13      149        56:16.7     57:24.9      9:05/M
       2    Brahim Sjauw-En-Wa                Oviedo  FL            416   13      155        56:25.3     56:55.9      9:06/M
       3    Michael Loya                      Orlando  FL           866   13      206        58:25.1     58:40.2      9:25/M
       4    Jonathan Williams                 Orlando  FL           786   13      310      1:01:36.3   1:01:39.2      9:56/M
       5    Tyler Miller                      Oviedo  FL            299    9      650      1:18:51.4   1:19:06.0     12:43/M
       6    Cedric Johnson                    Clermont  FL          204    9      695      1:23:13.5   1:24:18.9     13:25/M
Top

Female 14 and Under

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Sami Kuperberg                    Heathrow  FL          232   12      713      1:24:16.8   1:24:38.6     13:35/M
Top

Male 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Drake Bosch                       Orlando  FL           955   16       24        46:06.0     46:10.5      7:26/M
       2    Alexander Muralles                St. Cloud  FL         315   17       47        47:59.5     48:43.3      7:44/M
       3    William Santeiro                  Tampa  FL            3657   15       98        53:32.7     54:24.0      8:38/M
       4    Thomas Lagrow                     Longwood  FL          823   16      150        56:18.3     57:44.0      9:05/M
       5    Cameron Yu                        Pinellas Park  FL     790   16      151        56:20.1     56:46.7      9:05/M
       6    Jacob Edel                        Winter Springs  FL    548   17      204        58:24.1     58:37.6      9:25/M
       7    Daniel Sein                       Altamonte Springs     759   15      594      1:14:47.1   1:15:16.4     12:04/M
Top

Female 15 to 17

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Andrea Golliher                   Beverly Hills  FL     162   17      209        58:30.3     59:36.9      9:26/M
       2    Taylor Kuperberg                  Heathrow  FL          230   15      309      1:01:30.5   1:01:41.0      9:55/M
       3    London Muralles                   Saint Cloud  FL       316   15      405      1:05:07.3   1:05:51.4     10:30/M
       4    Joanne Santiago                   Wesley Chapel  FL     754   16      659      1:19:24.0   1:20:13.1     12:48/M
Top

Male 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    John Krasula                      Orlando  FL           822   24        9        42:19.7     42:31.1      6:50/M
       2    Blake McGinnis                    Orlando  FL           285   23       46        47:56.7     48:55.8      7:44/M
       3    Danny Buffett                     Orlando  FL           533   22       49        48:10.6     48:25.7      7:46/M
       4    Charles Lester                    Orlando  FL           245   21       82        51:58.5     52:57.9      8:23/M
       5    Kevin O'Brien                     Tampa  FL             331   20      135        55:46.5     55:52.0      9:00/M
       6    Charlie Reed                      Orlando  FL           371   20      146        56:12.6     57:10.5      9:04/M
       7    Michael Jones                     Orlando  FL           694   23      169        56:46.4     56:51.1      9:09/M
       8    Michael Lynch                     Oviedo  FL            847   23      188        57:32.1     57:49.7      9:17/M
       9    Jeremy Nowak                      Winter Garden  FL     327   22      252        59:55.1   1:00:32.4      9:40/M
      10    Tyler Brown                       New Smyrna Beach  F    46   23      270      1:00:27.8   1:00:27.8      9:45/M
      11    Alexander Zielinski               Bradenton  FL         520   21      286      1:00:51.5   1:01:05.2      9:49/M
      12    Francisco Santiago                Wesley Chapel  FL     753   18      314      1:01:48.0   1:02:37.1      9:58/M
      13    Jordan Michaels                   DeLand  FL            826   23      317      1:01:57.0   1:02:01.2     10:00/M
      14    Daniel Marz                       Landisvile  PA        274   23      356      1:03:33.3   1:24:20.3     10:15/M
      15    Austin Wales                      Orlando  FL          4083   24      376      1:04:08.4   1:05:02.4     10:21/M
      16    Carson Morris                     Apopka  FL            723   18      445      1:06:45.9   1:06:57.1     10:46/M
      17    Kyle Simmons                      Orlando  FL           413   24      485      1:08:28.4   1:16:01.4     11:03/M
      18    Jeremy Garcia                     Orlando  FL           148   22      493      1:09:12.5   1:10:03.7     11:10/M
      19    Matthew McGuire                   Pinellas Park  FL     287   23      506      1:09:35.6   1:10:20.7     11:13/M
      20    Jaice Gaultney                    Orlando  FL           871   24      571      1:12:48.5   1:14:05.5     11:45/M
      21    Corey Mullins                     Largo  FL             592   24      780      1:33:44.3   1:37:20.6     15:07/M
      22    Christopher Puchi                 Miami  FL            4064   22      806      1:42:18.7   2:03:40.6     16:30/M
Top

Female 18 to 24

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jenna Vallario                    Lake Mary  FL         776   21       67        50:19.3     50:25.8      8:07/M
       2    Kelly Stahoviak                   Lake Mary  FL         432   21      116        54:58.3     55:27.1      8:52/M
       3    Bethany Haines                    Hernando  FL          173   23      130        55:35.6     56:43.2      8:58/M
       4    Emily Pullen                      Lecanto  FL           363   24      171        56:57.0     58:04.1      9:11/M
       5    Christine Comfort                 Oviedo  FL             75   23      173        57:01.4     57:01.4      9:12/M
       6    Alexandra Ferrer                  Davenport  FL         679   20      179        57:10.6     57:41.9      9:13/M
       7    Brittany Thomas                   Longwood  FL         4079   19      181        57:18.9     57:26.8      9:15/M
       8    Kristine Gatdula                  Apt 206  FL           153   24      183        57:20.4     58:01.7      9:15/M
       9    Annie Talbot                      Orlando  FL          4078   24      191        57:43.2     57:57.3      9:19/M
      10    Sade Lee                          Ocoee  FL             582   24      203        58:19.1     59:04.7      9:24/M
      11    Shannon McGarrity                 Orlando  FL           284   20      218        58:54.6     59:17.5      9:30/M
      12    Rebecca Ryerson                   Winter Springs  FL    750   24      253        59:56.3   1:00:14.2      9:40/M
      13    Lauren Gover                      Orlando  FL           165   22      254      1:00:00.6   1:00:21.5      9:41/M
      14    Chelsea Striby                    Oviedo  FL            444   23      258      1:00:07.1   1:00:28.0      9:42/M
      15    Astrid Toval                      Miramar  FL           475   22      260      1:00:11.6   1:01:10.8      9:42/M
      16    Kelli Lambert                     Orlando  FL          4097   21      280      1:00:39.7   1:01:03.7      9:47/M
      17    Tiffany Rodriguez                 Kissimmee  FL         608   18      292      1:01:01.6   1:01:24.4      9:50/M
      18    Alyssa Badalamenti                Orlando  FL           704   24      313      1:01:42.0   1:01:49.9      9:57/M
      19    Corey Ryan                        Orlando  FL           636   24      329      1:02:17.5   1:03:44.0     10:03/M
      20    Amanda Blanton                    Auburndale  FL        647   22      340      1:02:54.4   1:03:07.0     10:09/M
      21    Samantha Holker                   Landisville  PA       188   24      355      1:03:33.2   1:24:20.9     10:15/M
      22    Aimee Miller                      Orlando  FL          4056   24      373      1:04:06.2   1:05:01.8     10:20/M
      23    Janel Losada                      Orlando  FL           255   22      412      1:05:23.2   1:05:59.7     10:33/M
      24    Claire Holloway                   Clarksville  TN       189   23      430      1:06:18.1   1:09:07.5     10:42/M
      25    Renee Maenle                      Winter Springs  FL   4098   24      442      1:06:43.5   1:14:58.3     10:46/M
      26    Meghan Kelly                      Orlando  FL           211   23      455      1:07:16.6   1:08:28.9     10:51/M
      27    Kristen Shoemaker                 Winter Park  FL       612   24      474      1:08:01.8   1:09:17.1     10:58/M
      28    Courtney Maynard                  Orlando  FL           587   24      504      1:09:30.0   1:10:26.5     11:13/M
      29    Beverly Owen                      Orlando  FL          4060   22      511      1:09:55.9   1:10:21.6     11:17/M
      30    Teresa Marriott                   Winter Garden  FL     270   20      512      1:09:58.1   1:11:20.9     11:17/M
      31    Ashley Zirkle                     Orange Park  FL       522   24      574      1:12:54.3   1:13:21.6     11:45/M
      32    Lindsay Feran                     New Smyrna Beach  F   129   24      596      1:15:04.2   1:15:23.0     12:06/M
      33    Ashley Rivera                     Winter Springs  FL    605   23      608      1:16:10.0   1:16:57.9     12:17/M
      34    Lauren Griffith                   Kissimmee  FL         814   23      621      1:17:21.3   1:18:44.2     12:29/M
      35    Erica Black                       Auburndale  FL        646   22      630      1:17:51.7   1:18:04.4     12:33/M
      36    Jaclyn Cubero                     Longwood  FL          545   22      640      1:18:22.4   1:19:26.8     12:38/M
      37    Cassidy Herring                   Oviedo  FL            846   24      646      1:18:39.0   1:18:56.5     12:41/M
      38    Daphne Toussaint                  Gainesville  FL       474   22      649      1:18:50.3   1:21:42.8     12:43/M
      39    Nicole Haberman                   Orlando  FL           169   20      658      1:19:22.9   1:20:05.2     12:48/M
      40    Kaitlynn Hart                     Orlando  FL          4032   23      661      1:19:29.0   1:19:43.5     12:49/M
      41    Shelby Stokes                     Gainesville  FL       442   18      698      1:23:15.3   1:23:45.2     13:26/M
      42    Tammi (Kodi) Miller               Winter Park  FL       719   21      702      1:23:23.2   1:23:41.8     13:27/M
      43    Kelly Lai                         Pinellas Park  FL     237   22      714      1:24:17.7   1:25:02.9     13:36/M
      44    Leah Louise                       Orlando  FL           257   22      723      1:25:20.1   1:26:14.9     13:46/M
      45    Phuong Huynh                      Largo  FL             571   19      781      1:33:45.5   1:37:20.9     15:07/M
      46    KELLI BELL                        SAINT MARYS  GA       644   22      803      1:41:56.7   1:43:22.7     16:26/M
Top

Male 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Justin Nardi                      Orlando  FL           593   27        7        40:47.7     48:57.2      6:35/M
       2    Jamal Scott                       Centreville  VA       758   27       11        43:01.6     43:45.6      6:56/M
       3    Michael Hoffman                   Bradenton  FL        4038   26       26        46:20.5     46:22.9      7:28/M
       4    Frank Brito                       Kissimmee  FL         650   28       29        46:50.5     46:55.1      7:33/M
       5    Zach Sommerfield                  Orlando  FL           423   28       34        47:05.1     48:25.1      7:36/M
       6    Kenneth Hart                      Orlando  FL          4033   25       35        47:09.7     47:11.3      7:36/M
       7    Brian Blouin                      New Smyrna Beach  F    34   29       38        47:13.5     47:19.5      7:37/M
       8    Jarvis Francis                    Orlando  FL           556   27       41        47:29.3     48:19.3      7:40/M
       9    Josh Torrenga                     Orlando  FL          4100   29       51        48:24.6     48:32.9      7:48/M
      10    Bryant Lee                        ORLANDO  FL           243   26       91        52:54.4     54:26.4      8:32/M
      11    Nathan Post                       Orlando  FL           831   27       92        52:55.7     54:29.4      8:32/M
      12    David Comolli                     Orlando  FL          4012   26      117        54:58.4     55:12.2      8:52/M
      13    Matt Blood                        Altamonte Springs      33   28      124        55:21.9     55:27.5      8:56/M
      14    Justin Salazar                    Orlando  FL           751   28      136        55:48.0     55:52.3      9:00/M
      15    Sean Wolters                      Orlando  FL           849   27      143        56:05.8     56:11.4      9:03/M
      16    Fred Cisneros                     Ocoee  FL             541   25      166        56:37.3   1:07:20.5      9:08/M
      17    Kyle Morrison                     Groveland  FL         591   27      168        56:45.4     57:07.5      9:09/M
      18    Edward Vega                       Lake Mary  FL         623   26      177        57:06.3   1:07:52.0      9:13/M
      19    Garrett Jurss                     Orlando  FL           573   25      185        57:21.8     58:11.4      9:15/M
      20    Ryan Shaw                         Riverview  FL        4069   27      208        58:26.7     58:26.7      9:25/M
      21    Pat Moran                         Winter Garden  FL     722   25      214        58:39.6     59:03.8      9:28/M
      22    Dustin Rhodes                     Casselberry  FL       375   29      229        59:21.5   1:00:00.5      9:34/M
      23    Tim Turner                        Tampa  FL             774   27      238        59:35.8   1:00:52.6      9:37/M
      24    Ian Portwood                      Orlando  FL           743   26      240        59:41.4   1:00:58.6      9:38/M
      25    Chris Hardesty                    Orlando  FL           178   28      245        59:47.7     59:54.6      9:39/M
      26    Adam Talmadge                     Orlando  FL          4099   25      282      1:00:40.2   1:01:03.7      9:47/M
      27    Victor Escobar                    Orlando  FL           116   29      283      1:00:40.7   1:01:08.8      9:47/M
      28    Stephen Wright                    Orlando  FL           789   26      301      1:01:14.3   1:04:39.3      9:53/M
      29    Andrew Hammaker                   Davenport  FL        4030   26      323      1:02:03.8   1:02:28.8     10:00/M
      30    Michael Pope                      Orlando  FL           357   25      343      1:03:03.1   1:04:34.4     10:10/M
      31    Kiel Cravatta                     Maitland  FL         4013   28      346      1:03:10.9   1:11:26.1     10:11/M
      32    Matthew Douce                     Altamonte Springs     109   27      360      1:03:39.1   1:03:39.1     10:16/M
      33    David Gration                     Kissimmee  FL         559   29      371      1:04:03.9   1:04:38.7     10:20/M
      34    Andrew Boryszewski                Winter Park  FL        37   29      385      1:04:31.6   1:05:41.3     10:24/M
      35    Rigo Ayala                        Winter Garden  FL     857   29      402      1:05:00.8   1:15:44.0     10:29/M
      36    Matt Mancl                        West Palm Beach  FL   265   28      423      1:05:54.2   1:06:07.5     10:38/M
      37    Luke Cremerius                    Melbourne  FL          82   25      438      1:06:37.9   1:07:18.8     10:45/M
      38    Matthew Curley                    Winter Park  FL       546   27      475      1:08:02.1   1:09:17.4     10:58/M
      39    Michael Zarr                      Orlando  FL           518   29      705      1:23:47.6   1:25:17.3     13:31/M
Top

Female 25 to 29

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Meghan Mattson                    Saint Petersburg  F   276   25       16        44:45.0     44:47.8      7:13/M
       2    Cynthia Sauceda                   Orlando  FL           848   27       36        47:10.5     47:14.2      7:36/M
       3    Jocelyn Lacombe                   Kissimmee  FL         233   28       45        47:53.1     48:13.7      7:43/M
       4    Kayla Nylander                    Orlando  FL           329   28       87        52:36.5     52:48.7      8:29/M
       5    Kacie Cooper                      Orlando  FL           544   29       97        53:30.6     53:37.0      8:38/M
       6    Alicia Evans                      Apopka  FL            118   26      111        54:45.7     54:59.8      8:50/M
       7    Stefanie Zambelli                 Orlando  FL           517   27      113        54:47.8   1:05:32.5      8:50/M
       8    Kelley Shea                       Sanford  FL           408   28      121        55:15.5     55:42.5      8:55/M
       9    Kathryn Knapp                     Celebration  FL       220   27      129        55:33.2     55:43.3      8:58/M
      10    Chelsea Ladd                      Orlando  FL           234   26      144        56:06.0     56:21.8      9:03/M
      11    Lindsey Dorminey                  St. Cloud  FL         672   28      148        56:15.4     58:56.1      9:04/M
      12    Torie Bartee                      Clermont  FL           24   29      152        56:21.7     56:59.5      9:05/M
      13    Kristine Stack                    Orlando  FL           617   27      162        56:33.0     56:44.4      9:07/M
      14    Nicki Miller                      Kissimmee  FL         718   28      163        56:33.3     56:44.7      9:07/M
      15    Carrie Lee                        Orlando  FL           242   29      164        56:34.5     58:06.2      9:07/M
      16    Alexandra Robison                 Lecanto  FL           384   26      172        56:57.1     58:04.4      9:11/M
      17    Diana Gaviria                     Orlando  FL           154   25      174        57:01.6     57:29.0      9:12/M
      18    Holly Sopiak                      Satellite Beach  FL   424   27      182        57:19.9     58:57.7      9:15/M
      19    Precious Rodgers                  Orlando  FL           385   26      184        57:21.1     57:26.6      9:15/M
      20    Marysol Acosta                    Orlando  FL           637   25      196        57:58.8     58:26.7      9:21/M
      21    Marci Rodriguez                   Windermere  FL        609   29      200        58:05.6     58:08.5      9:22/M
      22    Sarah Vittetoe                    Sanford  FL           489   27      211        58:35.3     59:44.9      9:27/M
      23    Maria Fehling                     Mendham  NJ           678   29      217        58:53.0   1:00:09.0      9:30/M
      24    Kristy Ehlers                     Ocala  FL             549   26      219        59:07.4     59:29.4      9:32/M
      25    Brittany Pride                    Orlando  FL           361   28      230        59:21.7   1:00:04.1      9:34/M
      26    Shanti Chadeesingh                Tampa  FL             658   28      236        59:30.8   1:00:15.2      9:36/M
      27    Brittany Portwood                 Orlando  FL           742   26      241        59:41.5   1:00:58.4      9:38/M
      28    Alia Staples                      Orlando  FL          4075   29      242        59:43.9     59:55.9      9:38/M
      29    Ana Sidoran                       Orlando  FL           410   27      243        59:46.3     59:58.0      9:38/M
      30    Jillian Taylor                    Kingston  XX          458   27      256      1:00:01.6   1:00:35.9      9:41/M
      31    Katie Sirounis                    Orlando  FL           415   26      289      1:00:55.1   1:01:15.2      9:50/M
      32    Paula Silva                       Orlando  FL           411   26      290      1:00:55.3   1:01:15.3      9:50/M
      33    Nikki Cole                        Orlando  FL            72   28      303      1:01:20.7   1:02:05.0      9:54/M
      34    Bridget Ostrowski                 Parkland  FL          338   25      305      1:01:25.5   1:04:12.3      9:54/M
      35    Tiffany Mauer                     Longwood  FL          278   25      316      1:01:54.2   1:02:43.7      9:59/M
      36    Nadine Mortensen                  Tampa  FL             311   27      320      1:02:00.3   1:02:13.4     10:00/M
      37    Aspen Cosson                      Lakeland  FL           79   26      330      1:02:19.4   1:03:20.6     10:03/M
      38    Carrie Sullenger                  Winter Garden  FL     450   27      335      1:02:37.1   1:03:13.6     10:06/M
      39    Jennifer Hodil                    Orlando  FL           187   27      345      1:03:08.3   1:03:38.7     10:11/M
      40    Lindsey Cisneros                  Ocoee  FL             540   26      349      1:03:14.6   1:14:00.8     10:12/M
      41    Heather Meglino                   Orlando  FL           715   28      357      1:03:35.4   1:13:42.8     10:15/M
      42    Angela Bachmann                   Altamonte Springs      19   28      361      1:03:39.2   1:03:39.2     10:16/M
      43    Joan Williams                     Valrico  FL          4086   28      374      1:04:06.3   1:05:16.0     10:20/M
      44    Katie Daron                       North Lauderdale  F    89   25      386      1:04:37.4   1:07:22.8     10:25/M
      45    Darby Thomas                      Orlando  FL           466   28      389      1:04:42.0   1:04:48.9     10:26/M
      46    Lauren Michalski                  Orlando  FL           297   27      393      1:04:46.9   1:05:46.8     10:27/M
      47    Courtney Wilkinson                Rockledge  FL         501   25      404      1:05:03.8   1:05:20.4     10:30/M
      48    Amy Merriman                      Orlando  FL           295   29      408      1:05:18.9   1:06:38.7     10:32/M
      49    Erin Cantelmo                     Tequesta  FL           60   25      411      1:05:22.3   1:05:38.9     10:33/M
      50    Sevilla Trevisani                 Orlando  FL           477   29      415      1:05:32.8   1:14:19.1     10:34/M
      51    Laura Solar                       St. Cloud  FL         421   25      421      1:05:50.0   1:05:57.9     10:37/M
      52    Kimberly Mancl                    West Palm Beach  FL   264   27      424      1:05:54.5   1:06:07.4     10:38/M
      53    Margarita Cambest                 Fort Campbell  KY      58   25      426      1:05:58.7   1:09:07.8     10:38/M
      54    Jessica TenBrink                  Orlando  FL           461   28      432      1:06:24.6   1:10:16.7     10:43/M
      55    Maren Bronkema                    West Palm Beach  FL    41   29      434      1:06:24.7   1:10:16.8     10:43/M
      56    Katie Jones                       Oviedo  FL            207   26      437      1:06:37.9   1:07:26.7     10:45/M
      57    Jackie Savas                      Oviedo  FL            405   25      439      1:06:38.8   1:07:27.2     10:45/M
      58    Jennifer Hall                     Winter Park  FL      4029   25      447      1:06:48.0   1:07:46.1     10:46/M
      59    Mary Lauderdale                   Winter Park  FL       581   28      450      1:06:54.2   1:08:20.6     10:47/M
      60    Laina Faber                       Lake Mary  FL         120   29      454      1:07:05.5   1:08:30.5     10:49/M
      61    Katherine Del Valle               Orlando  FL           664   28      458      1:07:24.3   1:08:09.7     10:52/M
      62    Lauren Schuyler                   Orlando  FL           406   28      467      1:07:51.4   1:09:09.3     10:57/M
      63    Nicole Sanoguel                   Orlando  FL           399   26      484      1:08:28.4   1:16:03.3     11:03/M
      64    Jacqueline Criswell               Winter Springs  FL     84   29      498      1:09:16.9   1:10:12.0     11:10/M
      65    Ashley Nursey                     Saint Augustine  FL   731   28      509      1:09:49.2   1:11:16.2     11:16/M
      66    Michelle Badillo                  Orlando  FL            20   28      516      1:10:05.6   1:10:48.4     11:18/M
      67    Daciay Quenah                     Charlotte  NC         600   25      520      1:10:12.7   1:12:59.1     11:19/M
      68    Denise Schneck                    Winter Garden  FL     757   28      524      1:10:34.2   1:11:20.1     11:23/M
      69    Elyse LoIacono                    Casselberry  FL       251   27      541      1:11:12.5   1:12:30.8     11:29/M
      70    Heather Bryant                    Tampa  FL             652   28      542      1:11:13.3   1:11:35.9     11:29/M
      71    Yemisi Adesida                    Orlando  FL             4   28      545      1:11:22.2   1:12:36.5     11:31/M
      72    Jennifer Pagan                    Orlando  FL           830   29      553      1:11:55.2   1:12:45.6     11:36/M
      73    Susie Soligny                     Lakeland  FL          422   25      559      1:12:02.9   1:20:35.4     11:37/M
      74    Kasey Markham                     Longwood  FL          586   29      560      1:12:05.9   1:12:10.8     11:38/M
      75    Janice Chernecky                  Kissimmee  FL         538   27      561      1:12:09.1   1:12:59.7     11:38/M
      76    Jessica Prado                     Orlando  FL           360   25      564      1:12:27.1   1:13:30.7     11:41/M
      77    Sarah Jordan                      Winter Park  FL       572   26      569      1:12:36.0   1:12:54.5     11:43/M
      78    Amanda Hancock                    Sanford  FL           176   25      591      1:14:22.3   1:15:47.5     12:00/M
      79    Amber Jones                       Deland  FL           4041   29      592      1:14:23.0   1:14:41.7     12:00/M
      80    Kayla Nickels                     Lake Helen  FL        727   28      599      1:15:29.2   1:15:52.6     12:10/M
      81    Karian Tjader                     Orlando  FL          4080   26      601      1:15:43.0   1:17:12.4     12:13/M
      82    Veronica Diaz                     Orlando  FL           669   26      609      1:16:19.3   1:16:40.3     12:19/M
      83    Sheila Sullivan                   Orlando  FL           766   29      614      1:16:39.2   1:17:01.3     12:22/M
      84    Crystal Petrone                   Oviedo  FL            596   29      620      1:17:17.8   1:19:05.9     12:28/M
      85    Sarah Bono                        Lake Mary  FL         529   29      641      1:18:22.6   1:19:26.5     12:38/M
      86    Alicia Taylor                     Naples  FL            457   27      648      1:18:45.7   1:19:51.3     12:42/M
      87    Michele Haber                     Windemere  FL        4028   26      654      1:19:08.4   1:19:58.9     12:46/M
      88    Sarah McWilliams                  Orlando  FL           292   28      671      1:20:32.1   1:21:50.6     12:59/M
      89    Michelle Levine                   Orlando  FL           706   25      677      1:21:38.3   1:21:53.2     13:10/M
      90    Andrea Sandoval                   Orlando  FL           752   25      685      1:22:19.7   1:23:33.0     13:17/M
      91    Brenna Hickman                    Sorrento  FL          817   25      686      1:22:40.1   1:23:33.6     13:20/M
      92    Jessica Schwendeman               Lake Mary  FL         407   27      688      1:22:49.5   1:24:18.4     13:21/M
      93    Ashley Gilbert                    Altamonte Springs     160   25      699      1:23:15.8   1:23:45.3     13:26/M
      94    Lauren Kranser                    Altamonte Springs     225   25      700      1:23:16.6   1:23:46.8     13:26/M
      95    Tiffany Encarnacion               Orlando  FL           675   29      701      1:23:16.9   1:24:24.2     13:26/M
      96    Maritza Torres                    Miami  FL             472   27      706      1:23:47.7   1:25:07.2     13:31/M
      97    Laura Garlitzke                   Orlando  FL           150   26      707      1:23:47.9   1:25:17.5     13:31/M
      98    Kathryn Calderon                  Ocoee  FL              55   25      730      1:25:52.0   1:27:04.3     13:51/M
      99    Bianca Frederick                  Longwood  FL          144   26      734      1:26:39.8   1:27:53.8     13:59/M
     100    Jesenia Brown                     Manville  NJ         4009   29      738      1:27:02.6   1:28:09.1     14:02/M
     101    Marja Stanislaus                  Winter Haven  FL      434   29      743      1:27:31.1   1:28:42.7     14:07/M
     102    Melina Leon                       Orlando  FL          4045   29      749      1:28:50.7   1:29:56.5     14:20/M
     103    Lauren Gispanski                  Tampa  FL             811   25      753      1:29:41.6   1:31:05.2     14:28/M
     104    Lauren Sutton                     Orlando  FL           452   29      757      1:29:51.9   1:30:44.3     14:30/M
     105    Kiri Simon                        ORLANDO  FL           414   27      775      1:33:21.8   1:34:53.6     15:03/M
     106    Cynthia Morales                   Orlando  FL           307   27      789      1:35:35.0   1:36:25.0     15:25/M
     107    Rebecca Phillips                  Orlando  FL           352   29      796      1:39:48.0   1:40:38.5     16:06/M
     108    Tiffany Georgi                    Debary  FL            880   29      814      2:06:11.9   2:07:32.6     20:21/M
     109    Sarah Asbrock                     Orlando  FL          4001   28      818      2:47:38.0   2:47:38.0     27:02/M
Top

Male 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Baris Canyas                      Orlando  FL          4093   33       14        43:55.9     44:03.1      7:05/M
       2    Keith White                       Celebration  FL       499   30       25        46:09.8     46:14.7      7:27/M
       3    Raul Medina                       Tampa  FL            4051   32       28        46:27.9     46:27.9      7:30/M
       4    Thomas Cook                       Orlando  FL           542   30       52        48:28.3     48:34.4      7:49/M
       5    Brian Psota                       Naples  FL            362   34       61        49:25.5     49:27.5      7:58/M
       6    Jamison Schweitzer                Orlando  FL           870   31       65        50:05.5     50:56.5      8:05/M
       7    Willem Faber                      Lake Mary  FL         121   32       68        50:29.7     54:30.6      8:09/M
       8    Brandon Waters                    Winter Springs  FL    625   31       77        51:35.2     51:46.3      8:19/M
       9    Brandon Carpenter                 Lake Helen  FL        655   30       81        51:51.1     52:15.6      8:22/M
      10    Michael Simon                     Hollywood  FL        4070   33       85        52:28.4     53:00.7      8:28/M
      11    Heath Vinig                       Orlando  FL          4082   33       89        52:43.4     53:14.5      8:30/M
      12    Andrew Rice                       Winter Park  FL       601   31      114        54:52.7     56:18.3      8:51/M
      13    Derick Sheffler                   Seffner  FL           409   33      122        55:16.3     55:38.6      8:55/M
      14    Geoffrey Weekes                   Orlando  FL           859   32      133        55:40.3     56:44.7      8:59/M
      15    Fernando Mota                     Deltona  FL           724   30      142        56:04.3     56:31.4      9:03/M
      16    Dan Stephen                       Naples  FL            619   34      160        56:31.4     57:30.1      9:07/M
      17    Gary Hancock                      Sanford  FL           175   31      175        57:01.7     59:19.2      9:12/M
      18    Drew Belani                       Apt 8  FL             793   33      194        57:58.8     59:19.7      9:21/M
      19    Jonathan Crespo                   Orlando  FL          4094   30      198        58:01.0     58:42.5      9:21/M
      20    Crafton Bryant                    Tampa  FL             651   31      220        59:07.5     59:29.5      9:32/M
      21    Jeremy Rippy                      Orlando  FL          4065   34      224        59:13.4   1:00:23.8      9:33/M
      22    Cy Vincent                        Orlando  FL           777   32      237        59:35.2   1:00:52.6      9:37/M
      23    Alex Ostrihonsky                  Orlando  FL           633   30      269      1:00:27.2   1:01:45.9      9:45/M
      24    Jeffrey Farris                    Tampa  FL             126   31      273      1:00:32.9   1:01:57.0      9:46/M
      25    Alberto Suarez                    Orlando  FL           448   31      277      1:00:36.6   1:02:07.2      9:46/M
      26    Stephen Heydorn                   Orlando  FL           568   32      284      1:00:43.8   1:01:07.9      9:48/M
      27    Kevin Chinfatt                    Winter Park  FL       539   34      298      1:01:08.7   1:01:59.0      9:52/M
      28    Justin Ziznewski                  Tampa  FL            4091   33      337      1:02:42.9   1:02:42.9     10:07/M
      29    Brad Sopiak                       Satellite Beach  FL   425   33      338      1:02:46.8   1:04:24.3     10:07/M
      30    Ian Suarez                        CELEBRATION  FL      4077   34      353      1:03:27.6   1:03:48.8     10:14/M
      31    Ryan Smith                        Winter Park  FL       418   33      448      1:06:52.1   1:07:22.1     10:47/M
      32    Jared Coffin                      Orlando  FL            71   31      562      1:12:12.2   1:13:40.5     11:39/M
      33    David Moses                       Orlando  FL           827   33      567      1:12:33.7   1:12:55.1     11:42/M
      34    T.J Dicks                         St Cloud  FL          670   32      570      1:12:47.5   1:13:38.1     11:44/M
      35    Chad Johnson                      Orlando  FL           819   33      603      1:15:51.6   1:16:29.5     12:14/M
      36    Jaime Calderon                    Ocoee  FL              54   32      644      1:18:32.8   1:19:43.9     12:40/M
      37    Ryan Smith                        BERKLEY  MI           872   32      647      1:18:41.3   1:19:26.1     12:41/M
      38    Drew Petrone                      Oviedo  FL            850   31      683      1:21:59.3   1:23:47.4     13:13/M
      39    Charles Maris                     Davenport  FL         267   33      709      1:23:49.5   1:24:51.7     13:31/M
      40    Michael McCarthy                  Davenport  FL         865   34      764      1:30:38.1   1:31:48.9     14:37/M
      41    John Aprea                        Winter Garden  FL      16   34      766      1:30:58.0   1:32:24.9     14:40/M
Top

Female 30 to 34

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Christie Kolstedt                 Apt. 11205  FL        223   30       27        46:27.4     46:40.3      7:30/M
       2    Samantha DeBello                  Windermere  FL        663   33       30        46:53.7     47:02.9      7:34/M
       3    Kristen McCarthy                  Orlando  FL           282   32       44        47:34.1     47:40.1      7:40/M
       4    Jessikah Cook                     Orlando  FL           543   31       53        48:40.2     48:46.3      7:51/M
       5    Kristen Schreckenstein            Riverview  FL         611   32       74        51:10.2     51:13.5      8:15/M
       6    Katy Widrick                      Orlando  FL          4085   33       79        51:47.5     51:52.9      8:21/M
       7    Bjarney Hafthorsdottir            Orlando  FL           171   33      101        54:00.6     54:14.8      8:43/M
       8    Jenelle Meister                   Apopka  FL            716   34      108        54:32.0     56:10.6      8:48/M
       9    Tiffani DeMayo                    Tampa  FL             804   33      123        55:18.3     55:27.1      8:55/M
      10    Annabel Miranda                   Orlando  FL           590   30      141        55:57.7     56:04.0      9:01/M
      11    Darcy Dyer                        Orlando  FL          4022   33      145        56:11.3     56:27.2      9:04/M
      12    Lauren Velazquez                  ORLANDO  FL           485   31      147        56:13.2     58:56.0      9:04/M
      13    Emily Stephen                     Naples  FL            618   34      158        56:29.2     57:28.2      9:07/M
      14    Jessica Rankin                    Orlando  FL           368   31      165        56:34.7     58:03.2      9:07/M
      15    Liz Buck                          Orlando  FL            49   30      170        56:51.5     57:11.9      9:10/M
      16    Kristen Foley                     Saint Petersburg  F   139   31      178        57:09.8     57:09.8      9:13/M
      17    Emily Gawlik                      Winderemere  FL       155   32      180        57:12.2     58:37.5      9:14/M
      18    Sophia Peay                       Winter Park  FL       345   31      193        57:57.7     58:04.7      9:21/M
      19    Melissa Makowiec                  Newport News  VA      710   31      197        57:59.2     58:27.8      9:21/M
      20    Brandi Malkovich                  Orlando  FL           711   32      201        58:09.1     58:26.0      9:23/M
      21    Lawanda Manigault                 Jacksonvillw  FL      266   34      202        58:09.5     58:23.8      9:23/M
      22    Erica Ettori                      Orlando  FL           117   32      233        59:25.0   1:00:49.5      9:35/M
      23    Lucy Williams                     Orlando  FL           781   30      234        59:25.1   1:00:49.3      9:35/M
      24    Kristy Thompson                   Deltona  FL           467   32      235        59:26.5   1:00:21.7      9:35/M
      25    Ashley Pollard                    Orlando  FL           355   31      239        59:40.7     59:50.9      9:37/M
      26    Taina Wolters                     Winter Garden  FL     511   33      249        59:53.7     59:55.6      9:40/M
      27    Ashley Vaughan                    Orlando  FL           840   31      261      1:00:13.9   1:01:14.3      9:43/M
      28    Christina King                    Wesley Chapel  FL     576   31      265      1:00:24.1   1:00:46.6      9:45/M
      29    Amy Baker                         Orlando  FL           635   30      268      1:00:26.7   1:01:46.0      9:45/M
      30    Dana Feurtado                     Orlando  FL           554   31      274      1:00:35.9   1:01:00.4      9:46/M
      31    Christine Suarez                  Orlando  FL           449   31      278      1:00:37.2   1:02:07.4      9:47/M
      32    Jasmine Giebenrath                Orlando  FL           158   32      296      1:01:07.4   1:01:44.4      9:51/M
      33    Lourdes Sturdifen                 Orlando  FL           851   32      302      1:01:18.7   1:02:25.3      9:53/M
      34    Prima Burney                      Winter Haven  FL      534   34      307      1:01:29.2   1:02:38.7      9:55/M
      35    Lisa Williamson                   Winter Springs  FL    506   30      311      1:01:38.2   1:01:58.4      9:56/M
      36    Andrea Newhouse                   Winter Springs  FL    323   30      312      1:01:38.3   1:01:58.5      9:56/M
      37    Tami Davis                        DeLand  FL             90   31      321      1:02:02.8   1:02:58.0     10:00/M
      38    Stephanie Figueroa                Orlando  FL           555   32      333      1:02:25.0   1:03:01.2     10:04/M
      39    Laura Bullard                     Tampa  FL             796   30      334      1:02:30.7   1:02:43.2     10:05/M
      40    Jennifer Quarles                  Orlando  FL           745   34      339      1:02:53.5   1:04:11.9     10:09/M
      41    Jacqueline Gonzalez               Orlando  FL           869   32      344      1:03:03.8   1:04:10.0     10:10/M
      42    Anika Williams-Lockhart           Tampa  FL             505   33      350      1:03:21.9   1:04:29.3     10:13/M
      43    Kimberly Saunders                 Sanford  FL           404   31      351      1:03:22.2   1:03:30.5     10:13/M
      44    Katie Bales                       CELEBRATION  FL      4002   30      352      1:03:27.4   1:03:49.0     10:14/M
      45    Hope Robinson                     Orlando  FL           606   31      362      1:03:40.3   1:04:33.4     10:16/M
      46    Carla Biermann                    Winter Park  FL       645   30      381      1:04:18.9   1:04:56.2     10:22/M
      47    Laurymar Figueroa                 Orange City  FL       133   32      399      1:04:57.2   1:05:44.7     10:29/M
      48    Carey Bostian                     Orlando  FL           648   31      400      1:04:57.7   1:05:14.7     10:29/M
      49    JJ Jimenez                        Orlando  FL           693   32      403      1:05:03.0   1:06:09.7     10:30/M
      50    Christine Gonzalez                Winter Garden  FL     163   31      414      1:05:32.2   1:06:47.7     10:34/M
      51    Alyssa Ponder                     Lake Mary  FL         356   34      418      1:05:44.4   1:06:42.1     10:36/M
      52    Jeanne Higbie                     Melbourne  FL         687   32      420      1:05:49.5   1:06:56.2     10:37/M
      53    Jacinta Dawson                    Port St John  FL       96   34      431      1:06:18.6   1:06:38.2     10:42/M
      54    Martha Brown                      Cocoa Beach  FL        47   30      433      1:06:24.6   1:06:44.4     10:43/M
      55    Kristen Wise                      Casselberry  FL       787   34      461      1:07:39.7   1:08:43.9     10:55/M
      56    Lauren Brooks                     Tampa  FL              42   34      464      1:07:43.0   1:09:03.7     10:55/M
      57    Katie Lebovitz                    Orlando  FL           703   32      468      1:07:52.8   1:08:45.5     10:57/M
      58    Melissa Jasmin                    Saint Cloud  FL       198   34      470      1:07:59.4   1:08:48.7     10:58/M
      59    Christina Davy                    Winter Garden  FL      95   33      473      1:08:01.6   1:09:17.3     10:58/M
      60    Kimberly Carroll                  Orlando  FL           656   34      477      1:08:05.3   1:09:08.4     10:59/M
      61    Marguerite Torrenga               Orlando  FL          4066   31      489      1:08:51.5   1:09:00.0     11:06/M
      62    Kristen Magana                    Orlando  FL           262   31      491      1:09:11.3   1:09:38.2     11:10/M
      63    Meredith Sasso                    Orlando  FL           835   31      492      1:09:11.6   1:09:38.5     11:10/M
      64    Kimberly Kiczula                  Sorrento  FL          213   30      497      1:09:16.8   1:10:11.9     11:10/M
      65    Jessica Del Prete                 Winter Haven  FL      100   30      517      1:10:05.6   1:11:07.2     11:18/M
      66    Heather Smith                     Orlando  FL           613   34      530      1:10:44.7   1:12:06.6     11:25/M
      67    Alana Allen                       Ocoee  FL               9   31      540      1:11:05.5   1:11:38.7     11:28/M
      68    Debbie Baptiste                   Orlando  FL            22   34      546      1:11:23.1   1:12:28.0     11:31/M
      69    Heather Hargrove                  Orlando  FL           686   32      547      1:11:26.6   1:12:19.9     11:31/M
      70    Melissa Hartley                   Lithia  FL           4035   34      555      1:11:56.5   1:12:57.4     11:36/M
      71    Katrina Ferrari                   Winter Springs  FL    130   30      558      1:12:01.9   1:12:58.0     11:37/M
      72    Lindsey Mammen                    Windermere  FL        585   32      563      1:12:19.1   1:13:04.4     11:40/M
      73    Uyen Nguyen                       Orlando  FL           828   31      568      1:12:34.0   1:12:55.3     11:42/M
      74    Cora Ners                         Windermere  IL        726   32      572      1:12:49.2   1:13:31.9     11:45/M
      75    Martha Sibley                     Orlando  FL           836   32      573      1:12:49.8   1:13:41.0     11:45/M
      76    Johanna Zayas                     Wesley Chapel  FL    4090   34      575      1:13:07.3   1:13:55.1     11:48/M
      77    Natalie Taylor                    Burlington  XX        459   30      578      1:13:19.4   1:13:53.4     11:50/M
      78    Ivana Mihljevic                   Tampa  FL            4055   30      582      1:13:41.7   1:15:22.6     11:53/M
      79    Nicole DeNunzio                   Orlando  FL           805   32      583      1:13:44.7   1:14:25.1     11:54/M
      80    Shanick Augustin                  Orlando  FL            18   31      587      1:13:52.9   1:14:13.3     11:55/M
      81    Amber Driggers                    Lake Helen  FL        673   32      598      1:15:29.0   1:15:52.6     12:10/M
      82    Claire Pagan                      Orlando  FL           734   31      606      1:16:08.6   1:16:57.8     12:17/M
      83    Renada Wagner                     Apopka  FL            491   34      612      1:16:29.0   1:17:03.8     12:20/M
      84    Heather DeMatos                   Orlando  FL           101   30      613      1:16:38.3   1:16:54.7     12:22/M
      85    Erin Pavano                       Orlando  FL           737   31      615      1:16:56.1   1:17:52.1     12:25/M
      86    Brittany Gibson                   Orlando  FL           157   32      616      1:16:59.7   1:17:36.0     12:25/M
      87    Megan Farr                        Winter Garden  FL     551   31      617      1:16:59.8   1:17:36.1     12:25/M
      88    Juliemar Rosado                   Winter Park  FL       388   34      618      1:17:00.4   1:18:07.1     12:25/M
      89    Angie Werring                     Orlando  FL           626   34      619      1:17:13.9   1:17:49.2     12:27/M
      90    Sharonda Thomas                   Orlando  FL           464   34      623      1:17:23.1   1:17:36.1     12:29/M
      91    Olaronke Olatunji                 Winter Garden  FL     335   32      624      1:17:34.1   1:18:48.4     12:31/M
      92    Viviane Vasconcelos               Orlando  FL           622   33      637      1:18:07.0   1:19:37.9     12:36/M
      93    Melissa Crowley                   Naples  FL             86   30      667      1:20:13.5   1:21:18.4     12:56/M
      94    Stephanie Blakeney                Winter Haven  FL       31   33      678      1:21:40.7   1:22:46.7     13:10/M
      95    Jennifer Kimzey                   Chuluota  FL          698   34      684      1:22:19.5   1:23:33.2     13:17/M
      96    Melissa Maris                     Davenport  FL         268   32      710      1:23:49.5   1:24:51.8     13:31/M
      97    Jessica Baloy                     Winter Garden  FL     640   32      733      1:26:31.0   1:27:50.6     13:57/M
      98    Cereida Rivera-Seeley             Orlando  FL           382   33      735      1:26:56.8   1:27:26.5     14:01/M
      99    Mary Kasch                        Winter Garden  FL     695   31      739      1:27:04.6   1:27:22.1     14:03/M
     100    Tonya Hudson                      Sorrento  FL          844   34      740      1:27:06.8   1:27:31.6     14:03/M
     101    Jamie Smith                       Long Wood  FL        4073   30      748      1:28:24.7   1:29:05.4     14:15/M
     102    Jessica Levine                    Longwood  FL          246   30      750      1:28:50.8   1:29:48.3     14:20/M
     103    Kim Watson                        Oviedo  FL            496   31      769      1:31:45.7   1:32:49.3     14:48/M
     104    Amy Carollo                       Sebastian  FL        4010   32      770      1:32:06.6   1:32:57.7     14:51/M
Top

Male 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Robert Hegedus                    New York  NY          183   37       12        43:25.3     43:25.3      7:00/M
       2    Curt Kloc                         Orlando  FL           699   38       13        43:48.1     43:54.8      7:04/M
       3    Daniel Snell                      Apopka  FL            419   37       17        44:53.7     49:35.5      7:14/M
       4    Luciano De Sio                    Winter Park  FL       662   36       22        45:49.1     45:58.8      7:23/M
       5    Michael Jacob                     Wintergarden  FL      197   39       23        45:53.1     46:41.4      7:24/M
       6    Jason Wilson                      Yorktown  VA         4088   35       32        47:00.2     47:00.2      7:35/M
       7    Alexander Edel                    Winter Springs  FL    115   36       37        47:10.7     47:24.1      7:36/M
       8    Nick Leloudis                     Windermere  FL        632   35       42        47:31.7     47:42.8      7:40/M
       9    Rex Jackson                       Orlando  FL          4040   39       60        49:21.7     49:52.1      7:58/M
      10    Brent Williams                    Orlando  FL           783   36       64        49:52.7     50:41.5      8:03/M
      11    Patrick O'Brien                   Winter Springs  FL    332   36       75        51:13.4     51:23.1      8:16/M
      12    Stan Rubin                        Sorrento  FL          881   35       86        52:29.4     52:54.4      8:28/M
      13    Kyle Nylander                     Orlando  FL           330   35       90        52:53.3     54:16.0      8:32/M
      14    Scott Toschlog                    Longwood  FL          473   37       93        52:57.0     53:28.8      8:32/M
      15    Mike Williams                     Orlando  FL           785   38      128        55:28.8     55:53.5      8:57/M
      16    William Dawson                    Port St John  FL       97   36      134        55:46.0     56:05.3      9:00/M
      17    Robett Woods                      Ocoee  FL             788   38      153        56:24.0     57:07.7      9:06/M
      18    Randy Lambert                     Winter Garden  FL     824   37      167        56:40.8     56:56.9      9:08/M
      19    Mike Sawyer                       Winter Park  FL       755   37      221        59:09.4   1:00:12.8      9:32/M
      20    Travis Chapman                    Apopka  FL             66   38      222        59:09.5   1:00:06.9      9:32/M
      21    Jason Giebenrath                  Orlando  FL           159   37      295      1:01:07.3   1:01:44.6      9:51/M
      22    Nicholas Hines                    Haines City  FL       689   35      308      1:01:30.1   1:02:55.6      9:55/M
      23    Peter Piacenti                    Lake Mary  FL         353   35      331      1:02:19.8   1:03:11.8     10:03/M
      24    Alfredo Solarte                   Orlando  FL           763   35      332      1:02:22.2   1:02:53.0     10:04/M
      25    Mike Robinson                     Orlando  FL           607   35      359      1:03:36.9   1:04:33.1     10:15/M
      26    Carl Leneis                       Windermere  FL        583   35      379      1:04:17.5   1:04:33.9     10:22/M
      27    Bill Farrell                      Kissimmee  FL         124   37      395      1:04:50.2   1:05:23.5     10:27/M
      28    Kyle Lamb                         Lakeland  FL          578   36      427      1:05:59.4   1:09:55.4     10:39/M
      29    Dan Howick                        Cocoa  FL             192   38      443      1:06:45.6   1:08:08.6     10:46/M
      30    Michael Dy                        Winter Park  FL       114   38      463      1:07:43.0   1:08:21.3     10:55/M
      31    Ross Williams                     Orlando  FL           842   37      465      1:07:43.3   1:07:56.5     10:55/M
      32    Justin Lambden                    Lake Mary  FL         579   35      476      1:08:04.0   1:08:43.1     10:59/M
      33    Brian Callahan                    Winter Garden  FL      56   36      486      1:08:33.8   1:10:03.3     11:03/M
      34    Patrick Ray                       DeBary  FL            370   39      514      1:10:02.0   1:10:54.3     11:18/M
      35    Alfredo Solarte                   Orlando  FL           614   37      529      1:10:44.5   1:11:15.1     11:25/M
      36    Aaron Diaz                        Apopka  FL           4019   39      544      1:11:20.8   1:12:43.9     11:30/M
      37    Brian Hartley                     Lithia  FL           4036   35      554      1:11:55.6   1:12:56.9     11:36/M
      38    Ryan Clark                        Orlando  FL          4011   39      557      1:11:59.6   1:12:35.3     11:37/M
      39    Stephen Moore                     Celebration  FL       305   39      629      1:17:47.1   1:18:49.1     12:33/M
      40    Rudy Fernandez                    Kissimmee  FL         553   35      653      1:19:07.1   1:20:32.0     12:46/M
      41    Bill Bouverie                     Ocoee  FL             649   39      697      1:23:14.7   1:24:38.3     13:25/M
      42    Sam Timur                         Orlando  FL           773   37      708      1:23:49.1   1:34:49.0     13:31/M
      43    Pasquale Palazzolo                Altamonte Springs     340   38      758      1:29:58.2   1:30:58.4     14:31/M
      44    Adam Kennedy                      Ocala  FL             634   37      760      1:30:05.5   1:31:33.1     14:32/M
      45    Joe Humphrey                      Tampa  FL             570   36      761      1:30:12.2   1:31:39.6     14:33/M
Top

Female 35 to 39

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Tamara Carlson-Jones              Sorrento  FL          654   38       18        45:26.2     45:27.4      7:20/M
       2    Kate Howick                       Cocoa  FL             193   37       59        49:21.5     49:34.4      7:58/M
       3    Leida Velez                       Oviedo  FL            841   38       62        49:32.8     49:36.3      7:59/M
       4    Margaret Godwin                   Oviedo  FL           4096   35       80        51:50.0     51:57.6      8:22/M
       5    Tylana Hill                       Orlando  FL           186   39      107        54:30.0     54:38.0      8:47/M
       6    Ashley Lamb                       Lakeland  FL          577   37      118        55:04.2     58:59.3      8:53/M
       7    Stephanie Main Adams              Kissimmee  FL         263   35      119        55:07.2     55:20.8      8:53/M
       8    Kate Salvatori                    Winter Garden  FL     833   37      125        55:22.7     55:38.3      8:56/M
       9    Monica Phillips                   Saint Cloud  FL       350   39      131        55:36.8     55:49.4      8:58/M
      10    Cheri Knoebel                     St. Cloud  FL         221   38      132        55:37.0     55:49.6      8:58/M
      11    Laurie Farrell                    Kissimmee  FL         123   38      139        55:55.0     56:28.6      9:01/M
      12    Gracie Amador                     Orlando  FL            12   35      140        55:57.7     56:04.0      9:01/M
      13    Shauna Clemons                    Winter Garden  FL      70   39      156        56:28.8     57:39.9      9:06/M
      14    Meagan Garmon                     Orlando  FL          4026   35      161        56:31.5     56:39.0      9:07/M
      15    Anna Berg                         Orlando  FL            28   38      187        57:22.9     58:09.7      9:15/M
      16    Shannon Woodsby                   Kissimmee  FL        4089   36      189        57:37.4   1:03:27.6      9:18/M
      17    Laura Gelchie                     Lake Mary  FL         810   36      190        57:40.7     58:10.6      9:18/M
      18    Laura Dewitt                      Fort Lauderdale  FL  4018   39      195        57:58.8     58:27.6      9:21/M
      19    Elly Chamberlain                  Orlando  FL            65   37      207        58:25.8     58:36.6      9:25/M
      20    Rhea Obcemea                      West Melbourne  FL    732   36      213        58:38.8     59:58.3      9:27/M
      21    Tammy DePew                       Silver Springs  FL    668   39      223        59:12.7   1:00:10.7      9:33/M
      22    Tracy Coleman                     Orlando  FL            74   38      244        59:46.5   1:00:03.0      9:38/M
      23    Dishima Brown                     Orlando  FL          4008   36      246        59:51.0     59:58.8      9:39/M
      24    Michelle Ruiz                     Winter Garden  FL     391   39      247        59:51.5     59:58.7      9:39/M
      25    Patrice Chen                      Gatineau  FL           67   36      255      1:00:00.7   1:01:25.8      9:41/M
      26    Erin Woods                        Sanford  FL           513   36      257      1:00:05.9   1:00:28.7      9:41/M
      27    Jaime Thompson                    Sorrento  FL          771   37      267      1:00:25.7   1:01:17.9      9:45/M
      28    Melissa Jerry                     Sanford  FL           200   36      271      1:00:30.5   1:01:13.0      9:45/M
      29    Heather Caserta                   Ocoee  FL              62   37      281      1:00:40.1   1:01:54.8      9:47/M
      30    Liana Strode                      Apopka  FL            446   35      287      1:00:52.2   1:01:09.9      9:49/M
      31    Barbara Cazel                     Apopka  FL            657   38      288      1:00:53.6   1:01:32.4      9:49/M
      32    ALLISON WISCOMBE                  WINTER SPRINGS  FL    508   37      293      1:01:03.3   1:01:43.2      9:51/M
      33    Denise Fosher                     Orlando  FL           681   39      300      1:01:12.3   1:02:24.9      9:52/M
      34    Sherri Santiago                   Orlando  FL           403   35      304      1:01:21.2   1:01:37.7      9:54/M
      35    Vanessa Lavarez                   Orlando  FL           241   35      315      1:01:51.4   1:02:40.5      9:59/M
      36    Kathering Myers                   Deltona  FL           319   36      319      1:01:58.9   1:02:53.4     10:00/M
      37    Michelle Woodrow Rosenberg        Orlando  FL           512   39      326      1:02:11.6   1:02:54.5     10:02/M
      38    Andrea Dunckel                    Orlando  FL           547   35      364      1:03:43.5   1:04:21.2     10:17/M
      39    Heather Dow                       Clermont  FL          110   38      378      1:04:15.0   1:04:49.6     10:22/M
      40    Missy Guyer                       Celebration  FL       166   36      382      1:04:19.6   1:05:04.2     10:22/M
      41    Annemarie Esan                    Clermont  FL         4024   38      387      1:04:41.6   1:05:16.1     10:26/M
      42    Lani Della Pia                    Orlando  FL           665   35      397      1:04:52.3   1:05:12.8     10:28/M
      43    Julisa Burns                      Orlando  FL            53   36      407      1:05:17.9   1:05:21.2     10:32/M
      44    Diane Willingham                  Belle Isle  FL       4087   35      417      1:05:42.4   1:05:59.4     10:36/M
      45    Jaime Jackson                     Orlando  FL           818   35      435      1:06:26.6   1:07:41.6     10:43/M
      46    Erin Ripley                       Grand Rapids  MI      604   38      451      1:07:01.0   1:07:44.3     10:49/M
      47    Jennifer Williams                 Winter Park  FL       502   39      452      1:07:01.1   1:07:44.5     10:49/M
      48    Lisa Kimbrough                    Longwood  FL          214   39      453      1:07:01.2   1:07:47.6     10:49/M
      49    Carmen Germer                     Chuluota  FL          878   36      460      1:07:34.3   1:08:51.1     10:54/M
      50    Lara Bouck                        Orlando  FL            39   35      466      1:07:43.4   1:09:03.7     10:55/M
      51    Sandy Davis                       Marietta  GA          701   37      472      1:08:01.1   1:08:44.6     10:58/M
      52    Jennifer Johnson                  Altamonte Springs     205   39      494      1:09:12.9   1:09:49.1     11:10/M
      53    Lisa Mulholland                   Winter Springs  FL    312   39      501      1:09:17.6   1:10:33.2     11:10/M
      54    Melanie Davis                     Orlando  FL            91   35      507      1:09:41.9   1:10:35.2     11:14/M
      55    Erica Franco                      Orlando  FL           143   36      510      1:09:55.3   1:10:40.3     11:17/M
      56    Jen Ray                           DeBary  FL            369   37      515      1:10:03.1   1:10:56.6     11:18/M
      57    Christine Spillar                 DeBary  FL            431   39      518      1:10:06.8   1:11:00.6     11:18/M
      58    Alison Brumer                     Plantation  FL        879   35      525      1:10:41.8   1:11:17.8     11:24/M
      59    Martina Skonecki                  Orlando  FL           760   37      526      1:10:44.2   1:11:57.8     11:25/M
      60    Wendy Williams                    Orlando  FL           784   39      527      1:10:44.2   1:11:28.3     11:25/M
      61    Dawn Harshbarger                  Orlando  FL           564   35      531      1:10:44.9   1:12:06.5     11:25/M
      62    Yolonda Tyler                     Casselberry  FL       839   36      532      1:10:46.2   1:11:51.6     11:25/M
      63    Elizabeth Diehl                   Lakeland  FL          671   35      533      1:10:46.3   1:12:01.2     11:25/M
      64    Raven Booth                       1st Flr  NJ            35   35      538      1:11:04.1   1:12:24.3     11:28/M
      65    Pamela Trout                      Winter Park  FL       479   39      550      1:11:31.9   1:12:00.1     11:32/M
      66    Olen McLean                       West Palm Beach  FL   714   39      565      1:12:27.2   1:13:10.9     11:41/M
      67    Laura Lynn Steeves                Saint John  NEW BRU   438   35      577      1:13:10.6   1:13:46.5     11:48/M
      68    Jennifer Katz                     Orlando  FL           820   35      584      1:13:44.8   1:14:25.1     11:54/M
      69    Andrea Ritchie                    Auburndale  FL        380   36      586      1:13:51.9   1:14:54.5     11:55/M
      70    Kwanna Patrick                    Orlando  FL           344   37      593      1:14:42.4   1:14:52.7     12:03/M
      71    Lindsey Wexler                    Orlando  FL           498   36      595      1:15:00.9   1:15:41.4     12:06/M
      72    Kesha King-Hokey                  Tampa  FL             215   39      604      1:15:55.0   1:17:02.1     12:15/M
      73    Niquita Gioia                     Winter Springs  FL    558   35      607      1:16:08.7   1:16:58.2     12:17/M
      74    MARKISHA Geer                     ORLANDO  FL           809   39      611      1:16:25.8   1:16:59.9     12:20/M
      75    Jeseira Cartagena                 Clermont  FL          799   35      622      1:17:22.5   1:17:41.4     12:29/M
      76    Shannon Chenoweth                 Orlando  FL            68   35      636      1:17:58.9   1:18:59.6     12:35/M
      77    Heather Flores                    Deland  FL            138   37      639      1:18:21.2   1:19:18.2     12:38/M
      78    Shondria Lopez                    Winter Haven  FL     4048   36      645      1:18:33.6   1:19:45.8     12:40/M
      79    Leslie Lewis                      Orlando  FL           248   37      663      1:19:44.7   1:21:05.8     12:52/M
      80    Sharon Munoz                      Minneola  FL          313   35      665      1:19:46.6   1:29:56.8     12:52/M
      81    Sandra Woolery                    Orlando  FL           514   39      676      1:21:29.2   1:22:05.9     13:09/M
      82    Terri Watkins                     Orlando  FL           494   38      679      1:21:45.9   1:23:16.7     13:11/M
      83    Delisha Hunter                    Orlando  FL           690   39      680      1:21:46.4   1:22:32.5     13:11/M
      84    Christina Lahr                    Maitland  FL          236   38      682      1:21:47.1   1:22:59.5     13:11/M
      85    Shondra Brown                     Palm Coast  FL         45   35      693      1:23:00.3   1:23:10.8     13:23/M
      86    Sonia Smith                       Orlando  FL           417   36      704      1:23:28.4   1:24:36.4     13:28/M
      87    Chelsea Brown                     Clermont  FL           48   39      712      1:24:15.9   1:25:24.4     13:35/M
      88    Lori Comeaux                      Orlando  FL           659   39      717      1:25:04.0   1:36:07.2     13:43/M
      89    Keisha Cooper                     Clermont  FL           77   35      718      1:25:06.1   1:26:17.4     13:44/M
      90    Rachel Pereira                    Orlando  FL           348   36      751      1:28:51.4   1:29:48.3     14:20/M
      91    Amanda Stoneburner                Osprey  FL            443   39      771      1:32:21.1   1:33:38.8     14:54/M
      92    Blythe Adreon                     Orlando  FL             5   39      772      1:32:21.2   1:33:38.9     14:54/M
      93    Usha Tewari                       Orlando  FL           463   39      773      1:33:05.2   1:34:36.2     15:01/M
      94    Michele Greco                     Orlando  FL          4027   38      779      1:33:36.5   1:34:00.3     15:06/M
      95    Charmaine Newbold                 Orlando  FL           322   38      782      1:34:07.4   1:35:25.6     15:11/M
      96    Anjella Warnshuis                 Orlando  FL           493   36      786      1:34:56.7   1:36:10.3     15:19/M
      97    Anna Fletcher                     Orlando  FL           680   37      788      1:35:19.9   1:36:46.7     15:22/M
      98    Anitha Pulijala                   Longwood  FL          744   37      792      1:38:12.7   1:39:47.9     15:50/M
      99    Neetha Reddy                      Orlando  FL           747   39      793      1:38:12.9   1:39:48.1     15:50/M
     100    Sangeetha Susarla                 Orlando  FL           767   38      794      1:38:14.4   1:39:49.4     15:51/M
     101    Linda DeFalco                     Altamonte Springs      99   38      797      1:39:52.5   1:40:23.6     16:06/M
     102    Kathy Gadziala                    Ocoee  FL             682   36      819      3:00:10.7   3:31:00.1     29:04/M
Top

Male 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Jorge Meza                        Tampa  FL            4054   42        8        41:07.5     41:39.6      6:38/M
       2    Dan Escolas                       Orlando  FL           853   43       15        44:18.9     44:21.5      7:09/M
       3    Joe Rodriguez                     Longwood  FL          386   43       48        48:04.5     48:11.6      7:45/M
       4    Sean VanGerena                    Orlando  FL           863   43       56        48:56.4     49:05.2      7:54/M
       5    Gavin Mackinnon                   Winter Park  FL       709   43       58        49:06.3     49:15.3      7:55/M
       6    Domingo Valeros                   Clermont  FL          775   44       66        50:14.2     50:52.7      8:06/M
       7    Wes Brown                         Orange  FL            875   44       69        50:40.8     50:49.5      8:10/M
       8    Michael Bell                      Orlando  FL           794   40       70        50:51.5     51:30.5      8:12/M
       9    Bill Culver                       Kissimmee  FL        4014   44       76        51:23.4     51:27.6      8:17/M
      10    Bret Maxwell                      Port Orange  FL       279   40       88        52:36.6     53:16.6      8:29/M
      11    Steve Ostrovsky                   Monetta  SC           337   42      106        54:27.4     55:02.7      8:47/M
      12    Alon Chow                         Ocoee  FL             800   42      110        54:38.3     55:24.0      8:49/M
      13    Thayer Mack                       Yulee  FL             261   40      112        54:46.0   1:07:47.9      8:50/M
      14    Shawn Williams                    Lake Mary  FL         504   43      126        55:26.3     57:06.5      8:56/M
      15    Todd Sowpel                       Lake Mary  FL         426   40      199        58:03.6   1:02:18.5      9:22/M
      16    Jason Loomis                      Winter Springs  FL   4047   42      210        58:32.9     58:48.9      9:26/M
      17    Rick Partridge                    Brandon  FL           736   43      231        59:22.3     59:52.0      9:35/M
      18    Jody Spelman                      Oviedo  FL            430   43      250        59:54.0   1:00:26.7      9:40/M
      19    Trevor Powell                     Wesley Chapel  FL     599   44      266      1:00:24.2   1:00:46.3      9:45/M
      20    Roberto Mata                      Orlando  FL           712   40      285      1:00:48.4   1:02:12.3      9:48/M
      21    Chris Tillman                     Lutz  FL              882   40      328      1:02:13.8   1:02:50.5     10:02/M
      22    David Jordan                      Orlando  FL           208   43      336      1:02:40.9   1:04:12.8     10:06/M
      23    Terry Burns                       Orlando  FL            52   42      406      1:05:17.5   1:05:21.1     10:32/M
      24    Justin Kuperberg                  Heathrow  FL          229   42      416      1:05:35.1   1:05:45.3     10:35/M
      25    Chang Lee                         Tampa  FL             244   43      462      1:07:42.7   1:08:21.6     10:55/M
      26    Clint Larsen                      Orlando  FL           580   43      478      1:08:08.3   1:09:43.4     10:59/M
      27    David Katz                        Orlando  FL           821   43      480      1:08:15.7   1:08:53.6     11:00/M
      28    Heath Barkley                     DeLand  FL            641   41      519      1:10:06.8   1:11:00.9     11:18/M
      29    Scott Allen                       Ocoee  FL               8   44      539      1:11:05.4   1:11:38.6     11:28/M
      30    Mike Cernak                       Clearwater  FL         64   41      543      1:11:15.9   1:12:45.4     11:30/M
      31    Harsha Gagadam                    Heathrow  FL          683   41      642      1:18:23.7   1:19:57.0     12:39/M
      32    Irving Muralles                   Saint Cloud  FL       314   44      655      1:19:17.1   1:20:01.7     12:47/M
      33    Brad Arruda                       Sorrento  FL           17   40      656      1:19:19.6   1:20:02.8     12:48/M
      34    Jason Brown                       Jacksonville  FL       44   41      657      1:19:20.1   1:20:02.1     12:48/M
      35    John Lahr                         Maitland  FL          235   40      681      1:21:47.0   1:22:59.4     13:11/M
      36    Bharat Susarla                    Orlando  FL           768   44      725      1:25:27.6   1:27:01.5     13:47/M
      37    Ken Gauvreau                      Orlando  FL           557   41      746      1:27:34.4   1:29:01.5     14:07/M
      38    Jim Gray                          Orlando  FL           813   42      768      1:31:45.4   1:32:49.3     14:48/M
      39    Roger Witzel                      Altamonte Springs     509   42      798      1:39:53.7   1:40:24.9     16:07/M
Top

Female 40 to 44

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Colleen Fenton                    Orlando  FL           128   40       40        47:17.7     47:26.3      7:38/M
       2    Maura Merrick                     Orlando  FL           717   43       43        47:31.8     47:32.6      7:40/M
       3    Yvie D'Allaird                    Deltona  FL            88   40       63        49:33.7     49:35.0      8:00/M
       4    Melanie Smith                     Orlando  FL          4072   41       78        51:39.4     51:44.7      8:20/M
       5    Karen Dempsey                     South Tampa  FL       102   44       83        52:02.4     52:14.4      8:24/M
       6    Luz Lopez                         Kissimmee  FL         254   43       84        52:13.1     52:38.6      8:25/M
       7    Emily Williams                    Lake Mary  FL         503   40      127        55:27.2     57:06.6      8:57/M
       8    Tonya Goins                       Apopka  FL            161   41      137        55:48.8     55:55.2      9:00/M
       9    Erika Dold                        Winter Garden  FL     108   40      157        56:29.2     57:39.9      9:07/M
      10    Melissa Coulther                  Gotha  FL              80   41      159        56:29.8     57:40.0      9:07/M
      11    Jennifer Swanson                  Winter Garden  FL     769   42      205        58:24.1     59:35.6      9:25/M
      12    Val Gallarelli                    Winter Garden  FL     147   44      227        59:19.2   1:03:18.2      9:34/M
      13    Kristi Albertsen                  Orlando  FL             6   43      228        59:21.2     59:46.8      9:34/M
      14    Kimberly Mack                     Yulee  FL             260   41      291      1:01:01.3   1:01:07.4      9:50/M
      15    DEBORAH PRADO                     WINDERMERE  FL       4063   43      294      1:01:03.5   1:01:50.5      9:51/M
      16    Sandy Santeiro                    Tampa  FL             400   44      297      1:01:08.6   1:01:59.8      9:52/M
      17    Lisa Lozano-Diaz                  Orlando  FL           707   41      299      1:01:12.1   1:02:24.9      9:52/M
      18    Robin Harris                      Tampa  FL             563   43      318      1:01:58.7   1:02:10.0     10:00/M
      19    JENNY ROSS                        APOPKA  FL            610   42      325      1:02:10.3   1:03:40.8     10:02/M
      20    Leyla Zmeskal                     Davenport  FL         791   40      327      1:02:12.2   1:02:21.6     10:02/M
      21    Nur Rosa                          Orlando  FL           387   42      341      1:02:56.2   1:04:24.8     10:09/M
      22    Tawanna Moody                     Orlando  FL           721   44      348      1:03:13.3   1:03:18.4     10:12/M
      23    Renee Libow                       Winter Park  FL       249   44      366      1:03:51.7   1:04:17.9     10:18/M
      24    Angie Hollowell                   Winter Haven  FL     4039   42      369      1:04:01.6   1:04:11.2     10:20/M
      25    Amy Foster                        Oviedo  FL            141   42      375      1:04:08.1   1:04:55.5     10:21/M
      26    Tiffanie Hage                     Orlando  FL           816   40      380      1:04:17.6   1:04:35.2     10:22/M
      27    Amie Dugan                        Orlando  FL           113   42      383      1:04:23.9   1:04:59.4     10:23/M
      28    Kimberly Thurston                 Clermont  FL          861   44      390      1:04:42.6   1:05:43.6     10:26/M
      29    Andi Matney                       Apopka  FL           4049   42      392      1:04:46.6   1:05:46.4     10:27/M
      30    Tammie Bordwell                   Orlando  FL            36   41      394      1:04:50.1   1:05:50.3     10:27/M
      31    Heather Riebenack-Hebb            Winter Park  FL       603   44      398      1:04:57.1   1:06:03.0     10:29/M
      32    Liana Diaz                        Orlando  FL           104   40      401      1:05:00.6   1:05:45.1     10:29/M
      33    Melissa Blackman                  Sebring  FL            30   41      409      1:05:19.9   1:06:18.5     10:32/M
      34    Pamela Lanier                     Avon Park  FL         238   43      422      1:05:53.9   1:06:51.9     10:38/M
      35    Sheryl Esquilin                   Wellington  FL        676   43      428      1:06:06.6   1:07:00.0     10:40/M
      36    Flo Pike                          Orlando  FL           739   44      429      1:06:09.5   1:06:55.0     10:40/M
      37    Erica Kirkland                    Orlando  FL           216   44      441      1:06:42.6   1:07:03.7     10:45/M
      38    Jennifer Wardle                   Lake Mary  FL        4084   40      444      1:06:45.8   1:07:08.7     10:46/M
      39    Christina Mckeon                  Longwood  FL         4050   40      469      1:07:53.2   1:08:14.3     10:57/M
      40    Laurie Hassell                    Orlando  FL           180   41      471      1:07:59.7   1:08:48.6     10:58/M
      41    Michelle Neely                    Orlando  FL           321   42      481      1:08:24.9   1:09:35.4     11:02/M
      42    Tyrene Loya                       Orlando  FL           867   40      483      1:08:28.3   1:08:44.6     11:03/M
      43    Christie Musco                    Orlando  FL           318   42      487      1:08:43.8   1:10:02.8     11:05/M
      44    Kathy Bernier                     Grand Marais  MN     4092   42      496      1:09:15.6   1:09:58.5     11:10/M
      45    Raquel Testa                      Clermont  FL          462   42      502      1:09:24.8   1:10:30.7     11:12/M
      46    Eliana Ocasio                     Melbourne  FL         333   40      505      1:09:32.9   1:11:07.7     11:13/M
      47    Tracy Sparby                      Windermere  FL        616   43      513      1:10:00.3   1:11:23.0     11:17/M
      48    Dawn Towle                        Oviedo  FL            476   42      521      1:10:26.9   1:10:59.4     11:22/M
      49    Heather Lasher                    Debary  FL            702   44      523      1:10:34.1   1:11:27.7     11:23/M
      50    Carol Young                       Townshend  VT         631   44      528      1:10:44.4   1:12:06.4     11:25/M
      51    Amanda Reed                       Oviedo  FL            832   41      534      1:10:48.8   1:11:30.4     11:25/M
      52    Venise Jackson                    Longwood  FL          196   40      537      1:11:03.4   1:11:12.6     11:28/M
      53    Brenda Gary                       Orlando  FL           152   43      551      1:11:32.0   1:12:00.2     11:32/M
      54    Uavonka Minniefield               Rockledge  FL         301   42      552      1:11:36.5   1:12:44.8     11:33/M
      55    Tammy Barclay                     Deltona  FL           526   42      566      1:12:29.2   1:12:44.3     11:41/M
      56    Andrea Thurman                    Orlando  FL           772   43      590      1:14:19.5   1:15:28.2     11:59/M
      57    Rebecca Wolfe                     Orlando  FL           510   41      597      1:15:13.8   1:15:33.2     12:08/M
      58    Angelica Polanco                  Hinesville  GA        598   44      600      1:15:31.3   1:15:48.5     12:11/M
      59    Gretchen Quinn                    Altamonte Springs     366   44      632      1:17:53.0   1:18:12.1     12:34/M
      60    Carrie Mitchell Watson            New Port Richey  FL   302   40      634      1:17:57.6   1:19:19.6     12:34/M
      61    Gwen Garrett                      Apopka  FL            151   42      638      1:18:13.8   1:18:48.1     12:37/M
      62    Shelby Lomen                      Kissimmee  FL        4046   40      643      1:18:25.2   1:24:14.7     12:39/M
      63    Julie Burger                      Kissimmee  FL          51   43      651      1:19:06.4   1:20:39.8     12:45/M
      64    Elle Quinn-Henry                  Orlando  FL           367   44      668      1:20:17.5   1:20:51.0     12:57/M
      65    Paisley Guzman                    Casselberry  FL       168   41      670      1:20:30.1   1:21:11.8     12:59/M
      66    Nzinga Green                      Orlando  FL           560   41      672      1:21:17.0   1:21:25.1     13:07/M
      67    Rebecca Bastian                   Ocoee  FL             643   42      689      1:22:49.7   1:23:10.9     13:21/M
      68    Alexandria Keyes                  Orlando  FL           212   42      690      1:22:50.4   1:24:14.8     13:22/M
      69    Leslie Jackson                    Orlando  FL           691   43      691      1:22:51.0   1:24:04.8     13:22/M
      70    Marsha May                        Frostproof  FL        280   42      692      1:22:55.0   1:23:56.1     13:22/M
      71    Kelley Ostrovsky                  Columbia  SC          336   41      711      1:24:02.1   1:25:41.0     13:33/M
      72    Nicole Kuperberg                  Heathrow  FL          231   43      715      1:24:23.8   1:24:45.4     13:37/M
      73    Hildarys Partridge                Brandon  FL           735   40      719      1:25:09.1   1:25:38.9     13:44/M
      74    Beth Hawkins                      Wellington  FL        182   41      729      1:25:48.9   1:26:43.6     13:50/M
      75    April Lopes                       Clermont  FL          253   42      731      1:26:24.0   1:27:28.4     13:56/M
      76    Arody Coronado                    Altamonte Springs     660   41      736      1:26:57.6   1:27:26.9     14:01/M
      77    Lawanda Coleman                   Grand Island  FL       73   42      737      1:27:00.8   1:28:05.7     14:02/M
      78    Censeron Thomas                   Winter Garden  FL     465   43      747      1:28:02.2   1:28:37.4     14:12/M
      79    Elissa Levine                     Lake Worth  FL        247   43      755      1:29:47.5   1:30:41.6     14:29/M
      80    AnTrelle Brown                    Jacksonville  FL       43   40      759      1:30:02.5   1:30:46.4     14:31/M
      81    Kesha Harris                      Orlando  FL           179   42      762      1:30:12.9   1:31:23.5     14:33/M
      82    Julianne Elmore                   Orlando  FL           550   43      767      1:31:00.1   1:32:04.3     14:41/M
      83    Michelle Spelman                  Oviedo  FL            429   42      783      1:34:39.4   1:35:11.4     15:16/M
      84    Andrea Waltz                      Orlando  FL           492   41      801      1:41:35.4   1:42:49.8     16:23/M
      85    Peggy Gustave                     Orlando  FL           815   40      812      1:54:18.9   1:56:00.9     18:26/M
      86    Talya Baxter Johnson              Longwood  FL          792   40      815      2:06:12.5   2:07:33.4     20:21/M
Top

Male 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Peter Barts                       Orlando  FL           642   49       20        45:34.3     45:41.0      7:21/M
       2    Dan Evers                         Oviedo  FL            119   46       39        47:14.7     47:18.5      7:37/M
       3    Joshua Davis                      Gotha  FL             877   46       54        48:41.0     48:46.1      7:51/M
       4    Brian Hutchings                   Longwood  FL          195   48       55        48:52.1     48:53.7      7:53/M
       5    David Dodd                        Altamonte Springs     106   49      102        54:05.3     54:47.5      8:43/M
       6    Larry Hassell                     Orlando  FL           565   47      104        54:26.8     54:54.5      8:47/M
       7    Ken Lichtenberger                 Orlando  FL           584   45      105        54:27.4     54:54.8      8:47/M
       8    Billy Dees                        Orlando  FL            98   45      120        55:09.0   1:03:52.4      8:54/M
       9    Randy Dooling                     Oviedo  FL           4021   49      176        57:05.4     57:21.4      9:12/M
      10    Jon Watkins                       Orlando  FL           495   46      259      1:00:09.1   1:01:39.3      9:42/M
      11    Charles Thompson                  Windermere  FL        838   48      262      1:00:14.2   1:00:45.9      9:43/M
      12    Allan Davis                       York  PA              855   46      263      1:00:15.0   1:01:31.2      9:43/M
      13    Hugo Nieto                        Deltona  FL          4058   46      488      1:08:51.2   1:09:49.8     11:06/M
      14    Hernan Garcia Jr                  Pembroke Pines  FL    149   47      495      1:09:14.9   1:10:06.8     11:10/M
      15    Matthew Ryan                      Orlando  FL           392   45      579      1:13:21.1   1:14:49.6     11:50/M
      16    Steve Miller                      Oviedo  FL            298   46      602      1:15:50.9   1:16:05.8     12:14/M
      17    Paul Riccardi                     Kissimmee  FL         377   45      732      1:26:29.8   1:27:34.3     13:57/M
      18    Scott Markworth                   Ocoee  FL             269   45      765      1:30:57.3   1:32:25.3     14:40/M
      19    Federico Garcia                   Miami  FL            4025   45      807      1:42:25.1   2:03:40.2     16:31/M
Top

Female 45 to 49

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Cheryl Roycroft                   Orlando  FL           748   49       71        50:53.6     50:56.3      8:12/M
       2    Robin Sanfilippo                  Apopka  FL            398   45       72        50:58.3     51:33.8      8:13/M
       3    Angela Allen                      Orlando  FL             7   45       73        51:02.6     52:10.9      8:14/M
       4    Missy Moore                       Richmond  IN          304   46       96        53:12.4     53:44.1      8:35/M
       5    Brenda DeBoer                     Tampa  FL            4016   49      103        54:08.0     54:38.7      8:44/M
       6    Jennifer Campbell                 Orlando  FL            59   48      212        58:36.5     58:51.8      9:27/M
       7    Amy Verity                        Winter Park  FL       487   47      232        59:24.6   1:00:04.3      9:35/M
       8    Judy Scavino                      Wesley Chapel  FL     868   45      264      1:00:18.6   1:00:56.3      9:44/M
       9    Sidney Morris                     Winter Garden  FL     310   48      276      1:00:36.2   1:00:43.7      9:46/M
      10    Jennifer Winchell                 The Villagesw  FL     627   48      342      1:03:01.5   1:03:01.5     10:10/M
      11    Joanna The us-Yocum               Orlando  FL           864   45      358      1:03:36.2   1:04:38.7     10:15/M
      12    Suzanne Weinstein                 Apopka  FL            497   46      365      1:03:51.6   1:04:17.9     10:18/M
      13    Jane Wellman                      Columbia  MO          780   49      384      1:04:29.1   1:05:51.4     10:24/M
      14    Melissa Becorest                  Clermont  FL          860   48      391      1:04:42.9   1:05:43.6     10:26/M
      15    Melanie Crown over                Orlando  FL           862   45      396      1:04:52.2   1:05:53.2     10:28/M
      16    M Griffin                         Lake Mary  FL         562   49      436      1:06:35.8   1:06:53.8     10:44/M
      17    Cheri Rausch                      Orlando  FL           858   48      449      1:06:52.2   1:07:23.8     10:47/M
      18    Jeri Snyder                       Orlando  FL           420   45      456      1:07:17.9   1:08:20.4     10:51/M
      19    Melody Pippin                     Orlando  FL           597   49      459      1:07:27.7   1:08:31.0     10:53/M
      20    Suzan Lasichak                    Longwood  FL          239   49      479      1:08:09.7   1:08:35.7     11:00/M
      21    Denise Steele                     Lakeland  FL          435   49      581      1:13:28.3   1:13:56.7     11:51/M
      22    Linda Pereira                     Clermont  FL          349   49      585      1:13:48.1   1:14:43.8     11:54/M
      23    Karen Yannes                      Orlando  FL           515   49      589      1:14:08.1   1:15:38.1     11:57/M
      24    Theresa Harter miles              Orlando  FL          4034   49      626      1:17:36.4   1:18:36.1     12:31/M
      25    Niki Freeman                      Clermont  FL          145   45      628      1:17:47.1   1:18:21.7     12:33/M
      26    Allison Roberts                   Orlando  FL           383   45      633      1:17:56.3   1:19:23.9     12:34/M
      27    Margaret Ridge                    Tampa  FL             379   46      669      1:20:28.4   1:21:15.3     12:59/M
      28    Susie Klein                       Orlando  FL           217   47      673      1:21:21.5   1:21:48.5     13:07/M
      29    YoLanda Murphy-Johnson            Clermont  FL          317   46      696      1:23:14.1   1:24:19.9     13:25/M
      30    Vickie Stetson                    Fort Lauderdale  FL   440   45      703      1:23:27.3   1:24:55.1     13:28/M
      31    Billie Ellenwood                  Valrico  FL          4023   48      716      1:25:01.5   1:25:33.7     13:43/M
      32    RENEE FLORES                      ALTAMONTE SPRINGS     137   49      720      1:25:14.1   1:25:36.7     13:45/M
      33    Suzanne Ward                      Orlando  FL           779   46      724      1:25:26.0   1:25:59.7     13:47/M
      34    Carey Oliphant                    Orlando  FL           594   46      763      1:30:16.7   1:31:46.8     14:34/M
      35    Susette Moyer                     Apopka  FL            725   49      774      1:33:06.2   1:33:23.6     15:01/M
      36    Tina Harris                       Orlando  FL          4031   49      777      1:33:35.5   1:33:59.8     15:06/M
      37    Judy Stevens                      Winter Park  FL       441   49      790      1:36:14.5   1:38:45.9     15:31/M
      38    Christine Barnett                 Oviedo  FL             23   47      791      1:36:15.2   1:38:45.8     15:31/M
      39    Elicia Morgan                     Kissimmee  FL         309   45      800      1:40:01.7   1:41:29.0     16:08/M
      40    Corine Hall                       Orlando  FL           174   49      805      1:41:58.1   1:43:18.6     16:27/M
      41    Karen Wint                        Orlando  FL           507   48      808      1:45:41.7   1:46:50.8     17:03/M
      42    Elke Beyer                        Sanford  FL            29   48      809      1:47:18.2   1:48:20.9     17:18/M
Top

Male 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Stanley Silver                    Longwood, FL 32779    412   54       50        48:14.1     48:17.8      7:47/M
       2    Mike Nielsen                      Rochester Hills  MI   325   51       57        49:02.4     49:16.3      7:55/M
       3    David Smith                       Orlando  FL           762   51       94        52:58.5     53:03.1      8:33/M
       4    Hector Nieto                      Orlando  FL           728   53      138        55:52.2     56:06.1      9:01/M
       5    Daniel Suansing                   Ocoee  FL             765   53      225        59:14.8   1:00:37.7      9:33/M
       6    Mike Swobodzien                   Apopka  FL            453   51      354      1:03:31.1   1:04:29.1     10:15/M
       7    Canuto Gomez                      Jacksonville  FL      876   51      367      1:03:55.4   1:04:58.8     10:19/M
       8    Jeff Davis                        Hobe Sound  FL         92   53      372      1:04:04.7   1:05:33.9     10:20/M
       9    Ron SULLIVAN                      ORLANDO  FL           451   51      377      1:04:11.6   1:14:55.7     10:21/M
      10    Scott McPherson                   Bethesda  MD          291   54      410      1:05:22.0   1:06:43.4     10:33/M
      11    Dennis Klingener                  Satellite Beach  FL   219   51      500      1:09:17.1   1:09:31.5     11:10/M
      12    David Parady                      Dunedin  FL           341   51      508      1:09:44.9   1:17:11.7     11:15/M
      13    David Kenney                      Cocoa  FL             575   53      576      1:13:08.8   1:13:29.5     11:48/M
      14    Ron Hill                          Winter Haven  FL     4037   53      664      1:19:44.9   1:21:00.6     12:52/M
      15    Chris Quigley                     Salt Lake City  UT    365   53      721      1:25:16.4   1:26:35.1     13:45/M
      16    Carlos Flores                     ALTAMONTE SPRINGS,    136   50      727      1:25:36.3   1:25:36.3     13:48/M
Top

Female 50 to 54

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Melissa Corp                      Lake Mary  FL         802   54       33        47:03.8     47:03.8      7:35/M
       2    Dawn Smith                        Orlando  FL           761   53      186        57:22.8     57:27.1      9:15/M
       3    Laura Woszczynski                 Columbus  IN          629   54      192        57:55.7     58:52.3      9:20/M
       4    Teresa Mendez                     Kissimmee  FL        4053   51      216        58:41.2   1:04:27.5      9:28/M
       5    Lisa McGarrity                    Valrico  FL           283   52      272      1:00:32.3   1:00:55.3      9:46/M
       6    Tracy McGranahan                  Sanford  FL           286   52      279      1:00:37.9   1:01:20.0      9:47/M
       7    Marget Reynolds                   Longwood  FL          373   51      324      1:02:10.0   1:02:36.0     10:02/M
       8    Crystal Speirs                    Orlando  FL           428   53      347      1:03:12.7   1:04:08.8     10:12/M
       9    Tracy Peck                        Lakeland  FL         4061   52      368      1:04:01.5   1:04:11.1     10:20/M
      10    Julie Phillips                    Winter Haven  FL     4062   51      370      1:04:02.0   1:04:11.4     10:20/M
      11    Lori Demro                        Orlando  FL           103   53      413      1:05:27.3   1:06:18.4     10:33/M
      12    Susan Pecor                       Winter Park  FL       346   51      440      1:06:42.2   1:07:07.6     10:45/M
      13    Jan McNutt                        Sarasota  FL          290   50      457      1:07:20.2   1:08:41.4     10:52/M
      14    Patricia Farrell                  Orlando  FL           125   50      499      1:09:17.1   1:09:31.4     11:10/M
      15    Della Riccardi                    Kissimmee  FL         376   52      503      1:09:25.5   1:10:30.8     11:12/M
      16    Michelle Bradley                  Casselberry  FL       530   52      522      1:10:34.0   1:11:29.6     11:23/M
      17    Tracy Davis                       Hobe Sound  FL         93   53      588      1:14:04.7   1:15:34.5     11:57/M
      18    Leslie Lanham                     Sebastian  FL        4044   52      605      1:15:56.8   1:16:48.6     12:15/M
      19    Carrie Borho                      Orlando  FL          4006   50      627      1:17:37.4   1:18:36.1     12:31/M
      20    Lisa Hinde                        Altamonte Springs     688   52      635      1:17:58.7   1:18:59.2     12:35/M
      21    Jody Light                        Orlando  FL           250   51      662      1:19:41.8   1:20:56.7     12:51/M
      22    Helen Kwiat                       Casselberry  FL      4042   51      666      1:20:03.7   1:20:51.9     12:55/M
      23    Ana Keller                        Leesburg  FL          574   50      675      1:21:28.4   1:21:47.0     13:08/M
      24    Maren Quigley                     Salt Lake City  UT    364   52      722      1:25:16.8   1:26:35.7     13:45/M
      25    Laura Kline                       Ocoee  FL             218   53      728      1:25:39.9   1:26:39.1     13:49/M
      26    Michelle Tribble                  Orlando  FL           478   50      744      1:27:32.1   1:28:32.0     14:07/M
      27    Piper Gispanski                   Longwood  FL          812   54      754      1:29:42.3   1:31:06.0     14:28/M
      28    Janice Sklar                      Orlando  FL          4071   53      778      1:33:36.5   1:34:00.2     15:06/M
      29    Theresa Baisden                   Orlando  FL            21   53      784      1:34:45.2   1:36:47.7     15:17/M
      30    Marjorie Miller                   Orlando  FL           300   53      785      1:34:52.9   1:36:49.2     15:18/M
      31    Kelly Zuppke                      Jacksonville  FL      524   50      787      1:35:06.6   1:36:00.6     15:20/M
      32    Marsha Strickhouer                Clearwater  FL        445   52      795      1:39:47.0   1:41:00.9     16:06/M
      33    Patti Eaves                       Longwood  FL          674   50      804      1:41:57.9   1:43:18.1     16:27/M
Top

Male 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Mark Ferrari                      Winter Springs  FL    132   58       99        53:33.1     53:55.2      8:38/M
       2    Freddy Zapata                     Orlando  FL           843   59      109        54:32.9     55:41.0      8:48/M
       3    Douglas McDonald                  Granges  IN           873   57      154        56:25.2     56:41.8      9:06/M
       4    Barrty Stahoviak                  Lake Mary  FL         433   56      215        58:39.7     59:08.4      9:28/M
       5    Bryan Schmidt                     Northfield  MN        756   55      248        59:51.7     59:55.3      9:39/M
       6    Tony Bonacci                      Sanford  FL           795   57      275      1:00:36.0   1:01:17.4      9:46/M
       7    Richard Zielinski                 Menomonee Falls  WI   519   59      306      1:01:27.6   1:01:41.3      9:55/M
       8    Wayne Talbott                     Orlando  FL           456   58      482      1:08:25.5   1:09:35.8     11:02/M
       9    Richard Fenton                    Orlando  FL           127   58      802      1:41:35.9   1:42:49.6     16:23/M
      10    David Michael                     Orlando  FL           588   58      813      1:54:51.1   1:55:11.3     18:31/M
Top

Female 55 to 59

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Claudia Surina                    Sanford  FL           837   59      115        54:55.4     55:00.4      8:51/M
       2    Jennifer Nekvinda                 Fort Dodge  IA       4057   56      226        59:17.4     59:32.7      9:34/M
       3    Phyllis Johnson                   Spring Hill  FL       206   56      322      1:02:03.3   1:02:38.8     10:00/M
       4    Karen Farnham                     Altamonte Springs    4095   57      425      1:05:55.0   1:07:06.8     10:38/M
       5    Patricia Viera                    Casselberry  FL       624   59      446      1:06:46.2   1:07:04.4     10:46/M
       6    Lorraine Hardaway                 Maitland  FL          177   57      536      1:10:51.9   1:11:33.0     11:26/M
       7    Karen Thompson                    Lakeland  FL          468   57      580      1:13:28.0   1:13:56.7     11:51/M
       8    Lynde Dodge                       Orlando  FL           107   56      610      1:16:21.4   1:17:06.2     12:19/M
       9    Lynn Mendez                       Longwood  FL          293   59      631      1:17:51.8   1:18:10.7     12:33/M
      10    Luz Collazos                      Orlando  FL           801   58      694      1:23:12.5   1:24:26.6     13:25/M
      11    Jennifer Lasichak                 Longwood  FL          240   56      726      1:25:34.4   1:26:03.0     13:48/M
      12    Patricia Neal                     Altamonte Springs     320   58      741      1:27:27.4   1:28:27.1     14:06/M
      13    Deanna Teminsky                   Winter Park  FL       460   56      745      1:27:32.6   1:28:32.2     14:07/M
      14    Michele Wetmore                   Windermere  FL        852   59      752      1:28:52.0   1:29:48.9     14:20/M
      15    Jo Ann Donaldson                  Orlando  FL          4020   55      776      1:33:22.8   1:34:20.7     15:04/M
      16    GABRIELA POLANCO                  ORLANDO  FL           741   58      817      2:07:06.5   2:22:21.7     20:30/M
Top

Male 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Richard Sparer                    Casselberry  FL      4074   60      100        53:38.0     54:00.8      8:39/M
       2    Cyril Doucet                      Orlando  FL           807   64      251        59:54.1   1:00:43.0      9:40/M
       3    Fank Zito                         Westerville  OH       523   63      363      1:03:43.2   1:03:54.2     10:17/M
       4    Rick Dunn                         Maitland  FL          874   64      419      1:05:49.1   1:06:03.9     10:37/M
       5    Terry Bradley                     Casselberry  FL       531   61      535      1:10:49.7   1:11:45.1     11:25/M
       6    Dave Hack                         Orlando  FL           170   62      556      1:11:56.7   1:12:22.5     11:36/M
Top

Female 60 to 64

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Debbie Benton                     Winter Garden  FL    4004   61      388      1:04:41.8   1:05:28.9     10:26/M
       2    Carol Strum                       Orlando  FL           764   60      490      1:08:56.5   1:10:00.0     11:07/M
       3    Maria Posada                      Orlando  FL           358   63      549      1:11:29.3   1:11:54.8     11:32/M
       4    Barbara Burdge                    Winter Park  FL        50   62      660      1:19:27.9   1:20:08.0     12:49/M
       5    Carol Wrigley                     Orlando  FL           630   62      674      1:21:22.4   1:22:53.4     13:07/M
       6    Jo-Ann Losito                     Orlando  FL           256   61      742      1:27:29.8   1:28:31.0     14:07/M
       7    Barbara Matthews                  Palm Beach Gardens    275   61      756      1:29:48.3   1:30:42.7     14:29/M
       8    Jan Carpenter                     Venice  FL             61   64      811      1:48:02.0   1:48:48.9     17:25/M
       9    GERTRUDE PIMENTEL                 KISSIMMEE  FL         740   62      816      2:07:03.8   2:22:22.9     20:30/M
Top

Male 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Graham Jenkins                    Merlynston  XX        199   68       95        53:05.7     53:20.4      8:34/M
Top

Female 65 to 69

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Sandra Cherepow                   Winter Park  FL       537   67      548      1:11:29.2   1:11:54.7     11:32/M
       2    Cindy Noble                       Orlando  FL           729   66      625      1:17:35.6   1:18:38.0     12:31/M
       3    Linda Doucet                      Orlando  FL           806   65      687      1:22:40.4   1:23:56.5     13:20/M
       4    Alicia Baisden                    Calument City  IL     638   67      799      1:39:56.2   1:41:59.1     16:07/M
       5    Maria Nunez                       Tampa  FL             730   69      810      1:47:25.4   1:48:33.8     17:20/M
Top

Female 70 to 74

                                                                                               Chip         Gun  
    Place    Name                              City              Bib No  Age   Overall         Time        Time        Pace  
       1    Zonetta Glenn                     Winter Springs  FL    684   73      652      1:19:06.7   1:20:09.1     12:45/M